kleine krant Dertig kinderen bij Jaar van het Kind Uit brieven van lezers Trouw de Royal Nederland Eén China Vlieg er eens uit Duobaan Aardolie Kortste dag O X Met deze kleine lettertjes hebt u een betere inboedelverzekering DINSDAG 19 DECEMBER 1978 BINNENLAND TROUW/KWARTET PS 10 I 19 december 1978 De Kleine krant Medewerkenden. Piet Hagen Hanneke Wijgh Johanneke Leestemaker Peier van Lakerveld Johan ten Hove Gilles Stoop Sneven aan Trouw De kleine krant Postbus 859. Amsterdam Van onze verslaggeefster DEN HAAG Dertig Nederlandse en buitenland se kinderen hebben vandaag de dag van hun leven. Zij mogen aanwezig zijn in de Rolzaal op het Binnenhof in Den Haag voor de opening van het Jaar van het Kind. De Verenigde Naties hebben 1979 uitgeroepen tot het Jaar van het Kind Het gebeurt wel vaker dat een thema tot onderwerp van het jaar wordt uitgeroepen In 1970 bij voor beeld werd extra aandacht geschonken aan de natuur. In 1975 stond de vrouw centraal. Het Jaar van het Kind is be doeld voor acties voor kinde ren. Vooral de kinderen die in de Derde Wereld leven. Zij hebben het vaak erg arm en kunnen niet ni hun gttondheid U Ze *Jn teel ziek. kinderen eter do<* slechte voeding. De kinderen In Nederland worden echter ruet vergeten. Voor hen ls het ook het Jaar van het Kind. Want al is Ne derland In vergelijking met de Derde Wereld een rijk land, ook hiet leven kinderen die in de problemen zitten. Die moeten ook geholpen worden. Zenuwachtig Namens alle kinderen in Ne derland zullen twee vandaag het woord voeren in de Rol zaal. ZIJ zullen iets vertellen over de acties die gehouden 1 voor het Jaar van het I aanwezig. Franse ouders slaan hun kin deren vaker op de billen dan Nederlandse vaders en moe ders Een pak voor de broek is in Frankrijk een geliefd arti kel Een onderzoek, dat on langs is gehouden, leert dat veel Franse ouders zichzelf nog niet streng genoeg vin den Een tijdlang hebben ze een vrije opvoeding gepro beerd. maar daar zijn ze van bekeerd Een slag met de broekriem, de wandelstok of gewoon met de handen vin den de Franse ouders beter. Over een ding zijn ze het ech ter eens: de onderwijzers en de onderwijzeressen mogen hun kinderen geen tik geven. Vliegen is een dure zaak. Voor een retourtje naar Londen of Panis betaalt de passagier een paar honderd gulden. Soms gaat er iets van de prijs af. Voor vakantiereizen gelden namelijk lagere taneven. Er zijn ook mensen die helemaal niets betalen voor hun ticket. Zij werken bi| de KLM en mogen van hun baas gratis meevliegen Ze hoeven dan alleen iets te betalen voor het eten en het dr.nken onderweg Behalve de mensen die bi| de KLM werken zi|n er nog meer die mets voor hun kaarde hoeven te betalen Leden van het Koninklijk Huis bij voorbeeld en ook de naaste lamiiie van Piesman. de opnehter van de KLM Het personeel van de Rijks Luchtvaart Dienst mag een keer per jaar een gratis viiegtochtje maken In de Tweede Kamer wordt druk gepraat over de gratis vliegtickets Is de KLM met te gul1. zo vragen de Kamerleden zich at Ze gunnen natuurlek iedereen een snoepreisje, maar de tekorten van de KLM worden uit de schatkist aangevuld. Je zou kunnen zeggen dat elke belastingbetaler in Nederland meebetaalt voor de gratis kaartjes van enkele bevoorrechten Op 1 januari zullen de Vere nigde 8taten en de Volksre publiek China ambassadeurs uitwisselen, of zoals dat offi cieel heet „volledige diploma tieke