Onrust op lerarenopleidingen Opheldering gevraagd over optreden van CPN Kamercommissie buigt zich over plannen Pais I r Zuidamerikaanse nu ondergedoken Kwaliteitscontrole voor condooms Militairen stichten rijschoolvereniginj8 Discussiedag over ASVA Bestuur afgetreden sociale werkplaats FAMILIEBERICHTEN 'li TROUWKVVARTET^ ROTTERnAM lANPl TV» 17-(orttrf» mnor h«»t minisfprii' i'ct door WIm Wlrtz DEN HAAG De plannen die minister Pais in petto heeft voor de nieuwe leraren opleidingen (NLO's) hebben In brede kring grote onrust gewekt. De NLO's zelf vrezen dat er van de opleiding die nog steeds in een proefperiode zit niet veel heel zal blijven En de PvdA in de Tweede Kamer gaat nog wat verder. Bij het socialistische Kamerlid Konings bestaat de indruk dat Pais de nieuwe opleidingen wil afbreken. Hij heeft daar duidelijke aanwijzingen voor. Het komend jaar wil de minister minder eerstejaars studenten tot de opleidingen toelaten. En ook wordt het aantal studenten per docent niet onbelangrijk verhoogd. „Dat alles wijst op afbraak," zegt het Kamerlid. De NLO's werden in 1970 opgezet. Doel ervan is de tweede- en derde graads leerkrachten van het voortge zet onderwijs beter toe te rusten. Dat gebeurt aan de hand van een ver plicht twee-vakken systeem (verwant hoofd- en bijvak). En verder door betrekkelijk veel aandacht te beste den aan pedagogiek en vakdidactiek. Dat maakt de NLO's min of meer concurrent van de (avond) MO-oplel- dingen. die tot nu toe een groot deel van de leerkrachten afleveren. Rond die concurrentie is dan ook ai flink slag geleverd. Vandaag wordt de strijd voortgezet in een openbare vergadering van de vaste Kamercommissie voor onder wijs. die zich over de plannen van Pais buigt. Verwacht mag worden dat vooral de PvdA zich in die vergade ring flink zal roeren. Dat ligt ook voor de hand. omdat de plannen van Pais voortvloeien uit het regeerakkoord van het huidige kabinet. En dat ak koord wordt, zoals bekend, niet door de socialisten onderschreven. Waar de plannen van Pais op neerko men is dat de zeven bestaande NLO's met drie worden uitgebreid, namelijk één protestants-christelijke opleiding in Zwolle, één rooms-katholieke in Sittard en een bijzonder-neutrale op leiding voor technische vakken in Eindhoven. Verder wil hij de MO- opleidingen handhaven. En de onder het vorige kabinet aangekondigde, nieuwe part-time opleidingen aan de NLO's niet laten doorgaan. Voor de nascholing, zo blijkt ten slotte uit de brief van de minister aan de Tweede Kamer moeten de NLO's gaan op draaien. Omvorming Wat de uitbreiding van het aantal NLO's betreft, trekt Pais de lijn van zijn voorganger door. De rest van zijn plannen staat evenwel lijnrecht te genover wat Van Kemenade wilde. Deze streefde er juist naar de „veel vormigheid in de lerarenopleidingen" (NLO's en MO's) op te heffen en er een professionele eenheid van te ma ken. Daarom wilde hij. toen hij nog minister was. de MO-opleidingen la ten verdwijnen. Ervoor in de plaats moesten er nieuwe part-time lerare nopleidingen komen (in het kader van het tweede-kansonderwijs) aan de NLO's De MO-opleidingen zouden dan worden omgevormd tot institu ten voor algemene opleidingen. Uit de regeringsverklaring van het kabinet Van Agt bleek evenwel dat de MO-opleidingen. „het verdienen te worden gestimuleerd en, waar nodig, verbeterd." In de discussies over NLO's en MO's worden er al snel vergelijkingen ge trokken. De één vraagt zich af waar om er aan de NLO's zonodig twee vakken (bij voorbeeld Nederlands en Aardrijkskunde) moeten worden ge geven. De ander vindt een MO-oplei- ding in één vak te eng en te eenzijdig. Een veelgehoord argument voor het twee-vakken systeem is dat leer krachten niet te eenzijdig mogen wor den