janskliniek GEMEENTE KAMPEN. CHEF BUITENDIENST (Vr/M) BUURTOPBOUWWERKER (NI) Interkruis cj^i Zuid-Holland vormingsleider/-leidster EEN KURSUSLEID(ST)ER In Ede is plaats voor twee medewerk(st)ers maatschappelijk werk a) een staffunktionaris b) een full-time maatschappelijk werker geestelijk verzorg(st)er a. maatschappe lijk werkerm/v b. psycholoog/ andragoog m/v c. orthopeda- go(o)ge ücrmingsuiGrt< werkends jengeren dokumentaIist(e)/ literatuuronder zoek(st)er H00FDLEID(ST)ER 6R0EPSLEID(ST)ER ZATEHDAU 27 JANUARI 1979 TROUW/KWARTET 28 Bij de gemeentelijke sociale dienst te Kampen, (een gemeente gelegen in een fraai rivierenlandschap en op slechts 10 km. van de Veluwse bossen; een gemeente met een rijk geschakeerd cultureel leven en goede onderwijsvoorzieningen) is wegens benoeming van de huidige functionaris elders, de vacature ontstaan van De afdeling telt buiten de chef 6 medewerkers en is belast met het onderzoek, de rapportage en de advisering met betrekking tot aanvragen krachtens de Algemene Bijstandswet, de Wet Werkloos heidsvoorziening. de Wet Sociale Werkvoorziening en de diverse groepsregelingen. Procesmatige hulpverlening vormt een wezenlijk onderdeel van de taak van de afdeling. Taakomschrijving: - coördinatie en verdeling van de werkzaamheden; organisatie en leiding van team- en groepsbesprekingen, alsmede de begeleiding van 2 3 stagiaires; - het letten op een verantwoorde voortgang van het hulpverlenings proces en een tijdige afdoening van aanvragen; - beoordeling rapporten op hulpverleningsaspecten; - het deelnemen aan de wekelijkse stafbesprekingen; het leveren van een bijdrage aan de beleidsadvisering in het kader van de maatschappelijke dienstverlening; - het meefunctioneren in de intake. Er wordt naar gestreefd de intake op een andere wijze te regelen. De wettechnische toetsing wordt verricht door de chef van de afdeling binnendienst. Functie-eisen: Van de aan te stellen functionaris worden verwacht - ervaring in het maatschappelijk werk, bij voorkeur bij een gemeentelijke sociale dienst; - een ruime kennis van de sociale wetgeving; - goede contactuele eigenschappen; - organisatorische en leidinggevende kwaliteiten; - redactionele vaardigheid Voor deze functie is het bezit van het diploma van een HBO-SD- opleiding of een sociale academie noodzakelijk. Bij gelijkwaardige kwaliteiten gaat de voorkeur uit naar een vrouwelijke kracht i.v.m. de personeelsopbouw van de dienst. Arbeidsvoorwaarden: Aanstelling geschiedt in de rang van hoofdcommies. Salarisgrenzen van 13.011.- tot f3.874,- bruto per maand exclusief eventuele salarismaatregelen per 1 januari 1979. De vakantietoelage bedraagt 8% van het bruto salaris. De gemeente Kampen is aangesloten bij het I.Z. A. De gebruikelijke rechtspositieregelingen zijn van toepassing. Informatie: Nadere inlichtingen kunt u inwinnen bij de heer F. v.d. Werf, directeur van de dienst, telf05202-19266. Een psychotechnisch onderzoek kan tot de selectieprocedure behoren. Sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad te zenden aan Burgemeester en Wethouders van Kampen. WESTHOFFHUI9 Bij de STICHTING SOCIAAL CULTUREEL VORMINGSWERK te LUNTEREN (Gem. Ede) is een vacature ontstaan voor een werkterrein: In nauwe samenwerking met het huidige team, bestaande uit twee cult, werkers, dienen initiatieven te worden genomen op het terrein van de samenlevingsopbouw, w.o. begeleiding van activiteiten van diverse bevolkingsgroepen, dienstverlening aan verschillende groeperingen en organisaties, begeleiding van buitenlandse werknemers, enz. vereist: Praktijkervaring; opleiding Sociale Academie (richting C.W./O.W.), of kaderopleiding Opbouwwerk Nijmegen; leeftijd min. 25 jaar. Omdat de Lunterse bevolking overwegend Prot. Christelijk is, wordt van de nieuw aan te stellen medewerker verwacht dat hij bereid is met deze levensovertuiging te werken en die te accepteren. salariëring: Salaris en rechtspositieregeling volgens de LOAC-regeling. informatie: Inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de heer C. Borst, teamleider van het centrum, tel. 08388-2992. sollicitatie: Sollicitatie binnen 7 dagen te zenden aan het stichtingsbestuur, Postbus 60, 