betrekkingen aan gaan." Tegelijkertijd zal Amerika zijn betrekkingen met Taiwan verbreken en zijn ambassadeur uit de hoofd stad Taipei terugtrekken. Daarmee heeft China dan na 29 jaar gelijk gekregen dat er maar één China bestaat met maar één regering. In 1949 kwam er in China een eind aan de burgeroorlog, waarin het Rode Leger van Mao Tse-toeng de troepen van generaal Tsjang Kai Tsjek van het vasteland van China verjoeg naar het eiland Taiwan voor de kust. De Amerikanen zeiden toen dat Taiwan het echte China was en in Taiwan geloofde men dat Tsjang Kai Tsjek ooit nog eens het vaste land terug zou veroveren. Daar is nooit iets van terecht gekomen en ook de Amerikanen zagen wel in dat dat niet meer zou lukken. China heeft de afgelopen ja ren laten merken dat het graag met westerse landen wil samenwerken om zelf een modern en welvarend land te worden. Tekenfilms Tekenfilms wekken de agressie op. Kinderen die naar tekenfilms kijken Een duobaan is een baan met z'n tweeën. Ieder neemt de helft van de baan voor zijn of haar rekening. Minister Pais is een groot voorstander van duobanen. Hij zou het prima vinden ais voor elke klas twee leerkrachten zouden komen. Een voor de ochtend en een voor de middag. Of een voor de helft van de week en de ander voor de tweede helft van de week. Duobanen zijn goede oplossingen voor de werkloosheid. Heel veel meesters en Juffrouwen kun nen geen werk vinden. Ais ze nu met z'n tweeën een klas nemen, scheelt dat een stuk zo heeft minister Pais ge dacht. Het is de vraag of alle kinderen op school het leuk vinden. Jullie wél? 1 gaan schelden of worden baldadig. Dat xegt meneer Oene Wiegman, die op de universiteit van Utrecht al lerlei onderzoekjes doet naar agressief gedrag. Hij kijkt daarvoor naar kinde ren die naar de televisie kijken. Hij noteert op een groot vei papier hoe de kin deren reageren. Tekenfilms maken de jonge kijkers erg agressief. Dat lijkt vreemd omdat tekenfilms grappig zijn bedoeld. Als er iemand wordt doodgeschoten, is dat voor de gra>. Maar kin deren, zo zegt meneer Wieg man, maken ge*n verschil tussen grap en ernst. Te kenfilms zijn vdgens hem even schadelijk als echte moordfilms. Honderdvijftig duizend be jaarden krijgen met oud en nieuw een bijzondere kaart in de bus. De kaart is gete kend door leerlingen van de zesde klas en uit de ste klas van het voortgi onderwijs, op de kai staat van alles. Kerstverl len, nieuwjaarswensen, keningen over vuurwerk sport. Met de zelf getekei kaart willen de leerlinge de bejaarden een gelukkj nieuwjaar toewensen. 0 bejaarden kunnen terug chrijven, want bij elh kaart is een antwoordkaai bijgesloten. D£ OCHTEMDLERAAR ViND Ik LEUk ma vertelt goed en te kuwt echt met hem lachen, r /dat is toch een l (Aard 16 evenwicht zo j -X- Donderdag is het 21 decern- I ber, de kortste dag van het jaar. De zon gaat om 8 uur 45 I op en om 16 uur 30 weer onder en staat dus zeven uur en 45 minuten boven de hori- I zon. Niet overal in de wereld is de kortste dag even kort. In het noorden van Noorwe gen en Zweden wordt het in I deze tijd van het jaar zelfs helemaal niet licht. Aan de evenaar zijn dag en nacht I echter precies even lang: twaalf uur. Zelfs in een klein land als Nederland zijn er nog be- hoorlijke verschillen. Die ze ven uur en 45 minuten gelden eigenlijk alleen voor een denkbeeldige strook die loopt van Den Haag via Utrecht naar Winterswijk. In het noorden