Gemiddelde levensduur personenauto's daalt 'Mijn man is een bloem geworden' Bakkers: broodprijs moet omhoog Klacht tegen Verstandig' roken Stichting Woningbouw Hilversum gekritiseerd Hamido (Den Bosch) ontslaat 122 mensen In 1969-1976 nog maar 8,7 jaar 'Statiegeld' op kentekens Minder omzetten groenteveilingen Verhalen van ex-mijnwerkers en hun vrouwen ZATERDAG 6 JANUARI 1979 FINANCIEN EN ECONOMIE TROUW/KWARTET 21 Van een onzer verslaggevers DEN HAAG De bakkers vinden het nodig dat de broodprijs op korte termijn wordt verhoogd. Eind vorig jaar was de winst op brood beneden hun norm gedaald. Voor Kerstmis al heeft het bestuur van de Nederlandse Bakkerijstichting een ver zoek voor een prijsverhoging ingediend bij het ministerie van economische zaken. In de brief is om een snelle beslis sing gevraagd. Om hoeveel de bakkers gevraagd hebben, wil directeur Buize van de Bakkerijstichting op dit moment niet zeggen Wel legt hij uit dat de geste gen bloemprijs de belangrijkste re den voor het verzoek is. Ook speelt mee dat de lonen in het bakkersbe drijf per 1 januari enkele procenten omhoog zijn gegaan Of het ministerie toestemming geeft, hangt overigens niet alleen van de toegenomen kosten van de grondstof fen en hogere lonen af. Loonkosten mogen trouwens Ingevolge het per 1 januari verlengde prijsbesluit van mi nister Van Aardenne slechts gedeel telijk wojden doorberekend. Het mi nisterie neemt xn haar afwegingen ook de produktiviteitsstijging op. Is die groot, dan is er volgens de over heid weinig reden voor hogere prijzen. „In de bakkerij stijgt de produktivi- teit nauwelijks", zegt de heer Buize. Een grotere omzet zou daar toe kun nen bijdragen maar de verkoop van brood daalt juist Ook van verdere automatisering moeten de bakkers het niet hebben. In toenemende mate nemen zij de rijskast in gebruik, ap paratuur die hen in staat stelt wat minder vroeg te beginnen dan tot nu toe. Dat spaart wel personeelskosten (men werkt minder op onaangename uren) maar de investeringen in de rijskast gaan daar omgerekend per brood bovenuit. De laatste verhoging van de mini mumprijs voor brood dateert van half april 1978. Toen kwam er per brood van 800 gram 3 cent bij. Half septem ber ging de minimumprijs voor een verpakt brood een cent omlaag tot 1.37. Onverpakt gesneden brood werd toen niet goedkoper. Sinds aprii moet de bakker minimaal 1,30 rekenen. Minder bedrijven Volgens het Structuurrapport 1978 van de Bakkerijstichtlng is het aan tal bakkersbedrijven tussen 1978 en medio 1978 teruggelopen van 4.289 tot 4.042. Een daling van 247 zaken, ongeveer evenveel als in de periode 1974-76. De teruggang is geheel toe te schrijven aan de bedrijven die maar een winkel hebben. Het aantal filia len groeide namelijk van 605 naar 742. Het aandeel van de bezorging aan huis van de totale brood afzet ging ook in de periode 1979-78 nog achteruit, zij het dat deze afkalving niet meer zo sterk is als in het begin van de jaren zeventig. Nog 23 procent van het brood werd vorig jaar be zorgd, in 1976 was dat nog 25 procent. ADVERTENTIE Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De gemiddelde levensduur van personenau to's daalt. Bedroeg deze in de periode 1957-1966 nog gemid deld 9,8 jaar, in de periode 1969-1976 was dat nog maar ongeveer 8,7 jaar. Dit blijkt uit berekeningen die drs. C. P. Veerman en drs P. de Wolf, belden verbonden aan het Inter universitaire Instituut Bedrijfskunde te Delft, hebben uitge voerd. De uitkomsten van hun berekeningen zijn gepubli ceerd in het blad „Economisch Statistische Berichten." Drs. Veerman en drs. De Wolf hebben - via een door hen ontwikkelde ge heel nieuwe methode niet alleen de gemiddelde levensduur berekend voor het wagenpark in zijn totaliteit, maar ook voor een aantal merken afzonderlijk en wel voor