r Zakenlieden misten de boot iet in het Midden-Oosten it:: Kredietverlening blijft beperkt Ziekteverzuim in bedrijf bestrijden remiedruk op overwerk vervoer niet lager Orders voor zeeschepen meer dan gehalveerd U-— - Siolland Expo' was boven verwachting rabische oycot iet aan orde" Meer betaalbare woningen bouwen Leningenbestand maximaal Uitzendbureau mag meer berekenen Spruitjes bevroren, kool in trek 9 procent hoger Consumenten in EG ingenomen met landbouwprijzen Stichting wil breedopgezet wetenschappelijk onderzoek Eigen Huis tegen subsidieregeling Vakbeweging gaat invoer Oostblok nader bestuderen Utrecht eist opnieuw bouw Bijenkorf jsDAG 13 FEBRUARI 1979 FINANCIEN EN ECONOMIE TROUW/KWARTET P 11 - RHS 13 i een onzer verslaggevers STERDAM De Nederlandse zakenlieden hebben de |t niet gemist. Dit zou de eerste uiteraard voorlopige elusie kunnen zijn van het bezoek van de drijvende jortmanifestatie onder de naam „Holland Expo" aan het Jden-Oosten. ^voorzitter J. H. Wijsman van het ndse Centrum voor Handels- rdering (NCH) sprak tenminste ijn terugkeer op Schiphol de fden ..boven verwachting" uit. lebben." zo zei hij. „een kleine bezoekers gehad op het schip i^Tor Skandinavia", waarop de is te drijvende collectieve export- tonstelling. ooit door Nederland lerd. werd gehouden, in Koeweit heeft het ge- md van de mensen." x Wijsman verheelde overigens it de follow-up (het vervolg van i) duidelijk zal moeten maken reis wérkelijk een succes is len. Wat dat betreft dacht hij een zeker optimisme de toe- tegemoet te kunnen zien. uwens als we niet optimistisch L n geweest, hadden we beter niet ar is kunnen gaan." ïk( en 'mieel contracten er tijdens het be- lortcijfers \OI ij - vooral middelgrote en kleine van de 196 Nederlandse bedrij- n een onzer verslaggevers isterdam De kwestie van Arabische boycot is tijdens Sze reis niet aan de orde ge est". aldus de heer Wijsman n het NCH. „Ook over Iran is en woord gewisseld." heer Wijsman zei als verte- iwoordiger van het Neder- ids Centrum voor Handels vordering. een particuliere ,ftanisatie op non profit basis, »n opinie te hebben over de ■^ibische boycot en het afge- 1 van niet-Jood verklarin- „Wij als NCH hadden al-, n tot taak zonder aanzien persoons 3000 vierkante ter standruimte op het lip te verkopen en dat heb- we gedaan." van de exposanten, een tegenwoordiger van een iner bedrijf in Haarlem, die elmatig zaken doet met de Ibische wereld zei. dat hij nooit een niet-Jood verkla- heeft afgegeven. „Er is mij it naar gevraagd. Wél heb moeten verklaren, dat de ir mij aan de Arabische lan- Q i te leveren goederen niet uit aël afkomstig waren. En dat W* ert voor mij geen bezwaren aldus deze exposant. imissie afwijzend tegenover i staatssecretaris ECHT Staatssecretaris Smit-Kroes (verkeer en water- heeft de Sociale Verzekeringsraad gevraagd om veria van de premiedruk op de overwerkvergoedingen in het overschrijdende beroepsgoederenvervoer over de weg. aan het Midden-Oosten waren afge sloten wist de heer Wijsman niet. Noch was hem bekend, voor welke bedragen orders zijn afgesloten. „Dat zal na verloop van tijd uit onze ex portcijfers naar het Midden-Oosten moeten blijken." zei hij. Wat de follow-up van de reis betreft, dacht de heer Wijsman met name aan het afleggen van bezoeken door NCH- mensen aan die bedrijven, die hebben deelgenomen aan de reis. „We zullen met hen van gedachten moeten wis selen. hoe we nu verder zullen moeten gaan, teneinde zoveel mogelijk pro fijt te trekken van de opgebouwde contacten. Verdere steun van de overheid lijkt daarbij gewenst." zo meende de heer Wijsman. Hij was van oordeel, dat de tien miljoen gulden, die de gehele „operatie" heeft gekost er op de één of andere manier zullen moeten uit komen. Van deze tien miljoen was drie miljoen van de Nederlandse rege ring en zeven miljoen van het be drijfsleven afkomstig. Over de ervaringen met het (Zweed se) schip zei de heer Wijsman, dat ongeveer 96 