Dick Nanninga uit vorm Wanprestatie vaf zwak Anderlech VAN GAAL GEACCEPTEERD NAC houdt Limburgers in hard duel op 0-0 FC Twente te royaal beloond Neeskens niet tegen West-Duitsland FC Luik wint met 4-0 Eddy Krieger brengt rust bij fc yyy Fortuna SC behoudt de leiding Winst Sparta tegen Go Ahead: 2-0 Vitesse kansloos 8 MAANDAG 11 DECEMBER 1978 SPORT door Matty Verkamman BREDA Dick Nanninga is uit vorm en met hem Roda JC. De meest gevreesde spitsspeler in de eredivisie kampt welis waar met een hinderlijke ribblessure. maar bij de door Ajax verdrongen koploper wordt dat toch niet ais een excuus ervaren voor wat zo langzamerhand het probleem-Nanninga heet. De zorgen rond de kopspecialist houden eerder verband met diens neiging om een beetje te breken met de werkelijk heid, die er uit bestaat dat hij een niet al te begaafde, maar wel zeer nuttige aanvaller kén zijn. Nanninga moet het, zoals bekend, voornamelijk van zijn chaos veroorzakend kop- en beukwerk hebben. Louter door die spectaculaire specialitei ten heeft hij ook bereikt wat voor een speler van zijn niveau doorgaans een utopie blijft: het Nederlands elftal. Maar Juist dat Oranje-team blijkt Nanninga's realiteitszin een beetje te hebben aangetast. Tijdens de beker wedstrijd tegen Willem II. op 15 okto ber was dat voor het eerst duidelijk te zien. Als een vedette schudde Nan ninga toen het hoofd wanneer hij niet in de voeten werd aangespeeld. Ter wijl hij er zelf weinig van maakte, wekte hij bij zijn medespelers een zekere ergernis door zijn scheldend gedrag. Daarna is het bepaald niet beter gegaan met de aanvalsleider, met als voorlopig dieptepunt zijn an ti-prestatie van vorige week tegen FC Twente, toen het hem zelfs aan Inzet ontbrak Het zuid Limburgse volk vindt arbeidslust een eerste vereiste en bespotte de spits nog tijdens de wedstrijd dan ook met een honend fluitconcert. Dat is nogal aange komen. ENSCHEDE Volendam heeft in de eerste helft de kans laten liggen af stand van FC Twente te nemen. Voor de pauze hadden de Noordhollanders duidelijk het beste van het spel. maar ze slaagden er niet in de mogelijkhe den te benutten. Nadat Thijssen voor Twente in de zevende minuut alleen voor doelman Bloem had gefaald, nam Volendam het initiatief over om het voorlopig niet meer af te staan. Guijt. Jonk. Molenaar. Plat en Kra mer hadden de gasten op een voor sprong kunnen zetten, maar de tref fer viel in de 26e minuut tegen de verhouding in aan de andere kant. Kramer zette volgens arbiter Van Swieten Sanches Torres te hardhan dig opzij. De overigens falende Van der Vall nam de vrije trap. die door Bloem ten dele onschadelijk werd gemaakt. Bos was echter eerder bij de bal dan Molenaar en legde hem weer terug op Overweg, die vervol gens Thorensen aanspeelde en zag raak knikken: 1-0. Kramer. Plat en Jonk misten daarna in riante posi ties. waardoor Volendam voor rust tevergeefs op de gelijkmaker wachtte Na de hervatting had FC Twente de aanzienlijk meer greep op het spel van de bezoekers die al snel op 2-0 werden gezet. Thoresen faalde eerst nog wel alleen voor Bloem, maar de doelman kon de bal toch niet vol doende wegwerken. Via een uitge kiende inzet van Sanches Torres, die door Molenaar van de