ieuw sectiebestuur mist tact elativeren lijkt lobby van Wildschut Rusland oefent in Nederland Witteveen en Snoeck terug op 'oude' nest elatie tot overheid niet benijdenswaardig IC ^edereen zegt altijd maar wat' Wiersma blijft aan de leiding 04920-28321 LTERDAG 16 DECEMBER 1978 SPORT TROUW/KWARTET 33 ADVERTENTIE 9or Johan Woldendorp [STERDAM/HONSELERSDIJK Op administratieve wijze is het nleu- sectiebestuur in het zadel geholpen. Hoewel er vijf zetels vielen te delen, bleef het aantal „onbekende" gezichten beperkt tot drie: FBO- gsitter Eric Vilé volgt leider Jacques Hogewoning op, de Amersfoortse tountant Gilles Kruysveldt neemt de plaats van penningmeester Ton rikstra in, terwijl Jaap van Praag de beminnelijke jurist en politicus Max lartin Snoeck Tripels heeft verdreven. Het sectiebestuur zal door deze wijzigingen een ander aanzien krijgen. Eric Vilé heeft de afgelopen weken de indruk gewekt, dat hij een betweterige jurist is, die gelijk zijn „evenbeeld" Wiegel (en daarmee wordt niet de voorzitter van de afdeling Amsterdam van de ABVA bedoeld) het vermogen heeft om zijn te goedgelovige achterban te drogeren met een discutabele visie. Hij lijkt de tact en de politieke feeling te missen, die zijn voorganger Jacques Hogewoning (zonder dat die het verdient om tot martelaar of heilige te worden uitgeroepen) wel kenmerkte en die in de relatie tot de overheid belangrijke prés genoemd moeten worden. Kruysveldt (voorzitter van Amersfoort) is een onbeschreven blad; hij kan gauw meer verstand van voetbal hebben dan Zwikstra, maar of de preases van het wegkwijnende Telstar als minister van financiën kan worden gemist, is voorlopig een open, wellicht bange vraag. En dan Jaap van Praag. Overladen met cadeau's en onderscheidingstekens heeft hij afscheid genomen van de voetb.alsport om vervolgens op zijn oude dag een nieuw leven als voorzitter van de bond van bejaarden, pardon als sectiebestuurslid te beginnen. Op het eerste gezicht lijkt het driemanschap Vilé-Kruysveldt-Van Praag niet het trio om de oorlog mee te winnen. Vilé is er nu al glansrijk in geslaagd om de hem geestverwante staatssecretaris Gerard Wallis de Vries tegen zich in het harnas te jagen. In een brief, die hij in de week na de beruchte vergadering van de sectie betaald voetbal opstelde, sprak hij zichzelf zo tegen, dat de bewindsman van CRM na het openmaken van de envelop nog niet wist waar hij aan toe was. Vilé citeerde eerst een voorstel, dat begint met de opmerking, dat shirtreclame uiterlijk I juli 1979 inge voerd dient te worden, en stelde later opgewekt vast, dat dat helemaal niet zeker is, zolang de besprekingen over dat tere onderwerp met de overheid' nog niet zijn. af gerond. Het teruggekeerde sectiebestuurslid Jo Witteveen (WON); „Wanneer je je bij ons (de Federatie van Nederlandse Vakvereni gingen-red) zo in bochten wringt, maak je het niet lang". Dit verhaal gaat niet zozeer over Vilé en de andere nieuwelingen, maar kent Jo Witteveen en Martin Snoeck, de werknemersvertegenwoordigers in het sectiebestuur als onderwerp. Op 18 november traden zij met Hogewoning, Zwikstra en Tripels af, doch lieten zich namens de oefenmeesters en de Witteveen r zich is het niet verbazingwek- ad, dat Jo Witteveen en Martin peck na een korte interim-periode b rentree in het sectiebestuur vie- i Zij handelden op 18 november mers geheel overeenkomstig hun Iterban en kunnen, nu het nieuwe llebestuur in wezen op het nul- it start, hun werkzaamheden