INSPIRATIE WEER TERUG BIJ PSV Twijfels van Barry Hughes: Haarlem-zege Feyenoord: drie boven verwachting Fortuna SC: klaai voor de eredivisie Sparta in aantrekkelijk duel ten onder: 2-1 VVV nog t! krampachti 'Plan zeventien' voor AZ'67 geen haalbare kaart Kramer: de man van Volendam Heerenveen eenvoudig verslagen Michel van der Korput zorgt voor winst op FC Utrecht Vitesse overtuigt Oetelmans boosdoener MAANDAG 18 DECEMBER 1978 SPORT TROUW/KWARTET door Johan Woldendorp EINDHOVEN - Wanneer Sparta hal verwege de competitie op hetzelfde puntentotaal had willen uitkomen als vorig jaar. had het zaterdag van PSV moeten winnen. Dat gebeurde niet. maar dat valt hoe gek het ook klinkt de Rotterdammers nauwe lijks te verwijten. Voor het eerst sinds drie wedstrijden (die de schamele oogst van één punt opleverden) was de Eindhovense équipe weer zichzelf. „Al weet Je dat met PSV nooit", sprak Adrie van Kraay na de op flitsende wijze (drie doelpunten in twee minu ten) tot stand gekomen 2-1-zege voor zichtig. Trainer Kees Rijvers koesterde de triomf gelijk een zestienjarige jongen zijn eerste brommer. De clichézinnen „dit is belangrijk voor het zelfver trouwen" en „een nederlaag zou een optater van Jewelste hebben bete kend" waren in strijd met de traditie geen holle frases PSV belandde door langdurige, nog niet In alle gevallen geheelde blessures van kernspelers in een diep dal en moest in de tweede helft van het bijna versleten 1978 veel inleverden van de faam. die het in de eerste vijf maanden van dit Jaar zorg vuldig en zelfbewust had opgebouwd: ongeslagen landskampioen en win naar van de UEFA-beker. PSV leek ook nadien onstuitbaar, maar impo neerde in deze p un tens tri jd eigenlijk alleen in de openingswedstrijd tegen AZ'67. Slechts bij gebrek aan werke lijke klasse bij de concurrentie is de eerste plaats al die weken binnen het bereik van de Brabantse ploeg geble ven. Zodoende kon de schrijnende terugval voor het oog aardig worden gecamoufleerd. De werkelijke tekort komingen kwamen in de tweede ont moeting, die in het kader van de achtste finales van de strijd om de Europa Cup tussen PSV en Glasgow Rangers werd gearrangeerd, aan het licht. De Elndhovenaren bezaten ri ante winstkansen, maar ploften gru welijk door de mand. Terug naar het heden van PSV-Spar- ta. Evenals vorig jaar was het een aantrekkelijk duel. waaruit de thuis club de inspiratie putte om het geloof in eigen kunnen te hervinden. De Rotterdammers vormden in dat op zicht een ideale sparring-partner. Trainer Mlrcea Petescu verbood zijn manschappen nadrukkelijk om zich in te graven en kon daarom constate ren. dat Sparta voor de rust tot beter spel in staat bleek dan PSV. De nog niet zo lang geleden hevig bekritiseer de Louis van Gaal speelde Willy van der Kuylen uit de wedstrijd, het ta lent Michel Valke was vaak nadruk kelijk aanwezig. Jo van Zoest vertolk te een gave partij. Arie van Tiggelen demonstreerde andermaal, dat hij een belofte voor de toekomst is. en over Pim Doesburg valt eigenlijk geen nieuws te vertellen. Hij keepte opnieuw sterk. Dat Sparta was in de eerste periode beter dan zijn opponent, maar strui kelde na de hervatting over zijn ge brek aan routine. In dat facet schuilt dan ook de verdienste van PSV, dat zijn tegenstander qua (hoog) tempo best bij kon benen, maar de vreugde tranen minder meelevend plengde. Je kunt „lamzakkerig" op routine win nen. je kunt dat gegeven ook tot Je gevaarlijkste wapen scherpen. Nog geen halve minuut nadat Jo van Zoest met een bekeken lob doelman Ton van Engelen had