lijn werd ge haald. kon Otto in de 47e minuut hard inschieten: 2-0. Twente kon hier na gemakkelijker voetballen, creëer de ook gevaarlijke situaties voor het doel van Bloem, zonder vooralsnog verder uit te lopen. Omdat Volendam hardnekkig bleef weigeren zijn moge lijkheden te benutten, bleef de hate lijke nul voor de bezoekers op het scorebord staan. Alleen al voor de uitermate positieve instelling van Vo lendam zou een kleine nederlaag be ter op zijn plaats zijn geweest. Nu werd het uitermate geflatteerd zelfs nog 3-0 door toedoen van Thoresen. die goed voorbereidend werk van Sanches Torres en Otto in tweede instantie afrondde na eerst Bloem op zijn weg te hebben gevonden. Een uitslag waarmee Twente veel te veel en Volendam veel te weinig kreeg. rc Tww»Tllwill 3-8 (!-•> Thoresen 1 -0. 47 Of to 2 0. 78 Thoreaen 3-0 Scheidsrechter Van Swielen Toeschouwers 8300 rc Twente: Van Oerven stnjdveen Drost. Over we* Wildschut, Otto. Vin der ViU. Thtjisen. Sanches Torres. Thoresen lOntleri. Bas Volendam. Bloem Molenaar "Veermani. Andre. Ouijt, Oe Boer. Tuip. Jonk. Bond. Kwakman iBljvank». Plat. Kramer Trainer Bert Jacobs die ook na het nieuwe verliespunt van zaterdag bij NAC (0-0) wel met beide benen op de grond blijft, begrijpt als geen ander dat het niet goed gaat met de man. die hij vorig jaar zo node miste. De nuchtere coach heeft Nanninga de afgelopen week min of meer ter ver antwoording geroepen. Hij zegt: „Dick speelde tegen Twente als een oud wijf. Hij liep meer te schelden op de scheidsrechter, dan dat hij voet balde". Normaal gesproken was Nanninga toen vervangen door Kolding maar Jacobs wilde hem die afgang nog besparen. ..Hij heeft tenslotte ook al zo veel goede dingen voor ons ge daan. Daar kim je niet zo maar aan voorbij gaan". Hoe dan ook. Nannin ga was de gebeten hond en dat heeft hij moeten aanhoren. Jacobs, na de nieuwe remise in Breda: „Dick heeft er nu in elk geval hard voor gewerkt." Daar was dan wel alles mee gezegd. Het spel van Nanninga was opnieuw van een mager gehalte. Eén keer was hij dicht bij een goal uit een vrije trap raakte hij de paal maar ander zijds was hij kansloos tegen Dierekx en miste hij in de tweede helft na een fraai hakje van De Jong een opgeleg de kans. Nanninga bewees zichzelf zodoende geen goede dienst, want er bleek in Breda Spaanse belangstel ling voor hem te bestaan, en met name van Real Zaragoza. De trainer van die club is de in Neder land maar al te bekende Vujadin Bos- kov. De Joegoslaaf weet dat in het onlangs gesloten vierjarig contract van Nanninga gelimiteerde transfer bedragen zijn opgenomen. Na dit sei zoen mag Roda JC niet meer dan acht ton voor hem vragen, per jaar loopt dat vervolgens af naar zes. vier en twee ton. Jacobs houdt het hoofd dus inmid dels koel nu het niet zo vlot mar cheert met Roda. De ploeg lijkt toch wel gebukt te gaan onder het onver wachte leiderschap. Jacobs: „De te genstand wordt steeds zwaarder." Het breekt de ploeg op dat er naast Nanninga te weinig spelers zijn die het elftal echt kunnen dragen. Het is veelzeggend dat een speler als De Jong (miste een dot van een kans) tegen NAC eigenlijk moeiteloos door een invaller als joore aan banden wordt gelegd. Van de andere