ub-top schiet toch tekort upp Derwall: anvallender an voorheen f am Boycot Spelen dreigt Sport: 51,5 miljoen Anderlecht neemt Super Cup over Don Revie: tien jaar geschorst jest-Duitsland B wint schaduw-interland met 2-1 Punch blijft RZ verrassend baas Tennissers voor Kings Cup-strijd ge op Nederland schuift WK-afgang naar achtergrond Oranje: drie spitsen Uit toto/lotto-gelden in 1979 Mistig duel in Liverpool ai nf Wintersport- Voor functies in Engels voetbal Bij uitsluiting deelnemers Aziatische Spelen T ENSDAG 20 DECEMBER 1978 TROUW/KWARTET 13 Fn r Matty Verkamman 176, 179 186 HUM De mening van er Derwall dat Nederland /lu^enteel over veel meer oetballers beschikt dan uitsland, is gisteravond :henstraft. Met eigen heeft de Duitse bondsco- in het Ruhrstadion van angèum kunnen zien dat zijn om genoten in de B-interland JJ0' waren dan de Neder- '9]se schaduw-internatio- West-Duisland B ver iest Nederland B met 2-1. 132 139 ezorgde 20.000 toeschouwers al- 142 >en voorpretje. Wanneer het A- ]43er vanavond in Düsseldorf ook t slaagt om de vice-kampioen .land te verslaan, acht men in de 160 [republiek de schande van Ar- 162 tië min of meer uitgewist. 172tuiven waren voor het team van 175 ent-coach Ron Groenewoud nogal zuur. Pas 10 minuten voor het einde kreeg de nederlaag gestalte, toen de behendige delHaye op rechts wegspurtte en Milewsky een eenvou dige kans schonk: 2-1. De Duitsers koppelden op de bevro ren piste een beter verzorgde tech niek aan een uitstekende, de Bundes- liga eigen, konditie. Uitblinkers wa ren er niet zo zeer, maar de collectivi teit hield Nederland wel voortdurend op de eigen helft. Jan Zwartkruis mocht na de ruim uitgevallen EK-winst op Oost-Duits- land nog verheugd constateren dat blessures uitstekend worden opge vangen door een breed kader, maar gisteravond werd benadrukt dat het met de omvang van het keurkorps toch niet zo'n vaart loopt. De groep die gisteravond aantrad kon zich er in grote lijnen op beroepen voor Neder landse begrippen sub-topvoetbal te spelen, maar dat bleek niet toerei kend om het met kans van slagen tegen deze geharde Bundesliga krachten op te nemen. Het Nederlandse team was niet bij machte om in aanvallende zin toppen te breken. Centrum spits Jan Peters van de eerste divisieclub FC Den Boschwas een regelrechte misluk king, terwijl Jaan de Graaf evenmin de van hem bekende solo's etaleerde. De één helft meespelende Martin Vreyssen was nog het beste op dreef, zonder overigens wezenlijk gevaar te stichten. Het middenveld-trio Thijssen-Ste- vens-Lubse legde voorts te weinig ge wicht in de schaal. Stevens viel nog het meeste op door zijn ongecontro leerde overtredingen. Toch een lichtpunt aan Nederlandse zijde, en wel doelman Hans van Bteu- kelen. Dit talent van FC Utrecht weerde zich voortreffelijk. Hij voor kwam tot twee keer toe zekere doel punten. De wedstrijd begon fortuinlijk voor het Nederlandse team. In de zesde minuut waagde Stevens een twintig- meter schot, waar doelman Kargus geen kijk op had, omdat Melzer de bal van richting veranderde: 0-1. Het Oranje-plan voorzag vervolgens in een strijdwijze die erop gericht was om de bal in de ploeg te houden. Dat lukte geruime tijd met balvaardige types als Vreyssen, Thijssen en Staf- leu in de hoofdrol. Toch hadden de Duitsers aan een kansje genoeg om snel de achterstand ongedaan te ma ken? Na een corner zag de verdediger Elmer even eer! gat en tipte de bal met een schuiver voorbij Van Breuke- len: r-1. Het jeugdige elftal van Groenewoud reageerde op die tegenslag met een dosis hardheid, die het Nederlandse topvoetbal wel vaker typeert. Spel- bos, Meutstege en Stevens hakten er stevig op los. De tegenstander stond er zeer vreemd