Bonden: geen harde politie Tekening van een lezer Verzet tegen 'neventaken' van arrestatieteams Trouw Commentaar regels niet overal zo streng Iran Commentaar van anderen ijtijdenbesluit bindend verklaard Olie duurder door gladheid Burgemeester weigert ontslag terug te draaien marsmannetje gifspin wens euthanasie IWOENSDAG 17 JANUARI 1979 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 Pt De sjah van Iran heeft zich de afgelopen maanden met hand en tand verzet tegen iets dat met de dag onvermijdelijker werd: zijn [vertrek. Daardoor krijgt het kei zerlijke afscheid van de Iraanse bodem iets van een tragedie. Im- 'Ujmers, de kans dat hij ooit nog als f5vorst in zijn land weerkeert, is miniem. Voor de Iraniërs is de sjah het symbool van alles wat er in het land verkeerd gegaan is. Die sym boolfunctie heeft de sjah zelf ge- ht door zich in de zevenender tig jaar van zijn bewind steeds lief te bemoeien met de econo- ische en politieke ontwikkeling an het land. De richting die de jjah daarbij insloeg is nooit de tiirichting geweest van de bevolking Iran. De vorst koerste hele maal op het Westen en steunde nlfvoor zijn beleid op een kleine té toplaag van mensen die profiteer- len van zijn economisch beleid, ijn concrete machtsbasis werd ge- "wvormd door het leger en de olie. til LeiDe ontevredenheid over het be twind van de sjah is het afgelopen hejaar steeds sterker geworden. Aan hankelijk probeerde de vorst dit met harde hand te onderdrukken. ,ater probeerde hij zoete broodjes "He bakken, maar het tij bleek niet neer te keren. Zijn vertrek zal rieker voor de Iranezen als een ipluchting komen. Het geeft de egering van premier Sjapoer lakhtiar een korte adempauze, erwijl het volk juicht. Toch gaat iet niet aan de sjah af te schilderen Is de enige veroorzaker van de toiuidige ellende. Zijn politieke en va conomische doelstellingen wer- :hJen voor een belangrijk deel gege- en door de situatie waarin Iran rcxfich na de Tweede Wereldoorlog tievond. De ontstane tegenstelling tussen oost en west gaven de sjah de kans zich op te werpen tot verdediger van de westelijke waarden. Terwijl de olie ervoor zorgde dat het wes ten de sjah welgezind bleef, zorg den de wapens ervoor dat de sjah het Westen trouw bleef. De economische opbloei van het land moet de sjah de indruk gege ven hebben dat hij het goed deed. Ondertussen schiep hij een stelsel om zich heen dat hem wezenlijk van alle kritische geluiden in het land afsloot. Dat stelsel werkte zo goed dat zelfs de Amerikanen tot voor een jaar dachten dat de posi tie van de sjah onaantastbaar was. Evenmin als men kan verwachten dat er met het vertrek van de sjah een einde is gekomen aan alle ellende in het land, zo min kan men verwachten dat de terugkeer van het andere symbool van Iran, ayatollah Khomeini, de geestelijke leider van het verzet tegen de sjah, de rust en het welzijn in het land terugbrengt. Zodra de feestvreug de over het vertrek van de sjah en over de terugkeer van Khomeini verstomd is, wordt het land gecon fronteerd met een nieuwe tegen stelling. Khomeini zal waarschijn lijk de strijd aanbinden met de huidige premier Sjapoer Bakhtiar. Wie uit een dergelijke confrontatie als uiteindelijke overwinnaar te voorschijn zal komen is nauwelijks voorspelbaar. Zou dat Khomeini zijn, dan mag men hem en Iran toewensen dat hij niet te werk zal gaan als de ene, onvervangbare leider die hij in zijn ballingschap leek te zijn. Zo bestuurt men een land niet daar is inmiddels zelfs de sjah achter. door Leo Kleyn Op het vorig jaar in Breda gehouden congres van de Neder landse Politiebond (NPB) plaatste voorzitter Leen van der Linden in zijn openingsrede enkele kritische kanttekeningen bij de plannen „speciale arrestatieteams" te vormen. Onder meer vroeg hij zich al „voor welke zaken nu precies deze teams moeten worden ingezet". Vorige maand kreeg hij op het ministerie van Justitie het antwoord op die vraag. De argwaan die