ge- voortzetten. Alleen, er zitten ;ele andere mensen in het college, ■veen diplomatiek: „Ik heb uiter- d geen zeggenschap over de kan- iten van andere partijen, al vind »t vreemd, dat ménsen die allerlei telingen maken, nu een beleid Kten ontwikkelen." Witteveen is in feite het enige ilitleke „dier" in het bestuur be- ild voetbal. En juist nu zal er veel erredingskracht nodig zijn om ïitueel een nieuwe (commercië- geldstroom samen te laten vloeien de lawine van guldens, die op het •oetbal wordt gestort. Het CDA zeker het AR- en CHU-gedeelte die club) is niet erg geporteerd a betaald voetbal, terwijl de PvdA k week in zijn partijorgaan nog at aan zijn leden heeft verteld irom shirtreclame uit den boze ort te zijn: „De fractie van de PvdA ooit erg happig geweest op het fvan subsidies aan het betaalde al. Belangrijk argument om A akkoord te gaan was dat daar- üie commercie buiten de deur zou men worden gehouden en omdat oude bij subsidiëring een paar eisen ge steld konden worden. Op die manier kon bijvoorbeeld de politiek zich be zighouden met een al lang geldende vakbondseis, namelijk dat het maar eens uit moet zijn met het ontduiken van het minimum-loon." CAO Dat laatste moet in een CAO worden bekrachtigd. Wallis de Vries wil, dat die collectieve arbeidsovereenkomst uiterlijk 1 januari op papier staat. Die, datum is onhaalbaar, nu de FBO nog steeds niet heeft voldaan aan (onder meer) de eis om het wettelijk ver plichte minimumloon in de voetbal wereld te introduceren. Dit voorbeeld toont aan, dat de voetbalwerkgevers nog geen enkele boom in de sociale jungle van de betaalde topsport heb ben gekapt. Witteveen: „Het belang rijkste verschil tussen de FBO en de werkgevers in het gewone leven is, dat de eerste categorie qua organisa tie onvoldoende oog voor het maat schappelijke gebeuren heeft. Ver moedelijk denkt ze zich een belang rijkere plaats toe dan ze in werkelijk heid heeft. Voor een deel is dat zelf overschatting voor een deel ook be drijfsblindheid. Wanneer het Neder lands elftal successen boekt, groots wordt ingehaald en een ontvangst op Paleis Soestdijk krijgt, lijkt heter op, dat er in de wereld niets belangrijkers bestaat dan voetbal. Uit dergelijke incidentele gebeurtenissen worden ten onrechte conclusies getrokken." Het is een veeg teken, dat de huidige inbreng van de werknemers (twee van de zeven bestuurszetels plus de mo gelijkheid om een reglementswijzi ging tegen te houden) door de FBO zo ongeveer als het toppunt van demo cratisering wordt geafficheerd. Witte veen reëler: „Op zijn minst zou de verhouding fifty-fifty moeten zijn. Hoeveel leden vertegenwoordigen de clubs? Weinig, want bijna alle be taald voetbalorganisaties zijn stich tingen. De spelersgroep is veel groter. Met een gemiddelde van dertig voet ballers per club zit je al gauw op duizend KNVB-leden, die maar een zeer beperkte invloed bezitten. Ter wijl de clubs, die weinig mensen en veel schulden inbrengen, qua stem men en bestuursbezettlng vrijwel alle touwtjes in handen hebben. Om een voorbeeld te noemen: de twee be stuursleden uit de werknemershoek mogen niet eens zitting nemen in het bondsbestuur." Winst Eén jaar beperkte democratisering heeft de werknemers toch enige winst opgeleverd. De stichting arbeidsza ken betaald voetbal is een erkend instituut geworden, dat drie jaar lang op een subsidie van 30.000 per sei zoen kan tekenen. Het sectiebestuur heefV zich' verder verplicht tot het onderhouden van