Volendam contra s Molenaars Volleybalselectie uitgedund Toptennissers niet in Grand Prix-strijd 'Doping grootste vijand' Jan Guyt: „Er bestaat helaas og geen ethische wetgeving Amateurs eerst tegen Belgie Veel afzeggingen van spelers van Corbulo Contracten nog niet getekend Winst en verlies Ingemar Stenmark Stamsnijder na val uitgeschakeld Hockeycompetitie ,G 6 FEBRUARI 1979 SPORT TROUW/KWARTET P 15 - RHS 17 :ior Matty Verkamman iISTERDAM Groot was het enthousiasme, ja zelfs de dankbaarheid bij Volendam, toen i AZ-leiders Cees en Klaas Molenaar twee jaar geleden de overbodige krachten Hans Mol en im Wokke voor het symbolische bedrag van één gulden schonken. De toen nog in de eerste visie dobberende Waterlanders, zagen in dat gebaar een bevestiging van de jarenlange liendschap met de Zaanse multimiljonairs, die zich niet te groot voelden om regelmatig laats te nemen op de houten tribunes in het vissersdorp. Inmiddels is die relatie volledig rstoord Dat komt omdat men in Volendam vindt dat die op het oog zo liefdevolle omhelzing werkelijkheid ongeveer de betekenis van een Judaskus had. een beschouwing van de feiten 3 t die ontstane woede in Volendam 21 te begrijpen. Immers, buiten het ituur om regelde het voormalige ïfeids-duo Joop Brand (trainings- 1 irdinator) -Jan van der Linden (een rth >rt manager) indertijd met de Mo- 6|aars dat AZ'67 als tegenprestatie de Volendamse talen ten winkel cht snoepen. Dat leidde vorig jaar te beginnen tot de gratis over ig )g van Kees Tol. die normaal ge- foken, in het geval van een transfer ir eveneens in hem geïnteresseer- clubs als Ajax en FC Twente, zo'n r ton had opgeleverd. 1f. kwestie zit Volendam erg hoog en mt aan de orde tijdens een KNVB- i utrage-zaak. Volendam vecht de voegdheden van Brand en Van der 'a iden aan en meent sterk te staan, 2' idat volgens voorzitter mr Jan lyt beiden dit ook in een getekende 36 klaring hebben erkend. De arbi- s« ge-commissie, bestaande uit PSV- nager Van Gelder. ex-NAC-voor- efter Raaymakers en een juridisch tooide voorzitter, houdt zich op f februari in Zeist met deze affaire, elliilzig I960 3160 verband met die zaak-Tol. kwam b_«) rige week plotseling een nieuw fa ts oo t naar voren. De Molenaars, die van lening zijn dat Volendam zeurt, zet- jo 4o li die veronderstelling kracht bij or te wijzen op de „gunst", dat men en gebruik zou maken van de claim de ook al door de top (Ajax met ime) begeerde voorstopper Kees 8 ,o ïyt. De Volendammers wisten niet "-so ^t zij hoorden, toen melding van die buwe AZ-claim werd gemaakt. Het 60 nog niet duidelijk of er sprake is In een schriftelijke dan wel monde- 40 ige overeenkomst, maar het staat eoo tl vast dat de zaak-Guyt eveneens 5 00 »or Joop Brand is beklonken. Brand itdekte Guyt bij de zaterdag-ama- urclub Katwijk, nam hem mee naar £'67, waar hij korte tijd later echter n gedwongen afscheid beleefde en ,55 :eeg vervolgens voor elkaar dat het mo flent bij Volendam terecht kwam. lat er in die periode precies is vast- >.7o flegd, onttrekt zich aan de waarne- |8o fang van het Volendam-bestuur, bar AZ'67 denkt er mee te kunnen wijzen dat Brand wel degelijk han- lingsbevoegd was. Het Alkmaarse stuurslid Gé Peters zorgde vorige eek trouwens voor nog meer ondui- ïlijkheid door te zeggen dat er echts sprake is van een mondelinge Vereenkomst in de zaak-Guyt. juyt zelf is niet in de hele handel ïkend, maar de gedachte dat dit delig is voor Volendam, ontze- voorzitter Jan Guyt toch. Z'67 kan alleen dan niets begin- wanneer Guyt niet zou willen, laar zoals met Tol al is gebleken, is