Bedrijfsleven vreest en enorme klap Elektriciteits voorziening gaat problemen geven Vee procent méér voor )oeren 'niet onredelijk' ABN Bank ISV wil af van cheepsnieuwbouw Momenteel nog geen echte energiecrisis Vraag onze man in Canada. Kredietvoorstel RABO aan Algerije )oor gebeurtenissen in Iran ndruk ondernemingsraad: 'Fluistertrams' voor spoorwegen Hypotheekrente per 12 februari Prijshoudende beurs ufJDERDAG 15 FEBRUARI 1979 FINANCIEN EN ECONOMIE TROUW/KWARTET 11 an een onzer verslaggevers MSTERDAM Het Nederlands bedrijfsleven zal door de gebeurtenissen in Iran een enorme ap krijgen. Dat kan niet uitblijven, zo meent een woordvoerder van het ministerie van conomische Zaken. Pt. lokale bankwezen in Iran ligt illedig plat. wat betekent dat er en betalingen aan het bedrijfsleven aatsvinden. Wat dat inhoudt wordt lidelijk. indien wordt bedacht dat iderlandse bedrijven in totaal van in zo n 500 miljoen gulden te vorde- 3 hebben. Hiervan is ongeveer 10 ocent eigen risico. fderland importeerde in de eerste gen maanden van vorig jaar voor 48,4 miljoen goederen uit Iran. De ootste post hiervan was ruwe aard ie. te weten 2345,5 miljoen gulden, sraffineerde olieprodukten namen j> miljoen gulden voor hun reke- I -é-T - WERELDPRODUKTIE VAN RUWE_AARC fTl Omgekeerd vertegenwoordigde de Nederlandse export naar Iran een waarde van 518,3 miljoen gulden in de eerste negen maanden. Toestellen voor telecommunicatie zaten hierin voor 61.4 miljoen gulden, compresso ren en pompen voor 44,5 miljoen gul den. melk en room voor 11,2 miljoen gulden, diverse voedingsmiddelen voor 15.0 miljoen gulden en anorgani sche produkten voor 22,1 miljoen gulden. Luxe goederen Volgens Economische Zaken ziet het ernaar uit, dat de export van luxe goederen en duurzame verbruiksgoe- deren (auto's, wasmachines e.d.) naar Iran zal afnemen in de toekomst. Ten tijde van de sjah is het land min of meer „overvoerd" met dat soort arti kelen. Bovendien zal het beleid van de hui dige Iraanse regering erop gericht zijn de eigen verbruiksgoederenindu- strie de nodige stimulansen te geven. Iets beter ziet het eruit voor con sumptiegoederen. Deze zijn altijd wel nodig en zullen vermoedelijk daarom veel minder worden getroffen door importverboden. EN HAAG (ANP) De indruk bestaat, dat het Rijn- helde-Verolme-concern de divisie scheepsnieuwbouw en Ishore-werken wil afstoten. Dit hebben leden van de onder- mingsraad van de Verolme Dok- en Scheepsbouwmaat- happij (onderdeel van RSV) gisteren op een persconferentie Nieuwspoort in Den Haag verklaard. n de drie miljoen manuren, die or de divisie scheepsnieuwbouw en shore zijn uitgetrokken, is pas de Ut verkocht. Sinds begonnen werd it de reorganisatiemaatregelen in Nederlandse scheepsbouw, zijn in Rotterdamse regio 6.000 arbeids- latsen weggevallen in de nieuw- uw. De produktie in de nieuwbouw met 50 procent verminderd, terwijl volgens de reorganisatieplannen procent zou moeten zijn, zo stelt de )SM ondernemingsraad. ondernemingsraad verwijt de d van bestuur van RSV, dat door i slechte organisatie een order voor bouw van twee produktentankers ir de Canadian Pacific Line door VDSM niet is binnengehaald. Het gvallen van die order, zal het leeg- pproces in de scheepsnieuwbouw snellen. Igens de ondernemingsraad zal er mei al geen werk meer zijn voor de helft van de werkers in de scheeps nieuwbouw. Gisteren had de VDSM- ondernemingsraad een gesprek met leden van de Vaste Kamercommissie van Economische Zaken over de gang van zaken in de scheepsnieuwbouw. Vandaag spreekt de Kamercommis sie met minister Van Aardenne (Eco nomische Zaken) over deze bedrijfs tak. AMRO