contacten met de belangenorganisaties (minimaal drie keer per jaar), terwijl de zitten geble ven FBO-afgevaardigde Herman Choufoer (die de portefeuille techni sche zaken behartigt) de WCS en de WON informatie over de gang van zaken rond de vertegenwoordigende elftallen behoort te verstrekken. Niettemin vindt ook Martin Snoeck terecht dat de inbreng van de werknemers in het bestuur betaald voetbal en de algemene vergadering veel te gering is. „Om die reden zit ik als Martin Snoeck in het bestuur en niet namens de WCS. Dat betekent dat ook de vakbond niet gebonden is aan mijn besluiten." Op de bijeen komst van 18 november verwoordde Snoeck de visie van de georganiseer de spelers overigens heel aardig. En nog is hij ietwat gereserveerd terug gekeerd in het zevenmansorkest van dirigent Erik Vilé. „Op papier is het besluit genuanceerder dan het voor- - stel waarover uiteindelijk is gestemd. Ik heb er nog wel moeite mee, dat de invoering van shirtreclame nu al vaststaat, maar daar ben ik overheen gestapt. Bovendien oefende zijn ach terban nogal wat druk uit om me toch weer herkiesbaar te stellen. Uiteinde lijk zijn er niet zo gek veel kandida ten, die kennis van zaken bezitten en de meerderheid van het sectiebestuur tegenspel kunnen bieden. Nu de shir treclame, waar ik op zich geen bezwa ren tegen heb, bespreekbaar is ge maakt bij de overheid was dat voor mij voldoende om terug te keren." Al gelooft Snoeck niet in een moord met voorbedachte rade, hij is er wel van overtuigd, dat meer zaken dan alleen de reclamejongens op het voet balveld Hogewoning en Zwikstra fi guurlijk hebben gewurgd. „Het bes turen in die samenstelling was geen werkeyf meer. De botsingen tussen Choufour en Van der Kroft enerzijds en Hogewoning en Zwikstra ander zijds waren zo hevig, dat er andere gezichten in het sectiebestuur moes ten komen." Vriend Het is duidelijk dat Jacques Hogewo ning geen persoonlijke vriend van Martin Snoeck was. In zijn vroegere kwaliteit als voorzitter van de WCS heeft hij meerdere malen de degens met de aalgladde verzekeringsman moeten kruisen. Snoeck: „Ik moest vroeger hard genoeg met hem vech ten. Ook in het sectiebestuur heeft het vaak gebotst tussen ons tweeën. Zij het minder frequent en op mildere toon." Tegen die achtergrond verwijt Snoeck Hogewoning, dat hij, gezeten aan de onderhandelingstafel op het ministerie van CRM, alle eer naar zichzelf heeft getrokken. „De vorige minister, Van Doorn, is door de spe lersvakbond onder druk gezet. Het is dus het werk van de WCS geweest, dat de landelijke overheid zich daad werkelijk voor de problemen van het betaalde voetbal ging interesseren. Weliswaar heeft Hogewoning het daarna in zijn contacten slim ge speeld, dat moet ik toegeven, maar hij is ook regelmatig door Van Doorn tegen de muur gezet." „Indertijd is bewust gekozen voor de gang naar de overheid. De nood stijgt de clubs, immers tot de lippen. Het is een proces van Jaren geweest om al lerlei rechten te verwerven. Door de handelwijze van de clubs op 18 no vember loop je de kans, dat Je dat potje kwijtraakt. De reactie van de overheid loog er dan ook niet om. Ik kan me voorstellen, dat de clubs pa niekerig reageerden de bijdrage kwam immers niet al te snel af maar goed is het niet." IA* ENSCHEDE Het is woensdag 12 februari 1975, wanneer ik Piet Wildschut voor het eerst zie voet- billen. De UEFA-jeugd houdt het tijdens die koude avond in Noord- wijk met meer geluk dan wijsheid op 0-0 tegen de veel