lïinderen de dupe van onze welvaart' lorzitter nationale commissie Jaar van het Kind: onderwljzer(es) FAMILIEBERICHTEN Stlbbe, Blalsse de Jong VAKANTIE IN MONTFERLAND ENSDAG 20 DECEMBER 1978 TROUW/KWARTET 9TE Sla spijkers met koppen, word lid van het CNV' Samen sta je sterk! Bel 030-941041. pon een onzer verslaggevers j HAAG „Het internationaal Jaar van het Kind ('791 is niet alleen gericht op de Derde ,en5 eid. Misschien zijn wij van mening dat in ons toch altijd nog welvarende land de kinderen iiiic emiddeld uitstekend van afkomen en wij ons beter kunnen concentreren op de kinderen - re de Derde Wereld,'' zo zei mr. Th. H. Bot, voorzitter van de nationale commissie ^Jmationaal Jaar van het Kind, gisteren. tiers, er lijden zo'n tweehonderd ten kinderen aan chronische on- e te Deding met alle consequenties, imei beschikt 85 procent van de plat- jpDe idskinderen niet over voldoende >r drinkwater, daar sterft een van etai baby's vóór het vijfde levens- worden meer dan 100.000 kin- ten >leken daarmee, aldus mr. Bot t .e perspresentatie van het inter- maal Jaar van het Kind, is het e kind in het westen in het alge- bevoordeeld. Maar, zo zei hij, remind hi het westen lijdt veeleer andere kwalen, die een ernstig chil ar inhouden voor zowel het kind als voor de kwaliteit van onze s ee nleving over tien of twintig jaar. lelie per jaar blind, terwijl dit be telij k eenvoudig via vitamine A |n te voorkomen. Onze kinderen dreigen te midden van onze welvaart het kind van de reke ning te worden. Losse schroeven De hoofdoorzaak daarvan is dat vol wassenen zelf die draad maar al tc vaak zijn kwijtgeraakt. Vertrouwde waarheden zijn op losse schroeven komen te staan. Een vast richtsnoer, duidelijke maatstaven die wij kun nen overdragen zijn op zijn minst voor velen van ons twijfelachtig ge worden. Daarom kunnen onze jonge kinderen vaak niet of nauwelijks ant woord krijgen op hun behoeften aan zekerheden". „Wij zelf zijn op drift geraakt en onze ker, waardoor wij onze kinderen vaak het eerst nodige om zichzelf te wor den, onthouden. Daarnaast zijn wij noemt het traditionele kerngezin. „Als het kind al gewild is, wordt de baby vaak voor dag en dauw als een nat bundeltje afgeleverd in crèches of dagverblijven. Hoe men ook over een en ander oor deelt, er zijn duidelijk aanwijsbare consequenties aan verbonden voor het welzijn van het jonge kind, die nader onderzoek vereisen. Op het ogenblik komt reeds een op de vier kinderen in ons land uit een onvolle dig gezin. ouderen", zo zei mr. Bot, „in onze prestatiemaatschappij heel druk met ons zelf bezig met het najagen van materiële welvaart met al zijn extra attracties. Niet alleen hebben wij dan vaak geen tijd voor onze kinderen met hun problemen maar wij zelf Minderheden worden in toenemende mate gecon fronteerd met het ontbreken van per soonlijke motivatie." „Onzekerheid en frustraties dus bij ouderen, verwarring en onduidelijke toekomstperspectieven voor onze kinderen", zo zei mr. Bot. Daarnaast beïnvloeden nog andere factoren van onze veranderende samenleving het welzijn en de ontwikkelingskansen van het kind. Mr. Bot dacht daarbij aan de emancipatie van de vrouw en aan de zich snel wijzigende waarde ring voor wat men tegenwoordig wel Mr. Bot noemde ook nog de zaken die samenhangen met de school (waar leiden wij kinderen voor op? Voor werkeloosheid?), en wees op de pro blemen van kinderen van bijvoor beeld de culturele minderheden in ons land (kinderen van gastarbeiders, kinderen van hier gevestigde ouders uit Suriname). Mr. Bot zei dat in het