Iriefverhaal gaat gen leven leiden deTijd ^\ls het kabinet valt, valt het om Lubbers' r deTijd HOE KOMT UW AUTO ER ONDER VANDAAN? Gezondheidszorg schiet tekort in kwaliteit F 3 Weekblad ïls legde aan ex-spion verklaring voor I Valvoline 'Meer personeel dringend nodig' deze week: Nederlands-Duitse proef met meten luchtverontreiniging DE WEEKBLADEN Mb- IDAG 21 DECEMBER 1978 BINNENLAND TROUW/KWARTET ADVERTENTIE luib Goudriaan ÈRDAM Carel Brlels zei gisteravond heel blij te zijn met de verklaring van de 78- B. A. van Reede, dat de brieven die prins Bernhard aan de Nazi-top zou hebben fcven vals zijn. Brlels kent Van Reede, die als „dubbelspion" wordt betiteld en [een Amsterdams verpleeghuis verblijft uit de bezettingstijd toen deze hem als man hielp. Tegenover Vrij Nederland heeft Carel Briels verklaard dat volgens A. de door Van Reede getekende verklaring direct naar premier Van Agt is gegaan. |s de Rijks Voorllchtings Dienst (RVD) heeft de premier de verklaring echter niet onder ehad. instujiaal over de brief of brieven de ronde en kwam de publiciteit op 22 1977, toen De Telegraaf ,7Tllat het volgende „Indianen- ■■[de ronde deed: „Menten zou HMfc>ewijzen dat prins Bernhard ben bedrag van honderddui- (den van de 8D (Duitse gehei- lag vit red.) had gekregen en in 17.p Hitier een brief heeft gezon- dit verhaal, dat het blad als weinig serieus te nemen kwam de Amsterdamse 65- ex-veizets vrouw Jeanette IB4rst voor het eerst op de prop- I hette krijgt een verzetspensi- **le Stichting '40-'45, woont op en staat bekend als de anter". Zij wordt door inge- Ifds nogal „fantasierijk" om- li. Jeanette Kamphorst be- "*^genover Journalisten over beschikken, maar deze uit igen van „landsbelang" niet afstaan. De voorzitter van de Tweede Kamer, dr. Vondeling, had hem desgevraagd geadviseerd de zaak ter kennis van de premier te brengen. Toen Van Agt begin december in het tv-programma „Haagse Kringen" een reactie werd gevraagd op het verhaal over „de brief", zei hij dit als „kletskoek" te beschouwen. Op 6 december kwam A. Snippe met een schriftelijke verkla ring, die door de „dubbelspion" Van Reede moest worden ondertekend, bij Carel Briels van wie bekend is, dat hij Van Reede goed kent. In het con cept-artikel van Nieuwe Revu werd Van Reede toen reeds min of meer genoemd als een getuige vóór het bestaan van de brief. De verklaring eei ini ins ,al is deze week opnieuw in paarheid gebracht door het Nieuwe Revu, dat op de re^n ingaat en om een onder- je vipgt, zo mogelijk door middel -UT [parlementaire enquête. Me- ^mphorst zegt nu de brief of Ret te kunnen vrijgeven, „in van de Britse geheime De op 7 december door Van Reede ondertekende verklaring luidt als volgt: Ondergetekende O. B. A. van Reede (Utrecht 7-10-1900) verklaart hierbij dat de brieven die thans in het bezit H&SSêlm&It zijn van C. O. Brennen-Kamphorst (Ede 14-3-1913) en waarin onder meer wordt gesproken over Z.K.H. prins Bernhard der Nederlanden, vals zijn. Zij vormden een onderdeel van een Abwehrplan waarin mij een taak was toegedacht. Ik heb echter nim mer mijn deel ten uitvoer gbracht. De brieven zijn destijds door de Abwehr ontworpen en uitgevoerd. opnieuw had gezegd, dat Snippe wel degelijk bij hem was geweest met het verzoek de verklaring door Van Ree de te laten tekenen, krabbelde Snip pe volgens VN terug. Op de vraag of hij nog steeds volhield, dat hij er niets mee te maken had, antwoordde Snippe volgens VN: „Nee, dat zeg ik nu niet meer. Ik geef alleen geen commentaar meer in deze fase." Snippe kon gisteravond niet hierop ingaan. Briels bevestigde de lezing van Vrij Nederland. In hef nu gepubliceerde artikel van Nieuwe Revu (dat enkele onzorg vuldigheden en ongerijmdheden telt) heeft Van Reede het bestaan van de brief toegegeven, evenals iemand die „een hoge post in Justitiële kringen" had ingenomen, maar die zijn naam niet wilde noemen. Het weekblad wijst er tevens op dat Jeanette Kamphorst aanslagen op haar leven heeft moeten verduren in de jaren vijftig. ot' :end werd het Tweede Ka- faltmans (PPR) eind novem- benaderd door een verslag- Nieuwe Revu met een con- tel over de beweringen. Dr. had daarna een gesprek Ier Van Agt over de inhoud concept-artikel, waarbij hij op een onderzoek. 