wente en feyenoord leurloos SNVB HOOPT OP ONDERLING OVERLEG chouderklopjes voor Sparta Cor Brom vindt snel excuus nsveld mist strafschop 'M J. iffg -J m vim, mi _NDAG 27 NOVEMBER 1978 SPORT TROUW/KWARTET 9 onze sportredactie dST/AMSTERDAM Het be- r van de Koninklijke Neder- 6e Voetbal Bond heeft, ge- k makend van artikel 18 van .algemeen reglement, besloten 1 besluit van de sectie betaald Ibal over de shirtreclame op te 'r rten. Het bondsbestuur hoopt tussentijds overleg een oplos- ;st oplevert. Gebeurt dat niet dan JJ lit besluit op 9 december aan de l® Isvergadering worden voorge- n bondsbestuur gaf vrijdag- la id na overleg in Zeist een com- lique uit met de tekst: „Ge- 'r 1 -d de bandopname van de alge- '^ie vergadering betaald voetbal november J.I., het verslag de KNVB-delegatie van de be ding van deze delegatie en af- iardigden van de FBO, de JCS en de WON met de staats- '^Jetaris van CRM d.d. 23 novem- en gelezen het desbetreffende bericht, schort het bondsbe- HEDE Het bedroevend kleurloze partijtje FC Twen- J^yenoord (0-0) behoorde gistermiddag ai een half uur tot erleden, toen De penalty nog steeds het onderwerp van :*tek was. Bij gebrek aan beter, werd het bijkans enige ïotierijke moment van de wedstrijd tot de allesoverscha- nde gebeurtenis van de dag opgeblazen. si 1 stuur van de KNVB krachtens arti kel 18 van het algemeen reglement het besluit betreffende de shirtre clame, genomen in de algemene vergadering van het betaalde voet bal van 18 november, op. Indien in tussentijds overleg niet tot een voor alle betrokkenen aanvaardba re oplossing wordt gekomen, zal voornoemd besluit, zulks overeen komstig artikel 18, lid 4, van het algemeen reglement aan de bonds vergadering van 9 december a.s. worden voorgelegd". Wat simpeler gezegd: achteraf be luisterd waren de meningsver schillen over shirtreclame niet zo groot als gesuggereerd en zeker nu de staatssecretaris zoals overi gens wel te voorzien was de subsidie op de tocht heeft gezet, moeten we alles toch maar snel herzien. De voormannen van de FBO die de aktie op touw hadden gezet, worden op die manier door de KNVB stevig op hun nummer gezet. Meuleman in een toelichting die helemaal duidelijk maakt hoe de KNVB er aan de top over denkt: „Wij hadden geen keuze." „Ik heb direct al geconcludeerd dat de standpunten van de diverse groeperingen niet ver uit elkaar Jagen. Iedereen wil de shirtreclame invoeren. Maar eerst moet je dan nagaan of het wel kan. Als je op grote problemen stuit, dan moet je het niet doen. Na het bekend wor den van de zienswijze van staatsse cretaris Wallis de Vries stond vast, dat we ons niet mochten vastleg gen dat op 1 juli shirtreclame moest zijn ingevoerd (dat is precies wat de afgetreden sectiebestuurle den ook vonden, red.). Dat kan in de eerste plaats niet ten opzichte van de overheid, nadat Wallis de Vries zei: 'Onderzoek alles en be houd het goede'. En verder, straks zal men in de Tweede Kamer zeg gen: wat doet die KNVB nu weer, laten we de subsidie maar in trekken." Alle leden van het bondsbestuur stonden achter het besluit tot op schorten. Ook de Hagenaar Her man Ch< - »r. die zich tijdens ae vergadnmg sulidair met de clubs had gcioond. „De heren Hogewo- ning en Zwikstra," aldus Wim Meu leman, „waren ook bij het gesprek aanwezig. Zij hebben niet aan de stemming deelgenomen, omdat zij zijn teruggetredén en slechts lo pende zaken afhandelen." Jo van Marle, eerste vice-voorzit- ter van de KNVB, over de