Deining over deling Noord-Brabant Ontgrondingen Gelderse uiterwaarden te snel Protestactie tegeneis levering korvetten)^ Trouw Tegenstanders van plan lijken in meerderheid Stichting roept demonstratie Oud-militairen Reeks misdrijven Twente opgelost: veel verdachten Noodsituatie, zegt veldbioloog Politici ongerust over verschuiving radiozendtijd Muziekprijs voor jonge talenten fed. Hoorzitting over opslag splijtstof bij Twente verdaagd PRUIKEN (Gemeente Uynsfo; (5 cm een te Uynskfvi inspektie-assistent DINSDAG 6 FEBRUARI 1979 BINNENLAND TROUW/KWARTET i 6 FEBI door Barend Mensen DEN BOSCH In geen ande re provincie is zoveel beroe ring over de plannen tot reor ganisatie van het binnen lands bestuur als in Noord- Brabant. Daarom waagt mi nister Wiegel van Binnen landse Zaken zich min ol meer in het hol van de leeuw als hij op donderdag 8 maart het monumentale provincie huis betreedt om op de jaar lijkse dag van het stadsge west 's-Hertogenbosch een toespraak over de provinciale herindeling te houden. Nu zal het wel meevallen, want de minister zai in het Brabantse provin ciehuis ook medestanders ontmoeten of op z'n minst bestuurders die het half eens zijn met zijn versie van het door zijn voorganger De Oaay Fort man op tafel gelegde plan de provin cies in handzame stukken te hakken. Maar het advies dat een door hem zelf ingestelde werkgroep vorige maand heeft uitgebracht zal ongetwijfeld luid op de stadsgewestdag doorklin ken. Al was het alleen maar doordat van de vijf te houden toespraken de gedeputeerde J. A. van Graafeiland. voorzitte van de werkgroep, er een voor zijn rekening neemt. Dat advies wijst de door de minister geopperde driedeling van Noord-Bra bant van de hand. De werkgroep wil am tot PPn helemaal geen opdeling van de pro- r 1 vincle; wat beoogd wordt met een herindeling wordt volgens haar het best gediend met de Juist in Noord- Brabant vergevorderde intergemeen- telljke samenwerking in de vorm van stads- en streekgewesten. De plotse ling opgekomen gedachte om het ge westenplan te laten vallen voor eeh driedeling die vele miljoenen kost. de bevolking allerminst aanspreekt en wat doeltreffendheid aangaat onze ker is. kwam nergens zo hard aan als in Noord-Brabant, omdat zij totaal niet aansluit bij het tot dusver ge voerde beleid en de inmiddels ontsta ne structuren. hoogleraar mr. J. P A. Coopmans, die de vierde bestuurslaag niet vreest en dan ook voorstander is van een onge deeld Noord-Brabant dat uit vijf stad- en streekgewesten bestaat. Hij bepleit een betere wettelijke grond slag van de gewesten waaraan de provincie juist taken zou moeten overdragen. De provincies ziet hij in het verlengde daarvan groter worden. Samenwerking tussen Noord-Bra bant en Limburg bij voorbeeld zou hij in het belang van de door de minister voorgestane decentralisatie van gro te betekenis vinden. Hetzelfde ziet hij voor de drie noordelijke provincies Het argument dat het ontstaan van de ..vierde bestuurslaag" (rijksover heid, provincies, gewesten, gemeen ten) dient te worden voorkomen, wordt verworpen: met geen enkel on derzoek zou zijn aangetoond dat klei nere provincies voor de regio beter zullen functioneren dan gewesten. Veel taken van de provincies - bij RrODnPPK mOP'Pn voorbeeld op het vlak van de ruimte- vllUCCft. IlIUgCIl lijke ordening en de milieuhygiëne komen volgens de werkgroep stellig i 11 l_l beter tot hun recht bij een grotere Dl] Dll]Veil omvang. Niet onwaarschijnlijk is dat J J op verschillend gebied Juist niets be recht komt van de door de minister voorgestane decentralisatie, omdat