van te kijken, temeer omdat de ongemene felle tackels op het spijkerharde terrein grote risico's betekenden voor het lichamelijk wel zijn. De op merkwaardig grote af stand fluitende Amerikaan Landauer suste de agressie aanvankelijk slechts met handgebaren. In de ze ventiende minuut vond hij het kenne lijk toch te gortig worden toen Van Breukelen bij een niet functioneren de buitenspelval het hele veld over rende teneinde een vrije doorgang te verhinderen. De doelman raakte ver dediger Martin evenwel vol op de benen en dat honoreerde Landauer met een gele kaart. Voor het overige controleerde Neder De gelijkmaker van West-Duitsland. Doelman Van Breuke len kan de bal slechts nakijken. land de eerste helft redelijk. West- Dultsland had een overwicht maar wist dat nauwelijks in reëel gevaar te vertalen. Alleen Groh kreeg een kans toen hij in buitenspelpositie mocht doorgaan. Kargus was anderzijds nog het meest in gevaar bij een vleugel schot van Stevens en een schietkans voor Stafleu. In de tweede helft domineerden de Duitsers nog sterker. Del'Haye bracht meer snelheid in het spel, wat in het centrum herhaaldelijk tot rom melige situaties leidde. Het was een- klein wonder dat de Oranje-muur pas in de 80e minuut onder de druk bezweek. West-DnltsUnd B: Kargus; Martin, Jakobs, Mel zer, Elmer; Eggert. Groh, Kelsch (Delhaye); Hru- besch (Milewski), Memerlg, Eggeltng Nederland B: Van Breukelen; 8tafleu, Van Kraay. Spelbos, Meutstege; Thijssen (VaJke). Stevens (Van der Korput) Lubse; Vreyssen (Tahamatal, Peters, De Graaf. Van onze basketbalmedeweiCer DELFT Punch heeft in de eredivi sie basketbal voor een verrassing ge zorgd door in eigen huls Rotterdafli Zuid te verslaan. Het werd een nipte 91-90 overwinning voor de Delfte naren. In Haarlem kon Flamingo's het tegen landskampioen Leiden niet bolwer- ker. Na een 36-51 stand bij de rust kwam het einde met 86-112. De nieu we Haarlemse aanwinst Tony Parker scoorde 38 punten. Collins was voor Leiden nog beter op schot: 42. AMSTERDAM De bondscoach van de KNLTB, Fred Hemmes, heeft het definitieve tennisteam bekendge maakt, dat Nederland gaat vertegen woordigen bij de wedstrijden om de Kings-Cup in Januari 1979. Het zijn Louk Sanders, Theo Gorter en Wou ter Fok. Op de nationale tennisranglijsten over 1978 van de KNLTB zijn bij de heren Tom Okker en nationaal kam pioen Loek Sanders, evenals in 1977, respectievelijk één en twee geplaatst. BIJ de dames bleven Betty Stöve Cl) en Elly Vessles (2) eveneens de rang lijst aanvoeren. r Matty Verkamman I9ÏINGEN Net als Jan Zwartkruis in Nederland promo- e tde Jupp Derwall in West-Duitsland na het laatste wereld je pioenschap voetbal van assistent tot bondscoach. En tot «omlegen van de Manschafts-leden, zo mag worden vastge- ,"al. Hij is ook vriendelijk en bedachtzaam, maar voor de ru doet Derwall in niets aan zijn voorganger Helmut Schön o» ten. Waar Schön in het drijfzand verstrikt raakte toen hij rgentinië zijn succes op veel te krampachtige wijze wilde mgen, daar predikt Derwall de „aanvallende" revolutie. •Duits voetbal", de man uit Saarland knikt er heftig bij ,e (neer de Argentijnse teleurstelling nog eens wordt opgera- OV( Derwall (52) is er de man niet i ovdom zijn voormalige chef nu nog aan te vallen. Wat geweest is, is Jest. „Ik ben een andere coach een ander temperament. Ik kan wil geen kopie van Schön wor- 1stelt hij aanvankelijk diploma- nss wijdt hiJ toch nog een paar n aan het WK. „We waren we- llei ampioen omdat het toernooi 1974 in ons eigen land werd ge- "RiE d. De bloeiperiode was toen al PU Jeetje voorbij, op het Europees lioenschap van 1972 zaten we op >615 hoogtepunt. Vervolgens moest eldtltel worden verdedigd, ter- er