ïrom en het Ajax-dualisme imman jlundert Anderlecht: eerste stap naar Super Cup t ft* O-V*'** Rep en Rijsbergen toch beschikbaar wijfels begeleiden Amsterdamse formatie in groeiproces J I rainers: een andidaat "ectiebestuur Voor drie interlands Liverpool in Brussel met 3-1 verslagen w Johan Woldendorp ^TERDAM De positie van Cor Brom bij Ajax is er niet om overdreven jaloers op te zijn. Niet dat zijn functie als ld trainer ter discussie staat ondanks het feit, dat voorzit- ton Harmsen de technische staf verantwoordelijk stelde de magere resultaten van de laatste tijd en niet de irsgroep), wel, omdat het wereldje waarin hij vertoeft, een ol tegenstrijdigheden is. Brom zit elke dag op de wip van dualisme. rijzende voetbaldocent is welis- niet binnengehaald als de grote lelaar, maar moet wel een reeks kwekkende prestaties uit de toveren. Het publiekverachten- estatiegerichte anti-voetbal, dat is voorganger Tomlslav Ivic zijn len liet opvoeren, is uit den er moet nu driftig worden aan- len. Ajax heeft fors ingeteerd op erd<het begin van de jaren zeventig wuwde reserves en zal het pu- weer naar het stadion in de rgraafsmeer moeten zuigen. Het renend, dat de huidige nummer uit de eredivisie die toch al wedstrijden tegen Feyenoord en doriachter de rug heeft nog geen lger t keer naar het Olympisch Sta- hoefde uit te wijken (een buiten n G LBURG De zes oefenmees- rs die lid zijn van de algemene rgadering betaald voetbal van KNVB zullen vooralsnog geen indidaat stellen voor een zetel dat sectiebestuur. De trainers ibben dit gedaan op advies van ■t bestuur van de vereniging n voetbaloefenmeesters in Ne- rland (WON). jdens de algemene vergade- hg betaald voetbal op 18 no- mber, waarin op voorstel van federatie van betaald voet- ilorganisaties (FBO) besloten srd tot Invoering van shirtre- ame per 1 juli 1979, trad onder eer Jo Witte veen af, de kandi- lat van de trainers. u de werkgeversorganisatie in t betaalde voetbal in zijn alge- ene vergadering van zaterdag besloten heeft het op 18 no- mber genomen besluit te Andhaven vindt het bestuur ;nnde WON het onjuist zonder nar de zetel weer te bezetten, prop heeft het bestuur gead- lerd vooralsnog geen kandi- iat te stellen in de vacature- Itteveen. Max Pam :RDAM In de zesde ronde iet zonetoernooi in Amsterdam Jan Timman een uiterst pljnlij- 'erlaag geleden tegen de Span- Bellon. Met wit verloor Tim- In 22 zetten op een manier zoals sinds zijn dertiende waarschijn- -*iet meer is overkomen. in over wie nogal wat wordt afge- ïn omdat hij zijn grootmeesterti- ou hebben gekocht, verdedigde met de nlmzowitsch-variat van caro-kann, een opening die zo tus wordt beschouwd dat alleen in er nog wel eens mee experi- eert. Niettemin kreeg Bellon de 15e zet behoorlijk spel en nan moet niet geloofd hebben lij geen enkel voordeel had. Op 7e zet beging de Nederlandse meester dan ook een blunder, tem een vol stuk kostte. De zet- ile daarna nog volgden hadden enkele zin meer. rwaar staat Timmah nog steeds op. maar heeft het zichzelf aan- Uk moeilijker gemaakt. Miles ,n. nu relatief even gunstig voor en lfde geldt voor Sosonko. De Brit "e, met zwart een korte remise sv zijn landgenoot Speelman, ter- Sosonko in de afgebroken partij Ligterink gunstig staat. Ook begint zich bij de koplopers te le ronde: Morrison (Schl-Langeweg (Ntd) ^Tlmman CNedi-Bellon (Sp) 0-1, Speelman :h lean (Eng) 0-1, Roos (Beli-Keogh (Ier) 0-1 na 7 ronden 1 Timman 5"», 2. Sanz 5, 3. uit 8, 48 Speelman en Stean 4"i. 6. to 3"i 1 alg uit 6. 