Landstitel in voordeel werkt niet Hermes van geinig animo bij Heerenveen )or duels tegen Rusland Scoren Erkenning voor Anderlecht Kees Akerboom mart smeets mensen in de sport >venkamp jorlopig Sschorst Opgaande lijn van vorig jaar dit seizoen niet voortgezet de Heer: 'Het is een zinloze onderneming' jlc 3d Inter Football opnieuw voor kantonrechter Nieuwe trainers voor Oostduitse zwemselectie Belgische nationale trofee voor sportverdienste iG 22 DECEMBER 1978 SPORT TROUW/KWARTET PS17-RH21 it. steriL it Hugo Hovenkamp is de tuchtcommissie van INVB voorlopig geschorst aanleiding van de kop- die hij afgelopen zondag ide wedstrijd Haarlem uitdeelde aan Haarlem- Reuser, De tuchtcom- le heeft nog geen defini- uitspraak kunnen doen t de inhoud van de ver ingen van de betrokkenen '|kt van de aantekeningen ft wedstrijdformulier. De lissie stuurt Hovenkamp :n aanvullende tenlaste- ng. De AZ-verdediger tf eerder deze week een aan de KNVB waarin hij warjld bekende. Indien hij dit kan Hovenkamp alsnog ste jveer voeren tegen de nieu- ett «tenlastelegging. Hangende ihapjefinitieve uitspraak is Ho- amp met ingang van 21 fmber voorlopig geschorst. 45.fied Simon Tahamata is {horst voor één wedstrijd tevens beboet met 150 gul- i. JDe Amsterdamse midden- jrler kreeg bij FC Twente m' derde waarschuwing in 'seizoen. Clubgenoot Kees 35 imborn zag zijn aangehou- 15-25 ind iitg« (zaak van vorige week (gele tegen AZ'67) beslist in wedstrijd voorwaardelijk 150 gulden boete. IAMH 3 /Uraflijst van deze week ziet er als - uit: Hugo Hovenkamp (AZ'67): 1 ^lopig geschorst; Simon Tahamata Oj) 1 wedstrijd en 250 gulden; Kees jj t^giiborn (Ajax) 1 wedstrijd voorwaar- p en 250 gulden; Chris Verkalk riem) 1 wedstrijd voorwaardelijk en lulden; Rini Piasmans (Excelsior; I BAL^rijd en 100 gulden, terwijl een Ijoepvaardclijke uitsluiting in stand Kpi gehouden; Jan van der Veen (Go )d Eagles) 1 wedstrijd en 150 gulden; Holden (PEC-Zwolle) 100 gulden; Hoekstra (PEC-Zwolle) 1 wedstrijd «0 gulden; C. Hendriks (FC Dor- ill) 1 wedstrijd, 100 gulden en de glijd van een lopende voorwaarde- verlengd met zes maanden; E. rnga (Veendam; 1 wedstrijd, 100 Geef» cn verweer tegen de omzetting wedstrijd voorwaardelijk in 1 on- °Vaardelijk. iar m \/0r|ingen waren er voor. Schneider (Go no/(d Eagles), Peters (FC Den Bosch). (Telstar) en Krabbe (Heracles). door Mike Mulder m- - De Argentijn Guillermo Vilas en de r John Alexander zijn de enige twee _e spelers die de kwartfinales van de jipioenschappen van Nieuw Zuid Wales gereikt. -Vilas had geen kind aan John Rus): 6-2 en 6-3. Alexander had ook [wee sets nodig om do Oostenrijker J aan de kant te zetten; 6-3 en 7-6. Zweed Ingemar Stenmark heeft de Kranjska Gora (Joe), die meetelt voor lbeker, gewonnen Stenmark won de anche en eindigde ln de tweede op de ^llaats achter Paul Frommelt uit Liech- die in de totaalrangschikking tweede S Rene Pijnén en Gerrle Knetemann "L "je zesdaagse van Maastricht gewonnen. jfTON De wedstrijd Nederland-Dene- voor de halve finales van de Europese het toernooi om de Thomas beker, zal ;NGIn 11 januari tn de Dulriwijckhal in if EfH worden gehouden De Denen zullen ln nort'kste opstelling met Flemmlng Dells, en Steen Skovgaard naar Nederland Denemarken heeft in het verleden tien Europese zone van de strijd om de ibeker gewonnen. De Nederlandse Steen Sörensen zal op 2 januari het ïdse team bekend maken. kct DEN HAAG - „Training ge ven is leuk, maar bij het coa chen beginnen de problemen pas", dat is een uitspraak van Slem