rans leger voorkomt aatsgreep in Tsjaad darter op zoek naar Mexicaanse olie Iran §iina laat regiem n Pol Pot vallen laos in Portugal lor wateroverlast Carter: Samenwerken met bewind Khomeini Rhodesische Viscount wellicht neergehaald hechten tussen soldaten premier en president Groep Duitse neo-nazi's gearresteerd Arabische wereld verdeeld Eerste Belgische para's naar Zaïre Invasie Oeganda Alle inzittenden omgekomen J )AG 13 FE8RUARI 1979 BUITENLAND TROUW/KWARTET RHS 7 I; IMENA (Reuter, AFP) Franse commando's hebben gisteren een staatsgreep in de i jere Franse kolonie Tsjaad voorkomen. In de hoofdstad Ndjamena waren gisteren hevige v< |hten aan de gang tussen het regeringsleger van president Felix Malloum en guerrilleros a jremier Hissane Habre. n| rat •n] nheden van Habre werden door illi eringstroepen uiteengedreven, 1 Franse commando's de situa- de straten van de hoofdstad ie4 controle hielden. Over het lot lier Habre was gisteravond zijfciets bekend. Zijn residentie rpdoor het leger van de president >kt. Welingelichte bronnen zei- r- chter dat premier Habre zich in.ii zijn residentie bevond. Het leger van president Malloum telt ongeveer 11.000 man, terwijl Habre over een eigen leger van 1000 man beschikt. De laatste maanden was er in Tsjaad al sprake van twee concurrerende re geringen. De premier en de president lieten geregeld eikaars aanhangers arresteren. Hissene Habre is sedert augustus van gt&killg het vorig Jaar premier van Tsjaad. Na een overeenkomst tussen president Malloum en de guerrillabeweging van Habre werd toen een regering van „nationale eenheid" gevormd. De guerrilleros van Habre werden nooit opgenomen in het regeringsleger en bleven als aparte eenheid bestaan. °4NG, BANGKOK (Reuter, UPI, DPA) De Chinese no jrepubliek heeft de bevolking van Cambodja openlijk ^pfoepen te breken met het ten val gebrachte bewind van »ot en een front van nationale eenheid te vormen. De tegen Vietnam is nu belangrijker dan de klassentegen- ngen, aldus Peking. ilti uitlatingen van de Chinese lei- it men een duidelijke poging 1 inking om afstand te nemen van de hele wereld zwaar gekriti- leni regiem van Pol Pot. De Chine- OVGrgBVG ko ers zouden de weg willen effe- een terugkeer van prins No- bA Sihanoek, die een dezer dagen \l Ihinese hoofdstad wordt terug- ht. Tot dusver steunden de formeel nog steeds het re ik an Pol Pot. Sihanoek zou een «rgAjke veroordeling van Pol Pot laliorwaarde voor zijn terugkeer eking hebben gemaakt. g« sp< Bihanoek heeft voorstellen ge- jroor het bijeenroepen van een enjltionale Cambodja-conferen- kaïarop hij dan het mandaat zou hebben voor Cambodja te Een gewezen premier van >dja, prins Penh Nouth, is in- pij 1'bABON Tengevolge van overstromingen en een tele- de taking heerst er ln Portugal een noodtoestand. Door Jiudende regenval zijn de grote rivieren buiten hun getreden. middels in Peking aangekomen ter voorbereiding van Sihanoeks terug keer. Terwijl aanhangers van het verdre ven regiem van Pol Pot volhouden dat zij voortdurend zware slagen toe brengen aan de Vietnamese invallers, houdt de nieuwe Cambodjaanse pre sident Heng Samrin, die de volledige steun van Vietnam heeft, vol dat zijn regering het land nu volledig onder controle houdt. De laatste resten van de Rode Khmers zouden bezig zijn zich over te geven. Ondertussen gaan de meldingen door van incidenten aan de grens tussen China en Vietnam. Beide landen ge ven elkaar de schuld van die inciden ten. Vietnam heeft de Verenigde Na ties om een onderzoek gevraagd. De soldaten van Habre bezetten aan vankelijk het radiostation en het zie kenhuis van de hoofdstad van Tsjaad. De regeringstroepen reageer den direct en zetten een aanval in op de residentie van Habre, waarbij ge bruik gemaakt werd van raketten, mortieren en automatische wapens. Boven de stad vlogen vliegtuigen en helikopters. De barsten in de wankele coalitie van Malloum en Habre kwamen vorige maand al duidelijk aan het licht