7 8 Langoweg en Rivas 6. 9 Bellon 3 uit 6.10 Ligterink 2' i 1 afg, ogh 2'i, 12. Morrison 2. 13/14 Meulders en l'i uit 6. 15. Feller 'A. Timman (Nederland). t J. Bellon (Spanje) 14 c7<6; 2. d2-d4. d7-d5; 3 Pbl-d2, d5xe4; 4. 14. Pg$-I8: 5. Pe4x(8t. g7xf8. 8 Ul-e2. Th8- Le2-f3. e7-e5; 8 Pgl-e2, U8-g4: 0 U3xg4. N; 10. 0-0. DdS-dS; 11. f2-f3.Tg4-g8, 12 b2-b3. 1:13 c2<4. Dd5-e«. 14. Ttl-el. Tg6-g8; 15. d4- BeSt; 18 Kgl-hl, De8-(5. 17. Pe2-g3?? schrikkelijke blunder). Tg8xg3, __i niet terugnemen 18 hg33:. Dh5. mat tbi. Lc5-I2. 19. Tel-e2, Tg3x(3; 20. Lcl-d2, 0- 1. Tal-cl. Tf3-h3. wit geeft het op. IEEK In de tiende en voor-laatste ronde it meestenchaaktoernoot In Eerbeek rijn de Iers BOhm en 8c hoeren een hall punt i op de Joegoslaaf Nicolac. die met 7«/» e ranglijst aanvoert Nicolac kwam tegen idgenoot Kelecevlc niet verder dan remise, ide Nederlanders wonnen respectievelijk ft Braziliaan Trols en de Nederlander Van der I. Scheeren bereikte door zijn zege de ver keven punten nodig voor een eerste meester- dit kader vallende wedstrijd tegen Bayem München uitgezonderd). Brom moet kampioen worden, Brom moet aantrekkelijk voetbal spelen, kortom. Brom moet alles. Veel te veel eigenlijk, want Ajax 1 is slechts een beperkt elftal. De start van Brom was voortvarend. Ajax speelde in de beginfase, zoals dat heet, de sterren van de hemel en kweekte veel goodwill door voortdu rend met drie spltsspelers (Tscheu la Ling, Ray Clarke en Geert Meyer) te opereren. Het ging tot half oktober van een leien dakje. De eerste tien competitiewedstrijden leverden acht tien punten en het aantrekkelijke doelsaldo 33-7 op. Afgezien van de openbare terechtstelling van het on- .dermaatse Lausanne, dat het de AJa- cieden in de thuiswedstrijd overigens te moeilijk maakte, en de nauwelijks relevante overwinning op Roda JC (beker, 3-0) en Volendam (7-3) was de Brom-equipe daarna geen schim van de ploeg, die bij iedereen diep respect afdwong. Natuurlijk is het kwaliteits verschil niet zo groot als de harde feiten doen voorkomen. Een goede voetballer is ook in een tijd van min der voorspoed een begenadigd talent. Het is reëel om te veronderstellen, dat Ajax in de beginperiode te veel op zijn tenen heeft gelopen Brom beulde zijn discipelen op de training zo af, dat zij in complete loopmachi nes veranderden en nu de tol be taalt voor een (wellicht) onbezonnen fanatieke start. De voetbalwereld pleegt nogal emoti oneel (en dus ongenuanceerd) op vormwisselingen te reageren. Na de verloren competitiewedstrijd tegen Sparta (1-0) demonstreerde Piet Schrijvers ten onrechte een onblus baar verlangen naar het behoudende Ivic-concept. De geblokte doelman deed die uitlatingen voor een snor rende televisiecamera, werd in eigen kring terecht gewezen en bood zijn excuses aan. Brom nu: „De nederlaag tegen Sparta bleek moeilijk te ver werken. Mentaal gezien waren er twij fels in de ploeg geslopen. Dat hebben we later recht gezet. Het is een ge bruikelijk beeld, dat mensen geneigd zijn om terug te grijpen op het verle den, wanneer het minder goed loopt Pim van Dordt is in de Ajax-selectie het enige (geblesseerde vraagteken. Gisteren trainde hij voor het vertrek van de ploeg naar Wassenaar apart met hulptrainer Bobby Haarms. Als het Petescu bij Sparta niet geheel naar den vleze gaat, wordt de naam Brom opgerakeld. Als mijn taktiek de toets van de kritiek niet kan door staan, vindt iedereen, dat Ivic