verrast, sloeg de thuisclub met een tegentreffer van Harry Janssen genadeloos terug en besliste twee minuten daarop de strijd zelfs in haar voordeel: 2-1 door Gerrie Deykers. Natuurlijk is één wedstrijd in feite niet meer dan een lemen bodem, waarin iedere pijler vlot wegzakte (daarom stelde Adrie van Kraay mis schien niet ten onrechte: „De gelijk maker en de winnende treffer vielen zo snel. dat we geen tijd hadden om na te denken; dat is ons geluk ge weest"). maar Rijvers blikt de nabije toekomst desondanks vol optimisme tegemoet. ..Wanneer je, gelet op de weerstand, in de tweede helft het spel in grote trekken kunt maken, vind ik dat een compliment voor de ploeg. Ik heb Sparta tegen Go Ahead aan het werk gezien, maar het speelde nu een stuk sterker dan zondag." Het alom bewierookte Sparta voelt zich na een slechte seizoenstart toch weer een subtopper in wording. Toen Petescu bij de Kasteelclub begon, begrootte hij bij het aanbreken van de wintervakantie en oogst van twin tig punten. Dat ambitieuze plannetje viel in duigen, toen bleek, dat de Roemeen in wezen met een geheel nieuw elftal uit de startblokken moest schieten. Pas enkele dagen voor de eerste wedstrijd arriveerde Sammy Morgan, de ruwe, Noordlerse bolster met blanke pit, die de gebles seerd geraakte en ook in gezonde doen weinig rendabele Stuart Parker moest vervangen. En Louis van Gaal, de tweede keusmiddenvelder omdat Eugene Marijnissen het liet afweten, kwelde zijn ploeggenoten wekenlang door een langdurige acclimatiserings periode in acht te nemen. Petescu: „Toen de situatie zodanig was, dat alleen Ray Clarke zou ver trekken, meende ik tegen de Kerst op twintig punten te kunnen rekenen. Aan de vooravond van de competitie was ik pessimistischer gestemd. Ik heb een maand, een periode waarin we drie nederlagen leden, nodig ge had om de ploeg tot een tactische eenheid te smeden. Nu kan ik consta teren, dat deze groep, ook al is de selectie dun, toekomst heeft. En wan neer Je naar de ranglijst kijkt, zie je, dat Sparta evenveel overwinningen heeft behaald (acht - red) als vorig seizoen na zeventien wedstrijden." PSV-Sparta M (04) 54. Van Soest 0-1.54 Janssen 1-1. 57. Deljkere 2-1 Scheidsrechter: Van Etteko- ven. Toeschouwera: 21.000. PSV: Van Engelen; Krijgh. Stevens. Van Kraay. Brandts. Poortvliet, Van der Kuylen. WUly van de Kerkhof: Postuma (Janssen). Lubse. De IJ kers. Sparta: Doesburg-, Van Tiggelen, Marijt. Balken- steln, Jansen; Valke. de Ooey. Van Qaal; Van Staveren. Morgan. Van Zoest. VENLO De aanvalsdrift viT is zondagmiddag verloren ge krampachtigheid. De staartp de eredivisie had tegen NEC voortdurend een overwicht winst leverde dat niet op. Ho laatste overwinning op eigen september werd geboekt (tegi y lem). blijven de supporters ii lende aantallen naar „De ïtya men. De bijna 10.000 kijkers dag zagen hun elftal keihard maar volstrekt chaotisch spt VW verloor in ieder geval nie er een strafschop nodig voor 1 punt dat tenslotte de halv opleverde. Krieger gebruikte L van elf meter nadat Hoogi Pala onderuit had gehaald. De angst te verliezen bepaa gens al maanden het spel van zelfs de uitblinkende Eddy heeft zijn nieuwe elftal nog i die vrees kunnen heen help PC WV-NEC 1-1 (l-I) 28 Martji Krieger (strafschop) 1-1. 