'Winter Cruise' geen artistieke voltreffer Totaaltheater op basis van lucht Indrukwekkend nieuw ballet van Christe Muziekcentrum Vredenburg is een gezellig labyrint Reconstructie van een gerechtelijk onderzoek Sublieme uitvoering 'A Child of our time' Brokkelige muziek van Henkemans De Groep in Shaffy Centrum „leest" De zaak-Biko Popmuzikant hoort twee maanden eisen MAANDAG 29 JANUARI 1979 KUNST/RADIO/TELEVISI€ TROUW/KWARTET door R. N. Degens SCHEVEN1NGEN Nederlandse componisten kunnen blijkbaar geen opera's schrijven, maar ze kunnen het blijkbaar even moeilijk laten. Een hele reeks pogingen door Nederlandse muzlekschrijvers van goede naam en faam heeft daarvoor na de oorlog het bewijs geleverd. Die reeks is nu vermeerderd met „Winter Cruise" van pianist-componist-psychiater Hans Henkemans. Het stuk. geschreven op eigen libret to naar een verhaal van W. Somerset Maugham, ging zaterdagavond in het Scheveningse Circustheater in pre mière. In aanwezigheid van de com ponist. die met een gebroken been na afloop het applaus van het verras send talrijke publiek In ontvangst nam. Hoe graag Je het de nu 65-Jarlge sym pathieke Henkemans ook gegund zou hebben, een artistieke voltreffer Ls zijn opera in geen enkel opzicht te noemen. Wel misschien een intelli gente poging de bijna onmogelijke taak van het schrijven van een mu ziekdramatisch werk op een volko men ongeschikt thema te volbrengen. Er zijn inderdaad meesterwerken op onmogelijke libretti geschreven. Win ter Cruise hoort daar niet bij. Kletskous Het korte verhaal van Somerset Maugham beschrijft de metamorfose van een (de enige) vrouwelijke passa gier op een vrachtschip dat haar (in de Jaren dertig) van de Caralbische Zee naar Engeland brengt ZIJ ls een schijnbaar onverbeterlijke kletskous, die vooral de kapitein met haar ein deloos er. oeverloos gebabbel tot ingehouden razernij brengt De scheepsarts weet de oplossing: deze ongetrouwde dame op gevorderde leeftijd moet een man hebben. De Jonge marconist wordt door de kapi tein met het karwei opgeknapt, en als het achter de rug is. is Miss Reld veranderd in een zwijgzame, aantrek kelijke en bijna verleidelijke vrouw. Zo goed werkt dat Bij aankomst neemt de hele beman ning. de kapitein ook nü voorop, met tranen in de ogen afscheid van haar. Om voldoende tekst voor een avond vullende drie-akter te krijgen, heeft Henkemans het korte verhaal aan zienlijk moeten opvullen en sommige beschrijvende passages tot dialogen moeten omwerken. De aantrekkelijk heid van de beknoptheid van het kor te verhaal verdween daar wel groten deels mee. Henkemans moest te veel water bij de thee doen die in het geklets van Miss Reld ln de eerste acte een belangrijk onderwerp is. Daardoor is, ook in het verloop van de opera, de kracht van het verhaal verloren gegaan en jammer genoeg heeft Henkemans daarvoor ln de mu ziek geen compensatie kunnen geven. Fragmentarisch Eerder heeft hij met zijn bijna zelf standig Illustrerend orkest een af stand tussen vocaal en Instrumentaal aandeel geschapen die het fragmen tarische. nerveus-brokkelige van dat orkestaandeel nog extra benadrukt Orappig zijn ongetwijfeld de ironi sche imitaties die af en toe uit het orkest opklinken als commentaar op bepaalde vocale passages. En het gebruik en de verwerking van traditionele liedjes als ,,Auld Lang Syne" en ..He's a Jolly good fellow" bij het „eind goed, al goed", is zeker aardig gevonden, maar het is alle maal bij elkaar toch