mum t (3D JAAR ■1£KTNSC m evoluon Philips wijst aan! Vakbondskrant at i Meerderheid wil geen nieuw onderzoek KLM Conflict met artsen FAMILIEBERICHTEN WD en CDA achter staatssecretaris v DONDERDAG 21 DECEMBER 1978 TROUW/KWARTET P 16 kunnen van maandag lol en met vrijdag telefo nisch van 9 00-19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is dit alleen mogeli|k van 18 00-20 00 uur Goede morgen Opa van harte gefeliciteerd met uw verjaardag Simone en Paulien ..Zalig de vredestichters, want zij zullen kinderen Gods genoemd worden". Matth. 5:9 Vredig is van ons heengegaan mijn lieve man, zorgzame vader en grootvader Martinus Kooren op de leeftijd van 67 jaar. C. M. Kooren-Velthuys M. Kooren C. S. Kooren-Koemans N. Kooren A. Kooren-Sijpkens J. Kooren A. Kooren-Vleugels G. Herkemij-Kooren G. Z. Herkemij A Kooren Y. P. Kooren-v. Rees J. Kooren B. Kooren-van Es H. van de Beukel-Kooren J. A. van de Beukei en de kleinkinderen: Peter. Marty, Carola, Susanne, Jennifer, Onno. Linda. Rebekka. Marleen, Andnes en Simon. Spijkemsse. 20 december 1978 Heijermansstraat 150 Gelegenheid tot rouwbezoek op vrijdagavond 22 december van 7-8 uur in de aula van de nieuwe algemene begraafplaats „De Omme- nng", Opretseweg 1 te Spijkenisse. De teraardebestelling zal plaats vinden op za terdag 23 december a.s. om 12 uur op de nieuwe algemene begraafplaats te Spijkenisse, docR W>oraf zal een rouwdienst gehouden wor den in de CJlllmoetingskerk. Koningjn Wilhel- minalaan 1, te Spijkenisse. De dienst zal worden geleid door de weleer waarde heer Ds W van Rheener. geref. predi kant te Spijkenisse. Een ieder die de rouwdienst bij wil wonen wordt verzocht om 11.30 uur in genoemd kerk gebouw aanwezig te willen zijn. Na afloop van de begrafenis is er nog gelegen heid tot condoleren in de aula van de begraaf plaats. Verzoeke geen bloemen 1892 1978 Met grote droefheid, maar dankbaar voor alles wat hij voor mij en zovele anderen heeft mo gen betekenen, deel ik U mede dat mijn lieve man en beste vriend Jan Wisselink is overleden. Oud Hoogleraar aan de Economische Hogeschool te Rotterdam. Ridder in de Orde van de Nederlandsche Leeuw. M. J. Wisselink-van Noppen Voorburg. 20 december 1978. Dr. Beguinlaan 28. Geen bloemen. De crematie zal plaats hebben vrijdag 22 de cember a.s. om 15.30 uur in het crematorium „Ockenburgh". Ockenburghstraat 21 te Loos duinen. ..Het is volbracht". Dankbaar voor het voorbeeld dat hij ons gaf in zijn rotsvast vertrouwen op God en de liefde voor zijn gezin, geven wij U kennis dat de dood ons doet scheiden van mijn man. onze vader en opa. broer en zwager Jacobus Pieter van der Starre Ridder in de Orde van Oranje-Nassau op de leeftijd van 70 jaar ..De God der liefde en des vredes zal met u zijn". 2.Cor. 13. Uit aller naam. A. van der Starre-Meijer 's-Gravenhage. 20 december 1978 Mozartlaan 365 Liever geen bezoek aan huis. De overledene is opgebaard in het rouwcen- trum ..Waldeck", alwaar bezoek dagelijks van 18.00-19 00 uur Zaterdag 23 december om 10.00 uur zal er een dienst van Woord en Gebed worden gehouden in de Abdijkerk aan de Willem III straat te Loosduinen, waarna de bijzetting in het fami liegraf zal volgen op de begraafplaats aldaar. Vertrek vanaf het rouwcentrum ..Waldeck" om 9.30 uur Gelegenheid tot condoleren na afloop van de plechtigheid in het gemeentecentrum naast de kerk Met gevoelens van diep leedwezen stellen wij u in kennis van het overlijden van de heer J. P. van der Starre Met grote dankbaarheid gedenken wij het vele. dat hij gedurende ruim 40 jaar als bestuurslid en administrateur van onze vereniging voor het Christelijk onderwij» heeft gedaan. 