middenvelder Ehlen en Lees kunnen daarnaast niet al te veel intelligente bijdragen worden verwacht. Het zijn prima werkers, hard in het duel. maar met weinig spelinzicht begiftigd. De leukste ideeën rollen al weken lang uit de voeten van rechterspits Koster. Deze neo-intemational is aan een ijzer- sterk seizoen bezig ook zaterdag was hij weer goed maar ziet zijn acties de laatste tijd vaak in onbegrip van de anderen verzanden. Koster was tegen NAC eigenlijk de enige die er uit sprong, in de wel zeer matige wedstrijd, die een domine rend maar toch flets Roda JC en een andermaal kwakkelend NAC te zien gaf. AMSTERDAM Johan Nees kens zal op 20 december niet meespelen in de interland West-Duitsland-Nederland, die in Düsseldorf wordt ge speeld. De middenvelder van Barcelona heeft van zijn Spaanse werkgever geen toe stemming gehad, omdat Bar celona op dezelfde dag een wedstrijd speelt tegen Kai- serslautern. Bij de beslissing van de Spaanse club speelde ook mee, dat de interland tus sen West-Duitsland en Neder land een vriendschappelijke aangelegenheid is. Bondsco ach Jan Zwartkruis, die zeer teleurgesteld was over afwe zigheid van Neeskens, heeft wel Wim Rijsbergen en John ny Rep van het Franse Bastia weten vrij te krijgen voor de wedstrijd tegen West-Duits land. Voor de landenwedstrijd te gen Nederland heeft de West- duitse bondscoach Jupp Der- wall voorlopig negentien spe lers geselecteerd. Dat zijn: doel: Burdenski (Werder Bre men), Maier (Bayern Mün chen); verdediging: Kaltz (HSV), Dietz (MSV Duisburg), Förster (Stuttgart), Zewe (For- tuna Düsseldorf), Rüssmann (Schalke 04), Zimmerman (FC Köln); Middenveld: Bonhof (Valencia), Stielike (Real Ma drid), Rummenige (Bayern München), Cullmann (FC Köln), Allofs (Fortuna Düssel dorf), Toppmöller en Bongartz beiden FC Kaiserslautern; aanval: Abramczik en Fischer beiden Schalke 04, Hansi Mül- ler (VFB Stuttgart) en Bor- chers (Eintracht Frankfort). Doelman Sepp Maier werd in het duel tussen Fo Düsseldorf en Bayern München zeven maal gepasseerd is Seel langs Maier geglipt voor het vierde Fortuna-doe Sprangers en Mohorovic van NAC springen hoog op maar Roda-doelman Jongbloed zal de bal wegslaan. Bij NAC moet het dit seizoen voorna melijk van de opgeleefde Vreijsen ko men. De rechtsbuiten heeft al enkele voortreffelijke partijen gespeeld vooral tegen PSV maar zaterdag had hij het maar moeilijk met Roda- aanvaller Broecks. NAC-Roda JC was soms een spijker harde wedstrijd. De Bredanaars Krij- nen en Sprangers schopten er aardig op los en dat bracht dan weer irritatie bij Roda met zich mee. Zo kreeg Sprangers van Lees een draai om zijn oren en waren Ehlen en Mohorovic op de grond aan het bakkeleien. De irri tatie verleidde Jongbloed trouwens tot een genante sprint tot ver buiten zijn doelgebied ten einde Degens in zijn hemd te zetten. Jongbloed was woedend omdat Degens bij een coun ter niet in het centrum van de verde diging stond, maar maakte zich daar zelf belachelijk mee omdat hij kenne lijk niet had gezien dat zijn kameraad langdurig door Mohorovic was vast gehouden en eenvoudigweg niet te rug kón. Jongbloed praat momenteel met Roda trouwens over een mogelijk nieuwe verbintenis van twee jaar. Sportief gezien lijkt