van het land heb je minder licht. Op Schier monnikoog, de meest noorde lijk bewoonde plek in Neder land, duurt de dag op 21 de cember maar zeven uur en 28 minuten. In Vaals (Zuid- I Limburg) echter zeven uur en 57 minuten. Een verschil I van bijna een half uur. E O Aardolie, een van de belangrijkste pro- dukten op aarde, wordt op 1 januari vijf procent duurder. In de loop van 1979 komen er nog een paar prijsverhogingen bij zodat de kopers eind volgend jaar 15 procent meer moeten betalen voor hun olie. Dertien landen, die veel olie uit hun bodem halen, hebben dat besloten op een vergadering in het Arabische staatje Aboe Dhabi. Die dertien landen vormen samen een olieclub die OPEC heet. Wat hebben wij nu te maken met een besluit in zo'n ver land? Veel. Denk eens wat er allemaal van olie gemaakt wordt. Benzine natuurlijk. Maar ook het acryl truitje dat je vorige week kreeg of die polyester boot die je zag varen. Als je om je heen kijkt, zie je veel plastic voorwer pen. Ook die komen uit olie. En dan de brandstof voor elektriciteitscentrales: vaak alweer olie. Plastic en een groot aantal andere stof fen worden in chemische fabrieken uit olie gemaakt. Die fabrieken moeten vol gend jaar meer voor de olie betalen. Ze willen natuurlijk geen verlies lijden, dus vragen ook zij meer geld voor hun plas tic of acryl. Soms willen de fabrieken dat extra geld wel maar krijgen ze het niet. Dan lijdt een fabriek verlies en worden er misschien arbeiders ontslagen. Ook als de fabriek het extra geld wel krijgt, is dat niet leuk. Je kunt geld maar een keer uitgeven. Als Je meer voor plastic moet betalen, kan je andere dingen niet ko pen. Degene die deze andere artikelen 19 december 1978 maakt, raakt ze niet kwijt en moet mis schien ook mensen ontslaan. Goedkope dollars Wordt ook ook de benzine duurder? Dat is moeilijk te zeggen. Dat hangt niet alleen van de OPEC af maar eveneens van een heleboel andere zaken. Wat we wel kunnen zeggen, is dat de ontwikke lingslanden weer de klos zijn. Deze lan den hebben erg weinig geld maar hebben toch olie nodig. Olie waarvoor ze vijftien procent meer voor gaan neertellen. Waarom doen de dertien olielanden ons deze narigheid toch allemaal aan? Om dat ze zeggen achteruitgegaan te zijn. Ze ontvangen dollars voor hun olie. Die dollars zijn de laatste tijd steeds minder waard geworden. De olieclub wil dus schade inhalen. Deze ruboeh is uitsluitend bestemd voor Korte reacties op in deze krant gelezen benchten. artikelen en commentaren, en niet voor open bneven. gedichten, oproepen of reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te worden) De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor Hierover ot over het roet plaatsen (meestal door ruimtegebrek) kunnen wi| helaas niet corresponde ren Bneven adresseren aan Secretans hoofdredactie Trouw. Postbus 859.1000 AW Amsterdam B*i pubtikatie worden naam en woonplaats van de schrijver vermeld Van Agt De indruk ontstaat naar buiten alsof de beroepspolitici hun aversie tegen de amateur Van Agt onvoldoende on der de tafel weten te houden. Jam mer Er zijn politici, die hun beste energie besteden aan het schrijven van boeken, en populair worden. An dere politici nemen hun verantwoor delijkheid. in het belang van het land. hoe onpopulair dat soms ook is. Per soonlijk geef ik de voorkeur aan de laatste categorie. Sliedrecht J. H. Bade Menten Vrij (7) Zou het niet