Van pop art tot sciende-fiction 1 Met Trouw informeel uit naar Concertgebouworkes Filmbrief van Iwan Nieuwe boeken En dan nog Kamerorkest moet blijvei TV COMMENTAAR Cinevisie in nieuwe vorrj Squat speelt opnieuw in Rotterdamse winkel Tryater speelt bewerking van Ora et Labora Stofwisselingen vierde textiel- expositie Haarle w Albeda verzet zich tegen opheffing radiovacaturebank Weer serie over minnares Edward VII Joan Sutherland in titelrol Norma Realistische kijk op jeugd en invaliditeit Gouden Duif vc VARA-reportag<k over Nicaragua^ WOENSDAG 6 DECEMBER 1978 KUNST/RADIO/TELEVISIE TROUW/KWARTET door André Rutten ROTTERDAM De Hon gaarse theatergroep-in-bal- lingschap Squat is terug in Rotterdam met een in New York ontwikkelde voorstel ling „Andy Warhols Last Love". Hun kennismaking met de New Yorkse samenle ving is er in verwerkt. Het middendeel ervan is een korte parabel van Fran2 Kafka ..De keizer lijke boodschap Op zijn sterfbed geeft de ke'zer een boodschap voor zijn volk door aan een ruiter. Die draaft onmiddellijk weg. maar hij moet zovele drukbevolkte zalen door in het binnenste en daarna in het buitenste palels. dat hij wel nooit buiten zal komen, en als hij al wel buiten komt. dan is hij In de hoofd stad. waar helemaal geen doorkomen aan is. Squat heeft die tekst laten declameren voor de filmcamera door de Amerikaanse acteur Crazy Eddy, die dat doet als een bezwerende gebedsgenezer (begintekst: „De kei zer. zegt men. heeft Jullie een bood schap gestuurd"), recht in de filmca mera, tegelijk te zien op tientallen tv.'s om hem heen. Terwijl hij nog bezig Is zie je op de film een man te paard door New York draven. Die man met een gezicht als een masker en een bril op. is Andy Warhol, de Amerikaanse pop-art- schllder, de boodschapper uit Kaf ka's verhaal En zijn booschap was. .kunst" die het gewone Amerikaanse volk kan begrijpen. Nog altijd op de film zijn spelers van Squat naar hem op jacht. Ze sluiten hem ook in en leiden hem naar hun theater, in een Van een medewerker Het stuk Ora et Labora van Herman Heijermans dat zo n tachtig jaar gele den op de heide in zuid-oost Fries land speelt zal door de Friestalige toneelgroep Tryater tegen de achter grond van de tegenwoordige tijd wor den geplaatst. Op woensdag 13 de cember zal in de Harmonie te Leeu warden de eerste opvoering worden gegeven van ..Dwaende mei Ora" (be zig met Ora) De titel slaat op een dorpstoneel groep die het stuk repeteert Daarbij vragen verschillende spelers en speel sters zich af de boodschap die er door Heijermans in gelegd werd nu nog van toepassing is Sommigen kunnen situaties van toen nog op zichzelf betrekken, anderen daarentegen niet en zo ontstaan er tussen de verschil lende scenes gesprekken. De dramaturgen Tynke Rienstra en Gerard Jan Hemmes hebben deze versie In samenwerking met de spe lers van Tryater verzorgd. Het eind- produkt zal niet als zaaltoneel wor den gebracht; ook het publiek zal namelijk op het toneel zitten Joop Wlttermans heeft de regie. Er zullen zes introductie-voorstellingen wor den gegeven twee te Leeuwarden en verder een in Balk, IJlst. Heerenveen en Franeker. Als de financiële zaken rondkomen zal Tryater ook meewerken aan het Fryslsin festival dat in de maand Ja nuari 1980 wordt gehouden. Dit festi val zal gedurende drie weken een ruime blik werpen op het culturele leven in Friesland Op initiatief van de Fryske Kultuerried is een werk groep al geruime tijd met de voorbe reidingen bezig Verwacht mag wor den dat naast de toneelgroep Tryater. het toneelgezelschap De Noorder Compagnie, het Frysk Orkest en di verse zangkoren hun medewerking zullen verlenen Speciaal vandaag New Yorkse winkel. Hij is dan wel in gezelschap van een Amerikaanse vrouw van middelbare leeftijd, die zichzelf als een heks beschouwt De film, in een Rotterdamse