Barreveld, trainer van het eerste herenteam van Hermes, de huidige zaalhand balkampioen van Nederland. Degene die dit aan den lijve onder vindt is Joop Meershoek. Hij heeft zich aan het begin van dit seizoen bereid verklaard om als coach op te treden van de Haagste titelhouder, welke de voorgaande zeven jaar beide taken vervuld zag door Dik Stam, de trainer-coach die zijn vertrek opsier de met een kampioenschap. Het gaat Hermes op het ogenblik allesbehalve voor de wind. De ploeg neemt een magere zesde plaats in op de ranglijst met slechts drie gewon nen wedstrijden van de zeven die er zijn gespeeld. De opgaande lijn, die de prestaties tijdens het bewind van Dick Stam gedurende zeven jaar ver toonden (promotie naar de eredivisie en vervolgens het landskampioen schap), kon tot op heden door het duo Barreveld—Meershoek niet geconti nueerd worden. De eerste wapenfeiten van Hermes dit seizoen logen er niet om. Eerst verloren de Hagenaars de eerste com petitiewedstrijd van debutant Quin- tus en vervolgens werden ze uit het Europacup toernooi geknikkerd door maar liefst de kampioen van België. Geen overtuigende start voor een nieuwe coach. Toch verloopt het niet helemaal tegen de verwachtingen in. Meershoek: „Om te beginnnen is de spelmaker van het vorige seizoen, Bert Bouwer, vertrokken naar Sittar- dia. Nu komen we er pas goed achter wat zijn waarde, op handbalgebied wel te verstaan, voor Hermes was. Verder blijven we natuurlijk de kam pioen van Nederland, waar iedereen graag van wil winnen. Maar wat het zwaarste telt is de vervelende nasleep die het vorige seizoen met zich heeft meegebracht. Er wilden zelfs een aan tal spelers met handbal stoppen. Dat is gelukkig niet gebeurd. Voor mij is het ogenblik het belangrijkste dat de spelers bij elkaar blijven en dat de problemen, die onder Dick Stam ont staan zijn, langzaam opgelost wor den. De manier van werken van Dick Stam heeft tot irritaties geleid bin nen de selectie, wat uiteindelijk op aandringen van de spelers zelf, zijn vertrek als gevolg had. Voor de bui tenwereld is dat altijd onbegrijpelijk geweest, hij had immers die jongens aan de titel geholpen. De moeilijkhe den zijn nooit in de openbaarheid gekomen, maar ze waren er wel dege lijk. De spelers hebben zich aan het Beeld uit het Europa Cup-duel Hermes-Sporting Neerpelt. Hans Beugels komt niet door de Belgische verdediging. eind van het vorig seizoen nog in allerlei bochten gewrongen om de pers te kunnen verklaren wat er nu precies aan Dick Stam mankeerde en vooral ook hoe die nieuwe man eruit moest zien. Er werden dingen gezegd als: Er moet een vaderfiguur komen, en al dat soort flauwe kul. Dat zou ik dan moeten zijn, maar dat is hele maal niet zo. Die dingen zijn toen onder die omstandigheden gezegd en het is niet reëel om mensen daar nu op te vangen. Misschien is het wel logisch hoor, dat nu de nieuwe coach er is men gaat kijken of hij inderdaad wel voldoet aan de indertijd gestelde eisen. Voor mij ligt het echter niet zo. Hermes is gewoon overnieuw begon nen met een andere en verder niets." Die nieuwe man had eigenlijk Siem Barreveld moeten worden. Tijdge brek en de weerzin om zich in de problemen te storten deden de do cent aan de Haagse Academie voor Lichamelijke Opvoeding echter be sluiten om alleen maar de training ter hand te nemen. Daarna volgde het verzoek aan de 33-jarige ex-handbal international en ex-waterpoio coach Joop Meershoek om het coachen van de Hermes selectie op zich te nemen. „Ik weet heel goed waar ik aan begon nen