opkomst bij verkiezingen in Namibië Israël denkt over beperking autonomie De trucendoos van de Braziliaanse generaals Opnieuw staking in olieproduktie Iran I Oppositie wint in Venezuela Maleisië iets soepeler voor vluchtelingen Vietnam voert in Cambodja acties op Venus bespied President Afghanistan in Moskou Gevangenen Indonesië vrijgelaten Na vorming van bevrijdingsfront Verheviging conflict in Duitse staal DINSDAG 5 DECEMBER 1978 >ark WINDHOEK (AP. Reuter. UPI) De opkomst bij de gisteren jen in Namibië (Zuidwest-Afrika) begonnen verkiezingen is goed. Dat zei tenminste administrateur-generaal, rechter Steyn, die zett sprak van een K chj Ferschillende partijen boycotten ech- iu de verkiezingen, waaronder de Xuidwestafrikaanse volksbeweging in SWAPO), die door de Verenigde Na sties als de enige vertegenwoordiger ran Namibië is erkend De SWAPO waarschuwde gisteren Zuid-Afrika, opnieuw dat de „bevrij- 19 dlngsoorlog zal worden verhevigd". Ic to|nu Zuid-Afrlka weigert het onafhan- celijkheidsplan van de Verenigde Na- voor Namibië te aanvaarden, en eigen houtie verkiezingen heeft is Uitgeschreven in jgt, va - inf< cha jen eei BUtTENLAND TROUW/KWARTET „historische gebeurtenis". iciê CARACAS (UPI, Reuter) K< De kandidaat van de Venezo- ,^J laanse oppositiepartij, de 54- he jarige Luis Herrera Campins, en heeft gisteren op het nipper tje de verkiezingen gewonnen voor een nieuwe president. Toen gisteren 85 procent van de stemmen geteld was. lag Herrera 41.000 stemmen voor op zijn voor naamste opponent. Luis Pinerua Or- daz. de kandidaat van de Democrati sche Actiepartij (AD). Ook de huidige .president Perez is lid van deze partij, ■maar hij was niet herkiesbaar. In lotaal gingen afgelopen zondag ruim rsla ses miljoen Venezolanen naar de stembus. Ze hadden de keus uit tien s W kandidaten Verder werd gestemd achlvoor 183 leden van de Tweede Kamer. 42 leden van de Senaat en twintig provinciebesturen. Venezuela kent officieel een opkomstplicht. Op weg blijven staat een boete van ongeveer n ,j duizend gulden. Een vermoeide docht uitgelaten Her rera riep zichzelf gisteren, nog voor it bekend worden van de definitieve ilag, al tot overwinnaar uit. De tlijk-Sociale Partij van Herrera bndtfhoudt nauwe betrekkingen met de internationale christen-democrati sche beweging De koers van deze pirtij onderscheidt zich maar weinig can die van de Democratische Actie partij. die tot de sociaal-democrati sche beweging gerekend wordt. De campagnes van de twee partijen ontliepen elkaar dan ook niet veel. Beide kandidaten beloofden dat ze ronden vechten voor een in de hand houden van de kosten van levenson derhoud. tegen de misdaad, tegen de woningnood en voor goed functione rende openbare diensten. De op komst bij de verkiezingen was overi gens zo groot, dat vele stembureaus langer moesten openblijven in ver band met de langqjijen wachtenden. Ondertussen onderhandelt Zuid-Afri- ka nog steeds met de Verenigde Na ties. over een tweede verkiezingsron de. die dan onder toezicht van de VN gehouden zou kunnen worden. De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties kwam gisteravond bijeen, en verwacht werd dat hij opnieuw de door Zuid-Afrika eenzijdig uitge schreven verkiezingen zou veroorde len. Tijdens een vergadering op 13 november verklaarde de raad de ver kiezingen in het woestijnachtig, dun bevolkte maar mineraalrijke Nami bië van ..nul en generlei waarde". Secretaris-generaal Waldheim van de VN heeft de Veiligheidsraad laten we ten dat Zuid-Afrika bereid is gesprek ken over uitvoering van het VN-plan voor Namibië voor het einde van deze maand af te ronden. Rechter Steyn deed een beroep op de VN de uitslag van deze verkiezingen af te wachten. Alvorens ..overhaaste stappen" te on dernemen tegen Zuid-Afrika en Na mibië. Zegslieden van een stembureau in Katoetoera. een zwarte stadswijk bij de Namibische hoofdstad Windhoek, noemden de verkiezingen „levendig". In de gemengde wijk Khomasdal werd gezegd dat 550 van de 2000 geregistreerde kiezers hun stem al hadden uitgebracht. Volgens de door Zuid-Afrika gesteunde Democrati sche Turnhalle Alliantie had naar schatting 2/3 van de kiezers in Kho masdal gestemd op de alliantie, wat echter werd aangevochten door ande re partijen. Frankrijk waarschuwt Khomeini TEHERAN (UPI. Reuter) De werknemers in de Iraanse olie- industrie zijn opnieuw in staking gegaan Twee van de groot ste raffinaderijen lagen gisteren volledig stil en een derde werkte op halve kracht. Een woordvoerder van de olie-indu strie zei te vrezen dat de situatie zeker zo ernstig zou worden als enkele weken geleden. KOEALA LOEMPOER (AFP, Reuter, UPI) De Maleisische regering lijkt iets soepeler op te treden tegen vluchtelingen die per boot uit Vietnam komen. Intimidatie Tussen de 70 eri 80 aanhangers van de SWAPO die na een onwettig betoging waren aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Zes SWAPO-leiders zit ten echter nog steeds gevangen, naar aanleiding van de bomaanslagen die zaterdag in Windhoek werden ge pleegd. De SWAPO heeft ontkend daarmee iets te maken te hebben. SWAPO woordvoerders herhaalden gisteren dat het Zuidafrikaanse toe zicht op de verkiezingen zonder meer van invloed zal zijn op de uitslag, en dat de aanwezigheid van Zuidafri kaanse militairen de kiezers zal inti mideren. Dit gebeurt nadat boten met Vietna- mezen gekapseisd waren, waarbij ze ker 160 vluchtelingen om het leven kwamen, en nadat de Amerikaanse regering heeft beloofd meer vluchte lingen op te nemen. Volgens niet-officiële cijfers zijn de afgelopen 24 uur minstens 600 vluch telingen toegelaten. Eerder had Ma leisië geweigerd nog langer vluchte lingen op te nemen, onder andere omdat het de kosten niet langer kan dragen en omdat onder de vluchtelin gen guerrillastrijders kunnen zitten. Vice-premier Maharit Mohammed heeft laten weten dat Maleisië verze kerd wil zijn dat vluchtelingen die het land binnenkomen. Maleisië ook weer verlaten. Hij uitte kritiek op de Ame rikaanse regering die volgens hem een positievere bijdrage aan de oplos sing van het vluchtelingenprobleem kan leveren. Nieuw-Zeeland zal opnieuw 600 vluchtelingen uit Indo-China opne men. 20 heeft de minister van immi gratie verklaard. Per maand mogen maximaal 100 vluchtelingen naar het land komen. Canada neemt de 157 vluchtelingep op die twee maanden geleden door een Canadese tanker werden gered. Niet op conferentie Vietnam zal waarschijnlijk niet aan wezig zijn op de vluchtelingenconfe- rentie die deze week in Genève ge houden wordt. De conferentie is door de Verenigde Naties bijeen geroepen en is gewijd aan de problemen van de vluchtelingen uit Vietnam en andere Indochinese landen Met name Thai land, Maleisië. Indonesië, Singapore en de Filippijnen (de ASEAN-landen) waren er erg op gebrand dat Vietnam aan de Geneefse bijeenkomst zou deelnemen. In deze landen komen de vluchtelingen allereerst onderdak vragen, voordat zij elders een meer permanente verblijfplaats krijgen WASHINGTON (Reuter) - Het Ame rikaanse ruimtevaartuig Pioneer Venus 1 is gisteren met succes in een baan om de omfloerste planeet ge bracht. Wanneer de camera's en an dere instrumenten zijn ingeschakeld, moeten de onderzoekers aanzienlijk meer gedetailleerde beelden krijgen dan de oveizichtfoto (boven) die de Mariner 10 ruim vier jaar geleden op 700.000 kilometer maakte tijdens een éénmalige passage. De Pioneer gaat rondjes draaien met als laagste punt 150 kilometer en moet de gebeurte nissen in de wolkenmassa's ruim acht maanden volgen. Op 9 december wor den de vier afzonderlijke sondes van de Pioneer Venus 2 bjj de planeet verwacht, die tijdens afdalingen op verschillende punten de samenstel ling en eigenschappen van de atmos feer moeten registreren. Ook de Sow- jet-Unie heeft twee ruimtevaartuigen op weg naar Venus die daar dezer dagen moeten arriveren De