Werk in textiel baart bonden zorg v.a. 569,- retour» GeFau/ANWB MBS Op gereserveerde plaatsen kan een ieder met ons mee. Bepaal zelf hoe lang u weg wilt. De verzorging is okee. Boekt u maaaaaar! 1 Baan van 40.000 man in gevaar Hilversum vier nu definitief klassieke zender Man (24) gestikt in woonwagen Bejaarde winkelier verjaagt overvallers Nederlanders en Molukkers slaags Korter werken voor 300 mensen Bij vechtpartij met politie 2 gewonden MAAG EN DARMEN VANSTREEK? Goedkoop vliegen begint met gratis informatie. MAANDAG 5 FEBRUARI 1979 TROUW/KWARTI UTRECHT De Nederlandse textiel- en confectie-industrie dreigt dood te bloeden. Als er dit jaar in de Europese Gemeen schap een gemeenschappelijk industriebeleid voor de textiel en de confectie van de grond komt, moeten in ons land 40.000 werknemers in deze branche naar ander werk uitzien. HILVERSUM 'ANP) Nederland heeft definitief een klassieke zender. Minister Gardeniers van CRM heeft het dagelijks bestuur van de NOS meegedeeld de zender Hilversum vier met ingang van 1 januari 1979 als definitief te beschouwen. Het pro gramma van Hilversum vier. waar mee eind 1975 een begin werd ge maakt. verkeerde tot nu toe in een experimenteel stadium. De minister Is niet ingegaan op een verzoek van de NOS om. gezien de komst van Veronica als C-omroep, de zendtijd van Hilversum vier al per 1 april van dit jaar uit te breiden. De NOS had concreet gevraagd om Hil versum vier dagelijks tot 20.00 uur in de lucht te houden in plaats van tot' 17 00 uur. zoals thans. Zoals bekend gaat op 1 april de zenderkleuring in. waarbij door de uitbreiding van de zendtijd van Veronica de grote om roepen nu de zendtijd moeten inle veren. De minister schrijft wel te overwegen de verlenging van de zendtijd van Hilversum vier per 1 oktober te doen ingaan. Daarbij zullen de maatschap pelijke behoeften (de vraag van de luisteraars) en de financiële mogelijk heden een belangrijke rol gaan spelen. Tot deze sombere verwachting komt bestuurder W Verstraeten van de In dustriebond NKV in .Actie", geza menlijk bondsblad van de industrie bonden van NW en NKV. Komt die EG-politiek er niet, dan werken er in 1983 in de Nederlandse confectie-industrie nog 5.000 man en in de textiel nog 15.000. Dat betekent dan. dat deze bedrijfstakken nage noeg uit het industriële patroon van ons land zullen zijn verdwenen. De industriebonden willen, dat de Europese Commissie het dagelijks bestuur van de EG toeziet op strik te naleving van het zogeheten multi- vezelaccoord. waarin tot 1981 de han del in textiel en kledingprodukten is geregeld. Dam Dat accoord heeft vooral tot doel. een dam op te werpen tegen de ongebrei delde import op de EG-markt van textiel uit de lagelonen-landen bulten de Europese Gemeenschap. Als het accoord in 1981 afloopt moet het wor den verlengd. Bovendien zal er dan een sociale paragraaf aan moeten worden toegevoegd om te voorko men. dat werkgevers zich ten koste van de werknemers verrijken. De bonden constateren dat in vele ont wikkelingslanden, die zich op indu strialisatie toeleggen, de arbeidsvoor waarden van de werknemers ten he melschreiend zijn. Om meer greep te krijgen op de goe derenstromen binnen de EG stellen de bonden voor. de prod uk ten te voorzien van een certificaat van her komst. Daaraan is dan te zien, uit welk land het produkt komt. Momen teel komt nog veel Oostdultse Uxtiel op de Westduitse markt en Vervol gens in de andere EG-landen. Via een certificaat van herkomst zouden dit soort „koppelverkopen" kunnen wor den voorkomen. ROTTERDAM (ANP) De 24-jarige P. Vermeer is zaterdagnacht in het woonwagenkamp „De Kievit" in Rot- terdam-IJsselmonde omgekomen door koolmonoxydevergiftiging. Volgens de politie heeft de man voor het