officieren van justitie (mnl./vrl.) 16 u De nieuwe bijstandsuitkeringen 16 (fiscaal-)juristen en (fiscaal-)ecenomen DIREKTEUR VOOR DE BEHANDELINGSSEKTOR ALGEMEEN DIREKTEUR Met ingang van 1 januari 1979 zijn de normbedragen als volgt: de Tombe Melse&co accountants Publikatie van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk ervaren assistent accountant direkteur (m/v) ZATERDAG 6 JANUARI 1979 TROUW/KWARTET Vereist: doctoraal examen Nederlands recht; praktijkervaring van tenminste zes jaar b.v. bij advocatuur, bedrijfsleven of overheid. Zij die na selectie geschikt worden bevonden, worden In de gelegenheid gesteld zich in te werken als officier van justitie, hetzij op part-time hetzij op full-time basis. Na afloop van deze inwerkperiode, die tenminste een jaar en ten hoogste twee jaar zal duren. kan. afhankelijk van meegebrachte praktijk ervaring. benoeming volgen, hetzij tot substituut-officier van justitie, hetzij tot arrondissementsofficier van justitie. Op beperkte schaal bestaat de mogelijk heid om ook na afloop van de inwerkperiode op part-time basis te blijven werken. Salariëring: gedurende de inwerkperiode: min. (4795.- per maand, max. (6487.- per maand (te Amsterdam, Rotterdam en 'a-Gravenhage max. f7075,- per maand). De inpassing in de salarisschaal is afhankelijk van meegebrachte praktijk ervaring. Na benoeming tot arrondissementsofficier van justitie bedraagt het max. salaris f 6872.- per maand (te Amsterdam. Rotterdam en 's-Gravenhage max. f 7505,- per maand). Bij werkzaamheden op part-time basis bedraagt de salariëring een evenredig deel van bovengenoemde salarisbedragen. Genoemde salarisbedragen zijn exclusief 8% vakantie-uitkering. Tel. inlichtingen worden verstrekt onder nr. (070) 70 60 81 of 70 60 82. Sollicitaties te richten aan de Selectiecommissie voor het openbaar ministerie, per adres Directie Organisatie Rechts pleging en Rechtshulp van het Ministerie van Justitie, Postbus 20301, 2500 EH 's-Gravenhage. „LICHT EN KRACHT" en „PORT NATAL" Nederlands Hervormd Psychiatrisch Centrum ASSEN Dit psychiatrisch centrum te Assen, uitgaande van de Vereniging Ned. Hervormde Stichtingen voor Zenuw- en Geesteszieken, staat voor de uitvoering van een herstruktureringsplan met betrekking tot het dienst- verlenings- c.q. behandelingspatroon en het gestalte geven aan nieuwe vormen van -multidisciplinair - overleg. In bovenvermeld kader is besloten tot een driehoofdige direktiestruktuur daartoe worden gevraagd een en een Zij zullen met de ekonomisch direkteur in een goed geïntegreerd teamverband aan bovenvermelde taakstelling uitvoering geven. Een centrumberaad, waarin de belangrijkste processen van beleids- en bedrijfsvoering bij elkaar komen, zal de direktie terzijde staan. Aan het centrum met ca. 650 behandelingsplaatsen, een sterk ontwikkelde polikliniek en een instituut voor psychiatrische dag behandeling, zijn ca. 750 medewerkers verbonden. De algemeen direkteur zal als primus inter pares de leiding en koördinatie van het direktieteam hebben. Hij heeft primair een bestuurlijke en sociaal-organisatorische taak en zal persoonlijk in dat aandachtsveld stimulerend en richtinggevend werkzaam zijn. Kennis en ervaring in het leidinggeven aan een organisatie van enige omvang en een goed inzicht in de verhoudingen van mens en organisatie zijn vereist. Zij. die eerder krachtens hun opleiding in de psychiatrische behandelingssektor werkzaam waren, doch zich nadien in boven geschetste funktie ontwikkeld hebben, worden gaarne mede in de beoordeling