commentaar 'geluk zit niet in motorfiets' OUW £an (1) e' ee',an (2) ;ommentaar van anderen CDA links uit de flank (1) CDA links uit de flank (2) CDA links uit de flank (3) Neo-klassieke pin up-grens Sigaartje Draaiboek Agenda krukken bestek '79 'maar' 170 tocht niet DAG 13 FEBRUARI 1979 BINNENLAND TROUW/KWARTET val van premier Sjapoer Bakhtiar van Iran ijrkeert het definitieve einde van het bewind van sjah. De door de Iraanse keizer benoemde P^mier heeft de afgelopen maand met een soms aan nhoop grenzende moed geprobeerd het land nen de regels van het bestaande bestel een te bezorgen dat meer tegemoet komt aan de angens van de bevolking. Het besluit van de 10 erleiding om alle troepen terug te trekken in de ernes, ontnam de premier zijn laatste steunpi- dir. Hij trok hieruit onmiddellijk de enig mogelijke Jclusie door zijn ontslag aan te bieden. it het leger zich niet meer met de politieke situatie noeit is in elk geval een eerste voorwaarde voor itting van het bloedvergieten. Voorts is daar- de weg vrij gekomen voor een nieuwe regering leiding van de door ayatollah Khomeini oenide premier Bazargan. Zeker voorlopig mag op de hartelijke steun van de bevolking rekenen, lige de euforie van de massa's in de straten, grote vraag is alleen wat er nu verder gaat euren. De aanhang van Khomeini was eensge- fftd in haar streven naar omverwerping van de en van de regering van de sjah, maar die iS(i vertrek van de sjah uit Iran. ruim een maand N(pden, maakte een einde aan de onverdeeld pro- terse koers van dit land. De door de sjah tergelaten premier Bakhtiar zette al de eerste op een meer onafhankelijke koers door Irans p0 ïaatschap van de Centrale Verdragsorganisatie ,NVO) op te zeggen. Deze zuidwest-Aziatische eMidant van de westelijke NAVO vormde een nogal jl* merend gezelschap, maar de openlijke terugtrek- ,degvan Iran was wel een duidelijke aanwijzing voor gewijzigd buitenlands beleid. Khomeini premier Bakhtiar aan de kant heeft 5ü- za het buitenlands beleid zeker nog onafhan- jker worden. Khomeini heeft tijdens zijn bal schap al laten blijken niet veel te moeten hebben de westelijke invloed in Iran. En nu is hij in de ^genheid om die afkeer in daden om te zetten. De I rschuwing van Saoedi-Arabië aan Iran om toch ral niet in communistisch vaarwater te geraken is duidelijke aanwijzing dat niet alle Arabieren de htswisseling even luid toejuichen, h valt niet te verwachten dat Iran zich op de Xe duur blijvend van het westen zal afkeren. Is het Westen de Iraanse olie nodig heeft om in ci#n te blijven, zo kan Iran niet zonder de invoer westelijke landbouwprodukten en technische u »S eensgezindheid ontbreekt voor wat de toekomst van het land betreft. Linkse en rechtse, religieuze en niet-religieus denkende tegenstanders van het be wind van de sjah zullen nu gezamenlijk moeten zoeken naar een oplossing van de politieke crisis en zich moeten inzetten voor het herstel van de econo mische situatie van het land. De nieuwe premier Bazargan heeft een referendum over het constitutionele bestel en democratische verkiezingen in het vooruitzicht gesteld. In een dergelijke volksraadpleging ligt momenteel de enige garantie voor een herstel van vrede en rust in het land. De nieuwe regering zal het volk duidelijk moeten maken dat een door ayatollah Khomeini ingestelde regering niet meteen het einde betekent van alle ellende in het land. Van het krediet dat ze bij de bevolking heeft, zal ze zeer snel gebruik moeten maken om minder populaire maatregelen te nemen. In de sji'a religie, die de basis vormde van de opstand tegen de sjah, zit een zo groot revolutionair potentieel, dat dit zich mettertijd weer evengoed tegen de huidige regeerders kan keren De Amerikaanse regering, die de snelle val van de sjah volstrekt niet had voorzien, lijkt zich de blijven de afhankelijkheid nu wel te realiseren. Zo is Washington er bepaald niet ongelukkig mee dat de sjah de Verenigde Staten niet