het beter deed. Natuurlijk maakt ieder een gebruik van hetgeen zijn voor ganger heeft achtergelaten, maar voor het overige probeer ik mijn ei gen zienswijze op de groep over te brengen. Of het goed is of niet, ik wil consequent één lijn volgen en voor mij is dat het spelen met drie spitsen." Cor Brom heeft door de vroege suc cessen de omstandigheden tegen zich gekregen. Menigeen maakte de denk fout, dat er onder hem een nieuw wereldelftal was opgestaan. De waar heid leert, dat het inderdaad goed spelende Ajax gedurende de eerste maanden van dit seizoen nauwelijks meer dan een beginnend koorddanser is geweest. Het vermogen om op een ragfijne draad te balanceren is aan wezig, maar een enkel windvlaagje Is voldoende om de acrobaat uit balans te brengen. Het AJax-elftal Is er één in opbouw en als zodanig niet rijp ge noeg om consequent topprestaties te verrichten. Dat verklaart het vorm- veriies van Sören Lerby, Frank Arne- sen, Simon Tahamata, Geert Meyer en in mindere mate Jan Everse, dat verduidelijkt de grilligheid van Tseu La Ling en dat Illustreert de constant goede wedstrijden die Plet Schrijvers en Ruud Krol spelen. Zij behoren, omdat ze zowel talentvol als geroutineerd zijn, wekelijks tot de uitblinkers. De Jongeren proberen hun „leermees ters" te ipiiteren, maar missen het niveau en de persoonlijkheid om aan de te hoog gestelde verwachtingen te voldoen. Omwille van de zucht naar prestaties moet Brom hen te vaak over de kling Jagen; Iets dat hij met tegenzin doet. Een dualistische werk wijze dus, maar als trainer van het zich als topclub afficherende Ajax zit Brom nu eenmaal opgesloten In een vicieuze cirkel. Zoals trouwens het bestuur om begrotingstechnische re denen in dezelfde draaitol bivak keert. Om die reden is het niet terecht, dat Harmsen de technische staf het falen van de laatste weken verwijt. Ajax heeft zoals gezegd, (nog) te weinig spelers van niveau om zich als een heuse topclub te kunnen presteren. Brom bestrijdt dat zijn selectie te klein is „ik heb de beschikking over een x-aantal Jongens; ik moet er uithalen wat er ln zit" hij kan er moeilijk onderuit, dat Ajax te weinig persoonlijkheden kent. De trainer: „Wanneer Je een opsodemieter krijgt, word je door de pers hard aangepakt. Dat is een gegeven, dat voor veel spelers moeilijk te accepteren ls. Er ontstaan twijfels. Dat mag niet, want ze moeten juist hard in die dingen worden." Brom heeft er zelf af en toe ook last van. Een op zich onschuldige vraag over de medische begeleiding door de niet bij de AJax-staf behorende fy siotherapeut Ted Troost maakte hem ln Zwitserland hypernerveus. Het groeiproces is ook bij Brom nog niet voltooid. ,Geen wonder, want het functioneren bij Ajax vereist iets an ders dan een Job bij minder pretentie- rijke organisaties als Vitesse, Fortu- na SC en Sparta. De spelers proberen steun te zoeken bij een trainer, die zelf nog een groei proces naar de functie van praatpaal of zieleherder doormaakt. Het is even typerend als logisch, dat met gebrek aan zelfvertrouwen kampende spe lers als Hans Eerkens en Ray Clarke naar buiten brachten, dat zij erg veel opstaken van de tot voor kort bij Ajax aftrainende Johan Cruyff. In tussen woekert het onkruid van het dualisme voort. Morgenavond moet Ajax tegen Honved een 4-1-achter- stand goedmaken. Brom weet, dat zijn club kan scoren. Maar hij reali seert zich ook. dat Ajax te gemakke lijk tegentreffers incasseert. Dat laat ste is fataal tegen de