betrokken. De direkteur voor de behandelingssektor (zenuwarts/psychiater) zal als voornaamste taak de leiding en organisatie van deze sektor hebben. De huidige geneesheer-direkteur a.i. heeft de wens te kennen gegeven wederom de leiding van de poliklinische sektor en de A-opleiding psychiatrie volledig te hervatten. Bij de selektieprocedure wordt vertrouwelijkheid in acht genomen. Een psychologisch onderzoek maakt deel uit van de selektieprocedure. Zonder voorafgaand overleg zal geen informatie worden ingewonnen. Belangstellenden worden uitgenodigd binnen twee weken na het verschijnen van dit blad hun met de hand geschreven brief, vergezeld van een curriculum vitae en een pasfoto, te richten aan de heer J.L. van Hasselt, algemeen sekretaris van bovenvermelde Vereniging, p/a Oude Tempellaan 1. te Soesterberg. (tel. 03463-2244 of privé 033-40126). De bijstand dient niet alleen voor de noodzakelijke bestaanskosten die iedereen moet maken. Want er wordt ook bijstand gegeven voor bijzondere uitgaven die niet iedereen heeft, maar die voor u wel noodzakelijk zijn. Hoeveel bijstand u wordt toegekend, hangt af van uw eigen inkomsten. Ook daardoor is de bijstand een duidelijk individuele uitkering, die van persoon tot persoon kan verschillen. Nadere inlichtingen bij uw gemeente. NORMBEDRAGEN Uw bijstandsuitkering is afgelekt van het minimumloon. Oat is hel loon. waarop elke werknemer van 23 jaar en ouder tenminste recht heeft. Van dit loon worden de loon belasting en de premies voor sociale ver zekeringen afgetrokken. Dan blijft het netto minimumloon over. waarop alle sociale minimumuitkeringen zijn gebaseerd. Oe uitkering voor gehuwden is daaraan gelijk. Onvolledige gezinnen (waarin een vader ol moeder ontbreekt) krijgen 90% en alleenstaanden 70% daarvan, omdat de noodzakelijke kosten van het bestaan voor hen lager zijn. Net als iemand die het minimumloon verdient, moet de bijstand ontvanger uit zijn ot haar uitkering de nor male kosten van het bestaan betalen. Dit zijn niet alleen de kosten voor bijvoorbeeld eten, drinken, kleding, meubilair en ontspan ning. maar ook de kosten van het wonen, zoals bij een huurhuis de huur. De normbedragen voor gezinnen en alleen staanden ziet u onder 1 en 2. Wat er veranderd is Sinds 1 oktober 1978 zijn er voor gezinnen nog maar twee normbedragen, namelijk voor echtparen met en zonder kinderen en voor onvolledige gezinnen. Dat komt doordat de kmderaftrok in de loonbelasting is vervallen. Oaartegenover slaat, dat de kinderbi|Slag- bedragen voor de eerste drie kinderen zijn verhoogd. Woonkosten In uw uilkering zit ook een vergoeding voor woonkosten Maar dio woonkosten kunnen zo hoog zijn. dat ze echt niet alleen uit het minimumloon of de bijstandsuitkering kun nen worden opgebracht. Wanneer dat het geval is en u een huurhuis bewoont, kunt u een huursubsidie aanvragen. De gemeente kan u daarover inlichten. Met woonkosten hoger dan f 180.per maand (dus de kale huur. zonder de kosien van gas. water, iicht, centrale verwarming, e.d.) komt u als bijstandontvanger in het algemeen voor huursubsidie in aanmerking. Voor alleen staanden jonger dan 30 jaar gelden een aparte huursubsidieregeling en andere bedragen. Als u op bijstand aangewezen raakt en nog niet voor huursubsidie in aanmerking komt. past de bijstand bij in de huur op dezelfde manier als de huursubsidie zou doen. Eigen woning Hebt u een eigen woning dan komt u natuurlijk niet in aanmerking voor huur subsidie. Bedragen hypotheekrente, eige- naarsonderhoud. belasting op onroerend goed. straatbelasting e.d. bij elkaar minder dan f 180.per maand, dan moet u die kosten uit het uitkeringsbedrag betalen. Liggen de kosten tussen f 180.