Kies uw zon bij de ABN. ABN Bank Dit brieven van lezers N En pak mee die tas voor 'n tientje. FAMILIEBERICHTEN De Spaanse zon De Griekse zon De Oostenrijkse zon DeTunesische zon De Amerikaanse zon De Franse zon DeNoorsezon De Indonesische zon. BoekbiideABN. ABN Behulpzaam vertrekpunt voor uw vakantie. Al tëDAG 12 DECEMBER 1978 TROUW/KWARTET 9 ieder ogenblik gebeuren, 't Is ook een tijd van boete en inkeer. Alles zonder wachtende kaarsjes. Driebergen C. Buitendijk Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor korte reacties op in deze krant gelezen j Ijenchten, artikelen en commentaren, en met voor open brieven, gedichten j j oproepen of reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te «orden) De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor Hierover of over het met plaatsen (meestal door ruimtegebrek) kunnen wij helaas niet corresponde ren Brieven adresseren aan Secretaris hoofdredactie Trouw, Postbus 859. Amsterdam Bij publikatie worden naam en woonplaats van de schrijver vermeld fermeuwingen is wel een opmerkelijk verhaal de schrijver van de rubriek van INDAAG opschotelt over de bete- S üs van de vier kaarsjes, waarvan »en ontstoken is op de eerste ad- ftzondag. terwijl de andere drie op beurt wachten. Dan denkt hij ig aan vroeger. Toen alles in onze k nog ging zoals het ging. Toen u >re kleine verandering tientallen ;n kostte. Maar beste ds. Pijlman, ni^ineer de mensen tegenwoordig ar wisten waarheen, zou het mis- iien niet tientallen maar honderd- 19 én leden kosten. Men is zo aan het jp anderen in de gereformeerde kerk, men zich bij alle vernieuwingen 24 Jar moet aanpassen, omdat er geen Hypocrisie rekening wordt gehouden met de mensen, die nog van de oude stempel zijn en hier niet aan kunnen wennen. Neem b.v. als er in een kerkdienst zesmaal een lied wordt opgegeven waarvan er vier bij zijn waarbij het grootste gedeelte van de gemeente maar moet zwijgen, omdat ze door de moderne zetting niet te zingen zijn. Wij lazen zondagmorgen uit het boek je getiteld „MET TWEE WOORDEN" geschreven door E. Pijlman, het vol gende: De adventstijd is een tijd van verwachting, een tijd van uitzien naar Hem die komt. De boodschap wordt doorgegeven van zondag tot zondag en hangt als een guirlande over de dagen der week: Hij komt! En aan het slot: We zien uit. Maar 't kan Door twee PvdA kamerleden zijn vra gen gesteld over de bewering van de Groningsche hoogleraar mevrouw Bladergroen, dat reizen per vliegtuig schadelijk zou kunnen zijn voor ba by's. Wanneer dit mocht blijken zo te zijn, zou de regering onmiddellijk maatregelen moeten nemen om de gezondheid van de baby's te bescher men. Deze bezorgdheid uit deze hoek steekt wel schril af tegen die voor de. naar ik meen. 90.000 aanstaande ba by's, die jaarlijks in onze abortuskli nieken worden gedood. Amstelveen J. van Rijs Bijbelse politiek Met belangstelling heb ik het artikel van D. Corporaal gelezen over de grondslag-discussie van het CDA. In grote trekken ben ik het met zijn visie eens. Ik zou graag twee vraagtekens plaatsen. Corporaal stelt dat een poli tiek die zich op de bijbel baseert, automatisch een politiek betekent, die „in eigen vlees snijdt". Dit klinkt erg plausibel en nauwelijks voor te genspraak vatbaar. Toch ben ik er niet zo erg zeker van. Het doet mij eeri beetje te veel denken aan de zelfkastijdingen van de monniken in de middeleeuwen En bovendien, je moet je naaste lief hebben als jezelf Betekent dit dan dat je Je naaste net zo hard in zijn vlees moet snijden als jezelf0 Ik bedoel dit niet als spitsvon digheid Corporaal vraagt bovendien duidelijkheid van een christelijke partij. Ook dat is niet persé bijbels. Er zijn veel aardse filosofieën, die aan duidelijkheid niets te wensen over latera. Je hoeft maar om je heen te kijken. De bijbel is Juist vaak erg tegenstrijdig in zichzelf. Men noemt dat "wel eens „de