Voetbaloorlog in Maastricht Ruime beloning voor Roda FC VVV geeft winst weg i Herstel van PSV komt in zicht n Karakter velt Fortuna SC Ruime zege Honved", Opvallende rol Gerard Tervoort Na doelpunt doodgestoken Akkoord DFC en Dordrecht Duel gestaakt na vechtpartij MVV-Go Ahead veel te hard Bedroevend laag niveau Verdiende zege van Haarlem FC Groningen klopt koploper: 3-1 maandag 27 november 1978 SPORT trouw/kwartet ndac NABLUS De 19-jari*e Ara bische voetballer Bassal Ab- dalla Birham moest in Nablus (op de westelijke Jordaanoe- ver) het maken van een doel punt met de dood bekopen. Hoedende supporters van de tegenpartij hadden Birham na de treffer aangevallen. Een 16- jarige jongen werd gearres teerd omdat hij ervan werd verdacht Birham met een stok op het hoofd te hebben ge slagen. Dronken supporters hebben in de Joegoslavische plaats Mod- rica kort voor het einde van een amateurwedstrijd scheids rechter Zdravko Danilovic doodgestoken. Hij zond enkele minuten voor het einde twee spelers van de bezoekende club het veld uit. Dronken aanhangers stromden het veld in. en gingen de arbiter met fietskettingen en stenen te lijf. Toen de kluwen mensen uit eenging. lag Danilovic dood op de grond, omgebracht door messteken. Supporters van de thuisclub aanschouwden van dichtbij de taferelen, maar kwamen niet tussenbeide, om dat zij in aantal ver in de min derheid waren. DORDRECHT FC Dor drecht en de amateurclub DFC hebben hun onderlinge finan ciële vorderingen vereffend. DFC eiste nog 9000 gulden van FC Dordrecht. De club uit het betaalde voetbal had een vor dering van ongeveer dezelfde grootte wegens een seizoen kaartenregeling. Men besloot deze twee vorderingen tegen elkaar weg te strepen. ZWAAGWESTEINDE De wedstrijd voor de vierde klas se van de zaterdagcompetitie tussen Z waag westeinde en het Groningse Mamio werd een kwartier voor het einde ge staakt. Twee spelers waren met elkaar slaags geraakt. Scheidsrechter Oudkerk-Pool uit Stiens stuurde ze naar de kleedkamer. Publiek en overi ge spelers bemoeiden zich er mee. waarna de scheidsrechter beide teams definitief liet in rukken. door Theo Reitsma MAASTRICHT „Ik loop nu twaalf jaar in het betaalde voetbal en ik krijg de indruk dat het voetbal kapot gaat." Het was meer stamelen dan praten, de manier waarop scheids rechter Weerink zaterdagavond de wedstrijd van MW en Go Ahead Eagles probeerde te ontleden. Argeloos was hij naar Maastricht gekomen voor een voetbalwedstrijd. Hij trapte in een val, want genadeloos schoppen bleek een wezenlijk onder deel van het duel en hij kreeg dat gebeuren niet meer onder de knie. Weerink, die eerder dit seizoen op soortgelijke problemen was gestuit bij Den Haag tegen Feyenoord, kreeg ook na het met 2-1 door MW gewon nen duel de kluiten met kritiek naar het hoofd geslingerd. „Maar. waar blijf ik als de instelling tot in de grond fout is. Als je dan bovendien hoort wat er zoal uit de dug-out ge roepen wordt, wat moet dan nog een scheidsrechter?" De scheidsrechter legde het boetekleed niet slechts bij spelers en trainers, maar hulde zich ook zelf in kritiek. „Ik moet het alle maal nog eens goed doornemen. Deel de ik de eerste gele kaart pas in de 33ste minuut uit? Ja. dat zal te laat geweest zijn." Voor 7.000 toeschouwers hadden MW en Go Ahead Eagles het veel te druk met verwarrende activiteiten en overtredingen om goed voetbal bin nen bereik te halen. Tot voordeel van beide teams pleitte dat na afloop het besef over de rommel volledig aanwe zig was. Joop Brand, de trainer van