ïoutman paste niet h systeem Jezek Trainers afwijzend tegen shirtreclame Sovjet-Unie IOC nieuwe moed Kritiek Valentijn op KNSB Visum ingetrokken bokser Zuid-Afrika geinig treffers door defensieve taken VVV zonder voorzitter Nog geen beslissing van spelers Eerdere berichten ontzenuwd Slalomzege Christian Neureuther Winst voor STGCft ^etty Stöve Oud-politieman niet welkom in VS Sprinter verwijt bond oneerlijke houding in contacten met IOC Vriesekoop opnieuw bij Europese elite naar Polen Amerikaanse -INSDAG 10 JANUARI 1979 SPORT TROUW/KWARTET PH13-RS15 r Matty Verkamman nljlGGE Hoeveel geduld heeft Feyenoord met zijn spitsen? Niet al te veel, zal de onlangs Club Brugge getransfereerde Peter Houtman wel eens bij zichzelf hebben gedacht. Na „zeer geslaagde oefenperiode liep Houtman al in de eerste competitiewedstrijd van dit x#en tegen NEC een hersenschudding op, miste daardoor enkele wedstrijden, raakte tegen 7 door een onbehouwen actie van Ronald Spelbos opnieuw geblesseerd en dat ook or en passant de vorm van vóór het seizoen. 4 koord mag dan momenteel een lin opbouw heten, aan resultaten 'o< nen toch niet zomaar voorbij in (Xuip. Tegenvallend spel van een roller wordt maar moeilijk ver- Dat werd Houtman waar- ilijk al een beetje duidelijk toen amer naar koopjes, stunts en |es speurende manager Peter ..an, de IJslandse aanvaller Pe- lll( itursson al na de achtste compe- m inde contracteerde. Houtman. feelopen zomer door Feyenoord Groningen als de man voor de teruggehaald, kon die tussen in transfer min of meer als een van wantrouwen in zijn rich- Jjipvatten. Uil er Vaclav Jezek, die zeker niet wdruk wekte overgelukkig te zijn V lange aanvaller, hapte voorts toe, toen Stephan rond de lagen een aardig handeltje ont- tlde. Het heette dat Club Brugge da|nan als opvolger voor de bijna Lotte" Lambert be- de en dat Feyenoord vervolgens ip zoek ging naar een vervanger een akkoord kwam met Jan van FC Den Bosch. Houtman (21) hééft Club de bal ook aan het rollen t, waardoor de Rotterdamse teindelijk met een nieuwe een overschot van een slordi- ton uit de bus kwam. Maar is werkelijkheid allemaal zo „on gegaan? Een feit was dat [is naaste assistent Clemens Wes- op dinsdag 19 december (toen f°je nog niet naar Houtman ge weerd had) Jan Peters al volgde »®is West-Duitsland B-Nederland l^esterhof kon tijdens die vries- avond in Bochum onmogelijk 110 de indruk zijn geraakt van Pe- iJdie er in het schaduw-Oranje- tu voor spek en bonen bijliep, r, il toch die belangstelling op dat kajmt. Peter Houtman nu: „Toen ei.t hoorde ging er al een lichtje bij iranden." _jian ook, Houtman werd in feest- ikking aan Brugge overgedaan fzek leek daar op zijn vakantle- ch| in Tsjechoslowakije allerminst om. Dat dacht Peter Hout- k, maar tot zijn stomme ver was Jezek bij zijn terugkeer gelijk teleurgesteld. De mlnza- tjechoslowaak had namelijk een ider plannetje met Houtman •gen en wel: toekomst als libero; .ad Mansveld misschien in zijn bag steken, maar dat terzijde, stetnan: „De transfer was al rond Ik met de jaarwisseling nog even langs ging om wat han dle schudden. Toen begon Jezek ver dat hij een verdediger van d willen maken. Jezek was ak- met Stephan dat Peters kwam. hij had verwacht dat ik een jfer zou weigeren. Ik moet zeg- „In enkele oefenwedstrijdjes itfcerde Jezek mij de laatste tijd rel als verdediger. In het C-team feyenoord heb ik