als ballingsoord heeft willen kiezen. Reeds tijdens het verblijf van ayatol lah Khomeini in Parijs bezocht de vroegere Ameri kaanse minister van justitie Ramsey Clark de raad gevers van de religieuze leider. De Verenigde Staten hebben er verstandig aan gedaan niet te speculeren op een greep naar de macht door de sjahgetrouwe militairen, maar door al tijdig contact op te nemen met de man die in Iran over de grootste aanhang beschikt. Daarmee heeft Washington voorkomen dat het in Iran in een Vietnam-achtige situatie zou terechtkomen. Het vertrek van Bakhtiar en de komst van Bazargan zal zeker de komende maanden leiden tot een verdere verstoring van het evenwicht in het Midden- Oosten. Dat zal van het Westen terughoudendheid vergen. Tot een wezenlijke verschuiving van het machtsevenwicht hoeft de nieuwe situatie in Iran zeker niet te leiden. Van het nieuwe bewind kan geen op Moskou gerichte koers worden verwacht. Op zijn beurt heeft Moskou er geen blijk van gegeven te willen roeren in de kokende pot die Iran op het ogenblik nog is. rnaval lk( commentator van de Haagsche Courant stelt ,|®t dat de carnavalsviering tot ver boven de '.rdijk is opgerukt en spreekt zijn droefheid uit 'dl de bijverschijnselen daarvan: on moderne carnaval heeft weinig meer met de e zf-Kerfc te maken en alles met de commercie. De s" dreunen over Nederland en daarmee wordt sluikreclame bedreven, vergeleken waarbij ihirtreclame slechts een onbetekenende krui- zaak is. Een shirt met een tekstje is wel wat ers dan een dreun, waartegen niets en nie- m, nd bestand mag zijn. Ijverige lieden zijn nu al Aen bezig om hun creaties in de breinen van de rlanders te stampen. Het gaat om de meezin- het klassieke genre van Hermans „Mien, ir is mijn feestneus gebleven". Wie een derge lijke knaller lanceert men ziet: het woordge bruik laat zich gemakkelijk aanleren is moge lijk een gelukkig, maar in ieder geval een welva rend man. De instampers beschikken bovendien over een technisch perfect apparaat: de omroep. Wie Hilversum heeft, heeft de carnaval vierende natie. Wat staat er ook weer in de Omroepwet over omroeporganisaties?Ze moeten gericht zijn op de ..bevrediging van in het volk levende culturele, godsdienstige dan wel geestelijke behoeften" De geestelijke behoeften van het Nederlandse volk heten tegenwoordig „Grote bloemkoole o-wat- zijn-ze-groot". De oude vicaris Van Dongen uit Breda zou bedroefd zeggen:Beweenlijke verma kelijkheden." Tekeningen. bi| voorkeur in liggend for maat, sturen aan Trouw |ury politieke prent, postbus 859, 1000 AW Amster dam. Naam en adres aan de achterzi|de vermelden Voor geplaatste prenten is er een boekenbon PARLEMENTPARLEMENTAIRPARLEMENTARIËRSPARLEMENTARISMEPARLEMENT Redactie: Ferry Mingelen. Bijdragen: Jan Bezemer, Bram Pols. Tekening: Tom jattssen. „Het CDA verschuift de laatste tijd wel erg snel van positie. Op deze manier komen ze nog links van de PvdA uit." De WD-defen- sie-specialist Ploeg merkte het vo rige week niet ten onrechte op: het CDA heeft de laatste weken, zowel bij de behandeling van de kernwa pennota van minister Scholten (Defensie), als in het defensiede bat een verrassende opstelling gekozen. Het was op zichzelf al jaren be kend dat de AR met name ethi sche problemen heeft met de atoombewapening. Mensen als AR-voorzitter Hans de Boer stem men steevast tegen de onderdelen van de defensiebegroting die de atoomwapens betreffen. Daar te genover zette de AR altijd een ferme bereidheid geld uit te trek ken voor de gewone, conventione le NAVO-bewapening. De beken de redenering dat de NAVO op conventioneel gebied zwakker is dan het Warschau-pact, dat de NAVO daarom kernwapens nodig heeft en dat alleen door verhoging van de conventionele inspanning die kernwapens weer overbodig kunnen worden, ondervond in dit politieke gezelschap niet veel te genstand. De KVP daarentegen tilde wat minder aan die ethische proble men rondom de kernbewapening, tilde