— en f 562,50 per maand dan krijgt u boven het norm bedrag een toeslag. Deze toeslag is even groot als de huursubsidie voor een huurhuis van die prijs. Woonkosten boven f562,50* per maand Voor huren boven f 562.50 per maand wordt geen huursubsidie gegeven en dus ook geen bijstand. Als u zo duur woont zult u een goedkoper huis moeten zoeken. Om u de tijd daarvoor te gunnen kunt u - voorlopig voor een jaar - een toeslag kriigen. Die is gelijk aan de woonkosten, verminderd met f 237,50. Woont u in een eigen huis met hogere kos ten dan f 562,50 per maand dan geldt voor u hetzelfde. Ook dan zuil u naar een goed koper huis moeien uitkijken. Voor alleenstaanden jonger dan 30 jaar geldt oon bedrag van f 375,per maand. Woonkosten bejaarden Als u 65 jaar ol ouder bent en uw huur is hoger dan f 562.50 per maand, kan het zijn dat u toch voor huursubsidie in aanmerking komt Indien hel subsidiebedrag niet vol doende is. kunt u daarboven extra bijstand krijgen. Omzien naar een goedkopere woning is in dit geval dus niet nodig. Gaan wonen in een dure woning Moet u. om welke reden dan ook. in een huis mei een hoge huur gaan wonen (een serviceflat bijvoorbeeld) overleg dan vooral eerst met de gemeente Er wordt alleen bijstand verstrekt als dit beslist noodzakelijk is. Overgangsregeling Ontving u. in verband met woonkosten die op 31 december 1977 hoger dan f 350. waren, een overbruggingstoeslag, dan wordt deze per 1 januari 1979 met f 10.— ver minderd. 1. GEZINNEN NORMBEDRAG Echtpaar zonder en met kinderen Per week I 294.55 Per maand 11.276.40 Onvolledig gezin (een gezin zonder vader of moeder) Per week f 265,10 Per maand 11.148.70 PLUS: De premie die u betaalt voor een vrijwil lige verzekering of bejaardenverzekering bij een ziekenfonds. Maar niét de aanvullende premie. PLUS: Een vergoeding, gelijk aan de kinder bijslag. voor zover u geen kinderbijslag op een andere manier ontvangt. PLUS: Een vakantie-uitkering van f 17.20 per week ol f 74.50 per maand. Deze uit- koring is voor het onvolledige gezin f 15,50 per week of f67.10 per maand. De uilkering wordt eens per jaar, in Juni, uitbetaald. 2. ALLEENSTAANDEN NORMBEDRAG Beneden 65 jaar Per week f 206.20 Per maand f 693,50 PLUS: De premie die u betaalt voor een vrijwil lige verzekering of een bejaarden verzekering bij een ziekenfonds. Maar niét de aanvullende premie. PLUS: Vakantie-uitkering. Beneden 65 jaar: per week f 12.05 ol per maand I 52,20. 65 jaar en ouder: per week f 14.85 ol per maand f 64,40. De uitkering wordt eens per jaar, in juni. uitbetaald. 3. THUISINWONENDE KINDEREN (werkloos) NORMBEDRAG 16 jaar Per week t 45.35 Per maand 1 196,60 17 jaar Per week f 73.65 Per maand f 319.10 18 tot 21 jaar Per week 1 110.45 Per maand f 478.60 PLUS: Vakantie-uitkering 16 en 17 jaar Per week 1 4.30 Per maand 1 18.60 18 tot 21 jaar Per week f 6.45 Per maand f 28 De uitkering wordt eens per jaar. in juni, uitbetaald. 