BANK: De nettowinst van de Amro Bank is in 1978 gestegen met 19,2 procent van ƒ212,5 miljoen tot 253.2 miljoen. In 1977 steeg de winst met 15,3 procent. Dit heeft tot gevolg dat het dividend wordt verhoogd tot 5 per aandeel, tegen 4,70 over 1977. Een deel van deze uitkering kan in aandelen worden opgenomen ten laste van de agioreserve. ABN: De Algemene Bank Neder land zal op vrijdag 23 februari, na beurs, het dividend over 1978 bekend maken, aldus de bank. UTRECHT De Nederlandse Spoorwegen hebben bij het Zwitsers bedrijf Sig een order geplaatst voor de bouw van 27 tramstellen. Die gaan gebruikt worden op het nu nog in aanleg zijnde lijn voor de sneltram tussen Utrecht-Nieuwegein/ IJsselstein. De totale kosten voor de bouw van deze trams zullen 40 miljoen gulden be dragen. De eerste sneltram zal begin 1981 worden afgeleverd. De passagiers zullen vermoedelijk pas in de loop van 1981 kunnen instappen. Bij het ontwerp zijn met name op het gebied van comfort en geluidsniveau strenge eisen gesteld, zodat van een „fluistertram" kan worden gesproken, aldus de NS. De sneltram zal een top snelheid van 80 km per uit hebben. De wereldproduktie van ruwe aardolie bedroeg vorig jaar in totaal 3.056 miljoen ton. De Sovjet-Unie had hierin met 573 miljoen ton een aandeel van bijna 19 procent. Op de tweede plaats volgden de Verenigde Staten met 485 miljoen ton, of 15,8 procent van de wereldproduktie. Derde op'de ranglijst was Saoedi-Arabië met 410 miljoen ton, of 13,4 procent van het totaal. Op de vierde plaats kwam Iran met een produktie vorig jaar van 255 miljoen ton, of 8,3 procent van de wereldproduktie. Naam bank Rente vast gedurende: Afslultprov. (procenten) RcnCcpcrccntage met zonder gemeentegarantie ABN 5 Jaar 1 jaar 1.5 1.5 9.25 90 9.25 9.0 AMRO-Bank 5 jaar variabel 1.5/2 1.5/2 9.25 9.0 9.25 9.0 Bouwfonds 30 Jaar 5 jaar 2 jaar 1.5 1.5 1.5 9.3 89 8.7 9.3 8.9 8.7 Centraal Beheer 5 Jaar - 9.0 9.0 Ennia 10 Jaar 8.9 8.9 Nat. Nederl 10 jaar 8.9 8.9 NMB 5 Jaar 2 Jaar 1.5 1.5 8.9 8.7 89 8.7 Rabobank (advicsrente variabel L25 9.0 9.0 Rabo-Hyp, Bank 5 Jaar 1.5 9.2 9.2 RPS 5 Jaar 1.— 9.0 9.0 Spaarbank R'dam 5/3 Jaar 1 jaar 1.— 2.— 9.0 8.0 9.0 8.0 Stad A'dam 5 Jaar 1.— 9.0 9.0 Westl and/Utrecht standaard no risk budget 5/10 Jaar 5 jaar variabel 2.- 2.- 9.0 94 9.2 9.2 96 9.2 Geldt voor alle levensvcrzekerlncsmaauchappilcn dlc Ud zijn van de nvrl De hypotheekrente blijft op hetzelfde niveau liggen. Opvallend is. dat de RPS haar plaats als goedkoopste aanbieder van leningen met gemeentegarantie (en een vijf Jaar vaste rentevoet! heeft moeten afstaan aan andere banken. Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De elektriciteitsvoorziening in ons land zal, al er niets gebeurt, over een aantal jaren ongetwijfeld problemei gaan opleveren. De enige oplossing om de gevaarlijke situatie waarin wij dan dreigen terecht te komen het hoofd te bieden, is de bouw van kerncentrales. (Zoals bekend, heeft Nederland er twee, nl. het Zeeuwse Borsseleen in Dodewaard.) Dit zei drs. Tv-iFQvr-iof-irvv-iool Vr-iovrrioKi ïvoon- B. Henny, hoofddirecteur van Siemens Nederland bij de internationaal ErtiergieUUl t'dll. presentatie van het jaarverslag 1978. Vorig jaar nam het energieverbruik in Nederland met 5,3 procent toe, wat belang rijk meer was dan in 1977. Bij een aantrekken van de conjunc tuur zal de aanwezige reservecapaciteit spoedig zijn verdwe nen, zo meende hij. DOW CHEMICAL ln Temeuzen mag uitbreiden. Gedeputeerde Sta ten van Zeeland hebben het bedrijf een hinderwetvergunning en een ver gunning op grond van de wet luchtverontreiniging verleend. Dow mag het petro-chemische