echter evenzeer wat minder aan geharnaste conventionele in spanningen. Met vroegere KVP- defensiespecialisten vielen er wat bezuinigingen of defensie betreft altijd wel zaken te doen. De CHU zat zo'n beetje tussen beide stro mingen. een echt eigen geluid was met meer vernomen sinds de hui dige minister van Defensie, als fi nancieel defensie-specialist van de fractie afscheid nam. Het samengaan van KVP, AR en CHU in de CDA-fractie heeft op defensiegebied duidelijke gevol gen gehad, zo bleek de afgelopen weken Na het afwijzen van de neutronenbom (zij het nog met enige slag om de arm) volgde zeer tegen de zin van minister Schol ten, een CDA-motie tegen het nu cleair geschikt maken van 155 mi- limeter kanonnen. „We hebben een nieuw veilig- heidsdenken ontwikkeld, en het is jammer dat dat nog zo weinig aan dacht heeft gekregen, zegt CDA- defensiespecialist Frinking. Hij legt uit: „we hebben nu een bena dering tegenover tactische kern wapens die in de NAVO zeker nog geen gemeengoed is." De opvatting van het CDA is kort en goed dat tactische gevechtswa pens met beperkt bereik, geen en kel nuttig doel dienen, niet mee helpen aan de afschrikking, en dus voor hetzelfde geld verwijderd kunnen worden. Voorzover we die wapens al hebben moet dat ver wijderen in overleg met de NAVO. voorzover we die nog niet hebben, kan dat door eenzijdige, Neder landse besluiten. „We gaan in deze sector de zaken heel zuiver aan pakken. met kleine stapjes maar langzaam en zeker. Als minister Scholten dus denkt dat hij. in plaats van de 155 milimeter ka nonnen andere kanonnen extra voor atoomtaken geschikt kan gaan maken, dan pakken we dat ook aan. maar alles op zijn tijd." aldus Frinking. De CDA-fractie, althans de meer derheid daarvan (vanuit de rech tervleugel klinkt gemor) heeft ook de traditionele opvatting over de conventionele overmacht van het Warschau-pact verlaten. Sommi gen in de Kamer konden hun oren nauwelijks geloven toen zij een CDA links uit de flank. andere CDA-defensiespecialist. Joep de Boer. hoorden vertellen dat het een minderwaardigheids complex van de NAVO is altijd te denken dat het Warschau-pact sterker is. De Boer bepleitte in dat verband een meer op crisisbeheer sing gerichte verdediging, een vei ligheidsbeleid dat wezenlijk an ders gericht is dan de huidige NAVO-strategie. Voor liberalen als Ploeg is het dui delijk dat het CDA zich ver verwij dert van het traditionele NAVO- denken. het soort denken dat de WD ook altijd zo in minister Scholten waardeert. „Zo'n De Boer heeft een draai van 180 gra den gemaakt. Ik denk dat het komt door de druk van de kerken, het IKV. Pax Christi. Ze lopen Scholten daarmee aardig voor de voeten, maar ik zie voorlopig geen breuk tussen CDA en WD op dit gebied. Als het Scholten te gortig wordt, en hij met aftreden dreigt, dan zal het CDA wel weer buigen." zo verwacht het WD-kamerlid „Militairen hoeven geen lamme tjes in de wei aan hun muren te hangen, maar harde porno gaat toch te ver." betoogde het GPV- Kamerlid Verbrugh in het defen siedebat vorige week. Een aardige meid aan de wand. daarvoor had Verbrugh begrip, zolang die de grenzen van de „neo-klassieke pin-up" maar niet te ver zou over schrijden. Minister Scholten. op dit terrein minder deskundig, vroeg om verduidelijking. Ver brugh was zo vriendelijk proeven van de pin-up bij de Kamergriffie achter te laten. Tot in lengte van dagen zullen vorsers in de Kamer archieven zich verbijsterd afvra gen wat twee foto's van dames van onbestemde leeftijd, van top tot teen ingepakt in kant. hoeden en linten, daar doen. Het blijken Co- ca-Cola-reclames uit 1905 te zijn. Die reclame op zichzelf komt goed te pas nu minister Scholten op aandrang van de Kamer besloten heeft het drinken in diensttijd een halt toe te roepen. Defensie zal daarvoor geen faciliteiten meer verlenen, de kazernebierpomp blijft dus dicht tot na vijven Scholten had er weinig moeite mee. hij drinkt persoonlijk