Kerkbalans blijft de inflatie baas mm Wereldraad komende jaren in rode cijfers kek buk 3 M MflÜiifr Von Meyenfeldt in kerkelijke functie Racismeprogram nu op gewijzigde financiële basis Geheim beraad van bisschoppen over 'zieke situatie' Trouw Conferenties ANTWOORD Synode en kernenergie Nicolas Kynaston in Rotterdam Nieuwbouw in Lambarene VANDAAG VOORBIJGANGERS Bulgaar volgt Vischer op VRIJDAG 12 JANUARI 1979 KERK TROUW/KWARTET Van een onzer verslaggevers NIJMEGEN Door de acüe Kerkbalans is het de her vormde en de gereformeerde kerken ook in 1978 weer ge lukt, de Inflatie voor te blij ven. De r.k. kerk boekte een minder gunstig resultaat. Dat werd gisteren bekend op de pers conferentie ter gelegenheid van „Kerkbalans 79". die deze maand ge voerd zal worden van 15 tot 27 januari. Kerkbalans is de jaarlijks terugke rende landelijke en Interkerkelijke actie tot geldwerving voor het plaat selijke kerkewerk. De kerken zijn voor hun Inkomsten bijna helemaal afhankelijk van de vrijwillige bijdra gen van hun leden. De actie Kerkba lans brengt aan het begin van elk jaar de noodzaak van deze bijdragen on der de aandacht. Ds. W. H. den Ouden, de Rotterdamse hervormde predikant, die de interker kelijke commissie geldwerving leidt, vertelde gisteren, dat de actie vorig jaar bij de gereformeerden heeft ge leid tot een verhoging van de vrijwilli ge bijdragen met 10,65 procent en bij de hervormden met 9,00 procent. De heer B. J. Weterman, voorzitter van het ekonomencollege van de Ne derlandse r.k. bisdommen, kon voor zijn kerk slechts een stijging van on geveer vijf procent melden, en dat percentage is dan nog geflatteerd als gevolg van het feit. dat meer kerkle den aan Kerkbalans meededen dan Wat zegt u? Hebt u daar uw kerkbijdrage van betaald? Cartoon in de parochiekrant, die de Nijmeegse Emmaus- parochie verspreidt met het oog op Kerkbalans. het Jaar daarvoor. Vooral de bisdom men in Brabant en Limburg blijven achter. Overigens voegde de heer Weterman daaraan toe. dat de actie Kerkbalans bepaald niet de enige inkomstenbron voor een r.k. parochie is. Hij schatte, dat deze actie nog geen veertig pro cent van de totale Inkomsten uit maakt. Andere inkomstenbronnen zijn collecten, plaatsengeld. stipen dia (giften aan priesters voor het le zen van missen). Zeven kerken doen met Kerkbalans mee. Naast de grote drie zijn dat de doopsgezinden, lutheranen, oud-ka tholieken en remonstranten. Samen verwachten zij met hun foldermateri aal ruim 7,5 miljoen Nederlanders te bereiken. Nog steeds nemen niet alle plaatselijke gemeenten of parochies deel. maar het aantal blijft groeien. Ds Den Ouden meldde, dat ongeveer vijftig hervormde gemeenten dit jaar voor het eerst meedoen. Het motto waaronder de actie dit jaar gevoerd wordt, heeft een driedubbele bodem, zo lichtte KASKI-directeur mr. B. J. M. Engbersen gisteren toe. De kerken zijn verplicht, verant woord met de giften van hun gelovi gen om te springen. Zij zijn ook mo reel verplicht tot financiële verant woording jegens hun leden. En ge beurt dat op verantwoorde wijze, zo dat de kerkleden werkelijk duidelijk gemaakt wordt, waarom van hen de kerkelijke bijdrage gevraagd wordt, dan kan men met recht de kerkleden op hun verantwoordelijkheid aan spreken. De presentatie van Kerkbalans vond deze keer in Nijmegen plaats om de mensen van de media een indruk te geven, hoe kerken plaatselijk functio neren. Onder leiding van deken drs. O. N. Vollebregt en ds. J. Colijn wer den zij rondgeleid. Daarbij bleek te vens de vergaande oecumenische sa menwerking, die vooral uitkomt in het Nijmeegse Citypastoraat. rvtrtrj .JIJ. dmlmij 8 iÜÜÜÉÉii LEUSDEN Generaal-ma- joor M. H. von Meyenfeldt, gouverneur van de koninklij ke militaire academie te Bre da, is bereid gevonden de ge reformeerde kerken als tou- ruster inzake het vraagstuk van oorlog en vrede te dienen. Hij