hem dat wel inte ressant. maar in zijn hart keert hij toch liever terug naar FC Amster dam. Jongbloed: „Laat Stoop maar bellen. Het gaat nu waarschijnlijk toch echt om de twee laatste jaren. Wanneer ik bij Amsterdam hetzelfde kan verdienen als bij Roda, dan is de keus niet zo moeilijk." NAC-RODA JC 8-8 Scheidsrechter: Manuel. Toe schouwers: 8 000. NAC: Van Eenennaam. Krijnen. Dierekx. Budlstc. Beusenberg. Joore. Quaars. Mohorovic; Vreysen. Sprangers. Goodlass RODA JC: Jongbloed; De Wit. Zlegler. Broeks. Degens; Ehlen. De Jong. Lees; Koster. Nanninga, Vermeulen. MAASTRICHT De Limburgse der by tussen MW en FC VW eindigde in een gelijkspel: 1-1. Het ene winst punt deed de toekomst van de Venlo- naren er iets florissanter uitzien. Trai ner Hans Croon bevestigde dit na afloop. Hoewel het veld in de Maastrichtse Geusselt moeilijk bespeelbaar was. zagen de 12.000 toeschouwers in de eerste helft een boeiende wedstrijd. MW nam het initiatief en oefende veel druk uit. Het eerste doelpunt zou na een half uur aan de andere kant vallen. Na een snelle uitval schoot Oostrom hard en laag in. Oostrom was een goede gele- genheidsspits. Normaal speelt hij de verdediging. MW zette het offensief na deze verrassende achterstand ech ter hardnekkig voort. In de 35e mi nuut brak Kowalik weer door, maar in het strafschopgebied haalde Pala de Pool onderuit. Thomas weigerde echter een strafschop toe te kennen. Toch duurde het niet lang voor de gelijkmaker op het scorebord kwam. Een foutief beoordeelde bal van Bish kwam bij Kowalik terecht, die er knap van profiteerde: 1-1. MVV-FC VVV 1-1 (1-1) 28: Oostrom 0-1.37: Kowa lik 1-1. Scheidsrechter: Thomas. Toeschouwers: 12000. MW: Baetsen; Kerstges. Lacroix. Janssen. Schrijnmakers: Bonlrère. Dijkstra. Brajovtc: Ko walik. Smeets. Van Marwijk FC VVV: Vleten; Pala, Van der Weide (Nijssen); Schreurs. Van Rosmalen;. Advocaat. Krieger. Leushuis; Bish. Oostrom. Jovanovic. AMSTERDAM Fortuna SC heeft door een uiterst moeizaam behaalde zege (1-2) in de uitwedstrijd tegen FC Dordrecht de leiding in de eerste divi sie behouden. Het winnende doel punt van topscorer Hutting werd pas een minuut voor tijd gescoord. Van Fortuna's naaste concurrenten speel den alleen Excelsior en FC Den Bosch. Excelsior won thuis, dankzij twee doelpunten van Roggeveen, van Heracles. FC Den Bosch nam bij Helmond Sport in de eerste helft een voor sprong van 0-2. maar werd na de pauze teruggedrongen. Helmond Sport kwam nog gelijk. In de eerste divisie werden twee wed strijden afgelast: Wageningen-SW en FC Groningen-De Graafschap. FC Dordrecht-Fortuna SC 1-2(0-1) 11: Hutting 0-1. 70: Dubbeld 1-1. 89 Hutting 1-2. Scheidsrechter: Draaisma. Toeschouwers: 1200. Waarschuwingen voor Ruys (Fortuna) en Hansen (Dordrecht) we gens spelbederf. Excelsior-Hermcies 2-0 (2-0) 43 en 45: Roggeveen 1- 0 en 2-0. Scheidsrechter: Klinkers. Toeschouwers: 3000. Oele kaart voor Poell (Heracles) wegens wegduwen van een tegenstander. FC Vlaardingen-SC Amersfoort 3-1 (1-8) 40: TtJI «strafschop) 1-0. 65: De Ruyter 2-0. 83: Danny Molendijk 3-0. 86: Nleuwhof (strafschop) 3-1. Scheidsrechter: Oetelmans. Toeschouwers: 550. Eindhoven-Veendam 2-0 (1-0) 26: Soers (straf- schop) 1-0. 