6740 AB Lunteren. De Stichting voor Opleiding van Kraamverzorgsters in Zuid-Holland en Zeeland roept sollicitanten op voor de funktie van in haar internaat "de Bakermat" te Baarn. Deze funktionaris zal, in samenwerking met de direktrice en de lerares huishoudkunde, o.m. tweemaal per jaar, telkens gedurende vier maanden, een groep kraamverzorgsters opleiden. Tot zijn/haar speciale taak behoort de algemene vorming van de leerlingen. Voor deze funktie is één der onderstaande diploma's vereist: - Sociale Akademie (kulturele richting). - van één der scholen voor de opleiding tot leider/leidster op het terrein van jeugdvorming: - K. en O.; - de akte N XX. Rechtspositieregeling zoals van toepassing voor medewerkers van kruisverenigingen. Datum indiensttreding: de vakature ontstaat per 1 april 1979; mede i.v.m. een stageperiode is indiensttreding op een vroeger tijdstip wenselijk. Sollicitaties te richten aan het bestuur van bovengenoemde «lichting. Postbus 188,2501 CO 's-Gravenhage. Nadere inlichtingen worden desgewenst gaarne verstrekt door mw. S C. de Bruyne, direktrice van het betreffende internaat, tel.: 02154- 14989. Prinsegracht 69-71 Den Haag Tel. 070-469363 HET VORMINGSCENTRUM VAN DE ARBEIDERSGEMEENSCHAP DER WOODBROOKERS (op religieus socialistische basis) te Bentveld bij Zand voort, vraagt op korte termijn (voor 80%) Teak: kursuswerk met ondernemingsraden en kursuswerk voorbereiding op de pensionering en WAO'ers daarnaast een aandeel in andere kursussen. Vereisten: H.B.O. universitaire opleiding ot vergelijkbaar niveau ervaring in het vormingswerk met volwassenen inzicht in bedrijfsleven en vakbeweging, bij voor keur praktische en/aring vermogen zich in te leven in de positie van (oudere werknemers) onregelmatige werktijden betrokkenheid bij het religieus-socialisme. Salariëring volgens rechtspositieregeling werkgevers organisatie v. en o. werk. Sollicitaties en inlichtingen binnen 10 dagen na verschoning van deze advertentie aan: sollicitatie kommissie A. G. der Woodbrookers. postbus 73, 2110 AB Aerdenhout. Tel. 023-244450 Op korte termijn komen wij graag in kontakt met twee kollega's, die ons team willen komen versterken Daarbij gaat het om die o.m. tot taak krijgt het geven van adequate werk en teambegeleiding aan 9 maatschappelijk werkers, het op stafniveau meewerken aan beleids voorbereiding en -uitvoering en het verzorgen van opbouw en uitbouw van de afdeling maatschappelijk werk, in samenwerking met de andere werksoorten Met bezit van een diploma Sociale Akademie Voortgezette Opleiding is voor deze funktie vereist. Van haar of hem verwachten wij te zijn afgestudeerd van de Sociale Akademie, bij voorkeur te beschikken over ervaring, maar in ieder geval zelfstandig te kunnen werken. Gezien de doelstelling van de stichting vragen wij van alle medewerk(st)erseen positief protestants- christelijke levensovertuiging. De direkteur. de heer J.L. Vlot, en namens het team van maatschappelijk werkers de heer J. Vuurboom, zijn graag bereid over beide funkties informaties te verstrekken. De arbeidsvoorwaarden zijn volgens de COAM-regeling, voorzover subsidiabel. Schriftelijke sollicitaties - met voldoende informaties - te richten aan de sekretaris van het bestuur, de heer T. Bouw, Klomperweg 96, Lunteren. PROTESTANTS CHRISTELIJKE STICHTING VOOR MAATSCHAPPELIJK WERK EN GEZINSVERZORGING Molenstraat 96 Ede - Telefoon (08380) 1.91.45 De Janskliniek is een verpleeghuis - uitgaande van de Stichting Hervormd Diaconaal Verpleegtehuis - voor 200 somatisch zieken en heeft een dagbehandelingscentrum voor 100 patiënten. Bij de opname van de overwegend bejaarde patiënten (300 a 400 per jaar) en bij de aanstelling van medewerkenden (ca. 230) is de geloofsovertuiging geen kriterium. Binnenkort ontstaat door emeritaat van de huidige predikant de vakature van Het werkterrein zal behalve de Janskliniek ook het ziekenhuis St. Joannes de Deo omvat ten, hetgeen geschiedt in samenwerking met de R.K. pastoraal werker aldaar. De geestelijk verzorg(st)er in de Janskliniek zal als predikant(e) van de Hervormde Ge meente Haarlem deel gaan uitmaken van de dienst "psycho-sociale zorg". Hij/zij zal wor den geruggesteund