Dikke woorden van Eric Yilé Ritme ontbreekt bij Ruud Wielart Anderlecht volgt Beveren op afstand11 Mogelijk woensdag weer betaald voetbal te 'Onbehoorlijk', 'onaanvaardbaar', 'idioot' Gazellen: zes punten achterstand Winterstop doet spelers geen goed si Rini van Bracht: titel driebanden Allen Weerbaar komt goed terug Nationale records voor Karin de Nijs en Roy Sedoc tijdens indoor-titelstrijd in Zwolle MAANDAG 5 FEBRUARI 1979 TROUW/KWARTET AMSTERDAM ZEIST - De com petitie van het betaalde voetbal wordt mogelijk woensdagavond hervat Voor die avond is de inhaal wedstrijd uit de eredivisie tussen NEC en PSV in Nijmegen vastge steld. Indien de ingevallen dooi zich doorzet en neerslag de komende da gen uitblijft, lijkt het doorgaan van dit nog uit vorig Jaar ..daterende" duel waarschijnlijk. De eveneens nog achterstallige eredivisiewed strijd PEC-Feyenoord staat zoals bekend voor woensdagavond 21 fe bruari op het programma. Competitielelder Jan Huybregts. die goede hoop heeft dat er het komende weekeinde weer overal betaald" kan worden gespeeld, heeft voor het weekeinde van 24/25 februari een programma voor de eerste divisie vastgesteld. Oor spronkelijk zou op die dagen geen betaald voetbal worden gespeeld omdat het Nederlandse elftal zater dag 24 februari in Milaan vriend schappelijk tegen Italië uitkomt. Op dat weekeinde zal het program ma worden afgewerkt dat oorspron kelijk was vastgesteld voor 26 en 27 mei De eerstkomende weken zullen de volgende programma's worden ge speeld: Eredivisie: 11 februari: het return- programma van 17 september; 18 februari: het oorspronkelijke pro gramma van 14 Januari; 4 maart: het oorspronkelijke programma van 28 Januari; 11 maart: het oor spronkelijke programma van 21 januari. Eerste divisie: 11 februari: het re- tumprogramma van 27 augustus; 18 februari: het oorspronkelijke programma van 14 Januari; 25 fe bruari: het oorspronkelijke pro gramma van 27 mei; 4 maart: het oorspronkelijke programma van 28 januari; 11 maart: het oorspronke lijke programma van 21 januari. Voor de eredivisieclubs zal het pro gramma mogelijk tenminste twee weken uitlopen. Overwogen wordt met pasen (15/16 april) een dubbel programma af te werken. Dit heeft dan tot consequentie dat de return wedstrijden voor de kwartfinales van het toernooi om de KNVB-be- ker, vastgesteld voor woensdag 18 april. eer. week later zullen worden gespeeld. Hemelvaartsdag (donder dag 24 mei) zal worden benut om een compleet programma in de eer ste divisie af te werken. Voorts be staat het plan met pinksteren (3/4 juni) in deze divisie een dubbelpro gramma te spelen. NAC BREDA Het gemeentebestuur van Breda zal een onderzoek instel len naar oplossingen voor de moei lijke financiële positie waarin de eredivisieclub NAC zich momenteel bevindt Voorts zal worden gezocht naar oplossingen op langere ter- mija Het gemeentebestuur zal druk op de leiding van de club uit oefenen om in haar beleid een nog grotere zorgvuldigheid in acht te nemen. Het gemeentebestuur heeft, over eenkomstig de voorwaarden voor subsidiëring, onlangs de jaarreke ning over het seizoen 1977/1978 en de begroting voor het seizoen 1978/ 1979 van NAC beoordeeld. Het col lege van B en W is van mening, omdat het behoud van een financi eel gezond NAC voorop staat, dat een aantal krachtige maatregelen dringend noodzakelijk is. B en W concluderen dat de jaarcij fers van NAC de laatste jaren voort durend een dalende lijn hebben ge toond en dat er ook voor het lopen de seizoen verliezen te verwachten zijn. Het college betreurt