betere Fransen on Wildschut valt nauwelijks op. Frankrijk heeft, zo te zien, vooral nardig talent geselecteerd, dat nu - bijna vier jaar later in door snee aan de top speelt: Battiston, Ucuesta, Zambelli, Van Straelen, Urios, Tusseau, Baroncelli en knier. Nederland loopt over van sjou wers, die het, een uitzondering har gelaten, niet hebben gemaakt in het profvoetbal. Enkele namen: De Leeuw (PSV), Swerissen (FC Amsterdam), Schrijnemakers en Julkens (MVV), Korte (Veendam), Wok (Ajax), Piasmans (Feyenoord). Wat zegt het nog? Enkele anderen >ls Hoek (Volendam), Van de Kor- Pnt (Feyenoord) en Budding (toen Wapeningen) zijn wel in beeld ge bleven. Fiet Wildschut heeft het in die par ty maar moeilijk met de formuda- bele Fransman Larios, toen nog van St. Etienne, later van Bastia. Het is wel het begin van een vriendschap tussen beiden (Ze schrijven en volgen elkaar nog steeds), waar nog een aardig voor val aan verbonden is. Wildschut en Larios wisselen na afloop de shirt jes, maar de soms zo zuinige KNVB eist later het oranje exemplaar weer op bij de verbaasde Fransman. Van die wedstrijd herinner ik me verder nog dat de voormalige Gro ningse verdediger Martin Koeman op de tribune geen goed woord over heeft voor Wildschut. Koe man, in de jaren zestig ooit eens een paar minuten invaller bij het Nederlands elftal, ziet niks in de Friese slungel van FC Groningen: „Dat wordt nooit wat." Goed, bijna vier jaar later dus. Piet Wildschut (net 21) heeft Argentini- nië gehaald en zeven interlands op zijn naam staan. Terugkijkend kan hij zich het oordeel van (bij voor beeld) Koeman wel voQrstelIen. „Want bij FC Groningen heb ik niet één goede wedstrijd gespeeld. Ik heb daar ook nooit vast in het eerste gestaan. Als ik speelde, dat begon het publiek al gauw om Her man Dijkstra te roepen. Die was nogal populair. Ik speelde zelfs zo slecht dat ik wel eens aan de trai ner heb gevraagd: waarom stel je me eigenlijk nog op? Die trainers, dat is mijn mazzel geweest. Atte Bouma, bij Heerenveen, Jan Mak en Ron Groenewoud bij FC Gro ningen, ze zagen kennelijk toch iets in me." Anton „Spitz" Kohn, de trainer van FC Twente, mag nog aan dat rijtje worden toegevoegd. Toen FC Twente er drie jaar geleden de lucht van kreeg dat Wildschut naar Delft wilde verhuizen teneinde al daar aan de Technische Hoge school te gaan studeren, werd ogenblikkelijk de TH in Enschede als alternatief gepresenteerd. Te gen een zacht prijsje werkte FC Groningen mee. Wildschut: „Ik denk wel eens: op dit moment had ik even goed bij de amateurs in Leeuwarden kunnen spelen. De factoren geluk en toeval hebben bij mij steeds een^grote rol gespeeld." Eredivisie Vandaag: PSV-Sparta Go Ahead Eagles-FC Den Haag Morgen: Haarlem-AZ'67 FC VVV-NEC Vitesse-MVV Feyenoord-FC Utrecht Roda JC-PEC Zwolle FC Volendam-NAC FC Tvflente-Ajax Piet Wildschut (1), hier in duel met René van de Kerkhof, staat niet te springen voor een transfer. tor Matty Verkamman la flat hangt niet vol met voetbal- T'antijnen. Een herinnering aan de "Winterland (14-15 jaar) Engeland- torland („Dat was wat hoor. op ^bley, voor 55.000 toeschou- een WK-vaantje en één voet- ""ooek: „De Ajacieden". j "s ook niet zo'n bij-houer. „Zes 'lands, geloof ik( heb ik nu ge- sld." Ais ook een beetje typerend dat hij is ■^,Unmaterieel neveneffect van zijn «oalkunsten als hoogste prijst. JWer terughoudendheid: „Het "oal heeft mijn verlegenheid terug «ongen. Daar ben ik erg blij mee. *8er, op de middelbare