te weinig om de ironie en de humor die ermee onder streept moeten worden, duidelijk re liëf te geven. Hier en daar valt een aardig instru mentaal effect op, zoals het gebruik van een steeldrum en een mandoline maar het geheel heeft te weinig „body" óm datgene te illustreren wat het „leitmotlef" van deze opera wil zijn: door liefde word je een ander mens. Dat lukt dacht ik ook niet met het wat meer sensuele koloriet van de orkestpassages in de derde acte die zo'n verandering bij Miss Reld na haar eerste liefdesnacht moeten ver beelden. Het lag dan ook niet hele maal aan de vertolkster van deze rol, de Britse Enid Hartle, dat de vijand schap van de bemanning (met een bijna doldriftige kapitein voorop) vóór haar late ontmaagding, en de sentimentele bijna kleverige aanhan kelijkheid van diezelfde mannen daarné niet geloofwaardig konden worden. Componist Henkemans heeft haar (en niet alleen haar) daar voor te hoorbaar met zijn muziek in de kou laten staan. Een muziek die bijvoorbeeld in de vele orkestrale voor- en tussenspelen onmachtig blijkt iets te suggereren dat verder gaat dan de rol- en stampbeweging van het schip. Zo ls het hele begin van de tweede acte ln alle opzichten een muziekdramatisch mislukte poging tot het geven van een andere (betere) indruk van Miss Relds karakter. Bo vendien mist men ln deze acte, die naar het .moment suprème" toe speelt, in de muziek de onontbeerlij ke cllmaxwerklng. Wie dacht daarbij niet aan de fascinerende „Sea Inter ludes" uit Britten's „Peter Grimes", waar Henkemans best wat beter naar had mogen luisteren. Van deze prach tige voorbeelden van functionele tus senspelen ln een hedendaagse opera door Ineke Sluiter Gezien: de Groep, in Shaffy, afgelopen vrijdag. Reactie: hoe sneller vergeten, hoe beter. Dit geldt met name voor het dansaandeel van de produktie van deze met totaaltheater bezig zijnde groep, op basis van minimal art. Op basis van lucht, zou ik, weer voor het dansaandeel, willen zeggen. John Ostendorf (scheepsdokter), Tom Haenen (chef-machi nist) en Miss Reid in „Winter Cruise" valt zonder gezichtsverlies genoeg te leren- DOOie plekken De veel toegepaste „stiltes" in de muziek en ln de handeling (het be ruchte „stille spel") functioneren niet zoals de componist waarschijnlijk be doelde. namelijk als verheviging van de spanning van het omliggende ge beuren. Het zijn nu zonder meer dooie plekken, waarin de zangers bij na voelbaar wachten tot ze weer ver der kunnen gaan. Dat is fataal voor de totale dramatische werking van een werk waarin uiterlijk (en ook In nerlijk) toch al zo weinig gebeurt. De regie van Elijah Moshinsky hield zich aan conventioneel gebruik van de naturalistische enscenering (in- en exterieur van scheepskajult) met een paar niet erg storende, onlogische si tuaties. Het Amsterdams Philharmo- nisch Orkest gaf een knappe vertol king van de vaak veeleisende orkest partij, en de voornaamste rollen wer den op de vereiste spreek-zingtoon vertolkt door Enld Hartle (Miss Reld), Henk Smit (Kapitein), Michael Halli- well (marconist) en John Ostendorf (scheepsdokter). Verder als leden van de bemanning Joep Bröchler, Tom Haenen, Paul Bindels, Hans van der Caay, Rob Gramberg, Isaac Mehl- mann, Dirkjan Puls, Cees van der Linde en Roderlk Westra. De Winter Cruise ls nog te zien op 30 januari en op 5 en 7 februari ln de Amsterdamse Stadsschouwburg en op 1 februari ln de Stadsschouwburg ln Utrecht. In de beoordeling van het