kleinere provinciale bestuurseenhe- den minder in staat zijn de krachten samen te ballen. zitten en voor combinaties van ande re provincies. Prof. Coopmans' opvat ting tendeert naar de vorming van ..landsdelen". Het wachten is in dit stadium op de visie van gedeputeerde staten en het oordeel daarover van provinciale staten. Zuid-Holland In Zuid-Holland is men al zo ver dat men handhaving van de huidige pro vincie niet mogelijk acht. Eigenlijk hebben provinciale staten dat twee jaar geleden al vastgesteld. Het gaat nu om de vraag in hoeveel mini-pro vincies Zuid-Holland uiteen moet val len. Zes van de negen gedeputeerden willen een opdeling in Zuid-Holland noord en Zuid-Holland zuid. Dit komt op verschillen in de begrenzing na overeen met wat minister Wiegel heeft gesuggereerd. Achterliggende gedachte is dat in het westen van het Het provinciehuis van Noord- Brabant, het „hol van de leeuw" waarin minister Wie gel zich op 8 maart zal wagen. land vier gebieden aanwezig zijn die elk voor zich een duidelijke sociale, culturele en economisch-geografi- sche samenhang vertonen. De kernen ervan worden gevormd door Amster dam. Den Haag. Rotterdam en Utrecht. In het Zuidhollandse geval is Den Haag kern van noord en Rotterdam kern van zuid. voor welke aanduiding gelezen moet worden „Rijnmond en de Drechtsteden". De drie andere ge deputeerden achten een driedeling beter. Zij willen ook van het open middengebied rondom Gouda een provincie gemaakt zien. zoals De Gaay Fortman wilde. Trouwens, zo redeneert de advies commissie verder ongeveer, nog al tijd niet is bekend welke en in hoever re rijkstaken naar de provincies-nieu- we-stijl zullen worden overgeheveld om ze „body" te geven. Als men ernst wil maken met decentralisatie moe ten er Juist grote, sterke provincies zijn. die nieuwe taken ook aankun nen. Geen deling van de provincie dus met alle bezwaren van dien. Be zwaren vooral voor de gemeentebe sturen. die hun taak straks uitgehold zullen zien omdat de „nieuwe" pro vincies om der wille van de decentra lisatie rijkstaken moeten gaan uit voeren maar bepaalde gemeentelijke taken Juist moeten overnemen, wat neerkomt op centralisatie. 'Handen af' De commentaren in het Brabantse land zijn met een overwicht naar „handen af van Brabant" verschil lend. Zo wordt het opmerkelijk ge vonden dat er in de werkgroep een kleine minderheid was waartoe de voorzitter van de Agglomeratie Eind hoven. mr. W. van Elk., behoorde. Juist hij heeft ervaring met een stevig op poten staande „vierde bestuurs laag en juist hij heeft afgehaakt, aldus het Elndhovens Dagblad. Aan de andere kant wordt de advies commissie van verscheidene zijden min of meer verweten dat zij in feite geen voet bij stuk houdt. Zij wijst deling van Noord-Brabant wel af maar zegt daarbij dat, mocht het niet anders kunnen, de provincie hoog stens in tweeën gehakt mag worden. En dat zal Midden-Brabant niet lek ker zitten. Noord-Brabant mag dan een provincie zijn met. zoals graag gezegd wordt, een eigen identiteit, de vier grote regio's vertonen wel dege lijk verschillen Demonstratie De staten van Noord-Brabant gaan op 16 maart het advies van de werk groep bespreken De stichting stuur groep ..Brabant-Eén". die zich richt tot de bevolking en een grote aan hang zegt te hebben, heeft haar sup porters opgeroepen op die dag naar Den Bosch te komen om voor de „eenheid" te demonstreren. De stich ting realiseert zich dat de mensen van de voor- en nadelen van een provinci ale herindeling doorgaans weinig no tie hebben. Zij voelen echter instinctief niets voor bij voorbeeld een verdubbeling van wat er nu aan provinciale zaken bestaat „Brabant-Eén" stelt zich ten doei de gewone burgers bij de discus sie te betrekken en hen voor te lich ten Een kwalijke zaak vindt zij na melijk dat de bevolking aan deze belangrijke aangelegenheid kenne lijk in het geheel niet te pas komt Voor 16 maart wil zij een enquête houden onder de Brabantse gemeen tebesturen om hun mening te peilen. 