fabrieks complex nu uitbreiden met een polys- tyreenfabriek. Tegen de vergunning zijn geen bezwaren ingediend. GS hebben in de hinderwetvergunning wel voorwaarden gesteld aan geluids hinder en luchtverontreiniging. Echte problemen, aldus de heer Hen ny, kunnen uiteraard afhankelijk van de ontwikkeling van het verbruik in de jaren '80 worden verwacht. Terwijl men in Duitsland al om streeks 1983/84 aan het einde van zijn Latijn zal zijn wat de elektriciteits voorziening betreft, dacht de heer Henny dat yoor Nederland zich de problemen een paar jaar later zullen aandienen. Volgens hem moet de eerste jaren echter niet worden verwacht, dat in ons land kernenergiecentrales zullen worden besteld. Inclusief de in spraak-procedure zal daarom zeker een jaar of tien duren voor een niéu we kerncentrale gereed zal kunnen zijn. De bouw van kolencentrales, die Siemens ook levert, vergt eveneens geruime tijd. Kortom, aldus de Sie- mens-directeur, de tijd dringt als we later niet willen zeggen: hadden we maar eerder maatregelen genomen. PARIJS Op het ogenblik is er geen echte energiecrisis, maar de mogelijkheid dat er later dit jaar een ontstaat is niet uitgesloten. Dit heeft de directeur van het Internationale Energiebureau (IEA) van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO). Ulf Lantzke, gezegd. ia. EN HAAG (ANP) Minis- Van der Stee (landbouw) adt dat een verhoging van EG-landbouwprijzen met middeld twee procent voor Benelux dus ook voor iderland niet onredelijk zijn; dit in samenhang et de afbraak van de mone- compenserende be- agen. delegatie van het Landbouw- lap heeft dit gisteren van de minis- gehoord toen zij buiten de ge- ine maandelijkse gesprekkenserie een onderhoud had, waarin van ide kanten een eerste commentaar rd gegeven op de prijsvoorstellen de Europese commissie. t landbouwschap heeft, omdat het er die voorstellen bijzonder ver- imd is, in de bestuursvergadering vorige week om dit spoedgesprek Taagd. Het Landbouwschap vindt gemiddelde prijsverhoging met ee tot vier procent nodig. Dit in band met de inkomensachter in de landbouw, de «ruimte" nodig is voor de afbraak van de netair-compenserende bedragen ffingen en subsidies bedoeld om koerswijzigingen de in nationale nt uitgedrukte EG-landbouwprij- gelijk te houden), de gevolgen de voorgestelde melkheffing voor inkomens in de melkveehouderij. mies om de produktietoeneming te rug te dringen. De minister deelt deze kritiek. Hij heeft beswaren tegen het niveau van de heffing, vindt de voorgestelde ver anderlijkheid onzinnig en is het ook niet eens met de voorgestelde uitzon deringen. De bewindsman bestreed de in andere landen van de Eropese Gemeenschap gehoorde opvatting, dat Nederland de veroorzaker van de zuiveloverschotten zou zijn. Het Landbouwschap verklaarde zich niet akkoord met de voorgestelde vermindering van de hoeveelheid sui ker met gedeeltelijke prijsgarantie van 27,5 tot 20 procent van de geheel gegarandeerde hoeveelheid. Het ziet daarin een directe aantasting van het inkomen van de suikerbietentelers. Bedrijfsomvang Het uitblijven van grote opdrachten op het gebied van de elektriciteits voorziening in de nabije toekomst zal overigens wel tot gevolg hebben, dat de bedrijfsomvang (de som van om zet en bestellingen gedeeld door twee) van Siemens Nederland op kor te termijn de grens van een half mil jard gulden (in 1978 was het ƒ522,4 miljoen) niet opnieuw zal overschrij den. Siemens Nederland, die dit jaar haar 100-jarig jubileum viert, telt mo menteel ruim 1900 medewerkers. On danks intensieve werving zijn er nog ongeveer 40 vacatures, die tot dusver re niet konden worden