in een fauteuil naar Amsterdam gevlogen Hongaren. Van onze sportredactie NICE Jan Zwartkruis kan voor de eerstvolgende drie wedstrijden van het Nederlands elftal, tegen West-Dultsland, Italië en Zwitserland, op Johnny Rep en Wtm Rijsbergen rekenen. Dit ls Zwartkruis ln het Franse Nice door Bastia-manager Fillppl, toegezegd. De bondscoach was zaterdag getuige van de wedstrijd Nice-Bastla, die ln een gelijkspel (2-2) eindigde. Rep scoorde opnieuw tweemaal. Zwartkruis werd aangenaam verrast door de vorm van zowel Rijsbergen als Rep. „Ze deden het allebei erg goed. Ze kunnen er op rekenen voor de interland tegen West- Duitsland (20 december) te worden geselecteerd." aldus de keuzeheer. Rep en Rijsbergen maakten alleen kans op een rentree ln Oranje wanneer zij voor meerdere wedstrijden beschikbaar zouden zijn. Zwart kruis voelde weinig voor een incidenteel optreden. Het ls opmerkelijk dat zij ook voor de EK-lnterland tegen Zwitserland worden vrijgegeven. Op die dag,-28 maart, speelt Bastla voor de competitie tegen Monaco. Zwartkruis: „Die toezegging is er en er bestaat tevens een goede kans dat ik ook nog over hen voor de wedstrijd tegen Polen (2 mei) kan beschikken." BRUSSEL Frank Vercauteren en Francois van der Eist, twee van de vijf Belgen in de ploeg van Anderlecht. en Rob Rensenbrlnk hebben Liverpool in de eerste wedstrijd voor de Super Cup een 3-1 nederlaag bezorgd. De jaarlijkse krachtme ting tussen de winnaars van de Europa Cup I en II was met name ln de eerste helft boeiend. Op 19 december wordt ln Liverpool de return gespeeld. Voor beide ploegen gaat het om een Internationale troostprijs. Ander lecht werd in het Europa Cup II- toernooi ln de tweede ronde door Bar celona uitgeschakeld, terwijl Liver pool in het kampioenen-toernooi di rect door het eveneens Engelse Not tingham Forest werd feewlpt. Liver pool, vorig Jaar door zeer ruime winst op Hamburger SV in het bezit van de Super-cup gekomen (7-1 totaal), had vooraf niet zoveel interesse voor deze zevende editie van de opgeklopte Cup, die achtereenvolgens door Ajax (twee keer), Bayern München. Dyna mo Kiew, Anderlecht en Liverpool werd gewonnen. Nu merkt men zoiets in het veld nooit van Britse ploegen en ook dit keer niet. Het heette dat Liverpool meer waarde hechtte aan de aanstaande competitietopper te gen Nottingham Forest (en zeker na het verlies van zaterdag tegen Arse nal), maar Anderlecht stuitte wel de gelijk op serieus verzet. Liverpool, zonder Thompson en Helghway (later toch ingevallen), ging weliswaar van de tweemans-aan val Johnson-Dalgllsh uit, maar het sterke middenveld Hansen-Dalglish- McDermott-Case ontplooide vol doende offensieve acties. Dat bleef ook zo, na de snel tot stand gekomen voorsprong voor Anderlecht. Na een kwartier gleed Rensenbrlnk langs Ray Kennedy en Hughes en bediende met de rechtervoet Frank Vercaute ren, die eenvoudig raak kopte: 1-0. De Engelsen raakten er warm noch koud van, maar bleven de 25.000 toe schouwers boelen in de attractieve, open wedstrijd. Halverwege de eerste helft maakte Jimmy Case gelijk met een twintig meter-schot, waar doel man De Bree geen hand naar uitstak: 1-1. Kort voor de pauze kwamen de Brusselaars toch weer aan de leiding. Francois van der Eist rondde toen eert sublieme aanval met een fantas tisch schot af: 2-1. Na rust mocht Anderlecht niet kla gen dat de geringe marge ln stand bleef. Dalglish miste een goede kans en Souness raakte de paal. In de slotseconden soorde Rob Rensen brlnk beheerst na een dieptepass van Arie Haan. Anderlecbt-Llverpool 3-1 (SI) 15. Vfro«ut*m» 1-0. 