opgeleid. Een doorbreking van de vakgrenzen is nodig, zo wordt ge steld. en de positie van de leerkracht moet worden versterkt (hij geeft straks Immers in meer dan één vak les). Bovendien is het goed als de leerlingen van het voortgezet onder wijs met minder verschillende leer krachten te maken krijgen, aldus de voorstanders van de NLO's. Aanhangers van deze gedachte er kennen wel dat de MO-leraren oplei dingen een belangrijke vorm van tweede-kans onderwijs vertegen woordigen. Maar verder zouden ze verouderd en te weinig professioneel zijn. Daar komt bij dat een groot deel van de MO-studenten toch geen le raar wordt. Degenen die bij de MO-opleidingen zweren, zijn het daar natuurlijk niet mee eens. ZIJ wijzen er vaak op dat de MO-opleidingen tot dusver zeer goe de leerkrachten hebben afgeleverd. Bovendien vrezen sommigen dat de studenten aan de NLO's worden op geleid in de midden-school-gedachte. En die is, zoals bekend, op z'n zachtst gezegd nogal omstreden. Concessie Toen onder het vorige kabinet het plan op tafel kwam om het aantal NLO's met drie uit te breiden, was het duidelijk dat er een concessie werd gedaan aan de confessionelen. Van de zeven NLO's hadden er namelijk maar twee een bijzonder (confessio neel) karakter. Dus er konden er nog wel twee (Zwolle en Sittard) bij. Dat betekende echter wel dat er ar beidsplaatsen aan de bestaande insti tuten zouden wegvallen. Van Keme nade wilde dat verlies compenseren door aan de bestaande NLO's nieuwe part-time opleidingen op te hangen. Verder zouden deze Instituten ook de nascholing moeten verzorgen. Van Kemenade achtte het verlies aan ar beidsplaatsen bij de MO-opleidingen niet zo zorgwekkend. Hij redeneerde dat de docenten die daar lesgaven, toch veelal uit het dagonderwijs af komstig waren en dus ten koste van de werkgelegenheid overuren maakten. Door de plannen van Van Kemenade werd in juni '77, tijdens de demissio naire periode van het vorige kabinet, echter een forse streep gehaald. De Kamer aanvaardde een motie van Evenhuls (WD), die voorlopige hand having van de MO-opleidingen be pleitte. De zaak zou in 1980 nog maar eens moeten worden bekeken. Intussen heeft minister Pais het be leid van zijn voorganger gedeeltelijk afgebroken. Volgens de NLO's, die met de PvdA op één lijn zitten, heeft dat nadelige gevolgen voor hun insti tuten. En voor de werkgelegenheid. Met de oprichting van drie nieuwe Instituten wordt er niet tegelijkertijd begonnen met nieuwe part-time op leidingen aan de NLO's, dus valt er een groot aantal arbeidsplaatsen weg, zo is de redenering. Pais heeft al aangekondigd dat dit verlies kan worden opgevangen door docenten in te schakelen bij de nascholing. Maar wat hij zich daarbij precies voorstelt, is nog volstrekt duister. In de Tweede Kamer bestaat er nog weinig duidelijkheid, over de vraag hoe Pais de NLO's en MO-opleidin- gen naast elkaar wil laten voortleven. Het enige wat wel duidelijk is. Is dat de minister bezuinigt, minder eerste jaars studenten wil toelaten en min der docenten aan werk helpt. Vooral de PvdA is daar zwaar over gevallen. Arbeidsmarkt Volgens het Kamferlid Konings be roept Pais zich op de situatie op de arbeidsmarkt. Er aouden straks min der leerkrachten b$ het voortgezet onderwijs nodig zijn door een dalend leerlingental. j „Maar dat kan hij'niet hard maken." aldus het Kamerfid. „Hij houdt bij voorbeeld helemaai geen rekening met ontwikkelingen in het onderwijs zelf. Dat er soms hele vakgebieden wegvallen. En dat er misschien deel- banen komen, waardoor dus meer mensen werk krijgen. Dat alles door kruist zijn pro gnoses." Ook mevrouw CItaJaar-Maas (WD) moet erkennen dit het „heel moei lijk" voor de minister zal zijn om met het oog op de arbeidsmarkt hard te