zal dit gaan doen namens en in nauwe samenwerking met het depu- taatschap voor de bestudering van het oorlogsvraagstuk. Van dit depu- taatschap maakt hij al geruime tijd deel uit. Aanvankelijk zal generaal-majoor Von Meyenfeldt zich vooral op de voorbereiding van het beleid concen treren. nodig om de problematiek die met het vraagstuk van oorlog en vre de samenhangt, zo goed mogelijk naar de gemeenten toe te gaan verta len. Na zijn pensionering in 1980 hoopt hij zich daar dan op vrijwillige basis intensief aan te kunnen geven. Voor de tijd van drie Jaar is vervol gens een functionaris benoemd met een studie-opdracht inzake het oor- M. H. von Meyenfeldt logsvraagstuk, namelijk mevrouw G. Witte-Rang te Kampen. Zij zal bijbel se begrippen, die met de vragen over oorlog en vrede te maken hebben, uit gaan diepen. Een en ander hoopt zij in een proefschrift vast te leggen. Affiche van Kerkbalans LUNTEREN Door een technische commissie was ons bericht over het besluit van de gereformeerde synode inzake de kernenergie onvolledig. mmmm De synode sprak uit: 1. de uitspraak ttt.ii i i n* t» van de raad van kerken in die zin te Willebrands en Simonis naar Rome verstaan, dat het een oproep is aan de kerken om exemplarisch en getui gend haar levenswijze te veranderen in een verantwoord rentmeester schap over Gods gaven en een bewus te offerbereidheid voor de armen en misdeelden der aarde. 2. De uitbreiding en toepassing van kernenergie op dit moment is een zaak waaraan zoveel haken en ogen zitten, dat het de vraag is of zij zich verdragen met een verantwoord rent meesterschap over Gods gaven. 3. Van christenen mag verwacht wor den, dat zij vooropgaan in het bezui nigen op energie. Er komt een bijbelse handreiking, om deze zaken in de plaatselijke kerken bespreekbaar te maken. door Aldert Schipper KINGSTON Het Centrale Comité van de Wereldraad van Kerken is akkoord ge gaan met het voorstel van de flnanciële commissie de ko mende drie jaar met een deti cit te werken. Dit jaar zal het tekort 4.5 miljoen Zwitserse francs belopen op een totaal budget van 29,5 miljoen. Volgend Jaar zal er een bezuiniging waarin opgenomen: De Rotier dammer. met Dordts Dagblad Nieuwe Haagse Courant met Nieuwe Leidse Courant Uitgave: Trouw/Kwartet BV Hoofdredacteur Jenrt Tammmga Directeur mg O Postma HOOFDKANTOOR Postbus 8S9 1000 AW Amsterdam tel 020-913456 iele» 13006 Postgiro 66 00 00 Bark Ned C'edietbac* Rehenmgnr 23 00 12 524 Gemeentegiro Amsterdam XHOOO REGIO ROTTERDAM/DORORECHT Postbus 940 3000 AX Rotterdam lel 010-115588 (abonnementen en bezorging) tel 010-115588 (re tel 115700 (w. i) REGIO OEN HAA&LEIDEN Postbus 101 2501 CC Oen Haag Ie' 070-469445 Parkstraat 22 Den Haag REGIO NOORO/OOST-NEOERLANO (u-tsiudend adm.n.strat«) lel 05200-17030 Me» markt 56 Abonnementsprijzen Opgave tam. he bene nten 9'9 30 van maandag t m «nxJag Op zondag van 18- 20 uur t+et 020-913456 Opgave m.n.-advede»Wes «ei 020-936868 o» sectie ..h aan Mim Adv akJei.no, postbus 433 1000 AK AMSTEROAM Adreswszgmgen utskatend scbrtletnk aan onze Amsterdamse adressen van drie miljoen worden doorge voerd. Datzelfde geldt voor 1981 waardoor het totale budget in dat jaar tot 23,5 miljoen omlaag wordt geschroefd Voor 1980 wordt op een inkomstenstijging van 5 procent ge rekend. In de jaren daarna wil het Centrale Comité jaarlijks minder uitgeven dan er binnen komt teneinde de dan ont stane verliezen te kunnen rechttrek ken. Het Centrale Comité heeft beslo ten niet langer door te zeuren over een eventuele verhuizing van het hoofdkwartier uit Oenève. omdat de verhuiskosten zo hoog zouden zijn dat daarmee voor lange tijd alle voor deel verloren zou gaan. Het kantoor in Oenève wordt niet. zoals aanvan kelijk in de bedoeling lag, uitgebreid. Dat is nu niet meer nodig want in de komende jaren wordt de stal als ge volg van de drastische bezuinigingen