het team niet voor hadden, ruk was t« groot en de ontwikke- DUSSELDORP In de opstelling van het Nederlands voetbalelftal, dat vanavond in Dusseldorp speelt tegen West-Duitsland, heeft bonds coach Jan Zwartkruis gekozen voor een driemans-voorhoede. Tscheu-la- Ling speelt op rechts, Johnny Rep staat in de spits en de Roda-speler Adrie Koster moet gevaar stichten op de linkervleugel. De samenstelling is als volgt: DEN HAAG Uit de opbrengst van de Stichting Nationale Sporttotalisator (SNS), waarvan de inleg voor het komende jaar word geraamd op 210 miljoen gulden, komt in 1979 bijna 51,5 miljoen gulden voor de sport beschikbaar. Van dit bedrag is voor het eerste gedeelte van het bestedingsplan 1979 47.429.260,00 toegewezen. Voor de sector cultuur, maatschappelijk welzijn en volksgezondheid komt een bedrag van 23.625.000 gulden beschikbaar. Voor de landelijke organisaties Is het leeuwedeel van de uitkeringen bestemd: ƒ34.194.161,00. Voor de accommodaties is 6.761.920 gulden uitgetrokken. Voor andere rubrieken zijn de volgende bedragen In het eerste gedeelte vanhet bestedingsplan 1979 toegewezen: promotie (recreatiesport/sportieve recreatie) ƒ3.173.680,00, leiding en begeleiding; ƒ2.679.145,00, onderzoek (studie en experimenten) 470.354 en diversen 150.000,00. Voor het tweede gedeelte van het bestedingsplan 1979 resteert derhalve voor de sport nog een bedrag van 4.022.740,00. In de bestedingsplannen voor 1979 is voor het betaalde voetbal 7.643.000 gulden opgenomen. Betaling van dit bedrag zal uitsluitend met toestemming van het Budget Bewakings Instituut (BBI) aan de KNVB geschieden. Jupp Derwall (rechts) tezamen met zijn voorganger Helmut Schön direct na de uitschakeling van West-Dnltsland tijdens de strijd om de wereldtitel in Argentinië. Plet Schrijvers (Ajax); Jan Poort vliet (PSV), Ruud Krol (Ajax), Ernie - Brandts (PSV), Hugo Hovenkamp ^vanhet spel zodanig, dat er door (AZ »67); wim Jansen (Feyenoord), Y and nog iets van te maken was." j0han Neeskens (Barcelona), Willy van de Kerkhof (PSV); Tscheu-la klinkt haast kripties, maar een Llng (Ajax), Johnny Rep (Bastia), e verstaander kan er toch ver- Adrie Koster (Roda JC). S. e kritiek op de angstige Schon ipmaken. West-Duitsland schuw- A1S wisselspelers zullen fungeren: tin Arrvnnrtniö Ho aonvcl on not j n Argentinië de aanval en het lg was dat er slechts eindeloos en oos werd gesehoven. Individua- 'h& als Abramczik, Rummnigge, "T e en Bonhof werden min of meer ruikt en gingen dan ook roem- ten onder. :iaal de extra-begaafden hielden Argentinië een fikse kater over. lochten hun kwaliteiten geen mo- ete gelde maken 'en raakten Moor op den duur behoorlijk ge- eerd. Nu, bijna vijf maanden la- !ijn zij het juist die waarderende ten over Derwall spuien. La- haakt de keuzeheer daarop in. uurlij k ben ik voor aanvallend S^bal. Wat kun je anders verwach- van een coach die ooit zelf een ^taller was bij Allemania Aachen, vjuna Düsseldorf en Biel? Ik hou risico's. Die maken het spel inte- ant, 0-0 is de slechtste uitslag die estaat. moet worden gezegd dat Derwall wat dat betreft niet sympathie- ordoet dan hij in werkelijkheid dens de eerste interland onder iding, in Praag tegen Tjechoslo- ije draaide de Duitse wals op Pim Doesburg (Sparta), Wim Rijs- bergen (Bastia), Johnny Metgod (AZ '67), Piet Wildschut (FC Twente) en Pierre Vermeulen (Roda JC). volle toeren. De regerend Europees kampioen werd voor rust volledig in een hoek gedrongen wat maar even tjes tot een 0-4 stand leidde. Dat de Tjechen na rust nog tot 3-4 terug kwamen, was niet bepaald de bedoe ling van Derwall, maar nochtans treurde hij er niet al te zeer om. „Het was een mooie wedstrijd en we heb ben tenslotte gewonnen. Het