's-Gravenhage. 20 december 1978 Namens het bestuur en van de ..Vereniging voor Protestants C..i.ste- lijk Schoolonderwijs te 's Gravenhage- Loosduinen' O Weijsenfeld. voorzitter A v«n der Meijden. secretaris Hart. onrustig, vol van zorgen. vleugellam geslagen ziel. Hoop op God en wees geborgen. Hij verheft u>ie nederviel. Eens verschijn ik voor de Heer. vindt mijn ziel het danklied weer: Hi), mijn God Hij heeft mijn leven. altijd aan de dood ontheven. Psalm 42:7 Na een korte ziekte is in vol vertrouwen op haar Heer en Heiland van ons heengegaan, onze lieve moeder en oma Antje van der Veen-Buitelaar Weduwe van Jitze Fokke van der Veen op de leeftijd van 65 jaar 's-Gravenzande: J. van der Veen M. van der Veen-Hanemaayer Oenkerk: A. van der Veen A. D. van der Veen-van Dijk Bodegraven: J. Ubels-van der Veen E. Ubels De Meern: P. van der Veen A. W. van der Veen-van Beek Rozenburg: J. Renzen-van der Veen C. Renzen Naaldwijk: A. M. van der Veen W. M. C. van Alphen De Lier, 20 december 1978 J. H. van Kinsbergenstraat 22 Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren: in gebouw „Het Anker". W. J. Baron van Ghentplein te De Lier. vrijdag 22 december a.s. van 19.00-20.30 uur en na de begrafenis. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden op zaterdag 23 december a.s. in gebouw „Het Anker". Aan vang van de dienst om 11.00 uur waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats te De Lier. Na een kortstondige ziekte werd tot haar Heer en Heiland opgenomen onze geliefde zuster schoonzuster en tante Antje van der Veen-Buitelaar op de leeftijd van 65 jaar Daar blijft dan een rust over voor het volk van God. De Lier: P. Buitelaar Honselersdijk: J. Val star-Buitelaar T. Valstar Den Haag: G. Buitelaar-Kwaadgras 's Gravenzande: N. Buitelaar N. Buitelaar-v.d. Berg Maasdijk. J. Koornneef-Buitelaar J. Koornneef - De Lier: J. Buitelaar S. C. Buitelaar-Keyzer Blacktown (Austr.): A. de Vries S. de Vries-Raams Maassluis: J. van 't Hof-Buitelaar neven en nichten De Lier. 20 december 1978. Heden nam de Here tot Zich onze lieve schoonzuster en tante Ans van der Veen- Buitelaar Op de leeftijd van 65 jaar. Weduwe van J. F. van der Veen De Lier, 20-12-78 Drachten: A. van der Veen M. van der Veen- Bergsma Florida: H. Lutgendorff- van der Veen L. Lutgendorff Groningen: J. Hazenberg van der Veen H. Hazenberg Canada: F. van der Veen M. van der Veen- Blom Neven en nichten. In Christus geborgen bij God onze lieve moe der en grootmoeder Aagje de Witte op de leeftijd van 79 jaar. Sinds 6 januari 1962 weduwe van Klaas Bokma Psalm 23. onberijmd Workum. 19 december 1978 Voorburg: Lies en Gerlof Dijkstra Aagje. Klaske Workum Siebe en Wies Bokma Klaas. Diet. Otto-Jan. Gerlof Deventer: Sjut Bokma De rouwdienst zal worden gehouden op zater dag 23 december 1978 's middags om half twee in de Kerk te Verwoude waarna de teraarde bestelling zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren een half uur voor de aanvang van de dienst. Correspondentieadres: Ursuladijk 28. Workum. Van onze parlementsredactie DEN HAAG De twee rege ringspartijen CDA en WD voelen niets voor een nieuw onderzoek naar de activitei ten van KLM in New York. Deze meerderheid In de Tweede Ka mer meent, dat staatssecretaris Me vrouw Smit-Kroes (Verkeer en Water staat) voldoende gegevens heeft aan gedragen voor een Kamerdebat. De PvdA deelt die mening niet en zal Vervolg van pagina 1 De proefregellng hield onder meer