maken dat er bezuinigd moet worden. „Er zijn inderdaad geen keiharde ge gevens voor." zegt zij. Bij het CDA beaUat er onduidelijk heid over de verhouding NLO-MO. Het Kamerlid Deetman zal vandaag dan ook een paar suggesties doen om de twee soorten opleidingen met el kaar in verband te brengen. Verder vindt hij dat er duidelijkheid moet komen over de nascholing. „De na scholing zou gedeeltelijke compensa tie kunnen zijn voor het verlies aan arbeidsplaatsen," aldus het Kamer lid. „Maar dan moet er wel een beleid tegenover staan." ROTTERDAM (ANP) De 17-jarige Shishikala Lachmansingh die op last van het ministerie van Justitie het land moet verlaten, is ondergedoken Zij moest zich zaterdagmorgen om elf uur bij de politie in Spijkenisse mel den, maar kwam niet opdagen. Noch de moeder in Spijkenisse noch de advocaat van het meisje zeggen te weten waar Shishikala thans ver blijft. Ook de politie heeft geen idee waar ze het meisje moeten zoeken. Het ministerie wil Shishikala, die vo rig jaar september uit Guyana naar Nederland kwam, geen verblijfsver gunning geven, omdat ze bij nader onderzoek geen familie blijkt te zijn van de mensen bij wie ze In Spijkenis se onderdak had gevonden. Het meis je zegt een dochter te zijn van de vrouw die haar in haar huis opnam. maar het ministeri- -egt te aantonen dat de rouw haj der niet is De advocaat, mr G J W dejj Rotterdam, is verbaasd gang van zaken. Het ministe hem tenminste moeten meedi welke gronden het een verbj gunning blijft weigeren, zo r De advocaat is ervan overtuig! wel degelijk een fai bestaat. Het gemeentebestuur van Spi se dat het niet eens is met de sing van het ministerie Shishik r te wijzen, heeft staatssec Haars van justitie vorige maac - zocht het meisje alsnog een ve vergunning te geven. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De ministerraad is akkoord gegaan met een ontwerpbe sluit voor de kwaliteitscontrole van rubbercondooms. Het besluit stelt een aantal eisen aan uit latex ver vaardigde condooms. Van verschil lende kanten, in het bijzonder van de emancipatiecommissie is in verband met het toenemend gebruik van con dooms aangedrongen op de totstand koming van zo'n regeling. De emancipatiecommissie legde na druk op het feit dat een ongewenste zwangerschap niet alleen ernst blijvende consequenties voc vrouw heeft, maar ook voor de i kwestie (gedwongen huwelij! T voor het kind (niet gewenst zijn belang van het stellen van kwal eisen bleek ook uit het door c mentenbond in een vorig steld onderzoek. Daarbij achttien types condooms ondei v waarbij slechts bij zeven sc geen lekke exemplaren werdei getroffen. Bij vijftien merken vc1 de rubberkwaliteit niet aan de U de eisen. EINDHOVEN (ANP) Militaire rij- instructeurs hebben in Eindhoven de alternatieve vereniging van rijschool houders en Instructeurs opgericht. Volgens initiatiefnemer en eerste voorzitter adjudant W. Tilburgs heb ben zich al bijna tweehonderd leden uit Zuid- en West-Nederland aange meld. De vereniging Is opgericht als reactie op recente uitlatingen van een Elnd- hovense rijschoolhouder, die de mili tairen van oneerlijke concurrentie be- 1 schuldigt omdat ze in hun vrij aan particulieren les geven. D« i VAG en de Federatie van Rijs» li managers hebben zich onlangs s i telijk tot het ministerie van de j gewend met de vraag of hiei tegen kan worden opgetreden. Volgens een woordvoerder va ministerie is er echter niets i hand, zolang de lessen maar vrije tijd worden gegeven dienst er niet door in het gei komt. Van onze onderwijsredactie AMSTERDAM De Amsterdamse studentenorganisatie ASVA zal in een brief aan de CPN vragen om meer duidelijk heid over het optreden van de communistische kerngroep binnen de ASVA. Tegelijkertijd zal een