It in zo'n geval niet erg waarschijn- Guyt wijst vooral op. wat hij temt, „de ethische kant van de ak". „Menselijk voelen we ons meer griefd dan juridisch". Ook al zou- en we die arbitragezaak verliezen, aar ik denk dat we ijzersterk staan, in nog blijf ik ageren. De geleverde telers en adviezen, waar de Mole- lars het steeds over hebben, staan et in verhouding tot wat wij kwijt ken. De Molenaars zeggen steeds Jaar: contract is contract. Langza- erhand vraag ik me wel af, wat ons lemaal nog meer boven het hoofd mgt. of er soms nog andere, voor is onbekende overeenkomsten in de :n of andere kluis liggen" Mr. Jan Guyt De handelwijze van AZ'67 en de mal se reacties uit het dorp hebben intus sen tot een opmerkelijk felle woor denwisseling geleid. Daarbij wordt het spelen op de man bepaald niet geschuwd. In de regionale pers merk te Guyt op dat „de Molenaars zake lijk wel, maar géestelijk nog lang niet de bakfiets zijn ontgroeid". Ander zijds kan Guyt in het eerstvolgende nummer van AZ's commerciële club krant een gepeperde aanval op zijn persoontje tegemoet zien. Guyt zegt zich voornamelijk te erge ren aan het hooghartige gedrag van de gemiddelde broers. „Er is in ver scheidene gesprekken geprobeerd om tot een schikking te komen, maar van echt onderhandelen is geen sprake. De Molenaars praten in de zin van: wij zijn tot niets verplicht, maar ach, kwaad gezind zijn we jullie nu ook weer niet. Jullie kunnen die en die wel van ons krijgen. Maar dan verder geen gezeur meer.' „Op zo'n manier wil ik niet onderhan delen, want wij hoeven toevallig geen genadebrood te eten. Je wordt als een kwajongen behandeld en dat is een belediging, niet alleen voor mij, maar voor iedereen die achter Volendam staat. Volendam is een club die leeft van loterijen, een optreden van de Cats en BZN en de gemeenschap, kijk, die dingen worden door de Mole naars door hun gedrag geminacht. Ze spelen het spel keihard, terwijl ze weten dat niemand van het bestuur op de hoogte was van die overeen komsten Guyt. aangevend dat de burenruzie langzamerhand een puur persoonlijk karakter heeft gekregen: „In de Pa norama zeiden de Molenaars dat zij de universiteit van het leven hadden gevolgd. Ik weet dan precies in welke richting dat wijst, in de mijne. Wel, ik heb op de stijgers gestaan en 's avonds, in mijn vrije tijd. rechten gestudeerd. Als zij het over die universiteit van het leven hebben, dan wil ik ze nog wel eens bijles geven. Gratis denoods. Je mag dan veel stoffelijke bezittin gen hebben, als mens ben je pas iets wanneer je geestelijk iets bent." Verbitterd bijna, besluit mr. Jan Guyt: „Er bestaat helaas geen ethi sche wetgeving. Dit betekent dat je bij voorbeeld ongestraft op de televi sie mag vertellen dat er bij iemand pillen tegen drankzucht worden inge naaid, terwijl dat voor 99 procent van de Nederlanders nieuws is. Geloof me, Stoop mag Van der Hart dan het genadeschot hebben gegeven, het hert wès al aangeschoten." ZEIST Het Nederlands ama teurelftal speelt woensdag 7 maart zijn eerste wedstrijd in de voorronde van het Olympisch toernooi tegen België op het ter rein van RBC in Roosdendaal. Ter voorbereiding op dit duel zal zaterdag 10 februari in Wasse naar een oefenwedstrijd tegen Blauw-Zwart worden gespeeld. In de zeventien spelers tellende selectie, die binnenkort tot 22 man wordt uitgebreid, heeft Ka- rel Bouwens (RVO de plaats in genomen van Hans Bouwmees ter (FC Amsterdam). Het gehele programma voor de Nederlandse amateurploeg, die is ingedeeld in groep drie voor de kwalificatieronde voor de Olym pische