ouw tekening van een lezer Commentaar p Ravi HetGoudenfeam^ staat voor u klaar wie is toch die striptekenaar? psompolissen (1) *£jpsompolissen (2) 136 ipsompolissen (3) Abortus (1) Abortus (2) Abortus (3) Kist appels Agenda Verkenning Venus wordt veelvoudig Busje botst tegen trein: man gewond R' voorzichtig postzegel drs. p borodino - «3 21 NOVEMBER 1978 BINNENLAND TROUW/KWARTET mmissie koopsompolissen" laar werk afgesloten met er/oek onder (oud-)leden Eerste Kamer. Gisteren is ndrapportage gepubliceerd, nmissie gaat daarbij uitge- op enkele gedragingen van lol-journalist die deze affai- ang bracht door de politiek Igcmeen en het CDA in het er in staat van beschuldi- stellen met zijn bewering politici van voornamelijk een aanvechtbare koop- hadden aangeschaft toen I net kon. nmissie is weinig positief fcze journalistieke gedragin- uit bovendien zorgen over chijnsel dat aantijgingen lelijk voor waar worden ge- izolang het tegendeel niet is Met dit oordeel van de fcie zijn wij het geheel eens. ortlopende koopsompolis. j|fi'er het in deze zaak gaat. is .ensverzekering. waarbij I de commissie het verze- jlement van zeer onderge- Pi betekenis is. Het ging uit-, .Praqj ()f overwegend om het iwitS1 van cen omvangrijke be- ing"pesparing. Daartoe was ;eit".(instructie ook ontworpen en lerd°rmec geadverteerd. g se nschaffen van een dergeli j- nink s en het handeldrijven erin m. daarom naar onze overtui- idltUt )r,^en veroordeeld. Een nog l ij kV- 'PARLEMENTPARLEMËNTAIRPARLEMENTARIËRSPARLEMENTARISMEPARLEMENTENPARLEMENTEREN i Redaktie: Ferry Mingelen Bijdragen: Bram Pols commissie geen oordeel uitspreekt over de hoofdzaak: het bezit door politici van zo n omstreden koop sompolis. De commissie meent dit oordeel over te moeten laten aan de Tweede Kamer zelf. Deze hou ding is naar onze mening al te bescheiden, en ook niet nodig uit politiek of staatsrechtelijk oog punt. ook al trad de commissie op in opdracht van de Kamer. Het gaat hier niet om een eindoordeel over politieke voors en tegens. maar om een zaak van moraal, namelijk de belastingmoraal. Daar moet iedere staatsburger een oor deel over hebben, al is het maar om het eigen handelen te kunnen verantwoorden. Juist voor wie het moeilijk heeft met zijn oordeelsvorming in deze. had de commissie een bijzondere steun kunnen zijn. Deze commis sie bestond immers uit personen met op het onderhavige terrein een uitnemend gezag: oud-minister van financiën Hofstra. een der grootste hedendaagse belastingju risten. oud-minister mevrouw Klompé met een bijzondere staat van dienst op politiek en kerkelijk terrein, en mr Erdbrink. die als ombudsman voor het verzeke ringswezen een bijzondere erva ring heeft met de rechtsbeleving bij individuele burgers. Deze com missie. bij uitstek gekwalificeerd om te helpen de juiste weg .te vinden, laat het nu afweten. missie vindt ook dat de ngen van belastingsinspec- verantwoord hard van sta gelopen door pardoes een rntaire enquete naar de be- n in het Parool te vragen, dit oordeel kunnen wij met missie meegaan, hoewel commissie wij alle be- )ben voor de moeilijke om- «■rfteden waaronder de in- henejrs hun w^rk moeten doen. hoogst betreurenswaar wij het echter dat de ijpenf ■ster vooral betreurensw aardig aanbrengers van een dubieuze af- k als|t de commissie wel een oor- faire veroordeelt, maar zwijgt over Prie^eeft uitgesproken over de de hoofdrolspelers zelf. Ook al ^journalisten en over de in- hebben de aanbrengers zonder twijfel fouten gemaakt. En ook al is het aantal hoofdrolspelers gelukkig beperkt gebleven voor vier en veertien, in plaats van de 46 hij [journalisten en over de in- lklori>r^ Terecht maakt de com- euvrezich zorgen over een drei- ^e-Jondergraving van het ver- en jn in gezagsdragers, en daar- ■nt. al" de democratische samen- die de aanbrengde journalist had ïhterfcefve. Naar wij vrezen is nu genoemd, et all vooroordeel te wijd ver- iawo(^al P°''tici vooral op hun t #>elang uit zijn. en daarbij Om dezelfde reden waarom de de bal toespelen en de hand aanbrengers door de commissie J het hoofd houden. Dat worden veroordeeld, dient naar va,°|rdeel kan slechts worden onze mening