elftai durfde weer, zo direct na dat wereld kampioenschap was dat een zeer po sitief punt." De tweede interland, in Frankfurt tegen Hongarije, werd vervolgens een monster zonder waarde, omdat de wedstrijd vanwege de mist kort na rust werd gestaakt. Het stond toen nog 0-0 en de Duitsers hadden zich langdurig vastgelopen op de hechte Hongaarse afweer. Voor vanavond tegen Nederland, heeft Derwall opnieuw iets bedacht dat zijn aanvallende intentie ver klapt: de vaardige middenveld-vedet te Rainer Bonhof op de positie van voorstopper. Derwall, verklarend: „Bonhof heeft in het verleden aange toond dat hij op elke plaats kan spe len. De tijd dat een voorstopper de slechtste voetballer van het elftal mocht zijn, ls voorbij. Bonhof! kan een spits uitschakelen, maar het is duidelijk dat ik hem als een regisseur vanuit de verdediging wil laten spe len. Het maakt dan voor mij niets uit of de tegenstander met 2 of 3 spitsen speelt. Ik wil de beste voetballers, die toch in staat zijn om een team te vormen." Met niet minder dan vier goalgetters (Fischer, Abramczik, Rummenigge en Allofs) en twee spel-, verdelers in de ploeg (Bonhof en Stil- like) ziet het er in elk geval super- aanvallend uit. Aanvallender dan Schön ooit heeft gedurft. Met de aanwezigheid van de „Span jaarden" Bonhof (Valencia) en Stilli- ke (Real Madrid) is Derwall intussen in zijn nopjes. In tegenstelling tot de periode-Schön zijn de in het buiten land vertoevende internationals weer van harte welkom. Derwall: „Ach, er was onder Schön niet direct sprake van een verbod. Op die manier wilde de DFB alleen voorkomen dat er voor het wereldkampioenschap vijf of zes spelers zouden vertrekken. Ik ben blij met deze twee spelers, vooral omdat ze hun Duitse stijl ln Spanje hebben bewaard. Dat betekent: snelheid, kracht en ook eenvoud." Sprekend over het opgeheven ver bod, komt ook de positie van Paul Breitner even aan de orde. Breitner doet het momenteel prima bij Bayern Milnchen, maar voor hem houdt Der wall de poort toch voorgoed gesloten. „Breitner is een uitstekende voetbal ler, maar een egoïstisch mens. Hij heeft geen vrienden in de voetbalwe reld. Egoïsten kan ik niet gebruiken, want een goede, kameraadschappe lijke instelling acht ik ook op dit niveau van het grootste belang." LIVERPOOL Negentien minuten voor het einde van een bizar schouwspel dat voor een voetbalwedstrijd moest door gaan, stelde Anderlecht in Liverpool de Super Cup veilig. Met de 8-1 zege van Brussel in de rug betekende het doelpunt van Van der Eist méér dan de gelijkmaker (1-1). ADVERTENTIE IIH Ja, die schrale of gesprongen lippen kunnen zéér doen! Zon,wind,sneeuw, vorst... Laat uw vakantieplezier niet bederven Labello houdt uw lippen zacht en soepel. Labello de stick die verzorgt, verzachten beschermt. Vergeet behalve uw skies, ook uw labello niet! Voor slechts 1,95 haalt u hem nu reeds in huis. Een Beiersdorf produkt Van der Eist nivelleerde met zijn tref fer de Liverpool-voorsprong (treffer van Hughes) en ontgoochelde tegelijk de deze avond nauwelijks in hun spel komende Britten. De mist, die het doorgaan van de westrijd lang tijd onzeker had gemaakt, en het keihar de veld maakten de strijd tot een 'onaards' gebeuren. Dat het in de slotfase nog 2-1 voor Liverpool werd, deed aan het feit dat Anderlecht na twee Jaar de Super Cup weer overnam (vfcn Liverpool), niets meer af In het Belgische kamp overheerste vooraf een licht optimisme, al werd de realiteit niet uit het oog verloren. Rob Rensenbrink, die zijn ploeg in het eerste duel in de slotfase aan de voorsprong van twee doelpunten hielp. „Wij komen op Anfield Road In een hel terecht. Erg veel zal afhangen van het spelverloop in het eerste