toen Malloum zijn premier verweet dat hij niet meewerkte bij het besturen van het land. Vorige week namen de span ningen toe, toen anonieme pamflet ten verschenen, waarin werd opgeroe pen tot een algemene staking met ingang van gisteren. De pamfletten zouden afkomstig zijn van de bewe ging van Habre. Gistermorgen ontstonden er gevech ten tussen leerlingen van een middel bare school in Ndjamena die voor en tegen een staking waren. Soldaten van het leger van Malloum schoten daarbij in de lucht. Dit was reden voor de soldaten van Habre om de schoten te beantwoorden en zich meester te maken van het radiosta tion in Ndjamena om zodoende de macht in Tsjaad te grijpen. Gisteravond laat leek het rustig in de straten van de hoofdstad van de vroe gere Franse kolonie. Hier en daar werden nog enkele schoten gehoord. Gewapende aanhangers van Khomeini bewaken een positie bij de gebouwen van het Iraanse parlement in de hoofdstad Teheran. Overal in de stad vindt men soortgelijke stellingen die bedoeld zijn om de laatste aanhangers van de sjah af te houden van mogelijke tegenacties. samen te werken met de neuwe rege ring van Iran. Ook de Sowjet-Unie heeft de regering van Bazargan er kend. Het Russische persbureau Tass meldde gisteren dat premier Kosigin van de Sowjet-Unie een gelukstele gram had gestuurd aan premier Ba zargan. waarin deze samenwerking tussen beide landen aanbiedt op ba sis van niet-inmenging in eikaars bin nenlandse aangelegenheden. HANNOVER (DPA) De politie van Hannover heeft dit weekeinde 26 neo nazi's gearresteerd. De politie heeft bij de aanhouding propagandamate riaal, gummiknuppels, loden pijpen bedoeld als slagwapen, en gaspisto len in beslag genomen. Zaterdag werden bij een demonstra tie, die door de autoriteiten niet toe gestaan was vlugschriften verspreid waarin de vrijheid van Michael Küh- nen werd geëist. Ktlhnen is naar ver luidt de leider van een para-militaire organisatie met de naam 'SA-Sturm 8 Mal'. Het Westduitse openbaar ministerie heeft de arrestanten in staat van be schuldiging gesteld wegens het deel nemen aan een niet toegestane de monstratie, het dragen van unifor men en verbreiding van rechtsextre- mlstische literatuur. Vervolg van pagina 1 De woedende aanhangers van Kho meini hebben inmiddels drie gene raals van het oude regime om het leven gebracht. Generaal Abdoel All Badrei, een voormalige bevelhebber van de keizerlijke garde werd neerge schoten toen hij probeerde te onder handelen met aanhangers van Kho meini. De militaire gouverneur van de provincie Khoezestan, kwam om het leven doordat de helikopter waar in hij zat werd neergeshoten. Luite nant-generaal Mohammed Amin Big- liari, de plaatsvervangende Comman dant van de 'onsterfelijke' keizerlijke garde werd dood in zijn huls aange troffen. Ook hij bleek neergeschoten. De nieuwe regering heeft bekend ge maakt dat alle grensovergangen tot nader order gesloten zijn. Ook de vliegvelden zijn dicht. De Amerikaanse regering heeft giste ren een eenheid mariniers naar Tur kije gezonden. Deze met zes helikop ters uitgeruste militairen staan klaar om in te grijpen als de Amerikaanse ambassade in de Iraanse hoofdstad gevaar zou lopen. De militairen zou den moeten assisteren bij een even tuele evacuatie van Amerikanen uit Iran. Een woordvoerder van het Ame rikaanse leger deelde mee dat deze maatregel uitsluitend gezien moest worden als voorzorg. De Amerikaanse president Carter heeft zich inmiddels bereid verklaard Jan Halkes :ht ceifinter doen zich overstromin- omdat de rivieren nauwe- ildfeekanaliseerd zijn. Deze keer et echter om de grootste wa- odramp van deze eeuw. Dat vooral door een dijkdoorbraak itarem, 78 kilometer ten noor- v*n Lissabon. Brandweer, leger -H jwilligers zijn druk bezig met i oigsacties. Enkele duizenden ikep moeten worden geëvacueerd. honderden wachtten gisteren öifc helikopters om hen op te vi van hun dak. Veel vee is ver- dn 'n en de ingezaaide akkers zijn spoeld. erstroming