Spelen 1980 van Moskou, luidt: 7 maart: Nederland-België: 28 maart: Spanje-Nederland; 25 april: België-Nederland; 2 mei: Nederland-Spanje; 3 oktober: Nederland-Israël; 30 oktober: Israël-Spanje. De nummers een en twee vor men met Frankrijk een nieuwe poule, waarvan de winnaar mag uitkomen in het eindtoemooi in Moskou. Afgelast GLASGOW De voetbalwed strijd Schotland-België, die woensdag in Glasgow zou wor den gespeeld, is afgelast in ver band met de slechte gesteldheid van het terrein. Het duel telt voor groep twee van het toernooi om het Europees kampioen schap voor landenteams. Beroep LEEDS De voormalige bonds coach van de Engelse voetbal bond, Don Revie, heeft beroep aangetekend tegen de schorsing van tien jaar. die hem werd opge legd omdat hij zonder vooraf gaande kennisgeving voor de Arabische Emiraten ging wer ken. Revie en zijn advocaten zijn het oneens met de beschuldiging dat hij het voetbal in discrediet heeft gebracht. Valke ROTTERDAM Ger Lagen dijk, de zaakwaarnemer van Mi chel Valke, de talentrijke 19-jari- ge middenvelder van Sparta, heeft het bestuur van de Rotter damse club gevraagd om over een transfer te onderhandelen. Volgens Lagendijk bestaat er een grote belangstelling, met name van de zijde van PSV voor Valke, die overigens nog tot aan het eind van het volgend seizoen bij Sparta onder contract staat. Op de eerstvolgende bestuurs vergadering zal Sparta het ver zoek van Lagendijk, die tevens bestuurslid van de WCS in be handeling nemen. Van onze volleybalmedewerker AMSTERDAM Het regent weer afmeldingen en bedenkingen bij de samenstelling van de Nederlandse herenvolleybalploeg. Op een woens dag in Utrecht gehouden bijeen komst van de begeleidingsgroep en de spelers waren maar acht van de 23 geselecteerden aanwezig. Zo ontbrak de gehele Corbulo-ploeg. Er was op die avond een training voor de Voor- burgse ploeg vastgesteld. Dus kon niemand naar Utrecht komen. Inmiddels schreven definitief af Pe ter van Velzen (AMVJ A) en Rob Kampman (Zaan '69) om studierede nen. Naar de in april in Zweden plaats vindende Spring Cup (officieuze Westeuropese kampioenschappen) gaan in ieder geval niet mee Wim Thewissen (Corbulo), Ad van der Vel den (PVC Blokkeer) en Pim Raterink (Orion) in verband met examens en tentamens voor hun respectievelijke academies voor lichamelijke opvoe ding. Loek Willemstein en Frank Con- standse (beiden Corbulo) kunnen zich om diverse redenen eveneens niet vrijmaken voor de Spring Cup-wed- strijden en een internationaal toer nooi op 1 september, kort voor de Europese kampioenschappen (Frankrijk) in Finland plaatsvinden. Dan zijn er nog wat dubieuze geval len. waar ook weer Corbulo-spelers bij betrokken zijn. Hans Krieger en Rob Lantsheer hebben, als alle trai ningsstages doorgezet worden, moei lijkheden met hun vakantieplannen De eveneens Voorburgse spelverdeler Chris Schmidt daarentegen heeft weer de moeilijkheid, dat hij juist in de grote-vakantieperiode moet wer ken voor de financiering van zijn stu die. De stages zouden die inkomsten in gevaar brengen LONDEN Het is heel goed moge lijk dat toptennissers. onder wie Björn Borg, Jimmy Connors en Guil- lermo Vilas, niet zullen deelnemen aan de meeste belangrijke toernooien dit jaar. De spelers zijn in discussie met de internationale prof organisatie over de regels voor het Grand Prix- toernooiencircuit in 1979. Na een vijf uur durende vergadering in Londen besloot de Internationale Tennisfederatie (ITF) achter de prof- organisatie te gaan staan. Deze eist onder meer dat de spelers een con tract tekenen, waarin zes