school, als flan een spreekbeurt kreeg, dan doodzenuwachtig. Door al die _jwcten die je opdoet, is dat sterk JjJderd. Laatst werd ik door de gorters gevraagd om op een wat te komen vertellen. Daar dan plezier in." aardig dat Piet Wildschut niet dolgedraaid door de mallemo len die betaald voetbal vaak is. Rela tiveren, het lijkt zijn hobby wel. „Ik weet niet hoe ik het op de televisie zou doen hoor, maar voor de radio gaat het me goed af Maar laatst dacht ik toch: Piet. jij ook al? Dat was na die bekerwedstrijd bij FC Den Haag. Daar zeg ik voor de radio in zo'n praatje: nou ja. we zijn bij FC Twente met een opbouwfase bezig. enzovoorts. Dat sloeg dus nergens op, zei ik precies het zelfde wat iedereen altijd maar zegt. Dat blasé-achtig ge doe, je kent dat wel hè." ,Die zelfkritiek, het „gewone", dat feeeft een beetje aan wat Herman Choufoer bedoelt, wanneer hij meent dat de nieuwe garde internationals wat aardiger is. minder materialis tisch ook. Wildschut, ook weer niet uit op een goedkoop succesje, betwijfelt dat toch. „Kijk. de hele maatschappij is gericht op geld verdienen. Dat kun je vervelend vinden en misschien zou het ook anders moeten, maar wan neer ik bij een andere club zomaar een hoop geld meer kan verdienen, dan zeg ik toch niet: nou laat maar, dat pak ik niet Zo isjiet toch. Ik denk na over dat geld en dat het misschien niet goed is, maar ik verbind er bij voorbeeld geen politieke consequen ties aan. Nee, ik ben niet zo linksig. Daar erger ik me op de TH al genoeg aan. Links is nog steeds een beetje mode onder studenten. Dat betekent bijvoorbeeld dat ik op de TH alleen de Volkskrant maar kan lezen. Nou, dat vind ik knap vervelend." De TH in Eindhoven is er ook één en in Eindhoven speelt topclub PSV „Mijn contract loopt af, ik denk dat PSV wel bij FC Twente heeft geïnfor meerd. Ik vermoed dat Ton van Da len dat naar buiten heeft gebracht. Die kwestie interesseert me natuur lijk wel, maar ik zit er niet mee Ik ben nogal onzakelijk, mijn vader re gelt die dingen voor me. Hij heeft vorige week voor het eerst met FC Twente gepraat. Hij staat niet te springen voor een transfer, zo lijkt het. „Er is niets con creet. En verder kun je wel zeggen dat er in Eindhoven ook een TH is, maar in Enschede krijg ik van de hooglera ren alle medewerking Die school is natuurlijk erg belangrijk, hoe vinden ze het in Eindhoven wanneer ik drie of vier dagen met het Nederlands elftal weg ben? Zeker, PSV zou spor tief gezien een trapje hoger zijn. Het zijn daar ook jongens die me liggen. Met Jan Poortvliet en Ernie Brandts heb ik in Argentinië het meeste opge trokken." Niet bang voor stagnatie als interna tional, nu FC Twente toch niet meer zo'n topclub is? Dat is min of meer tegen het zere been! „Knobel heeft ook eens gezegd dat ik als eenling bij FC Twente zou wegzakken. En Atte Bouma had er zo'n mooie uitdruk king voor: een tropische bloem bloeit niet in de wei. Wel daar ben ik niet bang voor, want ik vind FC Twente een goed gezelschap. Het zijn stuk voor stuk goede voetballers bij ons, ik weet zeker dat we dit seizoen min stens nog vijfde worden." Het Nederlands elftal. Hij vertelt er mooie verhalen over. Een greep. „Dat debuut tegen Tunesië, ik was toch zenuwachtig. Maar Suurbier. daar stond ik naast tijdens de volksliede ren. die bleef maar praten. HIJ wees me tijdens het Wilhelmus op een vent met een raar blauw petje op, op de tribune. Gek. maar je raakt er we| ontspannen door. In Argentinië