li 7,S0 5 33 Inrichten van veenkoloniën opnieuw gigantisch karwei KRL-sanering in Winterswi;k r HEMA Rob Out alweer uit NOS-bestuur Helft Nederlanders wil geen salarisverhoging Rente schuldnas wordt verhoogd FAMILIEBERICHTEN NU 2 BOLLEN NU PER 2 STUKS NÜ 2 PAKKEN VOOR- f OELIOER «25 NUlKIlOBJflQ NU6STUKS MEER IS VOORDELIGER A VRIJDAG 19 JANUARI 1979 TROUW/KWATET Van een onzer verslaggevers WEDDE De herinrichting van de Oostgroningse en Drentse veenkoloniën, een gigantisch karwei dat een groot gebied van honderddertigduizend hectare overhoop zal halen, zal zo zuinig mogelijk moeten worden uitgevoerd. Deze boodschap had minister Van der Stee (landbouw en visserij) toen hij gisteren de commissie voor deze herinrichting in het Groning se wedde installeerde. De kosten worden geraamd op twee ëneenhalf miljard gulden. De bewind sman zei niet terug te willen komen op de toezegging dat het rijk de herin- richting zal bekosUgen. Wel tekende hij aan dat de regering de kosten moet bezien in het totaal van het gehele nationale uitgavenpatroon. Het is verder nog niet duidelijk hoe de kosten op de betrokken Instanties zullen worden verdeeld. Er zijn vijf ministeries bij betrokken, twee pro- - vtncies en dertig gemeenten, alsmede waterschappen en diverse maat- - schappelijke groeperingen. Mr. E. H. Toxopeus. commissaris van de koningin in Groningen en tevens voorzitter van de herinrichtingscom missie. zei het verstrekken van geld als het knelpunt te zien. De heer Toxopeus beloofde dat er realistische voorstellen zullen komen. Uniek Minister Van der 8tee noemde de herinrichting een unieke zaak. Het gaat om een gebied waar driehon derdduizend mensen wonen In eerste Instantie werd gedacht aan een grote ruilverkaveling in Oost-Groningen van zeventigduizend hectare. Uitein delijk gaat het om een gebied van bijna twee keer zo groot, in zowel Groningen als Drente, en in plaats van een grote ruilverkaveling, wordt het hele gebied gereconstrueerd. Dit gebeurt op basis van een wet die speciaal voor dit doel is ontworpen. Stads- en dorpskernen moeten wor den vernieuwd, er wordt een volledig sociaal-cultureel plan uitgevoerd, de Infrastructuur wordt verbeterd als mede de landbouwkundige structuur. Daarbij dienen behoud en verster king van natuur en landschap een grote rol te spelen en moeten recrea tieve voorzieningen worden ge creëerd. Ook de afvoer van het afvalwater maakt er deel van uit en verder wor den de historische stadsmeirechten (rechtsverhouding tussen Groningen en haar veenkoloniale huurders) van de stad Groningen opgeheven en de wegen en kanalen van deze stad aan het gebied zelf overgedragen. Dit al les dient om het woon-, werk- en leefklimaat en de economische maat schappelijke ontwikkelingen te ver beteren. Volgens de bewindsman is het voor het eerst dat er zoveel over heden. organisaties en instanties op zoveel niveaus samenwerken om een dergelijk groot gebied aan te pakken. Het gebied is onderverdeeld in afzon derlijke stukken. De uitvoering ge schiedt per deelgebied. Het nog defi nitief vast te stellen herinrichtings programma zal ook de verdeling van de kosten aangeven. Voor een aantal maatregelen worden bestaande sub sidieregelingen aangesproken, maar er zullen ook nieuwe financiële rege lingen moeten worden getroffen met de diverse instanties in verband met specifieke problemen. HILVERSUM (ANP) Veronlca-di- recteur Rob Out heeft zijn plaats in het NOS-bestuur afgestaan. Hij heeft daar sinds half november recht op, maar wegens drukke werkzaamhe den kon hij niet een keer de NOS- bestuursvergaderingen