ben", zegt Joop Meershoek. „Au tomatisch gaan de mensen vergelij ken en dan kom ik er natuurlijk slecht vanaf. Na Dick Stam kon je het alleen maar moeilijk krijgen. Dat kampioenschap werkt wat dat be treft erg in zijn voordeel. Overigens blijf ik er bij dat Hermes dankzij omstandigheden kampioen is gewor den. Voor hetzelfde geld was Sittar- dia of Blauw Wit kampioen gewor den. Dan was de situatie nu heel anders geweest. De successen waren er en daarom is er de voorgaande jaren aan andere, meer persoonlijk dingen, geen aandacht besteed. Er ontstond een soort emotionele ballon en die is geknapt. Ik heb een lijn uitgestippeld voor de komende drie jaar waarbij ik uiteraard een kampi oenstitel nastreef. Dit seizoen staat echter in het teken van het gladstrij ken van de rimpels. Er wordt veel gepraat binnen de selectie, alleen dat S Etr ■2651 XT ran- Isjt es|' ïENVEEN Nauwelijks een week voor de aankomst 50 iet Russische ijshockeyteam op Schiphol, bakkeleit een md lte van de geselecteerde Nederlandse spelers nog steeds de vraag: spelen we wel of spelen we niet? Hoewel de ■landse IJshockey Bond (NIJB) denkt een kostbare in huis te halen, bestaat er onder de meeste Oranje- fJrs weinig animo om rond de jaarwisseling driemaal als 010 ingpartner op te treden voor de regerende wereldkam- ■age SE 11 rsf bijt; Bfrs 500 ho Erik Oudshoorn ime het Heerenveense kamp eeds de voornaamste hofleve- peinzen de uitverkorenen over om alle duels te spelen, k bezette programma leent niet voor en ook heeft men met het idee dat de testwed- n tegen de Russen gezien moe- q irden als een voorbereiding op ereldkampioenschap in de B- bi zou het Nederlandse ;ansj - bijna volgens traditie deel- aan de strijd om de Pondus dagtn Kopenhagen. Veel nuttiger reis.jis velen, want ook B-poule-lan- Joegoslavië en Hongarije had- jrdeior dit toernooi hun komst aan- digd. Technisch coördinator lie Smit veranderde echter zijn en toen de Sowjet-Unie te ken- Koaf oudjaar in Nederland te wil- im, /713 Nederlandse competitie Amsterdam een Flyers 4-3. HYS-Tilburg Trappers 4-4, n-Olympla 4-4. Leiden Lions-Oroningen Eagles-HYS 4-4. Groningen-Nljmegen 1-0, een Flyers-Utrecht 10-4, Olympla-Lelden Tilburg Trappers-Amsterdam 2-4 lerdam 4 3 0 1 6 22-10 4 2 1 1 5 23-12 3 2 1 0 5 15-13 3 1 2 0 4 16-14 4 2 0 2 4 15-17 4 2 0 2 4 14-21 4 112 3 10-11 3 1 0 2 2 15-12 4 0 13 1 12-21 3 0 0 3 0 10-21 eren. Naar de Deense hoofdstad een versterkt Jong Oranje- worden afgevaardigd Ich is dit nog niet eens zo'n uitweg. Het Jong Oranjeteam Ifimelijk het enige echte Neder- 1ijshockey-team, zonder Neder- Canadezen. Maar bij die laat- foepering heeft de nieuwe opzet pA(P%e irritatie losgewoeld. Jack de Heer, de momenteel aan zijn hand geblesseerde sterspeler van Heeren veen Flyers: „Ik beschouw dit als een zinloze onderneming. Tegen de Rus sen is geen kruid gewassen. Met Til burg Trappers heb ik twee keer tegen ze gespeeld. Evenzoveel keren gingen we ten onder met meer dan twintig doelpunten verschil. Het is een veeg teken dat Westberg een pure Cana dees als Gordon MacDonald heeft benaderd. Hij is natuurlijk bang voor een geweldige afgang, want dat hangt ons ongetwijfeld boven het hoofd. Nou, in dat geval ga ik liever naar Denemarken." De captain van het Nederlandse team Larry van Wieren, ook al uitkomend voor Heerenveen Flyers vult aan: „Tegen zo'n land is verdedigen troef. Met andere woorden: de aanvallers zullen niet voldoende worden uitge test. de verdediging zal worden verne derd en de doelman krijgt ook harde