werk van danseres Lucinda Childs, enige tijd geleden, heb Ik beweerd, dat het inte ressant zou zijn, de ontwikkelingen ln deze stroming ln de kunst te volgen. In dit geval raad ik u dat ten sterkste af. We zijn ln Nederland bepaald ver wend met uitstekende voorstellingen van kunstenaars die zich bezig hou den met „minimal art" op verschil lende gebieden: muziek, opera, toneel en dans. We weten, dat hoe minimaal het materiaal ook ls dat gebruikt wordt, dit alleen kan als er met groot vakmanschap wordt gewerkt. In Shaffy was het echter onbeholpen amateurisme. Er werd ook bewezen dat ongetrainde dansers totaal het vermogen missen lets over te dragen. (Zo er al lets over te dragen was!) Irritant Een uitzondering wil Ik maken voor Jean Cobbenhagen, die zeker wel vakbekwaam is, maar dan als een boze schooljuffrouw rondmarcheert, het publiek verwijtend aanstarend. Daar begon ze al mee ln de film, die de voorstelling opende, die te lang en vervelend was, omdat je voortdurend moest raden wat ze nou eigenlijk aan het doen was. Eigenlijk bleef het de hele voorstelling raden, anderhalf uur wachten tot het beter wordt, de bood schap duidelijk zou worden. Het ver lichtende woord (beweging) werd niet gesproken. Een op niets gebaseerde, pretentieuze voorstelling, waarin te gen alle theaterwetten regelmatig ge zondigd werd. Het stuntelige opkomen en afgaan van de dansers werkte uitermate Irri tant: waarom een zo voortreffelijke zangeres en actrice als Anne Haenen en pianist Cees Eskes op het toneel laten luisteren naar een bandopname van collega's met de rug naar het publiek? Naast de kwaliteiten die Anne Haenen als zangeres bezit, is ze ook prettig om naar te kijken. En als die verlichte wereldbol (weer een raadsel) zo nodig naar beneden en naar boven moest, waarom dat dan zo duidelijk met de hand gedaan? Het zijn slechts een paar voorbeel den. De dansen vond Ik lelijke, slaap verwekkende tableaux vlvants. De „minimal art"-kitsch heeft verbijste rend toegeslagen. Heel duidelijk heb ik het aandeel van de muzikanten buiten deze negatieve kritiek gelaten. Want hun aandeel was een verademing. Geloofwaardig, vakkundig en artistiek van hoog ni veau. Dit geldt voor Anne Haenen, Cees Eskes en Vera Beths, die een verrassend stuk van Philip Glass speelde. Voor de kostuums tekende Frans Molenaar. Het blijkt, dat het ontwerpen van danskostuums voor behouden ls aan weinigen. Dansers zijn geen mannequins, het is plezierig als we ook iets van de beweging kun nen zien. Als u dit leest, zijn de voor stellingen voorbij ik vind dat u dat niet hoeft te spijten. door Eefje van Schalk Het programma dat de „8prtngplank", de asptrantengroep van het Nederlands Danstheater, afgelopen zaterdag ln het Hot-theater (Den Haag) presenteerde, omvatte drie premières. Nummers, die opvielen door hun on derlinge contrast en grote verschillen naar Inhoud en kwaliteit. In de op bouw van deze voorstelling zat een climax, want hoe verder de avond vorderde, hoe Interessanter het werd. In het eerste ballet „Waves" van de Amerikaanse choreografe Kathryn Posin waren de zeven dansers op mu ziek van Laurie Spiege weinig zeggen de, krioelende, wuivende en maaien de onderzee-dieren. Een dans. die QUflrtBt voornamelijk op effect gebaseerd leek te zijn: een mooi en moeilijk doenerij. waarin mij althans onduide lijk bleef, wét Posin nu werkelijk met haar dansers voor had renleed ln dans te laten volbrengen: In shabby pakken, afgemeten geba