kwartier. Scoort Liverpool in die be ginfase, dan wordt het zeer, zeer moeilijk." Desondanks achtte de linkerspits An derlecht routineus genoeg om het karwei te klaren. De overwinning, zondag in de Belgische competitie, op Beringen had, hoe mager de afspiege ling ook was (1-0), het zelfvertrouwen weer wat aangewakkerd. En de ne derlaag van Liverpool bij,]Bristol City (0-1) duidde er volgens de internatio nal op dat Liverpool over zijn top vorm heen ls. Anderlecht trad gisteren met twee invallers aan. Voorstoppér Broos en de Deen Nielsen ontbraken wegens een schorsing omdat zij tweemaal tegen een gele kaart opliepen. Zij werden vervangen door Gilbert van Binst, die zijn laatste seizoen voor de Brusselse ploeg speelt en Matty van Toorn, die hiermee de vijfde Neder lander ln de Belgische formatie was. Ook Liverpool kampte met blessures. Linkerverdediger Alan Kennedy, uit blinker in het twee weken geleden gespeelde competitieduel tegen Not tingham Forest (2-0) was niet van de partij. Hij werd vervangen door „scheermes" Emlyn Hughes, de voor malige aanvoerder van het Engelse elftal. Hughes maakt een merkwaar dig seizoen door. Aan het begin van de competitie raakte hij geblesseerd. Niet ernstig want binnen twee weken was de centrale verdediger weer speelklaar. Omdat Liverpool-man ager Paisley vasthield aan de uit spraak „never change a winning team" mocht Hughes vele weken plaats nemen op de kille reservebank. Pas in de laatste competitieduels was hij weer van de partij. Zo stond hij in Brussel ln de mandekking tegen Rob Rensenbrink. Een taak die hij toen overigens met weinig glans vertolkte. Van een echte wedstrijd was in Liver pool gisteravnd echter geen sprake, een slechts half gevuld stadion (23.500 toeschouwers) 'zag' een tech nisch beter Anderlecht, dat zich het minst slecht over de harde vlakte bewoog. Een Anderlecht, dat on danks een in de eerste helft opgelo pen achterstand niet in paniek raakte en uiteindelijk vrij eenvoudig de Su per Cup kon krijgen. LONDEN Don Revie, de oud- trainer van het Engelse nationale elftal, is door de tuchtcommissie van de Engelse voetbalbond tot 1987 geschorst. In (lie periode mag hij geen functie in het Engelse voetbal uitoefenen. De straf is het gevolg van de vijf uur durende hoorzitting die de commissie in Londen hield. Van twee zaken wordt Revie be schuldigd. In 1966, vlak na de WK- finale Engeland-West-Duitsland, zou Revie Alan Ball van Black pool zo'n 1200 gulden geboden hebben om de overstap naar Leeds United, waar Revie destijds manager was, te maken. Het twee de punt is de wijze waarop Revie in 1977 zijn baan als manager van het Engelse team opgaf en verwis selde voor een hoge voetbalpositie in de Verenigde Arabische Emira ten, waar hij een contract onderte kende dat hem 340.000 pond (ruim 1.360.000 gulden) belastingvrij op leverde. Revie's contract bij de Engelse voetbalbond moest toen nog twee jaar duren. De onvrede binnen de bond was over deze handelwijze was zo groot, dat in 1977 de schorsing reeds ingezet werd. De sanctie die gisteren werd bekendgemaakt duurt precies tien Jaar vanaf de datum van con tractbreuk. 12 Juli 1977. De omkoping van Alan Ball kwam aan het licht in een autobiografie die, de ex-aanvoerder van het na tionale elftal schreef. De tucht commissie gaf hem een boete van 3000 pond (ruim 12.000 gulden) we gens het accepteren van een ille gale betaling. Ball ging destijds echter niet naar Leeds, maar naar Everton en speelt nu bij Sout hampton. Revie was gisteren niet bereikbaar voor commentaar. Hij was al weer op weg naar Dubai, waar hij nog 2jaar onder con tract staat en waar net Neder lands amateurelftal deze week twee duels tegen zijn ploeg speelt. Han