vervpld. O.a. gaat het hier om vacatures in de administratieve sector (vrouwen), maar ook om produktiemedewerkers. Siemens doet veel aan de opleiding van mensen in eigen bedrijf, doch drs B. Henny moet constateren dat het aantal jon geren met interesse voor het ambacht terugloopt en dat het vooral voor mechanische vakken moeilijk is om jongeren te krijgen. Verleden jaar de den zich in de fabrieken enkele onder- bezettingsverliezen voor tengevolge van een teruglopende orderont vangst. Er konden ongeveer 140 man intern worden overgeplaatst. De omzet van Siemens Nederland steeg vorig jaar met bijna 11 procent tot 541 miljoen. Hiervan had onge veer 80 miljoen betrekking op zoge naamde toonbankartikelen. De rol van consumentenartikelen wordt voor het bedrijf steeds belangrijker. Dit. niettegenstaande het feit dat deze markt door de grote concurren tie zeer moeilijk ligt. Volgens Lantzke kan van een echte crisis worden gesproken als het aan bod van olie op de wereldmarkt zeven procent of meer achterblijft bij de vraag. Het huidige tekort bedraagt naar zijn mening niet meer dat twee vier procent Het bureau in Parijs houdt de cijfers van dag tot dag bij en zal maatregelen nemen als er inder daad een crisistoestand dreigt te ont staan, aldus Lantzke. Deskundigen menen overigens, da het zeker nog wel enkele maanden za duren voordat de olieproduktie in Iran weer op gang komt. Of er dan evenveel zal worden geproduceerd als vóór de onlusten, is echter nog de vraag. Algemeen wordt aangenomen, dat Iran wel olie zal moéten exporteren. Het heeft namelijk geld nodig om het verlies aan inkomsten dat als gevolg van de woelingen in het land is ont staan goed te maken In feite, zo wordt gezegd, is het weer op gang brengen van de olieproduktie eigen lijk de enige manier voor Iran om zijn economie weer nieuw leven in te blazen. Ook uit praktische overwegingen zal Iran echter wel weer olie moeten gaan uitvoeren. Alle opslagtanks in het land zouden vol zitten. Iran verbruikt in de winter ongeveer één miljoen vaten (van 159 liter) olie per dag; in de zomer 0,6 miljoen. Van een produktie van 100 ton heeft het land zelf maar 20 ton nodig. Olledeskundigen in Londen schatten, dat het wel eens tot het einde van dit jaar zal kunnen duren voordat Iran weer ongeveer drie miljoen vaten olie per dag zal produceren. Dat zal dan overigens nog maar de helft zijn van de Iraanse olieproduktie van vóór de onlusten. AMSTERDAM De Amsterdamse effectenbeurs heeft woensdag een goed prijshoudende stemming te zien gegeven. Een aantal handelaren was niet aanwezig, maar het bestuur van de Vereniging voor de Effectenhandel zag daarin geen aanleiding om de beurs te sluiten. ADVERTENTIE leffing Europese Commissie wil de huidi- prijzen voor 1979/'80 handhaven, der zijn de plannen ondermeer de aetair compenserede bedragen te minderen en een melkheffing in te 'en, waarvan de hoogte afhangt de toeneming van de melkpro- ttie. maar tenminste twee procent zijn. ural op die melkheffing liet de de- atie van het Landbouwschap felle lieken horen. Er zijn, vooral buiten Ierland, te veel groepen van uitge- derd. Bovendien wil het Land- 'wschap meer aandacht voor pre- HAAG (ANP) De exploratie die in de Nederlandse sector van Noordzee is geboord, heeft olie lieverd. Dat heeft het Ameri- «e bedrijf Union Oil Company of lornia bekendgemaakt De hou- van het blok. waarin de boringen Bedaan. zijn een dochter van het irikaanse bedrijf, de Union Oil Pany of the Netherlands, die tachtig procent en de Konink- Nedlloyd Groep, die voor twintig :ent deelneemt. In maart zal met Wringen worden doorgegaan De heer A. Oortman