Go Ahead zei: „Misschien is het iets voor de WCS, de spelersvakbond, om niet slechts over geld, maar ook over collegialiteit te praten." Collega Steegman: „Nadat Van der Pas was uitgevallen, werd er uit de dug-out van Go Ahead geroepen dat hij een gebroken scheenbeen had. Dat was olie op de golven." Weerink weer: „In de rust heb ik de dokter van Go Ahead buiten de deur van mijn kleed kamer gezet." In de 24ste minuut van de eerste helft was die Van der Pas met zijn blessure nog in de wedstrijd. Hij onderbrak een opkomende actie van Quaden over rechts met een overreding in het strafschopgebied. He- was zijn laatste activiteit nadat hij zelf flink doelwit van overtredingen was ge weest. Daarna verdween hij uit de wedstrijd naar het ziekenhuis. Kowa- lik nam overigens de strafschop die na zijn overtreding werd toegekend en scoorde zo 1-0. Vlak voor rust kreeg ook Dick Schneider de gelegen heid van de leiding om een strafschop te nemen (hands van Lacrois). De verdediger van Go Ahead zag zijn schot echter door doelman Gerards gestopt. In de derde minuut na rust maakte Schneider zelf dat verzuim goed door van veraf wel goed in te schieten. Het was een van de weinige goede aanvallen in de wedstrijd. Go Ahead greep daarvan nog de meeste in aantal, maar de wedstrijd ging wel verloren nadat Van Marwijk in de 18de minuut uit een afgeslagen cor ner toch nog kans kreeg in te koppen voor MW. In de tweede helft werd er overigens minder ruw gespeeld dan in de eerste periode. Weerink die voor rust de gele kaart wegens ruw spel had uitgedeeld aan Quaden (MW) en aan Van der Veen (Go Ahead) haalde die na rust nogmaals tevoorschijn, nu voor Lacrois na hands als spelbederf. MVV-Go Ahead Eagles M (1-0) 23: Kowallk 1-0 (strafschop). 47: Schneider 1-1. 62: Van Marwijk 2- 1 Scheidsrechter Wee rink Toeschouwers 6000. MW: Oerards; Kerstgens. Lacrolx, Dijkstra. Janssen; Bonlrère. Quaden. Brajovlc; Kowallk. 8meets. Van Marwijk Co A hard Eagles: Van Zoghei: Koopman. Oude- wessellnk. Schneider. Woudstra. Van der Pas iKerllng). Van der Veen. Teun Kist; Koerver. Van Kooten. Kristlansen. BREDA NAC en Vitesse zijn ploe gen die zich tegen wil en dank in het rijtje der degradatiekandidaten ge schaard hebben. Dat zal hoogst waar schijnlijk zo bUJven tot het einde van het seizoen Want het gebodene zater dagavond in Breda was wel van een erg bedroevend laag niveau. Geen enkele actie benaderde het eredlvtsie- peil. waardoor de 5000 kleumende toeschouwers verveeld de negentig minuten vol moesten maken. De enige „vrolijke" noot was nog scheidsrechter Jan Keizer, die met enkele merkwaardige beslissingen de toeschouwers enigszins bezig hield. De spelers konden dat tn ieder geval niet. NAC-Vlteur M Scheidsrechter KeBer Toe schouwen. 5 000 NAC: Eenennaam Krijnen. Budlslc. Dlerrkx sen Springers (Storm) Ooodla&s Arbiter HENNY WEERINK: voetbal kapot gaat." „Ik heb de indruk dat het VOLENDAM Roda JC heeft op zeer fortuinlijke wijze de winstpun ten bij Volendam weggesleept. Een minuut voor het einde veranderde Tuyp een als voorzet bedoelde bal van Theo de Jong van richting, waar door deze over doelman Bloem in de boevenhoek terecht kwam (1-2), daar door kreeg Roda JC dat bepaald niet imponeerde, veel meer dan het ver diende Toch was de nederlaag ook in de schoenen van de Volendammers te schuiven. Als men zoveel uitgespeel de kansen als zondag door Volendam niet weet te verzilveren, verdient men niet om te winnen Roda JC leek de deceptie van vorige week tegen AJax in de eerste helft nog niet te boven