slapen gaan een butagaskachel aangestoken om het wat warmer te krijgen. In de woonwagen, die Ver meer net opgeknapt had, was nauwe lijks ventilatie. ROTTERDAM (ANP) Met een be zem heeft een 74-jarige winkelier uit Rotterdam in het weekeinde twee jonge overvallers uit zijn zaak aan de Oostzeedijk gejaagd. Het tweetal had de man bedreigd met een mes. Vol gens de politie was de winkelier niet erg onder de indruk van de dreige menten van de twee Jongens. Hij greep een bezem, waarop het tweetal de benen nam. MARUM (ANP) Bij vechtpartijen tussen Nederlandse en Zuidmolukse jongeren in het Groningse Marum zijn in de nacht van zaterdag op zon dag twee personen aangehouden. Een aantal vechtersbazen liep verwondin gen op. De rijkspolitie in Marum heeft een aantal aangiften van mis- TIEL Het conservenbedrijf „De Betuwe" ln Tiel heeft voor ruim drie honderd werknemers een aanvraag voor werktijdverkorting gedaan voor een periode van zes weken. De reden hiervan is de tegenvallende afzet van vruchtensappen naar Duitsland in de laatste kwartalen van verleden jaar. „De Betuwe" zit nu met grote voorra den. De werktijdverkorting gaat op 12 februari in. Er zullen in totaal 320 personeelsleden van de produktieaf- delingen en de daaraan verwante af delingen bij betrokken zijn. die zullen nu in wisselende ploegen twee drie dagen per week minder gaan werken. handeling in onderzoek en sluit meer aanhoudingen niet uit De moeilijkheden in Marum tussen Nederlandse en Zuidmolukse jonge ren doen zich al een paar weken voor. Vorige week hebben de twee partijen samen met de politie en de horeca om de tafel gezeten voor een gesprek, dat volgens de burgemeester van Marum „bevredigend is verlopen". Volgens de burgemeester gaat het om een clubje van een man of vijf dat de moeilijkheden veroorzaakt AMSTERDAM (ANP) Bij een mas sale vechtpartij zijn ln de nacht van vrijdag op zaterdag ln Amsterdam een 31-Jarige politieman en een 23- Jarlge burger gewond geraakt De po litieman. wiens schedelhuid werd opengereten, kon na medische be handeling naar huls. De Jongeman, die door een schot uit het pistool van de gewonde agent ln de borst werd getroffen, moest ln een ziekenhuis worden opgenomen. De vechtpartij speelde zich af bij een snackbar aan het Kleine-Gartman- plantsoen. Twee agenten, die zich in de snackbar bevonden, zouden te hulp zijn geschoten, toen een collega werd aangevallen. De drie politie mannen waren ln burger. Zij vierden de afsluiting van een bepaalde oplei ding en waren ongeveer een Jaar ln dienst van de Amsterdamse politie. Een zegsman van de politie zei te verwachten dat de ouders van de neergeschoten jongeman een klacht zullen indienen. De politie stelt een onderzoek in naar de achtergronden van de vechtpartij. Entosorbine stopt diarree, zuivert de ingewandenen brengt de maag tot rust. Smaakt aangenaam.Helpt snel. In het faillissement van D. H. Michels B.V. te Amsterdam werd de door de E.A. Heer Rechter-Commissaris goed gekeurde enige uitdelingslijst op 5 februari 1979 gedepo neerd ter Griffie van de Ar rondissementsrechtbank te Amsterdam om daar gedu rende 10 dagen ter kosteloze inzage voor crediteuren te liggen. De curator: mr J. H. B. Rottinghuis. Prinsengracht 721, 1017 JW Amsterdam. SindbadTour brengt je inker met de wereld de Indiërs Op een manier waarbjj vrijheid en eigen initial een grote rol spelen. Alles over onze reizen t Leve ging war de manier waarop, is tt lezen in ons 25-jarig jubileumprogramma, dl Jng we op aanvraag gratis jou toezenden. Univ hebb Andamanen, 29-d. Hot* fcrb: rondreis India met 1 week verbljjf op de Andamanen f3.085,- Leenderweg 189, 5643 AG Eindhoven, teL 040-111444 Dit •en c «t [taai de hi Voor werd de AMEWKACANADA Al vanaf 569,-* retour