bijwonen. DEN HAAG Meer dan de helft van de Nederlanders blijft erbij dat zijn inkomen op de nullijn moet blijven, dus geen salarisverhoging, maar al leen compensatie voor prijsstij gingen. Het standpunt van de loontrekker is hiermee in drie maanden niet gewij zigd. zo blijkt uit een NIPO-enquëte onder 755 ondervraagden vlak voor Kerstmis. Tweeënzestig procent ant woordde vóór de nullijn te zijn en bij de enquête in september was dat zes tig procent Tevreden over het eigen Inkomen toonde zich in december 78 procent van de ondervraagden tegen 71 pro cent in september. Een grote meer derheid van die tevredenen (71 pro cent) vond prijscompensatie dan ook genoeg. Niet tevreden met het salaris was in december 17 procent (septem ber 19 procent). Van deze ontevrede nen was 64 procent tegen de nullijn en 32 procent toch nog vóór. Ook onder ondervraagde vakbonds leden bleek men in meerderheid (62 procent) tegen loonsverhoging te zijn. Dit geldt eveneens voor ondervraag den die op de drie grootste politieke partijen hadden gestemd. Daarvan spanden de WD-stemmers de kroon met 72 procent. Van de CDA-stem- mers was 71 procent het daarmee eens, terwijl 55 procent van de geën quêteerden die op de PvdA hadden gestemd, een prijscompensatie vol doende zei te vinden voor zijn salaris. Ris VELP Binnenkort zal een rapport worden uitgebracht over de eventuele mogelijkheden van samenwerking in de katoen-, rayon- en linnenindustrie in Winterswijk, zo heeft de Vereni ging Katoen-, Rayon-, Linnen- en Jute-Industrie bekendge maakt. Bij de studie waren betrokken Koninklijke Textielfabrieken De Ba tavier NV. Seahorse-Meijerink, een werkmaatschappij van het Nijverdal- ten Cate-concern, en de Winterswijk- se vestiging van Blydenstein-Willink uit Enschede. Al spoedig bleek, dat na de door Blydenstein-Willink reeds doorgevoerde reorganisatie er voor dit bedrijf geen aanleiding bestond verder aan het project deel te nemen. De conclusie van het onderzoek van projectielder Ir. E. A. Gelderman, die geassisteerd werd door de Nederland se Accountants Maatschap, is dat De Batavier en Seahorse-Meijerink bei de voldoende levensvatbaarheid be zitten, mits op een aantal punten verbeteringen worden doorgevoerd. Het onderzoek heeft tevens uitgewe zen dat wegens de verschillende ge aardheid van de twee bedrijven en de geheel afwijkende artikelenpakket ten nauwe samenwerking of integra tie geen Juiste oplossing van de pro blemen zou zijn. Er bestaat volgens het onderzoek meer kans op succes als elk bedrijf op zichzelf zijn positie verbetert. Hieraan wordt al veel aan dacht besteed. BIJ Seahorse-Meijerink wordt hard gewerkt aan een verbetering en stroomlijning van het produktenas- sortiment, waarbij het bedrijf zich concentreert op hoogwaardige bad- stofprodukten. Tevens is In 1978 het personeelsbestand aangepast. Wat de positie van De Batavier be treft liggen vier conclusies op tafel. Ten eerste houdt de herstructurering in, dat met de K.T.V. in Eibergen in principe overeenstemming is bereikt om het pakket van De Batavier daar te laten veredelen. Dit houdt in: stuk- goed-verven, wassen, appreteren en drukken. Door de overneming van het veredelingspakket zal er bij de K.T.V. ook de mogelijkheid zijn een gToot deel van het personeel van deze afdelingen van De Batavier een plaats aan te bieden. De tweede conclusie is dat De Bata vier ter oplossing van haar financiële problemen het bedrijf bevindt zich thans in surséance van betaling haar onroerend goed dient te verko pen aan de gemeente. Naar gehoopt en verwacht wordt, zal deze