LEER ENGELSNU! Bedrijfetechniek uit voorraad j van Overtoom f!» HSR! m I INSTITUUT PRAEHEP vlotter dan u Nederlands hebt geleerd! i Trouw FAMILIEBERICHTEN sindbad EEN MAN de krant helpt u op weg PRAKTUKDIPLOiVIA BOEKHOUDEN MODERNE BEDRIJFSADM.-M.B.A. STAATSPRAKTIJKDIPLOMA-S.P.D. ACCOUNTANT-ADM. CONSULENT ELKE ZATERDAG IN 'sochtends bellen.. H 'savonds bijons ^1 dedeuruit.. j overtoom techoiek MAANDAG 29 JANUARI 1979 TROUW/KWARTI kunnen van maandag tot en met vri|dag telefo nisch van 9 00 -19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogeii|k van 18 00-20 00 uur 130 kusjes voor opa en oma Dijkema Lilian, Reinoud. Nathalie. Marlijn. Marjon. Paula. Sjoerd, Karin. Michiel, Jochem en Marlen 1934 Psalm 68:7 (N.B.) 1979 D.V. 1 febr. a.s. hopen onze lieve ouders en grootou ders R. Louissen H. Louissen-Zomer de dag te herdenken dat ze 45 jaar geleden getrouwd zijn. Wij zijn de Here dankbaar dat we deze dag samen mogen gedenken. Zwinderen, Verl. Hogev. Vaart 84 Gem. Oosterhesselen Hun dankbare kinderen en kleinkinderen Hoogeveen: Co en Roe lie Roel, Bert, Heieen Dirk en Annie Gerjanne, Henrike, Ageeth, Eline Harderwijk: Lammy en Geert Henriëtte, Janneke, Jan Gelegenheid te feliciteren 1 febr. 's middags van half 3-5 uur in zaal Opijnen, Dorpsstraat 59. Gees. Laat mij slapend op U wachten, O dan slaap ik zo gerust. 't Lu haam slaapt, maar 't harte waakt. Daar het zich in U vermaakt. Mag ik dicht bij Jezus wezen, O dan slaap ik zonder vrezen. Heden nam de Heere tot Zich. onze geliefde vader, grootvader en overgrootvader. Willem Moolenaar weduwnaar van C. E. Birkhoff in de ouderdom van 86 jaar. Pietersburg (Zuid-Afrika): A. Ippel-Moolenaar T. A. Ippel Boks burg (Zuid-Afrika): A. Mulder-Moolenaar J. Mulder Vero Beach (U SA.): C. E. van Zonneveld-Moolenaar W. van Zonneveld Sassenheim: F. Moolenaar M. M. Mooienaar-Kroes Den Haag: A. Isarin-Moolenaar W. M. C. I sarin Sassenheim: C. Moolenaar T. C. G. M ooien aar-de Vries Sassenheim: C. Zuilhof-Moolenaar D. Zuilhof Voorhout: E. Moolenaar Vero Beach (U.S.A.) W. Moolenaar R. Moolenaar-Weddle Sassenheim: H. de Vos-Moolenaar W. F. de Vos Blokker: R. Moolenaar A. M. M. Moolenaar-Rotteveel Klein- en achterkleinkinderen Sassenheim. 27 januari 1979. Correspondentie-adres: Parklaan 14. 2171 EE Sassenheim. De dienst van Woord en Gebed wordt geleid door Ds. D. van Santen op woensdag 31 janua ri 1979 om 2.00 uur n.m. in de Nederlandse Hervormde Kerk te Sassenheim. waarna de begrafenis zal plaatshebben op de begraaf plaats aldaar plm. 2.45 uur n.m. Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond a.s. van 7-8 uur in het rouwcentrum „Vliem", Jacoba van Beie- renlaan 4, Sassenheim. De Here is mijn herder Na een langdurige ziekte is van ons heenge gaan onze lieve moeder en oma Alida Anna Streefkerk-Sommer weduwe van ds. C. Streefkerk op de leeftijd van 73 jaar. Amstelveen: G. W. A. Stronkhorst-Streefkerk W. Stronkhorst Bilthoven: A. F. C. van Herwijnen- Streefkerk A. W. van Herwijnen Soest: C. W. van den Heuvel-Streefkerk J van den Heuvel Utrecht: W. Streefkerk W. S. Streefkerk-Slob en kleinkinderen Soest. 27 januari 1979. Mariènburg, Nieuwerhoekplein 10. Correspondentie-adres: Colenso 124. 3761 GL Soest. De rouwdienst zal gehouden worden op don derdag 1 februari in de aula van de Algemene Begraafplaats aan de Tüburgseweg te Sprang (N.Br.), aanvang 14.00 uur. waarna de begrafe nis zal plaatsvinden. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condole ren in de aula van de begraafplaats Liever geen bezoek - Geen bloemen Geen toespraken 2 Tim. 2 19b De Here kent de zijnen Heden heeft de Here tot Zich genomen, onze lieve moeder en oma Maria den Hertog weduwe van Hendrik van Winzu op de leeftijd van 83 jaar. Bloemendaal. H. van Winzum C. C. van Winzum- van Woudenberg Utrecht: M. Bosschaart-van Winzum H. Bosschaart Drachten: W. van Winzum Chatham N.J., USA: C. van Winzum T. van Winzum-Smid Soest: G. van Winzum en kleinkinderen Soest 28 januari 1979 Braamweg 43 Geen bloemen De overledene is opgebaard in het bejaarden centrum Groot Engendaal. Dalweg 42 te Soest Gelegenheid tot condoleance-bezoek: dinsdag 30 januari a.s. van 19.30-20.30 uur De rouwdienst zal D.V. gehouden worden woensdag 31 januari a.s. om 13.00 uur in de Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 te Soest. Aansluitend zal om plm. 14.00 uur de teraarde bestelling plaats hebben op de algemene be graafplaats aan de Veldweg te Soest „Zijn plaats is leeg zijn stem is stil Wij zwijgen Heer het was Uw wil" De Here heeft in Zijn heerlijkheid opgenomen mijn innig geliefde man, onze lieve vader en opa. onze broer, zwager en oom Gerrit Jan van Pijkeren Hij mocht 71 jaar worden. „Wij zijn diep bedroefd, maar dankbaar voor alles wat hij voor ons en anderen heeft betekend." C. van Pijkeren-Schep Adri en Maarten Ronald, Marcel en Winfred en verdere familie 's-Gravenhage, 26 januari 1979. Loosduinsekade 340. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden woensdag 31 januari om 13.00 uur in de aula van „Nieuw Eykenduynen", Kamper foeliestraat 2a te 's-Gravenhage, waarna de begrafenis zal plaatshebben. Geen toespraken - Geen bloemen De Heere bewaart de eenvoudigen ik was uitgeteerd, doch Hij heeft mij verlost. Psalm 116 6 onberijmd Heden nam de Heere tot Zich, onze lieve moe der en oma Jacoba Hijzelendoorn op de leeftijd van 73 jaar. Roelofsarendsveen: P. Hijzelendoorn I. E. Hijzelendoorn-Kwestro Peter en Carien 26 januari 1979 2371 TC Roelofsarendsveen Piet v.d. Veldenstraat 22. De dienst van Woord en Gebed in de Geref. Kerk te Oude Wetering zal D.V. gehouden worden, woensdag 31 januari a.s. nam. 2 uur, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden op de Gereformeerde Begraafplaats aldaar. Gelegenheid tot condoleren: dinsdag 30 janua ri 's avonds van 7-8 uur in het Rouwcentrum, achter de Ned. Herv. kerk te Oude Wetering en na afloop van de begrafenis in het jeugdge- bouw achter de Geref. Kerk. Nog onverwacht nam de Heer tot Zich onze zuster en schoonzuster Anna Christina van Proosdij weduwe van A. C. Bouwman op de leeftijd van 75 jaar. Namens de familie: Amsterdam: Aleida C. van Proosdij Aerdenhout: B. A. van Proosdij N. van Proosdij-Schutte Leiden, 27 januari 1979. Valdezstraat 2. Correspondentie-adres A. C. van Proosdij, Nicolaas Maesstraat 96". 1071 RE Amsterdam. De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 1 februari a.s. te 12.00 uur op de algemene be graafplaats „Rhijnhof' te Leiden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de ontvangkamer van de begraafplaats. Aan mijn jarenlange vriendschap met Annie Bouwman-van Proosdij is een einde gekomen, doordat God haar bij Zich heeft gehaald. Ik weet. dat ik namens tal van vrienden en vriendinnen spreek als ik zeg, dat wij veel aan haar hebben te danken en haar zullen missen. ..Zij was een kind door God bemind en tot geluk geschapen". F. M.Enserink-van Hulzen Leiden. 