beslis sing van het bondsbestuur tenslot te: „Uit de discussie van ruim één uur die aan de stemming vooraf ging, blijkt dat men overleg wilde met het budgetbewakingsinsti tuut, de spelers en de invoering van de shirtreclame per 1 juli a.s. De beslissing geeft gewoon niet juist weer wat de afgevaardigden had den willen besluiten." De problematiek van het betaalde voetbal stond dit weekeinde ook bij de amateurs centraal. Zaterdag vormde tijdens hun algemene ver gadering in het KNVB-sportcen- trum van Zeist de kwestie van de shirtreclame bij de profsectie een voornaam onderwerp van gesprek. Voorzitter Jo van Marle lichtte in zijn openingswoord toe, waarom het overkoepelende bondsbestuur, waarvan hij deel uitmaakt, het be sluit van het betaalde voetbal om per 1 juli 1979 shirtreclame in te voeren vrijdagavond had opge schort. De Rotterdammer Troost bena drukte tijdens de rondvraag dat er zich wel degelijk grote problemen kunnen voordoen. „Stel dat in het betaalde voetbal geen overeen stemming wordt bereikt, dan blijft het thans opgeschorte besluit tot invoering van shirtreclame be staan." Hij vreesde dat in de bonds vergadering, waar het amateur voetbal en het betaalde voetbal, eenzelfde aantal stemmen hebben, een patstelling bereikt zou worden. „Op die vergadering moeten wij ci.jdanu' ken of de shir'recla me er I of dat dit al het boud- pestuur opgesch ort* uit w< dl verworpen. Een jne meerderheid is voldm .ide. heb dan niet meer de ge.egenluuil te spreke o\ er de ontstane situatie met de voltallige alrcmene vorra- dering van h ai. turvoetbal, betoogde de Rotterdammer voorts. Jo van Marle reageerde daarop met de mededeling dat, als het betaalde voetbal tevoren zelf niet op de be slissing terugkomt, nog voor de bondsvergadering een buitengewo ne algemene vergadering van het amateurvoetbal komt. Daar kun nen de dertig leden uit die groepe ring, die tevens lid zijn van de bondsvergadering, kennis nemen van het standpunt van de amateur- afgevaardigden. Tijdens de algemene vergadering van de amateurs werd Jo van Mar le voor een periode van drie jaar herkozen als voorzitter, de heren Remmers en Den Doelden tot lid van het sectiebestuur. Eredivisie Den Haag—Ajax SpartaAZ '67 NECHaarlem MVV-Go Ahead Utrecht—PSV PEC—VVV N AC—Vitesse Twente—Feyenoord VolcndamRoda JC Roda JC Ajax PSV AZ '67 Feyenoord Sparta MVV Twente Go Ahead Utrecht PEC NAC NEC Haarlem Den Haag Vitesse Volendam VVV 2—3 0—1 2—1 2-2 3—2 14 9 4 1 22 29-11 14 9 2 3 20 34-10 14 9 2 3 20 29-10 14 8 2 4 18 44-24 14 5 7 2 17 18- 7 14 7 2 5 16 19-17 14 6 4 4 16 14-16 14 4 7 3 15 18-13 14 5 5 4 15 19-17 14 4 4 6 12 23-27 14 2 8 4 12 11-17 14 3 6 5 12 17-27 14 2 7 5 11 12-20 14 3 5 6 11 12-28 14 2 6 6 10 11-19 14 2 6 6 10 16-31 14 2 4 8 8 15-24 14 2 3 9 7 8-31 Zaterdag: AZ '67-FC Dm Haag. Oo Ahead-NEC. PSV MW. Ajax-FC Volendam Zondag: Haariem-öparta. FC VW-FC Utrecht. Vitesse-PEC. Feyenoord NAC. Roda JC-FC Twen- Matty Verkamman ialty. Achttien minuten waren te spelen toen de kou even irdreven. De voor Van der Lem len Harry Melis ging op rechts een pass van Houtman aan. ëï-aanvoerder Epi Drost taxeer- i^ituatie als link en deed min of :n poging de Feyenoorder te vjfren. Met een vreemde bewe- irijdelde Melis dat plan en het vervolgens bepaald de schijn t hij toen de zwaarste overtre- waardoor Drost op zijn n vam te staan. Jan Beek, weer en zwakke scheidsrechter, liet pjel doorspelen en werd secon- overrompeld door woeden- lentenaren, toen hij