Gerlings, president van de ABN Canada Ltd. Nederlander. In de praktijk betekent het dat u met iemand praat die uw bedrijf kent. Dezelfde gedegen zakenmentaliteit heeft. Komt bij dat de ABN-staf uitstekend is ingevoerd in dit fascinerende land met vestigingen inToronto en 21 februari a. s. Vancouver. In Canada, belangrijk exporteur van grondstoffen en groeiend industrieel producent, beschikt de ABN overeen "finance company" met een uitgebreid dienstenpakket voor het bedrijfsleven. De heer Oortman Gerlings en zijn staf vertellen u graag hoe zij u behulpzaam kunnen zijn. Dit is het adres:Toronto, ABN Canada Ltd.The Royal Trust Tower, Suite 3901, Toronto Dominion Centre, P.O. Box 114,Toronto, Ontario M5K 1G8, telephone (416) 367-0850, telex 065-24016. Vancouver, ABN Canada Ltd., Vancouver Centre, Suite 2510, 650 West Georgia Street, P.O. Box 11587,Vancouver, B.C. CanadaVóB 4N8, telephone (604) 682-5891, telex 04-51517. U kunt natuurlijk ook eerst kontakt opnemen met ons hoofdkantoor. Afd. Centrale Buitenlandse Kantoren, tel. 020-293823. ABN mensen staan op vele plaatsen in de wereld voor u klaar. VISSERIJBERICHTEN Besommingen: KW 214 12.400. UK 208 ƒ9.900. VD 16 10 000, VD 19 en 73 ƒ214 IJM 18 ƒ1.500, IJM 19 14.700, IJM 25 3.900. IJM 57 ƒ90.000. Yerseke 25 1 900, verder 3 Texelaars met totaal 70.000 en een Deens vaartuig dc VE 244 met 41.300. IJMUIDEN. WOENSDAO 1580 kg tong 38 kisten, tarbot en griet 1805 kisten kabeljauw 1397 kisten koolvls 27 kisten schelvis 245 kisten wijting 104 kisten schol 24 kisten schar 60 kisten diversen. De eerste koersen voor de internatio nale aandelen lagen rond de prijzen van dinsdagmiddag. Op de voorbeurs waren de noteringen aanvankelijk hoger, maar vooral door gebrek aan affaire brokkelden de koersen wat af. Gunstige factoren voor de beurs wa ren overigens de voortgaande ople ving op de Amerikaanse markt en een verder herstel van de prijs van de dollar. Aanvoer aardgas De ABN Bank hvcfiaffilianeMn: Ierland. Grxot-Brittanic. Belgic. Frankrijk. Bondsrepubliek Duitsland. Zwitserland. Gibraltar. Italië. Griekenland.Turkije (Holanise Bank-Üni). Libanon. Saoëdic Arabic l Alhank Alsaudi Alboliandi), Verenigde Arabische Emiraten, Bahrein. Iran (Mercantile Bank of Iran and HollanJ). Pakistan. India, Maleisië. Singapore. Indonesië. Hongkong. Japan. Marokko Algemene Bank Mamkko S A Kenia, Verenigde Staten van Amerika, Canada. Nederlandse Ant illen. SurinameVenezuela, Panama. Australië. Colombia (G'tporaoon Financiers International). Mexico VKerkiaam onder de naam Banco Holandé* Untdo in Argentinië. Uruguay, Paraguay. Brazilië. Ecuador DEN HAAG De RABO-bank is in de markt om de grote financierings problemen over de aanvoer van vloei baar aardgas op te lossen. De bank doet een dezer dagen voorstellen aan de Algerijnse leverancier van het gas. die in het buitenland allang op zoek is naar kredieten. Hapt de RABO-bank toe dan kan de kredietverkenning voor de Nederlandse regering „een dure grap" worden, zo vrezen inge wijden. De Algerijnen hebben van minister Van Aardennen (economische zaken), tot en met vandaag de tijd gekregen om mee te delen, In welke haven zij het vloeibaar aardgas (LNG) willen verschepen. Dit gas moet in de loop van de jaren tachtig naar de Eemsha- ven vervoerd worden. Gisteren had den de Algerijnen nog niet officieel meegedeeld, dat zij de keuze van een haven opnieuw willen uitstellen. Ver wacht wordt echter, dat zo'n'veizoek toch gedaan wordt, ln het zich van een mogelijk akkoord met de RABO- bank en Duitse bankinstellingen. Een woordvoerder van de RABO-bank be vestigde gisteren dat men „betrok ken is bij pogingen om