het in dit verband vooral dat er vorig jaar door het aantrekken van nieuwe spelers zonder toestemming van de gemeente salarisposten zijn over schreden. Griever GRONINGEN De doelman van de eerste-divisieclub FC Groningen. Azlng Griever zal aan het eind van het seizoen de club verlaten. Hoe wel Groningen zijn doelverdediger graag wilde behouden konden beide partijen niet tot overeenstemming komen over het contract. Gronin gen had de 33-jarige Griever een contract voorgelegd. Griever heeft daarop laten weten dat hij de club gaat verlaten. Indien er geen nieu we vereniging voor hem komt wil hij zich als trainer gaan bekwamen. In mei hoopt hij het examen voor het b-diploma te halen. Neeskens BARCELONA Johan Neeskens heeft zaterdag in Barcelona ver klaard dat het vast staat dat hij per 30 juni FC Barcelona gaat verlaten. De Nederlandse internationaal be vestigde dat hij. ondanks de grote druk om te blijven die zijn Spaanse supporters op hem uitoefenden, zijn verbintenis met FC Barcelona niet zal verlengen. Hem was een gelijk luidend één-jarig contract (500.000 gulden plus premies) aangeboden. Dordrecht DORDRECHT Het is vrijwel ze ker dat FC Dordrecht deze competi tie in het betaalde voetbal zal uit spelen. Een onderhoud tussen de bestuursleden van de sectie betaald voetbal. Jo Witteveen en drs. Mar tin Snoeck, en de heren Nico de Vries en Gerard Brouwer van de beheersraad van FC Dordrecht had een opbouwend karakter. De be heersraad streeft er naar een vijfja renplan te verwezenlijken. Met alle betrokkenen de gemeente, alle amateurclubs uit de regio en het bedrijfsleven zullen gesprekken worden gevoerd. Schuldeisers hebben van FC Dor drecht een kleine 800.000 gulden te goed. Het gemeentebestuur van Dor drecht is overigens niet bereid het noodlijdende FC Dordrecht meer steun te geven dan thans het geval is. Nu wordt er alleen financieel bijgesprongen voor de huur van de accommodatie aan de Kromme- dijk De gemeente volgt wel de par ticuliere reddingsplannen op een af stand en daarvoor wordt het nodige .begrip opgebracht. Feyenoord ROTTERDAM Het ziet ernaar uit dat Aad Mansveld nog dit sei zoen terugkeert naar zijn oude club FC Den Haag. De 33-jarige Feyen- oorder die aan het eind van het seizoen transfervrij is, wordt door de Haagse club die Romeo Zonder van aan FC Twente verkocht en Lex Schoenmaker wegens een her niaoperatie lange tijd zal moeten missen, fel begeerd. Eddie Hart- mann, de coördinator bij FC Den Haag. heeft zaterdag met directeur Peter Stephan van Feyenoord van gedachten gewisseld over de terug keer van Mansveld. Volgens Hart- mann zou de Rotterdamse club be reidheid hebben getoond haar me dewerking te verlenen aan de transfer. Intussen heeft bij Feyenoord oud- voorzitter Cor Kieboom zich ge mengd in het conflict dat vorige week tussen de amateurafdeling en de profstichting Feyenoord uitbrak en dat leidde tot het aftreden van het voltallige bestuur van de prof sectie. Kieboom is het niet eens met de amateurafdeling die de heren Guus Couwenberg. Koko Dijk en Eef van Walsum wil voordragen voor de post van commissaris van de NV Stadion Feyenoord en die tegelijkertijd een functie in het stichtingsbestuur gaan bekleden. „In het bestuur moeten we echte Feyenoorders hebben met rood-wit- te aderen." meent de heer Kieboom die van plan is met drie tegenkandi daten te komen tijdens de buitenge wone algemene ledenvergadering die in maart zal worden gehouden. door Ruud Verdonck AMSTERDAM De zaak van de shirtreclame in het betaalde voetbal is gisteren verder