winkel geprojecteerd op een doek vóór het etalagernam, is dan uit Het doek wordt weggeschoven en buiten voor het etalageraam staan in het echt Andy Warhol en de heks. Zij komen de winkel binnen. Uit haar tas haalt de heks twee kaarsen, kleine schaal tjes. een b«2aar-beeldje van een naakte vrouw, zet dat alles op een t v. toestel, doet haar ruime cape uit en voltrekt een eenvoudig bezwerend ri tueel zoals zij die ook t^uis uitvoert. (Toelichting van Squat: de officiële godsdiensten in Amerika ?ijn uitge hold, deze simpele privé-„godsdien sten". waarin goed en kwaad. God en duivel samen bezworen worden, zijn er voor in de plaats gekomen) Buiten rijden trams voorbij, gluren mensen door de winkelruit naar bin nen, worden bespied door een video camera. zodat ze ook op het t.v- scherm binnen te zien zijn. Er stopt ook een taxi, waaruit actrices van vSquat stappen: een actrice met een fallus op het hoofd (zij komt in alle Squat-voorstellingen voor) en een jongere collega. Zij wachten buiten tot Andy Warhol klaar is met zijn interview met de heks. Zijn vragen komen van een geluidsband (hij is eigenlijk „dood"), zij antwoordt live. Dat doet de daarop geïnterviewde Van Gewest tot Gewest: de grootste graanbeurs van Euro pa. muriekrentrum in Utrecht en de oudste drukkerij van Ne derland. Ned. 1 18.59 Na Een brief van Iwan volgt Kenmerk. Onderwerpen: De ontvoering van de Philips- directeur Schuitema tegen de achtergrond van het sociaal, politiek en economisch geweld in El Salvador. Ned. 2 18.59 De VARA vertoont De Kro- kodillenbende. een Duitse Iv- film over het onthullende en soms vertederende leven van kinderen. Ned. 2 21.00 In Artsenij aandacht voor „staar", het ongedaan maken van sterilisatie, middelen te gen keelaandoeningen en de „witte tandenwinkel" in Rot terdam. Ned. 1. 22.10 „Ridders van de hoge C" Is het themaprogramma in Ta- felmuxiek. Hilv. 4 IU0 Marijke Merckens en Frans Somen spelen Romantische liefde, een luisterspel van Chris Allen Hilv. 1 23.00 actrice ook. Zij zegt dat zij Ulrike Melnhof is Dat sluit aan bij het eerste deel van de voorstelling, in een ruimte boven de winkel. Een schuilplaats voor een subversieve groep, lijkt het. Een jon ge vrouw speurt met radio-ontvan gers de ether af. krijgt tenslotte con tact met de „Intergalaxy Revolutio nary Committee" op de planzet An- dromedas. waar Ulrike Melnhof de aarde oproept. Ook zij heelt een boodschap: maak je leven openbaar, zodat ook je dood openbaar wordt. Gebruik de massamedia. Squat is dus bij de populaire Ameri kaanse science fiction uitgekomen, waarin het interplanetaire verkeer zeer in trek is. Aan het slot van de voorstelling is Ulrike Meinhof van haar planeet ge komen. In de Squat-winkel ontmoet zi> Andy Warhol. Na het Interview geeft zij hem. uit haar koffertje eerst zijn doodvonnis - en dat van de heks - en schiet hem vervolgens in de onder- bulk. In dat slot komen de politieke bood schap en de artistieke boodschap bij elkaar. De politieke boodschapster schiet de artistieke boodschapper neer (zoals Andy Warhol ook in wer kelijkheid - 3 juni 1968 - overkomen is). De boodschap van Squat: het toneel HAARLEM In 1968 werd voo, eerste maal in de Vishal en de hal. de tentoonstellingshallen va Frans Halsmuseum, Haarlem 5 overzicht gegeven van werk vaiun tiele materialen gemaakt door N landse kunstenaars: „Werken in Dl tiel". Daarna volgden er nog di<e o deze tentoonstellingen hebbei :t c ontwikkeling van de textiele kui j Nederland sterk gestimuleerd tentoonstelling „Stofwisselii 'or veranderingen in de textiele bee ng de kunst" - die nu van 16 dece: iat tot 12 februarie 1979 in de hr.0I gehouden wordt - heeft een al concept dan de voorgaande ex}^ ties. val Het is enerzijds een reactie op de gehoorde opmerking dat de te^ beeldende kunst in een crisissitv' verkeert en