ermes dieper in de zorgen rion dringt ook "lokkeer spel op De slaven van de reclame Goede prestaties Jan van der Roemer iv Wit superieur: 9-14 r Timman hoog op ranglijst !*opa Cupvolleybal in Doetinchem Kerstwedstrijden in Inzeil Karakter facade voor mensonterende tak van sport Stamsnijder wint cross in Soestduinen Nederlaag voor Deetos _gj)AG 27 DECEMBER 1978 SPORT TROUW/KWARTET P13-RH15 R handbalmedewerker ^G Na de 9-14 nederlaag les afgelopen zondag tegen B. ziet het er somber uit voor laars. In plaats van kans te prolongatie van de landsti- Y 1 de inspanningen van Her- naf nu eerder op gericht zijn te blijven uit de onderste van de ranglijst. had een opkikkertje in de een overwinning juist zo ?X§g- Opmerkelijke wapenf ei- Vet de landskampioen dit sei- niet kunnen laten regis- nog werd Blauw Wit, dat het eveneens uit Limburg Sittardia lijstaanvoerder is, in de Voorburgse sporthal de Vlier germolen weggespeeld. Hermes had de naam punten te behalen uit ont moetingen met sterke tegenstanders. Na het teleurstellende Europacup avontuur tegen de kampioen van Bel gië schitterde de ploeg van coach Joop Meershoek weer als vanouds tijdens de ternauwernood verloren ontmoeting met Sittardia. Na het laatste debacle tegen Blauw Wit mag echter geconcludeerd worden dat dit waarschijnlijk een van de laatste stuiptrekkingen geweest is van een ploeg die eens kampioen van Neder land geworden is. Het was pijnlijk om te zien hoe Her mes krampachtig vruchteloze pogin gen in het werk stelde om de uitste kende Blauw Wit-doelman Ter Haar, die zich overigens gesteund wist door een standvastige verdediging, te pas seren. Voorheen slaagden de Hage naars daar in via verrassende aanvalspatronen. Patronen die nu ook gezocht werden. Verder dan dat zoeken, wat gepaard ging met zeer veel balverlies, kwam de Hermes-aan- val echter niet. Onderling gemor, aanmerkingen op de (zeer matige, dat moet gezegd) leiding, domme overtredingen en 2 minuten-stralfen waren derhalve, naast negen treffers, het voornaam ste resultaat. Toch ziet coach Joop Meershoek nog een lichtpuntje in het troebele hand bal wat Hermes momenteel speelt. Meershoek: „Iedere keer wanneer er weer slecht gespeeld werd overheer ste de gedachte dat het goede spel vanzelf wel weer terug zou komen. In de rust van de wedstrijd tegen Blauw Wit realiseerden de jongens zich ein delijk dat ze gepakt werden. Dat ze moesten „bikkelen" voor een goed resultaat. De spelers gingen de twee de helft het veld in met een andere instelling. Die instelling moeten we iedere wedstrijd zien vast te houden. Voor mij is dat het enige houvast wat ik heb voor de tweede competitie helft." Eredivisie dames. Quintus-HMS 8-7. AMC-DVO 14-10, Slttardia-Hellas 14-14. Swllt-V en K 16-6. Ancora-Swlft Arnhem 11-10. Eredivisie heren; Hermes-Blauw Wit 9-14. BELGRADO De Nederland se grootmeester Jan Timman is in de jaarlijkse enquête van het Joegoslavische blad Svijet gekozen als tweede schaker ter wereld. Timman moet alleen wereldkampioen Anatoli Kar- pov voor laten gaan. Karpov werd voor de zesde achtereen volgende maal uitgeroepen tot de beste speler ter wereld. Na Timman komen Viktor Kort- sjnoi (de verliezer van de twee kamp om de wereldtitel), de Hongaar Lajos Portisch, de Sowjetrus Boris Spasski, de Tsjechoslowaak Vlastimil Hort, de Sowjetrus Mikail Tal, de Deen Bent Larsen, de Zweed Ulf Andersson en de Sowjetrus Rafael Vaganijan. INZELL De sprinter Jan van der Roemer