Graafschap bejubelt 'verlies' HERSTEL LIVERPOOL Deel III 1979 ouden •Bal voor keegan Periodetitel weer illusie voor Doetinchemmers Manchester United komt te kort: 0-3 Verlies voor Nederlandse wielerploeg Otto Roffel uit bestuur FC Amsterdam SPORT TROUW/KWARTET P11-RH13 LRIJS De voor de West- pitse club Hamburger SV elende Brit Kevin Keegan is jr het Franse voetbalblad ranee Football" uitgeroe- tot beste speler van Euro van het jaar 1978. Op de jreede plaats kwam de Oos- iirijker Krankl, de derde l>rd Rob Rensenbrink. Ruud pol bezet samen met de veedse doelman Ronnie ^llström de zesde plaats. ïgan is de vijfde Britse rtballer die de gouden bal ijgt. Stanley Matthews 956), Dennis Law (1964), Bob- Charlton (1966) en George est (1968) gingen hem voor. Jet klassement van France otball ziet er als volgt uit: 1. levin Keegan (Eng) 87 punten, J Johan Krankl (Oos) 71, 3. pb Rensenbrink 50, 4. Rober- Bettega (Ita) 28, 5. Paulo >ssi (Ita) 23, 6. Ruud Krol en Jennie Hellström 20, 8. Ken- Je Dalglish (Sch) en Allan Si monsen (Den) 10, 10. Peter hilton (Eng). uud Krol en Rob Rensen- Jink zijn de Nederlandse spe- in het „wereldelftal" van 978, dat de Spaanse sport- tant „As" heeft samenges- fld. Het elftal ziet er als volgt It: Fillol (Arg); Krol (Ned), tesor (Fra), Passarella (Arg) )i Cabrini (Ita; Stielike (Wdl), iemmill (Sch) en Hansi Müller (Vdl); Rossi (Ita), Kempes Vrg) en Rensenbrink (Ned). Ilenotti (UENOS AIRES Cesar Me- otti, de coach van voetbalwe- eldkampioen Argentinië, popt zonder werk. Menotti on geen overeenstemming be- tiken met de Argentijnse loetbalbond over een nieuw lierjarig contract, (enotti wenste niet afge- cheept te worden met een iabbekrats. Integendeel, hij ras van mening dat het hono- arium voor een nieuw con- ract navenant moest zijn aan je prestaties die hij afgelopen ttmer bewerkstelligde. Dus 'erlangde Menotti een hand- leid van 150.000 dollar (tegen ti 300.000 gulden) plus een aandsalaris van 10.000 dol- kr. De Argentijnse voetbal- pnd prakkizeerde geen mo ment over deze „onmogelijke" alariseisen en kwam met een egenvoorstel: 40.000 Ameri- [aanse munteenheden ineens n een maandsalaris van 4.000 lollar. Menotti brak hierop de ontacten met de voetbalbond f. In de Argentijnse hoofd- tad circuleren overigens al tngere tijd geruchten dat Ri- er Plate bereid is Menotti in ienst te nemen tegen het dub- ele tarief dan wat hij aan de ond vroeg. eorge >ERBY Charlie George eeft een contract getekend oor de Engelse eerste divisie- lub Southampton. Met zijn vergang van Derby County is en bedrag gemoeid van 00.000 pond (ongeveer 1,6 mil- oen gulden). Daarmee is een inde gekomen aan de onenig- leid tussen de twee clubs die /eken heeft geduurd over de ransfersom. George zelf was Hang rond met Southampton. )e 27-jarige oudspeler van Ar- enal, die één keer voor het Ingelse nationale team uit- cwam, zou in eerste instantie laar de Engelse kampioen Nottingham Forrest gaan. ierby-manager Tommy Do- iherty gaf hiervoor echter [een toestemming omdat de ilubs geografisch dicht bij el- [aar liggen. George koos toen iouthampton als nieuwe club. 'C Den Bosch 1ERINGEN FC Den Bosch leeft in Beringen tegen de Bel- :ische eredivisieclub verloren net 4-1. De ruststand was 2-1 n het voordeel van de Belgen. 