anderzijds een stellirjlue me tegen de opmerking „is datlerl wel textiele kunst?" ,stc „Stofwisselingen" tracht duideli 5I6 maken dat de situatie van de tejdt Z kunst niet kritiek is. maar dat n heden en twijfel veroorzaakt wc doordat het begrip, de voorste van textiele kunst te beperkt is Uitgaande van het verbinden (w^ei vlechten, knopen, breien etc.) kuiJa: oneindig veel meer vormen ontp dan vandaag de dag in het algei als textiele „kunst"-vorm aanvj baar is. Deze verscheidenheid is it' zelfsprekend uit te breiden. Squat speelt in de winkel: het bezweringsritueel van de heks, binnen kijkt Andy War hol toe, buiten ook enkele voorbijgangers. als verheven kunst is dood. Zij heeft niets meer te vertellen over de werke lijkheid. De science fiction natuurlijk nog minder. IKON-televisie begint vanavond weer met de serie filmbrieven van kinderen. Eerste uitzending heet „Een brief van Iwan" (Ned. 2: zeven uur). De film gaat over een Argentijnse jongen van veertien Jaar, die als-één van de ruim honderd vluchtelingen in Nederland onderdak heeft gekregen. Hij schrijft zijn brief aan protestzanger El Sabalero, een vluchteling uit Uruguay, die in Nederland optreedt ter gelegenheid van de Chili-herdenking. Op de foto Iwan. NIEUWE BOEKEN - Oud-zendings man ds. H. J. Trommel, wiens auto biografisch geschrift „Heilsoldaat zonder uniform" wij woensdag aan kondigden, woont Paasloregel 13. Willemsoord (Ov.) (en niet in Willem stad). Tante Betsies boerderij door Caroli ne Brown. Uitg. Omniboek. Den Haag, prijs 12,50. Boek met veel fraaie tekeningen en weinig tekst in grote letters voor pas beginnende le zertjes en om voor te lezen. Het luie jongetje en andere verhalen door Godfried Boxnans. Uitg. Else vier. Amsterdam. 80 pag.. prijs 17,50. Bundeling van in 1953 afzon derlijk uitgegeven verhalen (Jan de Zebra, De ij dele engel en Het luie jongetje) met veel opmerkelijk teken werk en in het formaat van Bomans' Groot Sprookjesboek en Verhalen boek. The Rolling Stones on Tour door Terry Southern (tekst) en Annie Lei- bovitz (foto's). Uitg. voor Nederland: uitg. Rostrum, Haarlem. Reportage met veel fotowerk van een tournee door Amerika van The Rolling Stones. Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM Voor de se- rie concerten van het Con certgebouworkest onder de ti- kel „Informeel uit naar het ^Concertgebouworkest", heb ben abonnees van Trouw weer gelegenheid een abonne ment tegen gereduceerde prijs aan te schaffen. De serie bestaat ditmaal uit twee concerten: het eerste is op 8 decem ber waar de Vijfde Symfonie van Mahler en de Symfonie nr. 86 van Haydn zullen worden uitgevoerd. Haydns symfonie is, zoals in die tijd gebruikelijk een opdrachtwerk; pe Parijse organisatie „Concerts de la Loge Olympique" vroeg in 1786 om een symfonie als onderdeel van een serie van zes die hij voor deze organi satie schreef. Mahlers Vijfde (gecomponeerd in 1902) werd geboren uit „innerlijke noodzaak", met duidelijk herkenbare in klanken omgezette ervaringen uit het leven van de componist. De uit voering van dit werk en dat van Haydn staat onder leiding van Be rnard Haitink. Het concert van 30 maart wordt gedi rigeerd door Nikolaus Harnoncöur't die al enige jaren met het Concertge bouworkest streeft naar authentieke uitvoeringen van Bachs Passiemuzie- ken. Op dit concert wil hij nóar au thenticiteit streven in uitvoeringen van werken van Mozart. Op het pro gramma staan de ouverture Die Zau- berflöte en de Haffner-symfonie, en de koren en tussenspelen voor het toneelstuk „Thamos, König von Egypten". Het informele van deze concerten zit in het ontbreken van vaste zitplaat sen: iedereen kan gaan zitten waar hij wil. Bovendien blijven de foyers van het Concertgebouw tot middernacht open, waar men onder het genot van een drankje bij achtergrondmuziek van een strijkje over