heeft bij de internationale kerstwedstrijden in Inzeil goede prestaties geleverd op de 500 en 1000 meter. oos Hamer ,E Hoe belangrijk het spelen van Europa Cupwedstrijden wordt beschouwd, bleek t de uitlating van Pim Raterink, de hoofdspelverdeler van het Doetinchemse Orion: de winst van deze bekerfinale groei je als ploeg en dan zijn de reisjes, die daar aan vast de grootste beloning." Een mening die door zo'n vijftienhonderd toeschouwers gedeeld 3e waardering voor de prestatie van de Doetinchemse ploeg werd niet onder de stoelen ■y^iken van de Zwolse Stilo-sporthal gestoken. en zijn mannen hebben hun t in de wedstrijd tegen mede- PVC/Blokkeer niet lang in on- d gelaten. De ploeg van trai- lov^h Peter Murphy startte zeer iden en in een hoog tempo Rljswijkse tegenstander van- t/niegin verstaan gegeven, ftaar één ploeg voor de begeer- 1^- in aanmerking kwam. 'I°4ippe van de ploeg was," vond ./kMurphy. „dat ze opdrachten t/[je toe wisten uit te voeren." die voor de Zuidhollan- !noeilijk waren. Geen moment lploeg van Ad van der Velden J>eeld tot het goede spel in de Cupwedstrijd van enkele we lden tegen de Poolse titelhou- Olsztyn komen. Van der Vel- over de wedstrijd in Zwolle: Ion was voor ons gewoon te' beheersten een paar elemen- derdelen zo goed, dat we daar jen konden doen." 'pendels, met 31 jaar de vete- lo/ue Doetinchemse ploeg, daar- ïet is het symptoom van de We beginnen ons |>loeg in de eredivisie te ont- fi. Vorig seizoen was het een van aanpassen. Nu gaan we «ahstanders ons eigen spel op- u" Aanvankelijk hadden we ilte mee. Maar dat is niet zo (pelijk. Zeker drie Jongens de sprong vanaf de derde eegemaakt. Het is logisch aanpassing vraagt." ït grote geheim achter het icces wilde Peter Murphy zondermeer uitlaten. „Het is stie van een paar factoren. In e plaats natuurlijk een paar nische. We zijn erin geslaagd eilijke serve te ontwikkelen, ist is het blokken bijzonder ntwikkeld. Doordat we niet bijzonder lange ploeg be- moet de aanval snel ge- vorden. Zowel Pim Raterink !Uert Meyer is In staat de aan- lel te lanceren." lagen de zaken bij PVC/Blok- v,, jor de verwikkelingen met de ponsor kwam het team van der Velden veel in de publicl- it drukte behoorlijk op de lie hoofdzakelijk bestaat uit !n van de Haagse Academie chamelijke Opvoeding. Bo ls de basis een aantal oude Dtjes. Dat in tegenstelling tot lat nu zo'n drie jaar in dezeif- instelling speelt. Het gebrek i goed teamverband breekt ikkeer meer op dan verwacht icki •f n se .M Pim Raterink en Norbert Meyer en de wisselspelers Bob Raterink, Jacques Jacobs en Erik Menkehorst op de schouders. De damesfinale werd een herhaling van het zaterdag gespeelde competi tieduel tussen Corbulo en nog lands kampioen VC Heerlen. Corbulo won onder meer door het uitvallen van Truus Gielen, die toen een zweepslag opliep. Ook in Zwolle was Corbulo, met Irene KI under als beste speel ster, de sterkere ploeg die dat via 15- 7. 19-17 en 15-7 (3-0) in cijfers uit drukte. Stand: DVC 11-20, Corbulo 11-18, Dynamo 11-18, Orion 10-14. VC Heerlen 10-14. Energo 11-14, AMVJ 11-10. 