toernooien worden afgewerkt. „De situatie is erg duidelijk", aldus de secretaris van de ITF, de Brit David Gray. „Als spelers als Borg, Connors, Vilas. McEnroe en Gerulaitis weigeren te tekenen, kun nen zij niet uitkomen in de Grand Prix-toemooien. Dus ook geen Wim bledon. Parijs of Flushing Meadow voor hen." De sluitingsdatum voor de contract- ondertekening was aanvankelijk vastgesteld voor december van het afgelopen jaar, maar is uitgesteld tot 5 maart. Men hoopt voor die datum een compromis te bereiken. Björn Borg heeft overigens in Rich mond een gemakkelijke overwinning behaald in de eindstrijd van het ten nistoernooi tegen Guillermo Villas, 6- 3. 6-1. In de partij die in anderhalf uur voltooid was slaagde de Argentijn er slechts in één van zijn acht opslag beurten te winnen, Borg moest drie keer zijn'service prijsgeven. De als eerste geplaatste Amerikaan Vitas Gerulaitis heeft de finale heren enkelspel van het internationale ten nistoernooi in Little Rock gewonnen. Hij versloeg zijn landgenoot Butch Walts in twee sets: 6-2, 6-3. Gerulaitis zegevierde met de Tsjechoslowaak Zednik eveneens in de eindstrijd van het herendubbelspel. De Australiërs Dent en Diblcy gingen met 7-5, 3-6, 5- 7 ten onder. De statenloze Martina Navratilova heeft in de finale damesenkelspel van het internationale tennistoernooi in Chicago de 16-jarige Amerikaanse Tracy Austin met 6-3, 6-4 teruggewe zen. De 22-jarige oud-Tsjechoslo- waakse had de laatste tijd driemaal van de teenerspeelster verloren. De eerste prijs was 40.000 dollar. Voor Tracy Austin resteerde de helft. In de finale van het dubbelspel won nen de Amerikaanse speelsters Rosie Casals en Betty Anne Stuart met 3-6, 7-5 7-5 van de Zuidafrikaanse dames Greer Stevens en liana Kloss. PARIJS In een vraaggesprek gepubliceerd in het Parijse sportdagblad L'Equipe heeft Lord Killanin, voorzitter van het internationale olympische comité, gezegd dat volgens hem de ergste vijand van de sport niet de politiek of de vercommercialisering is, maar de doping. Wat de politiek betreft geloofde hij dat de Sowjet-Unie alle leden van het IOC, Israël incluis, zal uitnodigen deel te nemen aan de Olympische Spelen van 1980 in Moskou. Het besluit van verleden jaar van de Verenigde Naties Zuid-Afrika wegens de apartheidspolitiek sancties op te leggen, ook in de sport, „doet het gevaar ontstaan dat. regeringen rechtstreekse sancties zullen toepassen tegen sport lieden, en zonder jurisdictie van het IOC en haar afdelingen" JASNA De Amerikaan Phil Mahre heeft maandag in Jasna (Tsj.sl.) een slalom gewonnen tellend voor de we reldbeker. De tweede plaats was voor de Italiaan Leonardo David en de derde voor de Zweedse wereldkampi oen Ingemar Stenmark. De Zwitser Peter Lüscher behoudt de leiding In het klassement van de wereldbeker met 173 punten. De tweede plaats b voor Stenmark met 135 punten en de derde voor Mahre met 123 punten Zondag had Ingemar Stenmar in Jas na een reuzeslalom, tellend voor het klassement om de wereldbeker, ge- i wonnen. Het was de zesde overwin ning van Stenmark dit seizoen in evenzoveel reuzeslaloms Tweede werd de Joegoslaaf Bojan Krizaj en derde de Zwitser Heini Hemmi. PFRONTEN De Amerikaanse Cin dy Nelson heeft In Pfronten de afda ling, tellend voor het klassement om de wereldbeker, gewonnen. Tweede werd de Francaise Caroline Attia en als derde eindigde de Westduitse Ire ne Epple. De Oostenrijkse skikonin gin Annemarie Proell-Moser beleefde haar eerste valpartij in dit seizoen Hannie Wenzel, die een dag eerder zegevierde in de slalom, werd eerste in de