overtredin- trnen het strafschopgebied van i^n Van Gerven (pakte Melis bij *n- en Wildschut (tikte de aan tegen de enkels) op het oog een strafschop waard vond. oihut later: „Ach, als je in zo'n maar even iets voelt, dan wil ^aanvaller wel vallen, terwijl ik ej feite niet kon ontwijken. Maar Np Epi eerder natuurlijk wel van zaken, zoals hier om en. werd in doorsnee wel door rokkenen bevestigd. Maar de kelijke chaos in zo een geval niet minder om. De kleine ïïgaf de grootste oproerkraaier peg) maar een gele kaart. Over- ter: „Ik begreep niets van die man. Ik hield alleen Epi maar van hem weg. Even later zei hij tegen mij: „Bescherm Drost eens een beetje te gen zichzelf". Dan het vonnis. Aad Mansveld, even eerder in de liesstreek geblesseerd geiaakt, achtte zich nog bekwaam genoeg, negeerde de tweede specia list van de stip Melis zelf en trotseerde het geloei in Diekman. Echter, zijn schot was wel hard, maar zwak gemikt: over. Wanneer Beek een vent was geweest, had hij de strafschop nog over laten nemen, want toen Mansveld zijn aanloop nam, werd door de Twentenaren het echt Hollandse staaltje van sportivi teit gooien met kluiten, indertijd door provo Van Hanegem gelanceerd weer eens aangesproken. Veel scheidsrechters zijn evenwel rare mannen, dus was het voor de thuis club lachen geblazen. Van Gerven deed dat het hardst, wat hem overi- geas snel verging, want toen hij er nog een a-collegiaaal bedankje aan het adres van Van Mansveld bovenop deed, werd hij door het Haagse ban- dietje krachtdadig in de ballen ge knepen. En dat deed de goalie gerui- m-ï tijd naar adem happen. De hele heisa beheerste later de com mentaren. Dat was dus niet zo gek, want het voetbal zelf was van een armetierig niveau. FC Twente, dat zo graag verlost wil worden van het eti- Aad Mansveld verknalt Feyenoords beste kans tegen FC Twente. Zijn strafschop mist doel terwijl doelman Van Gerwen naar de verkeerde kant uitvalt. ket „schaakvoetbal zonder avon tuur", toonde aanvankelijk nog wel wat riskante aanvalslust. In de veer tiende minuut leverde dat al de vol gende situatie op: door balverlies vier Feyenoorders (Van der Lem, Hout man. Peturson en Van Til) tegen drie spelers van FC Twente (Drost, Strijd- veen en Van der Vall), wat overigens met een ordinaire doeltrap voor Van Gerven eindigde. FC Twente wilde dus wel, maar kon met uitzondering van de vaardige at leet Thoresen geen potten breken. Sanchez Torres was in de aanval te licht, Bos is na zijn knieoperatie nooit meer de oude geworden en de beperk te spits Gritter is zelfs al tot de inval- lersrol veroordeeld. Trainer Kohn kent zowel op het middenveld als in de achterhoede eveneens voldoende problemen. Aankoop Otto was ook tegen Feyenoord een zwakke en voor al trage schakel, terwijl hij toch voor namelijk met de ook al zo diep wegge zakte Notten had te maken. Thijssen leek in 1975 na zijn topprestatie in het Nederlands elftal tegen Polen (3-0) op weg naar een gouden toekomst, maar het kap- en draaiwonder uit de Cör- ver-school is sindsdien eerder achte ruit dan vooruit gegaan. Ook gisteren kwam het er bij de dunne schakelspe ler niet uit, waardoor de beste acties, ook al bij afwezigheid van de gesle pen maar geblesseerde routinier Pahlplatz nog uit de voeten van Van der Vall kwamen. Kohns andere nieu weling van dit seizoen, rechtsback Strijdveen, blijkt ook al geen verster king. Hij is onzeker in het duel en zijn combinatievermogen valt tegen. Wildschut doet het als