8FC 11-10. Orawi 114, Katapult 11-4, LyeurguS 11-2, Haag '68 11-2; Stand: Corbulo 11-20, Zaan '60 10-16, AMVJ A 11- 16, Oeldrop VC 11-14, Orion 9-12. EAW 11-10, Lycurgus 11-10. VVC 9-8, PVC/Blokkeer 10-6, AMVJ R 11-6, Brevok 11-6, Dynamo 11-2. Deze smash van George de Jong van Orion wordt nog gestopt door het blok van PVC Blokkeer. Orion bleek in het verdere verloop van de bekerfinale veel te sterk voor Blokkeer. De kortste afstand won hij in 39.83 seconden, ruim voor de Westduitser Herbert Schwarz In 40.13. Ook op de 1000 meter was Van der Roemer de snelste. In 1.20,00 finishte hij met bijna een volle seconde voorsprong op de Westduitser Stephan Pantzer. Voor de Nederlandse allrounders wa ren er geen overwinningen wegge legd. Op de 500 meter werd Fred Rijnders tweede achter Fritz Gawe- nus uit West-Duitsland. Zijn tijd was 41.20 seconden. Marcel Scheperkamp werd derde in 41.5. Op de 3000 meter eindigde Harm van de Pal op de derde plaats in 4.26,22. Opnieuw waren hier Westduitsers de sterksten. Herbert Schwarz won en Günther Schumacher werd tweede. Scheperkamp noteerde als tijd 4.29,40 en werd vierde. De Westduitse oud-Olympisch kam pioene Monika Holzner-Pflug, die aan een opmerkelijke terugkeer bezig is, won bij de dames de 500 en 1000 meter. De 500 meter in 43,97 en de kilometer in 1.29,77. Op de 500 meter was Alie Boorsma tweede in 44.81. De 3000 meter was een Nederlandse aan gelegenheid. Ria Visser won in 4.51,32, waarmee zij als enige onder de grens van vijf minuten bleef. Alie Boorsma werd tweede in 5.04,61. In Akkrum werd op natuurijs het Fries kampioenschap korte baan voor heren gehouden. Plet de Boer uit Jellum legde de drie ritten van 160 meter het snelst af. Zijn totaaltljd was 44.35 seconden. Lieuwe de Boer werd tweede in 44.60, Matthljs Kuiper derde in 44.90 en Henk Hospes vierde in 45.10. Rien de Roon heeft de marathon op de kunstijsbaan van Groningen, de negende in de serie om de KNSB- beker, gewonnen. Hij reed het com plete veld op een of meer ronden. Na ruim 70 ronden maakte zich onder leiding van De Roon een kopgroep van zes man los uit het veld. Kort voor het einde liet De Roon ook deze groep achter zich, in gezelschap van een rijder uit het peloton, Piet Bloed jes. In het klassement leidt Arie Er- iks, die derde werd, voor Co Glellng, die als vierde binnenkwam. Bij de dames reed Atje Keulen-Deel stra haar eerste marathon van het door Johan Woldendorp AMSTERDAM Successen maken blind. De Koninklijke Nederlandse schaatsenrijdersbond vergaapte zich aan de ti tels en recordraces van Ard Schenk en Kees Verkerk, de bestuurleden van de voetbalbond klopten zich ten onrechte op de borst, omdat het oranje-elftal twee keer net geen wereldkampioen werd en de wielerunie lijkt na een met vraagtekens omzoomd democratiseringsproces en een verjon ging in bestuurlijke zin weer enigszins ln slaap te zijn geval len. Ondanks het feit, dat Jan Raas drie klassiekers won, Nederlandse professionals zeven etappes in de Tour de France op hun naam schreven (de proloog niet meegeteld) en Gerrie Knetemann waarschijnlijk zonder onderhandelen met zijn concurrent Francesco Moser de regenboogtrui om zijn schou ders mocht trekken, was 1978 allerminst een succesrijk jaar. Het teveel aan sociaal leed weegt nu eenmaal niet op tegen het klatergoud van het succes. En na zondag, na de jaarwisse ling, lijkt het allemaal nog veel slechter. dictatoriaal land en het afgeperste leyn, de ln feite reserve spel- „Het moet bij ons van het iele vechten komen. Dat ele- wel aanwezig. Tegen mindere heeft het ook succes, vooral er een aantal mensen bij is, livisie-ervaring heeft. Zodra je egen een gesloten ploeg komt, iet daar niet mee". s duidelijk wel gebaseerd op mverband. Dat bleek aan het n de eerste set. Met nog één in de eerste setzege af kwam K" oog van