brief verstuurd wor den aan andere politieke partijen om ook hun standpunt te vernemen omtrent de studentenbeweging en de universitaire politiek. Dit is een van de afspraken die dit weekeinde gemaakt zijn op een dis cussiedag over het beleid en de orga nisatievorm van de ASVA. Aanlei ding tot deze discussie was de dub belfunctie van Slmone Walvisch als voorzitster van de ASVA en als be stuurslid van het district Amsterdam van de CPN. Ter voorbereiding van de discussie had Paul Damen, zelf lid van de CPN, een nota opgesteld, waarin hij aan toont dat de CPN In het verleden een grote invloed heeft gehad op het be leid. Als gevolg daarvan heeft de re dactie van het communistische dag blad De Waarheid, waarvan ook Da- men deel uitmaakte, hem uit die functie ontslagen. Het besluit van de ASVA de CPN en andere politieke partijen aan te schrijven, moet gezien worden als een poging de politieke discussie te ver breden. De nauwe band tussen CPN en studentenbeweging werd onder andere verklaard uit de deelneming van de Partij van de Arbeid aan de regering in het kabinet-Den Uyl. Tus sen 1973 en 1979 heeft de ASVA zich steeds meer van de PvdA afgewend, onder andere omdat de socialistische staatssecretaris Klein verantwoorde lijk was voor forse bezuinigingen. Veel actieve studenten hebben toen hun heil gezocht bij de CPN. De afge lopen jaren was een meerderheid van de besturen van de ASVA lid van de CPN. De binding van Individuele bestuurs leden met de CPN wordt op zichzelf niet bekritiseerd, maar wel de blok vorming binnen een zogeheten kern groep. De discussie over dc verbre ding van het beleid zal de komende weken worden voortgezet In de be- leidsraad en de ledenvergadering. Van een onzer verslaggevers APPINGEDAM Nadat vier maan den geleden directeur J. W. Meijer, al met ziekteverlof is gegaan, is thans ook het dageKjks bestuur van de soci ale werkplaats van Appingedam af getreden. De beide PvdA-wethouders Jager (Delfzijl) en Tuinier (Appinge dam) moesten het veld ruimen voor de Loppersummer CDA-wethouder D. van der Velde (voorzitter) en de PvdA-wetheuders Uitham uit den Boor en Munnlnga uit Termunten. Het sociale beleid van de werkplaats is al lange tijd in opspraak. De weg lijkt nu vrij gemaakt voor gesprek tussen personeel en bestuur. Het per soneel vond het weggaan van de di recteur niet voldoende omdat diens beleid uiteindelijk jarenlang gedekt is geweest door de beide bestuursle den. Dit tweetal heeft zich overigens niet zonder slag of stoot overgegeven. Weliswaar heeft Tuinier zijn functie ter beschikking gesteld maar dat ge beurde onder druk van zijn raadsfrac tie. De heer Jager is door het alge meen bestuur van de werkplaats uit eindelijk weggestuurd. Volgens Guus Tammeling van het Groninger advocatencollectie is het de bedoeling ook het sociale beleid van andere werkplaatsen in de pro vincie Groningen te bekijken. Reeds in 1977 werd in Groningen een klach tenbureau voor sociale werkplaatsen opgericht. Omdat uit Appingedam de meeste en de ernstigste klachten kwamen, werd hier in eerste ins de aandacht op gericht. De kla werden al voor het eerst geuit in Er zou bijvoorbeeld vaak werkt den geëist van werknemers die i toe in feite niet in staat warei hun handicap. Toen er om een i zoek werd gevraagd wilde het bi i aanvankelijk een psychiatrisc i derzoeksbureau inschakelen, werknemers eisten echter een o satiebureau omdat de misstand structuur van de werkplaats I fen. Uiteindelijk besloot minlst beda tot het laatste. Het coöpe adviesbureau voor personeelsl in Groningen kwam met een vei gend rapport, wat leidde tot het gaan van de directeur. Het pers wilde echter pas tot een gespre men als ook het dagelijks be was vervangen. Dat is nu gebei kunnen van maandag tol en met vri|dag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummei 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogeli|k van 16 00-20 00 uur Geboren Gertjan Adriaan zoon van Ad en Marijke Becx- Bleumink Eindhoven, 10 februari Ellenbroek 9a Vessem Psalm 48 15 (onberijmd) Heden nam de Heere van ons onze lieve, zorg zame moeder, groot- en overgrootmoeder Claslna van der Harst van Duivenbode weduwe van Benjamin van der Harst in de ouderdom van bijna 92 jaar Mede namens verdere familie G. van der Harst Scheveningen. 