7 december 1978 Ondertekening: Van Reede" Tegenover Vrij Nederland ontkende Snippe aanvankelijk, dat hij zo'n ver klaring had willen laten onderteke nen. Nadat Briels - aldus het artikel in Vrij Nederland van deze week De oud-politieman Snippe komt ook voor in het artikel van Nieuwe Revu, •waarin hij wordt omschreven als de „Telegraaf-medewerker en ex-recher- cheur", die onleesbaar gemaakte re gels in de memoires van een voorma lig Abwehr-officier ontcijferde. Deze officier was Richard Gerken en de regels luidden: „Een vriend die de verbinding onderhield me een officier in de Nederlandse generale staf en die belangrijke inlichtingen uit het hoog ste Nederlandsed commando voor mij in ontvangst nam en aan mij doorspeelde." Met deze officier moet volgens Snip pe de in 1957 gepensioneerde gene raal B. R. P. F. Hasselman zijn be doeld. In 1975 verzocht de nu vijftig- Sneeuw, ijzel, mist en vorst.., het pekel-seizoen is weer aangebroken. Tijd om binnen te blijven, bij de behaaglijke warmte van de kachel. En uw auto? Een koude, natte winter is de grootste vijand van uw wagen. Vocht en kou zijn de ideale omstandigheden voor nieuwe roestvorming. Terwijl bestaande roestplekken ongehinderd verder vreten aan uw bezit, 'n Gevaar voor de veiligheid van u en anderefl. En een regelrechte aanslag op uw portemonnee. Want hoe meer 'n auto door roest is aangetast, hoe minder hij straks waard is bij inruil of verkoop. Zo kan zo'n Hollandse winter u vele honderden, zelfs duizenden guldens kostenDoe er nu wat aan! Voorkom verdere roestvorming! Laat uw auto nu door een vakman behandelen met Valvoline Tectyl®, volgens de beproefde Tectyl® ML-methode. Bescherm uw auto van buiten èn van binnen. Nu is het nog niet te laat. Maak vandaag nog een afspraak met eeft gespecialiseerd Valvoline Tectyl® ML-station, voor uw jaarlijkse anti-roest behandeling! (Adres niet bij de hand? Bel dan eerst even Valvoline: 078-80011). De onqlnélo Valvoline Tectvl- is ook ver krijgbaar In handige spuitbus, voor het ielf toepassen op auto's (bijv. chroom), boten, motoren. (brom-) fietsen, caravans, (tuin-) gereed schap e d. Valvoline Oil Nederland B.V., Postbus 11. Dordrecht. UTRECHT (ANP) De kwaliteit van de gezondheidszorg in ons land is aangetast. Ondanks alle mooie woorden van overheidswege moet worden geconstateerd dat een groot aantal instellingen zelfs niet toekomt aan de door de overheid vastgestelde kwaliteitseisen. Dit zei drs. F. A. Vissers, voorzitter van de Nationale Zieken huisraad, in Utrecht op de algemene vergadering van deze raad. Bij deze organisatie zijn ruim achthonderd instellingen aangesloten, met 220.000 medewerkers. Het begrip kwaliteit omschreef Vis sers met behulp van een aantal crite ria, waaronder: de aanwezigheid van voldoende deskundig personeel, ook 's avonds en in het weekeinde, wachttijden voor patiënten die niet te veel oplopen. niet te veel mensen op één zaal en tijd van de hulpver leners voor ook de sociale begeleiding van de patiënt. De kwaliteit wordt bovendien nog bepaald door voldoen de opleidingsmogelijkheden voor leerlingen (die bovendien geen werk mogen doen dat hun verantwoorde lijkheid te boven gaat) en door een goed sociaal beleid van de instelling. mogelijkheden