88. Sulkers 2-0. Scheidsrechter- Van Ettekoven. Toeschouwers: 3000. Telstar-Willem II 1-1 «M» 79: Meyer 1-0, 87: Den Brouwer 1-1. Scheidsrechter: Bosman. Toeschou wers: 1000. FC Amsterdam-SC Cambuur 1-0 (0-0) 85: Bouw meester 1-0. Scheidsrechter: Van Dijken. Toe schouwers: 450. Oele kaart voor Kamphues (FC Amsterdam) wegens onderuit halen van een te genstander. Helmond Sport-FC Den Bosch 2-2 (0-2) 18: Van den Dungen 0-1. 31: Kamps (strafschop) 0-2. 61: Van Melis 1 -2.73: De Wert 2-2. Oele kaart voor Van den Dungen wegens ten val brengen van een tegenstander. Waarschuwing voor Van Velthoven (Helmond Sport) wegen shlrttrekken. BRUSSEL Anderlecht leverde in de Belgische eerste i een wanprestatie door de uitwedstrijd tegen FC Luik, laatste op de ranglijst, met maar liefst 4-0 te verliezen UTRECHT Met uitzondering van een periode van onachtzaamheid in het begin van de tweede helft heeft FC Utrecht in de thuiswedstrijd te gen Vitesse een overheersende rol ge speeld Het defensieve gedrag van de Arnhemmers ging gepaard met uit paniek geboren foutjes. Die leidden in de eerste helft tot een aantal hoek schoppen voor de thuisclub. Nadat twee Utrecht-spelers (Van Veen en Wildbreti een daaruit ontstane kans niet hadden weten te benutten, was Rietveld degene die de mogelijkheid wel aangreep. In de achttiende mi nuut bracht Van Veen de bal uit een hoekschop van Van Staa voor de voe ten van Rietveld, die beheerst scoor de: 1-0. Utrecht kon blijven aanvallen, omdat de tegenstander volhardde in het ver dedigende spel Na een half uur was de samenwerking tussen de twee voorbereiders van het eerste doel punt goed genoeg voor de tweede treffer Deze keer waren de rollen omgekeerd Rietveld speelde de bal na een snelle aanval naar Van Veen. die raak schoot 2-0 rr uuwm-vmmmt+a-*»- is Rietrew i o 31 Van Veen 2-0 8che»d»recht*f Weennk Toeschou wrr* 730u FC l'trerhl Var Breukele.i: Du ChaUUT. Wild bret. De Kruyk Witba~rd Trrvoort Cabo <Oo*t rtami Flight Rietveld Van Veen Van Staa Vlteaae Ntjhuu Zaaijer Huren Heegen. Boeve; Das Boa veld Vi ensi/a Oerosen Bursac Meijer» door Richard Matthijsse ROTTERDAM Het is Mir- cea Petescu, de trainer van Sparta, nogal eens kwalijk ge nomen dat hij Louis van Gaal heeft aangetrokken. In het koor van critici mengden zich ook regelmatig enkele spe lers. die de oud-speler van Ajax en Telstar een te laco nieke instelling verweten. Maar de laatste weken is de kritiek op de middenvelder verstomd Enkele goede wed strijden (die tegen AZ'67 en Haarlem) en gisteren die te gen Go Ahead Eagles (2-0) heeft de positie van Van Gaai vrijwel onaantastbaar gemaakt. De wijze waarop hij zich tegen de Deventenaren manifesteerde als een uitstekend organisator en spelverde ler heeft het laatste restje wantrou wen dat tegen hem bestond opge ruimd. Van Gaal ..Ik heb de indruk dat ik nu door iedereen wordt geac cepteerd. Ik krijg veel ballen toege speeld en mijn aanwijzingen worden zonder protesten opgevolgd. En dat is wel eens anders geweest." In de tweede helft van het overigens zeer matige duel tegen Go Ahead posteerde Petescu Van Qaal op de plaats van libero Balkestein. die een blessure had opgelopen. De wijziging had vrijwel onmiddellijk tot gevolg dat Sparta zijn greep