hervatting van de staking is een gevolg van de oproep van de voor naamste tegenstander van de sjah. Ajatollah Khomeini, een islamitische leider die momenteel in bahngschap in Parijs verblijft. De arbeiders in de olie-industrie eisen het aftreden van de sjah. Volgens westeiijke vertegen woordigers daalde de olieproduktie gisteren van 5.9 miljoen tot 4.6 mil Joen vaten Het absolute dieptepunt van dit jaar werd op 8 november genoteerd, toen Iran nog maar één miljoen vaten produceerde Vorige maand duurde de oliestaking vijftien dagen, wat Iran een verlies post van meer dan een miljard dollar opleverde Vorige maand speelden ook eisen tot loonsverhogingen een rol bij de staking. Nu schijnt men alleen nog voor het aftreden van de sjah actie te voeren. In november werd er door het leger met harde hand ingegrepen. Ook nu zijn er weer arrestaties verricht, maar het leger schijnt veel zachtzinniger te werk te gaan om de gemoederen niet al te zeer te verhitten Schieten Tegenstanders van de sjah hebben gisteren in de hoofdstad Teheran met automatische wapens op militairen en politie geschoten. Daarbij is één politieman om het leven gekomen In een officieel communiqué heeft gene raai Oveissi, die wordt beschouwd als- een van de stevigste steunpilaren van de sjah en die niet schroomt voor krachtdadig optreden, verklaard dat een aantal militairen is doodgescho ten door mensen ..die geen vaderland hebben". De woorden van de gene raal worden gezien als een herhaling van eerdere beschuldigingen van de kant van het regiem, dat communis ten voordeel proberen te halen uit de religieuze ijver van de moslems De generaal deed een beroep op de reli gieuze leiders niet toe te staan dat De Amerikaanse inlichtingendienst schat de overlevingskans van de sjah van Iran op niet meer dan vijftig procent. Dit bleek gisteren uit uitla tingen in de Amerikaanse hoofdstad. In de Amerikaanse regering bestaat geen eenstemmigheid over de vraag of de Sowjet-Lnie momenteel in troebel Iraans water vist. De Ameri kaanse president Carter rei onlangs nog daarvoor geen aanwijzingen te hebben. verraders in de gelederen van hun gemeenschappen binnendringen en het land in een chaos proberen te veranderen onder het mom van een heilige oorlog voor de islamitische principes De sjah consulteerde gisteren voort durend zijn voornaamste raadgevers De verwachting is dat er tijdens de islamitische rouwmaand Moharram geen wijzigingen aangebracht zullen worden in de militaire regering Parijs De Franse regering heeft de in Parijs verblijvende Ajatollah Khomeini gis teren gewaarschuwd enige terughou dendheid te betrachten in zijn politie ke optreden. Het was voor de eerste maal dat deze waarschuwing werd overgebracht door een hoge ambte naar van het ministerie van buiten landse zaken. De vorige week uitge geven oproep van Khomeini aan alle Iraniërs hun bloed te geven voor de omverwerping van het regiem van de sjah en het herstel van de Islam, gaat Parijs iets te ver. Khomeini heeft geen status van vluchteling en mag zonder toestemming van de Franse regering slechts drie maanden in Frankrijk blijven De kans dat hij toestemming krijgt om langer te blij ven lijkt geringer te worden MOSKOU (UPI'Reuter) De nieuwe president van Afghanistan, Noer Mo hammed Taraki, is in Moskou aange komen. Het is zijn eerste staatsbe zoek sinds hij bij een bloedige staats greep zeven maanden geleden aan de macht kwam. Verwacht wordt dat de Sowjet-Unie een verdrag van vriend schap en samenwerking met Afgha nistan wil tekenen, net zo als het dat eerder deed met Vietnam en Ethi opië. Manila: vakantie voor afpersers MANILA (AP) Alle Filippijnse belastinginspecteurs krijgen tij dens de kerstperiode vrij Ze kunnen dan tenminste geen ca deautjes afpersen van het pu bliek. zoals in het verleden wel gebeurde. President Marcos heeft gezegd dat ambtenaren niet langer om geschenken mo gen vragen. En om ze het nu niet al te moeilijk