het concert of over andere zaken kan napraten. Wie er goedkoop heen wil moet van,de in Trouw afgedrukte reductiebon ge bruik maken. mc tel Bernard Haitink (boven)f Nikolaus Harnoncourt d genten in de serie „Inform^ uit haar het Concertgebcï{e orkest". DEN HAAG (ANP) Minister Albe- da van sociale zaken heeft meteen na berichten, dat de radiovacaturebank zou ophouden te bestaan, een uitvoe rige brief geschreven aan de program maraad radio, dat hij een dergelijk besluit ernstig zou betreuren. Minis ter Gardenlers van CRM heeft dat mede namens minister Albeda geant woord op schriltelijke vragen van de Tweede-Kamerleden van de PvdA. Kosto, Hartmeijer en Spieker. De radiovacaturebank heeft een nut tige functie in het bij elkaar brengen van vraag en aanbod, aldus de minis ter. De programmaraad radio van de NOS heeft 18 oktober besloten een aanwijzing op te stellen voor de pro grammacommissaris radio^die beëin diging beoogt van de radiovacature bank. Mocht de programmacommis saris de aanwijzing opvolgen, dan zal de N08 het ministerie van sociale zaken daarvan In kennis stellen. In het Franfi Halsmuseum is van 8 december tm 14 januari (1979) een overalehtsteiïloonstelling van het grafische werk van James Ensor te zien Dit deel van zijn werk wordt gekenmerkt door een veelzijdigheid in techniek en onderwerp. Naast poë tische -stads- en havengezichten maékte Mij ook voorstellingen van een macabere wreedheid, waarin hij zijn'haak en obcessie tegen de massa en gezagsdragers uitbeeldt. Paul Beers geeft op 7. 8 en 9 de cember een voordracht van „De son netten van de kleine waanzin'' van Hans Andreus. Deze cyclus.. die An dreus in 1957 schreef, gaat over een mislukte liefde en de chaos die daar op volgt Paul Beers wordt in dit programma muzikaal ondersteund door Tom Löwenthal op de piano. „Fotografie m Nederland 1940-1975 is de titel van een tentoon stelling. die van 21 december t m 4 februari (1979) in het Stedelijk Mu seum te Amsterdam gehouden wordt. De expositie is een onderdeel van een totaaloverzicht van de Nederlandse fotografie In het prentenkabinet te Leiden wordt de penode tot 1920 be handeld terwijl in het Haagse Ge meentemuseum een tentoonstelling wordt voorbereid over de fotografie in de jaren 1929-1940 Van onze radlo^ en tv-redactie HILVERSUM Het liefdeleven van de Engelse koning Edward VII blijkt voor de schrijvers en makers van tele visieseries onuitputtelijk te zijn Vooral de laatste tijd wordt hem een groot aantal echte en vermeende minnaressen toegeschreven Een van deze dames was Lilly Lang- try. De Engelse televisie stelde over haar verhouding met Edward VII een verhaal samen van welgeteld dertien delen. De titel is eenvoudig „Lillie." Eerste uitzending donderdag 21 de cember. Progressieve Haagse kunst met werk van Johan van "3èn Berg, Bob Bonies. Livinius van de Bundt, Alfred Eikelenboom, Els de Groot, David 'van de Kop, Bernhard Olsthoorn, Lon Pennock, Hendrik van der Put ten. Marius Quee en Wim Sinemus, is in Pulchri Studio te Den Haag te zien van 20 december tot 17 januari. De Stichting Danscontact in Am sterdam gaat in samenwerking met de Rotterdamse Kunststichting in december een choreografie-manifes tatie houden. Er worden drie uitvoe ringen gegeven achtereenvolgens in Rotterdam (13), Arnhem (14) en Am sterdam (15) die alle een workshop karakter zullen hebben. De Stichting Danscontact (opgericht 1965) stelt zich o.m. ten doel jonge aankomende choreografen te helpen bij het schep pen van nieuwe dansstukken. AMSTERDAM De beroemde so praan Joan Sutherland zal de titelrol vertolken in de voorstellingen die de Nederlandse Operastichting gaat ge ven van Bellini's „Norma". De première ervan gaat op 14 decem ber in de Amsterdamse Stadsschouw burg. De produktie werd in septem ber 1973 al op het repertoire van de operastichting