DAF, Flat. Ford. Opel, Renault. Volkswagen en Volvo. Zij komen tot de conclusie dat Ford. Renault en DAF wat de levens duur betreft waarden bereiken, die in de buurt van het totaalcijfer liggen. Fiat daarentegen scoort, volgens hen. opvallend laag met een levensduur van gemiddeld 7.4 jaar in de periode 1969-1976, terwijl Volkswagen duide lijk boven het totaal-gemiddelde uit komt met ongeveer 10 jaar. Volvo, die in de periode 1957-1966 volgens de onderzoekers al een rela tief hoge leeftijd van 9-10 jaar liet den. bereikte over de periode 1969- 1976 een nóg hogere score. Toch, zo wordt opgemerkt, moet betwijfeld vorden of de 16 Jaar, waarmede in Sweden voor Volvo reclame wordt [emaakt, ook voor de in Nederland ijdende Volvo's representatief is. )rs. Veerman en drs. De Wolf hebben *n sterk vermoeden, dat deze leef- ;ijd. gemiddeld genomen, hier niet wordt gehaald. Vergelijking merken Jit een vergelijking van de afzonder- ijke merken van de cijfers over het tijdvak 1969-1976 met die over het tijdvak 1957-1966 blijkt, dat de le vensduur van Ford. Renault en Volkswagen niet veel veranderd is. Opel en Volvo gaan duidelijk langer mee dan in 1957-1966. terwijl de ge middelde levensduur van Flat kleiner is geworden. Voor DAF is geen verge lijking mogelijk, omdat cijfers over 1957-1966 ontbreken. Omtrent het nut van de door hen uitgevoerde berekeningen merken beide onderzoekers op, dat zowel voor de overheid als voor het bedrijfs leven als voor de consument het van belang is te weten hoe lang een auto meegaat. Zo is het voor de overheid een belangrijk gegeven (uit hoofde van milieuzorg) te weten hoeveel au to's in de toekomst op de schroot hoop zullen terechtkomen. Voor het bedrijfsleven is het kennen van de tijd hoe lang een auto het „uithoudt" van groot gewicht, bij voorbeeld voor de schrootverwerken- de industrie (ten behoeve van de planning van de benodigde capaci teit) en voor de staalindustrie bij haar schatting van het te verwachten aan bod van grondstoffen. Dc fabrikan ten en handelaren in auto's tenslotte kunnen uit de kennis van de levens duur van een auto prognoses opstel len van de te verwachten vervan gingsaankopen. Wat de levensduur aangaat menen beide onderzoekers, dat er verschil lende ontwikkelingen te signaleren zijn die in de richting van een langere levensduur van een auto wijzen (anti- roestbehandellngen; het meer en meer gebruik maken van kunststof fen: een levendig functionerende markt in gebruikte wagens en de da ling van het aantal jaarlijks afgeleg de kilometers per auto, doordat er meer auto's in een gezin aanwezig zijn). Argumenten die een tegengestelde conclusie ondersteunen, zijn de inge bouwde slijtage en de relatieve stij ging van de reparatiekosten ten op zichte van de reële nieuwprijs van auto's. Naarmate de reparatiekosten stijgen, wordt het op een eerder mo ment voordelig de wagen in te ruilen voor een nieuwe. Daarbij komt verder nog, dat het sociale aspect van het volgen van de „mode" de levensduur van een auto evenmin lijkt te be invloeden. Van een onzer verslaggevers AMERSFOORT De Vereniging Eigen Huis in Amersfoort is niet te spreken over de werkwijze van de Stichting Woning bouw 1968 in Hilversum. Deze stichting houdt zich bezig met de bouw van premiekoopwoningen in het gewest Gooiland. Het begint al met het „hoogst onaan trekkelijk" systeem van inschrijving en toewijzing voor woningzoekers. Voor het verkrijgen van een brochure Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM - Het is een be kend feit. dat het autobestand in ons land in werkelijkheid kleiner is dan uit de tellingen van de Rijksdienst voor het Wegverkeer blijkt. Afhankelijk van de mate waarin nagelaten wordt kente kens in te leveren het staat vast. dat een deel van de kentekens achterblijft bij de laatste eigena ren en de sloperijen wordt de