in zijn opmerkingen op het congres te beluisteren viel, bleek niet ongegrond te zijn geweest. Tijdens de bijeenkomst op het minis terie werd de politiebonden meege deeld dat de arrestatieteams niet al leen belast zullen worden met „het verrichten van arrestaties waarbij verwacht kan worden dat de aan te houden persoon zich met vuurwa pens tegen zijn arrestatie zal verzet ten", maar ook een aantal „neventa ken" toebedeeld zullen krijgen. In de taakomschrijving wordt onder meer gesproken over „aanhoudingen in rel- situaties" en „aanhoudingen bij voor ziene ongeregeldheden en geweldple gingen op sportvelden, in bussen, treinen, etc." De NPB. aangesloten bij de FNV, tekende onmiddellijk verzet aan te gen die „neventaken". Ook de verte genwoordigers van de Algemene Christelijke Politiefederatie (ACP) lieten blijken er ernstige bezwaren tegen te hebben. Beide bonden stel den zich op het standpunt dat speci aal opgeleide, en zwaar bewapende arrestatieteams niets te zoeken heb ben bij de handhaving van de open bare orde op sportvelden, in treinen, bussen en in „rel-situaties". NPB en ACP vrezen dat een veelvul dige verschijning van de arrestatie teams („wellicht zal een andere bena ming uiteindelijk meer passend blij ken", heet het in de taakomschrij ving) de toch al broze relatie tussen politie en publiek niet ten goede zal komen. Op zichzelf, zoals Van der Linden in Breda al zei, hebben ze geen bezwaar tegen de vorming van bijzondere eenheden, mits die zich beperken tot de aanhouding van lie den die vermoedelijk niet zullen schromen terstond een vuurwapen te trekken. n feen risico ui i et Haarlems Dagblad zet het kabi netsbesluit over het eigen risico van ij/ gulden voor ziekenfondspatiën- n in het ziekenhuis praktisch en incipieel ter discussie, al komt het n ad er niet helemaal uit. Hier een af lang fragment: „Het principe dat r discussie staat is: mag er van de té'Merlanders een eigen bijdrage l' bor de kosten van gezondheidszorg orden gevraagd of niet? Voor- en igenstanders bekvechten er al jaren >cr. Het bleef tot nu toe een papie- n strijd omdat men in de soms ■rhitte discussies bleef steken bij de et te beantwoorden vraag of het voeren van een financiële drempel mensen met lagere inkomens er ft zou weerhouden naar een dokter stappen. Anders gezegd: een eigen iico voor iedereen zou schadelijke volgen kunnen hebben voor de ge- ndheidszorg. Die hamvraag heeft f kabinet met zijn recente besluit k niet durven beantwoorden. Pas patiënten in een ziekenhuis of ichting zijn opgenomen moet een len bijdrage worden betaald. En de ng naar een ziekenhuis of inrich- \g is veelal geen vrijwillige. Kh zal door dit kabinetsbesluit de Grimmiger principiële discussie weer in een stroomversnelling terechtkomen. Dat is een goede zaak. Uit allerlei informatie over tekorten van gezond heidszorginstellingen blijkt dat de kosten, ondanks strenge kostenbewa king. blijven stijgen. Het vroegere antwoord hierop, verhoging van de premies die onderdeel uitmaken van de arbeidskosten, is aan beperkingen onderhevig. De arbeidskosten in Ne derland zijn, zeker in vergelijking met het omringende buitenland, al te hoog. Of de invoering van een eigen risico aan de voet van de kostenpyramide, zoals nu ten dele door het kabinet wordt ingevoerd een juiste beslissing is, zal nog moeten blijken. Er zijn in het verleden ook wel eens plannetjes gelanceerd om de luxe franje boven eei pakket bas is voorzie nil gen, dat gratis wordt verstrekt, voor rekening van de patiënt/consument te laten komen. Maar voor dat laatste plan netje te realiseren valt. moet de hele kostenstructuur van de gezondheids zorg eindelijk eens op de helling. En ook daarover wordt nu inmiddels ook al jaren zonder zichtbaar resul taat gepraat". Volgens NPB-voorzitter Van der Lin den is er achter de schermen al een jaar of vijf gesleuteld aan de vorming van de arrestatieteams, die een ant woord moeten geven op de volgens de politie