Berger AMSTERDAM De commissie van beroep van de sectie betaald voetbal van de KNVB heeft het verweer behandeld van de trainer van FC Utrecht, Han Berger. Deze was door de tuchtcommissie ge straft met een boete van 750 gul den, waarvan 350 gulden voor waardelijk met een proeftijd van één jaar. Deze straf was de Utrechtse oefenmeester opgelegd naar aanleiding van zijn uitlatin gen over de leiding van scheids rechter Bart Ram na afloop van de wedstrijd Sparta-FC Utrecht op 7 oktober. Tijdens een perscon ferentie onmiddellijk na afloop van dit duel had hij zich op zeer beledigende wijze uitgelaten. Ber ger heeft deze uitlatingen erkend en daarvoor zijn verontschuldigin gen aangeboden. HIJ heeft daarbij gezegd dat zijn uitlatingen in een emotionele sfeer waren gedaan en dat hij niet de bedoeling had ge had te beledigen. Ook zijn werkge ver FC Utrecht heeft schriftelijk excuus aan de scheidsrechter aan geboden. De commissie van be roep heeft een en ander op zijn merites bekeken en is tot het oor deel gekomen dat de straf niet te zwaar is geweest en heeft het be roep van Berger afgewezen. Verkiezing PRAAO Zdenek Nehoda. de aanvoerder van Dukla Praag is uitgeroepen tot voetballer van het jaar in Tsjechoslowakije. Tweede werd zijn clubgenoot Josef Bar- mos, derde Marian Masny van Slo- van Bratislava. BANGKOK De Aziatische atletiek associatie (AAAA) heeft ln Bangkok gedreigd met een boycot van de Olympische atletiekwedstrijden op de Spelen van Moskou wanneer de internationale amateur atletiek asso ciatie (IAAF) maatregelen neemt te gen de atleten die hebben deelgeno men aan de Aziatische Spelen. De IAAF heeft de Aziatische Spelen niet erkend, omdat Israël niet gerechtigd was deel te nemen in Bangkok. De IAAF heeft gedreigd atleten die in Bangkok gestart zijn uit te sluiten. Op 19 januari zal het bestuur van de IAAF tijdens een bijeenkomst in Londen besluiten welke maatregelen tegen de deelnemers aan de atletiek wedstrijden in Bangkok worden genomen. De Aziatische atletiek associatie wil op de bijeenkomst ln Londen een verklaring afleggen, waarin de uit sluiting van Israël wordt gemoti veerd. In een verklaring stelt de AAAA dat alle Aziatische sportbon den afhankelijk zijn van hun nationa le regeringen en dat het onrechtvaar dig ls onschuldlgen te straffen. De AAAA heeft gedreigd de Spelen van Moskou te boycotten wanneer de IAAF toch maatregelen zou nemen. De boycot zou niet alleen de Olympi sche atletiekwedstrijden maar ook andere takken van sport betreffen. In Lausanne wilde Monique Berlloux, de directeur van het Internationaal Olympisch Comité nog geen com mentaar geven op het nieuws uit Bangkok. „Wij zijn nog niet officieel op de hoogte gebracht Bovendien betreft het hier een zaak die de IAAF aangaat. Het IOC is officieel niet be trokken bij de Aziatische Spelen In Londen verklaarde John Holt, de secretaris-generaal van de LAAF: „Een boycot-dreiging heeft op dit mo ment geen zin. Op 19 Januari ls er een gesprek tussen vertegenwoordigers van de Aziatische landen en het be stuur van de LAAF. De IAAF heeft nooit gezegd dat de atleten die ln Bangkok hebben deelgenomen tot na de Spelen van Moskou gediskwalifi ceerd zouden worden. Wel ls gezegd dat de atleten automatisch gediskwa lificeerd zouden worden. De termijn van diskwalificatie is echter nog niet vastgesteld." Overigens ziet hel er naar uit dat de IAAF nog wel problemen zal onder vinden bij een eventuele schorsing. De Oosteuropese landen hebben na melijk verklaard tegen maatregelen ten aanzien van Aziatische atleten te zijn. Dit omdat het eventueel conse quenties zou kunnen hebben voor de Olympische Spelen van Moskou

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 13