ook lange tijd —p-back gestaan, Jezek zag daar- g ter mogelijkheden voor mij." in. dqele defensieve opdrachten van 4,9 en het onbegrip bij anderen brachten Houtman bij Fey- ncfd juist aan het twijfelen. „Ik nridigde soms meer dan dat ik iel, de Jongens waren daar alle- izeer tevreden over. Ik had echt vertrouwen, maar ja, wanneer je ,,D»pits bent aangetrokken dan er toch naar die goals gekeken, b er nog vijf gemaakt, maar het 'ven van doelpunten werd op lur toch een complex voor me." VENLO Jan Gerits legt zijn functie als voorzitter van FC VVV met ingang van 15 janua ri neer. Hij kon het voorzitter schap van het dagelijks be stuur niet langer combineren met zijn werk. Gerits blijft wel deel uitmaken van het da gelijks bestuur van de Venlose eredivisievereniging. Vice- voorzitter Braam neemt de functie van Gerits over totdat men een definitieve regeling heeft getroffen. De contacten tussen het dagelijks bestuur en het stichtingsbestuur wor den onderhouden door voorzit ter Hovers van het stichtings bestuur. Bristol Rovers BRISTOL Bristol Rovers uit de tweede divisie heeft zich als derde club geplaatst voor de vierde ronde van het toernooi om de Engelse voet balbeker. Bristol Rovers won met 1-0 van Swansea Town door een doelpunt van White. De derde ronde van het toer nooi om de FA-cup had afgelo pen zaterdag gespeeld moeten worden, maar door sneeuw en ijs werden toen 29 van de 32 wedstrijden afgelast. DEN HAAG De vereniging van oefenmeesters in Nederland (WON) wijst de invoering van shirtreclame in het betaalde voetbal af. De WON zal dan ook op de algemene vergadering betaald voetbal op 20 januari in Zeist „het bestuur betaald voetbal advise ren af te zien van shirtreclame" zoals het in een uitgegeven communique staat. Drie motieven voor het „nee" geeft de vereniging van de trainers aan. In de eerste plaats vindt men dat het voor stel. dat het sectiebestuur op 20 janu ari zal doen. niet strookt met de me ning van staatssecretaris Wallis de Vries. Deze heeft zijn bedenkingen tegen de shirtreclame, zeker op het moment dat de overheid het noodlij dende betaalde voetbal financieel moet bijstaan. De WON is verder boos over het feit, dat er geen overleg is geweest voor het nemen van de beslissing. Ten slotte laat de trainers- organisatie de keuze tussen enerzijds de subsidie van de overheid en de waarschijnlijk daarmee verband hou dende lotto- en totogelden en ander zijds de shirtreclame in het voordeel van eerstgenoemde uitvallen. De andere belangenvereniging, de WCS, kent nog geen definitief stand punt. Het bestuur de spelersvakbond vergaderde zaterdag daarover, maar kwam er nog niet helemaal uit. Vol gende week maandag hoopt men tij dens een vergadering in Den Haag wel tot een beslissing te komen. Ook hier worstelt men met de keuze wat het belangrijkst is: subsidie van de overheid of shirtreclame. Een bijko mend probleem is de verdeling van de inkomsten uit shirtreclame, wat gaat er naar de spelers? ..Principieel zijn wij voor shirtreclame", verklaarde se cretaris Ger Lagendijk, „mits het aan bepaalde voorwaarden voldoet." De vaststelling van die voorwaarden ge schiedt maandag aanstaande. Peter Houtman het natuurlijk wel erg aantrekkelijk om naar België te gaan." Een „gouden" transfer dus als belo ning voor een mislukt halfjaar ere divisie voetbal. Misschien heeft Club Brugge zich wat laten leiden door de goede indruk