4. BEWONERS VAN BEJAARDENTEHUIZEN OF INRICHTINGEN NORMBEDRAG De kosten van verzorging of verpleging. PLUS: De premie die u betaalt voor een bejaardenverzekering of een vrijwillige verzekering bij een ziekenfonds. Maar niét de aanvullende premie. PLUS: Een bedrag voor persoonlijke uitgaven eens per maand. Voor een alleenstaande is dat 1211. voor een echtpaar f 384,—. Als u door persoonlijke omstandigheden weinig privé-uitgaven kunt doen. wordt de uitkering lager. Maar niet minder dan I 73.50 voor een alleenstaande en f 154,50 voor een echtpaar. PLUS: Een vakantie-uitkering die gelijk is aan de vakantie-uilkering van de A.O.W. De uitkering wordt eens per jaar. in mei, uitbetaald. PLUS: Een vergoeding voor broodmaaltiiden. als deze niet in de verzorgingsprijs zijn begrepen. Voor een alleenstaands is deze f 78.en voor een echtpaar f 156.per maand. MAAR: De bijstand wordt verleend voor zover de eigen inkomsten niet voldoende zijn om bovenstaande kosien te betalen. Heelt u als inkomsten naast de A.O.W. echter nog een pensioen, dan mag u daarvan als echtpaar f 42.50 en als alleenstaande f21,25 per maand houden. BIJZONDERE UITGAVEN Voor speciale uitgaven die ontslaan door uw bijzondere omsiandigheden. bijvoorbeeld ziekte of gebreken, kunt u een extra uit kering aanvragen. Bent u jonger dan 65 jaar. dan kunt u voor uitgaven in verband met invaliditeit geen bijstand krijgen, maar moet u een voorzie ning aanvragen op grond van de Algemene Arbeidsongeschiktheidswet (AAW). Grotere uitgaven voor eigen rekening Tot de bijzondere uitgaven worden in het algemeen niet de grotere aankopen gerekend die ledereen wel eens moet doen. bijvoorbeeld kleding, meubels of een kachel. Dit zelfde geldt voor verhuiskosten en kos ten van woninginrichting. Alleen in bijzon dere gevallen kan daarvoor bijstand worden gegeven. EIGEN INKOMEN Bijstand ontvangt u als u geen of te weinig eigen inkomsten hebl. Heelt u helemaal geen inkomen, dan krijgt u de normbedragen die onder 1 t/m 4 vermeld staan. Heeft u wel wal eigen inkomsten, dan worden deze van de normbedragen afgetrokken. Maar bij verdiensten worden niet helemaal afgetrok ken. Welke bijverdiensten dat zijn, ziet u hiernaast. Bijverdiensten uit arbeid Van het geld dat u verdient met een bijbaan mag u een derde deel houden. Mei de bui tengewone kosten die u moet maken om dat geld te kunnen verdienen, zoals bijvoorbeeld reiskosten, wordt rekening gehouden Als m uw gezm de vader of moeder ont- breekt.wordt de eerste f 30.25 van wat u per week verdient niet afgetrokken. Per maand is dit 1131.— Bijverdiensten uit kostgangers 40% van wat uw kostgangers u betalen, wordt gezien als uw verdiensten. Die ver diensten worden per kostganger gesteld op minimaal f 45,30 per week ol f 196.50 per maand. Evenals bij andere bijverdiensten wordt een derde deel. dus minimaal f 15,10 per week of f 65.50 per maand, niet afge trokken. Heefi u drie of meer kostgangers, dan wordt dat beschouwd als een pensionbedrijt en worden die inkomsten volledig afgetrokken. Inkomsten uit onderverhuur Twee derde van de overeengekomen huur wordt niet afgetrokken. Maximaal mag u van al uw bijverdiensten niet meer houden dan: f 75,60 per week of f 327,50 per maand voor een onvolledig gezin (inclusief de eerste f 30,25 per week ot f 131,— per maand van bijverdiensten uit arbeid). 4 45.35 per week of f 196,50 per maand voor een gezin met of zonder kinderen. f31,75 per week of f 137,50 per maand voor een alleenstaande en f 16,95 per week of f 73.50 per maand voor een thuisinwonende. Andere inkomsten Al uw andere inkomsten worden geheel van de normbedragen afgetrokken. Dus ook uw per 1 januari 1979 verhoogde A.O.W.- of andere sociale uitkering. Kostgeld van inwonende kinderen Van uw kinderen die een inkomen hebben, kunt u een redelijk kostgeld verwachten. Daarin zit ook een bijdrage in do vaste gezinslasten. Oaarom trekt de bijstand ten minste f 11.90 per week ol f 51.50 per maand voor meerderjarige en f 7.95 per week ot f 34.50 per maand voor minderjarige kinde ren van uw uitkering af. EIGEN VERMOGEN U hoeft niet al uw spaargeld aan te spreken voor u voor bijstand in aanmerking komt. Het vrij te laten eigen vermogen wordt per 1 januari 1979: f 12 900.voor gezinnen f 6 450.