genomen, maar nu in een geheel nieuwe bezetting gebracht in de regie van Tito Capobianco. Naast Joan Sutherland als Norma, zal de rol van Aldagisa gezongen wor den door de Canadese mezzo-sopraan Huguette Tourangeau. De tenor Adri- aan van Limpt zingt de rol van Pollio- ne en vervangt hiermee Francisco Ortiz die wegens gezondheidsredenen moest afzeggen. Zoals gebruikelijk bij optredens van Joan Sutherland is de muzikale lei ding in handen van haar echtgenoot Richard Bonynge die het Omroepor kest en het NederlandsOperakoor tot zijn beschikking heeft Na de première zijn er nog voorstel lingen in Amsterdam op 17 en 20 december, in Scheveningen op 23 en 26 december en in Utrecht op 1 janua ri. De voorstellingen van 17 en 26 december zijn matinees. DEN HAAG Het reeds een kwart eeuw bestaande Nederlands Kamer orkest moet de kans krijgen voort te bestaan nu de leiding beseft dat het orkest zich ernstig dient te bezinnen op een eigen taak en een eigen identi teit. Dit zal niet ten nadele mogen zijn van andere noodzakelijke voor zieningen in het muziekleven. Dit staat in het advies dat de afdeling muziek voor de Raad van de Kunst heeft opgesteld. Het is de minister van CRM toegestuurd. Mevr. Garde niers had er om gevraagd toen het orkest in mei van dit jaar een beleids plan publiceerde. De afdeling muziek ziet in dit plan een serieuze poging om tot een ingrij pende vernieuwing te komen. De af deling muziek vindt de activiteiten in het plan evenwel wat te ambitieus, gezien de financiële positie van het orkest. Uit een oogpunt van efficiency zou de kern van het Nederlands Kameror kest, als vanouds, weer uit alleen strijkers moeten bestaan. De nodige extra musici zouden per concert moe ten worden aangetrokken. De afde ling muziek acht o.m. voorts lange itg De Krokodillenbende bestaat uit kinderen. Het zal u zijn opgevallen bij het inkijken van de programma overzichten en daaruit hebt u mis schien de conclusie getrokken dat de VARA onder deze titel vanavond een Jeugdfilm uitzend. De verfilm ing van Max vonder Grüns boek „Die Vorstadt-krokodllle" biedt echter veel meer dan ontspanning voor jongeren. Het verhaal is een dubbelbeeld. Enerzijds de soms onthutsende streken van kinderen die buiten hun moderne woonwijk avontuur zoeken. Anderzijds het leven van een lichamelijk gehandicapte jon gen en de wijze waarop hij van lieverlede door „normale" leeftijds genoten wordt aanvaard. Je kunt de film op twee maniere bekijken: als een soort Pietje Bell verhaal, wel amusant maar dan zo veel graden harder en gedurfder. Of als een openhartige lichting van een reeks sociale problemen. Want niet alleen de zogenaamde integratie van mindervaliden en de toenemen de aanpassingsmoeilijkheden van de jeugd spelen hier een rol. Ook de ouderen staan voor de scherpe op- door Ton Hydra merker behoorlijk te kijk in de wijze waarop ze op de twee hoofdlijnen van het verhaal reageren. Met het oog op de tweeledigheid van „De Krokodillenbende" heeft de VARA een ongewoné beslissing genomen. Ouders kunnen deze Duitse produktie vanavond bekij ken en beoordelen en dan hebben zij meer dan veertien dagen de tijd om er over te piekeren of ze de film geschikt vindon voor hun kinderen. De film wordt herhaald op zater dagmiddag 23 dec Ik weet zeker dat vanavond hier en daar door niet meer zo jonge ogen bedenkelijk zal worden gekeken. Het wenkbrauwfronsen gaat dan gepaard met de vraag of het etale ren van zoveel hebbelijkheden en kwajongensstreken pedagogisch wel verantwoord is. Kinderen zijn toch al zo vrijpostig, nietwaar. Zijn wij slechter geworden van de avonturenverhalen die we in onze jeugdjaren hebben stukgelezen? Gingen wij als kinderen zachtzinnig met elkaar om en werden wij nooit geprikkeld tot waaghalzerij? Af en toe bedenkelijk kijkend, maar va ker met een lach iets herkennend. zo