'Grotere provincies' Haar activiteiten zijn ongetwijfeld koren op de molen van de Tilburgse DEN HAAG (ANP) De bewoners van het tehuis voor oud-militairen* ..Bronbeek" mogen bij elkaar blijven en zullen, als zij dat willen, groepsge wijs in een van de modernere bejaar dentehuizen worden ondergebracht. Staatssecretaris Van Lent van defen sie heeft dat gisteren geschreven in een antwoord op Kamervragen. De staatssecretaris zegt dat de onder brenging met de grootst mogelijke zorgvuldigheid zal worden omgeven. Er wordt een financiële regeling ge troffen die als uitgangspunt heeft dat de oud-militairen geen financieel na deel mogen ondervinden van de noodgedwongen verhuizing. De ver huizing is nodig omdat door het ge staag verminderen van het aantal in woners van „Bronbeek" voor de be jaarden zelf en voor het veraorgend en verplegend personeel een onjuiste leef- en werksfeer gaat ontstaan. Van Lent geeft in zijn antwoord toe dat over de sluiting met de bewoners van het tehuis zelf geen overleg „in de echte zin van het woord" is gevoerd. Zijns inziens leent zo'n beslissing zich daar echter niet voor. Acht van de 42 inwoners van Bron beek zullen vandaag Kamervoorzit ter Vondeling 12.000 handtekeningen aanbieden tegen de sluiting van Bronbeek per 1 Januari 1981. Boven het binnenhof cirkelen dan twee vliegtuigjes van Teuge met sleeptek- sten als: „Bronbeek moet blijven". ALMELO (ANP) Een speciaal poli tieteam heeft in Twente het onder zoek naar een reeks schietpartijen, overvallen, diefstallen, handel in ver dovende middelen en vuurwapens af gerond Sinds half september vorig jaar zijn er in verband hiermee 86 verdachten aangehouden, van wie er uiteindelijk 28 bij de officier van Jus titie zijn voorgeleid. De meeste verdachten komen uit Al melo (29). Nijverdal (11). Rijssen,llO) en Wierden 110). Ze werkten volgens de politie in groepjes, onafhankelijk van elkaar. Er werd gehandeld in heroïne. Isd. hasjiesj, cocaïne, mari huana en methadon Van de drugs heeft de politie een kleine hoeveel heid in beslag genomen; aan wapen tuig werden zes geweren, een machi nepistool. een normaal pistool, twee alarmpistolen en 3800 patronen ach terhaald. De wapens gebruikte men onder meer bij schietpartijen, waar van er vier in Nijverdal en een in Nijmegen plaatsvond In Nijverdal werd geschoten op een huls van een politieagent en een auto van de poli tie Een van de overvallen was die op een bijkantoor van een bank in Wier den. waarbij een bankemployé ge wond werd De gevangenisstraffen van diegenen die tot nu toe zijn ver oordeeld variëren van een half Jaai tot drieéneenhalf jaar In een door de provinciale-voorlich- tingsfunctionaris H. Grootveld ge schreven artikel in het februari-num- mer van Gelderland. Nu wijst de heer Aukes erop dat de deskundigen van Staatsbosbeheer een verhevigde acti viteit constateren van ontgronders die grondstof voor steenbakkerijen aanvoeren. „Dit baart zorgen voor natuurbehoud. Technische vemufte- lingen hebben snelle machines ont worpen. die het rivierlandschap 'af vreten'. Verzet is moeilijk. Klei valt in uiterwaarden gemakkelijk te winnen. De fabrieken voor de steenfabricage hebben er