berekende gemiddelde levensduur van een auto overschat. Om dit bezwaar te ondervangen hebben drs. Veerman en drs. De Wolf bij hun berekeningen de jaar lijkse uitval aan auto's op basis van de gegevens van de Rijks dienst voor het Wegverkeer met 25 procent verhoogd en zo een herbe rekening gemaakt van de gemid delde levensduur. Zij menen overigens, dat de over schatting van de grootte van het wagenpark door het niet inleveren van kentekens, zou kunnen wor den ondervangen door een „statie geld" (van bij voorbeeld 250) te heffen op kentekens. Dit bedrag zou bij aankoop van een nieuwe auto kunnen worden geïnd en bij inlevering van het kentekenbewijs kunnen worden terugbetaald. Eventuele renteverrekening zou via de motorrijtuigenbelasting kunnen plaatsvinden. en een inschrijfformulier, moet name lijk vijftien gulden worden betaald. Mensen die zich laten inschrijven, moeten maar liefst duizend gulden inschrijfgeld overmaken. Over finan ciële drempels gesproken!, voegt de consumentenvereniging hieraan cy nisch toe. Bij toewijzing van een woning wordt dit inschrijfgeld weliswaar in minde ring op de koopsom gebracht, maar over die duizend gulden wordt geen cent rente vergoed. Overigens, als een woning niet wordt aanvaard overeen komstig de opgegeven voorkeurnum mers, dan wordt als vergoeding voor administratiekosten enz., niet minder dan tweehonderd vijf tig gulden inge houden. Voor een bouwproject in de gemeen ten Blaricum en Hulzen hadden, al dus het voorbeeld dat wordt aange haald, zich zo'n achthonderd gega digden gemeld. Hierdoor kwam bij de Stichting Woningbouw in Hilversum „het lieve sommetje" van achthon derdduizend gulden binnen. van een onzer verslaggevers AMSTELVEEN Het Konsumenten Kontakt heeft te gen de advertenties voor Roxy Dual, waarin Johan Cruyff oproept tot verstandig roken, een klacht ingediend bij de Reclame Code Commissie. Volgens de directeur van Konsu menten Kontakt. de heer Bert Do- nia, is roken nooit verstandig, ook al rookt men teer- en nicotine- arm. Tevens stelt het Konsumenten Kontakt. dat nooit wetenschappe lijk bewezen is dat het roken van teer- en nlcotine-arme sigaretten minder schadelijk is. Tot slot maakt deze consumentenorgani satie bezwaar tegen het gebruik van een sportman in de adver tentie. Een woordvoerder van Niemeyer betwijfelt of de klacht enige kans van slagen maakt. „Nog geen twee maanden geleden maakte het col lege van beroep van de Reclame Code Commissie bekend, dat het volgens haar wetenscahppelljk vaststaat dat het roken van een teer- en nicotine-arme sigaret min der ongezond is dan het roken van een gewone sigaret en dat het dan ook niet misleidend is om dat in reclame-uitingen tot uitdrukking te brengen". UTRECHT (ANP) Het levensmiddelenbedrijf Hamido In Den Bosch heeft 122 van zijn 447 werknemers ontslag aange zegd. De directie heeft hierover in principe overeenstemming bereikt met de voedingsbonden FNV, de industriebonden NKV en de Unie BLHP, zo hebben de bonden bekendge maakt. Hamido is een onderdeel van de 8teenkolen Handels Vereniging (SHV). Volgens de bonden zal de di rectie van Hamido proberen de over bodige werknemers onder te brengen bij andere onderdelen van het 8HV- concern, maar ook worden er moge lijkheden onderzocht bij andere be drijven. De directie van Hamido heeft zich bereid verklaard om te trachten de overgebleven werkgelegenheid te continueren. Maar gezien de verliezen van de afgelopen tijd en de ongunsti- ge afzetmarkt is zij genoodzaakt het aantal arbeidsplaatsen aan te passen aan de haalbaar geachte omzet. Vol gens de bonden mogen er tot 1 Juli 1981 geen gedwongen ontslagen meer plaatsvinden. Indien het bedrijf dan nog in de rode cijfers verkeert, zullen zij opnieuw met Hamido gaan praten. De HEIDEMAATSCHAPPIJ had een Jaar met wisselend succes. We hebben onze