27 Case 1-1, 38 Van der EUt 21. 89 Renten- brink 3-1. Scheidsrechter Palotal (Hongarije). Toe- schouwers. 25.000. Anderlecht: De Bree; Van der Bist. Broos. Dusba- ba. Thltsen, Haan. Coeck. Vercauteren; Nielsen. Oeels. Rensenbrlnk. Liverpool: Clemence: Neal. Alan Kennedy. Hughe*. Ray Kennedy; Hansen. Dalgtlsh, Case; Johnson (Helghway). McDennott, Sounes» DOKTER „Hoofdpijn. Misselijkheid. Braak neigingen. Gordelroos. Gekloven nagels. Zwemvoeten. Tennisellebo- gen. Platjes." Is dat alles meneer? „En dan heb Ik ook nog last van Eric Vilé, dokter. Midden ln de nacht schrok ik wakker. Badend in het zweet. Gillend: „SJaak Hogewo- ning kom alsjeblieft terug." Toe maar, toe maar. Dat is niet zo best cliënt. Ik kan u natuurlijk een pot pillen geven, maar Ja, of dat in uw geval nog zal helpen? „Dat helpt niet dokter. Die man moet gewoon weg. Nu, onmiddellijk en voor goed. Weet u hoe die man leugens noemt, dokter? Interpreta tieverschillen. Alsof hij al voor de Boerenpartij in de Tweede Kamer zit. En dat gezicht dat hij erbij trekt, dokter, dat burgermansinte rieur." Even kalm nu cliënt. „Hebt u 'm gezien dokter? Hij was ln Studio Sport zondagavond. Mart Smeets zat erbij en die begon met een te vertellen dat hij er niks Van snapte maar dat die pot huishoud- jam wèl kon uitleggen wat er aan de hand was. Ik moet toegeven dokter, het was beter dan Willem Ruls ln Langs de Lijn, want die wist niet eens wat hij niet snapte. Aardige bejaarden kunnen we allemaal in de maling nemea Maar gisse carrière makers, daar komt nog wel wat anders voor kijken." Kalm nu maar. „Weet u wat hij zei dokter? Hij zei: de staatssecretaris heeft voorlopig de geldstroom stopgezet, maar hij heeft niet gezegd: ik ben tegen shir treclame; als de weg bekend ls die wij gaan bewandelen komt die 3.5 miljoen gulden weer vrij. Zo zei hij het, dokter. En het is absoluut niet waar. Het is mist, laaghangende be wolking. Niet eens een interpreta tieverschil maar gewoon verdraai ing van de waarheid. Want dat geld komt helemaal niet automatisch vrij als bekend is op welke weg Vilé gaat lopen. Dat geld komt alleen maar vrij als de juiste weg bewan deld wordt. Het Budget Bewakings Instituut gaat uitmaken of die weg goed ls. En als er nu één ding vast staat is het wel dat het betaalde voetbal onder leiding van die Vilé besloten heeft de shirtreclame per 1 juni 1979 in te voeren. Daarover kan geen enkel Interpretatieverschil be staan. Vanwege die shirtreclame kunnen ze verder fluiten naar hun centen. Dat zal volgende week in de Tweede Kamer ook nog eens duide lijk worden." Ja dat denk ik ook cliënt. „En weet u wat typerend is voor de praktijken van dit soort volk. dok ter? Dat ze onmiddellijk gaan roe pen dat als er geen shirtreclame bij voetbal op de televisie mag. dat de -6 w minister dan consequent moet zijn en de andere vormen van shirtrecla me ln minstens tien andere sporten ook moet verbieden. Want iedere vorm van collegialiteit is die man nen vreemd, dokter. Waar nog bij komt dat die Vilé zoals gewoonlijk maar weer het halve verhaal vertel de. Want hij zei er niet bij, dat de televisie nu Jaarlijks één miljoen gulden moet betalen voor het uit zenden van flitsen van voetbalwed strijden en hij zei er ook niet bij dat voetbal nog altijd de hoofdmoot vormt van Studio Sport. Alsof die man als aanvoerder van een vol strekt