combinatie, voor Irene Epple en Cindy Nelson HAGENDORF Hennie Stamsnij der. de Nederlandse kampioen veld rijden, is.vrijwel zeker voor de rest van het seizoen uitgeschakeld. De tweede aankomende uit het wereld kampioenschap van de amateurs kwam zondag bij een wedstrijd in Hagendor! (Zwi) ten val en scheurde zijn kruisbanden. De enkel is in een ziekenhuis in he,t gips verpakt om de genezing te bespoedigen, maar de art sen hebben Stamsnijder gezegd dat hij zeker vier tot zes weken rust zal moeten houden DEN HAAG - De Koninklijke Ne derlandse Hockey Bond heeft reeds nu alle veldhockeywedstrijden voor het komende weekeinde afgelast. De terreinen zijn nog onbespeelbaar it de kwestie blijkt wel dat men in olendam reuze spijt heeft van de eriode Brand-Van der Linden. Guyt: Toen ze begonnen, hadden we geen ihulden, nu staan we voor zeven ton het rood. Het moest ook eens mo- em gebeuren in Volendam, wel, dat ebben we geweten. Modern bete- it immers schulden maken, en dan kijken waar het bootje strandt. •ElfRM heet dan de oplossing, maar dat sten dus wel eens tegenvallen." ie wijze waarop Guyt de vertrokken iders hekelt, lijkt AZ'67 in de kaart Gev* spelen. Heeft Volendam niet al te ,-el naïef vertrouwen in dat tweetal 1 ekoesterd, waardoor AZ'67 zijn (on- e ympathieke) slag kon slaan? Guyt: 2 Er was controle vanuit het bestuur, :'c laar een goede gang van zaken bin- en een club berust op negentig pro- 00 ent goeder trouw. Wanneer je ver eerd wilt. dan kun je altijd alle kan en op. De arbitrage-commissie kijkt so* 'aarschijnlijk niet alleen naar die 530 uridische kanten, maar ook naar de 5 lenselij ke." r ii i .i Al DLEN ebben de 2esde en laatste wedstrijd van satta onder Cannes niet eens nodig gehad voor un eerste plaats In het eindklassement van de lying Putchman-klasso De Vollrbrcgts startten iet omdat hun eerste plants in het klassement a) rtcer was na de vijfde race TLETIEK Renal do Nehomiah ijlt van het ene «reldrecord naar het andere De 19-jarige Ameri w hordenloper verbeterde zijn vijlde In het adese Edmonton liet hij voor de 50 meter len 6.36 seconden afdrukken, een tiende beter zijn vorige dinsdag gevestigde record van *6 Eerder nam hl) de wereldrecords op de 60 wds horden 16 95 en 6 «8 seconden» 50 yards orden 6 04, vrijdag in Torontoi en 50 meter 4 orden 16 46 nu 6 36i in zijn bezit Oor het tweede hoogtepunt in Edmonton zorgde obctokhoogspnneer Dan Ripley die lange lijd ide versukkeling zat Na twee mislukte pogingen hij het wereldrecord van Mike Tulley bracht het op 5 63 meter RADERWERK „Mógge maitre. Nog wat leuks ge daan van 't weekend?" Nou nee, de gewone dingetjes. Ik heb de Tweede Kamer voor de laat ste keer gewaarschuwd. En nog effe naar 't voebal geweest. Was toeval lig op 'n hockeyveld. Dan ga je toch wat makkelijker kijken. Verdomd gezellige ambiance op die manier. Dat zoueri die voeballers toch vaker moeten doen. D'r gaat toch een be paalde stijl van uit. 't Heeft toch meer dan zo'n voebalstadion waar Jan en alleman zomaar binnen loopt. Met van die afschuwelijke toeters en spandoeken en zo. Enfin, een shawl of een clubtie, dat is toch wat meer gedistingeerd, zou 'k zeggen. „De Tweede Kamer gewaar schuwd, confrère. Hoe zo dat?" Ach kerel, ik vind 't best wat ze daar allemaal uitvoeren maar 't is toch wat treurig als je d'r zelf mee te maken krijgt. Ik bedoel, democratie is prachtig hoor, maar 't houdt zo op „Precies maitre, maar waar draait 't om?" Niks belangrijks hoor. De belasting- ruif zit al vol en de onzen zijn aan de macht, t Gaat om 't voebal „Ach, je hobby. Ga verder." Ik kan 't wel effe uitduien. 