het zwijgen van de n Stj. nu de commissie wel de commissie te worden veroordeeld. sterkere veroordeling verdienen wetgevende politici die deze polis namen terwijl zij. eveneens andere terzake kundigen. konden zien aankomen dat de wetgever spoedig een halt zou toeroepen aan deze constructie. Uit oogpunt van belastingmoraal en democratie is het verheugend dat de commissie in elk geval vol doende hard heeft aangetoond dat de politici op slechts enkele uitzon deringen na zich niet hebben be zondigd aan deze polis. Het kabinet-Van AgfWiegel krijgt een zekere ervaring iö het wegwer ken van grote meningsverschillen tussen de regeringspartners. Daar voor is een soms doeltreffende, maar niet fraaie techniek ontwik keld. Het gapend gat tussen de me ningen van CDA en VVD wordt daarbij zorgvuldig dichtgespijkerd; iedere partij belicht zijn eigen kant van het bouwsel, en als niemand er nu maar echt aan gaat trekken, blijft het zaakje redelijk overeind De affaires rondom Urenco en de neutronenbom waren hiervan aar dige voorbeelden Daar is dan nu het verleden week gepresenteerde wetsontwerp abortus aan toege voegd. CDA en VVD zijn het over abortus principieel oneens. De VVD vindt dat de vrouw zelf moet beslissen, het CDA legt de beslissing bij de arts en dan mag het alleen als de vrouw in geestelijke of lichamelijke nood zit. Om dit verschil te over bruggen wordt de vraag: ..wie be slist er" in de nieuwe abortusrege ling noodzakelijkerwijs vaag gehou den. Niet de vrouw, niet de arts. maar vrouw en arts tezamen beslis sen. Ook over de norm is geen dui delijkheid. Het wetsontwerp gaat uit van een noodsituatie bij de vrouw, maar zegt tegelijkertijd dat de wetgever geen normen kan aan geven hoe moet worden nagegaan of die noodsituatie werkelijk bestaat. Zoals te verwachten viel. belichtten CDA en VVD vervolgens ieder hun kant van de zaak. Het CDA prijst de gedeelde verantwoordelijkheid van vrouw. arts. overheid en samenle ving voor de abortusbeslissing, en onderstreept de noodsituatie De VVD constateert tevreden dat de eigen verantwoordelijkheid van de vrouw en haar recht om zelf te be slissen geheel lijkt te worden geëer biedigd. en dat van een algemene norm is afgezien. Het bouwsel staat er, zolang het niet te hard gaat waaien. Het kabinet wil in ieder geval niet als windmaker optreden Na de eer ste presentatie door de ministers Ginjaar (Volksgezondheid) en de Ruiter (Justitie), heeft het kabinet zich onthouden van verdere uitleg over de getroffen regeling, dit uiter aard om verschillende uitleggen van verschillende ministers te voor-, komen. Premier Van Agt heeft in middels wel toegegeven dat het hier om een compromisregeling gaat, lo gisch volgens hem gezien de ver schillende levensbeschouwelijke opvattingen, logisch ook omdat het CDA niet de meerderheid in Neder land heeft. Heeft hij dat de kiezers indertijd ook verteld9 ..Ja." zegt Van Agt, ..ten tijde van de verkiezingen heb ik als lijsttrekker van het CDA ver dedigd welk standpunt het CDA heeft maar ik heb er ook altijd bij gezegd dat het CDA hoe de verkiezingen ook zouden uitvallen in een coalitie met een andere partij zou terechtkomen." Een keu rig democratisch standpunt, dat wel. maar het klinkt toch even an ders dan Van Agts harde uitspraak tijdens de kabinetsformatie dat over abortus voor het CDA geen ander akkoord mogelijk \ëas dan wat in het eigen CDA-initiatiefwets- ontwerp van de Kamerleden Garde niers en Van Leeuwen (beiden CDA) stond (de arts beslist na overleg met vrouw en overlegteami. En wat te denken van ministers als Andriessen (financiën) en Garde niers iCRMi die het wetsontwerp nu voor hun rekening nemen (Andries sen is zelfs „tevreden"i maar in de kabinetsformatie van Den Uyl een uiterst scherp standpunt innamen. Andriessen bij voorbeeld zei op 11 augustus 1977: „Het wetsontwerp- Gardeniers-Berendsen is onze laat ste linie. Onze fractie heeft geen onderhandelingskrediet. Als PvdA en D'66 een wettelijke regeling blij ven eisen welke in strijd zou zijn met ons verkiezingsprogramma, moet onze fractie de formatie on derhandelingen afbreken. De pro gramcommissie (waarvan Andries sen voorzitter was) is