klappen te verwerken. Voor een WK heb je daar natuurlijk helemaal niets aan. Het gevolg is nu, dat we pas in Roemenië (organisator van WK B- poule) aan ons eigen spel kunnen gaan bouwen. Trouwens, waarom niet slechts één duel tegen de Russen. Dat was net leuk geweest. Nu worden we drie keer door de mangel ge haald." De acht geselecteerde Friezen (Van Bilsen, Van Soldt, Nota, Janssen, Van Wieren, De Heer, Koopmans en Scheenstra) hebben inmiddels aan de ijshockeybond bericht dat zij in elk geval het derde duel in Assen niet van de partij zullen zijn. Ongetwijfeld niet zo'n verheugende mededeling voor de organisatie in de Drentse hoofdstad. Heerenveen Flyers-voor- zitter Koos Krikke reageert: „Het ziet er nu naar uit dat wij de zwarte plet krijgen toegespeeld. Daar pas ik voor. Amsterdam denkt er netzo over, Ook zij zien het niet zo zitten. Ons kwam pas vier weken geleden ter ore dat het, Nederlandse team niet naar Dene marken ging maar op een veel later tijdstip drie wedstrijden zou spelen tegen Rusland én één tegen een Ca nadees team (Canadian Intermediate Campellton, 2/1 ln Roozendaal). Wij hadden op dat moment net de organi satie van een eigen toernooi afge- al is iets wat voorheen nooit gedaan werd. Langzamerhand wil ik de ploeg laten handballen zoals ik het zie. Dat kost tijd en ook punten, wat wel blijkt uit onze huidige positie op de ranglijst." Het vorig seizoen werd er nog ten aanzien van de Hagenaars gesugge reerd dat ze, met Bert Bouwer in hun midden weliswaar, gezien het aanwe zige talent, met kop en schouders boven de rest van handballend Ne derland uit zouden moeten steken. Wispelturigheid en eigenwijsheid van de spelers waren factoren die Hermes voor dat succes behoedden. „Het zal mij niet meevallen ledereen te laten inzien wat het beste Is", concludeert Meershoek terecht. „Alleen dankzij successen zal het lukken. Daar zal lk in de toekomst mijn autoriteit aan kunnen ontlenen. Zover zijn we ech ter nog lang niet. Eén ding is echter zeker, Hermes Is nog steeds een top- ploeg. De jongens moeten weer zelf vertrouwen krijgen. Er hebben verve lende dingen in de krant gestaan. Ik heb geprobeerd het verlies van Bert Bouwer te relativeren. De spelers zijn bezig eroverheen te komen. Dat gaat met vallen en opstaan maar dat wordt geaccepteerd." „Het is moeilijk te zeggen welke be nadering de oplossing zal brengen. Je kan niet zeggen deze aanpak is goed en die is fout, dat kan pas achteraf. Kijk nou naar Sittardia, daar dpem ze alles op een heel andere manier. Zij spelen ook waardeloze partijen, on danks een trainingsstage in Tsjecho- slowakije als voorbereiding op het nieuwe seizoen. Het enige positieve is dat ze alles winnen, maar vraag niet hoe. Daarmee wil ik nu ook weer niet zeggen dat Je zoiets niet moet doen. integendeel. Ik wil alleen maar zeg gen dat je vantevoren nooit weet wat voor resultaat een bepaalde manier van werken zal opleveren. Het ene jaar kan je succesvol zijn en het ande re jaar ga je de mist in met dezelfde methode." Tot nu toe heeft Hermes slechts één goede wedstrijd gespeeld en dat was traditiegetrouw, tegen Sittardia. Zon dag Is Blauw Wit aan de beurt, dat samen met Sittardia de ranglijst aan voert. Hermes hunkert naar een suc cesje en er is de ploeg veel aan gele gen om Blauw Wit, na diens forse nederlaag tegen Hüttenberg in het kader van Europacup n, de tweede nederlaag van dit seizoen toe te bren gen. Joop Meershoek: „Het is voor ons zeer belangrijk dat we een goed resultaat behalen. Niet alleen voor de