ren en met versteende of slome ge zichten bewegen drie dansers door elkaar ln de afgebakende ruimte en wordt tenslotte een witte kist ten tonele gebracht Maar wat nu precies de truc met deze kist behelst, blijft in het vage. Net als deze hele dans, die te lang was en maar niet tot een wezenlijke pointe wilde komen. Datzelfde was ook enigszins het geval met het volgende nummer. „De truc met de kist", dat Hans Tuerllngs op muziek van Gary Carpenter voor vier dansers maakte Op zichzelf een gees tig idee en een komisch effect om vier dansers. In een klein opengehouden grijs gat op het toneel een soort he- Klapstuk van de avond was daarmee het laatste nummer, het ballet „Quar tet", dat Nils Christe voor twee dan sparen op een strijkkwartet van Shostakovich maakte. Dit Quartet is geïnspireerd op het gedicht „Quan- do ver venit meum" (Wanneer de len te tot ml) is gekomen) van J. C Bloem en laat op overtuigende wijze zien, waartoe Jonge aankomende Neder landse dansers en een beginnende choreograaf in staat zijn: een indruk wekkende. vooral muzikale choreo grafie, vol vaart, tempo-wisseling en ingenieus uitgedachte bewegingscon structies. Alle lof voor Christe zelf en de vier uitvoerende (Laurlna v. d. Vusse, Tony Vandecasteele, Yvonne Jor- dans en Peter Bull), die dit ballet over angst, gevoelens van vergankelijk heid en onaanvaardbaarheid, wisten te volbrengen met een ongelooflijke spanning en geladenheid. En dat, ter wijl de bewegingen tot in de kleinste details leken vastgelegd en beslist niet van de gemakkelijkste soort wa ren: veel afwisseling ln grondpatro nen en een opbouwen van constante spanning tussen de dansers zelf en de dansparen onderling. Aankleding door André Rutten AMSTERDAM Steve Blko, een van de Jonge voormannen van de Zuidafrikaanse bewustmaklngsbeweging onder de zwarte bevolking, werd 6 september 1977 naar het bureau van de veiligheidspolitie in Port Elizabeth gebracht. Hij stierf zes dagen later ten gevolge van hersenletsel. De eenvoudige, bordeaux-rode aan kleding van Tom Schenk verleende dit ballet alleen maar meer Intensi teit. Voor mij een indrukwekkend ballet, mede omdat het fascinerend is om te zien hoe Jonge aspiranten zo'n moeilijk thema kunnen overdragen en bewijzen, dat deze choreografie ook op het repertoire van de grote groep zou kunnen staan. Des te onbe grijpelijker en zelfs schandalig ls het, dat van de acht huidige dansers van de Springplank, er maar Uefst vijf door de directie van het Nederlands Danstheater zijn ontslagen en vanaf mei geen werk ln de bestaande Neder landse gezelschappen hebben. Een blamage voor de Nederlandse dans- wereld! Speciaal vandaag Dansers van de asptrantengroep van het Nederlands Danstheater. door R. N. Degens UTRECHT De „happy family" die zich vrijdagavond in de speelse ruimte van het „Muziekcentrum Vredenburg" met prinses Beatrix en prins Claus voor enkele uren genodigd geborgen wist voor het barre buitenweer, hoefde zich niets aan te trekken van de demonstratie die buiten het gebouw plaatsvond. Hoewel de autoriteiten de zaak pro beerden te bagatelliseren kwam er toch een gerechtelijk onderzoek, waaraan ook de Nederlandse kranten uitvoerig aandacht hebben besteed Twee Journalisten. Jon Blair en Nor- man Fenton, hebben uit de letterlijke teksten van dat onderzoek, dat der tien dagen duurde, een „gedramati seerde documentaire" gemaakt Dat wil zegcen: er ls niets Verzonnen, de teksten zijn wel „ingedikt" en toege