omzetdoelstelllngen niet waargemaakt en onze resultaat verwachtingen ten naaste bij wel, al dus drs. Th. J. van Dijk, lid van de raad vim bestuur. In het binnenland moest de Heldemlj. een achteruit gang constateren, in het buitenland was sprake van een spectaculaire ver betering, groter dan de achteruitgang in het binnenland. De heer Van Dijk zag echter een aantal moeilijke Jaren in het verschiet. AMRO-BANK. Het bestuur schat een zodanige winstgroei over 1978, dat ook na uitbreiding van het kapi taal met 12,7 procent een sUJglng van de winst per aandeel resteert. WES8ANEN - Het bestuur heeft aanwijzingen dat de winst in 1978 is gestegen. Men verwacht dat de winst per aandeel niet is gedaald ondanks de vergroting van het kapitaal. De omzet zal waarschijnlijk de 2.5 mil jard overschrijden 14 procent). Het bestuur heeft een „Bescheiden en ge past vertrouwen in de toekomst". De toeneming van buitenlandse actlvl- teiten zal een posiUeve Invloed heb ben. Het beleid blijft gericht op sprei ding vim risico's en activiteiten. DEN HAAG De omzet van de Ne derlandse groente- en fruitveilingen is het afgelopen Jaar met 47 miljoen gulden of 2,4 procent gedaald tot 1.930 miljoen gulden. Dit blijkt uit een voorlopige opgave van het Pro- duktschap voor Groenten en Fruit. Tegenover een omzetstijging bij de glasgroenten, met 102 miljoen gulden of 10 procent tot 1.117 miljoen gul den. stonden dalingen bij de andere produktengroepen. dooi r Henk Thomas pen enkele keer als ik er kom, naak ik de wandeling van mijn Ouderlijke huis naar de plaats waar ens de schacht en de hallen van puropa's oudste mijn, de Doma- liale, hebben gestaan. Onderweg lit je in een oogwenk zo'n twintig jaar terug in het verleden, want er geen enkele reden om bij die kaalslag bij de tijd te blijven. In de herinnering blijft, een kilometer lang. die met cement bepleisterde muur, de rij mijnwerkershuisjes langs de Nleuwstraat. De straat, die Nederland en Duitsland be grenst. de straat waar de Domanaile- stond. Muur en hulzen zijn donkergrijs, want mijnstof heeft die kleur. Het mijnstof, dat niet alleen het leven van de mannen belaagde, maar ook dat der vrouwen plaag de. De was kon op maandag, wasdag, beslist niet bulten als de rook uit de schoorstenen van de Domaniale de richting van de tuin uitkwam. Die wandeling van een kilometer maakten alle mannen uit de straat waar lk opgroeide. Ik zie ze weer gaan, alleen of in kleine groepjes, als kameleons ln het antraclet- grijs. met pet en „der pungel", waarin brood en koffieblik in een blauw-geblokte hand doek waren samengeknoopt. Ze waren meestal mager, Ingevallen wangen, bleek en met zwarte randen onder nagels en om oogleden. Mijnstof is even vies als hardnek kig en ongezond. Er waren van die mannen, ouder al, die bij mistig weer fluitend In ademden en rochelend hun adem weer lie ten ontsnappen. Stoflongen kreeg je, als je maar lang genoeg in de mijn werkte. Zeker, er waren stofmaskers om diep in de grond kwetsbare longen te beschermen. Dikke bult, eigen schuld, dus. Maar zo is het niet. Je weet hoe het gaat, vertelden oude ren wel. Je bent er niet aan gewend, Je moet bovendien zoveel kubieke meter kool eruit halen om de produktle met de ploeg te halen, het ls heet. Je werkt liggend. Je zweet en dan gaat dat masker Irriteren. Je gooit 't dan maar weg, want als Je de produktle niet haalt Je werkt in akkoord (stukloon) dan merk je dat in het loonzakje. Limburg se mijnen heetten de veiligste ter wereld te zijn. Dat waren ze ook, maar persoonlijke veiligheidsvoorschriften waren vaak niet aangepast aan de werkomstandigheden. De produktle moest immers doorgaan. Lijkwit Waren ze bang in de mijn, waar ongelukken ln kleine hoekjes lagen? Ik weet het niet, want er werd thuis nooit over gerept Er werd alleen over ongelukken gesproken als ze in