Jaar van het Kind de volle nadruk wordt gelegd op de verantwoordelijk heid van de individuele staten van de Verenigde Naties om in een gecon centreerde inspanning doeltreffend op te komen voor hen die te klein en te zwak zijn om dit zelf te doen: kinderen van nul tot veertien jaar, in Nederland in 1977 bijna 3,4 miljoen personen. Dit betekent, dat het inter nationaal jaar voor het kind precies wordt wat wij er zelf van maken, aldus mr. Bot tijdens de perspresen tatie, die onder anderen werd bijge woond door prinses Beatrix, erevoor zitster van de Nederlandse commissie van het Jaar van het Kind, de minis ters Van Agt, Gardeniers-Berendsen en Tuijnman, en de staatssecretaris sen Kraaijeveld-Wouters en Haars. Overleden In Loosduinen is mr Ch. J. J. M. Petit gecremeerd. Mr Petit is 82 jaar geworden. Na zijn studie trad hij in 1920 op als advocaat en procureur in Rotterdam. In 1930 werd hij daar kantonrechter-plaats vervanger. In 1935 werd hij benoemd tot rechter in Maastricht. Van 1946 tot 1957 was hij hoogleraar in het burgerlijk recht en het burgerlijk pro cesrecht aan de Katholieke universi teit te Nijmegen. Van 1957 tot 1966 was hij raadsheer in de hoge raad. Toen was hij bovendien voorzitter van de centrale adoptieraad. 'Het bestuur van Chr. lagere school te Baflo vraagt een tijdelijke van pos. Chr. beginselen Aanvang: Tijdsduur: Klassen: Gevraagd: Gewenst: Inlichtingen: zo spoedig mogelijk 3 mnd. met kahs op verlen ging in overleg, maar liefst in 5 en 6 bevoegdheid voor r (vak.- leerkr. aanwezig), enige ervaring K. Oosterhof, hujs tel.: 05950-2754 na 4 uur. Sollicitaties met reterentie-adres vóór 1-1-79 bij de secretaris D. Meinema, Kostersgang 9, Baflo. zijn, in e kunnen van maandag tot en met vrijdag telefo- afzi< ijsch van 9.00-19.30 uur opgegeven worden op Thummer 020-913456. lp zondagavond is dit alleen mogelijk van 18.00-20.00 uur. dank aan God en grote blijdschap geven wij nis van de geboorte van ons zoontje en broertje Dirk Nicolaas (Dick) van de geboorte van ons dochtertje en zusje Klazina Johanna (Caroline) H. J. Bultman N. Bultman-de Haan Henk Jan Liesbeth I CL Putten, 13 december 1978 :kerusstraat 10. adres: kenhuis „Salem", kamer 102, Ermelo Hierbij willen wij allen hartelijk bedanken die ons 25-jarig huwelijks feest in welke vorm dan ook tot een onvergetelijke dag hebben gemaakt. A. Joldersma F. Joldersma-Klok Smilde, december 1978 Prins Clausstraat 7 foor ons nog onverwacht heeft de Here tot Sich genomen onze broer, zwager en oom Jan Huitzing >p de leeftijd van 72 jaar geliefde echtgenoot van A. Huitzing-Postma Groningen: H. Huitzing W. Huitzing Den Haag: H. Huitzing L. Huitzing-Sennema Arnhem: J. R. Damminga-Huitzing J. Damminga Sneek: U. de Boer J. de Boer-Wijma Groningen: A. Huitzing Duivendrecht: H. Medema-Huitzing J. Medema Zuidhorn: J. H. Drewes-Huitzing A. Drewes neven en nichten. De Here heeft, voor ons onverwachts, uit onze familiekring weggenomen onze zwager en oom Jan Huitzing op de leeftijd van 72 jaar, echtgenoot van A. Postma. Winsum (Gr), 18 december 1978 Noordscheschut: J. Postma Groningen: W. Postma T. Postma-Beukema neven en nichten Op Gods tijd, voor ons ondoorgrondelijk is van ons heengegaan, onze lieve zoon, broer, zwager en oom Cor Molema op de leeftijd van 27 jaar. Na veel zoeken heeft Cor zijn eeuwige rust gekregen. W. Molema J. M. Molema-Lamein Giny en Wim Wim en Martha Hilma en Arend Henk en Harma en oom zeggers Stadskanaal. 