transac tie in het voorjaar kunnen plaatsvin den. Een en ander hangt o.m. af van de medewerking van en de goedkeu ring door de centrale overheid. De Batavier zal een deel van de gebou wen weer terughuren van de ge meente. Het is uitdrukkelijk de bedoeling van De Batavier om in Winterswijk te blijven. De tapijtafdeling van De Ba tavier zal in haar huidige vorm wor den voortgezet, zo is de derde conclu sie. Er is overleg over samenwerking met derden wat betreft marketing en verkoop. Als onderdeel van de her structurering wordt overleg gevoerd met Blydenstein-Willink m voa tapijtproduktie ruimte hun haar gebouwencomplex. Ten slotte zal het persorelsbei van De Batavier wordeiaa aan het huidige prodktieiL Binnen het kader van deierstr rering zal echter een aaial arbj plaatsen worden aangebden i bergen. De vakbonden ;jn plannen op de hoogte geteld. Van onze parlementsredctie DEN HAAO De reu» die schuldeiser volgens de et van ici schuldenaar kan eisen, j verho van acht naar tien procei. De vt E ging geldt vanaf 1 Jan tri vac H Jaar. Dit heeft minister E Ruiter Justitie gisteren meegedtld. Dc rs telijke rente wordt bereknd va dag waarop de schuldebr in van de schuldenaar de nte voi of vanaf 1 Januari van it jaar heeft minister De Ruitevan jus gisteren meegedeeld. D wetU rente wordt berekend vnaf de waarop de schuldeiser ii rechte 3 de schuldenaar de renU vorder! rt* 1 n vanaf de dag waartegenle sohi naar schriftelijk is aangmaand 1 schuld te voldoen ondennededj dat hij bij verdere veraging rente moet betalen. kunnen van maandag tot en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogeli|k van 18 00-20 00 uur Goede morgen KLEINE OMA hartelijk gefeliciteerd met uw verjaardag Jeroen. Op 24 januari 1979 is het 50 jaar geleden dat Meiltje van der Velde en Tjeerd de Boer in het huwelijk traden. Dankbaar voor al wat God hen in die 50 jaar ge schonken heeft, mogen wij dit heuglijke feit met het bruidspaar gedenken. Heerde, Kerkstraat 32 Hermien en Aart Westhoff Gelegenheid tot feliciteren: woensdag 24 januari 1979 van 16.00-17.30 uur in „Het Trefpunt". Kanaalstraat (achter de kerk) te Heerde. God nam tot Zich onze lieve man en vader Gerrit Romeyn op de leeftijd van 46 jaar. M. P. Romeyn-de Jong Janny en Paul Maarten Roland Papendrecht, 18 januari 1979 Jhr. A. F. de Savornin Lohmanlaan 30 Onze man en vader is opgebaard in de rouwka mer bij de algemene begraafplaats aan de Admiraal de Ruyterweg. Bezoek aldaar zater dagmiddag van 3.00 tot 3.30 uur. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula van de begraafplaats. De teraardebestelling is bepaald op a.s. maan dag na de rouwdienst, welke om 2.00 uur in de Gereformeerde Kerk aan de Muilwijckstraat zal aanvangen. Diegenen die hierbij aanwezig willen zijn, wor den verzocht om 1.45 uur in de kerk te komen. Met grote verslagenheid berichten wij dat de Here van ons heeft weggenomen onze geliefde vriend en chef de heer G. Romeijn Wij hopen dat de familie de kracht mag ont vangen dit verlies te kunnen dragen. Het personeel van het Meetdistrict Dordrecht Algemene Kennisgeving Jezus uw verzoenend sterven blijft het rustpunt van mijn hart In deze rust is plotseling van ons heengegaan onze lieve zorgzame moeder en grootmoeder Hendrika Elizabeth Gerritdina Antonetta Lubbers Weduwe van F. G. Hoekstra op de leeftijd van 81 jaar. Wij hebben haar op 18 januari 1979 naar haar laatste rustplaats gebracht. Amsterdam: F. G. Hoekstra A. Hoekstra-Heinsius Utrecht: C. C. A. Hoekstra H. G. A. Hoekstra-Foppen Vleuten: C. J. van der Bijl-Hoekstra M. van der Bijl