10 februari 1979 Westduinweg 176* Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond van 7-8 uur in Rouwcentrum Scheveningen ,,'t Sta- tenhuys". Statenlaan 78. De bijzetting in het Familiegraf op de Algeme ne begraafplaats aan de Kerkhoflaan zal plaatshebben woensdag 14 februari om 2.30 uur. Vertrek vanaf ,,'t Statenhuys" om 2 uur. Heden nam de Here geheel onverwacht tot Zich mijn innig geliefde vrouw, zuster, schoon zuster en tante Ankellna Catharina Margaretha van der Linde echtgenote van B. A. Pegman op de leeftijd van 66 jaar Afijn genade is u genoeg 2 Cor. 12:9 Zutphen. 9 februari 1979 Het Zwanevlot 284 Uit aller naam. B A Pegman Liever geen bezoek aan huia De overledene is opgebaard in de aula van de Zutphense Begrafenis Stichting, Lievevrouwe straat 12 te Zutphen. waar gelegenheid is tot condoleren dinsdag 13 februari a s. van 19.00- 19.30 uur. De dienst van Woord en gebed zal worden gehouden donderdag 15 februari a s om 12.00 uur in de Gereformeerde Kerk aan de Wilhelminalaan te Zutphen, waarna de begra fenis zal plaatsvinden om 13.00 uur op de OosterbegraafplaaU. Voorsterallce te Zutphen. De Heer is mijn Herder. In vrede ontslapen, vertrouwend op de Heer, mijn innig geliefde vrouw, onze lieve, onverge telijke moeder en grootmoeder Lambertha (Bertje) Regina Heeres echtgenote van G. de Wit op de leeftijd van 63 jaar. Wij diep zijn bedroefd, maar ook innig dank baar voor alle liefde en aandacht, die zij ons in haar rijke leven heeft geschonken. Amstelveen: G. de Wit Baam. N. J F Doets-de Wit J. D. Doets Julia en Claudia Amstelveen: E. J. R. Lopes Cardozo-de Wit O. Lopes Cardozo Rachel en Gideon Delft: J. B de Wit C. de Wit-Kornaat Amsterdam: G. J. J. de Wit Amstelveen, 9 februari 1979 Wolfert van Borsselenweg 118 De rouwdienst zal gehouden worden woens dag 14 februari om 12.30 uur in de Pauluskerk, Wolfert van Borsselenweg 116, Amstelveen. Na de dienst gelegenheid tot condoleance. De begrafenis zal in familiekring plaatsvinden. Thuis liever geen bezoek. In volle verzekerdheid des geloofs, is van ons heengegaan onze lieve zuster, schoonzuster en tante Lambertha Regina de Wit-Heeres Den Haag: Dj. Keegstra-Heeres Den Haag: J. Heeres F. B. Heeres-Pfahl Voorschoten: W. N. Kutterink-de Wit M. Kutterink neven en nichtpn Den Haag. 9 februari 1979. In haar Heer en Heiland ontslapen onze gelief de zuster, schoonzuster en tante Grietje Glas-Slot weduwe van Jacob Glas sinds 16 november 1942 op de leeftijd van 81 jaar Familie Slot Famiiie Glas Broek op Langedijk. 10 februari 1979 Welzalig Hij, die de God van Jacob tot zijn hulpe heeft, wiens verwachting op den Here Zijn God is. Psalm 146 5 onberijmd Onverwachts nam God tot Zich, onze geliefde zwager en oom Willem Haveman echtgenoot van P. Oudshoorn op de leeftijd van 60 jaar. Wa verveen: D. Oudshoorn A. Oudshoorn-Verbruggen Linschoten: T. Oudshoorn W. P. Oudshoorn-Hoogendoorn Kamenu: M. de Leeuw-Oudshoorn B. de Leeuw Kockengen: IJ. de Jong-Oudshoorn J. de Jong Uithoorn: G. van Berkel-Oudshoorn J. van Berkel Waverveen: M. van Eekelen-Oudshoorn S. P. B. van Eekelen Wilnis: K. Oudshoorn E. Oudshoorn-Verbruggen nichten en neven Mijdrecht, 10 februari 1979. „Boven de sterren daar zal het teens lichten". Heden nam de Here tot Zich, in de k«olle zekerheid des Geloofs, onze lieve zorgwme moeder, groot- en overgrootmoeder Sophia van der Schaft weduwe van Lucas Hermanus Knot Zij mocht 84 jaar worden. Amsterdam: A. C. van der Neut-Knol Weesp: J Knol W. J. Knol-van Pelt Weesp: H. Knol O. Knol-Bavinck Weesp: Y. Kruijswijk-Knol J. Kruijswijk Weesp: G. de Bie-Knol Weesp: C. M. Knol-van Gils Weesp: S. Douma-Knol H. Douma Klein- en achterkleinkinderen Weesp. 