Koos Mendels zo g op het hoofd van zijn me- Fred Wellink, dat deze met ende hoofdwond moest uit- cques Jacobs, Vorig seizoen de divisie, verving hem in ileemloos. Met 15-9 werd de schrede naar de bekerwinst 12-7 in de tweede set kwam ven in moeilijkheden. Het ge- is dat PVC/Blokkeer tot 12-11 on komen. Daarmee was het en (15-12). De derde speelperi- een formaliteit. Via 7-1 en 10- de Orion-ploeg, bij wie Wel- it een fraaie tulband weer was ïkeerd, naar de 15-5 setwinst, zekerheid gaf dat volgend sei- Doetinchem Europa Cup ge wordt (3-0) De hoofdaanval- oos Mendels en George de de hoofdblokkeerders Fred en Gerard Wesselink moch- zumen met de spelverdelers In een tijd, dat de Neder landse wielerprofa In spor tieve zin ongekende suc cessen behalen, is de werkloosheid schrijnender dan ooit en stammen veel sociale regels uit de oer tijd. Over die keerzijde van de klatergouden medaille gaat deze serie van vier verhalen. Vandaag wordt het eerste artikel gepubli ceerd. De overige delen volgen op 28, 29 en 30 december. In vier artikelen wordt de situatie in het proffietsen onder de loupe geno men. Het is duidelijk, dat het geen opwekkende verhalen zijn. Het ver schil tussen arm en rijk is ln wezen zo groot als het onderscheid in welstand tussen een grootgrondbezitter in een keuterboertje, dat het schrale stukje grond mag bewerken. Een beroeps- wielrenner knapt in wezen mensonte rend werk op, terwijl de betaling voor de kansarme navenant is. In veel ge vallen Is het woord fooi nog een vorm van overdrijving. Het wielrennen ls aan de ene kant een tak van sport, die alom bewondering afdwingt vanwege de inzet, die nodig is om iets in dat keiharde metier te bereiken. Het kijkersvolk ziet de sportmensen nu eenmaal graag zwoe gen. Maar in de wielrennerij is de grens van het menselijke al lang over schreden. In hun boek „De verwor ding van de economie voor de arbei der, ondernemer en kruidenier ver klaard" hebben Arnold Heertje (PvdA, vroeger DS'70) Frans Nypels (oud-wielerjournalist) en Kees Tam boer (tegenwoordig sociaal-econo misch redacteur van Het Parool) en kele bladzijden gewijd aan de dood van Tom Simpson. De Brit liet tij dens de beklimming van de Mont Ventoux, in de zomer een verschrik kelijke, gloeiend hete steenklomp, het leven. Het gebeurde tijdens de Tour de France van 1967 en sindsdien is dat spektakelstuk nog onmenselij-1 ker, nog commerciëler, nog „viezer" geworden. Het drietal relateerde de dood van Simpson «aan de harde economie. Een verbijsterend citaat: „In het shirt van Tommy, in de brede borstzak die zijn hart bedekte, zaten twee lege ampul len en een halfvolle met Tonedrin. Een beetje inflatie is toch niet erg. Een beetje doping is toch niet erg. Had de keizer van weleer, Jacques Anquetll, in een openhartig vraagge sprek niet gezegd dat zijn dagelijks rantsoen vergift een normaal mens waarschijnlijk meteen de dood in zou Jagen? Anquetll overleefde, Simpson sneuvelde. Anquetil consulteerde de beste specialisten, Simpson had niet 20veel geld. Hij moest het met een kwakzalver doen. De ongelijkheid in macht, kennis en inkomen tussen 8impson en Anquetil werd de eerste fataal. Doping, de gierende inflatie van de wielersport, heeft daar geen boodschap aan." Mathé Dohmen als amateurrenner in de bloemen, als be roepsrenner in de moeilijkheden. Onnadenkende wielerfanaten heb ben op hun beurt geen boodschap aan doping. Het gebruik van dat woord in het bijzijn van beroepsflet