wenselijk zijn. om bij mevrouw Kortenhorst te onderzoe ken. of de „Goya". die ze van de heer Menten gekregen heeft (en beweerd wordt vals te zijn» tóch een echte Ooya is?? Dan zou wellicht de 200.000 - bij mevrouw Kortenhorst aan de muur hangen of in haar huis opgeborgen zijn, en hoeft de accoun tant niet verder te zoeken. Haren J. H. Lindebomm-Wiersma Een leder kan zich toch via de tele foon voor iemand anders uitgeven. Rotterdam A. Schoring Abortus (28) Menten vrij (8) Mr van Heijningen kan de leek op de grote hoop van de meute-die-achter- verkeerd-wild aanjaagt gooien en kan lachend en voldaan op zijn fietsje springen: het geschreven recht kreeg, dank zij hem. zijn loop. Dat en pas sant met het recht een loopje geno men wordt, doet er minder toe Met verbijstering vraagt leder welden kend mens zich af of het geschreven recht zich niet toch door het recht moet laten gezeggen; of het geschre ven recht er is om het geschreven recht of om de mens; of blinde justi- tia zich niet soms laat leiden door helderziende demonen (die meesters- in-de-redeneerkunsti. Zwolle G. Schepel Menten vrij (9) Kortenhorst beval onderzoek Menten te stoppen (Trouw 13 december 1978' Het verhaal van de heer Emans roept wel enkele vragen op Een tele foontje aangenomen door de heer Emans wordt doorgespeeld aan de toenmalige chef van dat bureau Deze chef gelastte na een korte gesprek met de Kortenhorst. de man aar telefoon'', dat tot nader order geen maatregelen tegen Menten mochten worden genomen 1 Mag een Voorzit ter van de Tweede Kamer zo iets doen1 2 Is dat telefoontje zonder nader onderzoek zamaar uitgevoerd1 De heer Koppe (Trouw van 13 dec.) schrijft niet alleen het CDA als zoda nig een uiterst ongenuanceerd den ken voor. eigenlijk zouden alle partij en via de logica onverbiddelijk het wetsontwerp moeten afwijzen. Hij verwijst daarbij naar het erfrecht: het nog ongeboren kind deelt in de nala tenschap eventueel van de va der. dus behoort het al van de concep tie af tot de levenden (en betekent abortus dus moord). Mijns inziens is dit een onjuiste conclusie Juridisch leven is niet hetzelfde als biologisch/ psychologisch leven. De wet werkt hier met een fictie. Juist omdat het kind er nog niet „is" Op welk tijdstip na de conceptie er sprake kan zijn van bewust menselijk leven kan ik niet beoordelen. Maar het hier be doelde wetsartikel kan ons daartoe evenmin in staat stellen. Op grond daarvan doet men „alsof" de baby er ai is. Zuiver denkbeeldig. Dus b.v. zonder kinderbijslag. Uochem J. van Leeuewn Vrede Onder deze kop uitte de heer Jan Timmer uit Den Haag onlangs in een ingezonden stuk in Trouw zijn ver driet over de stellingname van de hervormde classis Harderwijk tegen het IKV Het motief van de classis is voor mij nog onvolledig. Echter al leen al het feit dat er stelling geno men wordt tegen het IKV verblijdt mij. De richting die het nu met de bekende actie uitgaat lijkt mij in de wereld waarin wij leven, heilloos en erg riskant. Aan het IKV is het voor stel gedaan in het openbaar aan de orde te stellen of door de weg die het met zijn leuze bepleit de kans op oorlog wel of niet toeneemt Het komt mij voor dat het antwoord op de laatste vraag bij hen geen wezenlijke belangstelling ontmoet. Daar wapens alleen maar gebruikt kunnen worden om er geweld mee te plegen, moeten ze weg vindt de heer Timmer en met hem het IKV zo dunkt mij De feitelij ke situatie