te zijn. De Limbur gers hadden de grootste moeite met de gehavende Volendamse formatie, waarin Ton Veerman in de mandek king stond tegenover Adri Koster, en Cees Tuyp tegenover Theo de Jong. Na dertig minuten opende Plat de score uit een door Jongbloed gekeerd schot van Dick Bond: 1-0. In de 42e minuut trof Jonk via een gat in het zijnet doel. Arbiter Bosman, die niet zijn beste wedstrijd floot, keurde de treffer aanvankelijk goed. doch keerde na Roda-protesten op zijn beslissing terug. Daarvoor had Bosman een treffer van Vermeulen afgekeurd, omdat hij voordat het doelpunt tot stand kwam, weigerde de voordeelregel toe te passen en een Volendamse overtreding bestrafte. Het verzuim van de Volendam-spe- ZWOLLE „Deze wedstrijd hadden wij nooit mogen verliezen. Na een voorsprong van 2-0 krijgen we alsnog met 2-3 op de broek. Het is belache lijk". aldus Hans Croon, trainer van de FC WY na afloop van de uitwed strijd tegen PEC Zwolle. Een teleur gestelde Croon voegde er voorts aan toe dat vooral zijn middenvelders In de tweede helft hadden gefaald „Er gaan koppen rollen", aldus Croon Het behoeft geen betoog dat PEC- trainer Frits Korbach beter was te spreken na de overwinning van 3-2 al moest hij toegeven dat zijn ploeg voor de rust te lief speelde Na de hervatting kwam er meer vaart in de aanval, toen aanvoerder Rinus Israel mee naar voren ging Hoewel het spel peil niet al te hoog was moet gezegd worden, dat de Zwollenaren na de rust meer strijdlust te zien gaven tegen de steeds nerveuzer spelende VW-ers. Geleidelijk aan legden PEC zijn tegenstander de wil op Aanvankelijk kon PEC geen vat krij-* gen op het spel van de Venlonaren. die in defensief opzicht prima speel den. Doelman Sobczak kreeg spora disch gevaarlijke schoten te verwer ken Toen een ieder zich reeds ver zoende met een blanco stand bij de rust maakte VW er toch nog 1-0 van in de blessuretijd. Na de rust eenzelfde spelbeeld. Ba goed voorbereidend werk van Kurci- nak bezorgde wederom Hilkes WV na acht minuten een voorsprong van 2-0 Een geduchte tegenslag voor de Zwollenaren. Aangemoedigd door de Iers om in het eerste bedrijf ruim afstand te nemen, brak in de tweede rondgang de ploeg van Mak op. In de 70e minuut rondde Dick Nanninga een combinatie met Adri Koster be kwaam af: 1-1. Roda werd sterker, verving Vermeulen door Kolding en drukte Volendam stevig in de defen sie. Een minuut voor tijd leidde dat tot resultaat. De Jong werd match winnaar door medewerking van zijn directe tegenstander Tuyp. En dat was veel meer dan trainer Jacobs had verwacht. Volendam-Roda JC 1-2 (1-0) - 30 Plat 1-0. 70 Nanninga 11. 89: De Jong 1-2. Scheidsrechter Bosman Toeschouwers 4500 Volendam: Bloem, Molenaar (De Boer), Andrt. Ouyt. Veerman; Jonk. Visser. Tuyp; Bond. Kra mer. Plat Roda JC: Jongbloed: De Wit. Zlegler. Pfeiffer. Degens Ehlen. De Jong. Lees: Koster. Nanninga. Vermeulen (Kolding) Toen het grootste provinciale duo van Nederland. Kees Rijvers en ma nager Ben van Gelder, de afgelopen zomer besloot om bruikbaar reserve- matariaal (onder andere Guy Fran cois en Nick Deacy) af te stoten, werd met name de specifieke clubvoetbal ler Willy van der Kuylen aanzienlijk opgewaardeerd. Hij vertolkte die nieuwe rol met verve, scoorde in ne gen wedstrijden en passant ook zeven keer, maar werd overbelast, omdat hij met een andere routinier, Gerrie Deykers, een deel van de lengte-as van het elftal zou moeten vormen: Van der Kuylen voornamelijk in de creatie van architect en scherprech ter. Deykers meer als genadeloze