kunt u met Gefau naar Amerika. Naar New York. Of naar Canada: Toronto. Ook 569,-*. Alleen vogels vliegen goedkoper. Zo wilt u het graag en zo heeft Gefau hét altijd gezien: Vliegen als een vorst voor het geld van een gewone jongen. Vliegen als een vorst - dat betekent bij Gefau: Géén klasse onderscheid. We zeggen wel 'ns voor de grap: we hebben maar één klas, eerste klas. Voor iedereen. En de verzorging is prima. Gereserveerde plaatsen. Geen geduw en gedrang. Uw stoel voor heen- en terugreis wordt bij boeking voor u alleen gereserveerd. Roken of niet roken - u zegt het maar. U bepaalt zelf wanneer u weg wilt en wanneer u terug wilt. Kan makkelijk want Gefau regelt maar liefst zes trans atlantische vluchten per week. U bepaalt zelf de lengte van uw verblijf. Of dat nu minimaal 7 dagen is of 7 maanden, het maakt ons niets uit. U vliegt met de modernste vliegtuigen die er zijn: DC-8 en DC-10 van Trans International, een van de meest gerenommeerde Amerikaanse maatschappijen. Naar Toronto vliegt Gefau met de beroemde Canadese maatschappij Nordair. Opvangst in Amerika of Canada door eigen Nederlands Getau-personeel. Elke klant is voor Gefau een VIP. Daarom zijn de Gefau-vestigingen aan de overkant 24 uur per dag bemand! Zes goedkope vlucht- mogelijkheden per week! Op 1 mei a.s. gaat de eerste Gefau vlucht naar New York. Op 5 mei gaat de eerste vlucht naar Los Angeles. Daar kunt u al rechtstreeks naar toe voor slechts 929,- retour! En zo vliegt Gefau het hele seizoen. Zo biedt Gefau u weer de goedkoopste luchtweg naar Amerika. Alleen vogels vliegen goedkoper. Iedereen zegt u: ga naar Amerika. Met Gefau kan iedereen naar Amerika. Amerika is een machtig vakantieland. Dat ïUi wordt u van alle kanten verzekerd. Dankzij Gefau kan iedereen er nu makkelijk naar toe. In sommige gevallen zelfs goedkoper dan naar de Canarische Eilanden. De lage, lage Gefau- tarieven zijn er immers niet alleen voor de zakenman. Ze zijn ook voor de vakantieganger. Gefau vliegt u naar Washington en terug vanaf 678,-*. Miami v.a. 875,-*, Detroit v.a. 754,-*. Chicago v.a. 799,-*, San Francisco v.a. 999,-*, Denver v.a. 986,-*. En het tourprogramma spreekt al even duidelijke lage prijzen-taal: Zo kunt u een week lang logeren in het beroemde New Yorkse Waldorf Astoria hotel. Dat kost u dan inclusief uw retourticket slechts 1.215,-. Meer voorbeelden? Kan: 15 dagen vliegreis zonnig Miami, hotel inbegrepen 1.325,-*, 8 dagen vliegreis Los Angeles, hotel inbegrepen 1.217,-*, 8 dagen vliegreis Toronto, hotel inbegrepen 870,-*, 15-daagse rondreis mer Nederlandse begeleiding, hotels inbegrepen: Amsterdam - New York - Niagara - Toronto - Washington - New York - Amsterdam: 1.698,-*. Als topper: 8-daagse vliegreizen met verlengingsmogelijkheid naar vakantieparadijs Florida. Keuze uit diverse hotels en appartementen, zowel in Miami Beach als aan de Golf van Mexico. Reeds vanaf 1.150,-* per persoon. Als u meer wilt weten over dit door ANWB en Gefau samengestelde vakantiepakket vul dan de bon in en stuur hem op. We sturen u dan gratis het dikke Gefau/ ANWB vakantieboek. U kunt ook meteen boeken en alle informatie verkrijgen bij uw eigen vertrouwde reisbureau. Bij Gefau Schiphol: tel. 020476444.152831 of 175712. Bij het hoofdkantoor van de ANWB: tel. 070-264426 toestel 2177 en hij alle ANWB bijkantoren. uè *Allc KKi.ini.vn Ju-ncn re geschieden onder de Ülsfe ABC! voorwaarden Ik wil graag nadere informatie over: D uw Canada en Amerika retours. O uw Canada en Amerika vakantiereizen. D Stuur mij gratis uw dubbeldikke vakantiebrochure mijn naam mijn adres woonplaats s.v.p. aankruisen, uitknippen, opsturen aan Gefau-Schiphol, Postbus 7697. 1118 ZK Schiphol.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 8