Voorschoten: H. E. Hoekstra G. Hoekstra-Bogaards Baarn: P. S. Hoekstra E. Hoekstra-Klanke De Meern. G. F. Hoekstra M. Hoekstra-van der Lee Drachten: J. A. Hoekstra A. Hoekstra-De Vries Klein en Achter kleinkinderen Brummen, 15 januari 1979 Burg. de Wijslaan 35 Huize „Tolzicht" Correspondentie-adres Singaporedreef 6 3564 SB Utrecht Met grote verslagenheid geven wij U kennis van het plotseling overlijden van onze 2e secre taris, de heer Joop Yisberg op de leeftijd van 54 jaar. Wij verliezen in hem een zeer harde werker, die het belang van het Amsterdamse Taxibedrijf met hart en ziel was toegedaan. Onze gedachten gaan uit naar zijn vrouw en kinderen, die wij alle sterkte toewensen om dit voor hen zo smartelijk verlies te dragen. Het Bestuur van de Vereniging „Centraal Bureau voor Taxi's" Amsterdam De overledene is overgebracht naar het Uit vaartcentrum Zuid. Fred. Roeskestraat v/h Prinses Irenestraat 91 te Amsterdam. Bezoek zaterdagmorgen van 11-12 uur. De crematie zal plaatsvinden op maandag, 22 januari 1979 's morgens te 10.20 uur in het Crematorium Westgaarde, Ookmeerweg 275, Amsterdam. Na een zeer werkzaam leven en in dankbare herinnering aan wat hij voor ons heeft bete kend, geven wij U kennis dat de Heere geheel onverwacht tot zich heeft genomen, mijn innig geliefde man, onze zorgzame lieve vader en opa Paulus Hentzepeter echtgenoot van Hedwig Krüger drager van de Eere-Medaille der Orde van Oranje-Nassau in Zilver, met de zwaarden op de Leeftijd van 85 jaar. Utrecht: H. Hentzepeter-Krüger Utrecht: P. E. V. Zwaagman- Hentzepeter H. Zwaagman Hilversum: W. P. Hentzepeter H. S. Hentzepeter-Welten en kleinkinderen. Utrecht, 16 januari 1979 Oudwijkerlaan 3 Ingevolge de wens van de overledene heeft de begrafenis op Donderdag 18 januari 1979 op de algemene begraafplaats „Daelwijck" in beslo ten familiekring plaatsgevonden. Heden nam de Heere tot Zich onze geliefde moeder, grootmoeder en overgrootmoeder Johanna Aagje van Keulen-van Doornen sinds 1969 weduwe van Klaas van Keulen op de leeftijd van 83 jaar. Ransdorp: M. Pronk-van Keulen J. Pronk Trenton, Ontario: H. Brak-van Keulen W. Brak Katwoude: J. Pronk-van Keulen H. Pronk Ransdorp: J. van Keulen H. P. van Keulen-Coljee Arthur, Ontario: C. Pronk-van Keulen Consecon, Ontario: A. ten Hove-van Keulen G. ten Hove Klein- en achterkleinkinderen. Nieuwendam, 17 januari 1979 Huize „De Kimme" Beemsterstraat 546. Correspondentie-adres: J. Pronk, Dorpsweg 30 Ransdorp. Gelegenheid tot condoleantiebezoek zaterdag avond van 7-7.30 uur in het gebouw van de Protestantse Coöperatieve Begrafenisvereni- ging P.C.B. u.a. Vondelstraat 101 te Am sterdam. De begrafenis zal plaatsvinden maandag 22 januari om 11.00 uur op de Noorderbegraaf plaats Buikslotermeerdijk, Amsterdam- Noord. Vertrek van huize „De Kimme" om 10.30 uur. Gezang 293:1 Heden, 17 januari 1979, nam de Here in Zijn heerlijkheid op Zijn kind, onze lieve zorgzame man, vader en opa Leendert Dekker op de leeftijd van 64 jaar. M. Dekker-Heemskerk kinderen en kleinkinderen. Wateringen. 17 januari 1979 W^tblok 52 Geen bloemen. De dienst van Woord en Gebed wordt gehou den op zaterdag 20 januari a.s. om 11.00 uur in de Gereformeerde Kerk te Wateringen. Pieter van der Piasstraat 1, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Wateringen. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de zaal van de Gereformeerde Kerk. Joh. 11 25 „Ik ben de opstan ding en het leven; wie in Mij gelooft zal le ven, ook al is hij ge storven." Heden heeft de Heer thuis gehaald zijn moegestreden kind, mijn lieve man, onze zorgzame vader, schoonvader en lieve opa Jan Pijpstra op de leeftijd van 71 jaar. A. Pijpstra- Berghorst. Kinderen Kleinkinderen. 