sers kan die argeloze toeschouwer zelfs een pak slaag opleveren. Af en toe wordt er iemand op het gebruik van doping betrapt. Maar de storm raast door. De medische wereld brengt steeds geraffineerdere vormen van stimulantia voort. Amfetamine was in het laatste levensjaar van Simpson een toverwoord, nu niet meer dan een snoepje zoals bij de thee een koekje wordt geserveerd Kortgeleden schokte tweevoudig Tour-winnaar Bernard Thevenet de (wieler)wereld door te onthullen, dat hij al drie jaar cortisone gebruikt, een stimulerend middel, dat suikerziekte opwekt en de bijnier verschrompelt. Karakter, moraal en afzien vormen de facade, waarachter één van de meest onzuivere sporten ter wereld zich verstopt. Karakter, moraal en afzien worden in te veel gevallen op gehitst door veelvuldig slikken en spuiten. En dat allemaal ter meerdere eer en glorie van de heilige commer cie. Wielrenners zijn slaven van mee dogenloze reclamebaasjes geworden. ZIJ laten zich meesleuren in de maal stroom van aanlokkelijke verhaaltjes van gladde jongens die even onuit roeibaar zijn als onkruid en er niet zelden een vorstelijk belegde boter ham aan overhouden, die hen geen wrange smaak In de mond legt. De werkloze fietsers, vroeger de dwangarbeiders van de weg genoemd (maar het zijn evengoed de slaven van de houders van jungle-planta ges), zijn zo bezeten van het pedale ren, dat ze voor geen goud terug wil len naar het monotone alternatief: de fabriek. Nederland is een wildtuin voor dat soort lieden geworden. Dit Jaar waren er bij de KNWU 88 licentiehouders geregistreerd, voor het merendeel on dergebracht in de ploeg van Peter Post (die gefinancierd wordt door drie buitenlandse firma's), twee in middels opgeheven kleine Nederland se equipes, waar een rechtvaardig so ciaal beleid een holle frase heette, buitenlandse formaties en individue le sponsors. De rest moest zich zelf maar zien te redden. Volgend Jaar zijn slechts 24 beroepspedaleurs ver zekerd van een boterham. Elf van hen verdienen hun geld bij een buiten landse baas (ln dit geval is de ploeg Post. die sportlef gezien onder Neder landse directie staat, als Nederlandse equipe gerangschikt). Ook in een wie- Ier) and als België is de zaak weinig seizoen en boekte meteen een over winning, al was het verschil met num mer twee Margriet Pomper zeer klein. SOESTDUINEN Hennie Stamsnij der heeft de traditionele Kerstcross in de bossen van Soestduinen op zijn naam geschreven. De gelegenheids veldrijder uit Enter trok een streek genoot mee ln zijn spoor: Herman Snoeyink. De onderwijzer uit Dene kamp, die zich altijd als een verdien stelijk wegrenner ontpopt, was de vo rige winter ook als crosser een regel matige gast op de erepodia. Nu kwam hij kwaliteit te kort om Stamsnijder de baas te blijven. Met hun tweeën bleven de Twentenaren wel gerepu teerde specialisten als Wil Brouwers (Amerika), Hans Steekers (Noordwij- kerhout) en Reinier Oroenendaal (Sint Michielsgestel) de baas. •De winnaars van de overige veldritten Soestdui nen (kampioenschap van Utrecht): Max de Vries (Amersfoort); Haaksbergen: Henk Boom (Markc- lo>; Hilversum: John Broers (Maartensdijk); Mid delburg (kampioenschap van Zeeland): Ouldo Pa- rldan (Zaamslag); Driebergen Jaap Bon (Baami; Hnveltc Jons Vlot iWanneperveen). rooskleurig. Tien jaar geleden telde de KBWB 265 geregistreerde beroeps- wielrenners, vorig Jaar slechts 147, het afgelopen seizoen 187. Het invoe ren van een sociaal