door een orgaan van bij stand waarin medewerkenden een belangrijk aandeel hebben. De profielschets welke door een voorberei- dinskommissie -waarin ook de ondernemings raad participeerde - werd opgesteld, noemt o.a. de volgende punten: Gedacht wordt aan een Ned. Hervormd predikant(e) tussen de 30 en 50 jaar. Hij/zij moet in staat zijn om pastoraal met mensen van alle richtingen bezig te zijn. Zo zal hij/zij er voor moeten zorgdragen dat elke patiënt(e) betrokken wordt bij de ker kelijke gebruiken e.d. van zijn/haar eigen gezindte. Hij/zij moet over zodanige kontaktuele ei genschappen beschikken dat hij/zij in indi viduele of groepsgesprekken zijn/haar visie ten aanzien van de geestelijke verzorging op de overwegend jeugdige medewerkenden kan overdragen. Het voltooid hebben van de kursus "Klinisch Pastorale Training", de kursus "Pastorale Psychologie" of een vergelijkbare opleiding strekt tot aanbeveling. Het beroep voor de vervulling van de vakature van deze predikantsplaats met bepaalde op dracht wordt uitgebracht door de Centrale Kerkeraadskommissie van het pastoraal ver band van de Hervormde Gemeente Haarlem. Inlichtingen worden desgewenst gaarne ver strekt door de huidige predikant Ds. A.J. Kromhout. Schriftelijke sollicitaties vóór 1 maart 1979 te richten aan de Beroepingskommissie, p/a Janskliniek. RIDDERSTRAAT 32. 2011 RS HAARLEM TEL. (023) 31 92 82 "De Marke" is een behandelingsinstituut voor jongens en meisjes met zeer problematisch gedrag. Het instituut maakt deel uit van de Vereniging Rekkense Inrichtingen. De mensen die er wer ken beogen hulp te bieden aan jongens en meisjes, die elders wegens hun bijzonder moei lijk gedrag nauwelijks of in het geheel niet geholpen kunnen worden. De jongens en meisjes wonen in een twaalftal leefgroepen, die zijn ondergebracht in paviljoens. De behandeling is gericht op het scheppen van een leefklimaat, waarbinnen een ingekap seld en relatievermijdend gedragspatroon ge leidelijk kan plaats maken voor een open en bewuste oriëntatie t.a.v. het eigen gedrag. "De Marke" omvat 4 gemengd opgezette units, waarvan een unit het karakter heeft van een halfwegvoorziening. Elke unit bestaat uit drie leefgroepen, die met elkaar een onderling samenwerkingsverband vormen, onder leiding van een unit-koördinator. In elke unit werken 20 - 24 leefgroep-begelei ders, bijgestaan door 4 vaste stafmedewerkers, die ondersteuning bieden bij het behandelings- gebeuren. het werken in teamverband, de milieubegeleiding en de vrijetijdsbesteding. Wij zoeken (no. P1962) Hij/zij funktioneert in een milieuteam, bestaan de uit 3 maatschappelijk werkers en een ge zinstherapeut. Van de door ons gezochte funk tionaris wordt verwacht dat 'hij/zij in unit III (3 behandelingspaviljoens) en in unit IV 2 sluispaviljoens en een opvanggroep), de leef groep-begeleiders terzijde staat in het leggen van kontakten tussen de opgenomen jongeren en hun relaties buiten het instituut. Kandidaten zullen in staat en bereid dienen te zijn om zich in te zetten in zeer moeilijke situa ties, waarbij aan de funktionaris hoge fysieke en mentale eisen gesteld worden. Deze funktie vereist een voltooide HBO-MW opleiding en ruime ervaring met zeer moeilijk opvoedbare jongeren en achterban. Wij kunnen, afhankelijk van het aantal erva ringsjaren een salaris bieden tot max. 3596,42 bruto per maand. (no. P1963) Binnen unit IV (2 sluispaviljoens en een op vanggroep) zal deze funktionaris de regelmatig plaatsvindende teambijeenkomsten begeleiden en de teamleden, die hun onderlinge samen werking onder de loep nemen, ondersteunen. Voor deze funktie gaan onze gedachten uit nuar een funktionaris, die in staat is om team- processen te stimuleren en een affiniteit bezit in het werken met adolescenten. Honorering van deze funktie geschiedt over eenkomstig de schalen voor wetenschappelijk medewerkers van het B.B.R.A., te weten de schalen 112, 130 of 148, al naar gelang leeftijd, ervaring, bijzondere kwaliteiten. Minimum van schaal 112 bedraagt 3074,84. Maximum van schaal 148 bedraagt 6156,02. (no. P1964) Onze voorkeur gaat uit naar een vrouw met belangstelling voor het emotioneel gestoorde kind. Deze funktionaris zal zich bezig