punten. Het zou een mooi uitgangs punt zijn om het nieuwe jaar mee te beginnen." AMSTERDAM De rechtbank in Amsterdam heeft de zaak tegen het bemiddelingsbureau voor beroeps voetballers Inter Football terugver wezen naar de kantonrechter voor een nieuwe behandeling. Een eerder vonnis van het kantongerecht waar tegen de officier in beroep was ge gaan, is vernietigd. De vervolging tegen het bemidde lingsbureau van Cor Coster. Maarten de Vos en Piet Keizer liep in februari van dit jaar op niets uit, omdat de dagvaarding nietig werd verklaard. De officier had bij die gelegenheid tegen Inter Football wegens het „uit oefenen van arbeidsbemiddeling zon der vergunning" een voorwaardelijke boete van 1.000 gulden geëist. OOST-BERLIJN Na de naar Oost duitse maatstaven zeer teleurstellen de vijfde plaats tijdens de wereld kampioenschappen dit jaar in West- Berlijn heeft de Oostduitse zwemfe- deratie twee nieuwe trainers voor de nationale selecties aangewezen. Die ter Schulze is benoemd tot chef-trai ner van de nationale ploeg en Lothar ohlmann Is trainer geworden van de herenselectie. De voormalige trainer van de herenploeg, professor Rudolf Schramme, is volgens het Oostduitse persbureau ADN nu als trainer ver bonden aan een onbelangrijke Oost- berlijnse zwemclub, Oost-Dultsland, dat tijdens de we reldkampioenschappen in Belgrado en Call als tweede eindigde achter de Verenigde Staten, verzamelde dit jaar in West-Berlijn slechts één gou den, zeven zilveren en vier bronzen medailles. Er is een beeld dat me lang zal bijblijven. Het speelt in Polen, in het uiterst sombere en druilerige Krakow We hebben twee kratten bier. een doos Cola en een paar flessen Poolse cognac mee naar één van de kamers genomen. We spelen kaart, acht man om een grote, ronde tafel. De sfeer is heel mooi. Toekijkers even buiten de kring en centraal die acht spelers. Er wordt door sommigen sterk doorgedronken, een paar man ro ken. En het spel is Mexican Sweat, het meest gevaarlijke stukje po ker dat er bestaat. De spelers gaan door, trekken een voor door de nacht, lachen, wor den aangeschoten. Kees Aker boom zit rechts van me, zodat mijn spel van zijn laatste kaart afhankelijk is. Hij heeft eerder in de avond de schoenen al uitgedaan en zit nu alleen nog in T-shirt. Het lange, slanke lijf is op machtige manier bezig. Hij lacht, drinkt, rookt, schreeuwt heel mooi. De dag erop speelt het Nederlands basketbalteam tegen Polen. Voor rust heeft Akerboom er al veertien ingegooid en hij eindigt de wed strijd volkomen onaangedaan met een score van 29 punten. Niets is aan hem af te zien, hij gaat onder douche en is de wedstrijd weer kwijt. In de hal van de oude sport hal trekt hij lang aan een sigaret Nog een Nederland-Polen wed strijd. Oiessen, 1975. De Polen hebben een schutter van wereld klasse, Edward Jurkiewic, een kreng van een mens. maar een steengoeie basketballer. Neder land heeft een nieuw ploegje afge vaardigd waar Akerboom een vas te rol heeft. Jurkiewic begint te scoren en houdt niet meer op Akerboom gooit zich ih die waan zinnige race en iedereen kijkt ver volgens ademloos toe. De twee sporters gaan steeds verder. Ze vergeten afstand, tijd en ruimte. Alles gaat erin en als Akerboom, met nog drie seconden voor rust te gaan, zich op de middenlijn om draait en volkomen blind de bal in de richting van de ring gooit, klinkt er een schreeuw van onge loof. Ook die bal zit en Akerboom haalt de smalle schouders op. Ne derland verliest de wedstrijd na verlenging. Jurkiewic blijft op 38 punten