die Houtman voor de competitie in het Rotterdam-toer nooi maakte; een toernooi waar het Brugge van (toen nog) Ernst Happel zelf als invaller voor River Plate aan deelnam. Het valt te verwacht dat het Club Brugge van trainer Bandi Beres bij de hervatting van de competitie met de driemansaanval Ceulemans-Hout- man-Lambert (pas weer fit) begint. Houtman, over zijn positie bij een nieuwe topclub: „Ik wil zo snel moge lijk wat presteren. Dat eist het pu bliek ook van Je. Maar van de leiding mag ik het eerste halfjaar wat accli matiseren. In de drie daarop volgen de contractjaren moet het gaan ge beuren." CRANS-MONTANA De dertigjari ge Westdultse slalomspeclallst Chris tian Neureuther is winnaar geworden van de reuzenslalom in het Zwitserse Crans-Montana. De Bulgaar Popan- gelov werd tweede en de Italiaan Tro- jer derde. De overwinning van Neureuther kwam als een grote verrassing omdat de arts uit Garmisch-Partenkirchen de laatste vijf jaar geen slalom meer had gewonnen. De grote favorieten voor de zege, de Zweed Stenmark en de Zwitser Lue- scher die nog steeds de leiding heeft in het klassement om de wereldcup, vielen in de eerste manche. Ken Read, de Canadees die zaterdag in het Franse Morzine de voor de wereldbeker meetellende afdaling won. is alsnog van deze overwinning vervallen verklaard. Hij werd wegens het dragen van niet-toegestane kle ding gediskwalificeerd. Ook een tweede Canadees, de als veertiende geëindigde Dave Murray, onderging dit lot. Al direct na de race was er door de Italiaanse teamleiding tegen de kle ding van de Canadezen geprotes teerd. In eerste instantie was dat pro test afgewezen. Nader laboratorium onderzoek wees evenwel uit, dat de kleding door toepassing van niet toe gestane materialen een lagere lucht- weerstand gaf. De als tweede geëin digde Canadees Steve Podborski, die „normale" kleding droeg, werd tot winnaar uitgeroepen. Tegen de gang van zaken is nu door de Canadese teamleiding protest aangetekend. OAKLAND MOSKOU De Sovjet-Unie heeft het Internationale Olympisch Comité (IOC) gerustgesteld, door de berichten van de afgelopen week te ontzenuwen. In het partijblad „Pravda" schreef Ignati Nowikov, de voorzitter van het organisatiecomité van de Spelen van 1980, dat de regering van de Sovjet-Unie het IOC garandeert dat de regels van de overkoepelende Olympische bond strikt aangehouden zullen worden. Daarmee herhaalde Nowikov de belofte van de Sovjet-Unie die bij de kandidaatstelling van Moskou tijdens de algemene vergadering van het IOC in Wenen in 1974 werd gedaan. Het artikel van Nowikov, die tevens plaatsvervangend minister-president is, is belangrijk omdat het de uitspraken van Sergej Pavlov, minister van sport, tegenspreekt. Pavlov verklaarde vorige week dat sportlieden uit West-Berlijn een speciale behandeling zouden krijgen, hetgeen niet in overeenstemming is met de reglementen van het IOC. Wllly Daume, de voorzitter van het Westduitse Olympisch Comité die reeds het woord „boycot" had laten vallen, was niet verrast door het artikel. „De uitspraak van de plaatsvervangende minister-president is zoals ik verwacht had. Ik aanvaard het als een rechtzetting." Knoetze was vroeger politieman en heeft een jonge neger in de benen geschoten tijdens de ongeregeldhe den in Soweto twee jaar geleden. La ter moest een been geamputeerd wor den. Diverse groepen hadden al de monstraties voor