Alleen in de Hema. Uit brieven van lezers VANAF Ten minste 4 mini-lezers zoeken nog naar een keukenverwarming Bel. 020-936868. HEMA ANDERS: C&M- U toch VRIJDAG 1 DECEMBER 1978 TROUW/KWARTET P 6 - RHS baas in eigen bulk en zorg er dan ook voor anderen niet in moeilijkheden te brengen door ingrepen te moeten ver richten. die gericht zijn tegen het leven! Deze rutonek is uitsluitend bestemd voor korte reacties op in deze krant gelezen berichten artikelen en commentaren, en met voor epen brieven, gedichten, oproepen ot reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht :e worden) De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor Hierover ot over het met plaatsen (meestal door ruimtegebrek) kunnen wij helaas niet corresponde ren. Brieven adresseren aan Secretaris hoofdredactie Trouw. Postbus 859,1000 AW Amsterdam. B»j publikatie worden naam en woonplaats van de schrijver Poeldijk J. C. Kohier Abortus (18) Abortus (16) Maandagavond heeft Hannie het zelf gezegd. Hannie van Leeuwen, tot dan voor mij één brok evangelisch ge ïnspireerde integriteit Ze ziet wel wat in het abortusvoorstel van het kabi net Van Agt Ze-is dus niet principieel tegen abortus, ook niet na drie maan den; ze heeft alleen één fout gemaakt, zegt ze. Samen met Til Oardeniers. Dries van Agt en vele andere politici van het ethisch réveil trok ze in de verkiezingscampagne het land door, roepende, dat wie tegen abortus was, op het CDA moest stemmen. Niet op de progressie ven. want die waren er vóór en niet op het GPV of Klaas Beuker, want die konden er niet feller tegen zijn dan het CDA. Dat mes sneed dus aan twee kanten. De fout van Dries en Til en Frans en Hannie is dus niet. dat ze er nu vóór zijn, want zeggen ze, in dit verdeelde land zul Je altijd een pact met de anders denkende moeten sluiten. Nee. hun fout. zegt Hannie. is dat ze er vóór de verkiezingen zo n punt van gemaakt hebben Ik zeg liever, dat ze hun heilige verontwaardiging over de be dreiging van het ongeboren leven hebben voorgewend, dat ze het gewe ten van hun kiezers hebben mis bruikt in een doodgewone strijd om politieke macht, dat ze het zoveelste bewijs hebben geleverd, dat het be staan zelf van het CDA. bij gebrek aan ..zedelijke concurrentie" een aan slag is op de geloofwaardigheid in de politiek en een bedreiging van het vertrouwen in de parlementaire de mocratie. Dezelfde groep, die uit principiële overtuiging nee zegt tegen abortus moet dit tegelijkertijd tegen de kern bewapening zeggen. Met evenveel recht kan gesteld worden, dat men tegen Gods Uefdegebod ingaat, wan neer men die kinderen geboren laat worden in een wereld waar een kern oorlog ais een dreigende wolk boven hun hoofden hangt. dacht worden, al of niet nog in leven. Daaraan dient een einde te komen. De vrijuitgaanden kunnen zich dan opgelucht en gerehabiliteerd achten. En de collaborateurs worden open baar. Zonder die volledige openbaar heid gevoelen alle zich (geestelijk) vrij voelende Nederlanders zich bele digd, gemanipuleerd en als onmondig behandeld. Kamer, nu een ethisch réveil! Laat niet langer met je sollen. Je wordt achter Je rug hartelijk uitge lachen door wie er meer van weten en in hun vuistje lachen. Het is zeker nog een actuele zaak, waarvoor de huidige regering volledig verantwoor delijk is. Zeist G. J. Uitman Waddinxveen W.J. Kuyt Den Dolder J. A. van de Sande Abortus (17) Hoe is het mogelijk, dat er voorstel len komen om abortus in het zieken fondspakket op te nemen? Allen, die meebetalen aan het ziekenfondspak ket maken zich dan mede schuldig aan het doden van ongeboren leven! Abortus kan alleen worden toege staan. wanneer het leven van moeder of kind in gevaar is. Wanneer groepe ringen abortus legaal willen maken, dan zullen zij daarvoor óók een speci ale verzekering in het leven moeten roepen, die mensen voor deze ingreep wil verzekeren. Het is, onmogelijk, de gemeenschap verantwoordelijk te stellen voor de gevolgen van ondoor dachte geslachtsgemeenschap. Blijf Velser affaire (3) Je kan toch Je oren niet geloven als Je hoort dan