om grote groepen Jon ge werklozen, vooral schoolverlaters. In deze sector aan werk te helpen. De minister van sociale zaken zou hier volgens hem eens aandacht aan moe ten besteden. ADVERTENTIE Volgens de heer Vissers kunnen nog minstens dertigduizend arbeidsplaat sen binnen de gezondheidszorg wor den bezet. Dat is ook dringend nodig. Volgens de raad ls verruiming van de personeelsmogelijkheden nu de enige mogelijkheid om de instellingen te behoeden voor verdere aantasting van de kwaliteit van de hulpverle ning. Niet wachten Op langere termijn is dit natuurlijk niet de oplossing voor alle problemen in de gezondheidszorg, maar. aldus Vissers, de patiënt van vandaag kan niet wachten op de verwezenlijking van beleidsplannen voor de gezond heidszorg van morgen. „Er is in de gezondheidszorg nu een overvloed aan buitengewoon zinvol werk." aldus Vissers, die wees op de Jarige Snippe de toenmalige minister van Justitie Van Agt een onderzoek te laten Instellen naar de door hem ver onderstelde Nazi-relaties van de voor malige chef generale staf Hasselman, die voor 1940 enkele Jaren militair attaché in Berlijn was. Onbetrouwbaar De Nieuwe Revue wijst erop dat vol gens dr. L. de Jong van het Rijksinsti tuut voor Oorlogsdocumentatie Has selman niet de persoon was, die de Abwehr-officier Gerken beschreef. Het weekblad suggereert vervolgens dat aan de beschrijving van Gerken ook prins Bernard zou kunnen beant woorden. Dr. De Jong onderzocht in 1975 of er enige grond aanwezig was voor de aantijgingen Jegens Hasselman. De Tweede Kamer werd In januari 1976 op de hoogte gesteld van zijn bevin dingen. Hij concludeerde dat de „zo genaamde verrader uit het Algemeen Hoofdkwartier niet heeft bestaan en, dat er dus geen enkele grond is, deze verradersrol aan generaal Hasselman toe te dichten." De Jong beschreef tevens Gerken als een onbetrouwba re zegsman. ENSCHEDE (AP) Twente en het aan deze streek grenzende deel van West-Duitsland zullen samen een proefgebied vormen voor metingen van luchtverontreiniging. Dit is het resultaat vfin besprekingen van de Nederlarids-Duitse commissie voor problemen op het gebied van de Luchtverontreiniging. iedei ma. e weekbladen ls het al weer de keer van het Jaar. De dikke ilnummers" voor kerst en Jaar- ng zijn er uitgeperst. Echte lummers" met een voorplaat leuw, of met een kerststal of tan ;nd: ing, enen Zi >e al| la '1 Rimmer Mulder NIEUWE UNIi Is de laatste IEUWEL/N/E erdir ^78. Igend nummer: 3-1-'79 ia Albarda Ie mens bestaat nog tas 34 seconden Imut Golfwitzer •e christen hoeft niet er se anti-marxist te zijn n de marxist niet per se theïst •nr ns M. Enzensberger wee kanttekeningen ij de ondergang van e wereld n Veerkamp teria was geen prinses laar een sjofele vrouw het volk Gerhardt 'ijf verzen: de ouders en Ie kinderen maanden op proef A 15,- wari jaar abonnement 48.- vanl arabonnement 96,- end' in envelop zonder postzegel Antwoordnummer 1855 PA Amsterdam n 's ook mogelijk: 020-233481 een stralende ster, zijn al lang uit de mode, maar gelukkig doen alle week- bladem er toch wel iets aan. Allemaal hebben ze wel iets „godsdienstigs", al moet ik dat begrip hier wel ruim. nemen om ook de donderpreek van Henk Hofland in Haagse Post er on der te /laten vallen. Elseviers Magazi ne doet op zijn omslagverhaal zelfs nog aan religieuze kunst en sneeuw ls er op de mooie kerstkaart die Peter van Straten voor de voorpagina van Vrij Nederland maakte. De Groene Maar de grappigste voorpagina (van Opland) heeft De Groene, die voor de vulling van het dikke nummer een thema heeft gekozen: het gevoel van onzekerheid. „Waarom zijn de meeste mensen bang en gelaten ln plaats van boos en strijdbaar? Waarom kruipen ze als kinderen onder de tafel in plaats van