niet en wilde zelfs zo ver gaan een drank verbod aan militairen in diensttijd op te leggen. Zo ver is het niet gekomen, het zou een inbreuk op de privacy zijn geweest, waar schuwden zijn medewerkers. Ove rigens. de maatregel is niet geno men omdat militairen meer zou den drinken dan andere mensen, althans, dat is officieel meege deeld Sigarenhandelaar Schutte heeft zelfs de stuiptrekkingen van Hou se of Lords niet overleefd. Zo val len de commerciële satellieten van het Haagse parlementaire wereld je om als kegels. Hetzij door de ruimtevretende nieuwbouw van de Tweede Kamer, hetzij door de opmars van. zoals de 86-jarige le verancier van Havanna-tabakken het uitdrukt, „modernisten". Het Slavonische eikehout. waarin de kwaliteit, vochtgraad en geur van de rookwaar 75 jaar werden gega randeerd is nu weggebroken om plaats te maken voor eigeel spaan plaat. waaruit straks een hakken bar wordt opgetrokken. Oud-staatssecretaris Van Dam heeft aan de toonbank de Maat schappij tot exploitatie van siga renmagazijnen nog hinten en ad viezen staan geven, opdat de heer Schutte zijn handel nog even kon vasthouden. Maar na ruim 56 jaar heeft hij het onderspit toch moe ten delven. Wiegel. Van Agt. Berk houwer en Van Dam. hebben he ren als Kortenhorst. Romme en De Geer opgevolgd aan de toog van de heer en mevrouw Schutte „Het maakte me niet uit wie er in de zaak stond. Ik heb nooit excel lentie gezegd. Gewoon meneer of mevrouw. De éen rookte een best sigaartje, de ander niet. Voor de rest van de clientèle vonden ze het zelf het prettigst als we geen on derscheid maakten. In de bedie ning konden we wat stoom bij ze afnemen als hun een zwaar debat te wachten stond, of als ze van moeilijke besprekingen terugkwa men." aldus de sigarenhandelaar Colijn, dat is een dierbare cliënt geweest, zo merk je op tussen ver halen over de kwalitatief uitste kende verrassing van een knappe havanna. „Hij zat hier wel eens in een hoekje te roken of wat uit te zoeken. Ik herinner mij dat hij een keer zonder hoed daar zat. Een klant kwam binnen en zei tegen mijn vrouw fluisterend: die ken ik ergens van. Da's de gewezen kel ner van hotel Centraal, zei ze. Co- lijn had wel schik in dat soort dingen „In de oorlog kwam hij bij me binnen en zei geef me maar flink wat mee. want ik vertrouw het hier niet meer. De volgende dag werd hij door de bezetters wegge voerd." In de Kamer slentert Berkhouwer achter het gordijn in gedachten tijdens de begrotingsbehandeling van buitenlandse zaken. Hij laat een pluim rook achter zich. De heer Schutte schuift een bergje ansichtkaarten van Kamerleden opzij, neigt naar het dressoir en zegt „een sigaartje?" Ambtenaren op het departement van volkshuisvesting en ruimtelij ke ordening houden hun hart vast. Deze week moeten Beelaerts van Blokland en Brokx (beiden CDA) respectievelijk minister en staats secretaris van volkshuisvesting hun begroting in de Tweede Ka mer verdedigen Bij eerdere ont moetingen van beide bewinds lieden met de kamer bleek, dat het duo zich in de politieke arena nou niet bepaald als vissen in het wa ter voelt. Onzekerheid troef en on aangename confrontaties met de oppositie, zeker met de socialist Van Dam. die het beleidsterrein van volkshuisvesting nog op zijn duimpje kende, uit zijn ambts termijn als staatssecretaris Om de minister en de staatssecre taris voor een afgang te behoeden, is een omvangrijk legertje van ambtenaren op het departement al weken bezig te voorspellen wat er zoal in de Kamer gevraagd zou kunnen worden. Dat koffiedik kij ken heeft geleid tot een draaiboek dat ettelijke ordners vult. Paskla re antwoorden staan daarin op alle mogelijke nog niet gestelde vragen. De makers hopen nu maar dat alle voetangels zijn voorzien en vooral dat de bewindslieden in staat zijn op tijd. wanneer een vraag gesteld wordt, het antwoord tussen al hun paperassen te vinden. Het is niet alleen wennen voor de bewindslieden, maar ook voor hun