8cheldi Swieten Toeschouwers: 9500. FC VVV: Vleten; Pala. Van der Weidefjf, Van Rosmalen; Oostrom. Advocai (Leushuls) Kurclnac (Henk Janssen). Blsh. NEC: Form annoy; Slje Visser 'Koera., Visser. Strik, Wlllemse; Marijnissen, Hendriks. Heisper (Janssen). Ronald Hoogendoom ai O door Theo Reitsma HAARLEM Na een lange reeks van Haarlemse jaren twijfelt Barry Hughes dit seizoen hevig aan het nut van eredivisie-voetbal in zijn stad. De zaak slaapt en wanneer ook de lolbroek die In Hughes, de trainer van de club, schuil gaat daaraan denkt, dan voelt hij er veel voor aan het eind van het seizoen zijn biezen te pakken. Dagen als gisteren, wedstrijden als tegen AZ. overwinningen in spectaculaire ontmoetingen (3-2) brengen dan de twijfel en de hoop dat Haarlem zich toch leent voor meer dan ook door Hughes wordt aangenomen. Voor de wedstrijd tegen AZ waren de tribunes goed gevuld; speelde Haar lem met een geweldige energie, pakte de tactische benadering goed uit en spiegelde het geluk zich aan die zijde waar de muntjes veel dunner liggen opgestapeld. „We hebben een half procent kans." bevatte de preek van Hughes van tevoren als onderwerp. „Wanneer de vorm van de dag meezit. VOLENDAM Het duel tussen Vo lendam en NAC werd het duel van Frank Kramer. Niet alleen tijdens het duel tussen de twee staartploegen van de eredivisie, maar ook na het treffen zorgde Kramer voor de vrolij ke noot. Iedereen gunde het hem ook. behalve misschien NAC-trainer Hans Dor jee. die de beslissingen van het arbitrale trio nogal aanvocht, met name de totstandkoming van het tweede doelpunt van de thuisclub. Maar de protesten van de Bredase spelers aan het adres van scheids rechter Thomas waren de supporters van Volendam allang vergeten. Im mers. eindelijk had de club uit het visserdorp weer eens een zege behaald Na afloop deed Kramer opnieuw van zich spreken door tegen verslagge vers op te merken dat hij eigenlijk revanche had willen nemen op zich zelf na een slechte week. Kramer: „Ik hoorde niet bij de geselecteerden voor de Interland tegen West-Duits- land Daar was ik diep teleurgesteld over Daarom was het nu of nooit Het werd nu Zwartkruis zit met spits- problemen. dus lijkt mijn selectie een feit", aldus de Volendamse spits De opmerking dat de bondscoach niet op de tribune in Volendam had gezeten, ontlokte Kramer het volgende ant woord „Dan heeft-ie vandaag toch bij de verkeerde wedstrijd gezeten". Volrndam-NAC 34 <*-•*. 25 Kramer 14 2« Kra wanneer we fel zijn, wanneer het ge luk ons toelacht." De combinatie bleek zondag te zijn ontstaan. Bovendien schikte AZ zich onbegrijpelijk naar de aard van de wedstrijd. „Er werd gespeeld met een concentratie die onvoldoende was." erkende trainer Georg Kessler na af loop. „Althans voor rust." Zijn ploeg kreeg een hardhandige betaling voor die instelling. Na de nederlaag tegen AJax die vorige week pijnlijk hard was aangekomen stapte nu ook het nederige Haarlem met een glimlach over het grootkapitaal heen. Het „plan zeventien", door baas Mo lenaar in het leven geroepen om met 22 punten de winterstop in te gaan. bleek niet haalbaar; de cadeautjes mogen niet worden uitgezocht in de Zaanse winkel die achter de AZ-ploeg dwingend met de vinger aan correc ties en onrust werkt. Haarlem zocht de kracht van de wed strijd gisteren bij het centrum van AZ's achterhoede. Het opzetten van aanvallen daar werd met een enorme energie te lijf gegaan. Metgod bleef de eer van één-tegen-één situaties zoeken; Spelbos volgde al was het minder hooghartig en Haarlem rook de kans die in het verstoren daarvan lag. Van Hanegem werkte op het mid denveld keihard, maar voelde het ge mis van Peters (griep) aan zijn rech terkant en wist in Nygaard een be sluiteloze man op links die zijn dag niet had. Beider inzet was uiteinde lijk onvoldoende voor dat streven, al voegden Hovenkamp en Ressel zich in