de problemen van deze Jaren zo goed en zo kwaad als dat gaat bij de kop te vatten? Waarom kruipen ze als angsthazen in hun hol, of op schoot bij hun therapeut?" Op al die vragen kan De Groene natuurlijk ook geen antwoord geven, maar er zijn natuurlijk heel wat pro blemen te behandelen met zo'n the ma: oorlog en vrede, milieu, verkeer, het gezin, vrouwenemancipatie, psy chotherapie, kortom alle vraagstuk ken waarover Je het hele Jaar al inte ressante artikelen in De Groene kunt lezen. Voor de religieuze kant heeft het weekblad de godsdienstsocioloog W. Goddljn: „Godsdienst tilt de men sen uit boven het leed. Boven de onmacht om hun eigen situatie te beheersen, boven de onzekerheid, bo ven de materiële behoeften die een mens kan hebben." Van aardsere orde is het verhaal over de bewa kingsindustrie: „Volgens de officiële gegevens lopen er in ons land zo'n 12.000 particuliere bewakers rond Dat betekent dat er op elke twee agenten bij de (rijks)polltie ln ons land één particuliere bewaker rondloopt." Vrij Nederland Een „thema" heeft Vrij Nederland niet, maar er staat wel opvallend veel in over de pers: een portret van NRC- Handelsblad, een „hard interview" met Henk van der Meyden van de roddelpers en een achterpagina over het meisjesblad Club. Martin van Amerongen klaagt over de saaiheid van de politieke verslag geving van NRC-Handelsblad. De „heren" van vroeger schreven onge signeerd maar waren voor de lezer tenminste herkenbaar. „Nu worden de artikelen van de heren geleverd met naam en toenaam, portret en duimafdruk. Niettemin blijft het alle maal flets." VN-hoofdredacteur Ferdlnandusse zelf zocht zijn collega Henk van der Meyden op: een pracht van een inter view. Van der Meyden trapt in bijna alle vallen en demonstreert onver bloemd zijn grote minachting voor zijn eigen lezers. Voor de liefhebber van het goede interview is er in VN verder nog Blbebs verhaal over pro fessor Duynstee, de Nijmeegse hoog- leraar die het kabinet-Van Agt op richtte en achter de schermen een grote invloed uitoefent in het rooms* katholieke deel van het CDA. Er zou uit het stuk heel wat kruidigs te citeren zijn maar vanwege het poli tieke belang nemen we het volgende maar: Vraag: Ben je tevreden met Lubbers als fractieleider? Duynstee: „Nee, dat kan lk niet zeggen. Nee, die praat ln en uit. Je hebt geen houvast. Voor het kabinet Is Lubbers als frac tievoorzitter een hopeloos man. Vaak kwaad en dan nog op verkeerde ogen blikken. Als het kabinet valt, valt het om Lubbers." Het VN-katern is voor het grootste deel gevuld met een verhaal van Ge rard van Westerloo over de missie (voor calvinisten: de rooms-katholie- ke zending). Elseviers Magazine Vooral over de rooms-katholleke kerk, maar dan in een geheel ander verband, gaat ook het omslagverhaal van Elseviers Magazine. Twee redac teuren gingen naar Oost-Europa (de DDR en Polen) om te registreren hoe de kerk het doet onder de autoritaire, marxistische regimes. Michel van der Plas concentreerde zich op het land van herkomst van de huidige paus. Rex Brico sprak onder meer met de Poolse minister voor godsdienstza ken. Hij herinnerde hem aan de uit spraak dat hij het katholicisme met wortel en tak wilde uitroeien, maar daar wil de minister niets meer van weten: „Dat heb lk nooit gezegd, dat was een canard. De godsdienst in onze maatschappij is een bestendig verschijnsel dat lang zal duren. WIJ zijn van mening dat godsdienst een zaak ls van de Individuele keuze van de burger, die door de socialistische machten erkend moet worden." Interviews heeft Elsevier genoeg: met Hans Wiegel over de Nederlandse po litiek, met Helmut Schmidt over de Europese politiek, met Henry Kissin ger over de wereldpolitiek en met de zuster van president