procent van de ongeveer 200 exposanten hierover alleszins te vreden was. Ongeveer 75 procent van de deelnemers er gingen zo'n 600 Nederlandse zakenlieden mee had desgevraagd verklaard, dat de resul taten van het bezoek goed waren ge weest. Slechts drie procent was min der tevreden en noemde het resultaat van het bezoek slecht. „Als ooit weer een dergelijke reis zou worden geor ganiseerd, zou 92 procent van de deel nemers van nu zeker weer meedoen." aldus de heer Wijsman. Problemen Ondanks het feit, dat de drijvende expositie een goed medium was ge bleken voor onze handelsbevordering met name in het Midden-Oosten, zo als de heer Wijsman zei. waren er toch ook wel problemen geweest. Zo had Van een onzer verslaggevers DE BILT Het Nederlands Christe lijk Instituut voor Volkshuisvesting (NCIV) In de Bilt wil. dat er meer huizen in de huur- en koopsector wor den gebouwd, die voor de lagere inko mensgroepen betaalbaar zijn. In een telegram aan de Vaste Kamer commissie voor Volkshuisvesting wordt er op aangedrongen, dat de Tweede Kamer zich zal verzetten „te gen de riskante doorstromingsfiloso fie van de bewindslieden als alterna tief voor de sociale woningbouw". Toch meende hij, dat een schip een ideale gelegenheid was geweest voor een groot aantal bedrijven om in den vreemde hun produkten te tonen. Door de Arabieren werd deze „luxe expositie" zeer goed ontvangen. „We hebben natuurlijk fouten gemaakt, maar aan de andere kant hebben we ook veel geleerd. Daarmede zullen we bij een volgende gelegenheid reke ning moeten houden." De contracten die tijdens de reis zijn afgesloten la gen vooral in de sfeer van de consu mentengoederen. Andere contracten zullen meer tijd vergen om af te ronden. Het NCH had overigens graag meer levensmiddelen aan boord gehad, ter wijl ook meer huisraad (meubels) wel kom zou zijn geweest Desondanks gaf de drijvende expositie een goede dwarsdoorsnee van het Nederlands bedrijfsleven, zo stelde de heer Wijs man vast et er echter niet naar uit. dat de ïan haar wensen tegemoet zal een commissie van de SVR een afwijzend antwoord aan de secretaris geformuleerd. Dit ord wordt donderdag in de 'ergadering besproken. ir brief aan de SVR schreef de secretaris, dat er aanwijzingen üt de van oudsher relatief ster- litie van het Nederlandse grens- torijdende beroepsgoederen- ïr over de weg langzamerhand ïkt. Dat kan ernstige gevolgen n voor de Nederlandse beta- alans (negatief saldo) en boven- an terugval van het intematio- ervoer de bestaande overcapa- in het binnenlandse vervoer iten. werk wordt toegestaan, kan men ge lijksoortige verzoeken uit andere be drijfstakken verwachten, die de SVR dan evenmin zou kunnen afwijzen. Daardoor zou de premiedruk in de sterkere bedrijfstakken alleen maar toenemen, waardoor ook zij uiteinde lijk voor verlaging van die druk in aanmerking zouden komen. Maar omdat de benodigde premie toch moet worden opgebracht, zal er dan een algemene verhoging nodig zijn, „zodat alles in feite weer bij het oude is". Vice-president Wijsman van het Nederlands Centrum voor Handelsbevordering het NCH in feite de volledige scheeps- administratie moeten doen." En daar waren we niet op ingesteld." Verder was het een probleem om de verpak king van de te exposeren goederen kwijt te raken. „Op zee (de tentoon stelling werd opgebouwd tijdens de vaart naar het Midden-Oosten) ging het allemaal wat moeilijker dan op het land om van de kisten en de dozen arte komen." Verder was het in een aantal havens een probleem gebleken dat het schip maar over één loopbrug beschikte. De mensen die aan en van boord wilden liepen elkaar daardoor nogal eens in de weg. „Ook zal bij een volgende gelegenheid", aldus de heer Wijsman," het uitnodigingenbeleid meer rigoreus en selectief worden ge hanteerd. In Koeweit kregen we hele families met kinderen aan boord, wat niet direct de bedoeling was." DEN HAAG Uitzendbureaus mo gen de tarieven die zij op of vlak voor 19 december 