paradox van het christendom". Ik wil maar dit zeggen: Is het allemaal wel zo simpel? Sliedrecht J. H. Bade Stakingen (8) Jan Ehitman doet gewoon zijn plicht, te weten de opdracht uitvoeren, die hij zich heeft laten geven! Opkomen voor „de zwakkeren" in de samenle ving. die eigenlijk niet staken mogen. Min of meer sterke posities van dat deel van de „zwakkeren" versterken, met alle geweld. Dat vergelijkbare zwakkoren (niet-ambtenaren) dan re latief iïi het nadeel komen, is Dut- mans probleem niet. Die betalen de AOW van de ambtenaren, naast pen sioenpremie voor relatief en absoluut lagere pensioenen. Voorburg J. A. N. Keijzer Stakingen (9) Ambtenaren-advies? Volgens mijn oprechte mening: Halen, hebben, houden. Den Haag E. M. Thierry-Franken Stakingen (10) In het verleden was de sociale status van een ambtenaar bijzonder laag: „Vast geld. vaste armoed" was het parool. In de jaren zestig heeft zelfs een liberale minister (Toxopeus) de ambtenarensalarissen ópgetrokken met 8 tot 40 procent, om de uittocht naar het veel beter betalende be drijfsleven tegen te gaan. Vele ambte naren hebben nu een redelijk inko men. ik zal de laatste zijn om dat te ontkennen, alhoewel 65 procent niet meer dan Jan Modaal genoemd kan worden. Wat wij Abva/Kabo-leden niet pikken is om door middel van noodwetjes o.a. de doorberekening van het bouw-CAO-loon te liquideren en een korting van 37e (6 keer procent) op ons af te laten komen zonder dat in het overleg te betrek ken. We willen best inleveren, dat heeft onze Jan Dutman nóóit ont kent. maar dan moet niet Jan Dut- man. maar Wiegel het mes van tafel halen Wij vinden bespreekbaar o.a. verhoging pensioenpremie met het accent op middelbare en hogere sala rissen. Onze vertegenwoordigers heb ben nog meer in petto, maar dan dient de garantie gegeven te worden dat er arbeidsplaatsen gecreëerd worden. democratie mag niet ophouden bij de hekken van Soest dijk en andere in vloedrijke Nederlanders. -v P. Hartog Amsterdam A. D. Kaan Menten vrij (6) De zaak-Menten doet het geloof in het recht bepaald geen goed. Opvat tingen over klasse justitie en twijfel over onkreukbaarheid worden er weer door versterkt. Het bovendien reeds weer van verschillende zijden noemen van de naam vdn Bernhard in deze zaak vraagt toch om een ver dergaand onderzoek in deze affaire. De reeds eerder in De Typhoon. Zaans dagblad, aangehaalde betrok kenheid van Bernhard met zaken als de Velser affaire en Menten na de oorlog plus de thans geopenbaarde mededeling van mevrouw Koning- Stroink over de brieven van Bern- hard met betrekking tot vrijlating van Menten, dwingen nu toch zeer dringend om onderzoek. Geloof in de Catechismus (2) Met de heer A J. Klei en dominee J Vogel verschil Ik van mening als het gaat over het taaleigen van de Heidel- bergse Catechismus. Wie gaat er nu zo in het wilde weg een vraag stellen aan Jan Piet of Klaas over een vraag uit de catechismus? Voordat de vraag wordt gesteld is de stof en de beteke nis allang behandeld op de catechisa tie. en dan is de ellende, daarbij be doeld, van veel wijder strekking dan welke ellende ook waar wij het over hebben. Wat betreft het woord bloot, dat is ook al niet zo erg als het lijkt. Je zou dan een notaris en de inspec teur van de belasting ook wel onder verdenking van pornografie kunnen stellen. Blote eigendom, eigendom zonder rente, is heel gewoon. En ten slotte staan er in de bijbel ook veel woorden die nu niet meer klakkeloos worden gebruikt. Naarden P. Ter Braake-de Waal ith „In het huis mijns Vaders, zijn vele woningen" Op 94-jarige leeftijd ging in volle vrede tot haar Heer en Heiland, onze lieve tante, nicht en oudtante Ada van Wijk. Namens de familie: Ety Z. de Haan-van Wijk. Bea van Wijk. Leidschendam, 9 december 1978 lgej Schoorlaan 1, Huize Schoorwijck. Correspondentieadres: Broekslootkade 151, :lo4 Rijswijk. tot Gelegenheid tot bezoek