Vul deze bon in om uw caravan te veikop< Uit brieven van lezers KLEINE DECEMBER KINDERTJES 90.- 65- BRAM x BIESTERVEL Deining over omploegen van natuurgebied Of uw huis, uw boot, uw bandrecorder, uw antiek, uw brommer, uw auto, of wat dan ook. Een MINI advertentie brengt u in kontakt met 1,3 miljoen koopkrachtige lezers in heel Nederland. U hoeft alleen maar de Bon in te vullen. Schrijf hier uw tekst. DAAR STAAN ZE. MET OGEN VOL FEEST.. WOENSDAG 13 DECEMBER 1978 Deze rubnefc ts uitsluitend bestemd vo<x korte reacties op in deze krant gelezen benchten artikelen en commentaren en niet voor open brieven gedichten oproepen of reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te worden) De redactie behoudt zich het recht var» bekorting voor Hierover of over hel met plaatsen (meestal door nj-mtegebrefc) kunnen wi| helaas met corresponde ren Bneven adresseren aan Secretaris hoofdredactie Trouw Postbus 859 Amsterdam B*i pubiikatie worden naam en woonplaats van de schaver vermeld Stakingen (11) Na t heerlijke avondje een heerlijk ochtendje Onder meer voor de gast arbeiders die stonden of zaten te wachten in bittere kou op de tram die met kwam Gastarbeiders, zijn die mensen die 't vuile werk ..mogen' doen dat veel Hollanders met meer willen doen. Hebben er een paar long ontsteking opgelopen0 Nou daar zijn we voor verzekerd, verzorgd van de wieg tot het graf. weet je wel Ook dat waren leuke dingen voor de mensen, of niet0 Rotterdam J. van Baaien Stakingen (12) Zetten we de zaken van de laatste dagen even op een rijtje De heer Dutman en consorten willen wat meer hebben. Ze zeggen tegen ons. onschuldige burgers, die er niets mee te maken hebben: ..Wij zullen zorgen dat jullie je post en giro's niet op tijd krijgen en ook dat je moet lopen in plaats van trammen. Verder halen we Je vuilms niet meer op en als we dan onze zin nog niet hebben, dan gaan we hardere acties tegen Jullie voeren, zoals licht afsnijden enz." Dat is re gelrechte terreur en chantage tegen buitenstaanders, hetzelfde wat mis dadigers doen. die mensen gijzelen ten eigen voordele' Bovendien laf: ..We staken niet (dat mag niet), we noemen het werkonderbreking, lang- zaamaanactie. stiptheidsactie enz Misselijk Men tracht zo onze samen leving te verstoren. Het spel heet: „regering pesten" En wie gnuift ach- terde schermen: de oppositie, die dit alles graag steunt en opstookt, omdat ze niet kan verkroppen er naast te staan, nadat ze zichzelf uit de rege ring gemanoeuvreerd heeft Of het belang van Nederland erdoor ge schaad wordt mag niet hinderen Naarden J. J. Pieksma Stakingen (13) ..De PTT-directie overweegt loon van stakend personeel in te houden." lees ik in uw blad Nu zijn we zo langza merhand wel gewend aan al het over wegen. Officier van Justitie over weegt. politie overweegt, burgemees ter overweegt, enz. We lezen het dage lijks. Het zal dus wel weer bij „over wegen" blijven. De actie bij de PTT zit wel goed. Binnenkort de post maar vlug wegwerken met de nodige overuren (worden anderhalf maal ge rekend) zodat er aan het eind van het jaar nog een extraatje aan zit voor de langzaamaan-werkers! Dan nog een schouderklopje voor de t.v. en de zaak t$ weer rond. Damwoudr C. Bakker Stakingen (14) De heer Cor Snoek (Trouw 7 decem ber) heeft ln het algemeen gelijk. Het wordt elk Jaar weer gekker met al die salarisverhogingen. Aan de ene kant worden we gemaand tot zuinigheid en soberheid, aan de andere kant wordt er met geld gesmeten. Zo schijnt er weer voor het volgend jaar een nieuwe salarisverhoging op het programma te staan, ondanks het feit dat we miljarden tekort komen De gewone burger snapt er niets meer van en gaat dan ook lustig door met geld uitgeven en opmaken. Als je hem met de hand op het hart zou vragen of dat nu allemaal nodig is. zou hij met een mond vol tanden staan. Maar ach. zo is het nu eenmaal en we doen«r allemaal aan mee Waar is de tijd gebleven dat we elke cent moesten omdraaien