door Mlke Mulder SITTARD Fortuna SC heeft zijn eigen clublied. Zon< t kunnen wij ons niet in de eredivisie manifesteren, moefc bestuurders van de eerste divisie koploper gedacht h - Want dat Fortuna zich er qua voetbal met een gerust hs J vertonen, dat staat wel vast. Gisteren bewezen de Limb dat weer eens door de titel van de compositie: „Naota Fortuna", ter harte te nemen. Het slachtoffer was E n veen, dat het nauwelijks aan zichzelf te danken had c verlies beperkt bleef tot slechts 3-0. Lock Ursem (r) in de aanval voor AZ'67. De voor Jan Peters ingevallen Ursem kon de Alkmaarders niet inspireren tot een overwinning op Haarlem. n* rust met begrip voor de werkelijk- held aan hun zijde. Haarlem speelde niet alleen tactisch goed; het beschikte zeker over de vorm van de dag, maar voelde ook hoe het geluk toelachte. In de laatste minuut van de eerste helft bij voor beeld toen Meskovlc volledig mis greep op de bal die uit een corner van Reuser bij de eerste paal neerdaalde. De bal draaide ineens in het doel. over de lijn nog nagedrukt door De Kip. Bij de thuisclub liep Verkaik toen al rond met de wetenschap geel te heb ben gezien na een harde actie tegen Kist. Hovenkamp kreeg later ook geel om dat hij met een kopstoot naar rivaal Reuser zocht, na een overtreding van de Haarlem-speler. Scheidsrechter Jonker stond met zijn rug naar de strljdlustlgen toe en moest voor het geel eerst verhaal halen bij zijn grens rechter. In de tweede helft trachtte AZ. dal Ursem als linksbuiten liet spelen. Var Rijnsoever als rechtsachter had, er Arntz op de plaats van Peters, met begrip voor de realiteit te .werken Een meerderheid in het veld was wel het gevolg. Uitvallen van Haarlem haalden echter een ongemeen rende ment. Van Leen omzeilde in de 18de minuut de buitenspelval en maakte alleen voor Meskovic daarna ook geen fout. Tien minuten later werkte Haar een counter naar genoegen uit en scoorde Böckling uit de kans die vervolgens onstond. AZ sloeg pas daarna terug. Nygaard die hopeloze situaties bij boeiende kansen had ge kend schoot in de 39ste minuut wel tegen de lat en scoorde vlak voor tijd. Kist had ai in de 34ste minuut een strafschop benut die was toegekend toen Verkaik invaller Welzl onderuit had gehaald na paniek die ontstond toen Kist tegen de lat had geschoten. Het had geen vijf minuten langer moeten duren, wist iedere Haarlem mer toen scheidsrechter Jonker voor opluchting floot. Anders was het spel alsnog ten kwade gekeerd en was Hughes een stout jongetje geworden dat te vroeg met zijn vrolijkheid had gekraaid. Al na een kwartier namelijk haalde hij een papieren toetertje te voorschijn om triomfantelijk te flui ten in de richting van Kessler. „Ik mag die man niet" bevestigde de Brit na afloop ten overvloede. Het kwade zeer blijkt al te zijn gezaaid toen Kessler als bondscoach de cursus leidde waarop Hughes zijn trainings diploma probeerde te halen. Kessler raakte bijna voor de tweede keer bin nen acht dagen uit de rol van de kilte waarmee hij zijn verhalen omkleedt. Vorige week liet hij zijn afkeer van Ajax blijken, nu voelde hij dè pijn van de fratsen van Hughes, maar door op zijn lippen te bijten ontliep hij een discussie. AZ's leider bleek zich echter zo aan de activiteiten van Hughes te hebben gestoord dat hij via voorzitter Ligthart na afloop liet weten niét mee te willen doen aan de quiz die Hughes vanaf februari bij de KRO-televisie hoopt te leiden. HaarIem-AZ'67 3-2 (1-0). 47. Reuser 1-0. 63. Van Leen 2-0. 