is echter voor ieder die het wil zien dat mede dankzij de (niet gebruikte) bewapening wij nog in een vrije westerse wereld leven Dcluljl Joh. Lommers Trouw d.d. 10-12-1978, pagina 2. door prof. dr. H. M. Kuitert in zijn artikel „Daar buiten loopt een schaap" om de uitspraak dat de praxis als een criterium voor waar/onwaar zou kun nen dienen om aan te vechten is te aardig om er niet op te reageren. Immers zonder de theorie (namelijk dat een kind rustig gaat slapen wan neer er buiten een schaap loopt) in de praktijk te gaan toetsen, kan al ge zegd worden dat deze theorie onwaar is daar er geen logisch verband tus sen deze gegevens, nl. enerzijds een kind dat rustig gaat slapen en ander zijds een schaap dat bulten loopt, bestaat. Een praktische toetsing van zo'n niet logische theorie is van wei nig betekenis en bevestigt ten hoog ste het niet logisch zijn van die theo rie. De conclusie is. dat het argument door dr. H. M. Vroom, zo van harte aanbevolen door prof. dr. H. M. Kui tert. op zich niet juist is: of moet ik bij voorbaat veronderstellen dat hij the ologische uitspraken van Moltman aanvecht, die op het niveau van „slaap kindje, slaap, daar buiten loopt een schaap", liggen. Nijmegen H. Roelfzema Catechismus (slot) Graag een enkele opmerking t a v de discussie „Catechismus". Het stukje van de heer Klei heeft ook mijn ver bazing gewekt. Door de taal van de Belijdenisgeschriften te laten zoals die nu is, bereiken we. geloof ik, al leen maar dat deze geschriften naar de antiekmarkt verhuizen. Jammer is. dat de heer Klei m.i. vergeet dat het heel goed mogelijk is. dat de taal aan te passen aan deze tijd. zonder de inhoud aan te tasten. Het voorbeeld van ds. Vogel uit de „Herziene tekst Belijdenisgeschriften" toont dat aan. Natuurlijk blijft behandeling op cate chisatie er in de preek noodzakelijk. Maar we voorkomen dat onze Belijde nis, dat als notariële akten etc. „voer voor speciaal ingewijden in de vak taal". worden!. En over dat in het wilde weg een vraag stellen, (me vrouw Ter Braake): Elke dag zie ik op het station een enorm bord met de vraag: wat denkt u van de Christus? Deze belangrijke vraag, in deze vorm gesteld, bereikt waarschijnlijk alléén mensen die gewend zijn aan dit taal gebruik. En dat kan niet de bedoeling zijn van het bord! Ik ben bijzonder blij met de aanpassing van deze Belij denisgeschriften aan ons taalgebruik en hoop dat de kerken deze bundel unaniem zullen accepteren én ge bruiken. Zoetermeer ADVERTENTIE Dc verzekering dekt mede schade veroorzaakt: •door water of stoom, onvoorzien gestroomd uit de waterleiding-of centrale vei winnings! nit de daarop aangesloten leidingen, sanitaire en andere toestellen tengevolge van een plotseling Mest Accoord, uw wasautomaat lekt noöit... behalve dan die ene keer. als die toch wat oude slang springt. Uw huis staat blank, vloerbedekking volledig doorweekt, behang van de muur losgelaten... En dat niet alleen bij u, maar ook nog bij de buren die nu woedend bij u aan kloppen met een peperdure rekening. j Rustig aan maar. Het is Royal Nederland die betaalt Dat betekenen die kleine lettertjes. Ingewikkelde juridische termen? Ze zijh er niet om u door de mangel te halen, maar om u te helpen. Om uw verzekering meer inhoud te geven. Want Royal Nederland zorgt ervoor, dat uw inboedelverzekering aan alle kariten waterdicht is. Op maat. Bij voorbaat In iiw belang. Roval Nederlands