geëscaleerd. Daarvoor zorgde de voorzitter van de sectie betaald voetbal, mr. Eric Vilé. In een gesprek voor de radio noemde hij een motie die in de Tweede Kamer over deze zaak is ingediend „onbehoorlijk'- en „onaanvaardbaar". Het gaat om een motie van de PvdA, CDA en D'66 waarin wordt voorgesteld geen overheidssteun bij de gezondmaking van het betaalde voetbal te verlenen, als er shirtreclame komt. De motie kan rekenen op een ruime meerderheid in het parlement. DOETTNCHEM Het ziet er naar uit dat de strijd om de Nederlandse handbaltltel bij de heren in Zuid- Limburg uitgevochten zal worden. De enige bedreiging voor de beide koplo pers Sittardia en Blauw Wit vormde De Gazellen uit Doetinchem. Nadat De Gazellen eerst in Amsterdam door AHC een voet dwars werd gezet, zorg de Blauw Wit er zaterdagavond ei genhandig voor dat de „Achterhoe kers" thuis in hun eigen chaos ten onder gingen (18-20). waardoor de achterstand tot zes punten op liep. Nauwelijks overbrugbaar, temeer daar Sittardia en Blauw Wit dit sei zoen niet in de stemming lijken zich veel fouten te zullen veroorloven. De ontmoeting tussen De Gazellen en Blauw Wit leek in eerste Instantie een rustig handbalavondje te gaan ople veren. Na een half uur handballen was de stand 8-10 in het voordeel van de bezoekende vereniging. De tweede helft liet een ander beeld zien. De achterstand slonk tot één punt. maar het gemak waarmee de Limburgers gaten vond in de verdedi ging van De Gazellen bleef. Toen Piet en Rene KI vit, dit tweetal vormt de stuwende kracht van Blauw Wit, te gelijk aan mandekking onderworpen werden, leek Blauw Wit te wankelen. Het spel van De Gazellen was echter te chaotisch. ErwUvUlr heren Dp Oazellen Blauw Wit 16-20, P8V-AHCJ1 12-16. Swlfl R-V en L IJ-IJ. SltUrtUa- s 20-17. Hrrmrt-SvUl A S-iJ. Het is nogal wat om tegen een par lementaire meerderheid van deze om vang ten strijde te trekken met kre ten als onbehoorlijk en onaanvaard baar. Terecht waarschuwde het ex- betaald voetbal bestuurslid mr. Max Tripels er voor dat de zaak niet met grote woorden op de spits gedreven moest worden. Hij is tegenwoordig lid van de WD-fractie in de Tweede Ka mer en weet hoe de gevoeligheden daar liggen. Eric Vilé weet dat als voorzitter van het betaalde voetbal blijkbaar niet. Hij heeft niet eens in de gaten hoe hij de zaak van de gezondmaking van het profvoetbal ondermijnt met on doordachte uitspraken. Zeker ook nog als hij ze gaat onderbouwen met niet al te sterke argumenten. Volgens de heer Vilé is de shirtrecla me binnen het betaalde voetbal nog steeds een bespreekbare zaak. terwijl de Tweede Kamer er in feite een streep door trekt. Eenzijdig, zoals Vilé daar bij roept. Maar wie wil nog geloven in de bespreekbaarheid van de shirtreclame na alles wat zich rond dat onderwerp heeft afgespeeld. Te beginnen bij de coup van de FBO onder leiding van Vilé om het oude bestuur-Hogewonlng te wippen. Ge volgd door een terugtrekking van het voorstel onder druk van de amateurs in de KNVB. Met daarna het weer tevoorschijn toveren van het oude voorstel-Hogewoning. Waarop Vilé zichzelf tot voortreffelijk bestuurder uitroept door te zeggen dat dit be stuur met zo n uitgesproken mening bereid is het tegendeel ook uit te voeren. Wie dan nog geloofwaardig wil blijven in de discussie met een belangrijke geldgever als de overheid zal voorzichtig moeten manoeuvre ren en zeker niet met indianenkreten als onbehoorlijk en onaanvaardbaar (voor het betaalde voetbal? en wat dan nog?) tevoorschijn komen. Het bleef echter niet alleen bij deze