— voor alleenstaanden f 7.800.voor bejaarde echtparen in bejaardentehuizen of inrichtingen f 3.900.voor bejaarde alleenstaanden in bejaardentehuizen of inrichtingen. De rente van dit vermogen is ook vrij. Er is een aparte regeling voor een extra vrijlating van vermogen voor oudere ex-zelfstandigen en oudere langdurig werk loze werknemers (50 t/m 64 jaar). Als u een eigen huis hebt met een onbe laste waarde hoger dan het vrij te laten vermogen, dan kunt u eventueel bijstand te leen krijgen op onderpand van uw huis (krediet-hypotheek). Met hoeveel de uilkeringen per 1 januari 1979 zouden worden verhoogd, was pas eind vorig jaar bekend. Vandaar dat de meesle gemeenten geen kans zien om al in januari met deze verhogingen rekening te houden. Dit zal dan een maand later gebeuren - natuurlijk met terugwerkende kracht. de rijksbelastingdienst vraagt (mnl./vrl.) Juristen en economen Bij de rijksbelastingdienst bestaat voor een aantal juristen en economen de mogelijkheid in dienst te worden genomen om te worden opgeleid tot inspecteur van 's Rijks belastingen. Voor zover zij geen fiscaal-jurist ol fiscaal-econoom zijn dienen zij daartoe een postdoctorale opleiding met een duur van ongeveer 2 jaar te volgen. De eerstvolgende opleiding vangt in september 1979 aan; degenen die voor 1 oktober 1979 hun juridische of economische studie denken af te ronden kunnen zich thans ook reeds aanmelden. Uitsluitend sollicitanten die op 1 september 1979 niet ouder zijn dan 30 jaar kunnen in aanmerking komen. Tijdens de opleiding wordt een salaris van f2731,- per maand toegekend. Na het met goed gevolg voltooien van de opleiding volgt benoeming tot adjunct-inspecteur op een aanvangssalaris van f 2871,- per maand. Fiscaal-juristen en fiscaal-economen Bij de rijksbelastingdienst bestaat voor een aantal fiscaal-juristen en fiscaal-economen gelegenheid om als adjunct-inspecteur van "s Rijks belastingen te worden aangesteld. Het aanvangssalaris bedraagt f 2871,- per maand. Degenen die voor 1 juli 1980 hun studie denken af te ronden kunnen zich thans ook reeds aanmelden. De voorkeur zal worden gegeven aan sollicitanten die op de datum van indiensttreding niet ouder zijn dan 30 jaar. De adjunct-inspecteur wordt na het volgen van een stage geplaatst aan een van de inspecties van de landelijk gespreide rijksbelastingdienst of aan het ministerie van financiën. Gewoonlijk drie jaar na benoeming tot adjunct inspecteur volgt bevordering tot inspecteur van 's Rijks belastingen. Aan deze functie is een maximum salaris van f5909,- per maand verbonden. Tot het normale carrièreverloop behoort vervolgens een functie met als maximum salaris f 7075,per maand. Verdere promotie is mogelijk. Voor belangstellenden is een brochure verkrijgbaar met informatie over de rijksbelastingdienst en de functie van inspecteur bij die dienst. Het wordt op prijs gesteld indien bij sollicitatie van het in die brochure opgenomen aanmeldings formulier gebruik wordt gemaakt. De brochure kan schriftelijk of telefonisch worden aangevraagd bij het Rijksinstituut Belastingen, Bree- straat 18. 