Lampe maakt meisjes feestelijk.' FNV hekelt beleid van Philips in Midden-Amerika medewerk(st)er 1 Trot Mercurius: meer inspraak bij automatisering Ponypark blijft in Slagharen Ontvoering eigen schuld genoemd Kort geding tegen ABVA aangehouden CDA wil verbod te lawaaiig vuurwerk r=D Besturenraad Protestants- 1= Chrlstelllk Onderwijs FAMILIEBERICHTEN ri té fulltime verpleegkundige WOENSDAG 13 DECEMBER 1978 TROUW/KWARTET PR Van onze soc.-econ. redactie UTRECHT Mercurius. de Dien stenbond van het NW, vindt dat de bedrijfstakken meer inspraak moe ten hebben bij de automatisering. Vice-voorzitter A. Kruizinga van Mer curius sprak gisteren op het drie daags congres van deze bond in Utrecht over een benauwende ont wikkeling Juist omdat de automati sering zulke grote nadelige effecten kan hebben op de werkgelegenheid dienen volgens hem op bedrijfstak- niveau concrete afspraken te worden gemaakt over de mate van automati sering en over de gevolgen ervan. Met name politici en vakbeweging dienen zich volgens Kruizinga af te vragen hoe de technologische ontwikkeling onder controle is te krijgen en waar en wanneer deze toepassing verant woord ia. Volgens de vakbondsbestuurders wordt van bepaalde kant steeds ge zegd dat het bedrijfsleven de kurk is waarop de welvaart drijft. ..Maar dan moeten wij die kurk wel snel vastleg gen. anders drijft zij naar Amerika. Juist de bedrijven die fikse winsten maken, investeren in dat land. Is het dan zo dwaas, dat wij een groter deel van die winst bestemd willen zien voor investeringen in ons land," vroeg Kruizinga zich af. Kruizinga kondigde verder aan dat er bij de werkgevers in de recreatieve sector volgend jaar een model-CAO zal worden ingediend en dat ook een groter deel van de werknemers in de groothandel totaal 280.000 mensen onder de paraplu van de CAO dient te worden gebracht. HARDENBERG Het Shetlandpo- nypark blijft in Slagharen. Dit heeft J. H. Benboom. directeur van het recreatiepark, gisteren laten weten nadat b en w het voorstel om voor het park een dag- en recreatiebelasting in te voeren, terugnamen. Het college besloot daartoe nadat duidelijk was geworden dat de meerderheid van de raad niet voor een dergelijke heffing voelde. Als de raad akkoord was ge gaan met de belastingplannen van b en w zou het ponypark naar het Duit se Hagen, net over de grens, zijn verplaatst. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM De ontvoering van de Philips directeur F. Schuitema in de Middenamerikaanse staat El Salvador heeft deze multinational aan haar eigen sociale beleid te danken. De hoge rekening die Philips nu moet voldoen had het concern kunnen ontgaan, door ernst te maken met de eigen ontwikkelingspretenties. Dit schrijft De Vakbondskrant, het weekblad van de Federatie Nederlandse Vakbeweging. Phi lips noemt de pubükatie in een eerste reactie een „afschuwe lijk stuk". Vogens het artiekel ln de Vakbonds krant heerst er ln El Salvador een fascistische dictatuur die de vakbon den met harde hand onderdrukt Lei ders van bonden en boerenorganisa- ties worden er ontvoerd gemarteld en vermoord. Hun afschuwelijk ver minkte lijken worden met grote regel maat gevonden, aldus de Vakbonds krant Reclame Vogens de FNV moet die wrede on derdrukking een sfeer van angst scheppen waarin buitenlandse onder nemingen zoals Philips vrij spel heb ben. ..De bedrijven hebben niets te duchten van kritische werknemers, want die worden met gezwinde spoed een kopje kleiner gemaakt. Er heerst een beestachtig systeem waar Philips niet wakker van zal liggen omdat het officiële beleid van deze Nederlandse multinational erop gericht is zich aan te passen aan de gewoonten en ge bruiken van het land waar men zich DEN HAAO Het kort geding tegen de ABVA. dat vandaag voor de presi dent van de Haagse rechtbank zou dienen, is voor onbepaalde tijd aan gehouden. In