voor we hem uit gaven? Waren we toen zo veel onge lukkiger0 Dieren G. van Welsum Lubbers Nu eindelijk krijgt Steenkamp zijn zin. Een grote KVP Want de AR volgt slaafs de gang van het kabinet Ook de CHU. Het geloof wordt op een zijspoor gezet Laten de mensen, die werkelijk christen zijn. zich aanslui- tenbij de protestantse club. zodat er een grote protestantse kieskring komt Als tegenwicht voor de KVP Want als het juli 1980 is. heeft de AR ln het CDA niets meer in te brengen Zu zullen moeten buigen Nu is het al Steenkamp volgt Lubbers Zoge naamd is er in de AR geen mens die er geschikt zou zijn als voorzitter Die moest weg. om het zover te krijgen Lubbers moet niet zo schijnheilig zijn om bedenktijd te vragen, want hij heeft/allang besloten het te doen Rotterdam R. J. Caesar van Klaveren VU-ziekenhuis (slot) Graag zou ik willen reageren op het- artikel Klacht verpleegkundigen in ziekenhuis Vrije Universiteit „Weten schap gaat voor de patiént Ik werk zelf in een ziekenhuis ln Utrecht Ik krijg ook vaak het gevoel, dat de patiënt niet meer centraal staat bij de artsen, de carrière van de arts is vaak belangrijker Ik kom in het zie kenhuis ook tegen dat er onnodige onderzoeken gedaan worden en niet alleen bij patiënten die. „toch ten dode zijn opgeschreven Het is waar. dat de arts niet te emotioneel betrok ken kan zijn bij de patiënt en dit geldt zeker ook voor verpleegkundi gen Maar daarom kan je nog wel menselijk" zijn, de patiént aandacht geven en naast hem gaan staan0 De patiënt heeft niet voor niets de angst voor de artsenvisite Ze begrijpen er vaak niets van. wat tijdens de visite over hun hoofden heen allemaal ge zegd wordt, en zijn bang om vragen te stellen. Al stelt de patiënt een vraag, dan wordt er zo gauw even vluchtig geantwoord Is de wetenschap werife- ltjk de eerste opdracht0 Dat is dim een intrieste zaak voor de patiënten Utrecht A. van de Knijff Spijtstemmer In Trouw d.d 11 dec. kan men lezen dat CHU-voorzitter Van Leeuwen de slechte resultaten van,het CDA in recente opiniepeilingen toeschrijft aan heUoptreden van AR-loyalisten. kortom aan de linkervleugel in de partij Dat betekent de zoveelste po ging van de CHU. u weet wel de partij die vóór de vorming van het CDA ai tot een klein, onbetekenend groepje was ineengeschrompeld, en alle link se geluiden in het CDA verdacht te maken en dus de „loyalisten" voor te stellen als degenen die het CDA (léés het door de CHU beoogde CDA) grote schade berokkenen Ik denk dat Van Leeuwen en andere rechtse CDA-ers met dit soort uitspraken het CDA zullen voeren naar nog slechtere öpi- nieresultaten en op den duur verkie zingen. Ik reken mijzelf in ieder geval nadrukkelijk tot degenen die nu reeds tot de CD A-spijtstemmers be horen en naar aanleiding van met name de karakterarme middenkoers, die figuren als Van Leeuwen het CDA willen opdringen Zelfs de „loyalis ten". die in hun stemgedrag zich toch bijna steeds aan de meerderheid in de fractie conformeren, zullen mij er niet van weerhouden mijn stem voortaan aan een andere partij te geven. Zeist W. van Rooyen Abortus (27) Met een CDA in de regering zou er een volgend wetsontwerp voor abor tus uit de bus moeten komen: 1) ver bod voor abortus bij buitenlandse vrouwen in Nederland; 2) verbod voor abortus bij alle Nederlandse vrou wen. 3) eventueel abortus bij vrou wen die aangerand zijn; 4) eventueel abortus bij vrouwen van wie het le ven bij zwangerschap gevaar loopt. Als je het logisch bekijkt, zou de meerderheid van alle partijen abor tus moeten verbieden. Ze zijn toch tegen moord? Kijk maar naar de re acties op de neutronenbom. Nu. abor tus is ook moord Je kunt het lezen in de wet. Je moet dan kijken bij het erfrecht Vanaf het eerste moment van de bevruchting heeft het kind volgens de wet al recht op een kinds deel van de nalatenschap van de va der als die tijdens de zwangerschap komt te overlijden. Hier is dus duide lijk sprake van leven vanaf het eerste