't Draait hierom. Die voebalkerels hebben wat last met de centjes. Je kent 't wel. te weinig geld en zo. Enfin niké om je zorgen over te maken. Maar goed, dat hebben ze in de Tweede Kamer gehoord. En ze dachten, daar motten we wat aan doen. Een stel van die kerels heeft een rappor tje laten maken, dat het er niet helemaal honderd procent voor stond. En nou komen ze dus met 't voorstel om dat voebal een fooi te geven en in ruil mag dat voebal geen reclame op 't shirt dragen. Te dol om los te lopen. Dat bepalen we zelf wel. Dus ik heb gezegd: ophou wen met die onzin. Zo'n voorstel ls onbehoorlijk en onaanvaardbaar Komt d'r ook nog zo'n leuteraar van een of andere vakbond, wat ik daar mee bedoel en of ik er misschien consequenties uit ga trekken. „En?" En? Niks natuurlijk. Ik heb de vent even stevig afgebekt. Wat denkt die man. D'r kan d'r maar één de baas zijn en dan moeter. ze me niet voor de voeten gaan lopen „Gaat 't nou wel of niet door. !k bedoel maar confrère, ik zou zelf niet in zo'n shirtje gaan lopen." 4- -fr 'V 4r y^-tr Ach dat valt wel mee hoor. Die Keja, dat is een van de onzen, mis schien wel eens van gehoord, die heeft een reuzemop uitgehaald. Die is op de foto gaan staan met een t- shirt. En weet je wat daar op stond? WD. De grap hè. WD. Alsof het de eerste de beste witmaker is. Trou wens die rooien hebben ook van die shirtjes, 't Is bepaald niet mijn stijl, maar op een lollig moment moet 't kunnen. En in 't voebal natuurlijk. „Gaat 't nou door of niet?" Nou. na mijn laatste waarschuwing zal het parlement zich wel twee keer bedenken voor ze nee zeggen. Dat gaan we makkelijk redden. ..Zeg maitre, zou je voor mij ook zoiets kunnen doen als ze binnen kort weer eens donderjagen over nivellering en zo?" De Tweede Kamer tot de orde roe pen? Kerel, met alle soorten van genoegen. Weet je wa 'k ineens be denk. Een reuzelijfspreuk. Heel het raderwerk staat stil als Ik dat wil. Zo is het nu eenmaal ZIN „AZ'67 heeft een spelletjesdag in Leiden gewonnen." Dat was vorige week het kortste bericht in Trouw. „Zo'n zin. als die van Trouw, com poneer je alleen maar als je ontstel lend de pest in hebt. Maar ja. de pest aan wat? Aan het zaalvoetbal of aan AZ?," schreef het Leidsch Dagblad prompt. De pest in of de pest aan. Dat kan beter hè? Ontstellend de pest in? Kom nou. Toen onze J. C. Brak zes vellen had volgetikt over dit wereldschokken de evenement, vroegen we of het niet wat korter kon. Dat kon. zei hij blijmoedig en tikte: AZ'67 heeft een spelletjesdag in Leiden gewonnen. En vervolgens doken we gezamen lijk gierend onder het bureau. Dat doe Je niet als je de pest in hebt. We hebben de haam zwaartillend te zijn. Maar we weten wat we wel en wat we niet moeten tillen. En dat we alleen op zwarte typemachines mo gen tikken is ook niet waar. De pest aan dan. Aan zaalvoetbal? Nee, hoezo? Ooit iets van gemerkt? Tussen twee haakjes: sommigen van ons voetballen wel eens in de zaal en in Rotterdam bestaat zelfs een Trouw-zaalvoetbalelftal. Om maar wat te noemen. De pest aan AZ? Nee. We gaan zelfs regelmatig naar AZ kijken. Soms vinden we dingen daar aardig en soms niet (maar meer over die doe rakken later) Helemaal geen pest Niet in en niet aan. Want de pest in of aan is de pest voor de journalistiek. En slecht voor het hart. Gewoon dus een mooie samenvat ting van een dagje zaalvoetbal in experimentele fase. Dat is verve lend als er al een goedlopende zaal- voetbalcompetitie bestaat En het is helemaal gênant als je als organi satoren jezelf vantevoren al hebt