met dertig tot veertig personen Inge krompen. De inkrimping zal uiter aard weer heel wat spanning onder de staf veroorzaken, hoewel het besluit om nu eens echt vast te houden aan de regel dat stafleden niet langer dan negen jaar kunnen blijven enige lucht geeft. Doordat mensen vanzelf moeten op stappen nadat zij nog hoogstens en kele Jaren hebben gekregen om hun werk af te maken. De voorzitter van de financiële com missie, de Amerikaan Robert Mars hall. legde in de vergadering van het Centrale Comité nog eens uit. dat de flnanciéle problemen geheel en al toe te schrijven zijn aan de stijging van de koers van de Zwitserse franc ten opzichte van de dollar en de Duitse mark. de muntsoorten waarin de meeste bijdragen aan de Wereldraad worden gedaan. Deze ongunstige ont wikkeling van de valuta's heeft alle extra bijdragen die de kerken geven, doen verdampen. De financiële zorgen verhinderen het Centrale Comité overigens niet om te besluiten, dat er in 1981 een Wereld- Jeugdconferentie zal worden gehou den. Het geld hiervoor moet echter nog gevonden worden. Het Centrale Comité vond het noodzakelijk, een nieuwe generatie van jongeren te winnen voor de eucumenische bewe ging. De Wereld Zendingsconferentie van 1980 in Melbourne (Australië) moet Woensdag 17 Januari geeft de be roemde Engelse organist Nicolas Ky naston een concert op het vier-kla- vier* Flentrop-orgel in De Doelen in Rotterdam. Op sijn programma staan werken van Bach. Mozart. Du- pre en Reubke. Het concert begint om 28.15 uur. voor een kwart uit jongeren bestaan. De leden van het Centrale Comité besloten voorts, het nieuwsblad van de jongeren „Youth" uit te breiden. Voor de eerstkomende Assemblee van de Wereldraad in 1983 in Vancou ver (Canada) worden geen nieuwe programma's meer aangevat. Er is dus weinig kans op een nieuwe im puls voor het programma Inzake mili- LAMBARENE (ANP) Op 14 janua ri. de geboortedag van Albert Schweitzer, de stichter van het zie kenhuis van Lambarene (Gabon, Midden-Afrika), wordt het eerste deel van .Lambarene 2" opgeleverd. De nieuwbouw, die gefinancierd is door de regring van Gabon, zal plaats bie den aan 230 patiënten. Rond het ziekenhuis zijn huisjes ge bouwd voor de familieleden van de patiënten. Hiermee wordt de oude traditie van Lambarene voortgezet. De nieuwbouw omvat ook een kraam kliniek, een kinderafdeling en een tandartsendlenst. In voorbereiding is de bouw van een chrèche en een school voor de 150 kinderen van het personeel van het ziekenhuis. De regering van Gabon draagt de kosten van de nieuwbouw. Onderhouds- en bedrijfskosten ko- UTRECHT (ANP) Kardinaal Willebrands vertrekt volgende week voor zijn maandelijkse bezoek naar Rome. Ditmaal gaat hij echter niet alleen voor zijn werkzaamheden als hoofd van het Romeinse secretariaat voor de eenheid, maar tevens om de paus uitvoerig rapport uit te brengen over de situatie in de r.k. kerk van Nederland. tarisme of voor de studie inzake .men voor rekening van de Europese transnationale bedrijven. vriendenkring van Lambarene. Aan deze rapportage van de kardi naal gaat zaterdag een strikt besloten vergadering van de zeven r.k. bis schoppen vooraf. Op deze vergade ring zullen de problemen in de onder linge samenwerking worden bespro ken. In tegenstelling met het gebruik in de bisschoppenvergaderingen wordt tot de vergadering van zater dag geen enkele „buitenstaander" toegelaten. Gebruik is, dat de bis schoppenconferenties worden bijge woond door een notulist (dr. W. Rood), door de secretaris-generaal van de r.k. kerkprovincie (dr. P. Vriens) en door de perschef (H. Kou- wenhoven). 