andere. Belgische, mijnen gebeurden. Wel herinner ik me als de dag van gisteren een middag begin februari 1953. Dc kwam. acht jaar oud. uit school, achterom. In de hulskamer zit mijn moeder, lijkwit, emotie loos. Twee heren van de mijn staan. Door één van hen word lk in de zondagse kamer geloodst, 's Avonds, wanhopig zenuwachtig, hoor ik van mijn oudste zus, thuis geroepen, het verhaal. Instorting, vader opgesloten, nog snel bevrijd, ziekenhuis. Schedel, bek ken. ribben gebroken. In de tijd die volgde, raakte de Zeeuwse watersnood op de ach tergrond. In september komt hij uit het ziekenhuis, goed opgeknapt, knap dik geworden en met een blauwe ritssluiting dwars over de sche del. Wonden van mijnwerkers helen blauw. Er ls veel geschreven en gezongen over het mijn werkers bestaan. Over glück auf. kom pels. blijmoedigheid, zwart goud, kame raadschap, onze mijnen, gevaar. Het opge roepen beeld was leugenachtig. Anders, waarheidslievend, ls het boek „Mijnwerkers" van Wim Nljsten (oud-mijn werker). Jos Bours (dramaturg) en Marlies Hautvast (buurtwerkster). ZIJ interviewden zestig voormalige mijnwerkers, rekenden af met de romantiek van het mijnwerkersle ven. Alleen het zwarte randje rest Een schitterend boek. waarvan alleen Jammer ls dat het niet dertig Jaar geleden, of eerder, is geschreven. atuurlijk werd er gelachen, tndergronds. Ratten, die voor e zoveelste maal het brood it de mijn jas jatten, gedu peerden die van de weer omstuit het brood van hun kameraden opaten en in het ege zilverpapiertje poepten |n dat „pakketje" weer terug kopten in een jaszak, gaven (leur aan het bestaan. In LMijnwerkers" wordt deze kch overschaduwd door de tuurstoffles, die de voormali ge mijnwerker bij tijd en wijle ïegeleidt, het lage pensioen, |e kruipknie (soort voetbal- knie, verooraaakt door het kruipen over scherpe stenen), le kapotte rug. Het versleten p fcroot is nu nog de wrok tegen de ijnartsen. die gewonden of zieken ;ezond" schreven, de spionerende ijnpolltie. de hiërarchie van naar ven likkende en naar beneden ppende middenkaders, die de lensen opjoegen en met vetligheids- irschriften de hand lichtten, tegen Katholieke Mijnwerkersbond, die iets voor de leden deed en tegen de thoüeke clerus, die veranderingen xstreerden en het systeem ze- •nden. 'aar centen aantal citaten uit „Mijnwer- „dus ik op de mijn als leesjon- èn (bovengronds, aan het leesband raar kolen en stenen gescheiden wer en. HT>. ja. en als je dan onder komt dan begint dat: eerst sleperswerk, met het paard varen en dan zo gauw mogelijk proberen in akkoord te ko men, want ik was ja kostwinner. En dan kwam je op een stofpost, daar verdiende je een paar centen meer. dan ging je daar een pijler in. Dat werk daar. dat was het ergste, dat was verschrikkelijk meneer. Dat was gewoon een jaagsysteem en dat kon den ze doen omdat er toen een gewel dige werkloosheid heerste. Die had den de macht om dat te doen met de mijnwerker en geloof maar dat ze het gedaan hebben! Het is mij, en mij niet alleen, overkomen dat opzichters mij de handen op de rug legden om te voelen of lk wel zweette „Die opzichters, zo gauw als die het mijnpak aanhadden en ze kwamen onderin, dan waren het tirannen, beu len waren hetwant die werden van boven af gedreven en die rolden dat weer af op de arbeider." „Toen zat ik en ik had die sproeier op die kolen, want die kolen vielen om laag en dat was stof. dus ik zorgde dat die kolen nat genoeg waren. Dus ik zat daar Toen kwamen me daar vijf van die heren aan. mooie petten op. halsdoek om. mooie witte pakken aan. En lk stond op. .Zeg Jong, dat water moet je afzetten.' Ik zeg: dat is voor die stof meneer. Dat interesseert ons niet. Ik zei: ik moet daar water op hebben, want anders krijg ik te veel stof binnen. (Ik denk wel dat het aandeelhouders waren.) „Weet je wel. dat een