15 december 1978 Brummelkant 9. De begrafenis zal in besloten kring plaats vinden. Tc Zal dan gedurig bij U zijn. Psalm 73 12 oude ber. Op 75-jarige leeftijd is in zijn Heer en Heiland ontslapen mijn lieve man, onze vader, grootvader èn broer Frans Thomas de Jonge Surhuisterveen, 19 december 1978 Slotstraat 5 K. G. de Jonge-Smit De Krim: D. J. de Jonge A. de Jonge-Oosterhout Frans, Margriet en Korine 't Zandt: J. J. de Jonge C. de Jonge-Oostland Frans, Peter en Monica Groningen: J. F. de Jonge T. de Jonge-Jongsma Tom, Mark en Koen Ferwerd: H. T. de Jonge T. R. de Jonge-Kalsbeek Jeannette, Frans en Alfred Stedum: G. E. de Jonge Zaterdag 23 december a.s. 's middags om 1 uur is er een dienst van Woord en Gebed in de Geref. Kerk te Surhuisterveen, waarna de be grafenis zal plaatsvinden. Hierna is er in „De Lantearne" gelegenheid de familie te condoleren. Thuis liever geen be zoek. Volgen vrij. „Zie ik maak alle dingen nieuw". Openbaring 215 Heden nam God van ons, tot onze grote droef heid, na een dapper, geduldig gedragen lijden, onze zeer geliefde moeder, schoonmoeder, grootmoeder, zuster, schoonzuster en tante Maria Helena Johanna Riet, weduwe van Frederik Willem Alblas in de ouderdom van 77 jaar. Kinderen, kleinkinderen en verdere familie 2585 SG 's-Gravenhage, 17 december 1978. Malakkastraat 17. Moeder is opgebaard in de rouwkamer „Atro- pos", Van Boetzelaerlaan 292. Bezoekuren van 5-6 uur. De rouwdienst zal plaatsvinden in de Vredes- kapel, Malakkastraat 3, op vrijdag 22 decem ber 1978 a.s. om 11 uur, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Begraaf plaats aan de Kerkhoflaan om 12 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de ontvangkamer van de be graafplaats. Geheel onverwacht is uit ons midden weggeno men onze mede-broeder H. L. Groothuis ouderling van onze gemeente voor wijk Oost. Wij gedenken met dankbaarheid zijn werk onder ons. Ons meeleven gaat in het bijzonder uit naar zijn huisgenote mej. de Vries en naar zijn kinderen. De kerkeraad van de Geref. Kerk van Deventer Deventer, 18 december 1978 Na veel lijden, heeft de Here van ons weggeno men mijn, lieve Vrouw, onze zorgzame Moeder en lieve Oma Maria Alida Goede-Wals op de leeftijd van 72 jaar. Wij weten dat zij nu mag zingen voor de troon van God, waarvan zij in haar aardse leven ook zoveel gezongen heeft Landsmeer: S. H. Goede kinderen en kleinkinderen 16 december 1978 Dorpsstraat 56 1121 BZ Landsmeer Moeder is thuis opgebaard, alwaar geen bezoek. Donderdag 21 december zal er D.V. aen rouw dienst worden gehouden in de gereformeerde kerk aan de Calkoenstraat te Landsmeer, wel ke om 13.00 uur zal beginnen, aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats Zuideinde te Landsmeer om streeks 13.45 uur. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condole ren in het verenigingsgebouw „de Voorhof" bij bovengenoemde kerk. Met grote verslagenheid namen wij kennis van het plotseling overlijden van de heer C. van den Berg secretaris van onze oudervereniging Philadelphia. In zijn volledige inzet en sociale bewogenheid met de gehandicapte medemens, zowel plaat selijk als provinciaal, was hij ons tot een groot voorbeeld. Moge de Here zijn vrouw en kinderen de kracht geven dit grote verlies te dragen. Oudervereniging Philadelphia afdeling Hoogeveen Hoogeveen, 19 december 1978. Het is met grote droefheid dat wij kennis geven van het heengaan tot zijn Heer en Heiland van Jaap Timmer in de leeftijd van 33 jaar. Als leraar aan onze scholengemeenschap heeft hij ons in zijn lessen doen zien dat al ons werk eeuwigheidswaarde heeft. Zijn prettig karakter en hulpvaardige levens houding zullen in onze herinnering