houden met het ondersteunen van het behandelingsgebeu- ren in de paviljoens van unit III. Kennis van en ervaring in het inrichtingswerk is voor deze funktie zeer gewenst. Honorering geschiedt overeenkomstig de onder B genoemde schalen voor wetenschappelijk medewerkers. Vanwege de Algemene Christelijke grondslag der Vereniging Rekkense Inrichtingen zullen sollicitanten bereid dienen te zijn, deze grond slag te respekteren. Sollicitaties kunnen binnen 14 dagen na het verschijnen van deze advertentie gericht worden aan de personeelsafdeling van de Vereniging Rekkense Inrichtingen, onder vermelding van het vakaturenummer. Dr. W. Slotlaan 12, 7157 AT Rekken. Belangstellenden kunnen telefonisch inlichting en over de funktie krijgen via de administratie van de Marke, tel. 05453 - 241 toestel 243. De Landelijke Organisatie Vormingswerk Werkende Jongeren (LOVWJ) houdt zich bezig i*net belangenbehartiging, vertegenwoor diging en begeleiding van vormingsinstituten voor werkende jongeren. De LOVWJ zoekt een voor de afdeling dokumentatie, die bestaat uit een dokumentalist/ literatuuronderzoeker, een leermiddelendokumentaliste en een administratief medewerkster. De taken van de dokumentalist(e)/literatuuronderzoek(st)er zijn: selektie, kodering en beschrijving van onderwijskundige litèra- tuur en beleidsdokumenten, die van belang zijn voor het veld van onderwijs en vorming aan werkende jongeren, samenstelling van periodieke dokumentatie-overzichten, verschaffen van gerichte literatuurinformatie op eigen initiatief dan wel op verzoek van medewerkers, advisering van konsulenten en stafmedewerkers op basis van literatuuronderzoek, algemeen beheer van de bibliotheek. Vereist is een opleiding in de sociale wetenschappen (bijv. onder wijssociologie, onderwijskunde) of een opleiding voor een weten schappelijke bibliotheek en belangstelling voor onderwijsvraagstuk ken en sociale wetenschappen, ook is vaardigheid in het systematies omgaan met informatie en redaktionele vaardigheid vereist. Inzicht in en zo mogelijk ervaring met de problematiek van onder wijs en vorming van werkende jongeren zijn zeer gewenst. Arbeidsvoorwaarden: Salarisgrenzen: f 3.011,— (minimaal) - f 3.874,- (maksimaal) per maand. Premie AOW/AWW voor rekening van de werkgever. Opname in het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds. Wonen in of nabij de standplaats Utrecht is verplicht. Sollicitaties en inlichtingen: Tot uiterlijk 12 februari a.s. kunnen schriftelijke sollicitaties worden gericht aan de LOVWJ, afdeling personeelzaken. Sint Laurensdreef 49, 3565 AJ Utrecht. Belangstellenden voor deze funktie kunnen op aanvraag een in formatiemap krijgen met nadere gegevens over de funktie, de LOVWJ en het vormingswerk werkende jongeren. Ook kunnen inlichtingen worden gevraagd bij Jos van Dijk. tele- Toon (030)61 18 07. In JEUGDHUIS DE STUW uitgaande van de CHR. GEREF. VERENIGING voor KINDERBESCHERMING, wonen in 4 leefgroepen 44 jongens en meisjes van 1 -18 jaar. die om verschillende redenen niet in het eigen gezin kunnen verblijven. Samen met de ouders proberen wij aan de toekomst van hel kind te werken, dit kan zijn: terugkeer naar de ouders, het aanvaarden van een pleeggezin, of bij verantwoorde zelfstan digheid op kamers gaan wonen. Wij vragen een voor de coördinatie van de leefgroepen. begeleiding van kinderen en gezinnen; rapportage naar en overleg met plaatsende instanties vervanging van de directrice. Wij zoeken iemand in de leeftijd vanaf 26 jaar met ervaring in het jeugdwerk en opleiding op H.B.O.-niveau. Voor een groep met oudere meisjes vragen wij een die in staat is met drie collega's op een warme hartelijke manier leiding aan deze groep te geven; die kan meevoelen met de problematiek van deze jeugd; die zowel lichamelijk als psychisch goed gezond is: die 23 jaar of ouder is. De mogelijkheid bestaat om de part-time beroepsopleiding te volgen (M.B.O./I.W. of H.B.O./I.W Van onze medewerkers verwachten wij dat zij willen werken vanuit een positief Prot. Chr. levensovertuiging. Sollicitaties kunt u richten aan de directrice, Donaudreef 21. Utrecht Telef 030-612511

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 28