'oor Den Bosch scoorde Van e Maas, voor Beringen maak- en Russo, Van Moer, Degreef n Toelen de doelpunten. Er /aren 1000 toeschouwers. De weede helft van dit vriend- chappelijk treffen werd na :en half uur gestaakt, omdat loor opvriezend weer de on- lergrond gevaar begon op te everen voor de spelers. Na iverleg met de trainers staak- e de scheidsrechter het duel. )ntslag lologna Bruno Pesaola, rainer van de Italiaanse eer- te divisieclub Bologna, heeft ijn ontslag ingediend. Bolog- ■a had de laatste weken bij onder slechte resultaten ge- loekt. Pesaola is de vierde rainer in de eerste divisie, die inds eind oktober met zijn lub breekt. De trainers van LS Roma, Verona en AC Napo- gingen hem voor. Eredivisie afgelast door Johan Woldendorp GRONINGEN De stemmingen na afloop waren even voor spelbaar als onlogisch. FC Groningen jammerde om het verliespunt, aangezien het een in de slotfase veroverde voor sprong prijs gaf (1-1), De Graafschap bejubelde het onver wachte succesje uitbundig. In beide kampen was een andere reactie op zijn plaats geweest. Groningen bezit nu evenveel verliespunten als het nog steeds op de eerste plaats tronende Fortuna SC, maar wanneer de thuiswedstrijd tegen SC Amersfoort in klinkende munt wordt omgezet, kan er op grond van doelsaldi stuivertje worden gewisseld. Aan die strohalm klampte men zich in Groningen dan ook maar vast. Voor de noordelijke club hoeft er na de remise in het weer behoorlijk volle Oosterparkstadion voor de tweede keer in dit seizoen 13.000 toeschou wers geen man over boord te zijn. In deze fase van de competitie is een verliespunt tegen een subtopper niet van beslissende betekenis. Trainer Theo Verlangen stelde dan ook te recht: „Zoals het de laatste weken is gegaan, zal het niet blijven voortdu ren. We zullen heus nog wel een keer verliezen." Voor De Graafschap waren de conse quenties van het gelijke spel (tot stand gekomen door doelpunten van Eddy Bakker en Cees van Veenen- daal) in wezen veel ernstiger. Niet alleen bleef de aansluiting met de top van de eerste divisie een illusie, daar naast verspeelde de equipe van trai ner Pim van de Meent zijn kansen op het veroveren van de tweede periode- titel. Het is menselijk om je in dat geval achter niet onbelangrijke „bijkomstigheden" te verschuilen. Wanneer manager Joop van de Klink vooraf constateert, dat De Graaf schap met een plaatsje onder de top al tevreden zal zijn het voorbije seizoen betekende immers een diep tepunt in de geschiedenis van de Doe- tinchemse club heeft hij geen onge lijk. Wanneer de zakelijk leider als een belangrijk feit bespeurt, dat het Achterhoekse publiek weer enthousi ast naar de Vijverberg trekt, is dat evenzeer een reden om een toast uit te brengen. En Pim van de Meent na de wed strijd: „Goed, we hebben een kost baar punt verloren, maar je moet deze wedstrijd in de totaliteit van de eerste divisie bekijken. Het is uiter mate positief dat er vlak voor de Kerst voor een volle bak kan worden gespeeld. Dat bereik je niet alleen door twee goede ploegen uit deze klasse tegen elkaar te laten spelen. Daarvoor is ook een beetje binding en een goede mate van public relations nodig." Het is duidelijk, dat de eerste divisie voor een trainer als Pim van de Meent een verademing is. Kwalitatief staat het voetbal in dit milieu op een heel redelijk niveau al was het zondag onmogelijk om