staan, Akerboom heeft 49 punten bijeen gegooid In de bus naar het hotel is het wonderlijk stil. Er wordt wat ge vloekt, sommige spelers bestude ren langdurig het plafond van een Duitse bus en Akerboom blikt de duisternis in. Hij zegt iets van „Wat heb je in hemelsnaam aan 49 punten als je de wedstrijd met 1 punt verliest0" Toen hij kwam, als junior, wist ie niks en kon ie nik3. Een duidelijk produkt van de nieuwe wijken Opgegroeid met een bromfiets, patat-met en urenlang naar de ra dio liggen luisteren. De top-zoveel uit het hoofd en nooit huiswerk Totdat iemand ontdekte dat de slungel eens iets moest gaan doen Bij voetbal brak hij zijn nek over zijn eigen benen en via via kwam hij bij het basketbal binnen. Basketbal is zijn „redding" gewor den. De vogelverschrikker werd mens en het proces heb ik van de eerste seconde af meegemaakt. Hij kwam en voelde zich overbo dig. Een zestienjarige tussen ke rels. Twee jaar later was hij de beste in de zaal. had ie meegefeest en bestelde hij zijn eigen bier Hij werd zo goed dat hij inzag dat hij geld kon verdienen met zijn sport. En dat deed hij ook. Als één der eersten sloeg hij munt uit zijn geweldige gaven in het veld. Hij werd bekend, men herkende hem op straat, mensen fluisterden ach ter zijn rug: „Kijk, daar heb je Kees Akerboom" Dat hinderde wel in het begin Want wie was hij nou eigenlijk? Een sportjongen en met zijn twee meter en nog iets kon je hem nau welijks missen. En hij wenste hele maal niet aangegaapt te worden. Hij denkt nog wel eens terug „Dan liep ik ergens door een straat en dan voelde ik het iedereen liep je aan te kijken. Ik draaide me dan heel snel om en ving al die blikken op Dat was vreselijk." De eerste crisis volgde in die tijd Te veel vrije tijd. verkeerde me despelers en de eerste rookge- neugten waren daar „Ik ben slap," zei ie dan, zichzelf verdedi gend met niets. Iedere week ech ter. Joeg hij met gemak die bal door dat netje, zodat niemand iets kon zeggen. En toen de grote stap Een huwe lijk, een nieuwe club, een eigen huis, een eigen baan Met name dat eerste en laatste aspect ma ken ineens een ander mens van de beste schutter van Nederland Hij groeit met alles, wordt rustiger en blijft een zeer goede vriend. Hij staat open voor andere meningen, gaat hard de discussie in. heeft een eigen mening. Het slungelige heeft hij ingeruild; hij is volslagen man geworden Groot en sterk, zeker van zichzelf. Als sportman blijft hij topper, rijpt hij steeds meer Hij speelt fantastische wedstrijden en er vaart dat zijn sport niet de juiste is om landelijk een super-vedette te worden. Daarom ook is hij ver baasd aan het spelletje van de super-stars mee te mogen doen Hij krijgt die uitnodiging in Cana da. tijdens een zwaar toernooi Zijn eerste reactie toen „Laat. die AVRO dan hier komen, hier ben ik met sport bezig en niet met een spelletje" Hij scoort en scoort. Hij schiet Italië in puin, drijft een Spaanse coach tot razernij, maakt koeltjes Duitsers af en wordt privé een aangenaam mens om bij te ver blijven. Goede muziek, rust voor al. veel lezen en een potje bier Het komt zover dat de Spaanse Europacup deelnemers bij de plaatsing van de club van Aker boom afzien. Zij willen niet tegen hem spelen. „Ik speel goed tegen Spanje, waarom weet ik niet. Te gen Duitsland wil lk altijd winnen, daar kan ik niet van verliezen. Ik heb nog nooit van Italië gewon nen, verder van bijna iedereen Akerboom is nu 26 of 27 Heeft een prima baan en is geen super-ve dette meer Hij speelt in een ploeg waar