1978 in rekening brach ten voor uitzendkrachten verhogen met 2,9 procent. Dit heeft het minis terie van economische zaken meege deeld. Daarmee wordt het verzoek ingewil ligd van de Algemene bond uitzend bureaus om de loonkostenstijging voor uitzendkrachten volledig in de tarieven te mogen doorberekenen. Dit omdat het uitzendbureau geen mogelijkheid heeft deze stijging door een produktiviteitsverbetering te compenseren. Een eventuele produktiviteitsverbe tering komt geheel en automatisch ten goede aan de opdrachtgever, het zij in de vorm van een toename van de door de uitzendkracht per uur geleverde prestatie, hetzij in de vorm van een kleiner benodigd aantal werkuren, aldus een toelichting van het ministerie. NOORDSCHARWOUDE Nu de vorst de te velde staande spruitjes heeft geveld en het winterweer nog niet voorbij is genieten bewaarkool en andere vollegrondsgroenten een ongekend grote belangstelling. Dit is onder meer tot uiting gekomen in de januari-omzet van de veiling Noord- scharwoude in Noord-Holland, de grootste koolveiling in Europa. Deze bedroeg 3,7 miljoen gulden, tegen 1,5 miljoen in januari vorig jaar. De afzet op de binnenlandse markt zowel als de export naar onder andere West-Duitsland, België. Engeland en Frankrijk beweegt zich in stijgende lijn. De tuinders maken goede prij zen. behalve voor uien, die juist zeer lage prijzen opbrengen. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Ook na maart zullen de banken niet onbeperkt krediet mogen ge ven. De Nederlandsche Bank heeft met de banken en de PTT overeenstemming be reikt over een voortzetting van de kredietbeperkende maatregelen na 31 maart De meeste banken kunnen dit jaar acht procent meer kre diet geven. PTT en bankwezen gezamenlijk fflo- gen hun totaal aan korte kredieten en aan lange leningen die zij niet hebben gefinancierd door te lenen op de kapi taalmarkt of door aantrekken van spaargeld met 9 procent uitbreiden ten opzichte van de stand op 31 de cember. Dat de meeste banken niet verder mogen gaan dan acht procent komt omdat De Nederlandsche Bank aan enkele kleinere banken wat meer ruimte wil geven. Zulks ter voorko ming van verstarringsverschijnselen bij deze instellingen. Dat het totale kredietbestand van ƒ59 miljard dit jaar negen procent mag groeien, betekent een lichte ver ruiming ten opzichte van de periode 1 april 1978-31 maart 1979. Voor die periode is een kredietaanwas van acht procent toegestaan. Deposito Wanneer de banken de toegestane grens overschrijden zullen zij vanaf 1 april weer een renteloos deposito moeten storten bij De Nederlandsche Bank. Een te grote kredietverlening wordt dus wordt gestraft met de ver plichting. dat de banken een bepaald bedrag renteloos bij de centrale bank in bewaring moeten geven. Het rente loze deposito bestond ook in 1977/78. In april 1978 was deze maatregel ech ter tijdelijk opgeschort. In een toelichting op de overeen komst met de banken en de PTT zegt De Nederlandsche Bank dat de kre dietbeperkende maatregelen in 1977 en 1978 hebben bijgedragen tot een beteugeling van de groei van de geld- hoeveelheld. Hoewel vorig jaar zowel de inflatie terugliep als de hoeveel heid geld in procenten van het natio naal inkomen, acht de Bank ook voor 1979 voortzetting van de kredietre strictie noodzakelijk. Dit gezien het gewenste herstel van het evenwicht op de Nederlandse betalingsbalans. naai inkomen zou leiden tot geld le nen in het buitenland. Nee, die groeiende vraag naar bank krediet moet geheel door binnenland se geldschepping kunnen worden op gevangen. Daarbij houdt De Neder landsche Bank al rekening met het feit dat een deel van die geldschep ping voor rekening zal komen van de overheid. Een en ander als gevolg van het te verwachten grote financie ringstekort van de overheid. Het re sultaat van al deze overwegingen was het plafond van 9 procent krediet- groei. Het is de bedoeling dat De Neder landsche Bank in Juli opnieuw met bankwezen