HET NIEUWE GEZICHT. IE NUOVO ASPETTO. DE RITMO DE NIEUWE NORM Elke introduktie heeft f n voorgeschie denis. Die van de Ritmo is zeker het weten waard. Met de Ritmo lanceert Fiat niet alleen een nieuw gezicht, maar tevens een nieuwe manier van denkea Scherp gesteld op het autorijden in de toekomst De Ritmo is het eerste resultaat Er zullen er nog vele volgea Terug naar 1974. Lokatie Fiat Turija Opdracht is de ontwikkeling van een nieuw Fiat model. Codenaam X-l/38. In het begin is er alleen een gedachte Een filosofie Gebaseerd op het eisenpakket van de jaren tachtig. Autorijden met minder energie meer komfort. Weinig onderhoud, veel veiligheid. Funktionali- teit is het uitgangspunt Ontwerpers komen met ideeëa Computers dragen cijfers aan. Er ont wikkelt zich een nieuwe manier van den ken, gericht op de toekomst Waarin de mens uiterstbehoedzaamomspringtmetgrond- stoffen. Het wegwerpfenomeen wordt weggeworpen. Zuinigheid is opnieuw een deugd, daarnaast een harde noodzaak. Luchtweerstand kost energie. De nieu we lijn streeft naar een aërodynamisch ideaal. Toch moet er leefruimte blijven voor vijf personen plus bagage. Er wordt een nieuwe windtunnel gebouwd. Met een hot-line naar de computer.De vormgeving komt op gang. Op tekening. Op ponskaar ten. Zeventig prototypes krijgen de wind van voren. Uiteindelijk komt er één als beste uit de bus; de contouren liggen vast Aan faktoren als komfort en veiligheid wordt niet minder druk gesleuteld. De stemming is positief. Fiat is op de goede weg naar de toekomst Het nieuwe gezicht krijgt een naam: de Ritmo. Toen kwam de oliekrisis. Miljoenen zijn inmiddels geïnvesteerd Op topniveau wordt bij Fiat de situatie geëvalueerd Konklusie is dat de ontwikkeling van de Ritmo gewoon doorgang kan vindea De inspanningen zijn niet voor niets geweest Integendeel. Het feit dat de toekomst iets te vroeg heeft aangeklopt maakt het kon- sept van de Ritmo ineens aktueel. Lage luchtweerstand laag verbruik. Veel veilig heid weinig onderhoud Desondanks ongekend ruim en uiterst komfortabel. Anno 1979. De introduktie in Nederland Vijf jaar research en ontwikkeling zijn in tussen gepasseerd inklusief IV2 miljoen testkilometers. De auto-vakpers heeft er al kennis meegemaakt De kritieken zijn lovend; er wordt gesproken over een doorbraak. Men signaleert een nieuwe manier van denken bij Fiat Als resultaat daarvan be wijst de Ritmo zijn bestaansrecht in de ja ren tachtig.Het woord is nu aan deNeder- landse automobilist Die in staat is om vooruittedenken.Enprijssteltoporiginele vormgeving. Van Italiaanse makelij, wel te verstaan. Want styling blijft een speciale hobby van Fiat Ook als het gaat om de vormgeving van een funktioneel, ekono- misch verantwoord autokonsept Ondanks de bescheidenheid die de toekomst ons voorschrijft Oordeelt u zelf. Het beste be wijs is een proefrit bij de dichtstbijzijnde Fiat Dealer. Ritmo 65 L 3-deurs f 12.970,- 65 L 5-deurs f 13.720,- 65 CL 3-deurs f 14220,- 65 CL 5-deurs f 14.970,- 75 CL 5 versnellingen 3-deurs f 15230,- 75 CL 5 versnellingen 5-deurs f 15.980,- 75 CL met automaat tegen meerprijs. Imp. Leonard Lang b.v„ Daniël Goedkoopstraat 9, Industriegebied/Amstel, 1096 BD Amsterdam. Tel. 020 - 92 48 88. V aste afleveringskosten f 225.-. Prijzen inkl. BTW. Wijzigingen voorbehouden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 16