te maken, krijgen die van de belastingdienst op de lastige dagen vrij. JAKARTA (AP) - Indonesië zal 4228 gevangenen vrijlaten, die sinds de mislukte staatsgreep in 1965 zonder vorm van proces vast zitten. Onder hen zijn 1320 gevangenen uit de ge ducht? strafkolonie Boeroe. waar in dertijd 11.000 mensen werden ge ïnterneerd. De overigen komen uit gevangenissen en kampen in het hele eilandenrijk. Het is voor de derde maal dit jaar dat gevangenen worden vrijgelaten JERUZALEM (Reuter, UPI, AFP) Israël is bezig met het voorbereiden van een plan dat de mate van autonomie voor de westelijke Jordaanoever èn de Oazastrook aanzienlijk moet beperken. De formulering die is uitgedacht door een kleine commissie zou absoluut onaan vaardbaar zijn voor Egypte en de Verenigde Staten. BANGKOK (AP. Reuter. UPIDe Vietnamezen heb ben hun militaire acties in Cambodja opgevoerd, terwijl Hanoi volledige steun heeft gegeven aan het Cambod jaanse verenigde front, dat de regering in Pnom Penh omver vil werpen. Aangenomen wordt dat Vietnam zal proberen het veel kleinere leger van Cambodja uit te schakelen, terwijl opstandelingen onder Vietnamese bescherming acties voeren en zullen pogen een staatsgreep te plegen Het nieuwe front is gevormd in een ..bevrijd gebied" van Cambodja, en beschikt al over een eigen vlag. presi dent en persbureau. Er is een uit 14 leden bestaand centraal comité geko zen. dat onder leiding staat van Heng Samrin. voormalig politiek commis saris van de Cambodjaanse commu nistische partij. Volgens radio-Hanoi is de bedoeling van het front „het hele Cambodjaan se volk te mobiliseren voor de strijd om de kliek van Pol Pot ten val te brengen" Sinds de machtsovername In Cambodja zijn daar naar schatting een miljoen mensen om het leven gekomen door toedoen van de nieuwe regering, die een zeer radicale koers vaart. Het Vietnamees dagblad Nhan Dan (het volk) schreef gisteren dat het „bloeddorstige regime van de reactio nairen in Pnom Penh staat te schud den op zijn grondvesten door een acute crisis." Cambodja heeft tot nu toe in alle talen gezwegen over de vorming van het guerrilla-front. Tot nu toe heeft Cambodja steeds Vietnamese berich ten ontkent dat er op het eigen grond gebied sprake was van verzets- haarden Dit wordt opgemaakt uit berichten •van de Israëlische radio dat het plan. voorziet in een blijvend militair be wind in de nu bezette gebieden, ook nadat aan deze gebieden in het kader van de akkoorden van Camp David een autonome status is verleend. Woordvoerders van de Israëlische re gering verklaarden gisteren dat het om een plan gaat en dat de commis sie nog geen rapport heeft uitge bracht aan de regering Ze sloten ech ter de mogelijkheid niet uit dat een dergelijk plan door het kabinet aan vaard zou worden. Minister van bui tenlandse zaken Dajan zei vorige week, dat er een grote kloof ligt tus sen de autonomie, zoals Egypte en de Verenigde Staten die zien en zoals Israël die ziet. De Ben-Elissar com missie die het plan heeft opgesteld, werd een jaar geleden door premier Begin ingesteld. Brief In een met de hand geschreven brief heeft premier Begin president Sadat gisteren geantwoord dat hij de twee eisen van de Egyptische president niet kan aanvaarden Israël kan niet akkoord gaan met een tijdschema voor de autonomie van de bezette gebieden en is evenmin bereid af stand te doen van de bepaling uit het ontwerp-vredesverdrag. dat het Egyptisch-Israëlisch vredesverdrag prioriteit heeft boven Egyptisch-Ara- bische verdragen. Begin zou in de brief verder de Israëlische bereidheid herhaald hebben om de onderhande lingen met Egypte te hervatten Waarover nu nog gepraat kan worden is vooralsnog niet duidelijk. Minister Dajan van buitenlapdse zaken ver trekt deze week nog naar Zwitser land Daaruit wordt opgemaakt dat de Israëlische regering zich niet op maakt voor een nieuwe gespreksron de. ondanks de toezegging daartoe bereid te zijn