ERVAREN TELEFONISCH ADVERTENTIE ACQUISITEUR geldig™ 5decembe Dagblad Trouw PvdA en CDA kritiseren beslissing minister Pais Jeugdwerkloosheid aanzienlijk erger dan ministerie zegt FAMILIEBERICHTEN HEMA Landelijk ochtendblad Experimenteeraanvragen afgewezen Onderwijs 16- tot 18-jarigen onvoldoende Vrijwilligers willen mensen- in nood helpen" VRUDAG 1 DECEMBER 1978 TROUW/KWARTET P 18 - RHS kunnen van maandag lol en mei vrijdag telefo nisch van 9 00 19 30 uur opgegeven worden op nummer 020-913456 Op zondagavond is drt aHeen mogelijk van 18 00-20 00 uur Dt Heere kent degenen die de Zijnen zij n. 2 Tim. 2:19 B Heden behaagde het de Heere uit ons midden weg te nemen mijn zeer lieve zorgzame vrouw, oioe moeder, groot- en overgrootmoeder Johanna den Boef echtgenote van P. M. Korteweg op de leeftijd van 81 jaar. Roosendaal: P. M Korteweg Dinteloord: L. Korteweg A. E. Korteweg-Littooy Ittenbach (D): W. Korteweg Th. Korteweg-Schaldach Zetten: C. J. van Drïmmelen-Korteweg H. F. van Drimmelen Dinteloord: J. Korteweg A. J. Korteweg-Vroon Etten-Leur: G. C. Kroon-Korteweg G. Kroon Koudekerke (Z.) C. A. Mciresonne-Korteweg J. Meiresonne Klein- en achterkleinkinderen Roosendaal, 21 november 1978. Huize ..Eglantier", Kennedylaan I. De rouwdienst wordt gehouden D.V. op zater dag 2 december a s. om 14.00 uur in de zaal van de Geref. Kerk te Dinteloord. waarna de be grafenis zal plaatsvinden op de algemene be graafplaats te Dinteloord om 14.30 uur. Gele genheid tot condoleren na de begrafenis in de zaal van de Geref. Kerk. Geen bloemen. Donderdag 30 november kwam Mariêtte Joris niet meer naar school. Daar zijn wij erg verdrietig over. Wij wensen Mariëttes ouders, broertje en zusje Gods nabij heid toe Kinderen, ouders, personeel en bestuur van de Da Costaschool, 2e Sweelinckstraat 160, Den Haag. In Zijn ondoorgrondelijke wijsheid nam God, tot onze diepe droefheid, door een ongeval plotseling uit ons midden weg onze lieve zorg zame man en papa, onze geliefde zoon, schoon zoon. kleinzoon, broer, zwager en oom Leonard Erik Plaatzer echt Adriana tgenoot Ja nette van Solleveld op de leeftijd van 24 jaar. A. J Plaatzer-Sollëveld Daniël Janine Familie Plaatzer Familie Solleveld Maassluis. 29 november 1978 van Scorelstraat 36 Correspondentie-adres Adolf van Nassaustraat 26 's Gravenzande. Geen bezoek Geen bloemen De rouwdienst zal worden gehouden op maan dag 4 december om 13.30 uur in de aula van de algemene begraafplaats te 's Gravenzande, waarna de begrafenis zal plaatsvinden. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula van de begraafplaats. Algemene kennisgeving Heden nam de Heer geheel onverwacht tot Zich onze lieve tante Elizabeth Antonla Post op de leeftijd van 75 jaar. Namens neven en nichten: G. W. Post Apeldoorn, 29 november 1978. Canadalaan 35. Correspondentieadres: Bootsmastraat 8, 2722 CR Zoetermeer. Geen bezoek aan huis Geen bloemen. De overledene is opgebaard in het rouwcen- trum van de Monuta Stichting, Loolaan 67 te Apeldoorn, waar gelegenheid is tot tekenen van het register vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur. De rouwdienst zal gehouden worden zaterdag 2 december om 11.00 uur in het kerkgebouw van de Vrije Evangelische Gemeente, Rogge straat 34 te Apeldoorn, waarna om 12.00 uur de teraardebestelling zal plaatshebben op de alge mene begraafplaats aan de Soerenseweg. In Gods glorie ingegaan. Onverwacht is ons ontvallen onze lieve vader en grootvader Ariën Knibbe op de leeftijd van 60 jaar. We voelen ons verdrietig en zullen hem missen. Rotterdam: Arend en Hetty Eindhoven: Gerard en Elly Utrecht: Engelbert en Carla Kanne, België: Ronald en Annemie Utrecht: Hans Amstelveen: Ariën Delft: Engel en kleinkinderen Utrecht, 29 november 1978 Niftarlakeplantsoen 2. Vader is opgebaard in de rouwkamer van de P.C.B., Schoolstr. 