zullen de meeste kijkers bij de buis zitten Ook als bespiegeling van heden daagse voorvallen geeft „De Kroko dillenbende" veel te herkennen. Bij zonder authentiek komen de gedra gingen over van jongeren die buiten het gezichtsveld van ouders hun eigen leven inrichten. En op elkaar inwerken, zonder dat wij ouderen dat nu opvoeden zouden willen noemen. Toch gaat het soms wel die kant op. Een komisch voorbeeld is de neus- peuteraar, die onder de gekste om standigheden door clubgenoten op zijn vingers wordt gemept. Voor het geval men zich afvraagt hoe de elf jarige Thomas Müller deze rol zo natuurlijk kon spelen: de WDR ver meldt in zijn biografie „Bohrt auch privat". Thomas werd dus gekozen omdat hij ook in werkelijkheid het peuteren niet kan laten. Op een heel ander vlak ligt het op elkaar Inspelen van de manke Kurt en de bendeleden. Je vergeet te den ken dat het spel is, ja de gedachte wint veld dat de kinderen in hun echte gedragingen door de camera zijn betrapt. De natuurlijkheid is dikwijls verbazingwekkend Ik vind dat hoogst ongewoon wat de Bert Komanns naar zijn pensioen lopende regis seur Wolfgang Becker met zijn ac- teurtjes heeft bereikt. Als kinderen deze film hebben gezien, behoeft hen niet meer te worden geleerd hoe men met invaliden behoort om te gaan. Het zou ook voor ouderen moeten gelden, maar die zijn vaker hardleers. Max von der Grün heeft voor zijn boek en het door hem geschreven filmscenario veel aan de realiteit ontleend. Hij is zelf vader van een invalide zoon, aan wie hij ook zijn werk heeft opgedragen. Daaruit spreekt respect voor de wijze waar op deze jongen zijn weg heeft ge vonden. Respect verdient eveneens de twaalfjarige Kurt in de film. Hij is geen ogenblik zielig en houdt meewarigheid ver van zijn rolstoel. Deze regelrechte, vaak amusante en soms vertederende film kreeg op het in juli van dit jaar te Praag gehouden televisieconcours de prijs van het Tsjechische publiek. ï'g tournees in het buitenland van der belang dan een geregelde pr#g tatie in eigen land en dan niet afcn in de randstad, aldus het adviei de minister van CRM. Van on2e radio- en tv-redactie HILVERSUM De VARA-docuf k taire „Nicaragua september lke heeft op het Internationale fesL voor korte films de hoofdprijs -j Gouden Duif gekregen. FrankL mand is de regisseur en RuudW Buren de cameraman. De documentaire werd gekozeif 169 inzendingen uit 43 landen. Bt ve de Gouden Duif verwierf de t' ragua-documentaire ook de prijsJJ de Internationale federatie van <f clubs. Vanavond brengt de VARA het gramma in een extra uitzendii het scherm. Van 22.36 tot 23.07 het op 'Nederland 2 te zien. Het ste journaal wordt daarop tend uitgezonden. De naar Lej ingezonden documentaire is eei menvatting van drie reportages. „Nicaragua september 1978" middels uitgezonden in Engel Zwitserland. Joegoslavië en ir DDR. De Amerikaanse, Russlscl Zweedse televisie hebben belanj ling voor de documentaire getoi Van onze radio- en tv-redactie i HILVERSUM Cinevisie. het I I programma van de NOS-tele^ komt woensdag 13 december in - nieuwe vorm terug. Die datum v kozen om in te spelen op het g aantal nieuwe en bekende rolpreï die de bioscopen rond de kerst tonen. Cinevisie krijgt geen presenti omdat de televisiestaf van de NO de programmaraad het optreden Peter Faber (en daarvoor Be: Boudewijn) geen succes vonder wordt buiten beeld aangekondigd samenstelling berust bij Cees Eden en Ab van Ieperen. Regis.se als vanouds Guus van Waveren. De nadruk komt te liggen op Signaleren van nieuwe films. Zc Cinevisie een soort agendafu: krijgen. Verder nieuws over bit pen. filmbedrijven, filmsterren e: gisseurs. Maar voor een behandi van bijvoorbeeld de film als kun geen gelegenheid in de 35 mi die de rubriek elke veertien krijgt.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 4