zaterdag aanstaan de aangekondigd. JOHANNESBURG Het ministerie van buitenlandse zaken van de Vere nigde Staten heeft het visum van de Zuidafrikaanse bokser Kallie Knoet- ze Ingetrokken. Het gevecht in het zwaargewicht tussen Knoetze en de Amerikaan Bill Sharkey, dat voor za terdag in Miami op het progTamma stond, gaat niet door. Knoetze is reeds in de Verenigde Staten. De in trekking van zijn visum betekent dat hij een ilegaal aanwezige buitenlan der is en dat hij niet mag boksen. De maatregel van het ministerie is een succes voor groeperingen in de Verenigde Staten, die de afgelopen weken geprotesteerd hebben tegen de komst van de zwaargewicht. Door het niet doorgaan van het ge vecht wordt Knoetzes weg naar een wereldtitelgevecht bemoeilijkt. Hij is de tweede op de lijst van de uitdagers van Muhammad Ali, die in bezit is van de titel in het zwaargewicht, (ver sie WBA). De partij tegen Sharkey, de nummer twaalf van Amerika, zou het eerste gevecht van Knoetze buiten Zuid-Afrika worden. (Njv s u\ door Fred Buddenberg AMSTERDAM Jos Valentijn is verbolgen over de handel wijze van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond om de 26-jarige sprinter weer in de Olympische gunst van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) te krijgen Valentijn is van mening dat de KNSB er bij het IOC niet voldoende op heeft aangedrongen de weg voor de ex-professional naar de Olympische Spelen weer vrij te maken. Houtman noemt, terugkijkend. lillende oorzaken voor het mis- half jaar bij Feyenoord. „Voor rroot deel denk ik aan het m van Jezek. waar ik niet in Maar evenzeer was ik zelf niet rm. Tenslotte werd het een kwes- n forceren/ heeft Peter Houtman ook reden A ;g om op Feyenoord met voldoe- ,u|terug te zien. „Het werkklimaat ir ideaal. Het is al zo vaak ge- ren, maar echt: de sfeer was Oudere spelers als Treytel en n hebben daar zeker toe bijge- n. Zij hebben zich nog meer aan le jongeren aangepast dan an- 0,„ m. Juist omdat de sfeer goed z'ihad ik me nog zoveel van die ^J|e competitie voorgesteld. Ik echt niet zo nodig weg bij P-koord. Maar ja. financieel was «JS 5 Ie ijg EN Oud-wereldkampioen Ene de Viae- lal niet kunnen starten bij het wereld enschap veldrijden, dat op 28 Januan in an Padua wordt gehouden. BIJ y ildrii van Overtjse liep hij een gebroken iTSEN De Noorse schaatsbond heeft e vier rijders uit hel Noorse schaaUkam- tiap van het afgelopen weekeinde in aangewezen voor d» strijd om de Euro- M Op 20 en 21 Januari zuilen in Deventer Jan Egil Storholt. Kaj Stenshjemmet. 8J0brend en Oryvlnd Tveter Als reser nummer vijf van Hamar. Tom Erik aan de ploeg toegevoegd De Westdultse amateurbokser JUr »use is niet meer m acuut levensgevaar Is na een coma van 31 dagen, gevolg van tspartlj, weer bij bewustzijn gekomen eerste keer moest hij niet meer kun.-r leademd worden en kon hij de belde iQitoeer beweger. De artsen van de kliniek n waar Krause verpleegd wordt, waai- S.p echter voor :e groot enthousiasme Er nog complicaties optreden Even terug in de geschiedenis. Jos Valentijn tekende in februari 1973 een profcontract bij de op lemen pij lers gebouwde en al snel ingestorte profschaatsbond, de ISSL. Het was een driejarige verbintenis, waardoor Jos Valentijn de eerste schaatsenrij der werd met eem meerjarig contract. Door zijn goedkeuring aan het con tract te hechten, sloot Valentijn zich zelf uit voor deelname