en PTT over de krediet- beperking gaat praten. Nieuwe Intercity treinen De Intercity 3-treinstellen, waarmee de NS anderhalf jaar heeft proefgereden op het baan vak Eindhoven-Venlo, komen per 1 april in de gewone dienst. Zij gaan dan rijden op het tra ject Amsterdam - Utrecht - Arn hem - Nijmegen. De Spoorwegen schaffen van nu af tot in 1980 vijfenveertig Intercity 3-trein- stellen aan. In de testperiode reed men met snelheden tot 160 kilometer per uur maar voorlopig houdt de NS het op maximaal 140. In de toe komst is echter niet uitgesloten dat op sommige trajecten 160 kilometer per uur gereden wordt. De nieuwe treinen voldoen aan de in 1960 internationaal afge sproken treinprofielen. De Ne derlandse Intercity-routes sijn geleidelijk aan dit profiel aan gepast. Opmerkelijk aan de nieuwe treinen is dat de passa giers bij aaneengekoppelde treinstellen de mogelijkheid hebben onder de bestuurscabine door te lopen. DEN HAAG De Nederlandse scheepsbouw heeft hl 1978 minder dan de helft aan order voor de bouw van nieuwe zeeschepen binnen gekregen dan in 1977. Werden in laatstge noemd Jaar nog koopvaardijschepen met een totaal tonnage van 254.000 besteld, in 1978 haalden de werven slechts orders voor schepen met in totaal 118.000 brt. binnen. Vragen Bij de afweging welk percentage kre dietstijging de grens zou mogen zijn, stond de centrale bank voor een aan tal vragen, zo blijkt uit de toelichting. De Bank wilde ruimte laten voor ver dere conjunctuurverbetering. Qrote- re economische bedrijvigheid heeft een toenemende vraag naar krediet ten gevolge. Verder wilde de centrale bank niet dat de groeiende vraag naar geld die gepaard gaat aan de te verwachten stijging van het natio- De ontvangst van nieuwe orders voor de bouw van baggermateriaal en drij vend materieel voor offshore activi teiten liep van 105.600 kubieke meter waterverplaatsing in 1977 op naar 126.400 in 1979, aldus het CBS. Het aantal opdrachten voor de bouw van binnenschepen, sleepschepen en BRU88EL (Reuter) Het Europese Bureau van Consumentenverenigin gen (BEUC) is ingenomen met het voorstel van de Europese Commissie om de landprijzen voor het komende seizoen te bevriezen. De negen minis ters van landbouw in de EG (de Land bouwraad) wordt gevraagd in het prijzendebat, dat maandag begint, meer gewicht te geven aan de belan gen van de consumenten. „De gemid delde prijsstijging van acht procent vorig Jaar. kan moeilijk een succes van de Europese Gemeenschap in de strijd tegen de inflatie worden ge noemd". aldus de BEUC in een com mentaar. Verder wordt opnieuw ge pleit voor een Europese Voedsel Raad, waarin behalve de boeren, ook de voedselindustrie, de distributie, voedingsexperts en consumenten zijn vertegenwoordigd. vissersvaartuigen steeg in 1978 ten opzichte van het voorgaande Jaar, zo meldt het CBS verder. Daartegen over staat een daling in het aantal orders sleep- en duwboten. AKZO ZOUT CHEMIE wil haar belang van 41,7 procent in het Zuld- afrikaanse bedrijf Holland Electro Chemical Industries overdragen aan de Zuidafrikaanse onderneming AECI. De rest van de aandelen in Holland Electro zijn in handen van een ander Zuidafrikaans bedrijf: Rand Carbide. VANDERVLIET WERNINK (bouw) raamt de netto Jaarwinst over 1978 15 procent hoger dan de 1.2 miljoen van 1977. Daarnaast was er nog een Incidentele bate van 1,5 miljoen. De omzet bleef op ongeveer 137 miljoen. De directie ziet 1979 met vertrouwen tegemoet. ZWEEDS BOD Het Zweedse bedrijf Iggesunds Bruk gaat een bod uitbrengen op de Noord-Europeesche Boothandel in Amsterdam. Per aan deel is ƒ2.400 geboden. Noord-Euro- peesche Hout heeft 110 mensen in dienst. Het bedrijf houdt zich bezig met de handel in en de bewerking van zachthout en board. INVESTERINGSBANK - De uit- giftekoers van de 8.5 procent tienjari ge obligatielening 1979 van 125 mil joen ten laste van de Nationale Inves teringsbank is vastgesteld op 100 pet. De Inschrijving op de lening staat