aanvallende linksback beter, maar de internatio nal is als verdediger nog steeds vrij gemakkelijk uit te spelen. Van der Lem bewees dat gisteren weer eens een enkele keer. Dat brengt het verhaal op Feyenoord en dat was tegen FC Twente ook geen opwekkend verhaal. Iedereen werkte keihard bij de Rotterdamse ploeg in opbouw, maar veel intelligentie werd er ook niet aangedragen. De afwezig heid van Wim Jansen (spierblessure) deed zich weer eens pijnlijk gelden. Het hield in dat het middenveld Van Til. Notten. Stafleu praktisch geen bruikbare bal aan de kansloze frontli nie afleverde. Trainer Jezek na afloop terecht: ,,De aanval was niet goed. maar dat was niet alleen de schuld van die aanval". Verdedigend zit Feyenoord, dat in de Kuip nog geen goal tegen heeft gekre gen. echter goed in elkaar. Treijtel keepte uitstekend en de technische back Wijnstekers was zowel defensief als offensief de beste. Zijn inzicht werkte alleen niet erg aanstekelijk op de rest. En zeker niet op Mansveld, wiens opbouwende activiteiten prak tisch altijd balbezit voor FC Twente betekenden. Het bleek in die gevallen slechts om hulp van de lamme aan de. blinde te gaan. FC Twente: Van Gerven: Strijdveen. Drost. Over weg. Wildschut. Otto. Van der Vall. Thijssen: Sanchez Torres (Gritter», Thoresen. Bos. Feyenoord: Treytel. Wijnstekers. Mansveld. Van de Korput. Brard. Van TH. Notten. Stafleu; Van der Lem (Melis», Houtman. Petursson. Richard Matthijsse TER DAM Georg Kessler, „de grijze eminentie" van 'aderlandse trainerskorps kan uiterst complimenteus „De coach van AZ'67 gaf daar gisteren na afloop van het nde duel tegen Sparta (2-3) een verbluffend staaltje van este. Kessler vloeide over van loftuigingen aan het adres de Rotterdammers, die toch zo goed partij hadden en en een grote toekomst tegemoet gaan. Kennelijk uit regingen van beleefdheid legde Kessler in zijn nabe- ting geen nadruk op het klasseverschil dat de Alkmaarse Itie terecht de overwinning bracht. fit seizoen al herhaaldelijk af- derd als een onvolwassen dat vooral in de defensie met latieproblemen te kampen kt weer op de goede weg. „Dat vooral door de inbreng van Zijn hand wordt steeds zicht- meent Hugo Hovenkamp, wijst op het constant goede an Wim van Hanegem en de 'e vorm van Jan Peters. Het talent won het op alle fron- zijn rechtstreekse tegenstan- 'lel Valke, volgens Kessler de in de toekomst. Valke bleek de Alkmaarders niet in staat specifieke inbreng, waarmee de nederlaag van Sparta is :n konden de Rotterdam- ;n ogenblik het tempo ma- 5 n als je van AZ"67 wilt winnen. je dit onderdeel beheer- af Spartatrainer Mircea Petes- zijn visie Een belangrijk, zo 't belangrijkste, aandeel in de victorie had Peter Ressel 35-jarige rechterspits stond basis van alle AZ-treffers. Res it. ondanks het klimmen der nog niets aan snelheid inge- Zijn achttienjarige tegenstander Adrle van Tiggelen kwam er in de eerste helft, mede door gebrek aan ervaring niet aan te pas. Petescu zet te na rust de meer ervaren Bert Jan sen op Ressel. maar die trok zich van die wissel niets aan. De rechterspits van AZ'67 bleef met knappe rushes de aandacht op zich vestigen. Hij was het. ook die in deze fase Wim van Hanegem in staat stelde 2-3 te scoren. Dat het duel nog zo'n spannende wending had gekregen was toe te schrijven aan een Spartaanse ople ving twee minuten voor het ingaan van de rust. Nadat AZ'67 zeer nadruk kelijk had gedomineerd en via Van Rijnsoever en Kist een verdiende 0-2 