af maker. Dat plan viel In duigen, aan gezien de laatste de eerste zes wed strijden in verband met een blessure buiten de lijnen verbleef. Toen Dey kers ongeveer warm was gedraaid, viel Van der Kuylen weg. Het tweetal wordt zeer waarschijnlijk zaterdag in de thuiswedstrijd tegen MVV in ere hersteld. Van der Kuylen had tegen FC Utrecht al een half uur willen spelen, maar Rijvers achtte het niet verstandig om een pas her stelde, kougekleumde voetballer on der barbaarse weersomstandigheden de eerste tekenen van een geslaagde (?i come-back te laten openbaren. En waar ook doelman Jan van Beveren (al bijna drie maanden op non-actief) onthulde, dat hij met betrekking tot activiteiten tussen de doelpalen in dagen in plaats van weken denkt, ziet het er naar uit. dat Rijvers de tweede competitiehelft met een geheel fit keurkorps kan beginnen. Willy van de Kerkhof, de vorige week in de beker ontmoeting met FC Den Bosch louter op karakter spelend, is al weer terug; al had hij, doordat hij zijn tegenstan der Gerard Tervoort in de eerste helft voortdurend alle vrijheid van hande len gunde, direct schuld aan de twee doelpunten die Utrecht kon fabrice ren. Verder hebben Paul Posthuma, Ton Smits en Kees Krijgh onlangs de training hervat. Het is natuurlijk gemakkelijk om in het geval van taktisch zwak spel te refereren aan een handvol blessures. maar ook Rijvers begreep, dat die stelling in het eerste part van de rommelige, voortdurend nodig of on nodig onderbroken wedstrijd in de Galgenwaard niet opging. Wat uitge rekend een ervaren kracht als Willy van de Kerkhof voerde het peloton fanatiek achter het attaquerende FC Utrecht aanhollende slaafse volgers aan, zodat er van enige lijn in het PSV-spel niets viel te bespeuren. Eén excuus zou misschien bruikbaar zijn: de absensie van Willy van der Kuylen. Het was opmerkelijk, dat met name Gerard Tervoort van deze onthutsen de wanorde profiteerde. Tervoort was een paar jaar geleden overbodig bij AZ '67 en werd door FC Utrecht aan getrokken als verdediger. De door een gescheurde binnenmeniscus ge kwetste trainer Han Berger: „Gerard is van origine spits, werd bij AZ '67 rechtervleugerverdediger en kwam als zodanig bij ons, omdat een soort gelijke speler André Oostrom vertrok. Hij heeft tot voor kort nooit als middenvelder gespeeld, maar het blijkt, dat hij over een enorm loopver mogen beschikt. Het is heel gek ge gaan; bij ons lopen de meeste aanval len over links, omdat wij, met Van Veen en Rietveld als centrumspitsen, in feite zonder rechtsbuiten opereren. Tervoort duikt nu in dat gat en dat heeft tegen PSV geleid tot twee doel punten, die op rechts werden voorbe reid." Dankzij Tervoort veerde Utrecht na een snel opgelopen 1-0-achterstand (door een doelpunt van Deykers) he lemaal op en heerste tot de rust met de zekerheid van een door oorlogen geharde generaal over een op papier sterkere tegenstander. Marco Cabo en Leo van Veen zorgden voor een 2-1- voorsprong. die pas elf minuten voor tijd door Adrie van Kraay teniet werd gedaan. Dat laatste was een vorm van gerechtigheid, omdat PSV zijn vorm na de hervatting had hervon den en de thuisclub drie kwartier nalg in een wurgende omklemming hield. Het was alleen frappant, dat uitgerekend Van Kraay de tweede competitie-nederlaag van PSV in sue- ik ma BOEDAPEST Het t Jjs'u Honved heeft in de nationa [bal o titie één doelpunt minder rten dan in de UEFA-cup wedsti tussè Harry Lubse in duel met FC Utrecht-doelman Hans van Breukelen. De wedstrijd tegen PSV eindigde onbeslist. door