in een verbod van herhalingsrecepten en een verbod om behalve voor chronische patiënten hoeveelhe den medicijnen voor te schrijven voor meer dan dertig dagen. De artsenorganisatie stelden dat het experiment niet volledig tot het be oogde resultaat heeft geleid. Ze wil den daarom enkele wijzigingen, maar uitgangspunt blijft voor hen het me disch en economisch verantwoord voorschrijven. Ze zijn van mening, dat de regeling niet mag leiden tot onnodige overlast voor patiënt of arts en dat er geen verschil in handelen mag ontstaan ten opzichte van zie kenfondsverzekerden en niet-zieken- fondsverzekerden. De nu voorgestelde verfijning, die aan de leden wordt geadviseerd maakt herhalingsrecepten weer in be perkte mate mogelijk. Volgens de or- ganiales zouden daardoor onnodige bezoeken aan artsen kunnen worden voorkomen, en dit zou Juist kosten besparend werken. Zelfbewuster y Er worden jaarlijks zo'n negentig mil joen recepten uitgeschreven, maar de artsen en apothekers wijzen erop dat de groei aan het afzwakken is. Dit komt omdat de patiënt steeds zelfbe wuster wordt en dat er een tendens bestaat zo min mogelijk medicijnen te slikken. ZIJ vertrouwen er dan ook op, dat het medlcljnverbruik daalt door de patiënt meer verantwoorde lijkheid te geven. De ziekenfondsen daarentegen zien niets in de herinvoering van herha lingsrecepten en hebben voorgesteld de maximale voorschrijvingsduur te halveren. Volgens voorzitter Anbeek is in het proefjaar gebleken, dat veel artsen toch of het nu nodig is of niet voor de maximale periode medicijnen voorschrijven. Hij vreest dan ook, dat herhalingsrecepten het medicijnverbruik zullen doen stijgen. Ook als deze in beperkte mate wor den toegepast. vandaag met voorstellen voor een on derzoek voor de dag komen. Een meerderheid in de Kamercom missie voor verkeer en waterstaat deelde gisteren de mening van me vrouw Smit-Kroes, dat „de KLM zo snel mogelijk van alle blaam gezui verd moet worden". De staatssecreta ris benadrukte dat uit haar onder zoek niets gebleken is van frauduleu ze handelingen door KLM-personeel. „Er is geen sprake van misstanden of onjuiste procedures", aldus mevrouw Smit-Kroes, gisteren na afloop van een gesprek met de Kamercommis sie. Er moet een einde komen aan de heksenjacht", zo voegde zij daar aan toe. De staatssecretaris ontkende met grote stelligheid dat de KLM be schikt over een .zwart circuit", waar uit relsfaciliteiten (gratis of goedkoop reizen) betaald worden. Er is welis waar sprake van een „tweede boek houding". maar daar heeft de belas tingdienst volledig vat op, aldus de staatssecretaris. Mevrouw Smit-Kroes zei verder, dat de KLM de faciliteiten voor gratis of goedkoop reizen „met grote terug houdendheid" verleent. Zij vond dat ook „passend in deze tijd". De staats secretaris wilde geen oordeel geven over gratis reiiende politici. „De Ka mer ls mans genoeg daar zelf over te oordelen", zei ze. Verzoek De staatssecretaris bleek geen be zwaar te hebben tegen de mogelijk heid („een openbare regeling"), dat personeel van de rijksluchtvaart dienst gratis of tegen een geredu ceerd tarief per KLM kan reizen. Niet- temin zal dit „aan de orde gesteld worden in het overleg over de ar beidssituatie bij de KLM", zo deelde zij mee. Vandaag zal de Kamercom missie voor verkeer en waterstaat zich buigen over het PvdA-verzoek de KLM-kwestie verder uit te diepen. De Amsterdamse hoofdofficier van justitie mr. A. N. Messchaert bestu deert de stukken uit de Verenigde Staten over de omkoopaffaire van de KLM en de Amerikaanse