heeft ook de water- (unfening in Oporto en Lissabon emkast. Tachtig procent van de gei tad zit zonder water. Ook de t k citeitsvoorziening via de wa- :ijn chtcentrales ondervindt moei- oej len. Import van elektriciteit uit eeie is niet mogelijk, aangezien w aar de stuwdammen de water- he niet meer kunnen verwerken. èr>g gemene staking van het perso neel van de telefoondienst van Lissa bon en Oporto verergert het beeld. In Lissabon duurt de staking al een week. Het sterk verouderde materiaal van de in 1975 genationaliseerde Brit se telefoonmaatschappij laat het af weten, omdat de technici geen repa raties meer verrichten. Wel houden de stakers telefoonlijnen van hulp diensten in werking. Buiten de grote steden zijn lijnen onklaar geraakt door de overstromingen. Bovendien zijn er onbekenden aan het werk om de openbare telefooncellen buiten be drijf te stellen. De regering heeft de stakers zondag onder een speciaal tuchtrecht ge plaatst door hen in zogeheten burger dienst op te roepen. Stakers die niet aan het werk gaan. kunnen nu op staande voet worden ontslagen. De vakbonden noemen deze maatregel in strijd met het stakingsrecht en weigeren gehoor te geven. Gisteren was de situatie nog niet veel verbeterd. Inzet van de staking is heropening van de onderhandelingen over de CAO die sinds 1976 niet ver nieuwd is. Het ministerie van tran sport zou intussen bereid zijn ge- Portugal wordt getroffen door de hevigste overstromingen van deze eeuw. Tot dusver heeft de wateroverlast geen slachtoffers gekost. weest de geëiste 19 procent loonsver hoging te aanvaarden. Maar het kabi net zou daar een stokje voor gestoken hebben. Werknemers bij de radio en televisie klagen over de strikte richt lijnen van de regering die het nieuws over de staking aan banden zouden leggen. Het lot van de regering hangt intus sen aan een zijden draad. Besprekin gen tussen Mario Soares en Sa Car- neiro lijken tot een afspraak tussen de twee grootste partijen geleid te hebben. De socialisten en sociaal-de mocraten zijn tot een vrijwel identie ke frontale aanval overgegaan. Re den daarvoor is de staatsbegroting die 15 februari wordt ingediend. De regering heeft aangekondigd met WASHINGTON, BEIROET (Reuter, UPI, AP) De Ameri kaanse president Carter wil nauw samenwerken met de nieuwe regering in Iran van premier Bazargan. De president zei te willen voorkomen dat iemand zich met de binnenlandse aangelegenheden van dat land bemoeit. Ook de Sowjet-Unie heelt de nieuwe regering erkend. De Ampr.kann.Be president, die tot voor kort volledig achter de sjah en de door hem benoemde premier, Sja- poer Bakhtiar, stond, zei gisteren dat de Verenigde Staten niet voor het Iraanse volk wilden uitmaken door wie het zich wil laten besturen. „We hebben dat in Vietnam geprobeerd, maar daar is dat jammerlijk mis lukt", aldus de president. Carter wees erop dat het uitvallen van de Iraanse olieproduktie grote gevolgen heeft voor de situatie van de energievoorziening in de Verenigde Staten. Hij riep de Amerikanen op met hun auto's niet harder te rijden dan 90 kilometer per uur en vroeg hun de thermostaten op 18 graden te VptHapIH zetten. De Verenigde Staten gebrui- TC,UCT:,U ken per dag achttien miljoen vaten olie 159 liter). uitzonderlijke noodtoestand zou ont staan. zou Saoedi-Arablë zelfs bereid zijn de produktie tijdelijk op te voe ren tot 12 miljoen vaten per dag. Nigeria, het Afrikaanse land dat de tweede exporteur van olie naar de Verenigde Staten is, is niet in staat zijn produktie nog verder op te voe ren. Dit is gisteren meegedeeld in de Nigeriaanse hoofdstad Lagos. De pro duktie zit momenteel heel dicht te gen de maximale capaciteit aan. Ni geria produceert momenteel 2.5 mil joen vaten per dag, waarvan zestig procent naar de Verenigde 8taten gaat. Opgevoerd Amerikaanse functionarissen in het gevolg van minister van defensie, Ha rold Brown, die gisteren uit Saoedi- Arabië ln de Jordaanse hoofdstad Amman aankwam, verklaarden