op de keiharde voet balbodem een goede wedstrijd te pro duceren en dat is meer dan Van de Meent na vele jaren degradatievoet- bal bij het altijd talentrijke, maar telkens leeg verkochte FC Amster dam durfde te hopen. Aan de andere kant is de vaak opvliegende en daar door niet altijd op de Juiste waarde geschatte oefenmeester geroutineerd genoeg om met een stalen gezicht zo'n masker op te zetten, dat het lijkt alsof prestaties ondergeschikt zijn aan de pogingen om de gunst van het publiek te herwinnen. Een paar maanden geleden weigerde Van de Meent om De Graafschap in de be slissende wedstrijd voor de eerste pe riode tegen Den Bosch met verdedi gend voetbal op te zadelen. De Gel derse equipe had één punt nodig om een entreebiljet voor de nacompetitie te bemachtigen, maar verloor met 3- 0. Dat was overigens geen onlogische uitslag, want Den Bosch behoort nu eenmaal tot de betere ploegen van de eerste divisie. Van de Meent wees na die ontmoe ting bij voortduring op het belang om die eerste divisie door middel van positief voetbal nieuw leven in te blazen. Vooropgesteld, dat meer trai ners dan alleen Van de Meent minder in hun eigen straatje zouden moeten praten, is het niet reéel om genoegen te nemen met een revival pp beschei den niveau, wanneer er meer een periodetitel bijvoorbeeld haalbaar is. Tenslotte promoveerde De Graaf schap op die manier in 1973 naar de eredivisie, en dat heeft de club aller minst gespeten. FC Groningen streeft nadrukkelijk een combinatie van aantrekkelijk Eerste divisie SC Amersfoort - Eindhoven 1-4 FC Groningen - De Graafschap 1-1 Fortuna SC 17 11 4 2 26 37-17 FC Groningen 16 9 6 1 24 31-11 De Graafschap 16 7 7 2 21 28-18 Excelsior 16 8 5 3 21 25-17 FC Den Bosch 16 8 5 3 21 28-13 Wageningen 15 7 5 3 19 28-20 Willem II 16 5 9 2 19 26-18 Eindhoven 15 4 9 2 17 16-12 Heracles 17 5 7 5 17 19-22 FC Amsterdam 16 6 4 6 16 22-17 SC Cambuur 16 5 5 6 15 18-21 SC Veendam 16 6 3 7 15 22-27 Helmond Sport 17 5 4 8 14 22-30 FC Vlaard. 16 4 4 8 12 15-22 Heerenveen 16 4 4 8 12 16-25 SVV 15 3 4 8 10 17-29 Telstar 16 3 4 9 10 16-27 SC Amersfoort 16 3 2 11 8 17-37 FC Dordrecht 16 2 3 11 7 15-35 FC «Groningen kampioen eerste periode. Periodestand De Graafschap-doelman Doornebosch onderschept een van de vele aanvallen van FC Groningen, dat in de slotfase de volle winst alsnog uit handen geven moest. voetbal en goede prestaties na, ai gebiedt de eerlijkheid te zeggen, dat de thuisclub qua ontwikkeling od een hoger peil staat. Het afgelopen sei zoen had de sprong naar de hoogste klasse al moeten lukken, nu kan uit stel grote gevolgen hebben. Trainer Theo Verlangen beschikt over spelers middenvelders vooral die pro bleemloos in de eredivisie kunnen acteren. De afgelopen zomer waren ze pas na veel moeite bereid om hun contract bij de noordelijke club te verlengen. Het opmerkelijke feit doet zich overigens voor, dat uitgerekend die twee „orchideeën" in de dug-out zitten. Door een aantal blessures in dit verband moet voorstopper Walter Waalderbos ook worden genoemd verdwenen Jan van Dijk en Henk Veldmate uit het beeld en kregen van Verlangen de opdracht om het gene zingsproces vooral niet forceren. Met de naar het midden geschoven Jack van Loon, de breker Sip Bloemberg en de nieuwste vondst van FC Gro ningen, de zwoegende Theo Keukens, als motoren