Johan Woldendorp UTRECHT Mensen, die in staat zijn allerlei gebeurtenissen tot normale proporties te relativeren, komen telkens terecht op één uitgangspunt: niemand is onvervangbaar. Deson danks zal menig Eindhovenaar een kleintje carnaval willen vieren, nu de rentree van Willy van der Kuylen in de hoofdmacht van PSV nakend is. De Brabantse club mist de sterk gestarte, maar de afgelopen zes weken door een hardnekkige spierblessure werkloze Helmonder niet alleen door zijn schotvaardigheid, maar ook en vooral doordat hij door zijn trainer Kees Rijvers wordt gezien als de man, die de grote lijnen in de benauwd kleine en jonge selectiegroep van PSV het best kan trekken. Ajax. De club uit Boedapest 3-1 van BTC Salgotarjan. U; za. dat de leiding deelde me |SVer| viel enigszins terug door h spel tegen Dosza Pees (2-2). is nu: 1. Honved Boedap Dosza UJpest 18. 3. Ferencv VTK Diosbyoer 18. Floris ld"£* (37). de laatste van de grote lique se voetbalsterren, gaat als de lingshelper naar Lyblë, wa e vei taak van nationaal trainer neemt. Albert, die bij Feren jeugd trainde, ondertekenda£i"ng tract voor één jaar. iardi| BRUSSEL George Kno nieuwe trainer van de Belgj ste divisieclub Beerschot, opvolger van Rik Coppens, in de week ontslag nam. De ge bondscoach van het N elftal zal met Ingang van del week de trainingen bij de A T"ï J club waarnemen. Knobel m dag getuige van de forse nee 5) van zijn nieuwe club schei. ople- bor en g( beric De Hongaar Andreas Beres opvolger van Ernst Happel van de Belgische kampi< Brugge. Waterschei-Beerschot 5-0. La Louvii 5. RWDM-Llerse 2-1. Beveren-Charle BruBge-Wlnterslag 2-2. Waregem-Ch Antwerp-Anderlecht 1-0, Standard-l Berchem-Kortrljk 1-0 Stand aan de kop 1 Beveren 14-19, 2 Waterschei 14-10. 4. Club Brugge, RI derlecht 14-17. 7 Lokeren 14-16, 8. Beringen 14-15. 10. Llerse 14-14. DUSSELDORF Aan de van Kaiserslautern is vrij ha een einde gemaakt. Borus chengladbach haalde op fors uit en bracht de koplop Westduitse bundesliga op d de speeldag van de compt eerste nederlaag toe: 5-1. :HE cessie voorkwam. Zijn afstandsschot was namelijk, na tal van vruchteloze pogingen om goede passes te baren, de eerste goede inzet, die van zijn voet vertrok. FC Utreebt-PSV 2-2 (2-1) - 15: Deljkere 0-1, 21: Cabo 1-1. 26: Van Veen 2-1. 80: Van Kraay 2-2. Scheidsrechter: Jonker. Toeschouwers: 8500. FC Utrecht: Van Breukelen; Du Chatliüer. Wlld- bret. Van der Vlag. Witbaard. Tervoort. Cabo. Flight: Rietveld. Van Veen, Van Staa. PSV: Van Engelen; Krijgh. Van Kraay. Brandts. Stevens; Poortvliet, Willy van de Kerkhof, Jans sen (Van Mlerlo); Rene van de Kerkhof. Lubse, Deljkers. NIJMEGEN In een slechte wed strijd heeft NEC verdiend van Haar lem verloren. Vijf minuten voor tijd bracht Huyg met een door Strik van richting veranderd schot zijn ploeg de 0-1 winst. Slechts 2500 toeschou wers waren getuige van de zoveelste wanprestatie van de formatie van trainer Looyen. Om wat meer druk te kunnen uitoefe nen liet Looyen Koenen en oudge diende Hoogendoorn voor de tegen vallende Hiddink en Jansen opdra ven. maar ook zij konden NEC niet helpen. Toen de meeste toeschouwers al op weg naar huis waren, zorgde Huyg, die de aanvoerdersband had overgenomen, omdat Piet van de Berg met een schouderblessure het veld moest verlaten, voor de ontkno ping. De Engelsman George kreeg de gele kaart van scheidsrechter Draals- ma. omdat hij Marijnissen bij een doorbraakpoging vasthield. NEC: Schellekens; 8lje Visser, Strik, Dries Visser. Jos Hendriks. Marijnissen, Hlddlnk (Koenen). Op- hof; Hulshorst. Jansen (Hoogendoorn). Ronald Hendriks. Haarlem: Boersma; Masefleld. George. Van den Berg iDe Vries). Van Leen. Verkaik. Huyg. Van de Ban Re user (Böc kling), Haar. De Kip Hertha BSC-VFB Stuttgart 0-0, Baye FC Nürnberg 4-0. Borussla Mönsct FC Kaiserslautern 5-1. Armlnia Blele DOsseldorf 2-0. Elntracht FranklurijycIH SV 0-0. MSV Dulsburg-Elntxacht Bra pr]p< 0. Werder Bremen-SV Darmstad 98 c, CH-Borussla Dortmund 5-1. FC KOln-dfek De stand aan de kop: 1 Kalserslau 10ti( Hamburger SV 15-21. 