giste ren dat Saoedl-Arabië zijn oliepro duktie blijvend heeft opgevoerd van 8,5 tot 9.5 miljoen vaten per dag om te voorkomen dat er tekorten ontstaan in de wereld. Woordvoerders van Aramco, de voornaamste Saoedische olieproducent, voorspelden een ver dere groei dit Jaar. Wanneer er een BRU88EL (UPI, AP) Een eerste groep Belgische parachutisten is gis teren naar Zaïre vertrokken om de troepen van president Moboetoe bij de training te helpen. Dit beweert althans de Belgische regering, maar in België brengt men het vertrek van de parachutisten in verband met de verslechterde situatie in en rondom de hoofdstad Kinsjasa van Zaïre. Vol gens de Belgische premier Vanden Boeynants blijft het aantal beperkt tot 250 man en 40 instructeurs. De militairen zullen niet langer dan vier tot zes weken in Zaïre blijven. De plaats van vertrek van de Belgische militairen werd gisteren angstvallig geheim gehouden. NAIROBI (AFP) Radio Oeganda meldde gisteren dat Tanzaniaanse troepen ongeveer vijftig kilometer waren binnengedrongen op Oegan- dees gebied. De troepen zouden volgens Radio Oe ganda bestaan uit huurlingen en sol daten van andere nationaliteiten. Ze zouden de pas zijn afgesneden, zodat ze niet meer terug kunnen naar hun thuisbasis in Tanzania. In de Arabische wereld werd gisteren verdeeld gereageerd op de machts overname ln Iran door de aanhang van ayatollah Khomeini. De regering van Soedan betuigde haar instem ming met de machtsovername en waarschuwde voor buitenlandse In menging ln deze volksrevolutie. In Beiroet dansten sjl'ltische moslems en Palestijnen op straat na de eerste berichten over de machtsovername. In diverse Arabische olielanden wa ren de reacties wat voorzichtiger. Naast felicitaties aan het adres van de nieuwe premier Bazargan, werden waarschuwingen geuit tegen een mo gelijke communistische Infiltratie in Iran. De Palestijnse leider Jasser Ara fat stuurde een gelukstelegram aan Khomeini. Egypte noemde de machtsovername in Iran een nieuwe aanwijzing dat ln verband met de stabiliteit ln het Midden-Oosten een spoedig vredesverdrag tussen Egypte en Israël meer dan noodzakelijk U. De Israëlische premier menachem Begin verklaarde dat de machtsover name in Iran weer een bewijs is dat Israël de enige stabiele factor en steunpilaar van het Westen in het Midden-Oosten is. Het is tijd om de belangrijke rol van Israël ln het Mid den-Oosten te versterken, aldus Be gin. De Israëlische premier zei dat van de 151 staten in de wereld er maar 35 een democratisch systeem hebben. Naar zijn mening is het van groot belang dat ln het Midden-Oos ten. waar het fanatisme van de massa tot uiting ls gekomen. Israël sterk blijft als vertegenwoordiger van vrij heid en democratie. De Britse minister van buitenlandse zaken Owen verklaarde dat zijn rege ring geen plannen heeft ln te grijpen in Iran. HIJ zei van mening te zijn dat ook de Sowjet-Unie, dat Inmiddels het bewind van premier Bazargan erkend heeft, evenmin plannen in die richting heeft. Groot-Brittannië was voor enkele decennia een van de be langrijkste mogendheden in het ge bied van de Perzische Golf. Nu heeft het land hier alleen nog maar com merciële betrekkingen. SALISBURY (Reuter, UPI, AP) De guerrillabeweging ln Rhodesië heeft gisteren naar alle waarschijnlijkheid een pas sagiersvliegtuig met 59 Inzittenden neergehaald met een luchtdoelraket. De 54 passagiers en 5 bemanningsleden van de Viscount van Air Rhodesia hebben de ramp niet overleefd. deze begroting een nieuwe belasting in te willen voeren en de decentralisa tie van het bestuur uit te willen stel len, Volgens de nieuwe belasting zou den de Portugezen de komende kerst ongeveer de helft van hun „dertiende maand" moeten Inleveren. Decentra lisatie zou betekenen dat de gemeen tebesturen een groot deel van de in komsten zelf gaan beheren. Premier Mota Pin to zal aftreden van zijn rege ring overwegen wanneer de begroting niet ongewijzigd door het parlement wordt