heeft de ploeg aanspre kende successen bijeen geschraapt: 5-2 bij Heracles en 3-1 tegen Fortuna SC, om een paar voorbeelden te noemen. Verlangen: „Ik heb dit elftal laten staan, omdat ik het ritme niet wilde verstoren. Nu is de winterpauze be gonnen. Alle jongens zijn weer fit en dat betekent, dat ik de situatie op nieuw moet bekijken. Voorop staat de vraag: wat is het sterkste collec tief? Ik heb er geen moeite mee om sterke Jongens op de bank te hebben. Een Henk Veldmate heeft er ook be grip voor. Mede door zijn studie is hij in staat om het voetballen te relative ren. Maar ik wil wel toegeven, dat het voor Jan van Dijk een probleem is." FC ORONINOEN-DE O RAAFSCHAP M (0-0). 77 Bakker 1-0. 86 Van Veenendaa) 1-1. Scheidsrech ter: Jonker. Toeschouwers: 13000. Gele kaart: Trentelman (De Oraafschap) wegens onderuit ha len van de tegenstander. fc Oronlngen: OrieveT; Roseboom. Karei Hld- dlnk, Boer, Oosterwold; Van Loon, Bloemberg, Keukens; Bakker, Romljn, Swanenburg. FC Groningen 7 5 1 1 11 21- 7 Fortuna SC 7 5 1 1 11 14- 8 FC Den Bosch 6 4 2 0 10 15- 5 De Graafschap 7 3 4 0 10 9- 2 Excelsior 6 4 1 1 9 10- 5 Helmond Sport 7 2 4 1 8 9- 7 Wageningen 6 3 1 2 7 12-11 Willem II6 2 3 1 7 10- 9 Eindhoven 7 2 3 2 7 10- 9 SC Veendam 7 3 1 3 7 9-13 SC Cambuur 6 2 2 2 6 8- 8 FC Viaardingen7 2 2 3 6 6- t Heracles 2 2 3 6 8-13 Heerenveen 6 2 1 3 5 9- 9 SVV 6 2 1 3 5 6-10 FC Amsterdam 6 2 0 4 4 9-10 Telstar 7 1 1 5 3 4-10 FC Amersfoort 1 0 6 2 5-18 FC Dordrecht 6 0 0 6 0 5-18 Sporttoto Toto 51. Juiste getallen: 3-1-3-1-1-3-1-2-3-1-3-1-3. Aantal deelnemer»: 132.273; Inleg: ƒ397.405,00; Prijzenbedrag: 188.767,38;Eerste prlja: ƒ75.506,95; Tweede prijs: ƒ47.191,85; Derde prijs: 68.068,58. De Oraafichap: Doomebosch; Mlntjea, Trentel man, Van Veenendaa], Schreur; Kocnders, Wlerta (Stemerdlnk), Pleneman; Brink», Polko (Rene Hiddink), Jacobs SC AMERSFOORT-EINDHOVEN 1-4 (0-2) 25 Ja cobs 0-1, 41 Schapendonk 0-2, 52 Soera 0-3, 71 Jacobs 0-4,82 Pon»en 1-4. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwen: 850. Lotto LONDEN In Engeland verkeren de beroepsvoetballers in! deze dagen in staat van permanente mobilisatie. Met vier wedstrijden in negen dagen (dubbels tijdens de Kerst en oud en nieuw) resteert de broodvoetballer nauwelijks tijd voor de kerstkrans en de oliebol. De eerste „doublé" leverde dit week einde een paar aardige verrassingen op. Zo verloor Everton in Coventry zijn ongeslagen record in deze compe titie. Negentien duels bleef de club uit Liverpool zonder nederlaag, de twintigste maakte een einde aan deze fraaie reeks. In de eerste achttien minuten van de tweede helft scoorde Coventry City drie maal door Ian Wallace, Gary Thompson en voorma lig New York .Cosmos-ster Steve Hunt. Everton vocht sterk terug door doelpunten van Mick Lyons en Bob Latchford en werd in de laatste se conden van de (verdiende) gelijkma ker beroofd toen een Coventry-verde- diger zijn geslagen doelman met suc ces te hulp schoot. Het herstel van Everton liet niet lang op zich wach ten. In een zeer aantrekkelijk duel werd drie dagen later op eigen veld met 1-0 gewonnen van Manchester City, dat eerder Nottingham Forest op 0-0 hield. Billy Wright werd In de 70e minuut matchwinner. Door deze resultaten bleef Everton één punt achter op stadgenoot Liver pool. De Europese bekerhouder