12. Gelegenheid om afscheid te nemen zaterdag van 13.30-14.30 uur. Dienst en uitvaart zal plaatsvinden maandag 4 december om 12.00 uur op de begraafplaats „Den en Rust", Frans Halslaan te Bilthoven. Na afloop van de plechtigheid is er gelegen heid de familie te condoleren. „De Heer is mijn Herder". Op Zijn tijd heeft God tot Zich genomen onze lieve zorgzame moeder en oma, Cornelia de Mos, weduwe van Alle Sierts. op de leeftijd van 71 jaar. Best: C. J. Koolsbergen-Sierts N. Koolsbergen Mascha en Alrik Enschede: L. J. Sierts Martijn en Amber Schevtngen: J. P. Sierta Scheveningen, 29 november 1978. „Bosch en Duin", Scheveningseweg 76. Aan het correspondentie-adres, Van Hoorne straat 18, geen bezoek Gelegenheid tot condoleren op zondagmiddag 3 december van 15-16 uur in Bouwcentrum ,,'t Statenhuys", Statenlaarj 78. De rouwdienst in de Immanuelkerk aan de Kranenburgweg 93 wordt gehouden op maan dag 4 december 1978 om 11.45 uur, waarna de begrafenis om 13 uur zal plaatshebben op de Algemene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan. In Jezus ontslapfen onze lieve vader, groot- en overgrootvader Willem van Munster weduwnaar van Femia Borger op de leeftijd van 76 jaar. Hoewel zijn geest de laatste tijd om sluierd was, wist hij zich met zekerheid een kind van God." Grijpskerk: H. Beuze-van Munster Nieuwegein: W. van Munster A. F. van Munster-Datema Laag-Zuthem: A. W. van Munster Ermelo: H. de Graaf-van Munster J. F. de Graaf Laag-Zuthem: H. van Munster F. G. van Munster-Teusink Ermelo: F. van Munster Laag-Zuthem: L. van Munster. J. van Munster-Roesink klein- en achterkleinkinderen 30 november 1978 Kolkweg 28 8055 PV Laag-Zuthem Gelegenheid tot condoleren zaterdag van 19.00 tot 20.00 uur in het gebouw „Het Trefpunt" Kolkweg 22. Laag-Zuthem. Een dienst van woord en gebed zal D.V. wor den gehouden maandag 4 december a.s. om 12.30 uur in de Gereformeerde Kerk, Kolkweg 29 te Laag-Zuthem, waarna de begrafenis op de Algemene Begraafplaats te Heino zal plaatshebben. Geloofd zij God met diepst ontzag. Psalm 139 onberijmd Gezang 463 In vol vertrouwen op zijn Heer en Heiland is na een paar maanden van ernstige ziekte van ons heengegaan mijn innig geliefde man, onze lie ve vader en opa Geert Faber op de leeftijd van 59 jaar. Zuidland: J. Faber-Oosterhof Dordrecht: G. H. Vos-Faber J. J. W. Vos Wim Jacqueline Gerard Eiloth (Israël): F. M. Faber Z. Rotem (verloofde) Zuidland, 29 november 1978. Julianastraat 69. Geen bezoek Geen bloemen Geen toespraken De rouwdienst zal D.V. worden gehouden maandag 4 december a.s. om 1.30 uur in de Gereformeerde Kerk aan de Wilhelminastraat te Zuidland, waarna de begrafenis zal plaats hebben op de algemene begraafplaats te Zuid land. Vertrek vanaf de kerk om 2.00 uur. Na de begrafenis is in de zaal van de Gerefor meerde Kerk gelegenheid de familie te condo leren. In de hope des Eeuwigen Levens ging van mij heen, mijn innige geliefde man Johann Georg Heinrich Christian Tuinder geboren te Rotterdam op 14 oktober 1896. In leven en werken beleed hij zijn geloof. C. M. H. Tuinder-Hagelen Arnhem, 26 november 1978 Breitnerstraat 6 De teraardebestelling heeft in besloten kring plaatsgevonden. Precies op 'tjuistf moment helpt de HeiT Sinterklaas met deze charmante vrouwelijk! kado-ideëen. Verrukkelijke gev teerde dusters voor dt vroege winterse ochte den en thuiselijke avonden. Prachtige kwalitei pol/katoen, m 2 verscl lende bloemdessins e leuke elegante model Allerlei kleuren. Maten 38/40 t/m 46/48 Eigenlijk zijn deze dusters normaal al bijn kado voor 55,-, maar alt Sint-surprise JUWELEN, GOUD en ZILVER •IN- EN VERKOOP H. W. DAMES Kruisstraat 19 Tel. 023-320481 Haarlem (bl| de Ridderstraat) KENNISGEVING Gedeputeerde Staten van Utrecht maken bekend, dat van 15 december 1978 tot 15 januari 1979 in het gebouw van de provinciale griffie. Kromme Nieuwegracht 49 te Utrecht (kamer P101), alsme de ter secretarie der gemeen te Zeist, van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 14.00 uur tot 16.00 