de archiefwet openbaarma king van een dossier of rapport ver biedt? Die is toch niet van toepassing op weerzinwekkende aanslagen op de vrijheid van de Nederlandse staat? Dat het landsbelang publikatie niet toelaat. Het is precies omgekeerd; dat eist die. Het is mij een raadsel dat de hele volksvertegenwoordiging blijkbaar dergelijke drogredenen en kinderlijk-onnozele praatjes en leu genachtige smoesjes slikt. Zij eisen nu eindelijk open kaart. De put moet tot op de bodem schoon komen. Naar wat er dan eventueel nog aan ondui delijkheden rest. worde een parle mentaire enquête gehouden, een recht van de Kamer. Het lijkt wel. of zo'n onderzoek de grootste natuur ramp is, die zich denken laat, terwijl het Juist het laatste en doeltreffende dwangmiddel is. Als die olt geboden is, dan nu. Thans kan iedereen ver Velser affaire (4) Het voormalige Tweede-Kamerlid J. H. Scheps wil openheid en geen ge heimzinnigheid. Hij wil publikatie van het rapport-Vers teeg over de Vel ser affaire. Ik. als commentator van het Hollands Diep. een blad dat ver dwenen is omdat Holland niet zo Diep was en nu bezig als eenmans bladschrijver van het blad „The Dai ly Invisible", wii een paar vragen stel len. Ten eerste. Als Scheps aandringt op publikatie en hij beweert door de telefoon dat hij geen publlkatiever- bod heeft, waarom publiceert hij dan niet? Het eigendom en het algemeen belang zijn toch zaken die afgewogen moeten worden? Ten tweede. Wat is het belang dat Scheps aandringt op publikatie. als hij zegt zelf niet te willen publiceren? Hij. als wijze oude re man van een generatie, die weet wat niet en wel verzwegen moet wor den, dringt op publikatie aan, maar zwijgt Is er niet Iets draaierigs in het betoog van de heer J. H. Scheps? Zo kan ik het ook. Laatste opmerking: Vindt de heer Schels niet dat hij zich zo ongeloofwaardig maakt? Amsterdam Julius Vischjager VU-ziekenhuis Om de indruk weg te nemen als zou in het V.U.-ziekenhuis de patiënt enkel als voorwerp voor wetenschappelijk handelen worden bekeken, voel ik mij gedrongen te reageren op de pu bliek geuite klachten van een groep verpleegkundigen in ..Trouw" 24 no vember. Als ex-patiënt is mij de her innering lief, een herinnering die te ruggaat op een verblijf van tien we ken waarvan de meeste in hoogst ernstige toestand, dat in het V.U.- zlekenhuls naast en achter het me disch team (dat mij waarachtig geen onderzoek heeft bespaard) een pasto raat werkzaam is. dat het heil mag aanreiken aan wie maar horen wil. Dat dit mede mijn genezing heeft bewerkstelligd, staat voor mij vast. Zolang de geestelijke verzorging die biddende toewijding ondervindt, zal ook de in eigen netten verwarde we tenschapper met barmhartige hand bevrijd kunnen worden en zal er een weg te vinden zijn, die zelfs de meeste geschokte verpleegkundige ultne- mender voorkomt dan het publiek protest. Amstelveen van het onwettige regiem van Smith en zijn zwarte handlangers Muzorewa en Slthole. Van de synode van de gereformeerde kerken zou iets anders verwacht mogen worden, nl. In navol ging van Jezus staan aan de kant van de ontrechten en vervolgden. Den Haag Gerrit Schellingerhout Word wakker Protestants Nederland! Word wak ker! Voetje voor voetje zien we de eigenlijke bedoelingen van de RK- partner in het misschien komen de CDA duidelijker worden! Heel langzaam aan wordt de AR en CH invloed in het CDA teniet gedaan! Nu zijn alle sleutelposities door roomsen in het CDA bezet: Steenkamp. Van Agt, Lubbers. ARP, word wakker. Blijf uzelf, ondanks het feit, dat pro minente protestanten zijn wegge werkt. Boersma. Aantjes, Van Leeu wen. Wie volgt? Rotterdam J. van Grondel den in het Jongste verleden oo dergelijke patriottische fronte werden altijd door dezelfde macht gesteund. Ze kwamen v Laos, Cambodja, Vietnam, Moz que. e.d. En wat was het eerst deze „fronten" deden als ze a macht kwamen? Hun tegensta uitroeien en de ergste tegenst was altijd nog de ware kerk aacht er in de oorlog aan o Winterhulp of het Duitse Rode te steunen"3 En dat waren toch l lingen die ook een