statuut prof- fietsers moeten kunnen bewijzen dat ze ln staat zijn van hun hobby te leven heeft het leger pedaalkunste naars genormaliseerd. Niettemin zegt Walter Godefroot (volgend Jaar neemt hij afscheid als wielerprof) ln het Belgische blad Sport '70: „Als Je ziet wat iemand als Fons de Bal, die toch één van de beste Belgische ren ners ls, verdient met zijn prijzen, nou daar wil een ongeschoolde arbeider niet voor beginnen." In Nederland kan iedereen beroeps- wielrenner worden. Piet van de Touw, de voorzitter van de wielrennersvak bond WBW: „Wanner je goed gezond bent goed kunt sturen en kunt bewij zen, dat Je een bepaald minimum Inkomen hebt, heb je recht op een licentie. Selectie bestaat dus niet. Goed sturen kan ln feite iedereen en aan de laatste eis voldoet ook een ieder. Terzijde: de KNWU verloor ooit' een proces tegen een zekere Sterk, die bij gebrek aan vakbekwaamheid een proflicentie werd geweigerd. De wie lerunie moest hem dus alsnog als „beroeps" accepteren. Maar, zoals gemomereerd, zelfs voor de meeste „echte" profs valt er weinig te verdienen. De werknemers van Post zitten goed ze hebben een contract van twaalf maanden per Jaar maar de coureurs, die onder dak „genoten" bij de twee andere, reeds opgeheven stallen, kunnen heel andere verhalen vertellen. Mathé Dohmen had bij de door Joop de Gans gesponsorde ploeg een verbin tenis van zes maanden, die hem in totaal zes mille opleverde. Omgere kend dus duizend gulden per maand. Op zich is dat al onder het wettelijk minimum loon, maar er zat nog een adder onder het gras. De „rooie rug" was het niet gespecificeerde totaal van onkosten en salaris. Met andere woorden, stel, dat De Gans van me ning ls, dat Dohmen per maand ne genhonderd gulden onkosten heeft gemaakt, dan resteert hem honderd gulden sociale lasten te betalen, ter wijl Dohmen als werkloze recht heeft ,op tachtig procent van slechts hon derd gulden. En Teus Muls, de andere sponsor? Cees Bal schreef hem een brief waar in hij uiteen zette nog een bepaald bedrag te goed te hebben. Muis ant woordde hem, dat hij op zijn beurt een dusdanige som geld van Bal had te vorderen, dat er voor de Zuidhol landse professional nog ruim duizend gulden overbleef. Trouwens, Muis voldeed ook tegenover andere ren ners niet aan zijn verplichtingen. Hij had zijn coureurs beloofd met een zak geld naar Bunnlk te komen, doch het peloton wachtte tevergeefs. Muis liet weten dat hij in het buitenland ln een file verstrikt was geraakt (Van der Touw, door de renners in de arm genomen: „Onzin, hij zat gewoon in Limburg") en vertelde later dat door ziekte op de administratie de finan ciële afwikkeling was vertraagd. Van onze korfbalmedewerker AMSTERDAM Het Amsterdamse Blauw Wit lijkt in de competitie van de hoofdklasse B van het zaalkorfbal een einde gemaakt te hebben aan de hegemonie van het Dordtse Deetos. Met een duidelijke 14-9 zege bezorgde de ploeg van Joost Leonhard Deetos de eerste competitienederlaag. Door het betere scoringsgemiddelde betekende dat meteen een overname van de eerste plaats. Een teleurstel ling voor de ploeg van Deetos-coach Ron Westerkamp. Juist tegen Blauw Wit, nu getraind door Jan Wals die vorig seizoen Deetos onder zijn hoede had, had men op een beter resultaat gehoopt Deetos had dit seizoen het patroon van de vrije opdracht. Iets waar Wals niet zo'n voorstander van was. Tegen over Blauw Wit had de ploeg van aanvoerder Aart Schalk de waarde daarvan