op het midden veld verloor en Go Ahead een initia tief. dat in de eerste periode totaal had ontbroken, kon overnemen. De Arie Van Staveren passeert doelman Van Zoghei van Go Ahead voor de eerste keer. Sparta won dank zij twee treffers van Van Staveren met 2-0. Deventenaren hadden na rust zeker een puntenverdeling verdiend, maar de weer voortreffelijk spelende Pim Doesburg zorgde er persoonlijk voor dat het zo ver niet kwam. Tot drie maal toe hield hij de beweeglijke Körver. die verdediger Van Tiggelen herhaaldelijk te vlug af was. de fout loos acterende Dick Schneider, en invaller Kristiansen van treffers af. Slechts één keer was de Spartaanse sluitpost uit positie gespeeld, maar Salfischberger bleek niet bij machte om de afgepaste voorzet van Körver in het net te drukken. Sparta bracht er in deze fase vrijwel niets meer van terecht. Elke keer als de bal naar voren werd gespeeld, was dat In de voeten van een Deventenaar. De krampachtige pogingen van de Rot terdammers om Sammy Morgan in stelling te brengen liepen derhalve op niets uit De Noordierse bulldozer kon geen enkel duel winnen van de correct spelende Johnny Oude Wes- selink, die heel wat kreeg te incasse ren maar zich geen moment van zijn stuk liet brengen. Go Ahead was de ontmoeting zoals gebruikelijk In uitwedstrijden behou dend gestart. „We mikten op een pun tje." vergoeilijkte hulptrainer Ruud Geestman (Joop Brand is met winter sportvakantie) het risicoloze optre den van zijn formatie. Sparta met de middenvelder Valke en Van Gaal als inspirators kon na harte lust aanval len. maar deed dat zonder veel over leg en raffinement. Niettemin werd na ruim een half uur toch 1-0 toen Van Staveren liggend in de blubber de voorbereidende acties van Van Zoest en Van Gaal doeltreffend af rondde: 1-0. Op dat moment was die voorsprong volkomen gerechtvaar digd. maar na rust kwamen de Rot terdammers er niet meer aan te pas. Negen minuten voor het einde nadat de Deventenaren halsstarrig hadden verzuimd de score recht te trekken, was het weer Van Staveren die de door Van Zoest en Jansen opgezette aanval met een treffer bekroonde: 2- 0. Daar tussendoor had Valke enkele oogstrelende acties laten zien. maar de middenvelder die Sparta aan het eind van het seizoen uit de financiële ellende moet halen, speelde te grillig en te onevenwichtig om zijn stempel op de wedstrijd te kunnen drukken. SPARTA-GO AHEAD EAGLES 2-8 (1-8) - 34 Van Staveren 1-0. 78 Van Staveren 2-0 Scheids rechter Ram Toeschouwers 5 000 SPARTA: Doesburg. Jansen. Balkenstein (8tuy van de Hertki. Manjt, Van Tiggelen Van Oaal. De Ooey. Valke. Van Zoest, Morgan. Van Staveren. GO AHEAD EAGLES: Van Zoghei Schneider. Koopman. Oude Wes&elink. Kerlln (Kristiansen): Kist. Salfischberger. Van de Veen. Woudsma. Van Kooten. Körver Anderlecht had dit bedroevende re sultaat volledig aan zichzelf te wijten. FC Luik speelde helemaal niet zo opzienbarend, maar vond een totaal ongeïnspireerde tegenstander tegen over zich. Het was alsof Anderlecht. in het begin van de week nog met 3-1 winnaar tegen Liverpool in de eerste wedstrijd om de Supercup, geen voor hoede in het veld had staan, zo weinig werd er op de aanval gespeeld. Het middenveld liet zich bovendien