kwam zaterdag niet in actie. Het duel tegen Wolverhampton was een van de vijftien afgelastingen op die dag. Op tweede Kerstdag maakte de koploper duidelijk, dat aan het verlies van de super-cub aan Anderlecht geen scha delijke neveneffecten kleefde voor de' competitie. Een licht herstel werd In gezet op „Old Trafford", waar Man chester United voor 55.000 toeschou wers met 0-3 werd opgerold. Vooral in de eerste vijfenveertig minuten kwam United geen moment echt in de wedstrijd. Doelpunten van Ray Kennedy en Jimmy Case bezegelden het lot van de thuisclub. Na de rust drong de Sexton-elf sterk aan. Een derde treffer, nu van Fairclaugh, be koelde het enthousiasme aanmerke lijk en Liverpool freewheelde naar het einde. Voor Arsenal was twee ontmoetingen in drie dagen teveel van het goede. Zaterdag werd de derby tegen Tot tenham Hotspur meer dan vlekkeloos afgewerkt. De Spurs figureerden op eigen veld tegen een zeer aanvalslus- tig Arsenal, waarin middenvelder Brady schitterde en zijn Argentijnse collega Ardiles volledig overspeelde. Een hattrick van Alan Sunderland en doelpunten van Stapleton en Brady (0-5) zorgden voor de grootste zege van zaterdag. Gisteren echter werd het duel met mede runner-up West Bromwicht Albion schlemielig verlo ren. Door Robson en Brown nam Al bion binnen vijf minuten met twee treffers afstand. Daarna domineerde Arsenal de overige vijfentachtig mi nuten. Meer dan een tegendoelpunt van Brady uit een strafschop leverde dat overwicht niet op. Wel veel scrim mages voor het doel van West Brom- wich, dat zeer fortuinlijk, zes maal moest de bai door verdedigers van de lijn gehaald worden, van verdere doorboringen gespaard bleef. De titelkansen van Nottingham Fo rest zijn ernstig gedevalueerd na dit weekeinde. De landskampioen be reikte slechts een fifty-fifty score door gelijke spelen. Gisteren kwam het op eigen veld tegen Derby County tot 1-1. In de onderste regionen heeft het in degradatiegevaar verkerende Chel sea het accent op de verdediging ge legd. Met redelijk succes. In beide wedstrijden kwam de Londense club doelpuntloze remises overeen. Bolton-Manchester United 3-0, Chelsea-Bristol City 0-0, Coventry-Everton 3-2, Derby County- Aston Villa 0-0, Leeds Unlted-MIddJesbrough 3-1, Liverpool-Wolverhampton algelast. Manchester City-Nottingham Forest 0-0, Norwich-Queen's Park Rangers afgelast. Tottenham-Arsenal 0-5, Nottingham Forest-Derby County 1-1. Southamp ton-Chelsea 0-0, Arsenal-West Bromwlch Albion 1- 2. Aston Villa-Leeds United 2-2, Bristol City-Co ventry 5-0, Everton-Manchester City 1-0, Ipswich Town-Norwich City l-l, Manchester United-Liver pool 0-3, Middlesbrough-Bolton Wanderers 1-1, Queens Park Rangers-Tottenham Hotspur 2-2, Wolverhampton Wanderers-Birmingham City 2-1. Stand aan de kop: Liverpool 21-33, Everton 21-32, West Bromwlch 19-29, Arsenal 21-27, Nottingham Forest 20-27. HAMBURG In Hamburg worden de geruchten steeds hardnekkiger dat Kevin Keegan aan het einde van het seizoen de plaatselijke SV zal verrullen voor Barcelona. Tegen de astronomische aanbieding van de Spaanse club kan de club, toch een van de rijkste uit West-Duitsland, niet op. Voor de Hamburger SV niets minder dan een ramp, zoals tijdens de inhaalwedstrijd tegen Arminia Bielefeld weer eens overduidelijk bleek. Met drie doelpunten bezorgde hij