spitst. Begin vorig jaar hebben spe lers van de Royal Shakespeare Com pany er een ..reading" van gegeven, en ln Nederland doen dat nu veertien spelers van de toneelgroep Centrum onder leiding van Henk Rigters. ZIJ noemen het „een gedramatiseerde le zing." Dat wil zeggen: zij bootsen wel enigs zins de situatie na. zoals die ls bij de verhoren voor een rechter van onder zoek. en degene die verhoord wordt neemt ook plaats op een stoel de getuigenbank èn de beklaagdenbank maar zij lezen hun teksten voor zonder de verschillende figuren echt na te spelen. Dergelijke lezingen heeft Centrum een kleine twintig jaar geleden ook wel gegeven, toen om stukken, die niet rijp geacht werden voor een ge wone voorstelling, toch ter kennis van een geïnteresseerd publiek te brengen. Objectiviteit Dit keer werd de vorm van de lezing gekozen omdat een vorm van objecti viteit nuttiger leek dan het invoeren van nagespeelde emoties. Waar ook het lezen natuurlijk toch ook wel enigszins toe leidt De uitspraak luidde indertijd, dat de functionarissen van de veiligheidspo litie. die de feitelijke beklaagden wa ren. geen schuld hadden aan het ge beurde. of althans dat zulks niet was bewezen. Maar ook deze nuchtere re constructie van dat gerechtelijk on derzoek toont niettemin ondubbel zinnig aan. dat er op zijn minst spra ke ls geweest van grove onzorgvuldig heid en van grove nalatigheid, niet alleen bij de politiefunctionarissen, evenzeer bij de districtsartsen, wier rapporten over de fysieke en psychi sche toestand van Blko aantoonbaar in strijd met de werkelijkheid bleken. Het lijkt overbodig hier verder com mentaar op te geven. Het is een con frontatie met een onthutsende werke lijkheid De toeschouwers verlieten zaterdagmiddag na één try-out de eerste gewone „lezing" dan ook zwijgend de zaal. Over de wraak van de Duit se bezetters gaat het in deel vier van Englandspiel. Ned. 2/20.27 In de serie tv-spelen op het thema „Geweten" xendt de NCRV Een spel van kat en mals uit, geschreven door Brian Clark. Ned. 2/21 JO Martine Bijl zet weer aller lei typetjes neer en laat zich interviewen door een verslag geefster van de roddelpers. Ned. 1/21J5 Hier en Nn Ned. 2/22J0 Als eerste mocht een Duits tv-team opnamen maken in de Chinese stad Tsingtao aan de Gele Zee. voor de eerste we reldoorlog een Dnitse kolonie. Duitsl. 1/21.15 Over de rol van de vrouw in bet werelddiaeonaat gaat bet in Plein Publiek. Hilv. 2/00.00 Deelnemers aan de Literm- ma-Kwis hebben zich moeten verdiepen in de lyriek van VondeL Hilv. 2/21.35 Het waren slechts muzikale „Geu zen" die ook een speelruimte eisten voor hun voornamelijk amateuristi sche, in elk geval wat alternatieve muziekbeoefening, waarnaar het in Utrecht troosteloos zoeken ls, nu het noodgebouw Tivoli werkelijk een noodgebouw ls geworden daar het verblijf, vanwege de vallende onder delen. levensgevaarlijk schijnt te zijn. Goed. die jongens daarbuiten, die men tijdens de pauze vanuit de goed verwarmde en van spijs en drank welvoorziene foyers kon gadeslaan, hadden het moeilijk en koud, maar één blik op de monumentale gestalte van burgemeester Vonhoff die de openingsplechtigheid van het nieuwe muziekcentrum verrichtte, kon dege nen die binnen waren het warme, geruststellende gevoel geven dat er wel wat voor de ruimtezoekenden zou worden gedaan. Hij draagt ze in elk geval een goed en groot hart toe. Daarna was dus het nieuwste project van de bouwers van Hoog Catharijne en van