tekst. Jaap van der Leek, secretaris generaal van de WON, de vakbond van voetbaltrainers, vroeg zich af of de heer Vilé ook enige consequenties wilde verbinden aan zijn uitspraken. Dus: of Vilé aftreedt als de Tweede Kmaer de „onaanvaardbare" motie aan neemt. Een belangrijke vraag toch voor een bestuurder die eerst aankondigde ook zonder shirtrecla me verder te willen gaan. Jaap van der Leek kreeg van Vilé als antwoord dat dit een „idiote vraag" Eric Vilé was en opnieuw „onaanvaardbaar" gedrag voor de vakbond van trainers. Hij gaf dan ook geen antwoord maar bleef slechts bij zijn verwijten aan het adres van de democratisch geko zen volksvertegenwoordiging. In een tweede reactie voor de NOS- microfoon verduidelijkte Van der Leek gisteren zijn vraag. Tenslotte is hij ten nauwste betrokken bij de ont wikkelingen in het betaalde voetbal. Hij stelde dan ook terecht: „Als je dikke woorden gebruikt dan moet je ook weten hoe het staat." De repliek van mr. Erik Vilé was niet alleen simpel maar vooral onthullend voor de wijze waarop zij zijn beleid denkt te moeten verdedigen. De zaak was „te onbelangrijk om te reage ren". Als dat inderdaad zo is als de vraag naar de werkelijke inhoud van Vilé's kreet „onaanvaardbaar-onbe hoorlijk" idioot is, dan moet gevreesd worden dat de gespierde taal van de sectie-voorzitter niet meer dan een loze kreet is. Het nieuwe bestuur van de sectie betaald voetbal zit in het nauw. En de nieuwe voorzitter die men enige gel dingsdrang niet kan ontzeggen rent al wild in het rond. Ach ja, zo verheffend was de behan deling van deze zaak binnen de KNVB toch al niet. BRUSSEL De lange winterstop heeft de voetballer België over het algemeen geen goed gedaan. De achtf speeldag gaf veel saaie wedstrijden te zien met bijzoi weinig doelpunten. Twaalf treffers in negen wedstrijden, duels eindigden in 0-0. tracht nam pas laat afstand. De tenrijker Pezzev kopte een vrije van Grabowski in de 68e minui en zeven minuten later verhi Borcher uit een vrijwel identieki atie de stand tot 2-0. Bayern ka pas tien minuten voor tijd een tegenover stellen, via Rummi Het betekende de vijfde achl volgende nederlaag van de club, bij wie ..bomber" Gerd zo zwak speelde dat hij in minuut uit het veld werd gehj vervangen door Janzon. Hamburger 8V-VFB Stuttgart 1-1, Frankfurt-Bayem MQnchen 2-1, Borussl* mund-VFL Bochum 2-2. Koploper Beveren scoorde in de uit wedstrijd tegen runner up RWDM slechts eenmaal. Dat was niettemin voldoende om de voorsprong op het gros van de concurrentie verder uit te bouwen. Alleen Anderlecht bleef goed volgen door volle winst in de uitwedstrijd tegen Beerschot: 1-2. RWDM-Beveren was een aardige wedstrijd nadat beide partijen nogal behoudend spelend van start gingen. In de tweede helft bevocht RWDM een licht overwicht, maar strandde bij de afwerking van de kansen op doelman Pfaff de Belgische voetbal ler van het jaar 1978 die in principe voor drie jaar rond is met AZ'67. Beveren was bij de uitvallen slag vaardiger. Vijf minuten voor tijd viel het winnende doelpunt. Schönberger lanceerde Janssens, wiens voorzet door de Duitser Albert In het doel van Ruiter werd gekopt. Beerschot moest tegen Anderlecht drie „vaste" verdedigers missen. Dank zij de Spaanse uitblinker Loza- no had Anderlecht het toch moeilijk en keek bij rust dan ook tegen een achterstand van 1-0 aan. Het doel punt was van Van Pelt na een pass van Lozano. Anderlecht had na de pauze een uitblinkende Rensenbrink nodig om de stand om te buigen. Oranje's linkerspits scoorde zelf de ipt Oljon-Espanol 0-0, Huelva-Real Socled Burgos- Rayo Vallecano 1-1. Athletlco de I Sevllla 2-3. Las Palmas-Racing Santand Barcelona-Valencia 1-1. Real Madrid-Union ano manca 3-1. Stand op kop: 1. Real Madrid 11110 Sporting Oijon 25. 