uur, ter inzage ligt de aan vraag van de Vereniging Jo hannes Stichting, houdende verzoek om ontheffing inge volge de „Verordening be scherming natuur en land schap provincie Utrecht" tot het hebben van een stort plaats van grof afval, op het terrein aan de Kampweg, 200 m ten oosten van de Kerk- laan. kadastraal bekend ge meente Zeist, sectie C, nr. 1048 en 1049. Eventuele bezwaren tegen het verlenen van de gevraag de ontheffing kunnen tot 15 januari 1979 schriftelijk wor den gericht aan gedeputeerde Staten van Utrecht, Achter Sint Pieter 20 te Utrecht. Zij die schriftelijk bezwaren in dienen kunnen verzoeken in de gelegenheid te worden ge steld hun bezwaren monde ling toe te lichten. De praktijk van wijlen W. L. Andriese, arts, wordt voortgezet door J. H. Holewijn, arts Willem de Zwijgerlaan 365. Amsterdam, tel. 840258. Spreekuur 8-9 uur en volgens afspraak. Wij zoeken voor ons landelijk verkoopteam een Hij/zij zal met grote mate van zelfstandigheid contacten onderhouden met adverteerders en reclamebureaus. Kennis van moderne reclameplannings technieken strekt tot aanbeveling. Wij bieden: goede secundaire arbeidsvoorwaarden en een goed salaris. Voor meer informatie 020-913456, toestel 798. Vraag naar Herman van Linden. Schriftelijke sollicitaties aan Dagblad Trouw, afdeling personeelszaken t.a.v. Mevr. L. Witmer, Wibautstraat 131, Amsterdam. Zeer bedroefd maken wij het overlijden be kend van Richard Henry Beaujon op 29 november. F. Beaujon-Penninga Richardine Rudi Santa Cruz 31 Aruba Dankbetuiging Daar het ons onmogelijk is een ieder persoonlijk bedanken voor de betoonde belangstelling en de v< blijken van medeleven, zowel persoonlijk als schr telijk, na het plotseling overlijden van mijn lie Jfj man, onze zorgzame vader en opa Hendrik van der Wei betuigen wij U, langs deze weg, onze hartelijke dan, uit aller naam mevrouw J. van der Wei-van der Lugijjj De Lier, december 1978. d< Van onze onderwljsredacUe DEN HAAQ/AM8TERDAM Zowel de CDA- als de PvdA-fractie in de Tweede Kamer hebben kritiek op de afwijzing door minister Pais (onderwijs en wetenschap pen) van experimenteeraan vragen van de Universiteit van Amsterdam. Bij de be handeling van de begroting van onderwijs omstreeks half december zullen zij de minis ter daarover aanspreken. Zoal* bekend wil minister Pais dat alle vakgroepbesturen aan de Am sterdamse universiteit worden inge richt in overeenstemming met de wet Om dat gedaan te krijgen zal hij zonodig het college van bestuur de bevoegdheid van regeringscommissa ris geven. Vervolgens heeft de minis ter ook alle aanvragen om te mogen experimenteren met andere be stuursvormen afgewezen Vooral deze laatste beslissing is in politiek Den Haag slecht gevallen. Het Kamerlid Deetman (CDA): ..Het is merkwaardig dat de minister de aanvragen allemaal afdoet met het zelfde argument, namelijk dat de kwaliteit en het niveau van het on derwijs hieronder lijden. Dat maakt op ons niet de indruk, dat hij de verschillende aanvragen zorgvuldig heeft beoordeeld. WIJ zullen hierover zeker vragen stellen." De fractie van de Partij van de Ar beid bleek gisteren eveneens kritisch te staan tegenover de harde lijn van minister Pais. Ook deze fractie be grijpt niet hoe Pais zeer verschillende verzoeken alle met hetzelfde argu ment kan afwijzen. Overigens keuren belde fracties de bezetting van uni versitaire gebouwen af. De bezetters van het Maagdenhuis zetten hun actie niettemin voort. Er ligt al een programma van activitei ten klaar voor het komende weekein de. Men overweegt voor volgende week een algemene colleges taking uit te roepen. Het college van bestuur van de Uni versiteit van Amsterdam weigert met de bezetters te overleggen. Het colle ge beraadt zich wel op de mogelijk heid tegen het besluit van minister Pais in beroep te gaan. Aan de Vrije Universiteit is inmiddels het gebouw van de subfaculteit peda gogie en adragogie bezet Ook hier