dat niet meer hoeft en de omschakeling Is hem niet makke lijk afgegaan. Hij wil en kan zich zelf ondergeschikt maken aan dat gene dat de ploeg eist. maar toch „Ik hoef niet meer te scoren." zegt hij met een zorgelijke trek op het gezicht Ik weet dat dit bij hem doorwerkt. Jarenlang heeft hij ai les wat Nederland bracht of te bieden had moeten dragen Door te scoren, altijd maar weer die bal erin gooien. Nu ineens hoeft dat niet meer Terwijl zijn lijf uitge groeid is, zijn geest tot rust is gekomen, moet hij dat stuk speelsheid ook inleveren Tegelij kertijd, zag ik, komen er kleine grijze haartjes bij de slaap door Woensdagavond bracht hij me weg. HIJ had net gespeeld, ik toe gekeken Pilsje na afloop en een beetje kletsen. Toen naar het sta tion. Het was koud buiten, we bib berden naar zijn auto Binnenin zag ik weer eens hoe anders hij toch was geworden Zijn knieën staken als lelijke knotsen naast het stuur omhoog, zijn hoofd plak te tegen het plafond Maar zo was hij nu eenmaal. Geworden. In zijn lijf gegroeid. Hij reed weg en zette de recorder aan. Jackson Browne, onze favoriet. „We reden geluk." lachte hij Ingetogen, de muziek sturend. We hebben een tijdje zon der te spreken, maar de sfeer was heel intens „Het minste wat lk kan doen," zegt hij als ik voor de lift bedank. We geven elkaar een hand Heerenveen-speler Jack de Heer had rond de jaarwisseling liever in Denemarken gespeeld voor de strijd om de Pondus Cup. rond. Het overlapt elkaar niet, maar we zitten nu wel met het probleem dat we ln een tijdspanne van zes dagen spelers moeten leveren voor zes wedstrijden. Wat mij betreft is het woord nu aan Van Wieren. Zo lang zijn spelers nog okselfris rondlopen vind ik net best. Maar ze moeten straks niet uitgeput weer aan de com petitie beginnen BRUSSEL - De Belgische nationa le trofee voor sportverdienste is in Brussel toegekend aan de voetbal club Anderlecht. De trofee, die slechts één keer aan een sportman of club kan worden toegekend, is de beloning voor sportieve presta ties die hun weerklank hebben ge vonden tot ver over de Belgische grenzen of die het aanzien van de Belgische sport hebben gediend. Anderlecht, vorig seizoen winnaar van de Europese beker voor beker winnaars en deze week nog win naar van de Supercup in Liverpool, is bekroond vanwege „het opmer kelijke internationale seizoen". Het is de tweede keer dat een voet balploeg deze onderscheiding krijgt. De eerste keer gebeurde dat in 1934 met Union, toen dit vijftig wedstrijden achtereen ongeslagen bleef (een serie die uiteindelijk zou oplopen tot 68). UITNODIGING ROME Paus Johannes Paulus 11, die bekend staat om zijn grote be langstelling voor sport, is door de organisatoren van het eindtoer- nooi om bet wereldkampioenschap voetbal 1982 in Spanje uitgenodigd die eindronden bij te wonen. De uitnodiging aan de vroegere aarts bisschop van Krakow werd gedaan door Pablo Porta, de voorzitter van gpaanse voetbalbond, voor het be gin van de vriendschappelijke wedstrijd in Rome tussen Italië en Spanje. Het Italiaanse voetbalelftal won voor ruim 30.000 toeschouwers met 1-0 van Spanje. In de dertigste mi nuut maakte Paolo Rossi het be slissende doelpunt. Rossl groeide tevens uit tot de beste speler van bet veld. Bij Italië ontbraken de vaste krachten Bettega en Antog- noni. Het betekende voor de Italia nen de eerste thuiswinst op Spanje sinds 1925. Zij waren voor bet laatst succesvol in 1949 in een uit wedstrijd tegen de Spanjaarden.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 21