'Ziek' Ook bisschop Simonis van Rotter dam gaat volgende week naar Rome. Van de zijde van het bisdom Rotter dam was geen nadere informatie over de reis van de bisschop te krijgen. De bisschop zelf en zijn staf waren zo werd meegedeeld voor enkele da gen afwezig. Ofschoon geen agenda voor de beslo ten vergadering der bisschoppen is opgesteld, respectievelijk bekend ge maakt. wordt in welingelichte krin gen aangenomen, dat het gesprek zal handelen over het ontbreken van eensgezindheid in het bisschoppelijk beleid. Dit gebrek aan eensgezind heid leidt zo wordt gezegd tot „een zieke situatie". Kardinaal Wille brands zou een jaar willen uittrekken om deze situatie te saneren. Gijsen Dat de bisschoppen het onderling niet eens zijn, is reeds herhaalde ma len tot uiting gekomen. Met name bisschop Gijsen van Roermond voert een strikt eigen beleid, dat sterk af wijkt van de beleidsvoering van de meeste bisschoppen. Zo heeft de bis schop van Roermond de samenwer king opgezegd met de bisschoppelij ke vastenactie en met de pauselijke missiewerken. Onlangs heeft hij het Roermondse aandeel Ingetrokken in de financiering van enkele nationale instituten, zoals het hoger kateche- tisch instituut in Nijmegen, de raad van kerken in Amersfoort en Caper, het adviesbureau in Utrecht voor priesters en religieuzen. door Aldert Schipper KINGSTON Het centrale comité van de wereldraad van kerken heeft besloten de financiering van het programma tegen het racisme en het speciale fonds van dat programme iets anders op te zetten. In het vervolg worden de administratiekosten van het fonds betaald uit de bijdragen. De geldgevers wordt om tien procent meer bijdrage gevraagd. Het gaat om de kosten die nodig zijn voor het onderzoek, welke giften ge daan kunnen worden. Elk jaar krijgt het speciale fonds enkele honderden aanvragen van zeer uiteenlopende groepen om steun. De meeste verzoe ken worden onmiddellijk door het bestuur van het PCR terzijde gelegd, maar er blijven nog genoeg over voor verdere bestudering. Vaak wordt aan de raden van kerken van de landen waar de aanvragen vandaan komen om advies gevraagd. In een aantal gevallen moet de staf van het PCR zelf naar een groep toe om te zien of deze past binnen de criteria van het speciale fonds De kosten voor dit onderzoekwerk wer den vroeger geput het budget voor het PCR, dat uit het centrale budget van de wereldraad van kerken komt. In het vervolg is dat niet meer het geval, zodat iemand die geld aan de wereldraad van kerken geeft niet „bang" hoeft te zijn, dat zijn centen bij het speciale fonds terecht zouden komen, al was het slechts voor onder zoek van de steunaanvragen. zichzelf van raciale onderdrukking te bevrijden. Toen het op stemmen aan kwam, kreeg het Leger des Heils slechts zes medestanders voor zijn amendement. Doorlichten In de komende Jaren zal het PCR geheel worden doorgelicht om er ach-- ter te komen hoe de strijd tegen het racisme in de jaren tachtig kan wor den voortgezet. Het onderzoek wordt een omvangrijke en kostbare opera tie, waar raden van kerken, ledenker- ken en de raciaal onderdrukte groe pen zelf bij betrokken zullen worden. De Duitsers stonden erop, dat na het proces van doorlichting het centrale ADVERTENTIE Rustig Het besluit van deze strekking werd genomen tijdens een bijzonder rusti ge zitting van het centrale comité. De- meeste stormen hadden gewoed in de voorbereidende vergaderingen en wandelgangen, waar de Duitse afge vaardigden gevochten hebben om het mandaat dat zij van de EKD synode hadden meegekregen door te zetten. Het succes dat de Duitsers hadden, is het Leger des Heils onthouden geble ven. De afgevaardigde van het Leger commissioner Harry Williams stelde voor. de steun uit het speciale fonds in het vervolg waar mogelijk via ker kelijke kanalen te geven. Mevrouw Anni Jlagge uit Ghana legde het Cen trale Comité echter uit. dat daarmee geweld zou worden gedaan aan de grondgedachten van het PCR. dat immers bedoeld ls om steun te geven aan mensen en groepen die bezig zijn Uit voorraad leverbaar dr J. A. Hebly THE RUSSIANS and the World Council of Churches Documentary survey of the ac cession of the Russian Orthodox Church to the World Council of Churches, with commentary. 