3. Las Palm as 23. 4. A\ eku Madrid 22. ITALIC Bologna-Ascoli 0-0. Catanzaro-Vlcenza 2-0, Avelllno 0-0, AC MJlan-As Roma 1-0, Napc rentlna 0-0, Perugla-Inter Milaan 2-2. Torln Oranjes linkerspits scoorde zeil ae tt j t i gelijkmaker. Van der Eist het win- V nenQSCnappelll nende doelpunt. orei zo SASSENHEIM Met Rini van Bracht als kampioen kreeg het recht zijn loop in de 53e titelstrijd drieban den. De Brabander was de afgelopen dagen in Sassenheim de meest con stante speler in een toernooi, waarin de overige deelnemers pas na de der de ronde alle remmen losgooiden op jacht naar aantrekkelijke moyennes. Van Bracht benadrukte zijn supre matie door als enige met een gemid delde van boven de één te eindigen. Met 1.035 bleef hij slechts 4/1000 ver wijderd van zijn nationale record dat hij in 1975 in Bergeyk vestigde. BcTChem-Club Brugge 0-0, Llerse 8K-Antwerp 0-0. RWD Molenbeek-Beveren 0-1. Kortrljk-La Louvte- re 1-1. Charlerol-Waregem 2-1. Standard-Water- schel 0-0, Beerschot-Anderlecht 1-2, Lokeren-Be- rlngen 2-1, Wlnteralag-Lulk 0-0. Stand aan de kop (na 18 wedstrijden): 1. Beveren 27. 2. Anderlecht 23. 3. Antwerp en Lokeren 22. 5. RWDM en Club Brugge 21. 7. Waterschei 20. LONDEN Hoewel het Leaguepro gramma voor zaterdag door de barre weersomstandigheden opnieuw in de war werd gestuurd, konden voor de eerste divisie alle wedstrijden op één na doorgang vinden. Alleen Aston Villa-Queens Park Rangers werd af gelast. De topper was ongetwijfeld Liver pool-West Bromwich Albion met als inzet de eerste plaats op de ranglijst. Door een overwinning van 2-1, en mede door het verlies van Everton (0- 1 tegen de Wolves), kon Liverpool de eerste positie overnemen. Liverpool maakte een einde aan een reeks van 19 wedstrijden zonder nederlaag van Albion. Beide teams lieten voor 52.000 toeschouwers aan Anfield Road nogal nerveus spel zien. Liver pool dankte de overwinning aan hardnekkig aanvallen in het eerste uur. De Schot Kenny Dalglish gaf Liverpool in de 20e minuut de leiding. Het betekende zijn dertiende treffer dit seizoen. Zeven minuten na de rust maakte David Fairclough er 2-0. West Bromwich kon alleen in de 67e mi nuut via Alistair Brown iets terug doen (2-1). Bristol City-Ipswich Town 3-1, Chelsea-Birming ham City 2-1. Leeds United-Coventry City 1-0. Liverpool-West Bromwich Albion 2-1, Manchester United-Arsenal 0-2, Middlesbrough-Nottingham Forest 1-3, Norwich City-Bolton Wanderers 0-0. Southampton-Derby County 1-2, Tottenham Hot spur-Manchester City 0-3. Wolverhampton Wan- derers-Everton 1-0. Stand aan de kop: 1. Liverpool 22-35, 2. West Bromwich Albion 23-34. 3. Everton 24-34. 4. Arse nal 24-33. 5. Leeds United 26-31, 6. Nottingham Forest 22-29 BONN Slechts drie wedstrijden gingen zaterdag door in de hoogste afdeling van het Westduitse betaalde voetbal. De penningmeesters van de thuisspelende clubs zullen daarvan geen moment treurig zijn geworden. De drie duels werden in totaal door ruim 130.000 toeschouwers bezocht. Het meeste publiek trok het Volks parkstadion in Hamburg. Liefst 58.000 mensen waren gekomen naar de wedstrijd tussen Hamburger SV en VFB Stuttgart, goed voor een bru to recette van bijna 800.000 Mark. Het ging dan ook om een duel tussen twee kandidaten voor de nationale titel, die evenwel niet tot een beslissing kwamen: 1-1. Bayern