voorsprong had opgebouwd, geloofde niemand van de 8000 toeschouwers nog in een ommekeer. Het technische overwicht van de Alkmrarders op de omgeploegde grasmat was indru kwekkend en met opvallend gemak werd Sparta onder druk gezet. Maar toen in de 44ste minuut de Spartaan Van Zoest zijn enige goede daad ver richtte door een hoekschop op het hoofd van Van Gaal te plaatsen, waarna Van Staveren kon scoren, verloor AZ'67 zijn ijzige kalmte. Voor deze overtreding tegen de doorgebroken Hugo Hovenkamp kreeg Sparta-doelman Pim Doesburg ten onrechte geen gele kaart. Na vergeefse protesten bij de grens rechter. die volgens de Alkmaarse verdediging voor buitenspel zou heb ben gevlagd, hield die kwestie de ploeg van Kessler zo bezig dat Mor gan na voortreffelijk werk van Van Staveren en de opbloeiende Van Gaal Sparta naar 2-2 kon kopper Morgan, die weer menig spectaculair duel met voorstopper Ronald Spel- bos uitvocht, kreeg In de tweede helft de gele kaart, na een onbetekende schermutseling met Hugo Hoven kamp. Scheidsrechter Mulder had er beter aan gedaan voor rust het attri buut aan doelman Doesburg te to nen, nadat de Spartaanse sluitpost de doorgebroken Hovenkamp in de heupzwaai had genomen. „Het was een beschaafde actie, die ik niet wilde bestraffen." lichtte de scheidsrechter later toe. „Mijn beslissing om de gele kaart op zak te houden heeft ook niets te maken met het geval van Frans Kramer." voegde Mulder daar nog aan toe. (De Volendammer werd twee weken geleden door Mulder in het Feyenoord-stadlon uit het veld gezonden, maar door de tuchtcom- missie vrijgesproken RM). Sparta s explosieve daden in de slot fase van de eerste helft, leken een belofte in te houden voor de rest van de wedstrijd, maar AZ'67 hervond op het juiste moment zijn concentratie. Het creëerde zich via Nygaard en Van Rijnsoever twee niet te missen kan sen. die echter Juist naast de paal vlogen, maar besliste via Van Hane gem toch de strijd. „Het had ook nog anders kunnen lopen als Van Stave ren met zijn schot iets meer geluk had gekend." filosofeerde trainer Kessler. Maar dat was meer bedoeld als een vriendelijke en opbeurende opmerking voor de verliezer Sparta-AZ '«7 2-1 (2-2» -10 Van Rijnoever 0 1 38 KUt 0-2. 44 Van Slaveren 1-2. 45 Morgan 2-2. 74 Van Hanegrm 2-3. Scheidsrechter Mulder Toe schouwers 8 000 Sparta: Doesburg; Jansen, Balkenstein, Martjt. Van Tiggelen. De Goey. Van Gaal. Valke, Van 8 la veren. Morgan. Van Zoeal (Van der Meer» AZ 'S7: Meskovic. Amtz. Metgod, Spelbos. Hoven kamp Peters. Van Hanegem. Nygaard. Ressel. Kist. Van RUnaoever. door Mike Mulder DEN HAAG Door een gelijkspel (0- 0) wist Ajax gistermiddag slechts één- punt uit de blubber van het Haagse Zuiderpark te slepen. En dat tegen een FC Den Haag, dat maar een enkel puntje van de degradatiezone verwij derd Is. Gelukkig voor trainer Cor Brom waren de omstandigheden waaronder FC Den Haag Ajax ge speeld werd ronduit erbarmelijk. Dankbaar greep de Ajax-trainer dit excuus dan ook met beide handen aan om de tegenvallende prestatie van zijn elftal te verklaren. „We konden niet ln een hoger tempo spelen zonder dat het te veel energie zou kosten." voerde Brom na afloop onmiddellijk aan om zijn goede be doelingen tenminste kenbaar te ma ken. Het falen van zijn voohoede deed Brom af met: „De kansen die we kregen werden door het veld teniet gedaan." Het aantal kansen dat Ajax echter kreeg was uiteindelijk op de vingers van een hand te tellen, terwijl veel