78. Bockllng 3-0,79. Kist 3-1 (strafschop), 90 Nygaard 3-2. Scheidsrechter. Jonker. Toe schouwers: 12.000. Haarlem: Boersma; Masefield, Verkaik, Van den Berg. Van Leen; Reuser. Huig, Haar (Melgers). Oeorge; Bockllng, De Kip. AZ'67: Meskovlc; Arntz, Spelbos, Metgod. Hoven kamp; Nygaard. Van Hanegem. Van Rijnsoever; Ressel. Kist. Ursem (Welzl) Voor de aanvang van de wedstrijd kon het publiek onder leiding van het FSC huisorkest en onder aanvoering van zanger Chris Maas, voor het eerst hun eigen clublied oefenen. Nog wat onwennig klonk het nao veure, nao veure uit lang niet alle 5000 kelen. Gelukkig brachten de spelers het er beter af. Onder leiding van spelmaker en tevens topscorer Hutting zette de Limburgers Heerenveen onder druk. Al snel bleek dat de ploeg van trainer Jan Theunlssen niet bestand was te gen de aanvalsgolven van FSC. Na vijftien minuten spelen kopte Eng- bersen Fortuna naar 1-0. Heerenveen voetbalde zeer onzeker en dat was dan ook de reden dat twee levensgro te kansen om zeep werden geholpen. Kansen die echter aantoonden dat de verdediging van FSC niet helemaal waterdicht was zondagmiddag. Pfen nings en Van Daele tastten nog wel eens mis. De laatste bewees echter zijn waarde door moeiteloos de aan vallers Ruys en Engbersen diverse keren over lange afstand goed aan te spelen. Zoals gezegd konden de Vriezen ech ter niet van de fouten van de Fortu- na-defensle profiteren. Want dat ze het van fouten zouden moeten heb ben was overduidelijk. Dit in tegen stelling tot FSC. Keer op keer schiep de ploeg van Joop Castenmiller zich via goed lopende aanvallen doelrijpe kansen. De Heerenveen-verdedigers hadden zeer veel moeite met hun technisch betere tegenstanders. Het tweede doelpunt kon niet Uitblijven O en 89. Ribberink 1-1. Scheidsrecht! u en werd na een half uur spelen ge- Toeschouwers: isoo. scoord door Hutting. Het derde doel punt viel vijf minuten na rust en daarna was het gedaan met FSC. Er kwamen nog wel kansen, maar de inspiratie was duidelijk verdwenen. Joop Castenmiller: „Als we niet snel op een voorsprong waren gekomen, dan hadden we het waarschijnlijk nog heel moeilijk gehad. Dat is ons wel gelukt, dus hebben we, het feit dat er enorm veel verloren zijn gegaan, uitstek speeld. In de rust heb ik nog 1 op het belang van de doelpi verband met de periodetitel zijn er niet in geslaagd er 1 maken. Daarmee wil ik ech* zeggen dat we gefaald heblJ slot van rekening hebben wi 1( situaties gecreëerd waurin vi sen konden ontstaan, name twee doelpunten scoren waai tegenstander door de kniel0 Dat is op zich al een zeer goe tatie." Fortuna SC-Heerenveen 3-0 (2-0). 15. 1-0. 20. Hutting 2-0 en 55. Engbersen 3 j rechter Keizer. Toeschouwers: 6500. Heracles-Dordrecht 2-0 (1-0). 20. Ooste 1 47 Krabbe 2-0. Scheidsrechter Van 81 Toeschouwers. 1400. Oele kaarten. Kri j cles) en Hendriks (Dordrecht) De Graafschap-Excelsior 0-0. Sch H Beek. Toeschouwers: 6000. Oele kaart g (Excelsior). SVV-FC Groningen 0-5 (0-3. 10. Bak 1 schop) 0-1. 21. Romein 0-2,45. Bakker X 0-3. 48. Swanenburg 0-4 en 57 Swan j Scheidsrechter ManueL Toeschouwen SC Amersfoort-Wagenlngen 1-2 (0-1). 4, eljken (strafschop) 0-1,48. Van Vijleljkt J Hulshof 1-2. Scheidsrechter Klinkers. wers: 3500 j Veendam-FC Vlaardingen 2-1 (1-0). 36 50 Jansen 1-1 en 81. Brinkman 2-1 Sch I Gans. Toeschouwers: 3300. Oele kaar p, (Veendam). Willem II-Eindhoven 4-1 (1-1). 20 BK 0 21.' Van Rooy 1-1.71. Van Rooy 2-1.80.) 1 en 84. Broeken 4-1. Scheidsrechter schouwers: 3400. FC Den Bosch-Telstar 2-0 (0-0). 74 Wel Bosch 1-0 en 81 van der Maast 2-0 Sch 0 Draalsma. Toeschouwers: 10.500. gen: Mols (Telstar) en Peters (Den Bo Cambuur-Helraond Sport 1-1 (1-0). 