8 februari 1979 Roskamstraat 25. |i Moeder is thuis opgebaard. De teraardebestelling zal plaatshebben maan dag 12 februari a.s. om 11.00 uur, op de algeme ne begraafplaats „Landscroon". Korte- Mui- derweg te Weesp. Op Zijn tijd heeft de Here thuis gehaald onze lieve, zorgzame moeder, grootmoeder en over grootmoeder Zwaantje Drenth, sinds II augustus 1948 weduwe van Willem Douma. in de hoge ouderdom van 95 jaar. Psalm 43:3 en 4 (onberijmd) Leiderdorp: G. O. van Dijk-Douma P. van Dijk Amstelveen: O. J. A. Vegter-Douma H M Vegter Amsterdam: A. R. Douma H. S. Douma-Duyvensz Nun speet: E. Douma-Koning San Diego (Californië): W. Douma R. Douma-Pastoor kleinkinderen en achterkleinkinderen 10 februari 1979 Parkflat „1 Velthuys". Hattem Correspondentie-adres: P. van Dijk Roodborststraat 30 2352 HB Leiderdorp De rouwdienst zal D.V. gehouden worden woensdag 14 februari in de Gereformeerde Kerk, Driesteweg, Nunspeet, om 11.30 uur, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de Nieuwe Algemene Begraafplaats, Eper- weg te Nunspeet om ongeveer 12.30 uur. Degenen, die de rouwdienst willen bijwonen, worden verzocht uiterlijk om 11.00 uur in de zijvleugel van de Gereformeerde Kerk aanwe zig te zijn, waar gelegenheid tot condoleren wordt gegeven van 11.00-11.15 uur. „Zalig hij, die in dit leven, Jacobs God ter hulpe heeft." Ps. 146:3. Na een langdurige ziekte is heden onverwachts van ons heengegaan onze geliefde broeder, behuwd broeder, zwager en oom Cornells Weltevreden echtgenoot van J. B. van Baaien op de leeftijd van 61 jaar. Maassluis: N. Weltevreden-van der Weyden Vlaardingen: M. Weltevreden P. Weltevreden W. Weltevreden-Hopman P. Weltevreden-van Vliet Vlaardingen: C. A- Post-Weltevreden C. Post Neven en nichten Utrecht. 8 februari 1979 Van Voilennovenlaan 231. 'k Zal dan gedurig bij U zijn. In al mijn nooden. angst en pijn. Psalm 73 12 (oude berijming Na een langdurig, geduldig gedragen lijde ging van ons heen mijn innig geliefde vrouv onze lieve, zorgzame moeder en oma Jacoba van Alten-Kroon op de leeftijd van 66 jaar. Vreest niet want ik ben met U. Jesaja 41 vers 10 Amsterdam: A. van Alten St. Pancras: J. van der Oort-van Alten C. J. van der Oort Hulsberg (L.): J. Korswagen-van Alten J. H. Korswagen Amsterdam: A. J. van Alten A. J. M. van Alten-Goorhuis Zaandam: C. van Alten E. A. van Alten-Meijerink en kleinkinderen Amsterdam, 9 februari 1979 Theodoor van Hoytemastraat 21 Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleantie-bezoek dinsdag avond van 7,30-8 uur in het gebouw van d< Protestantse Coöperatieve Begrafenisvereni ging P.C.B. u.a., Vondelstraal 101. De begrafenis zal plaatsvinden woensdag 14 februari om 11 uur op de begraafplaats West gaarde, Ookmeerweg 275 einde Osdorperban te Amsterdam, bereikbaar met bus 23. Vertrek van huis ongeveer 10.15 uur. Na een langdurige ziekte ging toch nog onver wacht van ons heen onze lieve zuster, schoon zuster en tante Jacoba van Alten-Kroon Amsterdam, 9 februari 1979 Maarssenbroek Fam. Kroon-Neimeier Amsterdam G. A. de Gooyer-Kroon Santpoort Fam. Daalhuizen-Kroon Amsterdam Fam. Kroon-Delaere Nieuwkoop Fam. Kroon-Das Wat grote mensen niet vertellen lees ik toch wel in de krant._

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 6