het kort geding hadden de Stichting voor politieke bewust wording en de Stichting oud-strij derslegioen willen eisen dat de ABVA geen ambtenarenacties zou organise ren. stakingen zowel financieel als moreel niet zou steunen en zich zou onthouden van een oproep tot staking. Volgens mr. K. W. P. Klaassen, die namens de twee stichtingen om aan houding van de zaak verzocht. Is het spoedeisend belang vervallen nu het overleg tussen Wiegel en de ambtena ren wordt hervat en de acties ln het kader daarvan zijn opgeschort. Blijkens de dagvaarding zouden de stichtingen de acties onwetüg vin den. Ze zouden bovendien in hun belangen worden geschaad omdat door de acties bij de PTT de maand bladen van beide stichtingen de le den te laat zouden bereiken. Ze wil den een dwangsom eisen van hon derdduizend gulden per dag wanneer het verbod zou worden overtreden. vestigt," aldus de Vakbondskrant, waarin ook een foto van een Philips- reclame ln La tij s-Amerika staat afge drukt met de tekst: „Een Phllips-tv weerstaat zelfs de martelkamer". Philips heeft naar aanleiding van de publikatie ln de vakbondskrant een verklaring uitgegeven waarin staat dat „in alle landen waar Philips vesti gingen heeft een sociaal beleid ge voerd wordt dat de toets van de kri tiek kan doorstaan." Het concern he kelt het tijdstip van de publikatie in de Vakbondskrant omdat „Schuite ma zich nog steeds in handen van de ontvoerders bevindt." Advertentie Philips wijst daarbij op een adverten tie die de werknemers van de vesti ging in El Salvador afgelopen vrijdag zelf hebben gepubliceerd en waarin een beroep werd gedaan op de ont voerders om Schuitema vrij te laten. In de advertentie stond ondermeer dat Schuitma naar de mening van het personeel ln vrijheid moet worden gesteld omdat „hij als mens en als chef de medewerking en het vertrou wen en de vriendschap van het perso neel heeft verworven." In de Vakbondskrant zegt de FNV dat El Salvador niet de enige dicta tuur is waar Philips de vruchten plukt van onmenselijke onderdruk king. „Er kan goekoop geproduceerd worden en het leger zorgt ervoor dat de arbeiders zich koest houden. Het concern past zich gretig aan aan de onderdrukking en uitbuiting van de arbeiders in de goedkope-lonenlan- den," aldus de Vakbondskrant. Philips zegt tenslotte in de verklaring ..zeer verontwaardigd" te zijn over de slotalinea van het stuk ln de Vak bondskrant. Hierin vraagt de FNV zich af „hoeveel directeuren er nog ontvoerd moeten worden voor Philips in de gaten krijgt dat deze vorm van verzet iets te maken heeft met de omstandigheden waaronder zijn werknemers leven en werken?" In een commentaar zegt Philips dat „de werknemers van ons concern in lan den met uiteelopende politieke stel sels ln de hele wereld deze veront waardiging zullen delen." Intussen heeft minister Van der Klaauw meegedeeld dat de Neder landse regering alles doet wat in haar vermogen ligt om de in vrijheidstel ling van Schuitema te bevorderen. De onderhandelingen met de ontvoer ders worden ln El Salvador echter gevoerd door een aanwezige verte genwoordiger van Philips, aldus Van der Klaauw. Fleurigheid troef: Het stadsbeeld van 's-Hertogenbosch wordt sinds enige tijd opgesierd met een ludieke stads bus, beschilderd met kleurige ballonnen. DEN HAAO (ANP) Vuurwerk, dat te veel herrie maakt, dient verboden te worden. De jaarwisseling mag best uitbundig verlopen, maar niet zo dat mensen en dieren er gehoors too mis sen aan overhouden. Dat stellen de CDA-Tweede-Kamerleden P. A. M. en G. M. P. Comelissen in vragen aan minister Ginjaar van volksgezond heid en milieuhygiëne. De Kamerleden maken gewag van een TNO-onderzoek, waaruit zou blij ken, dat vier van de vijf onderzochte merken vuurwerk op twee meter af stand 155 tot 160 decibel lawaai pro duceren. I1 de landelijke organisatie van schoolbesturen in het protestants-christelijk onderwijs vraagt op korte termijn voor de afdeling VWO -A V O van het bureau een TAAK: de verzorging van het uitvoerend secretariaat van de onderschei den bestuurii|ke organen en commissies op het terrein van het V.W.O.