27 januari 1979. Het bestuur van de Veren, voor Prot. Chr. Kleuter- en Basisonderwijs te Rotterdam-Zuid heeft met ontroering kennis genomen van het overlijden van de heer J. van der Werke Het bestuur gedenkt met dankbaarheid het vele werk dat door hem in dienst van het Prot. Chr. onderwijs in Rotterdam-Zuid is verricht Namens het bestuur, J. Daane, voorz. Mevr. H. M. de Haan. secr. Voor de vele blijken van medeleven, die wij zowel persoonlijk als schriftelijk ontvingen, na het overlij den van onze lieve man en vader Johannes Cornells Scherff betuigen wij onze oprechte dank. J. B. Scherff-Elshout Zeger Giessen, januari 1979 Parallelweg 66 UIT FAILLISSEMENT TE KOOP Enorme partijen wollen en nylon kamerbreed tapijt, vinyl en piavtizen. Voor halve prijzen Goedkoper kan niet Bezorgen ot leggen is mogelijk, ook verkoop aan particulieren. TAPIJT SOLID Nieuw Matheneaserstraat 32, Schiedam (Zljatraat Rotterdamsedijk). Tel. 010-732562 of 732469. Op een manier waarbij vrijheid en eigen initiatief een grote rol spelen. Alles over onze reizen en de manier waarop, is te lezen in ons 26jarig jubileumprogramma, dat we op aanvraag gratis toezenden. Tbrkije. 22-d Kampeer trektocht f 1.125,- Leenderweg 189, 5643 AG Eindhoven, teL 040-111444 Met de moderne NATUURMETHODE leest u onmiddellijk Engels en begrijpt u ieder woord van de cursus direct. Binnen een week bent u in staat eenvoudige vragen in het Engels te beantwoorden. Ruim 1.000.000personen maakten reeds gebruik van deze vlotte manier om de wereldtaal Engels te leren. Geen gezwoeg en uit het hoofd leren meer. Hel Is afge lopen met vertalingen. Alleen door uw gezonde verstand te gebruiken, leest en begrijpt u dadelijk de Engelse tekst van de Natuurmethodecursus. U leert de taal door het bijzon der aardige verhaal te bestu deren, dus spelenderwijs. Zag u misschien tot nu toe tegen de moeite om Engels te leren op? Dit euvel is nu verholpen: met de Na tuurmethode leert u op prettige wijze Engels, want in plaats van tc moeten zwoegen op lange rijen woordjes, kunt u nu gebruik maken van uw aangeboren taalgevoel. Op deze wijze gaat u rechtstreeks en op de meest logische manier op uw doel af. Vraag onze brochure „De Natuurmethode de snelweg naar het Engels" - aan. Zij is gratis en verplicht u tot niets. Vul onderstaande bon in en 2end deze op. Engels is voor iedereen onontbeerlijk In het dagelijkse leven is een scherpe scheidingslijn merkbaar tussen hen die Engels kennen en hen die het niet kennen. Dit geldt in het zaken verkeer en in het gezelschapsleven - ja, het geldt overal waar mensen samen zijn. Maar men beseft dit eerst in zijn volle omvang wanneer men zelf Engels heeft geleerd. In het nieuwe tijdperk waarin wij ons be vinden. is het Engels een culturele band tussen alle Westerse landen ge worden. U bent het daarom aan uzelf verplicht Engels te leren. Of u het doet met het oog op uw algemene ontwikkeling of vanwege uw toe komst - leer nu Engels. Het is niet langer een kwestie van willen het is noodzakelijk! MINI-ADVERTENTIES VOOR PLAATSING OP ZATERDAG MOETEN UITERLIJK OP VRIJDAGMIDDAG OM 13.45 UUR IN ONS BEZIT ZUN. CASSETTES LEVERBAAR Desgtwtmt Marianne Edgerton: „In slechts 2 maanden leerde ik vol gens de Natuurmethode meer dan ge durende 4 jaar middelbaar onderwijs in Zweden." U leest en begrijpt de Engelse tekst onmiddellijk Wanneer u zich aanmeldt voor de Natuurmethode ontvangt u enkele dagen later het eerste boek van de cursus. U slaat pagina I op en be gint meteen Engels te lezen en tc