22. 1 FC Amsterdam was vrij. door Richard Matthijsse t 24. e T 34 Toeschouwers Volrndam- Bloem. K Molenaar. Ouyt. Andre. De Boer Tuvp Bond Jonk Kramer Plat iP Mole- naari. Bijvank iKwakmam NAC; Van Eenennaam. Beusenberg. Budisic Dierrkx. K rijnen Joorc Qua ars, Mohorovic. Vreysen. Springers Ooodlasa iSlormi MAASTRICHT Nog overtuigender dan de ruime zege op MW was het vaak vernuftige voetbal van Vitesse, dat door zijn ongecompliceerde aan- valsopzet en werklust bijdroeg tot een kwalitatief goede confrontatie. MW. dat evenals Vitesse zeer na drukkelijk aanvallende bedoelingen koesterde, toonde zich in de eerste helft op zijn minst gelijkwaardig, maar gedroeg zich bij de afronding van enkele uitstekende scortngsmo- gelljkheden dermate gehaast, dat doelman Nijhuis nauwelijks voor pro blemen werd gesteld Vitrsvr-MVV 14 i»4> Bosveld 14. 8» Bursac Bletjenberg 34 Scheidsrechter Mulder ROTTERDAM Trainer Vaclav Jezek, de Tsjechoslowaakse oefenmeester van Feyenoord. zal dezer dagen tevreden kun nen afreizen naar zijn geboorteland. Met drie punten meer dan hij had gepland sloten de Rotterdammers de eerste competitiehelft af. Feyenoord staat nu op de vierde plaats, een positie waarvan men aan het begin van het seizoen slechts had durven dromen. Nijhutt 7aaijer Hecxrn Husers Mei "TUrd Da* Uo«%eid-Bieijenberg Vcrnstra. Oerd- *rn iNrndnkn Burvae Meije-s mv Bsc tarn. Karate» Laerotx Janssen. 8cnn;nemafcer» Quarter. Pijkatra. Bon-Yerr Ko- walak Smeet» Van Marwijk Het is de verdienste van de Tsjech geweest dat hij van zijn drastisch verjongde selectie in de afgelopen maanden een hechte, enthousiaste eenheid heeft weten te smeden, die het gemis aan werkelijke klasse via een enorme werklust prachtig weet te camoufleren Jezek boft daarbij dat hij in de 32-jarige Wim Jansen niet alleen een voorbeeldige aanvoerder heeft getroffen, maar ook een speler die door zijn klasse-inbreng het elftal over een dood punt kan heen tillen. Jansen beweest dat gisteren weer eens tegen FC Utrecht, toen hij vijf minuten voor het einde van het ener verende duel met een droompass Mi chel van de Korput in stelling bracht. De opgerukte verdediger deed toen, wat de machteloze frontlinie niet was gelukt hij scoorde het enige en be slissende doelpunt: 1-0. Een gerechtvaardigde zege. omdat FC Utrecht in de tweede helft met de rus tegen de muur was gezet en het uitsluitend aan het moedige optreden van doelman Hans van Breukelen te danken had. dat Feyenoord nog niet had toegeslagen. Van Breukelen speelde de wedstrijd van zijn leven. Met heldenmoed had hij zich enkele malen voor de voeten van Jansen en Petursson geworpen Met veel bra voure had hij een kopbal van de na rust van Van Til ingevallen Melis gestopt en met perfect gevoel voor timing had hij een regen van hoek schoppen onderschept. Behalve de 21-jarige Utrechtse sluitpost trad ook zijn elf Jaar oudere ploeggenoot Leo van Veen sterk op de voorgrond. Vooral in de eerste episode was Van Veen in het centrum van de Utrechtse aanval veel aan de bal. Trainer Han Berger posteerde na rust zijn aan voerder noodgedwongen in de verde diging, omdat in die linie eerst Wild- bret igekwetste achillespees) en later Van der Vlag (spierscheuring) het lie ten afweten. Met Van Veen als laatste man leek FC Utrecht, ondanks de gestaag toenemende druk, de score op 0-0 te kunnen, totdat Wim Jansen Duel in de lucht bij Feyenoord-FC Utrecht. Voor Feyenoord springen Peturson en Houtman en voor FC Utrecht zitten Van der Vlag en De Kruik in de lucht. op