2025 LM Haarlem, 17 januari 1979 P. C. Boutensstraat 130 I. Gelegenheid tot af scheid nemen in het Uitvaartcentrum Zijl- weg 63 te Haarlem van 14.00 - 15.00 uur en van 19.00 - 19.30 uur, uitgezonderd de zaterdagavond en de zondagavond. De dienst van Woord en Gebed zal D.V. ge houden worden maandag 22 januari om 14.00 uur in de Verlosserkerk aan de Gen. Spoorlaan te Haarlem, waarna de begrafenis zal plaats hebben om 15.30 uur op de begraafplaats „Westerveld" te Drie huis. geen toespraken Enige en algemene kennisgevin. Op 13 januari j.l. werd, tot onze diefheid, 151 onverwacht uit ons midden weggenorm. onze"0' geliefde broer, zwager en oom Jacob Euser op de leeftijd van 64 jaar. Uit aller naam: W. Euser Rotterdam, 18 januari 1979 Correspondentie-adres: Melissantstraat 56, 3086 XK Rotterdai. De bijzetting in het familiegraf op de Jgeme- ne Zuiderbegraafplaats heeft heden still plaatsgevonden. e!: u „Hoop op God, want ik zal Hm nog loven, mijn Verlosser en mijn God." P 43:5B Heden heeft de Here, na een geduldigedra- gen lijden, tot Zich genomen onze lie\ man, broer, zwager en oom Pieter Kersbergen echtgenoot van G. J. H. Veraar in de ouderdom van 71 jaar. Uit aller naam: G. J. H. Kersbergen-Veraa Nieuw Loosdrecht, 18 januari 1979. Prinses Margrietstraat 13. Liever geen bezoek aan huis Geen bloemen De overledene is opgebaard in de rouvcamer van het Verpleeghuis „de Beukenhof" an de Nieuw Loosdrechtsedijk te Nieuw Loosrecht Gelegenheid tot condoKTance-bezoek aloar za terdag a.s. van 15.30 tot 16.30 uur. Derouw- dienst, te leiden door de Weleerwaard Heer Ds. J. van Dalen, zal gehouden wordermaan- dag 22 januari a.s. om 13.00 uur in de Grefor- meerde Kerk aan de Nieuw Loosdrecfcedijk te Nieuw Loosdrecht, waarna tegen 14"0 uur de teraardebestelling zal plaatshebbenop de Algemene Begraafplaats aan de ading aldaar. Wij willen familie, vrienden en kennisse onze oprechte dank betuigen voor het medeleen en de belangstelling, ondervonden tijdens d ziek te en na het overlijden van onze lieve meder, C. Sierts-de Mos Wij willen ook het verplegend personeel an de Stichting „Bosch en Duin" bedanken vor de goede verzorging. Mede namens verdere familie J. P. Sierts Scheveningen, januari 1979. Van Hoornestraat 18. Voor wmterwarme truien en vesten. Hema Homespun, zuiver scheerwol In heel veel mode-kleuren. Met unieke JJol over-geld terug" garantie. Bollen van 100 gram 4,75 Witte lakens met het zege] van de Ned. Ver. van Huisvrouwen. 1-Pers. 16,25,2-pers. 19,75, extra breed 31,75. Effen lakens, echt strijkvrij, in velekleuren. 1-Pers. 18,75,2-pers. 22,75, extra breed. 32,75. Uw voordeel: 2.- per 2 bollen. Hemax-O-Matic. Voor de grote was. laag schuimend, veilig voor de machine, met waterontharder. Pak van 2 kg. 4,75 Jong belegen Goudse. Natuurlijk vers van 't mes. zoals al die heerlijke Hollandse kazen. Op de boterham, uit 't vuistje en o, zó veel andere lekkere mogelijk heden. Normaal 1 kilo 8,90 Uw voordeel: 1.25 bij 2 pakken. Saucijzebroodjes. Pittig gekruid en natuurlijk ovenvers uit eigen banketbakkerij. A Uw voordeel: Ma 7 l-bij 1 kg. M7 Normaal 6 stuks 4,20 Uw voordeel: 45 ct bij 6 stuks. Glasserie in strakke vomgevini 6 borrelbekers 6,75 N15,75 6 sherrybekers 7,75 Nl 6,75 6 wijnbekers 8,75 Nl 7,75 6 whiskybekers 10,25 NI 9,25 6 longdrinkbekers 10,25 N19.25 Uw voordeel: 1.- bij 6 stub Geldig t/m 27 januan H992-W

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 8