2990- Beperking aan groei Schiphol voorbarig De nieuwe kollekties zijn onderweg. Daarom doet Vendomus z'n toonkamermodellen weg voor enorm gekortwiekte prijzen! Kasten, eethoeken, salontafels, fauteuils, en zithoeken. Nu met kortingen van Twee voorbeelden: mn VROOIVm DREESM ANN Rijskinspecteur contra provincie: Hulstkamp te duur voor huisvesting alleenstaanden Dag van Vreemdeling in Den Haag op 18 februari Naardermeer moet worden bijgevuld Vijftig kilo hennep onderschept 'Strenge voorwaarden voor vergunningen General Electric' UIT BRIEVEN VAN LEZERS 389Q: 1295.- 1695- DONDERDAG 18 JANUARI 1979 TROUW/KWARTET H Van een onzer verslaggevers HAARLEM De Rijks Planologische Dienst maakt bezwa ren tegen de beperkingen aan de groei die gedeputeerde staten willen opleggen aan de luchthaven Schiphol. Deze beperkingen zouden voorbarig zijn, aangezien de rijksover heid nog geen beslissing heeft genomen over het nationale luchthavenbeleid. Het bezwaarschrift ts ingediend door de inspecteur voor ruimtelijke orde ning in Noord-Holland, die in dienst is van de Rijks Planologische Dienst. ROTTERDAM De kans dat In het gebouw van Hulstkamps dis Uil eerde- rij aan de Maaskade in Rotterdam zogenaamde Van Dam woningen kun nen worden gerealiseerd, moet vol gens wethouder Van der Ploeg (volks huisvesting) uiterst klein worden ge acht. De investeringen die nodig zijn om dit grote pand te verbouwen tot woningen voor alleenstaanden en twee-persoonshuishoudens gaan ver re de Van Dam-subsidie te boven, zo is berekend. „Als het gebouw maar niet gesloopt wordt, daar gaat het ons in de eerste plaats om", aldus de wethouder. Ove rigens is nog een onderzoek gaande naar de mogelijkheid het gebouw (tij- delijk) te bestemmen tot opslagruim te voor museumstukken, die nu her en der ln de stad opgeslagen liggen. In de loop van dit Jaar komt het kapitale gebouw vrij, omdat de distil leerderij die enkele Jaren geleden door Heineken is overgenomen overgeplaatst wordt naar Zoeter- meer Deze dienst is een belangrijke advi seur van de minister van ruimtelijke ordening. De inspecteur herinnert aan een mi nisteriële brief van enige Ujd geleden waarin wordt gesteld dat Schiphol nog minstens vijftien jaar als enige nationale luchthaven dienst zal moe ten doen. onafhankelijk van de vraag of er een tweede nationale luchtha ven komt in de Markerwaard. Dit jaar nog zal het kabinet een structuur schema voor de burgerluchtvaart pu bliceren. Zo lang dat er nog niet ls. zijn de beperkingen die gedeputeerde staten aan Schiphol willen opleggen, voorbarig. Geluidshinder In het ontwerp-streekplan, dat medio dit Jaar door provinciale staten be handeld wordt, schrijven gedeputeer de staten dat de luchthaven niet ver der mag groeien dan tot 180.000 ver trekkende en binnenkomende vlieg tuigen per Jaar. wat overeen zou ko men met 18 tot 20 miljoen passagiers. Schiphol mag van de provincie ook geen vijfde startbaan aanleggen en geen tweede stationsgebouw bouwen. De drijfveer van gedeputeerde staten hierbij ls geluidshinder. De Inspecteur voor ruimtelijke orde ning meent dat Schiphol in de perio de tot 1990 (waarvoor het streekplan geldt) meer dan 180.000 vliegtuigbe wegingen zal moeten kunnen verwer ken. Ook de luchthaven zelf staat op dit standpunt. Den Haag Er waren in septem ber van het afgelopen jaar 13.300 buitenlanders in Den Haag. Ruim 5800 Turken, ruim 3800 Marokka nen. bijna 3000 Zuideuropeanen, ongeveer 300 mensen uit de Bal kan en 500 Tuneslërs. Het zijn hier vreemdelingen, ver van alles wat zij van huls uit geleerd hebben en gewend zijn. De mannen werken tussen collega's die anders werken en anders lachen en praten. De vrouwen moeten krachtens vader landse zeden erg veel thuis blij ven: maar ze krijgen erg weinig bezoek; en ze kunnen niet naar de aloude ontmoetingsplaatsen zoals markt en badhuis. De kinderen kennen soms hun va derland niet. zijn geen echte vreemdelingen meer. maar zonder echte Hollanders te kunnen wor den; er ls niemand die hen echt kan helpen spoorzoeken in het niemandsland waarin zij nu verke ren. De Interkerkelijke Werkgroep Kerk en Vreemdeling vindt dat daaraan wat gedaan moet worden door de kerken. Niet omdat wij er veel bekeerlingen door verwach ten. Maar omdat wij in Jezus naam hun naaste willen zijn. Er zijn A.B.C.