aan de Olym pische Spelen. Nadat al snel bleek dat Valentijn het contract had onder tekend in een vlaag van lichtzinnig heid (Valentijn was pas 20 jaar oud en Jos Valentijn Is tijdens sprlnlwedstrijden in het Italiaanse Madonna dl CampigUo op de 500 meter als tiende geëindigd In 39,42 seconden De Rus Koeltkov won de afstand In 37.92 Ullkema was vijfde (38.04). De Boer zesde (38,09). Kraayeveld twaalfde <39.S0i en De Jong dertiende <39.61 Oovaert viel Op de 1000 meter was Valentijn zevende in l 19.34. Oovaert was zesde (1.18,75). De Jong achtste <1 19.85) en De Boer negende <1 19.931 Kraayeveld en Ullkema kwamen ten val Vanavond maakt trainer Jan Oemser het viertal bekend, dat zal deelnemen aan de landenwed- strljd Nederland-Zweden, die het komend week einde In Assen wordt gehouden deed het alleen voor het in het voor uitzicht gestelde 'grote geld'), wilde hij weer terugkeren in de rijen der amateurs. Met de hulp van Henny Roos. de toenmalige voorzitter van de hardrijsectle van de ISU. de inter nationale schaatsbond, en de mede werking van de KNSB. lukte dat. De KNSB deed hierna de belofte om bij het IOC tot het uiterste te gaan om het probleem-Valentijn ook op Olympisch vlak uit de wereld te hel pen Valentijn meent dat de KNSB deze belofte niet is nagekomen en daar richt de kritiek van de schaat senrijder uit Heerenveen zich op. Va lentijn: „Vorig jaar heeft de KNSB mij voorgelogen. Ze hielden mij voor, dat in een gesprek met Lord Killanin, de voorzitter van het IOC, was geble ken dat aan mijn situatie weinig te doen was. Later heb ik vernomen dat er helemaal niet met de hoogste in stantie gesproken is. Dit laat mij ui teraard niet koud, al weet ik dat de KNSB altijd al enigszins dwars is geweest wanneer mijn positie ter sprake kwam." Jos Valentijn vindt dat hij, gezien zijn prestaties in het verleden, zeker in aanmerking zou kunnen komen voor de eerstvolgende Olympische winterspelen in Lake Placid. Zoals de verhouding nu met het IOC ligt, be hoort deelname van Valentijn tot de onmogelijkheden. Een situatie, waar mee hij zich verzoend lijkt te hebben. Jos Valentijn, zegt berustend: „Ik zal er beslist niet zelf achteraan gaan. die tijd heb ik gehad Ik vind dat ik er zelf al genoeg aan gedaan heb. Je moet over wegen gaan, die je zelf niet bewandelen kan en daar begin ik niet aan. Het is Jammer, maar voor mij is er niets meer aan te doen." Bij de KNSB is de kritiek van Jos Valentijn niet in goede aarae geval len. De aanklacht van de schaatsen rijder werd geregistreerd als een don derslag bij heldere hemel. Voorzitter Herman van Laer begrijpt niet goed waar Valentijn over praat. Hij is van mening dat de KNSB zich voldoende voor Valentijn heeft ingezet, maar dat het IOC van geen wijken wist. Van Laer: „De kritiek van Jos is on juist. Wij zijn voor de eerste maal in 1975 bij het IOC geweest om te kijken wat de mogelijkheden voor Jos wa ren. Hun antwoord op ons verzoek was echter onverbiddelijk: nee Afge- Cees Kerdel, sinds 1976 het Neder landse lid van het IOC, vindt de kri tiek van Jos Valentijn dan ook niet gerechtvaardigd, al weet hij dat het gaat om een geval apart. Kerdel: „De KNSB heeft indertijd uitermate goed en correct gehandeld. Het toenmalige verzoek van de schaatsenrijdersbond om Jos Valentijn de status van ama teur opnieuw te verlenen, is vla mijn persoon doorgegeven aan het IOC. Ik deed er toen een