grimmiger geworden crimina liteit. Een vorig jaar opgesteld driejaren plan voorziet in de invoering van vijf teams als overkoepeling van zeven tien eenheden van elk zeven man. Met de toewijzing van een eenheid aan alle zeventien districten van de rijkspolitie is een bedrag van vijf mil joen gulden gemoeid. Het ingrijpende en kostbare drieja renplan is zonder medeweten van de twee politiebonden ontworpen. In een commentaar in zijn blad „De politie" steekt de NPB niet onder stoelen of banken daarover verbolgen te zijn. Ook ACP-voorzitter H. J. Teeuwen erkent voor „voldongen fei ten" te zijn geplaatst. De bonden zijn tot nog toe niet betrokken bij de vorming van arrestatieteams binnen de gemeentelijke politiekorpsen. Ge heimzinnigheid is ook daar troef, zo lijkt het. Leen van der Linden vreest dat de rijks- en waarschijnlijk ook de ge meentepolitie doende zijn een soort elitekorpsen te vormen. Het gevaar is levensgroot aanwezig, vindt hij, dat de leden daarvan vervreemden van het dagelijkse politiewerk. „Als het over de hulpverlenende taak van de politie gaat, wordt wel gezegd dat de politieman geen maatschappe lijk werker moet worden. Ik vind dat je er aan de andere kant ook voor moet zorgen dat hij geen „killer" wordt. Ik wil blijven uitgaan van de generale taakstelling van de politie." Tot de taak van de politie behoort de handhaving van de openbare orde. Volgens Van der Linden is het buiten proportie daarbij gebruik te maken van in vuurgevechten gespecialiseer de eenheden, die onmiskenbaar een louter justitiële taak hebben. „Je moet uitkijken dat je van de zijde van de politie niet escalerend werkt. Een arrestatieteam is erop getraind tegen levensgevaarlijke criminelen op te treden. Moet je dat dan ook inzetten bij een caféruzie op zaterdagavond?" Het argument dat er bij de „rel-situa ties", waarover in de taakomschrij ving wordt gesproken, vermoedelijk niet aan caféruzies is gedacht, brengt Van der Linden niet tot mildere ge dachten. „Wat rel-situaties zijn, kan iedere commandant voor zichzelf uit maken. Er wordt ook gesproken over sportvelden en treinen. Daarvoor zijn ook geen arrestatieteams nodig. We was. bekent hij, zou hij net waar schijnlijk ook wel weten. Aan afwis seling (waarmee de advertenties poli tiepersoneel lokken) is in zo'n team nog minder gebrek dan op hét bureau. Verharding Een op avontuur beluste 23-Jarige hoeft zich door de NPB ook niet ge dwarsboomd te wanen. De hier en daar wat zorgelijk gestelde vraag of vorming en uitbreiding van arresta tieteams nu wel nodig is, wordt door NPB-voorzitter Van der Linden zon der voorbehoud bevestigend beant woord. „Er is een toenemende verhar ding van de criminaliteit. Daar kun Je niet omheen. Denk maar aan Bra bant. aan die textielbenden die daar opereren. Daar moet je geen normale surveillant op afsturen." Bovendien, vindt Van der Linden, bieden arrestatieteams ook voorde len voor de arrestanten zelf „Iemand die zeker optreedt, zal minder gauw brokken maken Eigener beweging geeft hij toe dat daarvan niet zoveel bleek in Breukelen, waar een arresta tieteam in het geweer kwam bij de aanhouding van enkele Zuidmoluk- kers, van wie er één het niet overleef de. „In navolging van de minister zeg ik maar dat ik het rapport van de rijksrecherche afwacht." Voor hun standpunt dat andere ta ken niet op de weg van de arrestatie teams liggen, vinden de politiebon den volgens Van der Linden wel ge hoor op het departement. De voorzit ter van de NPB toont zich zeer tevre den over de houding van mr J. H Grosheide, sinds juli vorig jaar direc teur-generaal van de directie politie van het ministerie van justitie. „Tij dens het overleg in december is Gros heide een heel eind met ons meege gaan. In februari gaan we verder. Ik ben niet pessimistisch gestemd." Leen van der Linden hebben al mobiele eenheden. Als je deze weg opgaat, kom je rechtstreeks terug in 1966." Vrijwilligers Nu de bonden, zij het wel wat