goedgekeurd. Onder nagenoeg dezelfde omstandig heden werd op 3 september vorig Jaar eveneens een Viscount in hetzelfde gebied neergehaald met een raket. De beweging van Joshoea Nkomo, de ZAPU, had zich daarvoor verant woordelijk gesteld. Het toestel, dat naar verluidt voor het merendeel vakantiegangers vervoer de, stortte neer vlakbij het vliegveld van Kariba, 200 kilometer ten noor den van de hoofdstad Salisbury. De Nederlandse regering heeft giste ren een half miljoen gulden geschon ken aan de ZANU, de andere vleugel van de guerrilla-organisatie ln Rho desië, die onder leiding staat van Ro bert Moegabe. Het geld ls bestemd voor voedsel, medicijnen, kleding en dekens voor Rhodesische vluchtelin gen in Mozambique. Zoals bekend heeft de Nederlandse regering ook geld geschonken aan bisschop Moe- zorewa. die deel uitmaakt van de overgangsregering in Rhodesië Wim Jansen y lent Carter komt vandaag naar Mexico. Nog wel niet op zijn 01 n, maar veel scheelt het niet. De tijd dat Amerika's zuiderbuur het es ikelijke kleine broertje moet spelen, is vrijwel voorbij. Olie kan veel leren. Carter is de tweede hooggeplaatste i binnen een maand die door een Mexico in opschudding brengt. iwas het paus Johannes Paulus II die mjnen geestdriftige Mexicanen de )p wist te krijgen. Carter deed het ter: voordat hij een voet op Mexi- bodem heeft gezet wist hij al meer nduizend mensen in Mexlco-stad op n te brengen. Zij lieten vorige week in .frote demonstratie blijken geen blijd- op te kunnen brengen voor het ko- bezoek. „Carter komt onze benzine en „Onze souvereiniteit is niet te stond op de spandoeken te lezen. opmerkelijk hoe snel de verhouding de twee buurlanden is veranderd. ue bwee uuuriunuen us vciauuciu. ^JCarter zich in het Witte Huis nestelde. Mexico zich in een diep dal. In de maanden van de ambtstermijn van nt Echeverria ging het met de econo- slecht, dat een devaluatie van de -jtaet meer dan vijftig procent noodza- was. Buitenlandse kredieten waren nauwelijks meer te krijgen, terwijl de bui tenlandse schuld bleef oplopen. In die tijd beschouwden de Verenigde Staten hun zui derbuur als een soort wingewest, dat econo misch volledig afhankelijk was. Minder toegeeflijk Toen president Lopez Portillo twee jaar geleden een officieel bezoek aan het Witte Huis bracht, moet Carter vreemd hebben opgekeken. Zijn Mexicaanse ambtgenoot bleek in de gesprekken over handelsverdra gen minder toegeeflijk dan de Amerikanen gewend waren. De onderhandelingen over onder andere olie- en gasleveranties liepen op niets uit, omdat Mexico de aangeboden prijs te laag vond. Sedertdien heeft presi dent Lopez Portillo geen gelegenheid voor bij laten gaan om te laten blijken los van de Verenigde Staten te staan. Hij had daar ook alle reden voor. Het zal niet lang meer duren of we zullen Mexico moeten rekenen tot de grotere olieproduce rende landen, zo niet het allergrootste. De afgelopen paar jaren vond Petroleos Mexi- canos (Pemex), het staatsbedrijf voor de olie. de ene voorraad na de andere. Op dit moment bedraagt de bewezen reserve veer tig miljard vaten (één vat is 159 liter). Dat lijkt nog niet zo ontzettend veel tegen de 165 miljard vaten van Saoedi-Arabië, het grootste olieland ter wereld. Mexico zoekt echter nog niet zo lang. De onbewezen reser ves zouden in de buurt van 300 miljard vaten komen. Onteigening Het was al veel langer bekend dat Mexico veel olie bezat, waaraan door vroegere rege ringen weinig aandacht is besteed. Aan het begin van deze eeuw was de hele oliehandel in handen van Amerikaanse en Britse maat schappijen. Veel produktie was er toen nog niet: in 1938 bleek de totale olie-industrie in Mexico 114 miljoen dollar waard te zijn. Dat is het bedrag, dat de staat heeft betaald voor de onteigening ln dat jaar van deze industrie, na een conflict tussen de arbei ders en de buitenlandse bedrijven. Pemex, die daarna het monopolie kreeg, heeft door corruptie en ambtenarij weinig gedaan aan uitbreiding