zich ervan bewust dat dit zal leiden tot een ander kabinet dan tot nu toe werd beoogd." aldus Andriessen Gardeniers in dezelfde vergadering: „Ik zou er de grootste bezwaren tegen hebben wanneer wij in com promissen zouden treden'. Handha ving van de bestaande wetgeving (zoals ook Andriessen als tweede keus bepleit - red.) ligt als variant het dichtst bij het CDA-standpunt. Weigering van deze variant door de PvdA moet betekenen dat de CDA- fractie niet meer aan de' formatie van het kabinet meewerkt." aldus mevrouw Gardeniers. Op 16 augus tus wijst zij erop dat het eigen ont werp Gardeniers-Van Leeuwen al een „ruime marge voor libertijnse (vrijere) opvattingen" geeft. Wat in de kabinetsformatie met de PvdA niet kon (er werd uiteindelijk alleen een procedure afspraak ge maakt die in de formatie met de VVD werd overgenomen), kan in het kabinet met de VVD kennelijk wel Een goede reden voor de gewijzigde opstelling, heeft Van Agt deze week wel gegeven: de- -chaos die -nog steeds bestaat rond de abortus praktijken. -Naleving van de huidi ge. verouderde wet Kan niet meer worden afgedwongen. Zolang er- geen nieuwe wet is. onttrekt de ab ortuspraktijk zich aan iedere in vloed. waardoor met name vercom mercialisering een kans krijgt. Dnt is precies het argument dat deafge treden CDA-er Aantjes tijdens de formatie mensen als Andriessen en Gardeniers voorhield: ..Ik sta niet op het standpunt dat er geen com promissen aangegaan kunnen wor den.' We moeten ons blijven afvra gen wat er gebeurt als deze stof niet geregeld wordt. Allés Wat beter fs dan de huidige situatie moet wor den beproefd.1?>-augustus 1977' In diezelfde vergadering zei An driessen toen nog „In ons streven om een libertijnse abortuswetge ving te voorkomen, kunnen we uit komen op handhaving van de be staande wetgeving.' Overigens, de kans d»at dat uitein delijk gebeurt, is ondanks het com promis in het kabinet over een nieu we regeling nog steeds aanwezig. Het trek en duwwerk aan het wrak ke gebouwtje is inmiddels begon nen. Zowel in VVD- als in-CDA- kring wordt al gedacht aan. wijzi gingsvoorstellen otn het wetsont werp respectievelijk nog ruimer, of minder ruin te maken. De kans op een meerderheid in de Kamer, waar het kabinet op slechts 7(1 van de 150 zetels steunt, wordt daardoor nog kleiner. Dit temeer aangezien de PvdA al forse kritiek op het ont werp heeft geleverd, en van de klei ne rechtse partijen geen steun te verwachten is. Het is daarom niet verwonderlijk dat WD-leider Rietkerk gister avond een beroep deed op de PvdA om het wetsontwerp niet direct te veroordelen. „Het zou." aldus Riet kerk. ..wel een zeer trieste zaak zijn als wij er ook met dit wetsontwerp nie' in slagen een eind te inaken aan de huidige, onaanvaardbare si tuatie. waarin de wet en praktijk vierkant met elkaar in strijd zijn Nadat eerder dit jaar de KLM in opspraak kwam wegens beweerde financiële onregelmatigheden, is nu de Surinaamse vliegtuigmaat schappij SLM aan de beurt voor een onderzoek naar te royale directie leden De Kamerleden die eind vorige maand een bezoek aan Suriname brachten, hoorden daar overzee al van. Dat noopte Surinome-deskun dige Van Zeil (CDA) ertoe, direct na zijn terugkomst aan Kamervoorzit ter Vondeling te melden dat hij be gin dit jaar twee gratis vliegtickets had gekregen van SLM-directeur Maes. Deze is naar verluidt nogal vrijgevig geweest met plaatsbewij zen. Onder meer om die reden is hij nu uit zijn functie gezet Van Zeils naam is in dat onderzoek genoemd, maar hem treft geen blaam, zo vindt hij zelf. Hij heeft dé plaatskaarten namelijk niet ge bruikt. Hij is bereid de twee oker- kleurige kaartjes uit zijn zak te ha len. een voor zich.:elf. één voor Zijn vrouw, om geïnteresseerden te to nen dat ze verlopen zijn. Waarom hij ze dan toch kreeg9 Van Zeil: „Vroeger, toen ik nog bij de bond (de katholieke vervoersbond) zat. heb ik veel werk verzet voor de SLM en was ik bevriend met de heer Maes Ook later, toen ik Kamerlid was. heb Ik wel eens wat voor hem gedaan. Uit dank voor die inspan ningen heeft hij mij die kaartjes gestuurd. Het leek me beter ze niet terug te sturen, want nu kan ik aantonen