182 biz., 10.— Uitgave Christian Journals, Belfast (Ierland) Verkrijgbaar in de boekhandel en bij uitgeverij kok kampen comité alle vrijheid behoudt om met de strijd tegen racisme desnoods een andere kant uit te gaan. Het centrale comité bevestigde dat alle giften, dus ook die aan het Patri ottisch Front van Zimbabwe, passen binnen de criteria van het speciale fonds. Volgens het centrale comité hebben goed gefinancierde propa- gandaorganen die anders staan te genover de wereldraad van kerken de sympathie bij de ledenkerken voor het PCR ongunstig beïnvloed. De le denkerken wordt aangeraden kri tisch te onderzoeken uit welke bron tendentieuze berichten over het PCR komen. De kerken is tegelijk voorgesteld meer aandacht te geven aan andere activiteiten van het PCR dan die met betrekking tot zuidelijk Afrika. Het centrale comité heeft het PCR ge vraagd zich te concentreren op de vraag van de investeringen, de han del en bankleningen aan Zuid-Afrika. Het comité sprak zijn zorg uit over de plannen om blanke Zuid-Afrikanen te laten verhuizen naar andere lan den. waar zij mogelijk hun racistische vooroordelen opnieuw wortel zouden kunnen laten schieten. Het centrale comité besloot unaniem aan de le denkerken vijf miljoen dollar voor interkerkelijke hulp aan zuidelijk Af rika te vragen ten behoeve van hulp aan vluchtelingen en oorlogsslachtof fers. Hebriden Het centrale comité bekrachtigde het besluit van het uitvoerend comité om tienduizend dollar te geven uit het speciale fonds van het programma ter bestrijding van het racisme aan de Panuaaki Pati, een volksbeweging in de Nieuwe Hebriden om deze in staat te stellen vormingswerk voor politieke leiders op te zetten voor wanneer de eilanden in 1980 zelfstan dig worden. Thans zijn zij nog een Frans-Britse condominion. bel 5 ïk N 01 li; Dt •11 GELOOF OP DE TOCHT ci In de algemene opleving van de belangstelling voor religieuze vragen Vl om het maar zo vaag mogelijk te zeggen valt het op dat het christelijk geloof vaak op de tocht staat. Uiteraard vanwege de enorme toj verdeeldheid waarin het zich presenteert, maar niet minder om h< vrijwel totale gebrek aan zelfkritiek dat vele christenen zich menen te kunnen veroorloven. Drie berichten van de laatste week bevestigden mij in deze gedachte. Het cultureel supplement van NRC-Handelsblad (22 december) geeft een uitvoerig bericht over een tentoonstelling die in deze dagen in 's-Heerenberg wordt gehouden en waarin veel te zien is over „het ontzagwekkendste mysterie van de mensheid", de lijkwade van Turijn. Het artikel is uiteraard en terecht volstrekt ongelovig en eindigt dan ook met de woorden „en mocht onomstotelijk vast komen te staan dat de wade 200Cjet jaar oud is, wat dan nog. Er werden wel meer mensen gekruisigd". Hoe is het mogelijk dat een christelijke kernei zich nog langer met dergelijke fratsejor bezighoudt en op die manier compromitteert. Een zelfde ervaring had ik bij het lezen van een bericht uit Oostenrijk. Daar is men van mening dat het land opnieuw aan Maria gewijd moet worden. Pater Benno Mickocky vindt het jaar 1983 daarvoor het meest geschikt. Vanwege de voorbereidingen? Heeft men daar niets anders te doen dan iets te organiseren waarbij geen zinnig mens zich iets kan voorstellende Een derde bericht is dat van de vindingrijke directie van Readers Digest, ook altijd „in" voor iets christelijks. Men schijnt daar serieus van plan te zijn een verkorte bijbel te^ willen uitgeven. De motivatie is bij het onbeschaamde af. Een bekorting van 40 procent van de tekst moet mogelijk zijn. „Je neemt gewoon weg jl wat gemist kan worden, zonder de bedoeling van de auteur aan te tasten". Zo heeft men het ook met veel boeken gedaan, waarom ook niei met de bijbel? „In