zijn ploegmakkers, die zeer ma gertjes presteerden, een prettige Jaar wisseling. Arminia kon tegenover de hattrick van de Brit slechts één tref fer stellen. Keegan ls dit Jaar de stra teeg van Hamburger SV. De komst van Netzer als manager heeft een positieve werking gehad op de rol van de Brit in het spelconcept. Werd hij het vorige seizoen slechts in noodge vallen aangespeeld, dit seizoen ls hij de spil van het team, zonder wiens tussenkomst geen aanval wordt op gezet. Het legt de ploeg geen windeie ren. Keegan leidde zijn ploeg naar de tweede plaats achter Kaiserslautem met één punt achterstand. Ook de toeschouwersaantallen stegen ruim boven het Westdultse gemiddelde. Ondanks het vriesweer waren er in het Volksparkstadion 42.000 toe schouwers. Tienduizend minder waren aanwezig bij het duel tussen landskampioen FC Köln en runner-up VFB Stutt gart. De opmars van de Keulse ploeg, die in de laatste wedstrijden de vorm van het vorige seizoen etaleerde, werd gestuit door de nederlaag van 1-2 tegen een zeer aanvallend inge steld Stuttgart. Ook na het doelpunt ANTWERPEN In het Antwerpse sportpaleis heeft België het traditio nele kerstomnium met ruim verschil van Nederland gewonnen. De eind stand was 9-6 in het voordeel van de Belgen. Van de vijf onderdelen won Nederland slechts de ploegenachter- volging en het 1 kilometer tijdrijden. De puntenkoers over twintig ronden werd weliswaar gewonnen door Jan Raas met 14 punten, maar in totali teit zegevierden de Belgen met 31 punten tegen 24 voor Nederland. Ger- rle Knetemann stelde teleur met 1 punt. Ook de afvalrace leverde een over winning op voor Jan Raas, maar ook nu haalde Belgiè meer punten: 19 tegen 17. Gerrie Knetemann was de snelste op de 15 kilometer achter der- ny. België was in totaal beter met 22 punten tegen 14. Rene Pijnen is met de Westduitser Albe.-t Fritz als tweede geëindigd in de koppelwedstrijd over een uur om de grote prijs Oscar Daemers in het Gentse sportpaleis. De Belgen Sercu en Toume zegevierden. Zij legden in 59 minuten en 48 seconden (toen het slotseln werd gegeven) een afstand van 49 kilometer en 833 meter af. Alleen Pijnen en Fritz finishten nog in dezelfde ronde, de overige koppels lagen verder achter. De Britten Bur ton en Medhurst werden op een ronde derde. Roy Schuiten en Martin Benix eindigden op vijf ronden als zevende. Van Gerwen en Plrard werden op zes ronden tiende en laatste. SAN 8EBA8TIAN Twee veldritrij- ders die vorige week zondag hebben deelgenomen aan de cross van 8an Sebastian zijn bij een dopingcontrole positief bevonden. Het zijn de Frans man Jean-Marie Despert en de Span jaard Modesto Garrido. die respectie velijk vijfde en zevende In die wed strijd werden. Aantal deelnemers: 806.823; Inleg: ƒ3.424.372.50; Prijzenbedrag: 1.628.578,94; Beschikbaar uit Jackpot: ƒ31.051.91; Eerste prijs (Inclusief Jack pot): 600.353,84.Tweede prijs: 162.657.69; Der de prijs: ƒ243.986,54; Vierde prijs, ƒ325.315.39; Vijfde prijs: ƒ325.315.39. WESTDUITSE LOTTO: Winnende getallen: 12 - 15 - 21 30 33 - 48. reservegetal: 28. SPIEL "J7 De winnende getallen: 0293907 AMSTERDAM Nadat eerder oud speler Frits FUnkevleugel zich had terug getrokken als elftallelder van FC Amsterdam, heeft Otto Roffel be dankt als bestuurslid van de hoofd stedelijke eerste divisieclub. Het ver trek van de