van deze industrietak, daarbij nauwelijks lastig gevallen door de rege ringen. Lopez Portillo bleek meer hart te hebben voor de nationale economie dan zijn voor gangers. Hij kondigde een campagne tegen omkoping en corruptie aan en maakte met grote regelmaat nieuwe oiievondsten be kend. die door internationale experts zijn bevestigd. Voor hem is de komst van presi dent Carter het grootste succes ln zijn bui tenlands beleid. Geschenk Voor Carter lijkt de Mexicaanse olie een geschenk uit de hemel. De stroom uit Iran is op z'n minst onzeker geworden door de machtswisseling daar. Voor de Verenigde Staten zou Mexico de grootste en meest stabiele leverancier kunnen worden. Dat verklaart ook waarom de houding ten op zichte van Mexico zo veranderd ls de laatste jaren. Eind november van het vorige jaar zei Carter: „WIJ zijn ons zeer bewust van de noodzaak tot nauwere samenwerking op een zeer breed terrein met Mexico." Lopez Portillo zal zeker proberen tijdens het bezoek van Carter, die drie dagen blijft, het onderste uit de kan te halen. Hij heeft laten weten de olie niet voor een zacht prijsje van de hand te zullen doen. zeker niet aan de Verenigde Staten. Toch zal hij niet al te zeer op de anti-Amerikaanse ge voelens. die algemeen onder de bevolking leven, kunnen spelen. Mexico blijft hulp nodig hebben De economische situatie is nog steeds zó slecht, dat er geen enkele reden is nu maar rustig achter over te leunen en te wachten tot de oliekraan gaat stromen. Tien miljoen werklozen iop een bevolking van 66 miljoen) en een buiten landse schuld van 25 miljard dollar zijn niet snel de wereld uit te helpen. Met de belang rijkste exportprodukten (koffie, garnalen en koper) gaat het ronduit slecht lonen, sluipen jaarlijks ongeveer 800.000 bezitsloze Mexicanen over de 3500 kilome ter lange grens met de Verenigde Staten. Naar schatting hebben acht miljoen illega len op deze manier een bestaan als gastar beider opgebouwd. Zij vinden doorgaans vrij snel werk. omdat ze bereid zijn het voor minder te doen dan de Amerikanen. Opstand Ijzeren gordijn De olieproduktie zal aan die buitenlandse schuld binnen niet al te lange tijd een einde maken, maar het probleem van de werk loosheid ls minder gemakkelijk op te los sen. De grote moeilijkheid ls de snelle be volkingsgroei. Berekeningen tonen aan dat de bevolking in Mexico zich de komende twintig Jaar zal verdubbelen tot 130 miljoen Inwoners. Bij de huidige hoge werkloosheid en Inflatie van zeventien procent, die door de olievondsten nog zal stijgen, is dat geen gunstig vooruitzicht. De armoede ls wijd verspreid en als het binnenstromend geld alleen maar gaat dienen voor verrijking van de hogere klassen is een opstand niet on denkbaar Ook als die opstand niet komt. vormt de grote werkloosheid en bevolkingsgroei een bedreiging voor de Verenigde Staten Punt twee op het verlanglijstje van Carter is namelijk het probleem van de illegalen. Aangelokt door de grote welvaart en hoge De Amerikaanse regering pompt jaarlijks miljoenen in de strijd tegen deze Illegale grensoverschrijdingen, maar het ls vechten tegen de bierkaai. Het probleem bleek zo groot, dat er het afgelopen Jaar plotseling plannen op tafel lagen voor een duizenden kilometers lange prikkeldraadversperring op de grens. De protesten van Mexico tegen dit ijzeren gordijn waren zo heftig, dat Car ter het voorstel ijlings ln de koelkast deed, HIJ hoeft nu van Lopez Portillo weinig me dewerking te verwachten in zijn strijd tegen de Illegalen Deze heeft onlangs ln een inter view gezegd dat het probleem niet uit de wereld ls te helpen zolang de lonen en de kans op wérk in de Verenigde Staten aan zienlijk hoger liggen Pa* als we voldoende mkoirtsten uit de olie hebben om onze eigen economie op te vijzelen zal dit probleem zich vanzelf oplossen." aldus de president. .HIJ verwacht niet dat dit voor het eind van deze eeuw het geval zal zijn.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 7