begrijpen, zelfs indien u vóór die tijd geen enkel woord Engels kende. U leest het eerste hoofdstuk, dat een lengte van zes bladzijden heeft, achter elkaar uit en zult bemerken, dat de betekenis van elk woord dui delijk blijkt uit het zinsverband. U hebt helemaal geen Nederlandse woorden of vertaling nodig. En om dat alles duidelijk is, hechten dc woorden en zinnen zich vanzelf in uw geheugen. Verbazingwekkend snelle resultaten Als u zo de ruim 800 bladzijden van de „Natuurmethode" hebt doorge werkt, hebt u de taal geleerd. U kunt dan zonder bezwaar Engels spreken, lezen en schrijven daar u zich niet hebt aangewend vanuit het Engels in het Nederlands te vertalen en om gekeerd, maar van het eerste ogen blik af uzelf eraan gewend hebt in het Engels te denken. Eenstemmige lof van taalkundigen Niet alleen duizenden vro leerlingen, maar ook de bekt taalkundigen van dc Wcst-Eui Universiteiten hebben lof voi Natuurmethode. Professor Ottc persen. Kopenhagen, één meest vooraanstaande onderzo van dc Engelse taal, schreef „Met veel genoegen voldoe il het verzoek van dc uitgever voorwoord bij zijn cursus ,i volgens dc Natuurmethode" tc ven, daar ik zijn methode van harte aanbeveel. Naar mijn gevt zij met grote vaardigheid en pedagogisch inzicht samengcstel Vul de bon in en stuur dc vandaag nog weg Onze brochure bevat een uitvo beschrijving over dc nieuwe methode. Bovendien kunt u I lezen wat nog vele anderen zeggen, die nu, dank zij dc Na methode, kunnen spreken met miljoen mensen over de wereld. Volg hun voorbeeld en zend oi staande bon nog heden op. U vangt dan over een paar dage uitgebreide brochure met alle ii tingen: het verplicht u tot niets. Ja, graag ontvang ik gratis e zonder verplichtingen uw I chure over dc Natuurmethi u Engels Frans Italiaans Latijn (vul het hokje in, waarvoor i 'e! belangstelling hebt) Dhr./Mw.: Adres: Postcode Plaats I S.v.p. met duidelijk leesbar blok letters invullen. In ope I enveloppe of ovcrgcschrcveu^ op een briefkaart zenden'aan IDe Natuurmethode, Nwe. Herengracht 91 1011 RX Amsterdam, j Afd.: TR-29-1-79 In de periode van 8-14 febr. beginnen kursussen voor Inlichtingen: Amsterdam tel.: (020) 186964 9.30-16.00 uur en van Enschede/Hengelo tel.:(053)316607 18.30-20.00 uur Gronlngen/Emmen tel.:(050)131971 Den Haag/Rijswijk tel. (070) 469722" Haarlem/Beverwijk tel.:(023)261236 Zoetermeer tel.: (070) 469722" Leeuwarden tel.:(05100)26212 (b.g.g. 05116-1956) Algemeen secretaris R'dam/Dord recht tel.: (010) 772453 770235-257639 at: Sweelinckplein 46, Pi Utrecht/Hilversum tel.:(030)513010 (na 18.30 u.: 782482) Dstbus 63473, Den Haag In 1214 het studiejaar '77/'78 slaagden bij ons 2224 kursisten n.l. voor P.D.B., 583 voor 394 voor S.P.D. en 33 voor A JL Advertentiemateriaal moet donderdags (1e post) in ons bezit zijn. Inlichtingen over deze speciale advertentiepagina's TEL. 020-913456 TOESTEL 794, resp. 783 en 750 Jazeker, zo snel werkt dat. Want Overtoom heeft 30.000 artikelen in voorraad Een extra magazijn voor u van zo'n negenduizend vierkante meter 's Ochtends bellen's avonds bij ons de deur uit En een scherpe inkoop, want de korting kan oplopen tot 40%. Om zeker te weten of wij het in voorraad hebben kijkt u even in de 500 pagina's tellende katalogus. dokumentatie Bedrijf Adres Plaats Naam Gratis voor bedrijven particulieren 12.50 Gironummer 433540 Bon opsturen aan: Tot huislaan 47 85 Oen Ooider (Ut.) Tel: 030 - 784641

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 12