2311 CR Leiden (telefoon 071 12 56 41). Voorlichtingsbijeenkomsten worden gehouden op: 8 januari te Groningen, centraal belastinggebouw. Dr. C. Hofstede de Grootkade 11: 9 januari te Amsterdam, centraal belastinggebouw. Wibautstraat 2-4; 10 januari te Rotterdam, centraal belastinggebouw. Puntegaalstraat 5; 15 januari te Lelden, Rijksinstituut Belastingen. Breestraat 18; 16 januari te Utrecht, Hoog Catharijne. Radboudkwartier 313-315; 17 januari te Nijmegen, centraal belastinggebouw. Stieltjesstraat 2; 18 Januari te Tilburg, centraal belastinggebouw. Stationstraat 24. De bijeenkomsten vangen steeds om 20.00 uur aan. In verband met het met medewerking van de Rijks Psychologische Dienst - in te stellen selectie onderzoek dient de aanvraag voor de brochure uiterlijk 19 januari 1979 te zijn ontvangen. Alle in deze advertentie genoemde salarisbedragen zijn gebaseerd op de eind 1978 geldende salaris regelingen en exclusief 8% vakantie-uitkering. iedereen leest de krant altijd en overal, iedereen leest de krant altijd en overal, iedereen de Tombe/Melse co registeraccountants, hebben vestigingen in Alkmaar. Amsterdam. Apeldoorn. Arnhem. Baarn. Bergen op Zoom. Dordrecht. Ede. Eindhoven. Enschede. Haarlem. Leeuwarden. Leiden. Middelburg. Ni/megen. Ri/swi/k. Rotterdam. Utrecht. Winterswijk. Zienkzee - paginal Bij onze vestigingen te Den Haag, Leeuwar den en Leiden zoeken wij een ervaren assistent accountant. De werkzaamheden zullen worden verricht in een kleine kontrole-groep, bij een geva rieerd kliën ten bestand. Initiatief en zelfstandigheid zijn hierbij van belang en geven ruimte tot zelfontplooiing met goede toekomstmogelijkheden. Wij denken aan een kracht die de NIvRA- opleiding volgt en daarmee gevorderd is tot ongeveer halverwege het algemene deel Honorering afhankelijk van leeftijd en erva ring. Goede sekundaire arbeidsvoorwaarden. Sollicitaties te richten aan de volgende adressen Veraartlaan 8. 2288 GM Rijswijk. 070-993122; Postbus 816, 8901 BP Leeuwarden. 05100-38238. Postbus 402. 2300 AK Leiden, 071 - 144451. co I FEDERATIE VAN NEDERLANDSE ZANGERSBONDEN (F.N.Z.) De F.N.Z. heeft tot doel het bevorderen van de koorzang in ons land, door samen werking van alle korenorganisaties. Dit zijn thans 9 bonden met ruim 2800 koren, waarbij 130.000 koorleden zijn aangesloten. Om tot dit doel te geraken heeft de F.N.Z. veelvuldige contacten met onder meer Rijks- Provinciale- en Gemeentelijke Overheden en met instanties, die zich met de kunstbeoefening bezig houden. Vakant komt de funktie var Taakstelling: Ondersteuning en uitvoering van het bestuursbeleid. Een belangrijk onderdeel van dit beleid is het houden van vergaderingen ter bespreking van de belangen van de aangesloten organisaties. Voorts o.a. - de leiding van het landelijk bureau - het organiseren van cursussen - het medewerken aan de verbetering van het koorrepertoire - het bevorderen van de internationale contacten - het begeleiden van de invoering van de Rijksbijdrageregeling Sociaal- Cultureel Werk - de organisatie van het Internationaal Koorfestival Verwachtingen: Gedacht wordt aan iemand met goede contactuele eigenschappen, schriftelijke en mondelinge uitdrukkingsvaardigheid, ook in duitse, engelse en franse taal. Bij voorkeur ervaring in, danwel bekendheid met de amateuristische muziekbeoefening en het muziekonderwijs. Een middelbare opleiding, die aansluit op bovengenoemde informatie of daarmee vergelijkbaar niveau is voor deze funktie gewenst. Leeftijd bij voorkeur tussen 30 en 40 jaar. Salariëring, afhankelijk van opleiding en ervaring, minimaal f3.300,- per maand. Sollicitaties te richten aan; Bestuur F.N.Z., Postbus 496 2501 CL Den Haag.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 32