zong ik ook steeds het volkslied mee. Twee regels tenminste, ik merkte dat ik de tekst niet helemaal kende." Schotland-Nederland vervolgens, dé Babylonische spraakverwarring. „Ik heb toen na afloop alles aan de pers verteld. Normaal zou ik dat niet doen, maar alles had zich zo opgestapeld. Die eerste weken het idee dat je er werkelijk niet bij hoort dat werd pas als een probleem erkend toen de routiniers op de tribune kwamen te zitten en dan die toestand in de rust van die wedstrijd. Zwartkruis vond dat ik op Jordan moest gaan spelen, Happel zei van niet. Toen heb ik het op het veld zelf maar met Suurbier geregeld. Ik dus op Jordan Nee. Happel was voor mij geen top- trainer. Wat denk je hier van: tijdens de finale praktisch alleen maar verde digers op de reservebank? En dat ik bij die finale plotseling weer op de tribune moest gaan zitten? Je hebt nog tijd genoeg, dat was de enige uitleg van Happel." Nederland-Oost-Duitsland in Rotter dam ten slotte. „Die penalty hè. Ik heb het nog eens op tv gezien en dan zou je toch zeggen dat het een gehei de was. Maar echt, die keeper heeft me helemaal niet geraakt, er zat nog wel een halve meter tussen. Toen ik er naar werd gevraagd heb Ik maar gezegd dat het een goede scheids rechter was. Het was niet zo dat ik op die penalty Uit was Het ging van zelf." Eerste divisie Vandaag: Fortuna SC-SC Heerenveen Morgen: SC Heracles-FC Dordrecht De Graafschap-Excelsior SVV-FC Groningen SC Amersfoort-SC Wagenlngen SC Veendam-FC Vlaardingen Willem II-Eindhoven FC Den Bosch-Telstar SC Cambuur-Helmond Sport Afgelast ZEIST De KNVB heeft voor van daag alle amateurvoetbalwedstrijden en tevens alle jeugdwedstrijden be taald voetbal afgelast. Alle afdelin gen. behalve die van Utrecht, Amster dam, Haarlem, Leidenen Twente, gin gen mee in die beslissing DÏÏ~ ROOKGRUS, M6/ contractspelers herkiesbaar stellen, aangezien de bondsvergadering het besluit om shirtreclame in te voeren, introk. Eén ding nog over Eric Vilé. Het feit, dat hij sinds de gedenkwaardige achttiende november als een boeman door het leven stapt, heeft volgens de Bunnikse jurist te maken met het feit, dat de krantenwereld er die dag niets van begreep. Het is te hopen, dat hij zich tegenover zijn overige althans eventuele toekomstige sponsors galanter opstelt. Immers, de subsidie van drie miljoen voor het betaalde voetbal die op de CRM-begroting prijkt, is onttrokken aan het bedrijfsfonds voor de pers. AMSTERDAM Na de vijfde ronde van de top-damvierkamp, die in Am sterdam wordt gehouden, heeft Harm Wiersma de' leiding behouden. Zelf kwam Wiersma remise overeen met Gantwarg en Tsjegolev en Clerc kwa men ook tot een puntendeling. De stand na vijf ronden is: 1. Wiersma (Ned) 7 pnt., 2. Gantwarg 5,3. Clerc en Tsjegolev 4. Programma Als U de kleur weel heeft Hatéma het tapijt Er ts een uitersl handige manier van kiezen uit de grandioze Halèma tapijtkollektie, de Kleur Kdlcktor Bel onderstaand nummer en we sturen U vrijblijvend een kleurrijke tapijtbrochure een pnjs lijst plus de adressen van de Halèma Kleur- koliektor-adviseurs t door Erik Oudshoorn AMSTERDAM Het Neder landse Ijshockey staat rond de jaarwisseling een bijzonde re, nieuwe, ervaring te wach ten. Op bezoek komt name lijk een uit zevenentwintig spelers bestaande selectie van Ruslands beste ijshoc keyers. Het is de bedoeling dat de wereld kampioenen ter voorbereiding op het WK in de A-poule een drietal wed strijden spelen tegen het nationale team. De