dit geval heeft de auteur alleen toevallig meer status." Maar de „status" van de Heilige Geest is blijkbaar toch niet zo hoog aan te slaan dat Hij niet in staat gebleken is ons met 40 procent volstrekt overbodige tekst op te schepen. Wat er dan bij wegvalt wordt even onthuld; daarbij behoren onder meer de „langdradige familiegeschiedenissen". De ten enen male ondeskundige knippers zuilen i misschien de geslachtsregisteres bedoelen en ze zijn dan ook voorshands niet bereid daar aandacht aan te wijden. Het is te hopen dat „het publiek" dit door heeft, want men zou toch mogen veronderstellen dat geen van hen die >t ooit werkelijk met de Schriften te m maken hebben gehad zich op |s voorhand aan dit soort w charlatannerie uitlevert. NED. HERV. KERK Beroepen te Willige-Langerak: P. A Woudenberg, kand. te Maarssen Aangenomen naar De Lier: dr C. d£ Jong te Hoog- en Leegkerk c.a.; naai Broek in Waterland: B. E. J. H. T cking vicaris te Amsterdam. AC scheid op 14 Jan. van 't Waal: C. Sjollema ber. te Hien en Dodewaa: van Driebergen: B. Wallet ber. Utrecht. Intrede te Koudum: M. den Dekkei uit Hantum c.a.; te Dedemsvaart: A A. S. ten Kate, kand. te Leiden; tri Dieren: B. J. Ligtenberg, kand. t«e Zeerijp c.a., waar hij sinds jan. 197lr medewerker in het pastoraat is geei weest; te Haarlem-Schoten: M. J. G Smith uit Ransdorp-Holysloot ei Durgerdam; te Hardegarijp: Wiersma, kand. te Anjum; op te Wijngaarden: J. Veldhuijzen, te Veenendaal. ld D. Gr P 17janf :n, kana Anni Jiagge uit Ghana KINGSTON De Bulgaarse ortho doxe theoloog Theodore Sabev is door het centrale comité van de we reldraad van kerken benoemd tot plaatsvervangend secretaris-gene raal en tot directeur van de afdeling Geloof en Kerkorde. Hij wordt daar mee de opvolger van dr. Lukas Vi scher, wiens mandaat door het cen trale comité niet is verlengd. Dr. Konrad Raiser, wiens contract met de wereldraad nog tot 1983 loopt, is belast met de leiding van het pro gram Vorming en Vernieuwing. Hij volgt in die functie de Zuidafrikaanse Brigalia Bam op. Raiser blijft plaats vervangend secretaris-generaal. Na uitvoerig overleg wees het centra le comité de benoeming van professor Anwar Barkat uit Pakistan tot derde plaatsvervangend secretaris-gene raal en tot hoofd van de eenheid Gerechtigheid en Dienst af. Er zal nu een vrouw voor deze functie worden gezocht, bij voorkeur uit de derde wereld. Tot nieuwe directeur van de afdeling voor ontwikkelingspolitiek koos het centrale comité de uit Uruguay af komstige theoloog, socioloog en filo soof dr. Julio de Santa Ana. Hij was tot nu toe studiesecretaris van deze afdeling. e Nood Softf] GEREF. KERKEN Beroepen te Gent (Belg.): L. de ziekenhuispredikant van het ziekenhuis te Zwolle. a Afscheid van Bergum: P. L. Smildjo ber. te Zaandam. lo Bevestiging te Rotterdam-Delfshqsl ven (project Rotterdam zendingsg* bied tot evangelisatiepredikant): Hr IJzerman, kand. te Kampen. Ie Beroepen te Scherpenisse: J. Karei* te Opheusden. V Bedankt voor Apeldoorn: E. VenemJ te Drachten. F d; Zending, een onvoltooide taal bijeenkomst van Operatie Mobilisasi tie met oprichter en directeur Georgi Verwer, zaterdag 20 januari vanaf lt uur. kerkelijk centrum De Clomjri Zeist-West. Inf. tel. 05270-5607. v tu De Gever van de Geest, (charismi tisch) Vuur-weekend, 20-21 janui De Bron, Dalfsen. Inf. en aanm. 1 010-181755. n Intieme relaties tussen volwasse nen en kinderen, voor predikanten ef" ambtsdragers die pastoraal werk zaam zijn, m.m.v. ds A. Klamer, dr Vk J. Sengen en Hannl Boidin, vrijdag r februari. 10-17 uur, Kerk en Wereld» Driebergen (tel. 03438-2241). Pastoraatweekend Youth fc j Christ, „om van elkaar te leren hol. we beter door Christus gebruikt kur nen worden om anderen werkelijk t helpen", 10-11 februari. Lindenhors Driebergen (tel. 03438-5744).

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 2