momen' van de bevruchting. Schiedam J. J. Koppe Zending in Nederland Naar mijn gevoel lopen we de kans, dat het grote goed. wat „zending in Nederland" toch inderdaad is. ver schraald wordt tot een stukje sociale en/of politieke activiteit Ik ben ervan overtuigd, dat de kerk voorheen te weinig aandacht had voor de sociale en de politieke zaken. Dat is nu veel beter, althans wat de aandacht be treft Of er nu meer aan sociale ge rechtigheid wordt gedaan...? Als ik let op het bezoek, dat bijvoorbeeld de bewoners van bejaardenhuizen en vooral van de verpleegtehuizen ont vangen. zet ik nog een vraagteken. Overigens: zending ln Nederland be hoeft niet te wachten op een organi satie Iedere gelovige die „in de wijn stok" blijft, draagt vrucht. Vrucht- dragen ls niet alleen (sociale) gerech tigheid doen. maar ook het Evangelie doorgeven aan hen. die de Heiland der wereld (nog) niet als hun Verlos ser kennén Roden G. Postema Foto Nog wel op de voorpagina van TROUW van zaterdag 9 dezer prijkte foto van een aantal mannen met als onderschrift: „Enkele stakers van de Rotterdamse reinigingsdienst Roteb vormen de ordedienst." Zowel dit laatste woord als de armbanden waarmede voornoemde stakers wa ren getooid, nepen bij mij herinnerin gen op aan de bezettingstijd, toen de bezettende macht zich soortgelijke manipulaties veroorloofde Het is wel fraai een aantal lieden dat meent gehoor te moeten geven aan een sta kingsbevel verhindert collega's die dat bevel niet wensen op te volgen, in vrijheid hun plicht te doen! Utrecht ror. P. J. Klaver LOSSER (ANP) Het omploe gen van een vijf hectare groot heideveld ln Losser, heeft in Twente verontwaardigde reac ties tot gevolg gehad Met me de-natuurkenners noemt R Struyk biologisch consulent van het pedagogisch centrum in Enschede, het verdwijnen van het natuurgebied een ..gro te êchande" Het ging volgens hem om een terrein, dat uit natuurwetenschappelijk oog punt van onschatbare waarde was. Hl) noemde in dit verband de grote verscheidenheid aan flora en fauna, die mede moge lijk was dankzij een weinig voorkomende grondstructuur De gemeente heeft naar Struyk's mening de waarde van het gebied onvoldoende onderkend met als gevolg dat het niet stond aangemerkt als een natuurmonument, maar als landbouwgrond Die be stemming maakte het de eige naar van de grond mogelijk de heide met bulldozers om te ploegen zonder ln overtreding Wel kan de eigenaar ertoe worden verplicht een ge deelte van de reeds gekapte houtwallen opnieuw aan te planten ln open envelop zonder postzegel opsturen aan MiNI-advertenties Antwoordno 2470. Amsterdam p 1 letter per hokje. Cijfers, leestekens en woordtussenruimten tellen voor 1 letter. Minstens 3 regels beschrijven.Voor brieven onder no.f 3 - extra. Pnis oer plaatsing lexci 4VÖTWI l 2 3 1845 4 24.60 5 30.75 6 36.90 7 4305 8 49.20 9 55.35 10 61 50 Piaatsingsdatum(s). Naam Adres Handtekening (o.a. Pommetje Horlepiei "Beste kinderen, ik ben tijd erg blij als jullie in je handen klappen als ik ee rol gespeeld heb. Maar m zie hóe mooi en feestelijl jullie er uit zien, is het m beurt: KLAP, KLAP, KLAF een groot applaus van m voor jullie!" C&JL ti tbcA itotrIdefitjeX TROUW/KWARTET P 14 Zomerkinderen zijn mooi, maar december- meisjes en feestmaand- jongetjes spannen de kroon. In hun feestelijke kleertjes staan ze in de kring. Onbevangen en met een na tuurlijk gemak incasseren ze de complimentjes. Moeder staat stil wat achteraf. Haar blik glijdt van het jurkje naar het gezichtje met de glan zende ogen: ze ziet het feest er in flonkeren. Feestelijk, 3-delig vestpakje be staande uit broek en vest (100% katoen) en hagelwit shirtje (polyester/katoen). De broek heeft bandplooien en het vestje op de rug een heuse span-gesp. Zwart feestjurkje van velours met satijnen strikjes. Het fijn ge bloemde overgooiertje met kant- garnering is ook apart te dragen. 100% ka toen, 86-116

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 16