3. Stuttgart 15- nrip Munchen 15-18. 5. Elntracht Frank! nalty. te s erdre len I een Schalke '04 15-17. LONDEN Op de zeventlei dag van de Engelse eersi heeft Europa Cup winnaar weer enige voortgang gemaJ moeizame weg, die moet lei aan het elfde League-kampit ltua: Door doelpunten van Terr en F mott en Greame Souness w r^n, pool op het eigen Anfield Rofmde 0 van het laaggeplaatste brough. De gevaarlijkste ri ven geen krimp. Plaatsgen ton won bij Norwich City nf'am hield het verschil met Liv(f,n^j twee punten: Liverpool 29 p ton 27. Vier punten daaracht West Bromwich Albion en ham Forest. West Bromwicl enige topploeg, die een punPn V£ gen: 1-1 tegen Aston Villa. e teg( ENGELAND I ef* Birmingham City-Bristol City 1-1. Bol hut 1 ers-Nottingham Forest 0-1. Chelseaje ma United 0-1, Coventry Clty-Arsenal County-Queens Park Rangers 2-1. U Southampton 4-0, Llverpool-Mlddlea 1 Manchester Clty-Ipswlch Town 1-2. Np E' Everton 0-1, Tottenham Hotspur-Wol Wanderers 1-0. West Bromwich Albloi 1-1. De stand aan de kop: 1. Liverpool 17-2 n_ 17-27. 3/4 West Bromwich Albion en ,l& v Forest 16-23. 1 Ma ven it hij ïaakt il dc ter o nter inen .anv feite SCHOTLAND rokk kelijl ITALIË Avelllno-Florentlna 1-1, Bologna-Csf1 Inter Milan-Atalanta 2-2. Juventus-A zio-Verona 1-0, Vicenza-Roma 1-0. tan 1-1, Perugla-Torino 0-0 De stand aan de kop: 1. AC Milan en 3. Torino 9-12. 4. Juventus, Inter en U. FRANKRIJK Bastia-Bordeaux 1-1, Laval-Reims Lille 2-1. Nantes-Strasbourg 3-0. Mett 2-2. Sochaux-St. Etienne 0-0. 0-0. Nancy-Angers 2-2. Paris St Oei 2. Lyon-Parts FC 2-1 De stand aan de kop: 1 Strasboi Monaco 21-28. 3. St Etienne 21-27.4. 5. Lyon 21-25 SPANJE Atletico Madrid-Real Madrid 2-2. ZarL. cla 3-0. Real Socledad-Santander 3 Palmas 1-2. Huelva-Atlethlc de Bilb Vallecano-Sc villa 1-0. Espanol-Sali Hercules-Burgos 1-0, Qljon-Barcelonl De stand aan de kop: 1 Real Mai Barcelona. Athletic de Bilbao. AL' Las Palmas en Gljon 11-13. 7 Esi Socledad 11-12 'eg) 1 iter: 5000 bezoekers werd PEC toch nog wakker. In de 65e minuut kogelde Ron Jans voor PEC raak: 1-2. Dit betekende een stimulans en Rinus Israël bepaalde met een achterwaart se kopbal enkele minuten later de stand op 2-2. PEC kreeg plotseling vleugels en presteerde het zowaar in de 82e minuut op 3-2 te komen toen Holden doorkopte naar Koko Hoek stra. Deze stopte de bal vakkundig en schoot bliksemsnel in: 3-2. PEC Zwotle-FC VVV 3-2 (0-1) 45 Hilkes 0-1. 53 Hilkes 0-2. 65 Jans 1-2. 72 Israel 2-2. 62 Hoekstra 3-2. Scheidsrechter Oetelmans Toeschouwers 5000 PEC Zwolle: Van Oeften; Kornelis. Israel (Hvn- melsi Hendriks Van Moors. Hendnksen Hoek stra. IJzerman Banhoffer Van 't Land. Holden. Jans VVV: Sobczak Oostrom. Advocaat. Rettkowski iJansseni Van Rosmalen. Pala. Bothmer Van de Weide. Kussen Hlikes. Kureinak GRONINGEN Een gehan dicapt FC Groningen heeft de spanning aan de kop van de eerste divisie weer terugge bracht. In een enerverende wedstrijd werd voor 12.000 toeschouwers koploper For tuna SC met 3-1 geklopt, waardoor de