mogelijkheden door de Ajax spe lers zelf in een vroeg stadium reeds van de benaming „kans" werden beroofd. In de beginfase bleek als snel dat een technisch begaafde speler als LIng op dit veld niet zo goed uit de voeten kon. Twee bruikbare voorzetten was derhalve zijn aandeel in de aanvallen van Ajax. Zijn vaste bewaker Van Vliet zal het ongetwijfeld menigmaal, tijdens trainingspartijtjes, moeilijker gehad hebben tegen dezelfde Ling, toen deze nog als talent bij FC Den Haag opereerde, dan gisteren het ge val was. Evenals vroeger voor Theo Laseroms, de potige Feyenoord-back van wel eer, een glad veld als een kolfje naar zijn hand werd beschouwd, leek voor Ajax verdediger Everse het drassige Zuiderpark een fijn middagje op te gaan leveren. De Rotterdammer in Amsterdamse dienst gleed dat het een lieve lust was en zijn directe tegenstander André Wetzel slaagde er niet Iedere keer in om behalve de bal ook zijn benen in veiligheid te brengen. Toch schudde de tengere Wetzel Everse diverse keren van zich af en slaagde erin gevaar te stichten voor het doel van Piet Schrijvers, die af en toe tot de bodem van zijn kun nen moest gaan om Ajax voor een achterstand te behoeden. Wetzel, die wegens een conflict met trainer Van der Hart van FC Amster dam ongeveer een maand geleden ln het Zuiderpark is komen voetballen, heeft zich snel aangepast binnen de Haagse gelederen. Wetzel: „Dit is nu m'n vierde wedstrijd voor FC Den Haag en het gaat steeds beter. Eerst moest ik wel wennen aan het hogere tempo. Ik hoef nu minder alleen te doen. Er wordt meer gecombineerd, steeds staat er wel iemand vrij of is er iemand in beweging." Over zijn vaste bewaker Everse: „Je weet dat Everse nogal hard speelt. Toch ls het geen nare verdediger om tegen te spelen. Ik heb wel eens te genstanders waar Ik tijdens een wed strijd echt ruzie mee krijg en dat was nu absoluut niet het geval." Met Hoe- kema op links en Wetzel op rechts school er wel degelijk gevaar in de Haagse aanval. Temeer daar vleugel verdedigers Zondervan en Tempelaar diverse keren lieten zien goede voor zetten af te kunnen geven. Met een voudige combinaties leek FC Den Haag zich beter thuis te voelen op het glibberige veld dan het nog steeds naar de vorm van het begin van dit seizoen zoekende Ajax. De getalen teerde ploeg was ook nu weer op zoek naar de sublieme acties waar het eens in grossierde. Op het zware veld was dat echter een onmogelijke opgaaf. Briljante acties konden er dus niet verwacht worden en een solo was gedoemd te smoren in het drassige veld of te sterven door middel van een genadeloze sliding. Toen Albertsen weer eens een sliding maakte waarbij hij de knie van Meut- stege raakte, vond Geurds het welle tjes en tracteerde de Hagenaar op een gele kaart. Waarschijnlijk waren de Hagenaars gesterkt door de wetenschap dat Ajax steeds weer moeite heeft met twee wedstrijden ln een week. „Wc hadden deze wedstrijd eigenlijk wel willen winnen." durfde Den Haag trainer Piet de Visser na afloop in ieder geval voorzichtig mee te delen FC Den Haag-AJai o o Scheidsrechter Grurdi Toeschouwers 12 400 FC Den Haag: Oalje. Tempelaax Wlckel. Van Vliet. Zondervan. Albertsen. Schoenmaker, Jon ker. Welzel. Van Leeuwen. Hockema Ajax: 8chrtjvm; Mcutstege, Krol. Zwambom. Everse. Tahamala. Sehoensker, Lerby. Erkens, Eerste divisie ExcelsiorHeerenveen 3—2 GroningenFortuna SC 3—1 Wageningen- -Heracles 4—1 VlaardingenGraafschap 0—3 Eindhoven—SVV 1—1 TelstarAmersfoort 0—1 Helmond