ambtenaren. Onder de vorige mi nister. Gruljters. hadden ze het heel wat gemakkelijker Die liet zich door ambtenaren in korte bij eenkomsten uiteenzetten wat de problemen waren en doodde dan de tijd voor zijn optreden in de Kamer met bij voorbeeld een spel letje kaart in Nieuwspoort Voor zien van wat briefjes die hij met gemak in zijn borstzakje kwijt kon. trad hij dan de Kamer tege moet en gaf elke parlementariër zijn deel Dat is niet alleen een kwestie van deskundigheid en flair Gruijters kon rekenen op een ruime meer derheid in de Kamer, die hem heel wat speelruimte bood. Voor het duo dat nu de scepter zwaait op volkshuisvesting is het meer lave ren op het scherpst van de snede om de krappe meerderheid die hen steunt ook achter zich te hou den. Na ritsen stemmingen over de be grotingen van CRM. buitenlandse zaken en defensie, behandelt de Kamer deze week de begroting van volkshuisvesting en ruimtelij ke ordening, de KLM-affaire de verkeersveiligheid problemen ron dom de open school en de spoor lijn naar Almere De welvaart brengt grote proble men mee Veel jongelui willen alles hebben en krijgen ook alles wat hun hartje begeert. De ou ders kopen het wel als de kinde ren het geld er niet voor hebben. Moe worden kinderen tegenwoor dig niet. of het moet van uitgaan en laat naar bed gaan zijn. Wat zwaardere karweitjes binnens- en buitenshuis gaan ze categorisch uit de weg; waarom zou je het moeilijk doen als het ook makke lijk kan? Zo'n klacht kan uit ten minste elk Westeuropees land komen, maar tegenwoordig ook uit bij voorbeeld de Sowjet-Unie. Daar is het leven langzamerhand ook wat makkelijker geworden, fi nancieel althans, al is het er meestal nog geen vetpot: een ar beider verdient er nu zo'n vijf honderd gulden per maand, twee maal zoveel als in 1960 Welis waar is het bestedingspatroon heel anders dan hi'1" -r rW: zul je mei zo'^ gauw w i kacht nog *.ve! ZOV'-el ondam: drecorders dernste kleren Dat -wii.t,. doordat hun ouders zich alle.-» ontzeggen om hun kinderen al dat moois te kunnen geven. Ze willen dat hun kinderen een pret tiger jeugd hebben dan zijzelf ge had hebben, maar „staan die mensen er ooit wel eens bij stil dat hun kinderen op die manier opgroeien als parasieten1" vraagt het dagblad Komsomols- kaja Prawda zich af Die krant is een van de bladen, waarvan journalisten samen met sociologen en leerkrachten een campagne begonnen zijn om de ouders er van te overtuigen dat het afgelopen moet zijn met de verwennerij van kinderen. Het wordt hoogtijd, aldus deze her vormers. de jongelui de waarde van geld bij te brengen en het nut van hard werken De grootste klacht betreft het „gebrek aan communistisch vuur" bij jonge ren die er geen idee van hebben wat hun voorvaderen hebben moeten doormaken: „De jonge neratie moet worden bijge at geld niet aan de boom ■„t de sleutel tot ne' 'net volwassen so .;:.-che zuiverheid n i.mende motorfiets I -en krijgen jongeren alles der en moeder, ze hoeven ook niets van ze te doen De Lite- ratoernija Gazeta geeft daar een paar voorbeelden van: in een boe rengezin. waarvan de vader als jongen dagelijks tien kilometer moest lopen om voer voor zijn dieren te vinden, piekert de klein dochter er niet over haar handen vuil te maken met boerenwerk. Ze hoefde ook nooit: „Haar ou ders hebben haar voor flink wer ken behoed. Het zwaarste werk dat ze doet is de afwas". In een ander gezin heeft de vader, die op z'n veertiende al voor zijn broer tjes. zusjes en zieke moeder moest zorgen, nu nog nooit een dag vrij gehad omdat hij nog altijd de kost verdient voorrijn volwassen zoon en dochter. „Er heerst een wijdverbreid mis verstand dat wij onze kinderen moeten vrijwaren van zorgen en hard werken, omdat we het zelf moeilijk hebben gehad en hard moesten aanpakken", schrijft de krant, „maar werken en zorgen hebben horen nu eenmaal bij de volwassenheid Geen van de verbeteraars heeft overigens een idee welke maatregelen tot ver andering