dinsdag van 19.00 tot 20.00 uur aan de rouwkamer van Huize „Schoorwijck". De bijzetting zal plaatsvinden woensdag 13 december om 11.00 uur op de begraafplaats Oud Eik en Duinen, Laan van Eik en Duinen te 's-Gravenhage. „De Heer is mijn Herder". Psalm 23. In Jezus ontslapen mijn lieve man, onze zorg zame vader, opa. broer, zwager en oom. Jan Kramer op de leeftijd van 74 jaar. G. KRAMER-LEEN E. M. G. KRAMER W. J. KRAMER H. J. KRAMER-DIJKHUIZEN ESTHER, JAN en FRANK en verdere familie. Scheveningen, 10 december 1978. Badhuiskade 20a. Liever geen bezoek aan huis. Geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren in Rouwcentrum Scheveningen ,,'t Statenhuys", Statenlaan 78, woensdagavond van 7—8 uur. De dienst van Woord en Gebed zal worden gehouden in de Bethelkerk. Jurriaan Kok straat 175, op donderdag 14 december om 11.45 uur. waarna de teraardebestelling zal plaats hebben omstreeks 12.45 uur op de Algemene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan. „In Uw hoede zijn wij wel ge borgen." Na een moeitevolle levensavond is rustig ont slapen onze lieve zuster, schoonzuster, tante en oud-tante Marianne Sophia van Leeuwen in de ouderdom van 92 jaar. Met grote dankbaarheid gedenken wij hetgeen zij tijdens haar leven voor ons heeft betekend. "C. F. M. van Leeuwen J. C. van Leeuwen N. van Leeuwen-van den Bosch en verdere familie Rotterdam, 8 december 1978 Ebalstraat 14 b Gelegenheid tot condoleren dinsdagavond van 7.30-8.00 uur in de rouwkamer aan de Voor schoterlaan 51 en na de begrafenis in de kapel op de begraafplaats. De begrafenis zal plaatshebben woensdag 13 december a.s. om circa 14.30 uur op de be graafplaats ..Oud-Kralingen". Kralingseweg 334, na aankomst in de kapel. Vertrek vanaf de Ebalstraat om 14.00 uur. Psalm 103 Na een moedig gedragen ziekte is van ons heengegaan onze zorgzame man, vader en opa Cornelis Livius Koster geb. 17-11-1916 Twello. E. Koster-Achterstraat Arjen Eelde, Liesbeth Jansen-Koster Jan Jansen Martje en Anneleen Kampen. Chris Edmonton (Canada), Tom Twello, 9 december 1978 Goeman Borgesiusstraat 1 Liever geen bezoek aan huis. De rouwdienst zal worden gehouden woens dag 13 december om 13.00 uur in de Geref Kerk. Smedenstraat 102 te Deventer. Daarna zal de begrafenis plaatshebben om 14.00 uur op de Algemene Begraafplaats te Diepenveen- Dorp. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de ontmoetingsruimte van genoemde kerk Zie niet angstig rond. want Ik ben uw God. Ik sterk u. ook help Ik u, ook ondersteun Ik u met mijn heilrijke rechterhand. Jesaja 41 10, ged. Heden overleed in de ouderdom van 89 jaar onze dierbare vader, schoonvader, grootvader en overgrootvader Jacob Antonius Thomassen, weduwnaar van Geertrui Kohier. Wylgekamp 33, Tietjerk: M. Cieraad-Thomassen J. M. Cieraad Grebbelaan 3 A, Scherpenzeel: N. M. Thomassen E. Thomassen-Kuijlenburg Aardbeistraat 36, 's-Gravenhage: W. H. Thomassen D. H. L. Thomassen-van Pelt Kleinkinderen en achterklein- kind. 's-Gravenhage, 9 december 1978. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het Gemeente Ziekenhuis Leyenburg, Ley- weg 275; bezoek dinsdag van 17-18.45 uur. De bijzetting in het familiegraf op oud Eik en Duinen, Laan van Eik en Duinen 38, zal plaats hebben woensdag 13 december om 12 uur. Vertrek van de rouwkamer om 11.40 uur. Psalm 121 onberijmd Met droefheid geven wij kennis, dat de Heere uit ons midden heeft weggenomen na een kortstondige ziekte, mijn zeer geliefde man, onze iieve, zorgzame vader, behuwd- en groot vader Dirk Adrianus Zoutewelle op de leeftijd van 76 jaar. Rotterdam: M. Zoutewelle-de Graaf Ridderkerk: J. Zoutewelle L. A. Zoutewelle-Oprel Ridderkerk: C. Zoutewelle J. Zoutewelle-de Smit Rotterdam: D. A. Zoutewelle en kleinkinderen 3079 PB Rotterdam, 10 december 1978. Zuider Kerkedijk 146. Geen bezoek aan huis De overledene ligt opgebaard in de rouwka mer van „De Elf