de gemeente Utrecht het naadloos met station NS en con sumptiecentrum verbonden Muziek centrum van architect Herzberger of ficieel geopend. Met als gebaar naar het Utrechts 8ymfonie Orkest dat daar onder Edo de Waart en Otto Ketting het openingsconcert verzorg de: de vioolkist van concertmeesteres Emmy Verhey vol met bloemen aan haar overhandigd. Daarvoor had het nog wat onwennige feestpubliek met enige moeite de weg gezocht vla het wat chaotisch aan doende maar wel gezellige labyrint van gangetjes, trapjes en zitruimte- tjes, naar de verrassend „open" acht- zijdige. zaal waarin door een zeer stei le opbouw iedereen onbelemmerd kan horen en zien wat er ln de eigen lijke speelruimte gebeurt Eerbetoon Dat was dan, uiteraard eerst het spe len van het Wilhelmus en daarna vol gens het programma de „Intrada" van Willem van Otterloo, een eerbe toon aan de onlangs tragisch om het leven gekomen dirigent-componist die deze avond, en vele avonden daar na de scepter over het orkest had zullen zwaaien. Zoals gezegd deed Edo de Waart het nu, in de Vierde Symfonie van Brahms, waarbij hoorbaar werd dat orkest en dirigent nog onvoldoende gelegenheid hadden gehad om de akoestische eigenaardigheden van deze zaal voldoende te leren kennen. De instrumentengroepen leken zich daardoor nog niet naar wens te ver mengen, met opvallend gepronon ceerde geluiden van de koperblazers, en met als geheel en nogal „hard" en soms onbarmhartig uitvallende re- sonnans die alles, ook het minder gewenste, wat ln het orkest gebeurt, onverhuld de ruimte instuurt. Minder viel dat op, toen het orkest het centrale podium had verlaten om daar plaats te maken voor die solis ten van het Nationale Ballet (Maria Aradi, Jeanette Vondersaar en Zoltan Peter) die een choreografie uitvoer den bij „The light of the sun" van Otto Ketting, die zelf dirigeerde. Het ls een cyclus van zes liederen voor sopraan en orkest op oude Egypti sche teksten over erotiek, liefde en dood. Ketting schreef het ln opdracht van CRM en USO ter gelegenheid van deze openingsmanifestatie. De liede ren werden magnifiek gezongen door Roberta Alexander, die daarbij op het hoge pyramide-achtlge bouwsel had moeten staan waaromheen de drie dansers met gestileerde eroti sche bewegingen een volstrekt over bodige toevoeging leverden aan de muziek. Roberta bleef veilig naast de dirigent staan en maakte met het orkest de suggestieve kracht van deze muziek duidelijk genoeg. Ket ting is misschien wat gemakkelijk de oriëntaliserende weg op gegaan, maar hij trof wel de goede toon voor een publiek als dat van deze avond, dat, gehoord het applaus, na elk on derdeel van Brahms symfonie weer dacht dat het al uit was. Geheimen Na dit openingsconcert kon men een aansluitend nachtconcert van het Ne derlands Blazers Ensemble, met buikdanseres, bijwonen, een gelegen heid waarvan gezien de weersomstan digheden velen gebruik maakten. Het zeker wel feestelijke gebouw van ar chitect Herzberger, waarin nu ook nog een tentoonstelling is over „Utrecht als muziekcentrum" heeft zelfs voor Ingewijden nog zijn gehei men. De man die de tentoonstelling had Ingericht had meer dan een kwar tier nodig om (op mijn verzoek) de ruimte terug te vinden waar-öie ten toonstelling gehouden werd. Maar ledereen hoopt natuurlijk dat Muziekcentrum Vredenburg (dat ide aal centraal gelegen en uiterst ge makkelijk bereikbaar is) lang genoeg mag blijven bestaan om iedere mu ziekliefhebber er kind aan