open tot en met 14 februari. ongewenste ontwikkeling zou )s de staatssecretaris kunnen afgeremd door een verlaging e premiedruk op de overwerk- tiingen. In het grensoverschrij- Wgvervoer is overwerk structu- én belangrijk deel van de gele arbeidsprestatie. ^vaar ^R-commissie stelt hiertegen- illereerst, dat sectorale steun et bedrijfsleven geen zaak is le sociale verzekering, maar Ie minister van sociale zaken, nder ernstig bezwaar van de ssie is, dat het voorstel van de tecretaris een ernstige uithol- n het „loonbegrip" zou beteke- ls overwerkvergoedingen zou- wden uitgezonderd van het in ördinatie Sociale Verzekering 1de begrip „loon" voor de pre- ïing van de werknemersverze- het beroepsgoederenvervoer daging van de premies op over- Van onze sociaal-economische redactie DEN HAAG Hoewel de oorzaken van veel ziekteverzuim in de ondernemingen zélf gezocht dienen te worden, is het opvallend dat de kennis over de vraag hoe het ziekteverzuim in het bedrijf kan worden teruggedrukt, gering is. Het is daarom van groot belang dat het inzicht in de achtergrond en in de bestrijdingsmethoden van het ziekteverzuim wordt vergroot. Tot deze slotsom komt de Stichting Coördinatie van Communicatie met betrekking tot gegevens voor Onder zoek inzake Ziekteverzuim (CCOZ) in een subsidie-aanvraag aan de Sociale Verzekeringsraad. De stichting, die aan de raad om een subsidie van 327.050 gulden vraagt, wil in een breedopgezet wetenschappelijk on derzoek nagaan op welke manier het onrustbarend stijgend ziekteverzuim kan worden teruggedrukt. Het totale onderzoek dat in 1982 zal worden afgerond zal 1.308.200 gulden kosten. De stichting CCOZ waarin werkge vers en vakbondenzijn vertegenwoor digd stelt voor in een aantal onder nemingen zogeheten „verzuimcom- missies" wetenschappelijk te gaan begeleiden. Deze commissies, samen gesteld uit vertegenwoordigers van de bedrijfsleiding en de onderne mingsraad zullen moeten bekijken hoe door verbeteringen in de arbeids inhoud, arbeidsomstandigheden, ar beidsverhoudingen, personeelsbeleid en personeelsbegeleidlng het ziekte verzuim kan worden beïnvloed. De stichting schrijft aan de 8ociak Verzekeringsraad die donderdag over de subsidie-aanvraag beslist dat de noodzaak tot beperking van het ziekteverzuim algemeen wordt er kend De belangrijkste redenen daar van zijn dat het ziekteverzuim in dc afgelopen Jaren sterk is gestegen (tot ruim boven de tien procent) en dat dc sterk stijgende lastenontwikkeling het stelsel van sociale zekerheid Ir gevaar brengt. Het gaat er volgens de stichting orr. dat werknemers en bedrijfsleiding zelf leren structurele verbe te linger aan te brengen. Eenmalige verbet* ringen zijn onvoldoende. Dit bet* kent bijvoorbeeld dat wanneer mer in het projekt ziekteverzuim op eer gegeven ogenblik met behulp van dc wetenschappelijke onderzoeker on derkent, dat in een bepaalde bedrijfs situatie hitte een belangrijke oorzaak van ziekteverzuim is. men niet alleen leert deze oorzaak weg te nemen. B* langrijk is hoe in latere Jaren, als de onderzoeker al lang weg is andere oorzaken van ziekteverzuim kunnen worden onderkend en weggenomen. De stichting geeft toe dat behalve in de werksituatie oorzaken van ziekte verzuim ook kunnen worden gevon den in de maatschappij, de persoon lijke sfeer en in de gezondheidszorg of de werking van de ziektewet. Al deze factoren kunnen evenwel vanuit de onderneming Indirect worden beïn vloed. Voorzover de oorzaken In de werksituatie liggen dient de beïnvloe ding van het ziekteverzuim volgens de stichting gericht te zijn op de vermenselijking van de arbeid. Een groot deel van het ziekteverzuim kan worden beschouwd als een reactie op problemen in de relatie mens-werk- gezondheid. Andere reacties kunnen zijn: een hoog personeelsverloop, verminderde tevredenheid in het werk, sabotage, boycotten van werkoverleg of van het overleg in de ondernemingsraad (wei geren om creatief mee te denken) en ten slotte de