aanbeveling bij, om dat het een zeer uitzonderlijk geval betrof. Jos Valentijn heeft immers maar éénmaal in de hoedanigheid van professional gereden (in de Uit hof in Den Haag, red.) en is eigenlijk dus maar vier minuten professional geweest. Bovendien was hij in 1973 nog minderjarig, waardoor zijn ouders het contract hadden onderte kend. Het bestuur van het IOC hono reerde het verzoek evenwel niet, om dat zij toentertijd geen precedenten wilde scheppen." OAKLAND - Betty Stöve heeft zich geplaatst voor de tweede ronde in het damestoemooi van Oakland (Callfor- nië). In de eerste ronde stond zij Mi chelle Tyler slechts vijf games toe: 6-3 en 6-2. De Amerikaanse was niet be stand tegen het serveer- en volleyge- weld van Stöve. De als tweede geplaatste Chris Evert was was na lange afwezigheid weer terug op de tennisbaan. Hoewel zij haar spel als „roestig" omschreef had zij geen moeite met haar landge note Barbara Jordan, die met 6-3 en 6-2 uitgeschakeld werd. NEW YORK Björn Borg werd in New York door de bond van berocps- tennlsspelers uitgeroepen tot speler van het Jaar 1978. De Zweed won verleden jaar op Wimbledon voor de derde achtereenvolgende keer het herenenkelspel. John McEnroe werd gekozen tot veelbelovendste speler in 1978 en als beste dubbel kwamen Bob Hewitt en Frew McMillan uit de bus. WASHINGTON De zestienjarige Tracy Austin heeft het toernooi van Washington, het eerste in de reeks van Amerikaanse proftoernooien. ge wonnen. Met gedegen spel van de achterlijn won de tiener van Martina Navratilova, die als eerste was ge plaatst 6-3. 6-2 Tracy Austin ver diende met haar overwinning 48.000 gulden, Martina Navratilova kreeg de helft AUCKLAND - De 19-jarige Amen kaan Tim Wilkinson heeft in Auck land de finale heren enkelspel van het tennistoernooi om de open kampi oenschappen van Nieuw-Zeeland ge wonnen. Hij versloeg de Oostenrijker Peter Felgl Én vijf sets: 6-3. 4-6. 6-4. 2- 6. 6-2. DEN HAAO De Roemeen Die Nas tase heeft het Masters tennistoer nooi, dat deze week in New York voor de negende keer wordt gehouden, vier keer gewonnen. In 1973 zegevier de hij in vier sets (6-3. 7-5, 4-6 en 6-3) over Tom Okker. Nastase won in 1971, 1972, 1973 en 1975. In dat laatste Jaar kreeg de Zweed Borg een zware nederlaag te slikken: 2-6, 2-6 en 1-6.. Andere winnaars van het slottoemooi van het grand prix-circuit zijn: Stan Smith (VS). Guillermo Vilas (Arg). Manuel Orantes (Spa) en Jimmy Con nors (V8). Dé historie riet er al* volgt uit enkelspel 1970 SUn 8mlth (VS). 1971 Die Nastase (Roel. 1972 Die Nastase. 1973 Ule Nastase. 1974 OuUlermo VUas lArgi. 1975 Ille Nastase. 1976 Manuel Orantei. (Spa), 1977 78 Jimmy Connors (V8I Dubbelspel 1975 Juan OisbertManuel Orantes (Spa). 1976 Fred McNalr Sherwood Stewart. (V8). I977r78 Bob HewltUFrew McMUlan iZAfi DEN HAAO Bettine Vriesekoop is door de Europese tafeltennisunie (ETTUi uitgenodigd deel te nemen aan het toernooi van de Europese elite, de zogenaamde top-twaalf. die van 16 tot en met 18 februari in het Zweedse Krlsüanstad wordt gehou den. De Nederlandse kampioene, die vorig Jaar in Praag debuteerde met een fraaie tweede plaats, is voor deze strijd als twaalfde en laatste ge plaatst, een logisch gevolg van het feit dat zij dit seizoen alle internatio nale kampioenschappen overslaat in verband met schoolverpllchtingen. Bij de heren wordt de UJst gedomi neerd door de Hongaarse