willen bewijzen. Blauw Wit, dat twee wedstrijden geleden nog drie punten achterstand op het Dordtse team had, was door Wals zo gemotiveerd, dat het zich niet de les liet lezen (14-9). Hoofdklasse A: Archipel-LDO 9-8. Ons Eibernest Luto 11-14. Fortuna-BEP 15-12, Deto-Allen Weer baar 10-10. Hoofdklasse B PKC-HKV 12-11. Pams-DO8'40 10-9. «lauw Wlt-Deetos 14-9, Wordt Kwlek-RapWU* - Allen Weerbaar Deto Luto Archipel Fortuna LDO BEP Ons Eibernest Hoofdklasse B BlauwWlt Deetos PKC HKV DOS'46 Pams Wordt Kwiek Raplditas 11 77-48 8 65-59 7 71-66 7 55-57 0 66-69 5 67-74 4 69-88 0 65-76 74-51 69-54 64-56 57-57 62-63 52-63 51-75 55-65 IJSHOCKEY Een 3-3-geliJk spel tegen aarts rivaal Tsjecho-Blowakljke was voor de Sovjet- Unie ruimschoots voldoende om ln Moskou het eigen, sterk bezette ljshockeytocmool te win nen De Russen komen volgende week naar Nederland om drie wedstrijden van het oranje team te winnen SCHAKEN Ex-wereldkamploen Mikhail Tal heeft ln TlfUs de Russische schaaktitel vero verd. HIJ kwam In de laatste ronde remise overeen met de 15-Jarigc Oary Kassparov en finishte op 11 punten. Tsjechkovskl kan op hetzelfde totaal uitkomen. Indien hij zijn afge broken partij tegen Dorfman wanneer spelen schakers hun wedstrijen eens ln één keer uit? ln winst omzet BASKETBAL Het Nederlandse damisbas- ketboJteam bleek op het vterlandentoernool In Rozenburg In de finale niet opgewassen tegen Roemenië. Na een 40-37-stand bij de rust werd het 72-70 ATLETIEK De Nederlandse vcldloopkampl- oenc Annlc van Stiphout heeft ln het Belgische Vosselaere een veldloop gewonnen over 4000 meter Tweede werd de Belgische tttelhoudsler Marleen Mols en derde eveneens een Belgische Nadlnc Claes. De Zeeuwse Brigitte de Nijs uit Hulst eindigde op de vijfde plaats BOKSEN De 8panjaard Alfredo Evnngellsta heeft In Bologna zijn Europese titel ln het zwaargewicht met succes verdedigd Evangells- ta won omdat zijn Italiaanse tegenstander Dan te Cane ln de vierde van het gevecht opgaf HOCKEY Het Nederlandse Junlorenhockey- team heeft In Koeola Loempoer de eerste vriendschappelijke wedstrijd tegen Jong Malei sië met 0-2 verloren BIJ de rust stond Jong Oranje met 0-1 achter Belde teams ontmoeten elkaar nog vier keer IJSHOCKEY De Canadese IJshockeyploeg heeft ln Plzen een wedstrijd tegen Tsjechoslo- waklje met 2-7 verloren. De periodestanden waren 1-0 1-3 0-4 Er waren 6000 toeschouwers TENNIS De 17-jarige Spanjaard Oabricl Urpl heeft tijdens het Orange Bowltennlstoernooi ln Miami Beach de finale bij de Jongens gewonnen HIJ versloeg de Zuldafrikaan SJarl van der Mer- we met 0-3 en 6-1 BIJ de meisjes zegevierde de pas 13-Jartge Amerikaanse Andrea Jaeger De 1 50 meter lange en 36 kilogram wegende speel ster was beduidend sterker dan de Zuldafri kuanse Rosalynn Falrbunk 6-1 en 6-3 DAMMEN Het Nederlands dam te am speelde de afgelopen dagen drie wedstrijden tegen Is raël. Nederland scoorde een hattrick De uitsla gen waren 7-13. 4-16 en 2-18 In de eerste wed strijd leden Clerc en Drost nederlagen VOETBAL Het nationale elftal van Tsje- choslowaklje heeft ook de tweede wedstrijd tijdens het Italiaanse trainingskamp gewonnen N» de overwinning met 3-0 op het Italiaanse elftal werd ook het beste clubteam van dit moment. Perugia, verslagen De eindstand was 2-1 na 2-0 bij rust Panenka en Briza scoorden voor de Tsjechen kort na het begin, Vanlni ln de slotfase voor de Italianen

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 15