kleine lettertjes geven ook u grotere zekerheid. Vraag maar aan In het artikel „Soort mest heeft geen invloed op kwaliteit voedsel" van za terdag 9 december geeft ir H. van der Molen een samenvatting van het boek „Omstreden, landbouw" waarin hij initiatiefnemer en belangrijkste auteur is. Hoe kan nu een ex-direc- teur van de Nederlandse Stlkstofbin- dingsindustrie over dit onderwerp een „objectieve" bijdrage leveren1 De aanhef van het artikel dat het „onmogelijk is om zonder kunstmest de wereldbevolking te voeden" is me teen al van alle objectiviteit ontdaan. Waar hij de gegevens voor zijn bewe ring vandaan haalt, weet ik niet. in ieder geval niet uit de „wetenschap pelijke vastgestelde feiten", die juist het tegendeel laten zien. Ervan uit gaande althans, dat de bevolking in het rijke westen bereid is het met wat minder te doen. Het artikel hangt van allerlei „objectieve" verdraaiingen en halve waarheden aan elkaar. De be wering bijvoorbeeld dat er „geen ver schillen bestaan tussen mestsoorten als het gaat om invloeden op weer stand tegen ziekten en plagen wordt door menig goed lopend biolo gisch bedrijf tegengesproken. En wie, na de kop van het artikel, ook nog durft te beweren, dat het „met de kwaliteit van ons voedsel nogal los loopt". heeft publlkaties als bijvoor beeld „Voedsel in Nederland" blijk baar toch over het hoofd gezien. Jam mer. dat door een dergelijk artikel aan veel mensen Juist de nodige ob jectieve basis voor een discussie wordt ontnomen. En dat voor een zaak, die van zoveel belang is voor nu en de toekomst. Horwenen Henk Schoenmakers Vietnam „Drie jaar communistisch b« vele malen erger dan 30 jaar Een veelzeggende ontboezen t één van de vele tienduizend namezen (zie advertentie Tr<r' 9 december). Waar blijven ni lf testen die veelal voortkwam* y linkere groeperingen als PP CPN, c.s., die destijds zo fqei neerden tegen het optreden v Ie rika in Vietnam. Een optre e (met alle gemaakte fouten)pe was op het opwerpen van tegen het communisme. E „zegeningen" van het commi bewind gedurende drie jaar j n land zijn uitgestrooid, trac met tien- zoniet honderddu het land te ontvluchten daar op wrakkige vaartuigen de risico's nemend. Houden de voor de rechten van de men mende mensen zich nu horen en ziende blind, nu het Viel volk zucht onder een opgei onrecht van een democrati wind? Of zouden die fel proti de mensen van weleer inzien het verkeerde paard hebben Pijnacker J.Swi Stakingen uw verzekeringsadviseur. verzekering maatschappij nv Mevrouw Thieiry uit Den Haag ver wijt de ambtenaren een mentaliteit van „halen, hebben, houden". Zij moet weten dat pl.min. 70 procent van de ambtenaren een modaal loon of minder verdient en het is voor deze 70 procent dat de vakbonden van ambtenaren zich terecht sterk maken. Niet gehinderd door ook maar enige kennis van zaken schil dert deze mevrouw de ambtenaren af als een groep egoïsten met een „na ons de zondvloed" instelling. Met haar ongenuanceerde kretologie bele digt zij een grote groep mede-burgers. Rotterdam M. Th. Spelman Een schaap Eén van de argumenten, die dr. H M. Vroom gebruikt (zoals geciteerd in B. R. Steenbergen Fractievoorzitter Nu dus GEEN ARP-er als Tweede Kamer fractievoorzitter (CDA), om dat we naar het woord van de heer Schakel moeten bewijzen ons er van bewust te zijn. op weg te zijn naar een situatie waarin er geen drie poten meer zijn Ook al komen er in