Israëlische kranten wisten wel te mel den dat de premier akkoord zou wil len gaan met een aanhangsel bij een uiteindelijk verdrag, waarin het ver band gelegd wordt tussen het vredes verdrag en een plan voor zelfstandig heid van de bezette gebieden Begin ziet echter niets in tijdschema's en streefdata. De kans dat Begin en Sa- dat erin zullen slagen vóór 17 decern ber een vredesakkoord te onderteke nen wordt niet hoog meer aange slagen Huizen Israëlische veiligheidstroepen heb ben gisteren de huizen verwoest van twee Palestijnen die ervan verdacht werden guerrilla-activiteiten op hun geweten te hebben. Het was voor het eerst in twee jaar dat Israëlische mili tairen een dergelijke actie uitvoer den. De twee mannen, die gevangeh zitten, zouden hun wandaden toege geven hebben D? met de grond gelijk gemaakte huizen stonden in de dor-' pen Silwad en Kalil Het Israëlische gerechtshof had op» dracht gegeven de huizen voorlopig- te laten staan Volgens een militaiw woordvoerder had men dat bevel pas gekregen nadat de bulldozers hun. werk hadden gedaan DOSSELDORF iDPA. Reuter) Del Westduitse metaalarbeiders zullen; een harder standpunt innemen in het! conflict dat zij hebben met hun werk gevers Voorzitter Eugen Loderer van de Bond van metaalarbeiders zei dat mogelijk ook metaalarbeiders zullen worden opgeroepen tot acties Over wogen wordt de staking uit te breiden. Het is de eerste maal in 50 jaar dat in de Westduitse staalindustrie wordt gestaakt door Herman Amelink De bevolking van Brazilië is zeer ontevreden over het militaire bewind dat. met een schijn van democratie, het land nu al weer veertien jaar bestuurt. De enorme overwinning van de enige toegelaten oppositiepar tij bij de parlementsverkiezingen van vorige maand maakt dit afdoende duidelijk. De regering is echter niet voor één gat te vangen en bereidt maatregelen voor die de invloed van de oppositie moeten beperken Bij de verkiezingen van 15 november haalde de Braziliaanse Democratische Beweging 'MDBi anderhalf keer zoveel stemmen als de officiële regeringspartij ARENA. Bij die overwinning moeten dan nog opgeteld wor den de stemmen van vijftien procent van de kiezers, die hun biljet uit protest ongeldig maakten. Televisie Voor de verkiezingen had de regering de grenzen van de kiesdistricten veiligheids halve zo getrokken, dat de veelal dichtbe volkte provincies met een grote aanhang voor de oppositie naar verhouding minder afgevaardigden zouden leveren dan de pro vincies waar de regeringspartij op een meer derheid zou kunnen rekenen Verder voerde de militaire regering onlangs de bepaling ln dat een aantal senatoren rechtstreeks be noemd en niet gekozen wordt Daardoor beschikt de regeringspartij ARENA in de senaat ondanks haar nederlaag over een meerderheid van 13 op de 67 zetels. In de Tweede Kamer kan de regering rekenen op een meerderheid van 22 op de 420 zetels In de maanden voor de verkiezingen had de regering werkelijk niets nagelaten om een overwinning van de oppositie te voorko men. De al onverwacht grote overwinning van de MDB vier jaar geleden moest vol gens de generaals toegeschreven worden aan de intelligente verkiezingscampagne voor de televisie Ditmaal mocht er daarom slechts op een zeer bescheiden schaal van dit medium gebruik gemaakt worden. Ook het gebruik van andere media werd aan banden gelegd. Ondertussen voerde de tele visie wel een nauwelijks verhulde reclame campagne voor de zittende president Geisel en zijn benoemde opvolger, generaal Ffgu- eiredo Het feit dat de oppositie er toch m geslaagd is de uitslag van 1974 te overtref fen. is een afdoende bewijs van de ontevre denheid bij de bevolking Als de MDB al ergens verloor, dan waren dat gematigde MDB'ers die hun zetels moesten prijsgeven aan radicalere oppositieleiders De Braziliaanse generaals hebben nu nieu we maatregelen in het vooruitzicht gesteld om hun positie veilig te stellen Op het eerste gezicht zullen