erg laat. bij de ambitieuze plannen van de rijkspolitie zijn betrokken, willen ze trachten alsnog te voorkomen dat er. zoals dat wordt genoemd, naast een 'harde', een 'zachte' politie ontstaat. Gevreesd wordt, dat in de beleidsvor ming op zo'n onderscheid wordt afge stevend. Een niet gering gevaar daar bij is, dat de 'harde' politie emplooi gaat zoeken. Met het oog daarop is op het departe ment toegezegd dat de leden van de arrestatieteams tachtig procent van hun diensttijd zullen besteden aan het normale politiewerk. In de reste rende tijd zullen ze zich onledig hou den met de vuurgevechten waarvoor ze zijn opgeleid, of. bij ontstentenis daarvan, de daarvoor benodigde oefe ningen. Daarnaast is bedongen en eveneens toegezegd dat een politie man niet langer dan vijf jaar deel zal uitmaken van een arrestatieteam. Aan vrijwilligers voor de teams be staat geen gebrek, naar Van der Lin den meent te weten. De kandidaten moeten hoogstens dertig jaar oud zijn, al ten minste drie jaar bij de politie hebben gewerkt, en bereid zijn vier jaar lang beschikbaar te blijven. De animo verbaast Van der Linden niet: als hij een politieman van 23 Tekeningen, bij voorkeur in liggend for maat. sturen aan Trouw, jury politieke prent, postbus 859, 1000 AW Amster dam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er een boekenbon. IDHOVEN (ANP) Rechter J. .kens van het Eindhovense kan- :erecht heeft het Rijtijdenbesluit wel verbindend verklaard en op id daarvan een transportbedrijf Son, conform de eis, veroordeeld een geldboete van 6000 gulden, icteur H. de Rooy werd veroor- ld tot een geldboete van 20.000 Iden en een voorwaardelijke ge- :enisstraf van twaalf dagen, ins broer en mede-directeur kreeg boete van 5000 guldeh en een voorwaardelijk, advocaat van het bedrijf bestreed tijdens de eerste zittingsdag (vorig jaar) de geldigheid van het Rijtijden besluit en met name de bepalingen ten aanzien van de tachograaf. Die bepalingen zijn vastgelegd in een mi nisteriële beschikking, terwijl het een algemene maatregel van bestuur had moeten zijn. Kantonrechter Nieskens wees dit af. Aan het transportbedrijf en de beide directeuren zijn twaalf overtredingen van het Rijtijdenbe sluit ten laste gelegd. Bovendien wa ren ter informatie nog eens proces sen-verbaal van 37 andere overtredin gen bij de stukken gevoegd. EN NU VfikflNTlE Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Met ingang van van daag zal de sneeuw- en ijzeltoeslag voor een aantal aardolieprodukten ln het hele land van kracht worden. Tot nu toe waren Utrecht. Noord- en Zuid-Holland uitgezonderd van de toeslagregeling, die afgelopen zater dag is ingegaan. De toeslag vervalt overigens, zodra de toestand op de Nederlandse wegen weer redelijk Is. De regeling heeft betrekking op huis brandolie, gasolle, dunne stookolie, autogasolie, tractorgasolie en petro leum. Op zware stookolie mag een toeslag komen van vijf gulden per duizend kilo, terwijl huisbrandkolen veertig cent per hectoliter duurder mogen worden. Bij de gemeente reiniging in Gronin gen is zestig ton wegenzout eerder afgeleverd dan de bedoeling was. De verkeerspolitie hield deze week twee vrachtwagencombinaties aan die res pectievelijk zestig en vijfenveertig procent bleken te zijn overbeladen met dit zout van Akzo. De ene partij was bestemd voor rijkswaterstaat in Heerenveen en de andere voor Anna Paulowna. Van een onzer verslaggevers OUDENHOORN Een te haastig geschreven ontslag brief heeft ertoe geleid dat de gemeenteraad van het 1350 in woners tellende dorpje Ouden hoorn op Voome-Putten het de komende Jaren zonder de „Lijst Van der Bie" zal moeten stellen. Gisteren verklaarden gedeputeerde staten van Zuid- Holland het beroep dat de heer Van der Bie had aangetekend tegen zijn ontslag als raadslid, ongegrond. Tot zijn ontslag heeft Jaap van der Bie (58) overigens zelf het initiatief genomen. Na een hef tige discussie in de raad over de plaats waar een