failliete handel, gedreven door een stelletje gewetenloze car rière makers hier de wetten kan voorschrijven. Zo is het toch dokter?" Tsja, tsja. Ik kan helemaal niets bij u ontdekken. U bent volstrekt nor maal. Ik denk ook dat die man de boel zit te flessen. Hij kwam twee Jaar geleden uit het niets tevoor schijn en om eerlijk te zijn, ik zou ook niet weten waar hij dan wel uit te voorschijn moest komen. „Kalm, dokter." En die eigenwijsheid. Dat verdraai en van de zaken. Hebt u die mana ger van Roda JC. die Coerver, op de radio gehoord? Die praat niet eens meer vanuit z'n nekharen, die praat vanuit z'n schaamharen. Dat de mi nister van CRM niet moet gaan zeggen dat ze de shirtreclame ver biedt. Nee, nogal wiedus, want dat heeft ze ook niet gezegd. Ze heeft alleen gezegd dat er enige conse quenties aan vast zitten als die lui van het betaalde voetbal met hun shirtreclame tevoorschijn komen. Maar het wordt gewoon verdraaid. Boerenbedrog is het, niks anders. „V bent ook volstrekt gezond dokter." En weet Je wat die Vilé dan ook nog gaat uithalen? Die gaat een beetje staan te verkondigen dat de pers de zaken verkeerd heeft voorgesteld. Omdat de kranten toevallig niet allemaal mee willen doen met zijn leugens of interpretatieverschillen. Want zo zit het wel. Maar wat die man kan verdraaien, dat z&l hij ook verdraaien. „Wat doen we d'r nou aan dokter." Dat moet Je mij niet vragen. Ik ben maar een eenvoudige dokter. Maar als Je het mij vraagt wordt iedereen doodziek van gezonder betaald voetbal. JAAP Bij het afscheid van de voetballer SJaak Swart confereerde Ton van Duinhoven als Rotterdamse sup poost en waarschuwde heer Swart dat afscheid nemen wegwezen bete kent. „Dat we dus niet moeten zeg gen: daar is 't le weer." Met cadeaus, bloemen en lovende woorden werd nog maar enkele we ken geleden Jaap van Praag als voorzitter van Ajax uitgeluid. Nie mand waarschuwde toen dat Jaap ook weg moest blijven. Vandaar dus dat hij nu glorieus zijn intrede kan gaan maken ln het bestuur van de sectie betaald voetbal. Jaap van Praag, die met zijn leeftijd sjoemelde om nog even bij Ajax te kunnen blijven. Maar vooral de Jaap van Praag die het geoorloofd vindt om ln het voordeel van zijn belangengroep te liegen. Het betaalde voetbal gaat er wel op vooruit. RECLAME (I) Een hoogst opmerkelijke bijdrage in de discussie over de totale ver commercialisering van het voetbal, ls afkomstig van Fred Racké. mede werker van Studio Sport. Hij werd bij de sectie sport van de NOS bin nengehaald als kroonprins achter chef Bob Spaak. Maar na enige moeilijkheden rond het zich wat al te nadrukkelijk laten gebruiken in Studio Sport-tijd voor commerciële doelen, werd zijn kroning afgelast. Racké heeft in de Haagsche Cou rant een wekelijkse column. Daarin kwam hij dus nu ook terug op de vercommercialisering van de sport. Ik schaam me een beetje om het na te vertellen maar hij redeneert on geveer zo: De Boer (CDA) heeft zich uitgesproken tegen shirtreclame dus moet de overheid nu het geld dat anders vla sponsors binnen kwam gaan aandragen. Dat gaat dan om een bedrag van 35 miljoen gulden. Kassa. Fred Racké, die man die altijd kijkt alsof hij weer op een punaise zit De man die het sportgebeuren voor het gewone volk moet verklaren. En dan dat soort redeneringen op hangt. 