zitten bewieroken. Om nog maar te zwijgen van de zogenaamde internationale inbreng van Anderlecht. We noemen Trouw ook niet dagblad voor de rest van de wereld en omstreken omdat je die krant ook nog in een KLM-vliegtuig kunt krijgen. Trouwens, waarom moest „Ander lecht'' opdraven? Omdat dat hele zaalvoetbal voor profs niet behoor lijk van de grond kwam. Oorspron kelijk zouden er drie toernooien plus een finaletoernooi worden ge speeld. Dat ging niet door. Omdat lang niet alle clubs tijd of zin had den. Omdat de zalen niet allemaal beschikbaar waren. In Leiden bestond het plan om het veld van deelnemende teams te completeren met een echt zaalvoet balteam. dat van Godyla uit Lisse Dat team was vorig jaar tweede bij de strijd om de nationale titel en won de Benelux-beker. Die staat van dienst zorgde er voor dat bij nader inzien toch maar geen uitno diging naar Godyla ging. Ze zouden de profs eens wegvoetballen. Over het tijdens het toernooi aan passen van spelregels zullen we het dan maar helemaal niet meer heb ben. Dat we de pest in of aan zou den hebben Daar kan ik nou de pest in of aan krijgen. SCHANDE Toen minister Peijnenburg enkele weken geleden in Vrij Nederland geïnterviewd werd vertelde hij een grap. Hij had eens een keer iemand in verwarring gebracht door te wij zen op de opzienbarende uitslag van een enquête die hij gehouden had. Hij had z'n eigen vrouw om haar mening gevraagd. Zo'n grap zou ik ook wel willen verzinnen. Gaan we over naar de laatste AZ- krant en lezen we even hoe Theo Koomen zijn verhaal begint: „Een keer of vijf per Jaar organiseer ik een enquête. Problemen levert dat nauwelijks op, want ik richt me doorgaans tot één persoon en dat ben ik zelf" Goede bak, hoor Theo Koomen behandelt in het re clameblad van de AZ bonzen het probleem dat je in Nederland geen succes mag hebben. Die klacht hoor je wel vaker van mensen die zichzelf een groot succes vinden. In dit ge val dus AZ'67 AZ is vorig Jaar. zo zegt Koomen. 163 maal in de krant gekomen. Daarbij werd de club met altijd even hoog geprezen voor zijn daden, met name die buiten het veld. Dat ligt echter niet aan AZ maar aan de „kritische" journalisten (de aanha lingstekens zijn uiteraard van Koomen) die m AZ een nieuwe prooi hebben ontdekt Voor de zekerheid geelt Koomen ook nog maar even het (onvolledige lijstje): het gesol met Kraay, het spel met Van der Hart, de affaire rond Notermans en het ontslag van Brand Of AZ'67 zich daar zorgen over moet maken? Nee, vindt Koomen En hij somt even wat affaires bij andere clubs op Om vervolgens een salto mortale te maken die affaires zijn niet de schuld van de club maar van de pers die wat te schrijven zoekt Dus hoeft AZ zich absoluut geen zorgen te maken Zei een van de leiders van de club al niet eens: ..Ze kunnen beter van je praten dan van je eten". Of: Het hindert niet hoe ze over je praten, ais ze maar over je praten Koomen „Wat nu is het gevolg van alle publiciteit? Dat Wastora be kend is geworden tot diep in noord en zuid. en dagelijks volstroomt. Dat de tribunes van de Alkmaarder Hout soms bezwijken onder de overweldigende belangstelling. Dat AZ'67 leeft en floreert alsof het een echte kampioensclub is Als AZ ook dit jaar 163 dagen de kranten haalt, zal het een stérk 1979 zijn voor de provincialen. Ik wens het de Noordhollanders graag toe Uitknippen en bewaren. Want Koomen zal nog dikwijls als „ver slaggever" (deze zijn van mij) voor de radio bij thuiswedstrijden van AZ te horen zijn. JANTJE In een razend tempo wordt de auto coureur Jan Lammers klaarge stoomd om sportidool