patatkraam zou moeten komen, schreef Jaap van der Bie ln de nacht van 9 op 10 november een brief aan burgemeester H. van Geest, waarin hij zijn ontslag aankondigde. De volgende och tend bedacht Van der Bie zich echter en schreef hij een twee de brief, waarin hij zijn nachte lijke beslissing herriep. Burgemeester Van Geest rea geerde echter onverbiddelijk: „Op grond van de Kieswet is een schriftelijke ontslagaan vraag geldig en onherroepe lijk," liet hij Van der Bie weten. Omdat Van der Bie die 24 jaar raadslid is geweest waar van zestien Jaar als wethouder als enige kandidaat op de „Lijst Van der Bie" stond, bete kende zijn vertrek uit de raad tevens dat zijn zetel toeviel aan het CDA (de partij met het grootste aantal restzetels). Als opvolger van Jaap van der Bie is inmiddels benoemd de heer H. Zeelenberg. De heer Van der Bie verklaarde gistermiddag dat hij overweegt het er niet bij te zullen laten zitten en in beroep te gaan te gen de uitspraak van GS. In het verzorgingshuis Huize Li- dulna in Rotterdam heeft een van de bewoonsters een hond, een grote nog wel Het is dan ook een geleidehond, want zijn vrouwtje is blind. Zij is een van de schaarse uitzonderingen op de strenge regel: naar het bejaar denhuis? dan eerst het huisdier weg. Zijn die regels echt overal zo streng? Hiet en daar lijken ze wel mee te vallen, maar misschien heeft Denken Doen. het maandblad van de Nederlandse vereniging van huisvrouwen, bij zijn navraag wel toevallig „mak kelijke" directies en besturen ge troffen. Honden mogen dan meestal een probleem zijn, poe zen en vogels kunnen er af en toe nog wel mee door, lezen we in het januarinummer van dat blad In datzelfde Rotterdamse tehuis zit ten bij voorbeeld behalve bejaar den ook wat kanaries en zelfs een papegaai En honden? „Zolang ze er zelf voor zorgen vinden wij het prima", zegt de directrice Maar zo gemakkelijk zijn lang niet alle directeuren en directri ces. Vaak kunnen ze niet anders, omdat ze eenvoudig het perso neel niet hebben om bij de ver zorging van het huisdier bij te springen. Maar meermalen heeft een beslissing of een verbod ook te maken met de eigen (on)-ge- voeligheid voor dieren. De direc trice van een Delfts tehuis meent dat een dier op de kamer niet haalbaar is: „Vogeltjes geven ook al overlast". Daarentegen zegt de directeur van een ander tehuis in delft: „Tegen een hond nee, maar poes geen bezwaar. Die kun nen eventueel binnen vier muren leven. De kattebak nemen we er dan wel bij". De directeur van een huis in Pijnacker houdt er zelf een hond op na en denkt dan ook na over mogelijkheden waar door de bewoners hun huisdier open bij zich kunnen houden: „Wij hebben hier kamers op de begane grond met een deur naar de tuin, daar zou zo'n hond het beste kunnen zitten. (,..)Ik zou hier aan de scholen vragen of er kinderen zijn die de hond willen uitlaten. Ik kom zelf van een te huis waar nog geen hondje op bezoek mocht komen en waar een dame daar veel verdriet van had" Tegenover zoveel goede wil staat dan de harde uitspraak van een directrice uit Wolvega ..Bij mijn weten is het niet toeges taan. maar er is ook geen behoef te aan" Daarin zou ze zich wel eens lelijk kunnen vergissen, ook al zijn „haar" mensen zelf nogal hulpbehoevend. De meeste mensen zijn er bij voorbaat al van overtuigd, schrijft Denken Doen. dat hond of kat mee naar het verzor gingshuis onmogelijk is: „De mensen vragen niet eens". Maar proberen kan toch wel eens suc ces hebben, afgaande op het on derzoekje in dit huisvrouwen- blad; er komen echt nog (spora disch) directeuren en directrices voor die de hand over het hart strijken, ook al mag volgens de reglementen geen dier een poot in het tehuis zetten. Het zijn twee mannen, beiden directeur van een verpleeghuis, die de uitzon dering op de strenge regels beves tigen. de één leidt een huis in Leiden („klein en zo op elkaar gebouwd") met de „allergebrek kigste mensen, en we hebben ze met plezier, daar