is de vertegenwoordiging van studen ten en tijdelijke medewerkers in vak groepbesturen Inzet van de actie. De sociale faculteit in Rotterdam is nog steeds bezet uit protest tegen de plannen voor studieverkorting. Oud voor nieuw. In de rijksweg Gor- kum-Breda is met gebruikmaking van zes oude Moerdijkbrugdelen weer een „stukje file op de weg" verminderd: ter hoogte van Keisers- veer is de brug over de Bergsche Maas vanaf vandaag tweebaans. Te vens beeft elke brug naast de twee rijstroken een fietspad en is tussen de bruggen een vier meter brede zgn.landbouwbrug gebouwd. De oude brug van 1931 was slechts 8,5 meter breed, de nieuwe 35 meter (en 287 meter lang). (Luchtfoto Capital press) Van onze verslaggevers NIJMEGEN/UTRECHT De werkloosheid onder zes- tien- en Zeventienjarigen is erger dan de cijfers van het ministerie van sociale za ken doen vermoeden. Dat is de conclusie van een rap port van het Nijmeegs in stituut voor toegepast soci ologisch onderzoek. Uit het onderzoek blijkt dat de werkloosheid onder deze Jongeren drie keer zo hoog is als die onder de totale bevolking: vijftien pro cent tegenover vijf procent Hoe wei steeds meer zestien- en zeven- tienjarlgen verder dagonderwijs blijven volgen, gaat een flink deel toch van school Vorig jaar waren dat er 160.000. De meesten komen van het lager beroepsonderwijs en de mavo. Meisjes en kinderen uit lagere inkomensgroepen zijn over vertegenwoordigd Gat De Nijmeeges onderzoekers con stateren dat er een groot gat zit in ons onderwijsstelsel. De gedeelte lijke leerplicht wordt op ruime schaal ontdoken, omdat de be staande opleidingen te weinig aantrekkingskracht hebben. Op de arbeidsmarkt kunnen de jonge ren moeilijk werk vinden. Doordat de werkgevers ruim keus hebben, is er een harde selectie. Een achttal organisaties op het gebied van onderwijs aan werken de Jongeren heeft gisteren gepro testeerd tegen de grote bezuini gingen in deze sector. Alles bij elkaar wordt er volgens deze orga nisaties meer dan honderd mil joen gulden onttrokken aan het onderwijs voor zestien- tot acht tienjarigen. „Dit betekent dat meer dan dertig procent van de totale bezuinigingen op onderwijs wordt afgewenteld op de zestien tot achttienjarigen." De conclusie van de organisaties is dan ook dat de jongeren geen voorrang meer hebben in het be leid van deze regering. „In het regeerakkoord van WD en CDA stonden nog mooie woorden, maar de praktijk die uit de rijksbegro ting voor 1979 blijkt is daarmee faliekant In tegenspraak." Van een onzer verslaggevers AMSTERDAM - „Er bestaat gr behoefte aan therapeutische hulp mensen die In geestelijke en ma schappelijke problemen zijn geraa zoals onlangs weer bleek uit de se .Help', die de KRO voor de televi E uitzond", aldus de stichting voor vr willige psycho-sociale hulpverlenii Mensen die om deze hulp vragen wi jj den geregeld met pillen naar hi gestuurd, terwijl een paar goede sprekken en zinvolle adviezen d ij wijls al een verandering ten guns 1- kunnen bewerkstelligen. Die begel ding in het zoeken naar dingen B' het leven zin geven wordt te weii f1 geboden. Een aantal studenten die een opl ding tot hulpverlener volgt he daarom de stichting voor vrijv psycho-sociale hulpverlening richt. Op deze manier wil men i son In psychische en sociale no helpen. De studenten bieden bege" ding aan binnen het kader van 1 stage, werken onder toezicht van roepskrachten en vragen voor df hulp geen financiële vergoeding. Doel van de stichting is niet om professionele hulp te vervang» tr maar deze te ondersteunen en I zodanig een zinvol alternatief te bi den. wanneer de gevraagde hulp m beschikbaar IS. De stichting is gev< n tigd op het adres Herengracht 481 Amsterdam (tel. 020-243030), w« k. men voor een eerste gesprek terec kan. Daarna kan verder worden g praat met medewerkers In versch u lende plaatsen in ons land. h

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 20