vanouds hun ligging. En baksteen is nodig." Aukes: „Toch zouden wij graag een wat beter afgewogen beleid zien. Je kunt als overheid bepalen hoeveel procent van de uiterwaarden grond stof voor de steenfabrieken moet le veren en ook valt te zeggen welke terreinen in elk geval niet mogen wor den aangetast." Die ordening is er volgens hem nu niet. Het grootste gedeelte van het gebied langs de gro te rivieren bij Arnhem en Nijmegen is voor bijna honderd procent bedekt met vergunningen voor ontgrondin gen. Op zichzelf hoeft daar nog niet eens veel bezwaar tegen te zijn. De rivier brengt, als de zaak onder water heeft gestaan, tffel nieuwe klei-afzet- ting. Maar tegenwoordig is er sprake van over-exploitatle van de hulp bronnen. (Vroeger was vuistregel dat één keer in de vijftig jaar In een uiterwaard klei kon worden ge wonnen) HILVERSUM)ANP) De partijvoor zitters van PvdA. CDA. WD. D'66. PPR en PSP zijn zeer ongerust over de voorstellen van de NOS de radio- zendtijd voor politieke partijen per 1 april naar een later tijdstip te ver schuiven. In een gezamenlijk telegram aan NOS-voorzitter Jurgens noemen zij de verandering van zendtijd (van 18.20 tot 18.30 uur op Hilversum 1 nu: naar 18.50 tot 19.00 uur op Hilversum 2 per 1 april) onaanvaardbaar. De partijvoorzitters hopen dat hun in brieven aan de NOS neergelegde ar gumenten tot een beter voorstel zul len lelden. Zo stellen zij dat de nieuwe tijd slecht uitkomt omdat dan de televisie begint met uitzenden en er minder naar de radio wordt geluis terd. Als er geen bevredigende oplos sing wordt gevonden, overwegen de partijen beroep aan te tekenen. Een apart probleem vormt het eiland Goeree-Overflakkee, dat mooi aan Zeeland toegeschoven zou kunnen worden. Gedeputeerde staten willen het echter, ofschoon vier van de vijf gemeentebesturen van oordeel zijn dat het eiland landschappelijk, pla nologisch en qua geaardheid van de bevolking typisch bij Zeeland zou passen, aan de provincie „Rijnmond" toebedeeld zien. Alleen Middelharnis, de kerngemeente, is daar voor Medio februari gaan provinciale sta ten zich over problematiek van de herindeling buigen. Daarbij zullen enkele alternatieven boven komen drijven. Alleen een nieuwe provincie Rijnmond versterkt met het Drecht- stedengebied bij voorbeeld, of een Rijnmond met bovendien nog de Hoeksche Waard en Goeree-Over flakkee. -of drie provincies zoals de minderheid in gedeputeerde staten die ziet. Noord-Holland Ook voor Noord-Holland wil minister Wiegel een tweedeling. Daarbij zou de regio Amsterdam met het Gooi en zuidelijk Flevoland de nieuwe provin cie „Amstelland" moeten vormen. Gedeputeerden van Noord-Holland zijn daartegen, evenals het college van B. en W. van Amsterdam. Zij voelen meer voor De Gaay Fortmans idee alleen Amsterdam en omgeving in een „kleine" provincie Amstelland onder te brengen. Het Amsterdamse college zou eerder dan in Wiegels voorstel iets zien in een „groot" Am stelland met gebied in de richting van het Noordzeekanaal omdat daar voor de hoofdstad grotere problemen en belangen liggen dan in het Gooi. Ook daarmee kan het dagelijks bestuur van de voorlopig ook nog wel bestaan blijvende provincie Noord-Holland het eens zijn. Van een onzer verslaggevers WAGENINGEN Tweede Kamervoorzitter Va krijgt vandaag enkele duizenden handtekeningen de leverantie door Nederland van korvetten aan U.s v- piö fin Tvi/lAnapiö rlio iw troi-roViiil w siê. De Indonesië-Comités, die in verschillende in Nederland handtekeningen verzamelden, z heer Vondeling verzoeken het resultaat van hun i te brengen bij de debatten