't Is toch treurig. Geen woord over ln wiens zakken die 35 miljoen verdwijnt, hoe slecht dat geld dikwijls besteed wordt, het misbruik dat er van de sport wordt gemaakt door sponsors en of de sport niet best zonder kan. Niks daarover, alleen dat het geld binnen moet blijven stromen. Men zou bijna iets gaan denken van Racké en bepaalde sponsors. RECLAME (2) Afgelopen donderdag schreef Jo han Woldendorp in Trouw een ver haal over een mislukte expeditie waar het tafeltennistalent Ronald Rljsdorp, die had aangekondigd te zullen stoppen. Door RIJsdorps trai ner Gé Bakker liep het gesprek he lemaal ln het honderd. Hij verbood Rljsdorp te spreken omdat dat niet ln het belang was van alles wat Bakker maar kon bedenken. De trainer als moeder van de topspor ter. „Als er wat moois te schrijven is, bel ik wel," stond er boven. Nou d'r is weer iets moois te schrij ven en Gé Bakker heeft inderdaad gebeld. Boos, dat wel. Dat het een schande was, dat hele stuk. Hoe het dan kwam dat Rljsdorp niets mocht zeggen? Dat kwam zo: Bakker had met Studio Sport, dat een interview met Rljsdorp wilde maken, bedacht dat het geheel een exclusief karakter zou hebben. Rljs dorp zou officieel aankondigen toch weer terug te komen op zijn besluit. Dat nieuws mocht niet uitlekken en dus voerde hij een merkwaardig to neelstukje op ln de hoop dat er geen verhaal in de krant zou komen. En nu dus boos vanwege zijn geslaagde opvoering, die nota bene een lange recensie kreeg. Rljsdorp kwam woensdagavond ex clusief voor Studio 8port vertellen dat hij bij nader inzien toch maar doorging met tafeltennis. Een ge sprekje dat amusant was om te vol gen, want om een of andere reden werd het merk van de tafeltennista fel waarvan Rljsdorp zich bediende, ook in beeld gebracht. Er wordt nu eenmaal in die branche op dit mo ment stevig slag geleverd tussen enkele merken. Dan is enige be kendheid via de televisie nooit weg. O ja. Het item was gemaakt door Fred Racké. RECLAME (3) Het KNKV, het Koninklijk Neder lands Korfbal Verbond, bestaat 75 Jaar en heeft dat het afgelopen Jaar gevierd met enige sportieve gebeur tenissen en recepties. Een kostbare aangelegenheid dikwijls, dat orga niseren van zo'n Jubileum. Sommi ge bonden sparen Jaren voor zo'n klapstuk. De feestelijkheden werden voor het KNKV wat makkelijker te organise ren gemaakt, door een sponsor. Transol Vastgoed BV betaalde het KNKV 75.000 gulden. Een aardig gebaar toch van een bedrijf dat tien Jaar bestaat. Maar wat stond er tegenover? „Zo zal Transol het recht hebben bij alle wedstrijden en andere bizonde- re korbalgebeurtenlssen waarvan een televisie-uitzending wordt ge maakt, reklameborden te plaat sen," aldus het korfbalverbond in het bondsblad. Kortom het KNKV verkoopt sluik reclame op de televisie ten eigen bate. Hebt u even tijd mevrouw Garde niers? En de sponsor zal het echt niet zo erg meer vinden. Daar heeft men inmiddels al uitgerekend dat de naam tot nu toe 37 minuten op de televisie is geweest. En dat voor 75.000 gulden. Studio Sport als grootste concur rent van de STER. STOOP Omdat het zogenaamde „off the re cord" praat betrof is Dé Stoop, voorzitter van FC Amsterdam, bij zonder boos geworden op het week blad Panorama. Hij gaf zijn mening over trainer Cor van der Hart in duidelijke bewoordingen weer. Pa norama drukte toch af. Enkele citaten uit die walgelijke teksten die zelfs off the record, zeg maar: bulten het interview, eerder Dé Stoop typeren dan Cor van der Hart. Trainer Cor van der Hart heeft ln feite als grootste fout dat hij ooit ln zee ls gegaan met figuren als de Molenaars bij AZ'67 en nu weer die van FC Amsterdam