spelers. On der de twaalf geselecteerden bevin den zich er vier. die de eerste, tweede, achtste en twaalfde plaats innemen. Jos Valentijn lopen winter, in 1977, hebben we het opnieuw geprobeerd, maar ook toen was het IOC duidelijk in haar ant woord: nee. We kunnen nu toch niet voor de derde maal het IOC lastig vallen. We zijn er met veel moeite al in geslaagd Jos te rehabiliteren voor de ISU. Nee, Jos moet niet zeuren." Duidelijke taal van de KNSB-prae- ses, die voor Jos Valentijn niet veel perspectief ziet voor deelname aan de komende winterspelen van 1980 ln Lake Placid. Van Laer. die naast zijn voorzitterschap van de KNSB ook zetelt in het bestuur van het NOC. het Nederlands Olympisch Comité, laat daar weinig twijfel over bestaan. „De reglementen van het IOC zijn heel duidelijk," vervolgt Van Laer. „Wie een profcontract heeft getekend, kan niet meer deelnemen aan de Olympi sche Spelen. Ook Jos Valentijn wist dat heel goed. Punt uit.' De reglementen van het Internatio naal Olympisch Comité spreken in derdaad tegen Jos Valentijn. Tijdens het 75-ste IOC-congres van 1974 in Wenen werd de omschrijving van de term amateur voor de laatste maal herzien. De vuistregel 'Eens professi onal, altijd professional' bleef echter gehandhaafd De oud-voorzitter van het NOC vindt Ka elf pfKïl 11 PT* de kwestie rond Jos Valentijn nogal WflölVCtüflllCl prematuur. Hij meent dat Valentijn zich eerst moet waar maken, voordat hij aanspraak kan maken op een re tourtje naar Lake Placid. Kerdel: „Wanneer Valentijn weer zou bewij zen dat hij behoort bij de top en daardoor een plaatsje in Lake Placid wil claimen, moet de procedure va voren af aan beginnen. De KNSB moet de zaak dan aanhangig maken bij het NOC, dat het verzoek zal door spelen naar het IOC. Hier zal de gehe le kwestie opnieuw bekeken moeten worden. Op dit moment kan ik onmo gelijk oordelen hoe de beslissing van het IOC dan zal uitvallen." Kerdel besluit zijn betoog met woor den, waarvan de strekking weinig op timisme koestert voor Valentijn. Het gaat over nonnen: „Wanneer iemand aan de Olympische Spelen wil deelne men. moet hij aan tenminste twee normen voldoen: aan de amateurre- gels van de ISU en aan de regels van het IOC. Prestaties zijn echter ook nodig en Je moet kunnen rijden bin nen de normen, die de schaatsenrij dersbond voor kwalificatie naar Lake Placid zal stellen. Voor Jos Valentijn zie ik het echt nog niet zo één, twee. drie zitten." WARSCHAU De Amerikaan Ken ny Washington uit New York heeft een contract getekend met de Poolse basketbalclub Lublin en is de eerste Amerikaan die gaat uitkomen voor een Poolse vereniging, meldde het persbureau PAP Lublin staat op de vijfde plaats in de Poolse competitie. Washington die uitkwam voor Southampton college te New York had twee Jaar geleden met de ploeg van dat college in Polen gespeeld. Washington had het er fijn gevonden en toen gedacht dat hij er wel een tijd zou willen doorbrengen. Hij schreef naar de oefenmeester van Lublin en bood zijn diensten als spe ler en adviseur aan. en toen liet men hem weten dat zijn aanbod met graagte was aanvaard Waarop de 23-jarlge Newyorker, die met zijn 1 meter 87 niet tot de „reu zen" in het vak behoort, naar War schau ging. HIJ zal in Lublin spelen tot de zomer, gaat dan naar Amerika om in de herfst weer terug te keren naar Polen

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 13