over de defensiebegrff? Dezer dagen moet de Tweede Ka- mer een besluit nemen over de levering van korvetten aan Indo nesië. Op werven van Rijn-Schel- de-Verolme liggen drie van deze oorlogsschepen in aanbouw te wachten op een exportvergunning van de Nederlandse regering. Volgens een rapport van de Au stralische diplomaat James Dunn hebben de Indonesiërs op Oost- Timor, waar het Fretilin enige ja ren geleden de Democratische Re- :r ko publiek proclameerde, initief voor zelfstandigheid ienstro met de moord op honde». Vori mensen. an een Nederlandse wapenleverarorPS^, Indonesië betekent volge^n zaK donesië-comités mede, heid. Dit wordt ontkend i der anderen minister jnenw Klaauw. die stelt dat er gr^^vn ciële aanwijzingen zijn va*- nesische agressie op dit erISQ^c inoemin DEN HAAG (ANP) Uitzonderlijk Kandidaten kunnen ziel midd! getalenteerde jonge musici kunnen maart voor toelating tot* vorig met de Nederlandse Muziekprijs wor den geholpen zich voor te bereiden op een solistische carrière. Deze prijs komt in de plaats van de Prijs van Uitnemendheid en zal gebaseerd zijn op een landelijke selectie. gen o ite bt Het ministerie van CRM heeft het beleid voor de prijs van uitnemend heid overgenomen van het ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. Hiermee is tegemoet gekomen aan de wens uit de muziekwereld om de toe kenning van deze prijs te scheiden van de examens van het muziekvak onderwijs en van de conservatorium- beoordeling. De studie voor de prijs zal In beginsel van rijkswege worden bekostigd. opgeven. Hiervoor wordei steld, die qua artistiek niv vang van repertoire de einfëkenin een conservatorium-exanv rend musicus beduidend*telijk c gaan, aldus het ministerie jetreden GRONINGEN (ANP) C! moeten minister Van der buitenlandse zaken vragei treden. Dat vindt de kandi zitter van de Partij van Max van den Berg, Op bijeenkomst in Winsum (i den Berg gisteravond, dat „met zijn beminnelijk ges> gevaar vormt op de buil van een land aan welker sche instelling niet getwijf te worden" Van een onzer verslaggevers ARNHEM Over-exploitatie van de uiterwaarden langs de Gelderse rivieren heeft geleid tot een noodsituatie, meent de heer P. Auskes, veld-biologisch medewerker bij het consulent schap voor natuurbehoud van Staatsbosbeheer in Gelder land. Tot de grootste boosdoeners in het landschap langs de Gelderse rivieren behoren volgens hem de steenfabrieken. De heer Aukes zegt dat de afgravingen (ontgrondingen) tegen woordig in een noodgang gaan. Andere gevaren voor de uiterwaarden het landschap, de planten, de vo gels. het klein roofwild enz vindt de heer Aukes nieuwe zandwinningen, stortplannen voor havenslib, lozin gen van industriëel afval, intensieve re agrarische produktie. het inzetten van moderne landbouwmachines, het verdwijnen van grasland, het gebruik van kunstmest, bruggenbouw en ri viercorrecties. Wanneer men flora en fauna van vroeger en nu vergelijkt, is het resultaat bedroevend, aldus de heer Aukes. die oplossingen voor de milieu-crisis ziet in een mentaliteits verandering. in beheersovereenkom sten. in aankoop van natuurgebieden door de overheid en in goede planolo gische berscherming. Daarnaast zou er wellicht gewerkt kunnen worden' met geld dat wordt opgebracht door hen die de aanslagen op de natuur plegen. AHAUS. ENSCHEDE (ANP) - De hoorzitting over de bouw van een opslagdepot voor gebruikte kern- brandstof in het Westduitse Ahaus. even over de Nederlandse grens, is gisteren na een fel debat geschorst. Tegenstanders van het project eisten Openbaarmaking van alle officiële