München zag zijn achter stand op de leiders verder op lopen door een nederlaag in Frankfort. Ein- Sci aar FC Utrecht heeft een toernooi gei ®ar nen, dat op het kunstgrasveld va hockeyvereniging Kampong wen le^ gewerkt. De Stichtse eredivisie; P® liep al langer met plannen rond Dete van deze accommodatie gebruil se®( maken, maar de weersomstandi den maakten dat onmogelijk. Nu veld sneeuwvrij was, konden Utre NEC, Go Ahead en Den Haag ko; opdraven. In de finale was de organisei vereniging zoals gezegd de stei De equipe van trainer Han Be#!8? won met 3-1, nadat in de „voorroi uet Den Haag moeizaam op afstand®0^ gehouden. Er kwamen na de 2-2-1 een verlenging en een serie s schoppen aan te pas om de fir aan te wijzen. NEC ontdeed zichi voudiger van Go Ahead (2-1), dat de werd. Den Haag was met 2-1 mindere. Op een normaal grastapijt won met 10-0 van de amateur eerste k ser Hapert. Piet Wildschut debul de als terug getrokken rechtsbul Harry Lubse (4), Willy van der Kul (3), Willy van de Kerkhof (2) en F Brandts tekenden voor de punten. MW oefende in Meerssen tegen vierde klasser Amicitas. De erei sieclub won met 8-2, dankzij trel van Smeets (3), Brajovic (2), Bond (2) en Webb. In Kerkrade versloeg Roda JC 1 UI mond Sport met 6-1, na een rustst ,4! van 2-0. Voor Roda scoorden Ko: (3), De Jong, Toonstra en Momme Ribberink maakte het tegend|es punt. dc Sporttoto de ie De vervangende uitslagen van voetbal toto t mer 5 zijn: PEC ZwoUe-FC Utrecht 3 NAC-MW 3 FC Twente-NEC 1 Volendam-Sparta 3 Roda JC-FC Den Haag 1 Feyenoord-AZ'67 3 Vltesse-Haarlcm 1 FC VW-Co Ahead Eagles 3 PSV-Ajax 3 Helmond Sport-FC Vlaardingen 1 FC Amsterdam-Wagenlngen 3 FC Den Bosch-Excelslor 1 Veendam-Heerenveen 2 Een Juist ingevulde kolom ziet er als volgt i 3-3-1-3-1-3-1-3-3 1-3 1 - Door ruim 150.000 deelnemers was er een Inleg ruim 490.000 gulden. Het prljzenbedrag 1 233.432.34 gulden ls als volgt verdeeld: eerstal 93.372,94; tweede prijs: 58.358.09; derde j 81.701,32. Lotto AMSTERDAM Wat kan Allen Weerbaar nog overkomen? Door de 12-13 overwinning op stadgenoot Luto heeft de Amsterdamse ploeg nog maar één punt nodig om opnieuw in de op zaterdag 10 maart te spelen finale voor het zaalkorfbal te komen. Luto heeft het mlniscule kansje ech ter niet gegrepen Toch waren er een aantal mogelijkheden. Allen Weer baar had duidelijk de nederlaag van vorige week tegen LDO nog in de benen. Een behoorlijke tempover snelling van Luto in de eerste helft kon duidelijk niet beantwoord wor den Met de 9-4 ruststand leek Luto de winst al half in handen te hebben. Half is echter niet helemaal. De Allen "Weerbaar oppepping in de rust miste het doei niet. Ook al ging Luto van tactiek veranderen door de dames meer op de korf te laten schieten. Allen Weerbaar liet zich er niet door van de wijs brengen Langzaam maar zeker kropen de cijfers weer naar elkaar toe. Vlak voor tijd gaf Loek van de Boog het bevrijdende schot. 12-13 Hoofdklus» A Fortune-Archipel 10-12. Luto-Al- kn Weerbaar 13-13. BEP LDO II- door Theo Reltsma ZWOLLE „Het ritme ontbreekt nog. Ik heb de laatste tijd te weinig kunnen springen." Ruud Wielart had nog wel wat om zorgen over te hebben toen hij zaterdag in Zwolle het Neder lands indoorkampioenschap op zak had gestoken. Met 2.18 m werd hij winnaar en liet toen een poging volgen om met 2.24 een nieuw nationaal record te springen. Die internationale troef kon hij echter nog niet uitspelen, vandaar zijn opmer king over een haperend ritme FKC IVII. Bjl« writ-Puns 10-10. DMUW-DOS'40 12-10 De recordpoging, buiten is