-A.V.O. (voorbereiding van vergaderingen, maken van notulen en verslagen en uitvoering van de daaruit voortvloeiende werkzaamheden). het verrichten van overige binnen de bureau-afdeling voorko mende werkzaamheden. VEREIST: een ruime algemene ontwikkeling, met ten minste voltooide middelbare schoolopleiding, vaardigheid in het zich uitdrukken in de Nederlandse taal met een goed stilistisch vermogen. leeftijd tot ca. 25 jaar, voorstander van christelijk onderwijs. Het salaris is afhankelijk van leeftijd en ervaring en bedraagt maximaal 2665.- bruto per maand Sollicitaties kunnen worden gericht aan de algemeen direc teur van de Vereniging Besturenraad Protestants-Christelijk Onderwijs, Oosteinde 114, Postbus 907, 2270 AX Voor burg. Telefonische inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij de algemeen^irecteur^elefoor^070^9420^^^^^^^^^^ Heden werd van ons weggenomen mijn lieve vrouw, onze zorgzame moeder, dochter, zuster en oma Janny ten Cate-Roebeling op de leeftijd van 64 jaar. „Maar 's Heren gunst zal over die Hem vrezen in eeuwigheid altoos dezelfde wezen". Uit aller naam: A. Ten Cate 's-Gravenhage, 10 december 1978. Cornelie van Zantenstraat 320. Liever geen bezoek aan huis. Gelegenheid tot bezoek dagelijks van 18.00- 19.00 uur in Rouwcentrum „Waldeck", Tram straat 84. Loosduinen. Op vrijdag 15 december om 12.00 uur wordt de dienst van Woord en Gebed gehouden in de Ontmoetingskerk, Louis Davidsstraat 2. De begrafenis vindt plaats om ca. 13.00 uür op de Algemene Begraafplaats „Westduin", Oc- kenburghstraat 2b, '-Gravenhage/Loosduinen. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de plechtigheid in de ontvangkamer aldaar. Uit onze familiekring werd van ons wegge nomen Janny ten Cate-Roebeling echtgenote van A. ten Cate God zelf zal bij hen zijn en Hij zal alle tranen van hun ogen afwissen. 10 december 1978 Heelsum: A. C. ten Cate A. ten Cate-de Vries Zutphen: H. J. ten Cate A. B. ten Cate-Zandberg Heemstede: S. van Staalduine J. C. van Staalduine-ten Cate „God heeft ons geen kalme reis beloofd, maar wel een behouden aankomst." Na een voorbeeldijg en dapper gedragen lijden heeft Jezus in Zijn Heerlijkheid opgenomen mijn innig geliefde vrouw, onze lieve onverge telijke moeder en oma Jacoba Maria van Berkel geb. den Toom op de leeftijd van 53 jaar. Uit aller naam: P van Berkel Rotterdam. 12 december 1978 Hemingwayplaats 198 De overledene is thuis opgebaard. Gelegenheid tot condoléance, woensdagavond van 7.00 tot 8.00 uur en donderdagmiddag van 3.00 tot 4.00 uur. De rouwdienst zal plaatsvinden vrijdag 15 de cember om 2.00 uur in het crematorium „Hof wijk'-' aan de Delftweg 230 te Rotterdam-Over- schie. Vertrek vanaf het woonhuis om circa 1.15 uur. Drie leuke voorbeeldi uit Lampe's Girly Cl Kollektie. Met nu aj leuk extraatje: gratis button van John Travolta en Olivia Newton Jo Crêpe bloesje met ruches langs kraag en manchetten. In wit i crème. Mt. 92 t/m 164. Vanaf Romantische overgooier met kapmouwtjes. In bordeaux, zwart en blauw. Mt. 92 t/m 134. Vanaf Bedroefd geven wij u kennis dat God van ons geheel onverwacht tot Zich heeft genomen mijn lieve man, onze zorgzame vader, behuwd- en grootvader, broer, en oom Arend Molenaar op de leeftijd van 66 jaar. Uit aller naam: M. A. Molenaar-van Mastrigt Rotterdam, 11 december 1978 Schilperoortstraat 37 c Corr. adres: R. de Vries, Botreep 256, )Poortu- gaal. Aan het woonhuis geen bezoek geen hloemen De overledene ligt opgebaard in de rouwka-, mer Goereesestraat 10, Rotterdam-Zuid. Rouwbezoek en gelegenheid tot condoleren donderdagavond van 20-20.30 uur. Er