huis te laten worden. Tijdens de met dit con cert begonnen „Openings-tien-daag se" waarin de meest uiteenlopende muzikale zaken aan de orde komen, zal daarmee al een fors begin worden gemaakt Er kan van alles in dit ge bouw, alleen een concertorgel ont breekt nog. Maar ook daaraan wordt gewerkt door Jac Kort AMSTERDAM Beethoven's ouver-| ture „Egmont" is zó algemeen kend, dat weinig mensen weten datl zij een onderdeel is van de toneelmu-t ziek, die de componist in 1810 bij heti gelijknamige treurspel van Goethef componeerde. t Kenneth Montgomery voerde zater-l dag met het Omroeporkest op de^, VARA-matinee vrijwel deze gehele toneelmuziek uit, waarin, behalve c' ouverture, enkele entre-act-muzleki en twee liederen van KISrchen t pen zijn. Een ander werk, dat even eens onderdrukking en verzet, i dan ln onze eigen tijd, tot ondei heeft, volgde na de pauze. De Engels componist Michael Tippett, geboren! in 1905, werd zeer getroffen door het» gebeuren met de jonge Joodse vluel teling, die ln 1938 te Parijs een Dultï diplomaat doodschoot. Hij schreef daar een oratorium over,| waarvoor hij zelf de tekst samenstel-] de. In dit werk heeft hij Bach als. voorbeeld genomen in dit opzicht,, dat ook ln dit werk een verteller voor-1 komt en dat ln dit stuk negro spiri-i tuals eenzelfde rol vervullen als de koralen ln de p assle-muzieken. Ik kan niet voorzien hoeveel indruk trA child of our time" op latere gene raties zal maken. Wie dit alles bewust heeft meegemaakt, spreekt het werk, bijna veertig jaar na zijn ontstaan, nog sterk aan. Maar toch niet uitslui tend door het onderwerp, dat Tippett behandelt. Evenals Elgar en Britten heeft ook deze componist een schitte rende vokale schrijfwijze, ongeacht of het koor of solostemmen betreft. Met genoemde componisten heeft hij een voortreffelijke orkestratle-tech-i niek gemeen, zodat aan belangrijke! voorwaarden voor een goed werk is( voldaan. Daarbij komt, dat Tippett] door deze stof duidelijk is geïnspi-] reerd, hetgeen waarschijnlijk het al-| Ier belangrijkst is. De uitvoering was in alle opzichten] subliem. Het Groot Omroep zong] smetteloos, maar ook de vier Engelse] solisten zongen hun partijen buiten gewoon mooi: Josephine Bars tow. del stralende sopraan, Alfreda Hodgson, de warme altstem, Neil Jenkins, del kernachtige tenor en Michael Rip- pen, de sonore bas. Het Omroepor-' kest begeleidde zeer betrouwbaar en Kenneth Montgomery leidde het ge heel zeer enthousiast. LEEUWARDEN (ANP) De procu reur-generaal van het gerechtshof iq Leeuwarden, mr. H. Niemijer, heeft gisteren twee maanden gevangenis straf geëist tegen de popmuzikant H. B. De zanger-componist stond in ho ger beroep terecht voor twee inbra ken en het in bezit hebben van hard drugs. „Ondanks dat ik nu beroemd ben, heb ik straf verdiend", erkende de popmuzikant. Hij zei door zijn vele successen weer volledig op het goede pad te zijn. Zijn raadsman, mr. R. Fokkema, vroeg een voorwaardelijke straf en bood als tegenprestatie een benefiet-concert door zijn client aan. De opbrengst van dat concert zou voor een goed doel bestemd zijn. Na de zitting kreeg H. B. van zijn platenmaatschappij op het bordes van het paleis van justitie een gouden plaat aangeboden voor zijn laatste langspeelplaat. Hiervoor waren hon derden Jongeren op de been en werd het verkeer ontregeld. De parket wacht sloot voor alle zekerheid het palels van Justitie af.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 4