de resterende federatieve fase belangrij ke functies vrij. de AR zal er niet bij zijn. omdat ze bezig is te bewijzen, zich er van bewust te zijn dat de ARP dèn toch al niet meer bestaat. Laten we ons toch per sé niet zo druk ma ken. want er zijn wel anderen Met ndere woorden de ARP-ledenstem- :rs aanhangers moeten nu al probe- Vraagtekens ren te bewijzen, zich ervan bewust te zijn dat er nu al geen ARP meer is. Maar wie zijn het dan wel die niets behoeven te bewijzen om zich ergens van bewust te zijn? Deventer Kees Upmeijer Absentisme Prof Kuitert ziet in het zaterdag J1. besproken boekproefschrift van dr H M Vroom „De Schrift alleen1" een afscheid van het absolutisme en hij hoopt op een definitief afscheid, met de bedenking dat er ook teksten zijn die eigen uitleg en verstaan uitslui ten. Waarmee hij dan weer op twee gedachten blijkt raar in Israël wil< hinken. Een le- ook eens met Jezus Christus theologiseren over de praktijk, maar Hijweigerde de dis cussie U kunt het Koninkrijk Gods niet zien en ook niet binnengaan ten zij na wedergeboorte uit water en Geest, zo wijst Hij hém af. Dat is zelfs voor de Godgeleerde Nicodemus niet te begrijpen en andere schriftgeleer den ontdekken dat Jezus geen theolo gische opleiding zo^ls zij ontvangen heeft: zoals zijzelf. Is zo'n uitspraak een absolutisme waar prof. Kuitert toch weer geen afstahd van wil doen? Brummen N. Matxfcen v.d. Griend Het Commentaar in „Trouw" van 7 dezer draagt als opschrift: „Meer vraagtekens". Thans blijkt het gepu bliceerde rapport over de Velser affai re een aantal niet open gelegde bijla gen te hebben gehad. Vrage: wat staat daar in? Als tijdelijk medewerker op het hoofdkantoor van het Beheersinsti tuut deed ik enkele malen de ervaring op. dat gebleken ernstige wandaden van vooraanstaande personen ver doezeld moesten worden Begrijpe lijk. want als men in een mesthoop gaat roeren stinkt deze nog erger en dat kon men. zo vlak na een oorlog, allerminst hebben. Wolfheze A. G. van den Berg Bestek'81 En hoeveel procent gaat ef)( jaarsnacht 1978 de lucht in? Arnhem J. J. Steenberge AR-partijraad Het is ronduit betreurens dat de discussie over Grom politiek handelen op de Al raad uitliep op de oproep ver te hebben in de andere CI|S ners, alsof het vertrouwen in CHU niet aanwezig zou zijn. lijk de vraag naar de pers aanspreekbaarheid op de gJ zo irrelevant? Door het aa van de ongewijzigde gemeens Ujke resolutie wordt de sc! wekt, dat individuen, die ng' groots gebaar zeggen in te sl met de politieke overtulgii morele band. tot in de hoog. nen van het CDA kunnen d< gen omdat men niet persoonl spreekbaar hoeft te zijn op di slag. Niet aan de orde is de bij het christen zijn van ax wie zijn wij. In het geding aanspreekbaarheid op het Ei van Jezus Christus als Heer een organisatie die haar vers delijkheid oriënteert op de Schrift. Voorwaar, voorwaar, zus, wie niet door de deur de kooi binnenkomt maar op ee plaats inklimt, die is een dief ji rover; maar wie door de deur 01 komt is de herder der schapen van de ARP en daarin van h en als kiezer weet ik mij grai n genwoordigd door mensen d* kijken kunnen kijken neus lang is. Vertrouwen in hoede staat en valt met de b baarheid van die voorhoede ons gemeenschappelijk 3ai baar stellen op de grondslag de Heilige Schrift, dan zullen trouwbaar blijken te zijn Sleeuwijk P. Hal

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 12