Groningers de ploeg met de minste verlies- punten zijn geworden. FC Groningen-trainer Theo Verlan gen moest met een experimenteel elf tal Fortuna SC bestrijden. Waalder- bos, Veldmate en Venema waren ge blesseerd en Van Dijk kon door een schorsing niet spelen. Vooral de ach terhoede van de Groningers was hier door aangetast en zag Verlangen zich genoodzaakt twee debutanten in de achterste lijn te posteren. Hans Boer en Harry Roozenboom voldeden te gen de aggressieve voorhoede van Fortuna SC prima. Fortuna SC doorstond aanvankelijk de aanvalsgolven van FC Groningen goed en de Limburgse ploeg, die in uitwestrijden vaak gevaarlijk is dan in eigen omgeving, kwam vlak na rust zelfs op 0-1. Tiny Ruis, die vlak voor de pauze een enorme kans had ge mist. passeerde doelman Griever na een voorzet van Hans Engbersen. Na deze treffer moest FC Groningen nog meer pressie uitoefenen, wat resul teerde in een wat gelukkig doelpunt van Leen Swanenburg. Trainer Theo Verlangen: „Na dit doelpunt wilde ik twee nieuwe spelers inzetten. Tegen een goed spelend Fortuna mag je niet met je armen over elkaar blijven zit ten Een verandering in ons spelpa- troon lag dan ook voor de hand." De wissel kwam er echter niet. Debu tant Hans Boer kopte een voorzet van Eddie Bakker in, waardoor de posi ties in het veld en op de reservebank van FC Groningen hetzelfde bleven. Trainer Joop Castenmiller van Fortu na SC wisselde wel. Peter Prauser en Jan Wetzels vervingen Tiny Ruls en Joop Titaey. Veel effect sorteerde dit niet. In tegenstelling. Leen Swanen burg scoorde de derde en beslissende treffer voor FC Groningen. Hiermee kreeg FC Groningen waar schijnlijk meer dan waarop Theo Ver langen had gehoopt. De Groningen- trainer: .Aan de ene kant moesten we voorzichtig zijn, omdat Fortuna sa men met FC Groningen de best voet ballende club In de eerste divisie Is. Aan de andere kant moet je natuur lijk rekening houden met je publiek. Hierdoor moesten we aanvallen, wat tegen Fortuna vaak gevaarlijk kan zijn. Door een grote dosis inzet en karakter konden we het gemis van enkele spelers goed compenseren en kon Fortuna niet voldoende gebruik maken van de counter." FC' Groningen-FSC 1-1 (0-«i. 55 Ruijs 0-1. «4 Swanenburg 1-1. 68 De Boer 2-1. 83 Swanenburg 3-1 Scheidsrechter Ettekoven Toeschouwers 12 000 wij "fen W le v a di EXCELSIOR-HEERENVEEN 1-2 BlaauwO-1 68: Roggeveen I-I 79: schop) 86 Paunama 3-1, 88 Van Geel Do is tra (Heerenveen) Scheidsrechter Van Swleten. 2100 Wageningen-Heracles 4-1 (1-4). 28: Van VIJfetken 2-0 (strafschop). 56: Hi 78: Oostrom 3-1 (strafschop). 88: Hi Oeel Bos (Heracles) wegens neerli rechter Manuel. Toeschouwers 4< FC Vlaardingen-De Graafschap 0-3 ders 0-1. 27 Jacobs 0-2. 58 Brinks rechter. Thomas. Toeschouwers: 700 Eindboven-SVV 1-1 (1-1). 2: Kreft pendonk 1-1 Scheidsrechter Janss< were 3100. TELSTAR-SC AMERSFOORT 0-1 horst 0-1. Geel: Hulshorst (Amersfoopen Scheidsrechter: Klint. Toeschouwer rers^n HELMOND SPORT VEENDAM 1-2 bers 0-1. 20: De Raat 0-2. 31 De Weretka; gen Brouwer (Helmond Sport i en S« dami. Scheidsrechter Van Dijken. To 3500. FC AMSTERDAM-WILLEM II1-2 li- Merkt 1-0. 51 Van Rooy 1-1. 70: Scheidsrechter Gans. Toeschouwers SC CAMBITR-FC DEN BOSCH Peetere 0-1. 72: Kamps 0-2. 82 NI. Breuer 0-4 Scheidsrechter Klinker were 4600 Ri TEE fade >e c ade :ste le en i 'egii ting itie dit s< derd dat iatiei kt w voor: •Zij «P "t zijr bel di A spe de tl. ien al: i loet if s; zijn :t be i-farse 3! basl Jft. c nog «na

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 8