Sowjets zullen verder hun manschappen testen tegen enkele Nederlandse eerste divisieclub,s en deelnemen aan een studiebijeen komst. Onder het laatste wordt ver staan dat trainers uit Rusland. Ne derland en uiteraard ook Canada rond de tafel gaan zitten om met elkaar van gedachten te wisselen over het fenomeen ijshockey. Wat de Sowjet-Unie nu precies be weegt om uitgerekend een onbedui dend ijshockeyland als Nederland aan te doen, zal waarschijnlijk pas duidelijk worden wanneer de delega tie 28 december neerstrijkt op Schip hol. Vooralsnog staat alleen vast dat NIJB-vooreitter Fred Schweers bin nen de IIHF (Internationale ijshoc key federatie) op de voor hem beken de wijze slagvaardig te werk is ge gaan. Aanvankelijk voelden de Rus sen natuurlijk niets voor een komst naar het groene knollenland. „Maar," aldus de praeses, „toen ik ze erop wees dat ze eigenlijk niets aan public relations in het westen deden, zijn ze iets serieuzer over de uitnodi ging gaan denken. Misschien heb ik ze een beetje uit de tent gelokt." De Russen ontmoeten het Nederland se team in Den Haag (29 december), in Groningen (30 december) en in Assen op 4 januari 1979. Volgens de ijsbaandirecteuren bestaat voor dr duels een enorme belangstelling. In teressant is het dan altijd om te we ten of de attractie geen schljnopvoe ring gaat worden. De koning stuur tenslotte ook weieens zijn mlniste. wanneer hij liever achter de kache blijft dan op werkbezoek gaat. Fred Schweers bevestigt evenwel: „We be schikken over een schriftelijke garan tie dat ze met het A-team komen. De Russen hebben ook namen van spe- Iers genoehid. Tratjak, Kapustin, Balder. ze zullen er allemaal bij zijn Zo niet, dan mogen ze van mij thuis blijven. Je moet in Nederland wel veel kwaliteit bieden wil een ijshal voor het nationale team vollopen Door de bank genomen Is het publiek te veel club gebonden. Men rede neert: als onze club niet speelt komen we ook niet kijken. Dat vind ik toch wel erg chauvinistisch." Bondscoach Hans Westberg heeft veertien «pelers opgeroepen om de RuscUche »torm te luwen Deze selectie bestaat uit doel: Van Bllsen (Heeren veem, De Bruyn 'Amsterdam), verdediging. Van Soldt en Nota iHeerenveen), Petemousek (Til burg). Bakker lAmsterdami, aanval, Jansen, Vnr, Wieren, De Heer (Heerenveen), Van de Broek iTilburg), Bertellng, De Oraauw. Hul2lnga en Lin ning (Amsterdam) Wat de hele exhibitie gaat kosten blijft in nevelen gehuld. Technisch directeur van de NIJB, Dummie Smit, wil'kan het bedrag niet noemen maar geeft wel toe dat het aardig in de papieren gaat lopen („alleen d' komst van een tolk zou al 50.000 gulden gaan kosten, daar hebben we maar vanaf gezien"). Bondsvoorzitter Fred Schweers wil het bedrag wel noemen, doch beweert dat de Russen voor een schijntje zijn aangetrokken „Ze komen op amateurbasis. Afge zien van de verblijfkosten zijn wij hun slechts 30.000 gulden schuldig," licht hij toe. Sportlef gezien worden de duels tus sen Nederland en de Sowjet-Unie re gelrechte gillers. Goliath kan nu in geen geval verliezen van David. Een zijdlgheid zal ongetwijfeld troef zijn. of de Russen nu met een A- of een D- team het ovaal betreden Saillant ge geven daarbij, enkele weken geleden ging het nationale team nog ten on der (7-5) bij de Duitse eerste divisie club Duisburg SC. ADVERTENTIE Chicaóo 1926: Jhe Purple Gang viert eer efeervol Kerstfeeet engeniet m eer tirtelerde friedrark.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 33