vliegtuigfa briek McDonnell Douglas. Staatsse cretaris Smit-Kroes van verkeer en waterstaat heeft het materiaal door gestuurd naar het ministerie van Jus titie en mr. Messchaert heeft de stuk ken gisteren ontvangen. Aan wie hij het onderzoek verder zal opdragen is nog niet bekend. Binnen enkele da gen wordt hierover een beslissing genomen. Het materiaal betreft nadere gege vens uit het onafhankelijk onder zoek, dat in de VS gaande is in deze affaire. De Amerikaanse beurscom- missie heeft vorige week bij het Ame rikaanse ministerie van Justitie een klacht ingediend tegen McDonnell Douglas. En mevrouw Smit-Kroes heeft op haar beurt nu ook de Justitie ingeschakeld naar deze omkoopaffai re. waarbij eind van de jaren zestig één of meer hoge KLM-functionaris- sen betrokken zouden zijn geweest. Het Evoluon boeit keer op keer opnieuw. Nu weer met de tijdelijke tentoonstelling "100 jaar elektrisch licht". j. Philips maakte die tot een historisch avontuur. Opwindend, r Leerzaam. Wat veroorzaakte Edisons vondst allemaal. na eeuwen en eeuwen van flakkerende vlammetjes? Via de ene na de andere verrassing wandelt u door de onstu^i mige ontwikkelingen sinds de eerste elektrische vonk! f' Direkt aan de Rondweg in Eindhoven Open maandag t/m vrijdag v£ 930-17 30 u, zaterdag 10 00 -17.00 u. zon-en feestdagen 12.00- 17fl 1 e kerstdag en nieuwjaarsdag gesloten. E Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Philips weigert in te gaan op eei van De Vakbondskrant van de Federatie Nederlanc" weging (FNV) om zijn investerings- en ondernemini een interview nader toe te lichten. FNV-voorzitter dit verzoek in een brief aan mr. F. F. Otten, lid van de| bestuur van Philips. In de brief noemt Kok de re: Philips op een artikel in de Vakbondskrant vorige v aanleiding van de ontvoering van Philips-directeur ma in El Salvador „bulten proportie". w»s Philips reageerde vorige week veront waardigd op het artikel in de Vak bondskrant, waarin de FNV-zich af vroeg hoeveel directeuren er nog ont voerd moeten worden voor Philips in de gaten krijgt dat deze vorm van verzet iets te maken heeft met de omstandigheden waaronder zijn werknemers leven en werken". Kok schrijft nu in een brief aan Phi lips dat deze „reactie doet vermoeden dat Philips zich verzet tegen een maatschappelijke discussie over het door ons in alle ernst aan de orde gestelde vraagstuk van het multina tionale ondernemen. „Naar mijn me ning is de reactie van Philips buiten proportie en niet in overeenstemming met het artikel", aldus Kok in zijn brief. Een woordvoerder van Phi een reactie op de brief vti „onbegrijpelijk en ook verfc te vinden dat de voorzit^ FNV niet dezelfde lijn he/ als zijn districtsbestuurdej hoven, die zich wel van dei in De Vakbondskrant hel| tantieerd". „Begaan met lot" Kok wijst er in zijn brief I op dat „bij de FNV iedeiP enige reserve begaan is i van de heer Schuitema. zouden wij zijn persoon willen schaden", aldus brief. Met ontroering' tarnen wij kennis van het plot seling overlijden van ^ns bestuurslid de heer P. HarthoorP Met eerbied getuigen wij van onze ei',centchjk- heid en grote waardering voor het werA\iat heer Harthoorn belangeloos deed voor stichting, ook nog op de laatste avond van zijn leven. Het bestuur. De direktie. Het personeel Stichting Christelijke rekreatie- centra „De Meeuw". Brielle Ooltgensplaat. „Mijn genade is U genoeg" Op Zijn tijd, doch voor ons onverwacht heeft de Heere tot Zich genomen mijn lieve man. en onze lieve vader, grootvader en overgroot vader Jan Willem Bouwman op de leeftijd van 79 jaar. Haren (Gr.), 19 december 1978. Multatulilaan 22. H. Bouwman-Hommes P. Bouwman M. F. Bouwman-Kleine Pier Hobart (Australië): M. Pinkster-Bouwman E. Pinkster S. Bouwman H. I. Ambacht: G. J. Bouwman S. Bouwman-Baardman Clarksburg (Canada) J. W. Bouwman A. J. Bouwman-Opstelten Rotterdam: H. J. A. Bouwman Tilburg: M. Bouwman-Al Meaford (Canada): W. Bouwman W. Bouwman-van der Zee Ochten B. Bouwman. Kleinkinderen en achterkleinkinderen. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op zater dag 23 december 1978 te 11.30 uur op de begraafplaats „Eshof" te Haren. Rijksstraat weg 290. Hieraan voorafgaand vindt een rouwdienst plaats in „'t Gorechthuis". Hortuslaan 1 te Haren aanvangende 10.45 uur. Na de begrafenis hier tevens gelegenheid tot condoleren. De vrijgekochten des Heeren zullen we derkeren en met gejubel in Sion komen; eeuwige vreugde zal op hun hoofd we zen blijdschap en vreugde zullen zij verwerven, kommer en gezucht zullen wegvluchten. Jes. 51. vers 11 Met grote droefheid geven wij kennis dat de „.Here uit ons midden heeft weggenomen, onze l,eve moeder, schoonmoeder en oma AYendrika Gerritdina van Loenen eduwe van Cornells Mar>us van Rietschoten in de ouderdom van 72 W*ar Cor en Greet Gerda en Gerrit Gerrit en Corrie Henk en Gerda Wim en Ellie en kleinkinderen Rotterdam, 20 december 1978 Bejaardencentrum „De Koningshof" Imm. Kantstraat 90. Corr.adres: C. M. van Rietschoten Thorbeckelaan 264, 2564 BW Den Haag. De overledene ligt opgebaard in de rouwka mer van „De Koningshof". Bezoek en gelegenheid tot condoleren aldaar donderdag 21 december a.s. van 19.00-19.30 uur. De rouwdienst zal gehouden worden zaterdag 23 december a.s. in de zaal van de NEBO-kerk. Smeetslandsedijk 280 om 9 uur waarna de begrafenis zal plaatshebben in het familiegraf t op de begraafplaats „Moscowa" te Arnhem om i 11.30 uur. INGELIJSTE SPIEGELS. MODERNE EN KLASSIEKE UITVOERINGEN. MEER DAN 200 MODELLEN IN VOORRAAD. GLASINDUSTRIE J. J. POPPINK Rott«rdamMw*g 60-M Delft, tel. 015-561500 Door een nacht, hoe zwart, hoe dicht, voert Hij mij in 't eeuwig Licht. gezang 445 Heden nam God tot Zich mijn man. onze vader en opa Pieter Visser op de leeftijd van 75 jaar. M. Visser-Klijn Netty en Herman Nico en Ineke Margreet en Frits kleinkinderen Amsterdam, 19 december 1978 Adelaarsweg 95 huis Geen bloemen De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 22 de cember om 12 uur op de Noorderbegraaf plaats. Buikslotermeerdijk. Amsterdam- Noord. „De Heer is mijn herder" Na een ernstige ziekte nam God van onze lieve zuster, schoonzuster en tan Everdina Koning-Veenendi weduwe van Pieter Koning, op de leeftijd van 73 jaar. Rotterdam-Hillegersberg: B. Koning Soest: E. J. Veenendaal S. M. Veenendaal-Meerdir Amersfoort: G. J. Broekhuis-Koning J. Broekhuis '"lamont-Achel (België): W. Veenendaal J. A. Veenendaal-v.d. Poo V-H J. J. Veenenc laal-v.d. Bos< Leusden-Zuid G. G. Veenendaal S. J. L. Veenendaal-Ri. Amsterdam-Oost: B. van Bottenburg-Veenen R. K. G. van Bottenburg neven en nichten De teraardebestelling is bepaald op 23 december om 2 uur, op de nieuwe a begraafplaats. Traay te Driebergen. Gelegenheid tot condoleren na afloop begrafenis, in de aula. De vele blijken van belangstelling en war n ven hebben ons gesterkt in het dragen van van mijn lieve man en onze lieve vader Jurianus Windhorst Wij betuigen u hiervoor onze welgemeend 1 L. Windhorst-Sprey Rogier Clariet en Hans Claudia Wolfheze. december 1978 Wolfhezerweg 39

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 8