Ranken", Aesopusplaats 2. Bezoek en gelegenheid tot condoleren aldaar woensdag van 19.30 tot 20.00 uur. De rouwdienst zal gehouden worden donder dag 14 december a.s. in de rouwkamer van „De Elf Ranken", om 11.00 uur, waarna de begrafenis zal plaatshebben in het familiegraf op de begraafplaats „Charlois", Charloisse La- gedijk 680, om 11.45 uur. Vertrek vanaf de rouwkamer om 11.30 uur. „De Heer is mijn Herder" Ps. 23. Na een werkzaam leven is rustig en kalm van ons heengegaan, onze lieve vader, grootvader en overgrootvader, Cornells Leendert Roseboom weduwnaar van Maria Johanna Post op de gezegende leeftijd van 91 jaar C. J. H. Keizer-Roseboom H. N; Tensen-Roseboom P. J. C. Roseboom Kleinkinderen en achterkleinkinderen Voorburg, 10 december 1978. Sonnenburghlaan 2. Huize „Nieuw Heeswijk". Correspondentieadres: Hogelaan 14, Vlaar- dingen. Liever geen bloemen Gelegenheid tot bezoek dinsdag van 19.30 tot 20.15 uur aan de rouwkamer van „Nieuw Hees- wijk". Donderdag 14 december om 14.00 uur zal er een-dienst van Woord en Gebed worden gehou den in de aula van „Nieuw Heeswijk", waarna de begrafenis zal plaatsvinden om circa 15.00 uur op de Oosterbegraafplaats aan de Rode laan te Voorburg. Voor de zeer vele blijken van medeleven bij het overlijden van onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Marchien Terpstra betuigen wij langs deze weg onze hartelijke dank Sauwerd. december 1978 Burchtweg 14. Uit aller naam: A. van der Beek. Waterskiën, zwemmen en niksdoen aan de stranden van Mallorca. Op excursie naar Valldemosa en de grotten van Drach. Parels kopen en na de tripas de lekkerste paella van het eiland ontdekken. Neerstrijken op het strand van Rhodos. Uitvoerig de oude stad verkennen. Wat aardewerk meenemen voor thuis. Een ex cursie maken naar de Acropolis van Lindos. Op een terrasje bij d'e haven luisteren naar de Bouizoukia. Genieten van de bergen in Tirol. Na ee n Enzian smullen van Kalbsbraten en ApfelstrudeE Vissen en bergbeklimmen. Zeilen op de Achensee. Snuffelen in sfeervolle winkelstraatjes. Bruin worden op het zandstrand bij de oude muren van Sousse. Couscous eten en mintthee bestellen. Lederwaren uitkiezen op kleurige markten. Op excursie naar Carthago. Zwemmen en waterskiën zoveel als u wilt. De Nieuwe Wereld zien vanuit uw bestemming in Florida Naar Disneyworld natuurlijk, naar Miami Beach en Kennedy Space Center.Op z'n Amerikaans steaks en hotdogs eten. Tot rust komen op de strandetj of in actie komen op het water. In de Périgord varkens naar truffels zien wroeten en die tóch lekker blijven vinden. Jeu de boules spelen met de mensen uit het dorp. Bij de wijnboer de cru gaan proeven. Verslingerd raken aan een tongstrelende bouillabaisse. Wat plaatselijke delicatessen meenemen om thuis na te genieten. De rust en stilte opzoeken van de ongerepte natuur. Wandelen door wouden en langs fjorden. Bergtochten maken, zeilen, zwemmen of paardrijden. Verse vis eten met een glaasje Aquavit. Kijken of er nog wat houtsnij werk in uw koffer kan Naar de mystieke pracht van het eiland Bali. Tochten maken langs sawa's, dessa's en warme stranden. Tempels bezoeken en de Kecak-dans zien. Zilver en batik op de kop tikken. Elke dag wat anders kiezen uit de Indonesische en Chinese keuken. Het adres waar u ook de andere reiszaken regelt, zoals vreemd geld, Eurocheques of reischequcs en verzekeringen. En u weet: wie vroeg boekt heeft een ruime keus. Bij ome reisverkopende kantoren vindt u geselecteerde reisenpro gramma i bij elkaar van onder meer: Holland International, ANWB, Swiss ChaJets-Interhome, BBI, FIS, Fred. Olsen Lines, Scanialux, Yugotours, Big Ben Tours, North Sea Ferries, Olau Line, Townsend Thoresen, ennuookArke Reizen! Deze stevige bruine reistas ligt voor u klaar. Voor maar f 10,-. Zo lang de voorraad strekt. vakanti© I l reizen

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 9