te worden. Jantje heet hij dan Afgelopen weekeinde reed hij mee in een wedstrijd in Brazilië. Versla gen over die wereldschokkende ge beurtenis waren in minstens zes verschillende radioprogramma's te horen. Wereldschokkend? Het lijkt erop dat Jan Lammers zelf beter dan het rond hem geformeer de publiciteitscircus kan bepalen wat hij als autoracer voorstelt. Bij alle interviews (Jantje Lammers een dag voor de start. Jantje Lam mers drie uur voor de start. Jantje Lammers tien minuten voor de start. Jantje Lammers direct na aankomst. Jantje Lammers gerui me tijd na aankomst. Jantje Lam mers uren na afloop van de race» gal hij zich niet over. Hij bleef zeer afstandelijk met tenslotte teksten als: „Ik moet eerst maar eens zien ze bij te houden" en „Aan inhalen ga ik wel eens denken als ik achteraan kan meerijden" Hij steekt daarmee schril af bij ver slaggever Bob de Jong die na de race om de Grand Prix van Brazilië sprak over een Zeer verdienstelijk debuut van Jantje Lammers. „zo dat we met optimisme dc toekomst tegemoet kunnen zien" Inderdaad Veertiende, één na laatste op een achterstand van bijna twee ronden van acht kilometer Op zon moment ga je iets denken Eerst even dat er gewoon weer een sportpromotor als verslaggever op pad is gestuurd En later denk je. die Bob de Jong en die Jan Lam mers, heb ik die niet eens in een advertentie van Opel zien staan7 Ja. dat Ls waar In oktober zaten ze beiden in een forum over autosport dat namens Opel door Nederland trok. En die Bob de Jong heeft een rally promotie bureau maar die is toch tegelijk sportcoördinator voor dat automerk in Nederland? Jan Lammers reed toch tot voor kort toerwagenraces in een auto van dat merk. Maar hij heeft tegenwoordig alleen nog een auto van dat merk als transportmiddel tot zijn be schikking gekregen? Zou 't zo denk je dan. ROKEN Jij nog wat Brak7 Onze J. C. Brak: Jazeker Nou hoor ik weer dat die advertentie, dat Jo- han Cruijff rookt, verboden is om dat erboven stond Johan Cruijff „Rook verstandig". En wat is het gevolg? Twee dagen later komt er een advertentie met: Willem Duys ik rook weer, maar nu wel verstan diger. Verstandiger? Minder zeker Nee, een ander merk. Is dat verstan diger dan? Kan die reclameraad be halve aan de ongeteerde kinderlong ook even aan mijn gal denken? Duys. Op de vlucht voor de belas tingen. roept ons vanuit Frankrijk, van achter een tafeltje met daarop het dagblad Le Figaro, De Kapper, toe dat je van twee weken niet ro ken verstandiger wordt Van twee Jaar Frankrijk word je het ln leder geval niet Hier. neem een sigaar Nog iets? Onze J C. Brak Jazeker. Komt het dikwijls voor dat eén bekende per soonlijkheid op één dag twee keer over hetzelfde onderwerp door de zelfde heer wordt ondervraagd' Nee. alleen bij de polltic En bij Studio Sport Inderdaad, Ruud ter Wcijden en Beth Helden In Studio Sport deel I ondervroeg hij de Ame rikaan.se schaatsenrijdstcr over wat er in haar omging toen ze viel en wat ze dacht toen ze tijdens de ereronde een traan wegpinkte. Nou Nederlands meneertje, heel weinig, hebt u geen fatsoenlijke vraag bij de hand? Jawel, klein Amerikaan tje, maar die bewaren we voor Stu dio Sport deel n. Zo maakte Ruud ter Weijden na een stomme terug speelbal m eigen doel, om kwart over acht nog net gelijk Is volgende week Frans Hcnrichs aan de beurt7 Dat was 't weer7 Onze J C Brak Jawel Ik ga nu even naar Zeist voor een studiedag van het betaalde voetbal onder de titel Hebben wij na een rode kaart recht op werktijdverkorting7 1 E

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 17