Sp.Vecndam 1—2 Amsterdam— ■Willem II 1—2 CambuurDen Bosch 0-4 Fortuna SC 14 8 4 2 20 30-14 Groningen 13 7 5 1 19 20- 8 Excelsior 13 7 4 2 18 22-15 Wageningen 13 6 5 2 17 25-16 Graafschap 13 6 5 2 17 24-16 Den Bosch 13 6 4 3 16 22-10 Willem II 13 4 7 2 15 20-15 Heracles 14 4 7 3 15 15-15 Amsterdam 14 5 4 5 14 20-15 Cambuur 11 5 4 5 14 17-19 Eindhoven 12 2 9 1 13 9- 7 Veendam 13 5 3 5 13 20-22 Helmond Sp. 14 5 1 8 11 18-26 SVV 13 3 4 6 10 17-22 Heerenveen 14 3 4 7 10 12-21 Vlaardingen 13 2 4 7 8 9-19 Amersfoort 13 3 2 8 8 14-28 Telstar 13 2 3 8 7 13-24 Dordrecht 13 2 3 8 7 13-27 Zslerdaf: Fortuna 8CExcelslor Zondag. SC Heerenvcen-FC Dordrecht. 8C Hera- cles-FC Groningen, De Oraafschap-FC Wagenin- gen. SW-FC Vlaardingen, SC Amersfoort Eind hoven. SC Vecndom-Telstar, FC Den Bosch-FC Amsterdam. WUlem II-Hclmond Sport. Periodestand Excelsior Groningen Graafschap Den Bosch Helmond Sp. Cambuur Fortuna SC. SVV Wageningen Vecndam Heracles Willem II Heerenveen Eindhoven Amsterdam Vlaardingen Amersfoort Dordrecht Telstar 1 1 1 1 7- 3 10- 4 5- 0 9- 2 5- 3 7- 6 7- 6 6- 3 9- 7 7- 8 4- 6 4- 6 5- 5 3- 4 7- 8 0- 5 2- 8 3-10 Topscorers EREDIVISIE Kees Kist iAZ'67i heeft door lijn doelpunt ln de wedstrijd legen Sparta zijn leidende positie op de topscorerslijst verstevigd De Alkmaarse spits slaat nu op een totaal van 17 doelpunten Dc tweede plaats Is nog steeds voor Theo de Jong (Roda JC). die door het doelpunt tegen Volendam op 12 treffers kwam. 1 Kist (AZ'67) 17. 2 De Jong (Roda JCi 12. 3. Clarke (Ajaxi 8. 4 Van der Kuylen (P8V). Ling (AJaxi. De Graaf (AZ) 7. 7/12 Arnesen lAJax). Gritter (FC Twente». Kowalik iMVVi. Morgan (Sparta), Van Veen (FC Utrecht». Nannlnga (Roda JC) 6. 13. Meyer (AJaxi. Houtman (Feyenoord). Vreyssen en Mohorovic (beiden NAC). Cabo (FC Utrecht! en Koster (Roda JC) 5 EERSTE DIVISIE In de kopgroep van de scherpschutters van de eerste divisie Is geen wijziging opgetreden Eng- bersen en Hutting, belden van het verslagen FSC. lelden nog steeds met negen doelpunten gchap», Schapendonk (Elndhovcni. Roggeveen (Excolslori en Van Oostcrom (Heraclesi 6. 10 De Jonge (SC Cambuuri. Feitsman (8W), Patlnama (Excelslori. Hazclhckke (Wagenlngeni. Jacobs (De Graafschpi en Van Rooy (Willem IH 5 Lotto De winnende getallen uit de lotto zijn «-I3-M-I8- 23 Reservegeul 25 Erw aren 839 053 deelnemers, die zorgden voor een inleg van ruim drie en een ï1?*-* 1JKuld'n prijzen pot van 1.687.519,19 gulden Er ls nog beschikbaar een bedrag van 145 337,21 gulden uit dc Jackpot De prijzen In lotte 47 zijn eerste prijs (Inclusief Jackpot) 728 008.23. tweede prijs 168 751.72. 3U503M 250 27 58 *JWe prijs WESTDITTSE LOTTO De winnende getallen In de WestdulUe lotto zijn: 10 21 22 25 35 49 RrwjrvegeUl: 30 Het geul van 8plel '77 was 9458268 Sporttoto TOTO 47 De Juist Ingevulde kolom ziet er als volgt uit: 322131332122 Er waren 202 191 deelnemers, een Inleg van 709 568.50 gulden en een pnjzenbe- drag van 337 045.04 gulden De prijzen zijn als volgt eerste prlj» 134 818.02. tweede prijs: 84 261.26 derde prijs 117 965.76 Jeugdcompetitie AFD A. Feyenoord-Vlaardingen 3-0. 8W Volen dam V2. Dordrecht-Amsterdam I 1 Ajax Sparta 4-2 Den Haag-Excrlalor 1-0. AZ 67-Haarlem 1-0. AFD. B: Fortuna SC P8V 0 2. NEC MVV 2-1. Den Bosch-FC VVV 1-4. Willem Il-Viteaae 2 0. Roda JC- NAC t l. AFD. C: Heerenv De Graafschap 0-3, Hrrac.es GA Eagles 0-5. Amersfoort-Vecndam 4-0. PEC Zwolle-Cam buur 1-1.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 9