in de situatie kunnen leiden „We kunnen slechts ho pen" verzucht er een. „dat ou ders en kinderen het eens zullen inzien en er naar zullen han delen" Een gekke poot. maar je kunt er op lopen. Giraffe Tennessee van het safaripark in Irvine (Califor- nië) moet trouwens wel. Zijn poot werd gespalkt nadat hij 'm gebroken had bij een poging zich uit een modderige sloot te wur men. Tennessee kan intussen al aardig met zijn „loopgips" over weg. al blijft het natuurlijk krukken. Koningen met gouden kronen en verwende prinsesjes eten altijd van gouden bordjes met gouden vork en mes of een gouden lepel. We wisten in onze met sprookjes overgoten jeugd niet beter en te gelijk waren we er van doordron gen dat zulke gouden gebruiks voorwerpen niet voor gewone mensen waren weggelegd. Maar in deze tijd van onnodige luxe artikelen komen de zaken anders te liggen Zelfs de eenvoudigste onder ons kan nu mits in het bezit van 225.000 desgewenst een gouden bestek naast zijn bord en dat van de gezinsleden leggen. Een bestekfabriek in Zeist maakt hele cassettes met deze sprookjesvorken, -messen en -lepels, zij het uitsluitend op bestelling. Eerst was het gewoon zilver, ook al niet goedkoop, waarvan de fabriek hoopte een redelijke hoeveelheid te verko pen Tot verwondering van de fabrikant was de vraag veel gro ter dan verwacht. Nog verbaas der was hij toen klanten infor meerden of hij niet precies het zelfde kon leveren, maar dan in gouden uitvoering Dat kon, in 24 karaat, dus als het niet lekker eet ls zo'n 71-delige cassette nog al tijd goed voor geldbelegging ials iemand teveel van dat laatste heeft i In eik geval is dit bestek 79 weer eens iets heel anders dan Bestek '81 De kunsthaai waarmee de Japan se regering vorig Jaar ls gaan ex perimenteren in een poging de dolfijnen te verjagen van de vis gronden bij de Iki-eilanden. heeft nog niet genoeg uitgehaald. Het namaakbeest produceert zulke monsterlijke geluiden dat de op vis beluste dolfijnen er door afge schrikt moeten worden. Veel heeft het tot nog toe niet gehol pen. niet genoeg voor de vissers van de Iki-eilanden althans. De vissers hebben nu hetzelfde ge daan als een jaar geleden: ze heb ben de visrovers de keel doorge sneden. Ditmaal hebben ze er „maar" honderdzeventig afge maakt. na lange aarzeling, „om dat wij onszelf niet kunnen laten doodhongeren en de dolfijnen onze vis laten verslinden", zei een woordvoerder Een jaar geleden slachtten de vissers wel duizend dolfijnen af. wat protesten uit de hele wereld opleverde De Japan se regering beloofde toen een op lossing te zoeken, maar zolang die er nog niet is zeggen de vis sers zelf maatregelen te moeten nemen Hoewel regeringskringen in Bel grado tot nog toe hardnekkig weigerden te bevestigen of te ont kennen. dat hun hoogbejaarde president Tito zou zijn her trouwd. heeft een Joegoslavische regeringswoordvoerder nu toch het bericht officieel tegengespro ken. Een loslippige "medewerker van de Joegoslavische ambassa de in Koeweit heeft kort geleden tijdens de reis van de president door het Midden-Oosten met gro te stelligheid beweerd dat de 86- jarige Tito van zijn 54-jarige vrouw Jovanka was gescheiden en hertrouwd met zijn vierde vrouw, operazangeres Gertrude Minutic. De geruchten over een schelding doen al de ronde sinds midden 1977, toen Jovanka voor het laatst samen met haar man in het openbaar verscheen „Zulke smakeloze verhalen worden steeds weer door bepaalde krin gen verspreid om de werkelijke belangen van een reis van onze president naar de achtergrond te schuiven", aldus de zegsman In Belgrado Widrijlerr^- Voor de derde keer AS upr*- op 7 april in de Is;i6êlla' kazerne in Den Bosch eer!'reünie van de vroegere mili taire wielrijders, van hoog tot laag Wie er bij wil zijn. moet zich voor 1 maart per briefkaart mel den bij Reüniecommissie Militai re Wielrijders, pa postbus 1002. 'f>200 BA Den Bosch

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 5