de financie ring va^i het LNG-proJect veilig te stellen". De Algerijnse staatsmaat- schappij Sonatrach. die het gas leve ren zou, krijgt heel binnenkort een offerte van de RABO-bank Ongebruikelijk De bank en de Nederlandse Gasunie, de koper van het gas. mikken op een zeer ongebruikelijke rol voor de Ne derlandse regering. De staat zou na melijk garant moeten staan voor een krediet, waarvan het Nederlandse be drijfsleven geen voordelen plukt, maar waar Integendeel grote risico's aankleven. In de beoogde oplossing speelt de Nederlandse kredietverzekerings maatschappij. NCM, een sleutelrol. Deze particuliere instelling verzekert kredieten, en laat die vervolgens door de Staat herverzekeren. De overheid draagt daarmee de politieke „nlet- commerciële" risico's van een trans actie tussen Nederlandse bedrijven en het buitenland. De normale situa tie is, dat de overheid daartoe alleen bereid Is als Nederlandse export er mee gebaat ls, men spreekt dan van „gebonden kredieten". In het geval van het Algerijnse aardgas is daar echter geen sprake van. In de Tweede Kamer leeft de opvat ting, dat de Staat uitsluitend gebon den kredieten mag herverzekeren. De Kamer moet zich nog uitspreken over een motie-Van der Hek (PvdA) van die strekking Om politiek onheil te voorkomen wordt nu naarstig ge zocht naar een soort tussenvorm van een gebonden en een met-gebonden krediet. Daarmee haalt de Staat zich echter forse financiële risico's op de hals, waarschuwen ingewijden Zij wijzen erop. dat het interationale ver trouwen in de kredietwaardigheid van Algerije bepaald niet erg groot is. Begin beurs werden in aandelen Kon. Olie zaken gedaan op 27,40, een prijs gelijk aan die van dinsdagmid dag. Unilever was 20 cent hoger op 123,60. De koers van Philips ging met 10 cent achteruit tot 24. Hoogo vens was 20 cent hoger op 32,50 en Akzo handhaafde zien op ƒ31,40. De bankaandelen openden onveran derd tot wat hoger waarbij de note ring van de Amrobank met 70 cent aantrok tot ƒ78,20. Deze stijging 'werd ln verband gebracht met de publikatie van de voorlopige uitkom sten over het afgelopen jaar en het dividendvoorstel die donderdagoch tend worden verwacht. Aandelen Nat. Nederlanden vielen 60 cent terug tot ƒ110,20 en in de scheepvaartsector was de Stemming verdeeld. Aandelen Nedlloyd moes ten bijna 2 terug tot 86,50, terwijl de koers van KNSM nog wat naar boven ging. De eerste koers op 95 betekende een winst van 50 cent waarna de notering verder op liep. Aandelen Helneken waren 1.20 ho ger op 94. De koers van de aandelen KLM ging met 50 cent vooruit tot 109 In de lokale sector van de beurs was het vrij stil en de noteringen hielden zich goed. Een aantal prijzen trok nog wat aan. Tot die groep behoorden onder meer enkele bouwaandelen. Zo ging de notering van Bredero 4 om hoog tot 290 en de notering van de aandelen Ballast-Nedam trok met nog 2 aan tot 105 Aandelen BAM Holding waren 1,50 hoger op 93,50. De koers van de aandelen Westland- Utrecht Hypotheekbank ging met 2 vooruit tot 429,50 en aandelen Frlesch-Grontngsche Hypotheek bank waren 1,10 hoger op 116,70. Aandelen ADM werden verhandeld op 155 hetgeen een winst betekende van 3 De notering van Bols steeg met ƒ1,50 tot ƒ71. ACF was 3 in herstel op 141. De notering van NiJ- verdal-Ten Cate ging met 2 omhoog tot 74 Op de obllgatiemarkt brok kelden de prijzen wat af en per saldo sloten de noteringen dooreengeno- men onder het peil van dinsdag middag In verband met de barre weersom standigheden was er woensdag geen nabeursverkeer en werd ook geen te lefonisch avondverkeer gehouden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 11