Carter over iets wat zelfs daar nog boven uitgaat. Hervormd Nederland En dan nu eerst maar even wat mu ziek, zou men op de radio zeggen: Hervormd Nederland heeft als thema „Hoe zouden we kunnen zingen ln een bezeten wereld." Net als bij De Groe ne blijken met zo'n thema heel wat maatschappelijke problemen te kun nen worden aangepakt. Niek Schu- man roept meteen al op tot strijd tegen de gevestigde orde met de aar dige leuze: „We zullen zingen tegen alle oude liedjes ln." De onderdruk king in Zuid-Amerika wordt behan deld door Roel Pomp die aan de ver- zakers een (beperkt) zangverbod op legt: „Alleen wie tegen het onrecht strijd mag psalmen zingen." Wim Ra maker smokkelt een beetje met het thema: hij bespreekt een boek over het vraagstuk van oorlog en vrede; dat gaat helemaal niet over zingen al mag Ramakers vondst om het thema er bij te halen er zijn: „Het ls Jammer dat de oorlogsdoden niet meer kun nen zingen. De vrede zou dan, denk .ik, dichterbij zijn." Informatief is de bijdrage van Gerard de Haas. Hij vertelt onder meer dat Johannes de Heer (van de liederenbundel) veel ge bruik maakte van de Engelse wals „omdat de vrouwen zo goed op deze maat de ramen konden zemen." Hij vervolgt: „Jammer genoeg is in het liedboek een ernstige aanslag gedaan op de Engelse wals. En dit komt vol gens mij omdat er geen huisvrouwen en misschien zelfs helemaal geen vrouwen in de lledboekcommissie hebben meegedaan." De Tijd Voor De Tijd ls Ton Crijnen op zoek gegaan naar de modale Duitser en hij kwam terecht in Offenburg. Een boei end portret van een gewoon Duits stadje. De nazi-periode wordt er dood gezwegen, zo hoorde hij van de stads archivaris. „Zeker negentig procent van de bevolking vindt dat we het verleden moeten laten rusten. De ou dere generatie verdringt de zaken en de jeugd mist feitenkennis On der het Derde Rijk was het anti semitisme hier niet, zoals sommige inwoners beweren, beperkt tot een kleine groep verstokte nazi's. Die Jo denhaat zat veel dieper. Had histori sche wortels en werd op vrij ruime schaal door de bevolking gedeeld." Op de omslag van De Tijd staan drie portretten en dat betekent drie inter views: minister van CRM Til Garde niers, de Franse filosoof Roger Ga- raudy en de Amsterdamse studenten pastor Jan van Kllsdonk. Die laatste hoeft verder geen Introductie. Oarau- dy ls één van de sterkste vertegen woordigers van de stroming „christe nen voor het socialisme." Zijn filoso fie wordt samengevat met: „Christus biedt het doel, Marx het middel." En wat zegt minister Gardeniers? „Ach, ik zeg altijd: lk heb graag mijn hele ADVERTENTIE Mr. Langemeijer in Hervormd Nederland: 'Ik heb mezelf altijd als een gewoon mannetje gezien' Vrouwen slachtoffer van mannengeweld: Gesprek met Monique Möller (Harriët Freezerring) over haar werk voor Noreen Winchester Prof. Zonderwijk: 'Verarming van onze plantenwereld Is nog te keren' Wlm Kok: Verwijt van' Philips misplaatst Gerard de Hees: Waarom de jeugdcultuur een muziekcultuur is Gesprek met dr. Labuschegne: Oe EO liegt de mensen letterlijk voor Filmmaker Roland Joffe: Stem van vone mensen niet negeren Portret van Helmut Gollwltzer Analyse en aanbevelingen: Wat de kerken kunnen doen tegen het militarisme Democratie in Portugal loopt gevaar De anekdotes van Bernlef. Commentaar: De aflulsteraffaire Discriminatie homofielen En: Kerstthema: 'Hoe zouden we zingen In een bezeten wereld Bon zonder postzegel opsturen naar Antwoordnummer 1776, Den Haag. O Ik neem een proefabonnement van twee maanden voor 5, O Ik weet al voldoende van HN. Ik abonneer me 32,50 per half jaar) Naam Adres i Hervormd Nederland, een waakzaam weekblad Haagse Post Als kerstgeschenk heeft de HP voor zijn lezers een kort verhaal van J. A. M. Blesheuvel, maar