keer op keer verrassen door de Luikse ac ties. Bij de rust was het 1-0 voor FC Luik door een treffer van Quarante. In de tweede helft voegden Suzic, Debougnoux en Slijvo daar treffers aan toe. Anderlecht deelt nu de derde plaats op de ranglijst met FC Brugge. Wa terschei en Beringen. Koploper is nog steeds Beveren, dat op eigen veld met Kortrijk geen enkele moeite had (5-0). Hierdoor werd Beveren herfstkampi- oen. Er moet weliswaar nog een wed strijd voor de „eerste ronde" worden gespeeld, maar Beveren kan met drie punten voorsprong niet meer worden achterhaald. Alleen in de beginfase had Beveren enige moeite met de defensie van Kortrijk te ontregelen. Toen Schonberger na een half uur de score opende was de weg naar een grote overwinning geëffend. Voor de rust scoorde Stevens, er na Albert tweemaal (hij heeft dit seizoen twaalf doelpunten gemaakt) en Janssens. Beerschot heeft onder leiding van George Knobel in twee wedstrijden drie punten verzameld. Nu werd het een gelijkspel (2-2) tegen Antwerp, dat op de tweede plaats van de rang lijst staat. Tot tweemaal toe nam FC Antwerp tegen de paarswitte stadge noten de leiding, door Geurs en Man man. Bij Beerschot bewees de Haiti- aan Emmanuel Sanon zijn waarde. Hij zorgde twee keer voor de gelijk maker. Racing White Daring Molenbeek en Standard Luik hielden elkaar in een matige vertoning in evenwicht: 0-0. Door twee doelpunten van Van der Eycken won FC Brugge met 2-1 van Lierse. Na een kwartier had Van den Berg de bezoekers op een voorsprong gezet. Antwerp-Beerschot 2-2, Beveren-Kortrijk 5-0. RWDM-SUndard 0-0. Club Brugge-Lierse 2-1. FC Luik-Anderlecht 4-0. Waregem-Lokeren 0-0. Berin- gen-Berchem 3-0, Waterschei-Charleroi 0-0, La' Louviere-Wlnterslag 2-0. De stand aan de kop na zesUen wedstrijden is: I. Beveren 23 punten. 2. Antwerp 20. 3 Ander lecht. Club Brugge. Waterschei. Beringen 19, 7. RWDM. Standard, en Lokeren 18 WEST-DUITSLAND KAISERSLAUTERN Het slechte weer drukte danig op het wedstrijd- programma in de bundesliga. Slechts vier van de negen wedstrijden von den doorgang. Niettemin waren er enkele markante uitslagen. Kaisers lautern verstevigde de koppositie door Werder Bremen met 4-0 te ver-» slaan en Fortuna Düsseldorf bracht Bayern München aan het verstand dat de glorie van weleer nog niet terug is: 7-1. Een andere verrassing was het verlies (2-1) van Schalke '04 bij het laaggeplaatste MSV Duisburg. Kaiserslautern bleek zich uitstekend hersteld te hebben van de „beker- schande" tegen Ludwigshafen en de zware competitienederlaag tegen Bo- russia Mönchengladbach (1-5). Wer der Bremen kreeg weinig kans. Voor rust liepen de combinaties bij de thuisclub bepaald nog stroef, maar nadat Riedl in de 19e minuut een hoekschop ineens in doel trapte was de vorm weer terug. Na rust werd Bremen weggespeeld en zorgden Geye, Melzer en Groh voor de score van 4-0 Gyula Lorant. de trainer van Bayern München. verklaarde na de zware ne derlaag van zijn ploeg bij Fortuna Düsseldorf dat minstens drie doel punten uit buitenspelpositie waren gescoord. Daarmee kon hij de afgang van zijn club als kampioenskandi daat echter niet verdoezelen. Bayern stond na 20 seconden al op achter stand door een afstandsschot van Al