humanitaii beoogden. Aalten L. van de C J. Bosch Synode Speciaal fonds Begin dit Jaar besloot de synode van de gereformeerde kerken de opschor ting van de aanbeveling tot steun aan het speciale fonds ter bestrijding van het racisme te laten vervallen. Uit dit fonds wordt door de wereldraad van kerken een gift gedaan aan het patri ottisch front. De synode betreurt deze gift. Het lijkt wel een gewijzigde versie van de processie van Echter- nach, één stap vooruit, één stap te rug. De keuze van de synode houdt in een politieke stellingname ten gunste In de dagbladpers van 23 november j.l. konden we lezen dat de Gerefor meerde synode besloten heeft extra steun te verlenen aan het IKV (inter kerkelijk vredesberaad) ten bate van de actie: „Help de kernwapens de wereld uit, te beginnen uit Neder land". Een door de linkse partijen (o.a. CPN, PSP. e.d.) zeer aanbevolen actie. In de dagbladpers van 25 november lezen we dat dezelfde synode de gift aan het Patriottisch Front in Rhode- sië alleen maar „betreurt". We ken Kamerdebat (5) Veel fouten, tijdens de oorlo maakt door mensen die niet foi ren, hadden voorkomen kunner den wanneer de regering duid richtlijnen had gegeven toen he kon. Wat doet de huidige rej met het oog op de toekomst, w een communistische bezettinf danks de kernwapens, ook niet onmogelijkheden behoort? wordt over de gevolgen van een oorlog gedacht? Een land da kernwapens heeft kan kernw aanval verwachten. Die zal ni leen ontelbare doden en gewo tot gevolg hebben, maar alles za zo ontredderd zijn dat de verzo van de vele onherstelbaar gekwe onmogelijk is. Is de regering d naar Amerika uitgeweken of trai zich eerst nog te bezinnen op d< gelijkheden om het lijden te vei ten? Misschien is het gefor beëindigen van het lijdende levi enige mogelijkheid die dan nog blijft. Gelegenheid voor een ki debat over euthanasie zal er dax ter niet meer zijn. Rotterdam A. P. de W Voor een heerlijk avondje: Grote roomboteramandelletters van de Hema. Bereid met roomboter en gevuld met zuiver amandelspijs. Elke dag weer vers uit onze eigen banketbakkerij. Een letter M van 360 gram kost slechts 5.-. Onze reuze M van 540 gram met meer dan 7,- Dank u Sinterklaasje' s De heer A Teunisse. Sleutelbloemstraat I3hs. te Amster dam had zijn keuken verbouwd en ontdekte toen dat er voor zi|n keukenverwarming geen plaats meer was Op zaterdag 18 november plaatste hi| een mini-adverten- tie (kosten 18.45) met volgende tekst Tk KEUKENVERWARMING op gas. als nieuw Com pi 150 Tel 020-270243 Direkt kwamen de reacties en op maandag was de koop gesloten. Minstens 4 mini-lezers zoeken nog naar een keukenverwarming. Heeft u er één te koop? Plaats dan een mini-advertentie uw mini doet de rest. Bovendien, denkt u eens aan al die andere dingen, die u met meer gebruikt, zoals gereedschap, speelgoed, kle ding enz Een vrouw kleedt zich anders voor de uren van haar andere leven. Wijnglazen tinkelen anders dan afwas-kopjes. Kaarsen stralen anders dan de beeldbuis. Bij paté voer je een ander gesprek dan boven de piepers. En hoe heerlijk anders is jezèlf opmaken dan de bedden Dat andere leven vraagt om een andere jurk, orn, 'n nieuwe japon. Linksboven: Zwarte japon van heel fijn ge - structureerde, 100% polyester. Zwart-op- zwart glanst een prach tig bloemmotief. Zeer chic! Met moderne schouderbelijning en -natuurlijk- geheel ge voerd. 38-46 98: Rechtsboven: Japon van polyester crêpe met een lichte, horizon tale structuur. De taille is aangerimpeld en daarboven werd een blousend effect ge creëerd. In feestelijk zwart en geheel ge voerd. 38-48 98: Onder: Feestiapon die spontaan èn gedistin geerd tegelijk is, wel licht door het ongewo ne, schilderachtige bloemdessin. Een riempje omsluit deze geheel gevoerde ja pon van 100% viscose crêpe. 40-48 120: (componist-pianist) "Een mooie vrouw, mooi gekleed op 'n sfeervolle party is muziek voor de rechterhand. Dan zwijgen de linkse bassen, dan tinke len de tonen rechts hoog en vrolijk. In een stralend majeur!"

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 10