Stoop: wat heb ik me vergist Die man kan niks, zelfs niet op tijd pissen Die man mist te veel om op te noemen. Hij kan bij voorbeeld niet eens fatsoenlijk praten In dis cussies met 'n béétje intelligente speler gaat ie onderuit." Dat. gelardeerd met roddels van Stoop, heeft Van der Hart een Inzin king bezorgd. Stoop tracht tc red den wat er te redden valt door Pa norama te beschuldigen van het no teren van uitspraken die niet voor publlkatle bedoeld waren. Een bla mage voor een man die zich er on the record op beroemt altijd precies te weten wat hij doet. Sterker nog, hij denkt het als minister-president erg goed te zullen doen. zo hij voor dat ambt wordt geroepen. Het ls niet te hopen dat het Nederland ooit overkomt dat die Had-Je-me- maar nog echt iets gaat betekenen. Vraag in Panorama: „Iets anders: is het toeval dat in de selectie van FC Amsterdam nimmer kleurlingen voorkomen?" Stoop: „Tja. wat zal ik daar nou op zeggen? (Volgt 'n volle minuut stilte 't ls waar Ik denk dat Jullie dat vragen omdat hier in het bedrijf óók geen kleu eh, laat lk maar zeggen, buitenlan ders voorkomen. Tja 'ns kij ken wat ik dè&r op moet zeggen Da's toevallig Of nee. toch niet. BIJ de top van dit bedrijf hebben we vastgesteld dat dit soort mensen, laat ik maar zeggen door het kli maat. erg veel ziekteverzuim met zich meebrengt. Verder heb ik nieU tegen kleu eh tegen buitenlan ders. Ik kijk ook altijd met het grootste plezier naar Top-Pop. Dit type mens kleedt zich meestal goed. In mijn persoonlijke kijkproces ko men ze goed over. En God weet dat. als Je in een stad als Amsterdam loopt, er heel wat te bezichtigen zijn Die Dé Stoop dus. Een vent die niet eens fatsoenlijk kan denken. Bij dat alles moet dan ook nog bedacht worden dat Cor van der Hart ln de mangel wordt genomen door de animositeit die er bestaat tussen Dé Stoop en Otto Roffel, de baas van het Olympisch 8tadlon en bestuurder van FC Amstelveen. Roffel huurde Van der Hart van AZ ln. Werd door AZ, zo meent Stoop, ook nog een keertje belazerd en moet nu toch Van der Harts salaris uitbetalen. Terwijl Stoop op de achtergrond weigerde in te grijpen omdat hij Roffel graag eens een ferme schui ver zag maken. Een tactiek die leek te lukken. Tot Stoop, zogenaamd „off the record", op het laatste mo ment Van der Hart zelf onderuit haalde. En dan zul je nog zien dat Stoop zelf gewoon blijft zitten. BRIEF Jij nog wat Brak? Onze J. C Brak; Jazeker. Ik heb hier namelijk weer een niet aange tekend schrijven van drs. Vinke- stein van Corbulo. Die komt op hoge toon vragen of we ons bij hem even willen verantwoorden waarom wij zijn clubje Corbulo niet noemen naar de fabriek van Dé Stoop die het eerste team sponsort Ik heb drie antwoorden gemaakt. Het eer ste luidt: Beste drsVanwege Dé Stoop. Hartelijke groeten. De twee de luidt: Meneer. WIJ zijn niet ge wend ons beleid bij u te verantwoor den. Dat doet u met uw eigen onver antwoordelijke beleid ook niet. Tot gauw. En de derde: Geachte heer. Helaas kwam uw brief niet ln aan merking voor onze rubriek Lezers Schrijven. Veel succes bij de vol gende poging. Groeten enzovoorts. Mag ik kiezen? Onze J. C. Brak: Nee. Ik heb zelf al voor een telegram gekozen: Niet aangetekend verstuurd dus niet ontvangen. Jammer van de moeite Vlnkensteln. En verder? Onze J. C. Brak. Verder niks lk bereid een artikel voor over het drankgebruik van Dé Stoop, en dat kost veel tijd.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 13