die het politieke leven nog democratischer maken De plannen tot herziening van het partijenstelsel zijn uitge dokterd door generaal Golbery do Couto e Silva, de voornaamste adviseur van de ko mende president Figueiredo Binnen enkele maanden zullen de voorstellen bij het parle ment worden ingediend Deze voorstellen houden in dat de bestaan de namen van partijen niet meer gebruikt zullen kunnen worden. Een meevallertje voor de ARENA haar naam roept slechts negatieve associaties op"— maar een tegen valler voor de MDB die naam heeft een sterke politieke aantrekkingskracht ge kregen Het is de bedoeling van de regering het huidige twee-partijenstelsel te vervangen door een vier-partijenstelsel Er zou een conservatieve partij moeten komen, waarin grote delen van de huidige ARENA zouden opgaan en een centrumpartij die het gema tigde deel van de ARENA en de rechtervleu gel van de oppositionele MDB zou omvat ten Een ander deel van de MDB zou kun nen opgaan in een linkse partij De kern van de huidige MDB zou dan als nieuwe partij afzonderlijk kunnen blijven bestaan De voorgestelde constellatie lijkt op die van de jaren vijftig, toen het leger nog niet de macht had Op het eerste gezicht dus een best aanvaardbaar idee De nu nog verenig de oppositie i§ er echter helemaal niet zo enthousiast over Het uiteenvallen van de MDB zou namelijk een aanzienlijke ver zwakking van de oppositie betekenen, ter wijl deze partij juist nu meer zetels in het parlement heeft dan ooit Districten De regering wil al begin volgend jaar nieu we partijen laten oprichten Door ministers posten en andere bestuurlijke baantjes aan te bieden aan leden van de rechter vleugel van de oppositie zal het haar niet veel moeite kosten een deel van de MDB los te weken en onder te brengen in een nieuwe centrum-partij, die dan samen met de zelf standigë harde kern van de ARENA als basis voor de regering zal kunnen gaan fungeren Voor de periode 1979-1982 zou de regering dan beschikken over een gemakke lijk te hanteren parlement Voor de verkiezingen van 1982 bestaan plannen om een radicale verandering aan te brengen in het kiesstelsel Vanaf dat Jaar zou er per kiesdistrict nog maar één verte genwoordiger moeten kunnen worden ver kozen. Door de grenzen van de afzonderlij ke kiesdistricten listig te trekken krijgt de regering dat Jaar de mogelijkheid de uitslag te beïnvloeden. De meest linkse van de dan bestaande vier partijen zou aldus gemakke lijk uit de markt gedrukt kunnen worden De belangrijkste troef die de Braziliaanse regering hoopt te kunnen uitspelen ik de terugkeer van Leonel Brizola. ex-gouver neur van de deelstaat Rio Grande del Sur leider van de vroegere Partldo Trabalhlsta Brasileiro (PTB). de traditionele arbeiders partij van Brazilië, die sedert 1964 buiten de wet gesteld is Brizola zou veel aantrek kingskracliten kunnen hebben op een groot deel van de MDB Tijdens een bezoek dat Brizola in maart van dit Jaar aan ons land bracht, noemde hij de sfeer en de publieke opinie in het land rustig „De toestand is momenteel gunstig voor veranderingen in de leiding." Brizola vertelde toen ook dat leden van zijn PTB momenteel in de opposi tionele MDB werken Hij kondigde toen al aan dat een verder herstel van de democra tie de óprichting van nieuwe partijen moge lijk zou maken Troef De regering hoopt nu Brizola als een soort paard van Troje in de gelederen van de oppositie te schuiven De splitsing in de oppositionele gelederen zou dan kunnen leiden tot een versterking van de huidige regering Men kan echter evenmin uitslui ten dat Brizola's plannen voor een herop richting van de Indertijd zo populaire PTB zich tegen de regering zullen keren Lange wachttijden bij de verkie" zingen die op 15 november in Bra zilië werden gehouden. Bij het de mocratisch karakter van de gang naar de stembus kon echter wel een vraagteken worden geplaatst.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 7