meter band ons vijfhonderd gulden kost. En door dat sproeien met dat water rot ons dat weg!" Ik zei: meneer, zolang als ik niet bij Schunck (in Heerlen. HT) een paar nieuwe longen kan kopen voor 50 centen, zolang blijft die kraan open. „Zeg jong. je moet dat water afzetten wel eens bezorgd, maar die had geen invloed, hè, die konden niks aanvan gen. Ik weet nog met de stemming van vóór de oorlog, toen stond ln de krant, dat in Hulsberg tien man op de SDAP en twee man op de Waarheid, op de communisten dus. hadden ge stemd. Dan zei ik: wat zal de pastoor nondeju schreeuwen van de preek stoel zondag." Groot was de angst van economische en geestelijke autoriteiten voor socia listen en communisten. Een mijnwer ker, die na de oorlog lid werd van de (later noodlijdende) „Algemene" mijnwerkersbond heeft het geweten: „Ik woonde toen ln Amby, een heel klein dorpje bij Maastricht en daar heb lk toen de volgende zaak meege maakt: ik was tegelijkertijd lid van de PvdA en ik stond in het dorp bekend als „de rode". Op zekere dag kreeg ik bezoek van pater Willems, die hier aan huis kwam ja. hij wilde eens met mij pratenIk was toen al niet bang meer. voor niemand. En toen kwam het eruit: als lk in die bond zou blijven en zo openlijk socia list zou zijn (want lk hing gewoon de pamfletten voor het raam. hè; die pamfletten met de oude Drees erop) als dat zo door zou gaan. zei pater Willems, dan zou lk het hier in Amby niet lang uithouden. Een half Jaar later kreeg ik bericht van de school waar de kinderen op zaten, dat ze er niet meer op mochten blijven. Van toen af aan heb ik (of de vrouw) elke morgen de kinderen op de bus moe ten zetten naar Maastricht, elke mor gen om half acht". Aan de mijnwerker werd niet ge dacht. Ze hebben het dan wel over de welvaart, maar die welvaart hebben we bekocht, want de zuurstoffles staat om de hoek bij het bed. Daar hebbèn we die welvaart dan aan te danken." „De pastoor was hier de baas. En als je werk wilde hebben hier op de koel (de mijn), dan ging je een briefje Gëbprf halen bij ae pastoor hoef je niet te vragen wat die voor macht had, over alle mensen die hier woonden. De Waarheid werd stiekem hier en daar „Op een dag komen de kinderen thuis van school en toen zelden ze: ja pap pa. vandaag hebben we op school gebeden voor Jouw bekering. We wer den ja de communlstenbond ge noemd. toen vlak na de bevrijding. En toen ben lk er toch uit moeten gaan. want ik wilde niet dat de kinde ren daar last mee kregen. Je werd verplicht voor ln die katholieke bond. je was gedwongen, hè." „En laat lk dan nog dit zeggen over de pensioenen. Dat het hemelschreiend en schandalig is, voor het ganse Ne derlandse volk, dat je je zo hebt moe ten afbeulen, dat we op zondag sjiechten (ploegendienst. HT) hebben moeten maken om die ln Holland uit de nood en uit de kou te helpen „Toen tk op mijn 55-ste werd gepensi oneerd. had lk 404 gulden ln de maand. En ik had nog een kind in huis. En nu krijg ik van het AMF (mijnwerkerspensioenfonds, HT) 310 gulden per maand, de rest is van Drees. Voor veertig Jaar werken on dergronds. Voor het vuilste, smerig ste. gevaarlijkste en zwaarste werk wat er bestaat." Dat werk bestaat niet ineer en nie mand die daarom rouwt. Een mijn werkersvrouw: „Het verschil tussen mijn man toen ie op de mijn werkte en toen hij eraf was: die ls een bloem geworden toen hij van de koel af ging. Eerlijk waar, die was grauw en groen in zijn gezicht. aJUjd grauwen en snauwen, moe. Daar heb lk nou toch geen last meer van. Want ln die tijd dat we vrijden, viel hij zo in slaap. En dat is toch het laatste wat je wilt zo'n moment". „Mijnwerkers, verhalen om te hou den," is uitgegeven door uitgeverij Link in Nijmegen. Het boek is het eerste deel in de reeks „Boek van de Arbeid". Prijs: 24,50.

Nieuwe Leidsche Courant | 1979 | | pagina 21