directeur van het Olym pisch stadion, die op basis van een kwaliteitszetel tn het bestuur zat, komt na de verwikkelingen rond voorzitter Dé Stoop en trainer Cor van der Hart niet onverwacht. Roffel drukte de afgelopen zomer de benoeming van Van der Hart tot trai ner van FC Amsterdam er door. Dit gebeurde mede op grond van het feit. dat de geldschieters van AZ'67, Klaas en Cees Molenaar (de vorige werkge vers van Van der Hart), Amsterdam beloofden ƒ40.000,- in de salariskos ten van de oefenmeester tegemoet te komen. Van der Hart werd voor een proefperiode van een half jaar in dienst genomen en ging begin deze maand op ziekteverlof, nadat Stoop zich in een weekbladinterview beledi gend over zijn trainer had uitgelaten. Stoop had liever de assistent van de naar De Graafschap vertrokken Pim van de Meent, Tonny Bruins Slot, als hoofdtrainer aangesteld. Bruins Slot ls nu als intertm-oefenmeester ver antwoordelijk voor het eerste elftal van de „lieverdjes". Roffel was bin nen het acht man sterke bestuur van FC Amsterdam de enige, die zich vierkant achter Cor van der Hart op stelde. ADVERTENTIE Bristol-aanvaller Tom Riche (r) kopt hoger dan Chelsea- verdediger Mick Nutton. In doelpunten hielden de clubs elkaar in evenwicht: 0-0. van Okudera voor Köln in de 24e minuut met een afstandsspetter van ruim 25 meter verplaatste het wed strijdbeeld zich niet. In de tweede helft werd Stuttgart beloond. Mid denvelder Hoeness, die op het bevro ren en gladde veld (het had veel weg van de glijpartij tussen Duitsland en Nederland van afgelopen woensdag) verbazend gemakkelijk uit de voeten kwam, scoorde twee maal. De entree van trainer Robert Geb- hardt bij FC Nümberg, de hekke- sluiter in de Bundesliga, was indruk wekkend. Zijn ploeg behaalde voor 35.000 toeschouwers sinds drie maan den weer eens een zege. Borussia Mönchengladbach, toch niet de eer ste de beste, werd overrompeld door een treffer van voorstopper Eder en wist in het verdere verloop van het duel niet tegen te scoren. FC K01n-VFB Stuttgart 1-2. Hamburger SV-Arml- nla Bielefeld 3-1, FC Nümberg-Borussla Mön chengladbach 1-0. Stand aan de kop: 1. Kaiserslautem 17-28, 2. Hamburg 17-25, 3. 8tuttgart 17-24. 4. Frankfurt 17-20. 5 DQsseldorf 17-18. 8. München 17-18. 7 Schalke 17-18. BRUSSEL De in België afgewerkte bekerwedstrijden leverden nauwe lijks verrassingen op. De enige „stun- tjes" waren de nederlagen die de be scheiden geklasseerde eerste klassers FC Luik en Winterslag tegen de min dere goden AS Oostende en Aalst leden. Lulk-AS Oostende 1-2. Aalst-Wlnterslag 4 ren-Sint Trulden 2-0. Dlest-Beveren 0-2. FC Brug- er-Berineen S-l Vanaf 1 februari: Op 1 februari moet het deel III1979 achter de voorruit van uw auto zitten. Heeft u nog niet betaald met de u toegestuurde acceptgirokaart, doe dat dan dadelijk. Alleen dan krijgt u nog op tijd uw nieuwe deel III. Heeft u geen acceptgirokaart ontvangen, dan kunt u vanaf 2 t/m 31 januari op het postkantoor een deel III in ontvangst nemen tegen betaling van f 18.50. Neem uw legitimatiebewijs en de delen 1 en II van uw kentekenbewijs en de kopie van deel III mee. Ook na 31 januari kan men op het postkantoor een deel III verkrijgen. U moet dan wel f 30,- betalen wegens de extra verwerkingskosten. Publikatie van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 13