geef mij de Sr eek van H. J. A. Hofland maar. Hij somber: „In lange tijd is de politiek niet zo dompig, achterbaks en onse rieus geweest, zo vol van kletspraat en sensatie, en met een zo opvallend gebrek aan consequenties. Het ls een seizoen van publieke vervolgings waan, er heerst een sfeer van gekte De hoofdpersoon uit deze rare tijd wordt in HP geëerd met een geschre ven schets van zijn geboortedorp Oeldrop. Een dorpsgenote vertelt: „Hij ls zeer godsdienstig, zeer princi pieel, een goed katholiek. HIJ is een ontzettend eerlijke, integere man. Maar hij heeft geen Interesse voor de politiek. Die jongen ls er met z'n haren bijgesleept, Dat is minister president Dries van Agt dus. Een verhaal dat Je niet zo maar weg legt ls dat van Michel Berkel over kinderzelfmoord. Jaarlijks sterven er tientallen kinderen door zelfmoord. In de serie PvdA-strategen ls het nu de beurt van Joop den Uyl,. die zegt wie hij het liefst als nieuwe voorzitter van de partij ziet: Wim Meijer familie netjes maar ik ben al blij als mijn trap schoon is." De Nieuwe Linie Hoofdredacteur Gerard van den Boomen van De Nieuwe Linie heeft deze week de voorpagina voor zich zelf genomen om een stevige uitbran der aan het CDA uit te delen. „Ver- rechtslng en smoezeligheid" ls het thema. HIJ ziet twee oorzaken voor de teloorgang van het CDA: deze groe pering vervreemdt zich van haar ei gen vakbeweging en Is te lang onafge broken aan de macht. Het resultaat: het CDA, de antl-revolutlonairen In cluis, is rechts, een groep, waarin de politieke macht van de bourgeoisie zich concentreert." De theologie begint in DNL een vaste plaats te krijgen. Deze week een in terview met Helmut Oollwitzer, de Duitse theoloog die volgende week zeventig jaar wordt. (Ook Hervormd Nederland doet iets aan zijn verjaar dag). DNL noemt hem „een doorn ln het vlees van de door verrechtslng verziekte Bondsrepubliek." Het weekblad begint een serie van Joost Dlvendal over Israël en de bezette gebieden met een Interview met de theoloog Coos Schoneveld. En Ton Veerkamp heeft zowaar een soort kerstpreek over Maria, een „sjofele Jongedame uit Nazareth, die een in drukwekkende carrière heeft ge maakt." Uit zijn verhaal het volgen de, wat raadselachtige zinnetje: „Overal waar armen en onderdrukten opstaan en gaan en zo de titel mens voor zich opeisen gebeurt God." Wèt gebeurt daar, Veerkamp? Dubbelnummer vol interviews zoals dat van Jet Kunkeler en Ton Crijnen met CRM- minister Til Gardeniers. Portret van een vrouw zonder kapsones die niet huilen kan ('een afschuwelijke eigenschap') en altijd bang is 'minder dan een tien te halen'. Jan van Kllsdonk vertelt Ton Oostveen van zijn pastoraat in het Amsterdams studentenmilieu, waar hij tunctioneert als 'een huisdier, een wandelend meubel' en steeds vaker met de dood wordt geconfronteerd. Roger Garaudy ontving Hans Bronkhorst en Ton Oostveen in zijn woning bij Parijs. Een ontmoeting met een marxistisch filosoof die als christen 'méér communist dan ooit' is. Verder: Kater na referendum: Corlne Spoor in Baskenland 'Hier is het leven nog goed'. Ton Crijnen schildert het Westduitse Offenburg 'Mensen hebben geen functie': Haagse stadsgezichten van etser Bettenhausen F. van der Meer: De nazomer van de gotiek Jan van Alphen: Weer agressievere pop? Harry Hosman: Filmregisseur Billy Wilder Slow Fox': een verhaal van Jan Mulder Win een radiorecorder: kerstprijsvraag voor de jeugd. Bon voor proefabonnement 6 weken de Tijd voor 6 gulden Naam Adres Plaats Tel TR-51 Zonder postzegel zenden aan de Tijd, Antwoordnummer 6.1000 PA Amsterdam Betaling na ontvangst van acceptgiro Overal te koop: 12,50 Abonnementen, tel. 020 2 3 31S 4

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 9