blijven. Moge onze God en Vader zijn vrouw, ouders en verdere familieleden heel dicht nabij zijn, nu en in de toekomst. Leerlingen, personeel en bestuur van de Chr. Scholengemeenschap voor M.E.A.O. en M.L.O. Groningen, 17 december 1978 Dan ga ik op tot Gods altaren. Psalm 43:4 Voor ons toch nog onverwacht, nam God tot Zich, mijn lieve man, onze zorgzame vader en grootvader Jacob Marinus Kats op de leeftijd van bijna 65 jaar. N. P. Kats-Barentsen Almelo: B. Kats A. Kats-Damsma Heerenveen: H. Kats S. Kats-Kootstra Herwijnen: M. Beldman-Kats E. Beldman I. Beldman-Kats E. Beldman Vlaardingen: L. van Aarle-Kats B. van Aarle en kleinkinderen 15 december 1978 Blondeelstraat 136 3067 VB Rotterdam De begrafenis heeft inmiddels plaatsge vonden. Op bergen en in dalen en overal is God Op Zijn tijd nam de Here tot Zich, ónze innig geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder Nelly van Sijn weduwe van Abraham Lindenburg. Zij mocht de gezegende leeftijd van bijna 90 jaar bereiken. Ter Aar: A. M. Lindenburg J. P. Lindenburg-de Jong Rijswijk (Z.-H): M. Lindenburg M. M. Lindenburg-Mekking Groenekan: M. W. J. Lindenburg 's-Gravenhage: E. N. Slotema-Lindenburg J. L. Slotema Klein- en achterkleinkinderen 3737 AW Groenekan, 18 december 1978 Copijnlaan 2 De rouwdienst zal worden gehouden vrijdag 22 december om 1 uur in de aula van de algemene begraafplaats aan de Sir Winston Churchill- laan 233 te Rijswijk, waarna de bijzetting in het familiegraf zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de teraardebestelling. Namens het College van Bestuur der Vrije Universiteit geven wij met droefheid kennis van het overlijden van de heer Dr. M. van Beek op de leeftijd van 61 jaar. Van 1960-1977 was hij als wetenschappelijk hoofdmedewerker verbonden aan de subfacul teit der Engelse taal- en letterkunde. In dankbare herinnering blijft wat God ons in hem heeft geschonken gedurende de jaren dat hij bij onze universiteit werkzaam was. Amsterdam, 19 december 1978 De Boelelaan 1105 K. van Nes, voorzitter H. Hoogenkamp, secretaris. De Faculteit der Letteren van de Vrije Univer siteit vervult hierbij de droeve plicht mee te delen dat op zaterdag 16 december in Dallas, U.S.A. op 60-jarige leeftijd is overleden Dr. M. van Beek In leven als wetenschappelijk hoofdmedewer ker verbonden aan de Subfaculteit der Engelse taal- en letterkunde. De faculteit gedenkt in dankbaarheid de over gave waarmee hij zich in vele functies heeft ingezet voor de faculteitsgemeenschap en de vriendschap die hij aan velen heeft ge schonken. Amsterdam, 19 december 1978. Namens het faculteitsbestuur Joh. S. Boersma, decaan Ceg. de Groot, abactis Heden nam God van ons weg mijrf geliefde man en onze zorgzame vader en opa Jacob Nieboer echtgenoot van Sophia Hendrika van Dijk op de leeftijd van 66 jaar Nijkerk: S. H. Nieboer-van Dijk Schragen: Wil en Klaas Aalten Sjaak en Vincent Nijkerk: Barend en Koot Nieboer Ellen en Sophia Leusden: Riet en Max Bremer Marco en Madeion Nijkerk: Kootje en Leo van Ramselaar Christel en Marieke Amsterdam: Anneke Jacobse Nijkerk, 18 december 1978 Schimmelpenninckstraat 16 Liever geen bezoek aan huis en geen bloemen Gelegenheid tot condoleren donderdag 21 de cember a.s. in het uitvaartcentrum gelegen achter de Algemene Begraafplaats te Nijkerk van 19.30 tot 20.30 uur en eventueel na de teraardebestelling. De teraardebestelling zal D.V. plaatsvinden zaterdag 23 december a.s. op de Algemene Begraafplaats te Nijkerk om 11.30 uur na een rouwdienst in het uitvaartcentrum, aanvang 10.45 uur. Zijn naam moet eeuwig eer ontvangen! Na een lang leven, vol liefde en trouw, vol zorg voor allen, die haar lief waren, is in Jezus ontslapen onze zo dierbare moeder en omoe Aartje Dekker-Hoeve op 96-jarige leeftijd weduwe sinds 20 januari 1926 van Gerrit Dekker Haar leven was geven, haar sterven gewin. W. Dekker C. Dekker-Bleiji M. E. Koops-Dekker T. Koops Klein- en achterkleinkinderen. Corresp.adres: Vredehof 30, Oranjeparkflat app. 305, 3761 HC Soest. Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren donderdagavond a.s. van 19.00 tot 19.30 uur in het Uitvaartcen trum van de associatie Jan van Scorelstraat 9 (bij Vincent van Goghweg), Zaandam. De teraardebestelling zal D.V. plaatsvinden op vrijdag 22 december a.s. om 13.30 uur op de algem. begraafplaats te Zaandam. Heden nam de Here tot Zich, na een gelovig gedragen lijden, onze zuster, schoonzuster en tante Pleuntje Aartje van der Veer weduwe van Johannes van Loo in de ouderdom van 80 jaar 2 Corinthiërs 5 vs. 1 en 8 Den Helden L. van der Veer-Tymstra familie P. van der Veer familie A. P. Bijl van der Veer Hippolytushoef: T. M. Tijsen-van der Veer Jb. Tijsen Heeze: J. M. Kaan-van der Veer Alphen aan den Rijn: A. van der Neut van der Veer Julianadorp: familie J. H. van Loo neven en nichten Den Helder, 18 december 1978 „Den Koogh" drs. F. Bijlweg 4. De rouwdienst zal D.V. gehouden worden vrij dag 22 december 1978 in de Bethelkerk, Spoor straat 12 te Den Helder, aanvang 13.30 uur, waarna de teraardebestelling zal plaatsvinden om 14.30 uur op de Algemene begraafplaats te Huisduinen. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula van de begraafplaats Geen bloemen Correspondentieadres: Familie Bijl, Callantsogervaart 10, 1788 PS Julianadorp N.H. Met grote verslagenheid geven wij kennis van het overlijden van onze vertegenwoordiger de heer C. van de Berg Wij verliezen in hem een bekwame, Integere en innemende medewerker, die veel heeft bijge dragen tot de ontwikkeling van onze firma. Wij zullen hem zeer missen. Direktie en Medewerkers van: Benckiser Nederland B.V Mozartlaan 3, Maassluis. Voor het betoonde medeleven en belangstelling tij dens de ziekte en na het overlijden van mijn geliefde vrouw en onze zorgzame moeder en oma, dochter, zuster en tante Anthonia van Iperen geboren van Tilburg willen wij U hiermede onze oprechte dank betuigen. W. H. van Iperen Kinderen en kleinkinderen L. van Tilburg Hardinxveld-Giessendam, December 1978 Peulenlaan 202 advocaten en notarissen Bij Koninklijk Besluit van 17 november 1978 is Mr. R. H. Ketelaar benoemd tot notaris ter standplaats Amsterdam als opvolger van notaris J. Th. J. M. Dunselman Notaris Mr. R. H. Ketelaar heeft de minuutakten, repertoria en dossiers van de notarissen J Th J. M Dunselman en diens ambtsvoorgangers onder zijn berusting genomen Notaris mr R. H Ketelaar is toegetreden tot de maatschap Stibbe. Blaisse de Jong, kantoorhou- dende aan het adres Rokin 92-96 te Amsterdam, telefoon 020-214321 8- of 15-daagse reizen, kompleet verzorgd met bijv. verblijf in ons eigen familiehotel te Zeddam. Alle kamers met radio, televisie en rijkstelefoon. Lift aanwezig en douche/toiletkamers beschik baar met of zonder balkon. Naast de leuke trips zijn er het overdekte hotelzwembad, de hot whirl pool, de sauna, het solarium en de kegelbanen voor uw ontspanning. Deze reizen reeds v.a. 355.-. Vraagt gratis reisgids ook voor onze buitenlandse reizen FRANS MOORS REIZEN - Postbus 10 - 7038 ZG ZEDDAM telefoon 08345-1751 (altijd bereikbaar)

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 9