zal een rouwdienst worden gehouden vrij dagmiddag 15 december a.s. in de zaal van de Bethelkerk (ingang Portlandstraat) om 13.45 uur, waarna de begrafenis zal plaats vinden op de hervormde begraafplaats „Charlois", Char- loisse Lagëdijk 680, Rotterdam-Zuid om plm. 14.30 uur. Een half jaar na het overlijden van zijn gelief de vrouw Antje de Jong nam God, na een korte ziekte tot Zich onze geliefde broer, zwager, oom en oud-oom Gerardus Tbeodorus Bunte in de ouderdom van 88 jaar. Wolvega, 11 december 1978. „Nieuw-Lindenoord", Steenwijkerweg 49. C orrespondentie-adres: Baljuwenlaan 9, 1181 BA Amstelveen. Amsterdam: M. W. Th. Bunte Wolvega: P. de Jong Ureterp: N. Feenstra-de Jong Beets terzwaag: J. F. de Jong R. C. de Jong-Spaanderman. Amstelveen: Neven en nichten Geen bloemen - Geen toespraken. De rouwdienst zal worden gehouden op zater dag 16 december om 10.30 uur in de aula van het verpleeghuis „Nieuw-Lindenoord" te Wolvega. Gelegenheid tot condoleren, in voornoemde aula, na afloop van de begrafenis. Jesaja 35 Heden nam God tot Zich onze lieve broer, zwager en oom Jan Kramer op de leeftijd van 74 jaar Een wijs man is van ons heengegaan Enkhuizen: W. Kramer Y. Nauta J. Nauta-Kramer neven en nichten Heden nam God tot Zich onze geliefde broer, zwager en oom, Jacobus Fraanje op de leeftijd van 71 jaar. 's-Gravenhage: P. Fraanje Wassenaar: J. J. Fraanje B. Fraanje- Van den Dool neven en nichten. 's-Gravenhage, 12 december 1978. Fahrenheitstraat 550. Geen bezoek aan huis. Geen bloemen. De overledene is op gebaard in rouwka mer „Atropos", Van Boetzelaerlaan 292. Bezoek aldaar van 16.30-17.30 uur. De begrafenis zal plaatshebben vrijdag 15 december om 14 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan. Vertrek vanaf rouw kamer „Atropos" 'om 13.30 uur. Uit Canada bereikte ons het bericht, dat ei jarige leeftijd, na een moedig gedragen 1 door haar Heer en Heiland is opgenomèü rs dochter, schoondochter, zuster, schoon; en tante v Dientje Middeljans-Morssinl li 12 december 1978. 'Delden: Fam. Morssink Zwartemeer: Fam. Middeljans Na een geduldig gedragen ziekbed is hed de volle overtuiging van de uitgestoken ei van Zijn Vader en Schepper overleden, lieve man, onze vader, schoonvader, gr< t der, broer, zwager en oom Cornells Willem Noordermei op de leeftijd van 69 jaar Uit aller naam: W. Noordermeer-Sluimer 2285 HS Rijswijk, 12 december 1978 Prinses Margrietsingel 72 Geen bloemen De overledene is opgebaard in het rou trum Honor Postremus, Emmastraat Rijswijk. Bezoek van 4.30-5.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag cember a.s. op de algemene begraafplaa kelenburg aan de Eikelenburglaan 7 te i wijk om 2 uur. Aan de begrafenis gaat een rouwdienst welke zal worden gehouden in de Licl 5 Wereldkerk, Steenvoordelaan hoek Spoorlaan te Rijswijk om 12.30 uur. Na afloop van de rouwdienst gelegenhe condoleren. protestants christelijk I streekziekenhuis bennekom Het Streekziekenhuis is een algemeen ziekenhuis met een regionale funktie. Het biedt plaats aan 320 patiënten. Op de afdeling Intensive Care is op korte termijn plaats voor een Als vereisten voor deze funktie gelden: het bezit van het diploma ziekenver pleging A; voltooide opleiding hartbewaking. Arbeidsvoorwaarden volgens de CA.O. Ziekenhuiswezen Inlichtingen over deze funktie worden gaarne verstrekt door Zr. L. A. Schaap, algemeen hoofdverpleegkundige, tel. 08389 - 91 01. Schriftelijke sollicitaties kunt u richten aan de afdeling personeels zaken. Prot. Chr Streekziekenhuis, Edeseweg 118 te 6721 KC Bennekom ELKE ZATERD IN advertentie; pagina's voor ONDERWIJ I VERPLEGE VERZORGÉ EN HOGER, PERSONEE Inlichting Adverten exDlo;ta\ Tel. 020-91 Toestel 794 r 783 en 7 RTE XTSi MINI-ADVER' VOOR PLAAT! ZATERDAG M< UITERLIJK VRUDAGMID OM TWEE IN ONS BEZIT

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 8