-groepen voor hulp aan mannen (vooral taaloefenin gen). Er zijn contactgroepen voor communicatie met Turkse vrou wen. Er is een jongerensoos in opkomst voor Marokkaanse Jon geren. Er is nog véél méér nodig. Daarom ls er 18 februari een spe ciale Kerkdag van de Vreemde ling. Wie zich nu al wil melden voor vrijwilligersdiensten kan te recht op het centraal secretariaat: Jan van Nassaustraat 80 ln Den Haag (bureau O.K.8.) tel. 245991. AMSTERDAM (ANP) Door dage lijks dertig miljoen liter water ln het Naardermeer te brengen, kan dit meer behouden blijven. Naast de toe nemende waterverontreiniging vormt de daling van het waterpeil een ern stige bedreiging voor het voortbe staan van het Naardermeer. Dit staat ln een rapport van de Ko ninklijke Nederlandse Heidemaat schappij (KNHM) dat ls aangeboden aan de vereniging tot behoud van natuurmonumenten De KNHM be veelt ln het rapport aan om een on derzoek in te stellen naar de vraag waar het water het beste gehaald kan worden. Dit kan uit het IJsselmeer of uit de nabij gelegen bemalen polders gébeuren De kosten van deze onder neming kunnen gedekt worden door de opbrengsten van de landelijke ac tie Geef om de natuur van vorig Jaar. ROTTERDAM De politie heeft in de Rotterdamse haven vijftig kilo hennep onderschept. Het spul zat verstopt in de dubbele bodems van twee kisten met boodschappenmand- Jes. Volgens de politie waren de kis ten per schip uit Ghana aangekomen. Op het haventerrein werden de 23- jarige strandwachter T. J. P. en zijn 26-Jarige vrouw K. M. K. aangehou den. DEN BOSCH (ANP) Een meerder heid Dl heid van het college van gedeputeer de staten van Noord-Brabant is niet zonder meer tegen het verlenen van vergunningen voor de eventuele uit breiding van Oeneral Electric Plas tics in Bergen op Zoom/Halsteren. Dit hebben gedeputeerde staten in een brief aan de directie van Oeneral Electric Plastics laten weten Een minderheid van het college neemt, aldus de brief, een afwijzend stand punt ln OS schrijven in de brief dat een even tueel verzoek om vergunningen zal worden gehonoreerd wanneer het be drijf aan een aantal strenge voor waarden voldoet. OS behouden zich het recht voor aanvullende voorwaar den te stellen en ze schrijven dat het bedrijf er rekening mee moet Jiouden dat van de beslissing van het college ook nog beroep op de Kroon open Inbraken opgelost DEN HAAG (ANP) De Haagse poli tie heeft met de aanhouding van de 21-Jarige J. J. B. zonder vaste woon- of verblijfplaats veertig inbraken en tien diefstallen uit auto's opgelost. Dit heeft een woordvoerder van de politie gisteren meegedeeld. De ver dachte werd zondag bij toeval be trapt, toen hij inbrak in de woning van een Haagse politieagent in Sche- veningen. De schade van de inbraken en diefstallen, die door B. de laatste drie maanden zijn gepleegd, wordt geschat op 25.000 gulden. Monsterverbond Naar aanleiding van de reportage in Trouw van zaterdag 6.1.79 onder de titel „Rijswtjkse monsterverbond", waarin drs G. Hoogslag van de Rijs- wijkse WD-fractie onder meer stelt dat de heer De Jong „niet eens de instemming van zijn eigen CDA-frac- tie zou hebben gehad bij de kandi daatsstelling voor de 4e wethouder", hecht de fractie eraan dit met klem tegen te spreken. Zij verwijst hierbij naar de stemming gehouden over de beide kandidaten van CDA en WD, waarbij de gehele fractie unaniem de kandidatuur van de heer De Jong steunde. In de voorfase van de kandi daatstelling was zowel de voorzitter, de heer De Jong. als de vice-voorzit- ter. Mw. H. Tegelaar-Boonacker, kan didaat voor het wethouderschap. Eerstgenoemde werd als zodanig door de fractie gekozen Het ls beslist onjuist te stellen dat de heer De Jong perse zo nodig wethouder moest wor den, dit is nl. iets anders dan Je kandi datuur handhaven. De stelling dat mw. Tegelaar meer aanvaardbaar zou zijn geweest dit volgens bedoeld artikel kan de fractie slechts rij men met de gang van zaken rond de verkiezing van voorzitter van het de monstratieproject, waar door het CDA mw. Tegelaar kandidaat werd gesteld, logisch gevolg van het feit dat zij reeds jaren planologie in haar portefeuille heeft. Deze kandidaat stelling mocht echter al evenmin ba ten. toen door het terugtrekken van de WD van haar kandidaat ten gun ste van die van de PvdA. de laatste werd gekozen. Nee. aan goede kandi daten lag het niet. Welk lid van de CDA-fractie dan ook kandidaat ge weest zou zijn. nimmer zou die de steun van de WD of PvdA gekregen hebben Het moest en zou volgens hun beider afspraak de WD-kandi- daat worden Die fractie was nl. be reid veel weg te geven voor de wet houderszetel aan de PvdA. De CDA-fractie Rijswijk Vendomus staat bekend om z'n schitterende meubelkollekties van topkwaliteit. Maar hoe mooi ook. elk jaar komen er nieuwe modellen en trends, waarvoor plaats gemaakt dient te worden. Vandaar dat liefhebbers van meubelen van allure nu kunnen profiteren van de speciale prijzen, die Vendomus voorde laatste toon kamermodellen berekent. 10-50% 2-ZRs bankje in charmant model. De bekledinghoes is afneembaar. Van Losse hoezen in diverse kleuren en dessins, perstuk 375^ Zitgroep van 3-zits 2-zitsbank Royaal zitkomfort, schitterend gestoffeerd met Italiaanse 'design'- stoffen in vele kleuren. Losse 2-zitsbank nu Losse 3-zitsbank nu Den Haag Centrum. Rijswijk, Winkelcentrum In de Bogaard Ê- V' ■II

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 14