stukken, omdat zij de zitting anders zinloos vonden. Prof. E. Dreihaupt. die namens de regering van de deel staat Noordrijn-Westfalen de discus sie leidde, kon daar niet direct een uitspraak over doen. De regering in Düsseldorf zou de zaak vanmiddag bekijken. De hoorzitting werd bijgewoond door een delegatie van het gewest Twente, die echter geen spreekrecht heeft. De invloed via andere kanalen, zoals de Duits-Nederlandse commissie voor nucleaire aangelegenheden in het grensgebied, blijkt eveneens gering. Dr. H. de Klerk, hoofd van de sector milieuzaken van Twente, zei onlangs dat het gewest wat de inspraakmoge lijkheden over Ahaus betreft, de boot heeft gemist. Het project betreft een bassin waarin brandstofstaven na gebruik in een kernreactor onder water worden op geslagen Elke kerncentrale heeft daarvoor een eigen bassin. Maar door de trage ontwikkeling van de verdere verwerking van gebruikte kernbrand stof. raken die bassins vol West- Duitsland besloot daarom tot de bouw van een centrale faciliteit voor aanvullende opslag. Breestraat 58. Leiden, tel 071-140475 (naast de Stadsgehoorzaal) ^AKENFUTSE^ Autorijschool Noordzee kan leerlingen overdeg plaatsen op de personen auto. Tevens kunnen wl| overdag leerlingen plaatsen op onze Volvo vrachtauto. INL TEL 01718-22458 NU OOK IN LEIDEN TEL 071-210675 UW DICHTSTBIJZIJNDE GLASLEVERANCIER Waar u alle patronen en kleu ren vaak direkt kunt medene- men is: GLASINDUSTRIE J. J. Poppink Jr. ROTTERDAMSEWEG 60-68. DELFT TEL. 015-561500. Oameskapsalon W. Freak Vermeer geeft voor onverschillig wat voor haar een prima permanent Ook het juiste adres voor alle soorten dames- en herenpruiken (toupet) en haardelen Morsstraat 10 LEIDEN, TEL. 071-126527 MONOGEBLAZEN GLAS voor deuren, met vakverdeling, vele kleuren en schakeringen Kom ze If even langs ons be drijf om dit persoonlijk uit te zoeken. GLASINDUSTRIE J. J. Poppink Jr Regen tonnen KRUIWAGENS. SLOOT. MATERIALEN. AFRASTE RING. GAAS. SPADEN, RIEKEN, ENZ. W.P. Hartwijk NIEUWE BEESTENMARKT 7-11, LEIDEN. TEL. 071-126627 EN ZOETERWOUDE. BIJBELSTUDIE door Ev. Jan Zijlstra Onderwerp: Wat en waar is de hemel? woensdag 7 febr. 8 u.n.m. Geb. WERELDZENDING. Apeldoornselaan 2, Den Haag ledereen is welkom! PLEXIGLAS uit voorraad leverbaar (uitsluitend helder) GLASINDUSTRIE J. J. Poppink Jr. ROTTERDAMSEWEG 60-68. DELFT. TEL. 015-561600. SLEUTELS BIJMAKEN KLAAR TERWIJL U WACHT AUTO- EN VOORDEUR SLEUTELS, LIPS SLOTEN EN BEyEILIGINGEN. W. P. Hartwijk NIEUWE BEESTENMARKT 7-11. LEIDEN - TEL 071-126627 EN ZOETERWOUDE Indien u werkelijk een INGELIJSTE SPIEGEL zoekt, kunnen wij u een assor timent van 200 stuks aan bieden. GLASINDUSTRIE J. J. Poppink Jr. ROTTERDAMSEWEG 60-68 DELFT TEL. 015-561500. LAAT NU UW grasmachine NAZIEN EN ONDERDELEN VERVANGEN. SPADEN. RIEKEN. STELEN EN AL LES VOOR UW TUIN. W.P. Hartwijk NIEUWE BEESTENMARKT 7-11, LEIDEN. TEL. 071-126627 EN ZOETER WOUDE. en toupetnleuws. Bel: SIKKENK HAARCENTRUM Tet. 023-317190. Ontwerp-bestemmingsplan „Centrum II" De burgemeester van Rijnsburg maakt ingevoid artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke OrdemrL^ bekend, dat met ingang van woensdag. 7 februag. 