de valreep een duel met Marco Cabo in zijn voordeel beslechtte en zijn „dodelijke" pass naar Van d* Korput verzond. Dat het Juist Feyenoords voorstopper moest zijn. die de strijd besliste was typerend voor het spel van de Rotter dammers. die in Budding. Houtman en Petursson wel over hardwerkende aanvallers beschikten, die echter niet bij machte waren hun dadendrang In wapenfeiten om te zetten. Houtman was in de tweede helft vrijwel on zichtbaar en Budding liet zijn op het oog knap solistisch werk zelden ge paard gaan met een goede voorzet. De IJslander Petursson is het gevaar lijkst als hij als centrumspits kan opereren, ofschoon hij een tweetal opgelegde kansen jammerlijk ver prutste. Feyenoord had overigens in de eerste helft een strafschop verdiend toen Van der Vlag de Feyenoorder Hout man die op het punt stond een bal op doel te koppen, in de rug liep. Scheidsrechter Van Dijken deed ech ter alsof zijn neus bloedde. De recht spreker bedekte vele overtredingen over en weer met de mantel der liefde en nam aan de lopende band omstre den beslissingen. Bijna de gehele wedstrijd werd hij door de toeschou wers uitgejouwd en uitgescholden. Zijn kale schedel inspireerde een groot deel van het publiek tot ordi naire scheldpartijen. De man moet er stellig door uit zijn evenwicht zijn gebracht. De 1-0 overwinning van Feyenoord betekende het einde van een indruk wekkende opmars van FC Utrecht, die vijf weken geleden begon met een 2-0 op Vitesse en daarna werd ge volgd door overwinningen op FC VW (2-1) Go Ahead Eagles (2-3) en een gelijkspel tegen PSV (1-1). Feyenoord-FC Utrecht 14 f04) 85 Van de Korput 14 Scheidsrechter Van Dijken. Toeschouwers 21 000 Feyenoord: Treytel; Wijnstekers. Van de Korput. Stafleu. Brard Van TG iMelisi. Jansen. Notten. Budding. Houtman. Petursson FC Utrecht: Van Breukelen. Du Chatenier, Wlld- bret (De Kruyki. Van de Vlag (Gozemsi. Wltbaard; Tervoort. Cabo. Flight. Rietveld. Van Veen. Van Sua DEVENTER Scheidsrecht ge Oetelmans heeft het ver! de aanhangers van Go Aheai Vier minuten voor het eini' confrontatie met FC Den hij in een ingreep van vrije vc j Dick Schneider tegen de do ken Fred Goemans een stA Van elf meter had Den Haag mlddenvélder Roger Alberti welijks moeite Nico van Zogh alle minuten daarvoor nieti had gedaan dan kou lijden, ren. Het effect van Jan Gro treffer, gemaakt in de dertii nuut van de tweede helft, mee teniet gedaan, 1-1. Voor Go Ahead Eagles betel beslissing van Oetelmans. gens een meer dan vooi wedstrijd floot, een enorm stelling, te meer omdat in he ter-kamp de overtuiging hei de met een strafschop bestra van Schneider geenszins in st de regels was geweest. „Ik h mans niet een geraakt, dat Ais de strafschop terecht geweest, had ik zelf de bal oj gelegd", meldde Dick Schn 2 afloop. In werkelijkheid reageerde aanvoerder zijn woede af wegtrappen van de bal. prompt op een waarschuwt te staan. Even later werd d voor de thuisclub, die vrijwel le wedstrijd een overwicht hi zwaar defensief spelende Haag waar blijft trainer Visser met zijn voorliefde i vallend voetbal? zelfs no Jan van der Veen kreeg het getoverd wegens het maken merkingen op de leiding. Go Ahead Eagles-FC Den Haag Ml* neweg 14, 87 Albertsen (strafschop) rechter Oetelmans Toeschouwers Go Ahead Eagles: Van ZogheiKoop der. Oude WesseUnk. Kist; Woudsn Veen, Sallischberger. Körver. Van K"1 neweg). Krlstlansen FC Den Haag: Oalje Tempelaar. Vliet. Korevaar. Ouwehand. All™*- Jonker. Wettel. Goemans Van Kc pelaar. V MO.*-»

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 8