staking. De stichting stelt voor het onderzoek te starten in enkele ondernemingen in de nijver heid. inclusief bouw en de dienstver lening. Het gaat in eerste Instantie om middelgrote ondernemingen met een hoog ziekteverzuim en voldoende deskundigheid op de afdeling perso neelszaken. Directie en onderne mingsraad dienen bereid te zijn om twee Jaar aan het project deel t* nemen AMERSFOORT (ANP) De Vereni ging Eigen Huls in Amersfoort vindt dat de nieuwe subsidieregeling voor premiekoopwoningen, die op 19 Janu ari door staatssecretaris Brokx open baar is gemaakt, voor de lagere inko mensgroepen na verloop van een aan tal Jaren onaanvaardbaar hoge woon lasten met zich meebrengt. Het is daarom noodzakelijk de huidige rege ling uit te breiden met een individue le subsidieregeling, vindt Eigen Huls. De belangenvereniging heeft bere kend dat iemand met een bruto-lnko- men van 23.000 gulden (1978), als hij een huis van 120.000 gulden zou ko pen, na vijftien jaar hogere woonlas ten zou krijgen dan de hiervoor gel dende normen toelaten. Indien de hy potheekrente tussentijds van 9 naar 10 procent zou stijgen, zouden de woonlasten voor deze inkomensgroep na acht Jaar al te hoog worden. De door de vereniging voorgestelde Individuele subsidieregeling wil zij bekostigd zien uit het bezitvormings- fonds. waaruit nu betrekkelijk kleine renteloze leningen voor kopers van woningen worden verstrekt. Het ver strekken van individuele subsidie voor mensen met lagere inkomens zou een veel betere benutting van dit overheidsgeld opleveren, zo meent Eigen Huls. Verder is de vereniging van mening dat de nieuwe subsidiere geling in feite ook een verkapte bezui nigingsmaatregel is. GENEVE (AP) De in Geneve zete lende International Chemical. Ener gy and Oeneral Workers Federation (ICEF) gaat een onderzoek instellen naar het overhevelen van produktie naar communistische landen, waar de lonen laag zijn. Het onderzoek van de ICEF, een van de grootste vakbondsfederaties in de wereld die in 65 landen 6.5 miljoen werknemers vertegenwoordigt, strekt zich uit over de hele wereld en zal worden verricht in nauwe samenwer king met de nationale bonden. De secretaris-generaal van de ICEF, Charles Levinson, verklaarde met het onderzoek ook multinationale onder nemingen te willen waarschuwen, die in de communistische landen goede ren produceren en omzetten in het westen, hetgeen een bedreiging is voor het bedrijfsleven en de werkge legenheid aldaar. De ICEF heeft al een campagne ge voerd tegen het beleid van grote on dernemingen om „produktie-akkoor- den" te sluiten met staatsorganisa ties in communistische landen. De westerse, bij de ICEF aangesloten vakbonden, beginnen al de gevolgen te voelen van deze handelwijze, aldus Levinson. UTRECHT (ANP) Burgemeester en wethouders van Utrecht hebben het bestuur van Koninklijke Bijenkorf Beheer nogmaals gewezen op de ver plichting een Bijenkorf-warenhuis te bouwen in de Domstad. In een brief houden B en W vast aan de overeen komst waarin staat dat het waren huis medio 1982 voltooid moet zijn. KBB wil afzien van de plannen om dat de plaats waar het nieuwe waren huis moet komen, niet meer zo gun stig zou zijn door de zuigkracht van Hoog Catharijne. Het gemeentebestuur ergert zich er aan dat KBB gedeputeerde staten, politieke fracties en gemeenteraads leden met brieven heeft bestookt, waarin zij begrip vraagt voor haar standpunt. In die brieven gaat KBB voorbij aan de kern van het conflict, namelijk het leveren van een wan prestatie Jegens de gemeente Utrecht. De doorzichtige strategie om de aandacht van de hoofdzaak af te leiden beeft geen enkele zin, aldus de gemeente. ICU (onder meer uitgeverij) raamt de winst van 1978 op 10 procent hoger dan die van 1978 (ƒ7.1 miljoen). De omzet is met 17 procent gestegen waarvan 8 procent door overneming van Croner Publications (Brits) en As pen Systems (Amerikaans).

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 13