1979 gedurende één maand ter gemeentesecretarie' afdeling Algemene Zaken, voor een ieder ter inzag ligt het ontwerp van het bestemmingsplan „Centrul II". bestaande uit een plankaart, verdeeld over twe|' bladen, met bijbehorende voorschriften en toelichting Het plan heeft betrekking op gronden die vrijwel hir gehele centrumgebied van Rijnsburg beslaan, aan dr oostzijde begrensd door de Oegstgeesterweg. terwf de verdere grens wordt bepaald door de bebouwinjr ten oosten van de Oegstgeesterweg en de Rijnsbuij" gerweg, aan de zuidzijde door de Sandtlaan en voo een gedeelte door de bebouwing ten zuiden van c Oegstgeesterweg, ten noorden door het Oegstgeesft^i' terkanaal en ten westen door het Additioneel Kanaa en het bestemmingsplan „De Hoek". Gedurend4r aa bovengenoemde termijn van één maand kan eei^ p0j ieder schriftelijk bij de gemeenteraad bezwaren indiej ^oe nen tegen het ontwerpplan. n Rijnsburg. 6 februari 1979. kon De burgemeester voornoemd. C. Noort. loco li de I 'ïornm »en l t 5 he\ zi Voorbereidingsbesluit De burgemeester van Rijnsburg maakt ter voldoenini aan het bepaalde in artikel 22, lid 2. van de Wet op da Ruimtelijke Ordening bekend, dat de gemeenteraad irr zijn vergadering van 25 januari 1979 heeft besloten:? te verklaren dat voor de op de bij dit besluit behorend» en als zodanig gewaarmerkte tekening aangegeven' strook grond een herziening van het vigerende be stemmingsplan „Anielierenstraat" wordt voorbereid. Dit raadsbesluit ligt met ingang van heden vooiT eenieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdelincL algemene zaken. T Rijnsburg. 6 februari 1979. De burgemeester voornoemd. C. Noori, loco Grote show bij Breedeveld die zelf kampeert!!! DE GROOTSTE EN OE BEST GESORTEERDE TENTENSPECI ALIST VOOR NIEUW EN GEBRUIKT! Keuze uit 80 modellen bungalowtenten dubbeldakdstenten. licht gewicht tenten en caravanvoortenten Dagelijks van 9-6 uur maandag van 1 -6 uur. zaterdag van 9-5 uur donderdagavond van 7-9 uur Alleenverkoop van do topmerken Andre Jamet. Raclet Freetime Gerjak. Carl Demg. Esvo en 1-2-Tno Ook bagagewa gens opvouwbaar betrouwbaar en met duur Verhuur van meuwe tenten met kooprecht achteraf Nu speciale wmterpriizen voor lenten van Andre Jamet en 1-2-Tno en bagagewagens van Andre Jamet Als u 25°-. aanbetaalt, zetten w>i uw tent ot bagagewagen gratis weg tot u de spullen kom! halen, b v met Pinksteren Alleen ti|deli|k bi| ons 2-persoons katoenen dubbeidakslent Mickey van Andre Jamet van 179 - voor 139 - 2 persoons bungalowtent André Jamei van 395 - voor 299 - J-persoons bungalow met luifel, l-vormig woonvertrek André Jamet van 995 - voor 800- Ook voor sportartikelen en Wjarts Breedeveld die zelf kampeert, OUDE VEST 215. HOEK PELIKAANSTRAAT. LEIDEN. TEL. 071-144755 Inruil, reparatie en fmancienng mogeli|k Het ochtendblad Trouw heeft in DEN HAAG e.o. op korte termijn plaats voor een energieke iat (20-25 jaar) Deze funktionaris zal worden toege voegd aan het distributie-team van DEN HAAG. De werkzaamheden bestaan voorna melijk uit het toezicht houden op en daadwerkelijk assisteren van dat loka le bezorgapparaat. Dit betekent dat veelal in de vroege ochtenduren gewerkt zal moeten worden. Naast een aantrekkelijk salaris bieden wij goede sekundaire arbeidsvoor waarden. Voor informatie kunt u bellen met de heer A. van Splunter, tel. 010-203451 (na 19.00 uur). Schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan de personeelafdeling van Trouw Kwartet b.v.. Wibautstraat 131. Am sterdam t.a.v. mevrouw E. Verwit tigen. ISOLERENDE BEGLAZING diverse merken leverbaar door importeur Vraag vri|bli|vende offerte door toezending van globale maatli|st GLASINDUSTRIE J. J. POPPINK Jr. ROTTERDAMSEWEG 60-68. OELFT TEL. 015-561600 ONTSPIEGELD GLAS Ideaal voor uw tekening of re- produktie Direkt uit voorraat leverbaar (event met gesle pen randen) GLASINDUSTRIE J.J. POPPINK Jr. ROTTERDAMSEWEG 60-^8, OELFT. TEL. 015-561500.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 8