lofs. de nieuwe topscorer in de Bun desliga (11 treffers). Het werd halver wege de eerste helft nog wel gelijk door Augenthaler, maar daan de Münchense verdediging zo 1 ren, dat de sterk spelende th voor de grootste overwinninj seizoen tot nu toe kon zorgen Seel en Günther scoorden alle maal. Schalke '04 speelde bij Duisb offensief partijtje en moest dl" bekopen. Duisburg stond we nog laag geklasseerd, maar laatste weken in het beker- en bekertoernooi aangetoond vorm te komen. De voormalig! ke-speler Dubski scoorde in <f de helft het winnende doelpu MSV: 2-1. Borussia Dortmund-Elntracht Frank MSV Duisburg-Schalke '04 2-1, Fortun dorf-Bayern München 7-1. 1FC Kalse Werder Bremen 4-0 De stand aan de kop: 1 Kaiserslautei Hamburger SV 15-21,3. Stuttgart 15-20. Düsseldorf 16-18. 5 Bayern München Eintracht Frankfurt 16-18. ENGELAND LONDEN Nottingham F< precies een hele (Engelse) con ongeslagen gebleven. Na 42 den zonder nederlaag moest cordkampioen" van Engeland pool. er aan te pas komen einde aan Nottingham recordreeks te maken. Het w op Anfield Road. Het was de overwinning van Liverpool o tingham Forest in achttien mi Het gebeurde in een prachtij strijd. Terry McDermott scooi de doelpunten, de eerste uit.ee schop. Liverpool was opperra Forest werd volkomen ovi Zelfs Brian Clough, de schreei manager van Nottingham, ral van onder de indruk. Hij a; seerde voor de tegenstam afloop. Door de overwinning handhal verpool zich aan de leidinj competitie met twee puntei sprong op stadgenoot EverU met 3-1 Birmingham City ver West Bromwich Albion hand zich op de derde plaats do overwinning met 2-0 op brough, maar Arsenal viel ten een gelijk spel (0-0) tegen Norw achterstand van de regerende oen Nottingham Forest is tot acht punten. Oswaldo Ardiles, de ArgentiJ weer eens uitblinker bij Tottr en maakte het enige en doelpunt tegen Ipswich Toi club van Arnold Mühren. Man( City, succesvol in het UEFA toernooi, kon ook niet van Ast la winnen en wacht nu al twee den op een competitiezege. 1 noot Manchester United deed Derby County veel beter: eei winning met 3-1. Derby was al wedstrijden thuis ongeslagen. Birmingham City-Everton 1-3. Bolton Wolverhampton Wanderers 3-1. Chel Villa 0-1. Coventry Clty-Queens Park Ra Derby County-Manchester United 1-3.1 ted-Bristol City 1-1. Liverpool-Nottingbl 2-0. Manchester City-Southampton 1-2. City-Arsenal 0-0. Tottenham Hotspur Town 1-0, West Bromwich Albion-Mldd 2-0 SCHOTLAND Celtic-Aberdeen 0-0. Dundee United- Rangers 3-0, Hibernian- Motherwell 2-1 Thistle-Morton 2-1. St. Mlrren-Hearts *- ITALIË Ascoli-Atalanta 1-0. Catanzaro-Verona rentino- Roma 2-0. Juventus-Intemaü Lazio-Bologna 1-0, Lanerossi-Avellino AC Milan-Torino 1-0. Napoll-Perugia 1-1 FRANKRIJK Nantes-Nlmes 4-0, Laval-Lllie 3-3. Basti 1-0. Valenciennes-Nice 0-3. Strasbourg Nancy-St Etienne 1-1. MonacoSochauX Metz 3-1. Pans St Oermain-Bordeaux 2- le-Paris FC 1-1 De stand aan kop is 1 Strasbourg 31 (8 Euenne en Nantes 30 mil 23>. 4. Monaco! PORTUGAL Benllca-Estonl 5-1. Vistu-Selubal 2-1. B Sporting l-l, Porto-Famalicao 21. Brai raes 2 0. Barrelrcnse-Beira Mar 0-4 De stand aan kop Is' 1. Benlica 18. 2. f Sporting 15

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 10