niet van". Niet meer dan drie kunnen nog alleen naar buiten. En toch: „Bij één dame hebben wij een poes gela ten totdat zij een goed tehuis voor haar had" De andere direc teur. uit Wolvega. vertelt dat in het reglement van het huis inder daad een verbod op het houden van dieren is opgenomen, „maar goudvissen en kanaries komen er steeds meer?' Nooit de moed op geven dus. Er zijn echt tehuizen, waar bewoners terecht kunnen mét vogeltjes, poes of soms zelfs een hondje. Zolang Je de leeftijd hebt om met slee en (sneeuw-)poppen te spelen, is een flink pak sneeuw één gToot feest. Kinderen in de buurt van de Duitse stad Hamburg boffen helemaal: in de dierentuin Hagenbeek worden ze door een geduldige olifant met slee en al langs de hokken van de andere dieren getrokken. Don Butler is voor de aandrang van zijn klanten bezweken. Hij is bookmaker (een man die wed denschappen afsluit) in de Engel se stad Birmingham en heeft een tijdlang geweigerd de mensen er op te laten wedden dat nog vóór het eind van dit jaar ergens op aarde kleine, groene marsmanne tjes zullen landen. Butler vond dat zelf grote nonsens, maar hij is min of meer „bekeerd" door het grote aantal meldingen van „vlie gende schotels" van de laatste tijd. „Ik sluit nu toch maar wed denschappen op marslandingen af," zegt hij. „Iedereen is gewoon mars-gek aan het worden en ik kan dat niet meer in m'n eentje tegenhouden Heeft hier de winter toegeslagen. in Australië is het een langaunge hittegolf waaronder veel mensen te lijden hebben. Bovendien is tijdens de hitte (de temperatuur wil er maar niet onder de 36 gra den celslus zakken) een giftige splnnensoort actief geworden, die in een paar dagen al drie slachtoffers heeft gemaakt. Tot nu toe is er één vrouw aan een beet van zo'n spin overleden; het dier viel haar aan terwijl ze ln een buitenwijk van Sydney de bed den aan het opmaken was. In dezelfde buurt zijn een 68-jarige man en zijn vrouw gebeten, die nu onder zorgwekkende omstan digheden in het ziekenhuis lig gen. Splnnenkenners zeggen dat de hitte er oorzaak van is dat het aantal giftige spinnen de pan uit rijst. Vooral het mannetje is ui terst gevaarlijk, zeggen ze, omdat hij Juist ln deze tijd op jacht is naar een vrouwtje en steeds weer te voorschijn komt zolang hij de ware niet gevonden heeft. Wayne Peake's laatste wens is vervuld: Peake, een niet-Joodse, Amerikaan uit Los Angeles, is begraven op een militair kerkhof in Israël Hij was dan ook geen onbekende in dat land: in 1948. nog in de woelige maanden die vooraf gingen aan Israëls onal- hankelijkheid. bood Peake (die in de jaren 1940-1945 zijn sporen verdiend had als oorlogsvlieger) zijn diensten aan de Israëlische luchtmacht aan. Onder Ezer Weizman nu minister van de fensie. toen commandant van Pe ake's squadron bracht hij heel wat heldhaftige daden op zijn naam. Door tussenkomst van de zelfde Weizman is nu zijn begra fenis in Haifa geregeld Peake is sinds zijn vrijwillige diensttijd nog tweemaal in Israël terugge weest: eerst na de vierdaagse oor log van 1967. toen nog eens in 1975. samen met zijn vrouw El len, kort nadat hij van zijn dokter gehoord had dat hij aan kanker leed en niet lang meer te leven had. Sindsdien was het zijn vu rigste wens om in Israël begraven te worden. De Engelsen staan steeds positie ver tegenover de gedachte dat ongeneeslijk zieke mensen de dokter om beëindiging van hun leven moeten kunnen vragen. In zulke gevallen, meent 62 procent van een grote groep ondervraag de Britten, moet het de arts wet telijk toegestaan zijn euthanasie toe te passen Bij deze 62 procent 22 procent oordeelde negatief, de overigen wisten geen ant woord blijkt het overgrote deel van de geënquêteerde kerkmen sen te horen Zelfs van de leden van de rooms-katholieke kerk die zich principieel tegen eutha nasie verzet blijken bijna even veel mensen vóór (41 procent) als tegen <43 procent).

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 5