Wielart overigens al wel hoger geweest, liep vast. waarbij twee maal zeer nadruk kelijk bleek, dat de opbouw van de aanloop te leiden had van de proble men waarmee hij de laatste maanden in de privésfeer te maken had. Pas vorige week ging trouwens ook weer eens het keurende oog van de mees ter over de trainingsarbeid van de Haarlemmer Tancic de bondstrainer van de Westduitsers zag Wielart toen voor het eerst sinds lange UJd weer en liet hem een fikse hoeveelheid trai ningsarbeid maken. Binnenkort zal dat contact tussen Wlelarts en Tancic regelmaUger zijn wanneer de KNAU althans aan de financiéle wensen van de.Joegoslaaf tegemoet kan komen Wielart toonde in Zwolle overigens wel aan een potentieel van 2.24 te hebben, want bij zijn derde poging was de techniek al veel beter ver zorgd. Hij heeft trouwens nog deze week wedstrijden in Milaan en hoopt dan zondag terug te zijn voor de interland Nederland-België in het sportpaleis Ahoy in Rotterdam. Op vallend was dat in Zwolle de marge tussen Wielart en de overige hoog springers geringer was dan lang het geval is geweest. Jeugdkampioen Elenbaas sprong 2.12 en verbeterde zo het oude jeugdrecord dat in han den van Wielart was met 1 cm Rol- lenberg sprong voorts 2.11 Het hoogspringen was traditoneel het Ruud Wielart, mis op 2.24 m attractiefste en ook beste onderdeel van de indoorstrijd. waarbij in Zwolle nog twee nationale records sneuvel den Karin de Nijs kwam met 4.28.0 vijf seconden onder het een week oude record dat Ellie van Hulst over 1500 meter had gevestigd. Roy Sedoc legde met 7.55 weer eens bloot dat hij als verspringer sluimerend is blijven stilstaan de laatste jaren. De 24-jari- ge Amsterdammer heeft inmiddels zijn avondstudie eraan gegeven en traint nu weer regelmatig. De voldoe ning van die ijver vond hij in Zwolle terug met het record bij het versprin gen en via winst bij de driesprong. „Ik voel er toch veel voor om me te con centreren op het verspringen gedu rende een paar weken, want ik had hier een constante reeks en normaal zit er toch ook wel eens een uitschie ter bij. Op zo n uitschieter hoop ik volgende week in Rotterdam en dan kan ik misschien aanknopen bij de betere spingers in Europa" De zelf verzekerde Sedoc lijkt de prikkel van dat internationale contact nodig te hebben om zijn niveau echt te ver leggen De Nederlandse indoortitelstrijd le verde behoudens deze records en de verrichting van Wielart verder geen prestaties van (Europees) niveau op Wel was er op de opvallende rentree van de 33-jarige Mieke Sterk, die na een afwezigheid van drie jaar direct weer een nationaal kampioenschap pakte Op de 60 meter horden hield zij Sylvia Barlag die al wel het hoog springen en verspringen had gewon nen van de eerste plaats af Span nend verliep voorts de 800 meter da mes met winst voor Ellie van Hulst (2.10.2) en Louws (3.50.2) werden daar op kampioen De Inleg In lotto 5 was, door 836.118 declnen 3.586.405,50 gulden. Er ls een prljzenbedrag 1.732.217,08 gulden, plus een Jackpot (voor i eerste prijs) van 28.674,47 I De prijzen zijn als volgt: eerste prijs, 624. tweede prijs: 170.354.26; derde S 255.531.39; vierde- en vijlde prijs' 340.708,2 WESTDUITSE LOTTO De winnende getallen In de Westduitse lotto: 5 18 23 29 33 48 Reservegetal' 46 SPIEL 77 De winnende getallen In de loterij „Splel lulden: 6 8 1 5 7 29 ADVERTENTIE Beter voorkómen én genezen met BMP-sportverzorging Verbanden bandages, tapes] en warmtepleisters. Verkrijgbaar bi) apotheker j en drogist

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 10