er geen gebruik van te hebben gemaakt. De dank van Maes beperkte zich overigens niet tot de familie Van Zeil persoonlijk. Ook de vrouw van het collega-kamerlid Kleisterlee. kon ervan profiteren. Kleisterlee moest samen met de PvdA-senator Broeksz begin dit jaar naar Surina me om een carrillon te installeren, het Nederlandse geschenk voor de onafhankelijkheid. Het leek Kleis terlee en Van Zeil een goed idee als mevrouw Kleisterlee terwille van haar gezondheid de reis zou kunnen meemaken. Van Zeil belde Maes en vroeg hem. als hij nu toch iets voor van Zeil wilde doen. mevrouw Kleis terlee van een kaartje te voorzien Maes willigde het verzoek in Kamerlid Vondeling is van dit der de kaartje voor Van Zeil niet op de hoogte geweest. Een oordeel hier over wil hij ook niet geven omdat de Kamercommissie voor verkeer en waterstaat de SLM-affaire nu on derzoekt. Van Zeil zelf benadrukt dat er aan zijn verzoek slechts hu maniteit ten grondslag lag: ik vond dat mevrouw Kleisterlee zo n week je er tussenuit wel kon gebruiken Als Kamerlid moet je met dit soort dingen uitkijken, je zit in een soort glazen huisje, maar dit gebaar van Maes was meer een antwoord op wat ik als vakbondsman voor hem gedaan had Zo werkt het zakenle veti nu eenmaal. Een groenteboer geeft zijn relatie een kist appels, in luchtvaartkringen doen ze het zo Déze week in de Tweede Kamer heel wat zaken die voor de komende gesprekken tussen regering, werk gevers en werknemers over de alge mene arbeidsvoorwaarden in 1979. van groot belang kunnen zijn De Kamer start morgen met een debat je over de ontwikkeling van de be lasting en premiedruk, waarvoor de PvdA premier Van Agt en de minis ters Al bed u (sociale zakeni en An dnessen ifinanciën heeft uitgeno digd Vervolgens komen de begrotingen van economische zaken en sociale zaken aan de orde waarin bij voor beeld de werkloosheid, de ontwik kelingen in het bedrijfsleven, en de bezuinigingen op de sociale uitke ringen ter sprake komen Dat zijn onderwerpen die in de onderbande lingen over die arbeidsvoorwaarden ze beginnen vrijdag centraal staan. De Tweede Kamer handelt verder de begroting van verkeer en water staat af De fierste Kamer houdt zich van daag vooral bezi{( met de wijziging van de wel gewetensbezwaarden militaire dienst, waarin meer moge lijkheden, worden gegeven om dienst te weigeren PARLEMENTPARLEMENTAraPARLEMENTARIËRSPARLEMENTARISMEPARLEMENTENPARLEMENTEREN ADVERTENTIE jen op de plank \£f MOUNTAIN VIEW. Californië lUPI. Langs zes verschillenden routes bewegen Amerikaande meetsondes zich naar de atmosfeer van de planeet Venus. Gistermiddag werden drie sondes met succes van de ..transport bus" van de Pioneer Venus 2 losge maakt om op 9 december het ondoor zichtige wolkendek tijdens een minu ten durenden vrije val te besnuffelen op zeer verschillenden plaatsen Een vierde sonde was vorige week al op zijn koers gezet. Het samengestelde ruimtevaartuig was begin augustus gelanceerd. Nog eerder dan dit vijfvoudige schot moet op 4 december de Venus Pio neer 1 bij de planeet aankomen en in een baan er omheen gaan draaien Van daar uit wil men onder andere met radar een hoogtekaart van Venus samenstellen Er zijn ook nog twee Russische sondes naar de planeet on derweg. die zchte landingen moeten maken Dat is de Sowjet-Unie al eer der gelukt, en ondanks de uiterst onherbergzame omstandigheden 'temperatuur 500 graden, druk 100 atmosfeer) hebben zij zelfs foto's we ten te maken. De Amerikanen hopen hooguit dat hun. slechts door de dik ke atmosfeer afgeremde, kleinere sondes zo gelukkig neerkomen dat ze misschien nog even blijven doorme ten en zenden GROUW (ANP) Het treinverkeer tussen Leeuwarden en Zwolle is gis termiddag enkele uren gestremd ge weest door een verkeersongeval. Een volkswagenbusje, bestuurd door een inwoner uit Welsrijp. kwam bij Grouw in botsing met een trein. De bestuurder raakte zwaar gewond van mee Steeds meer mensen beschou wen stripverhalen als een vorm van kunst. Striptekenaar Hans Kresse. van wiens Eric de Noor man half Nederland gesmuld heeft, noemt dat nogal overdre ven. Hij vindt „dat er de laatste tijd veel te veel geschreven en gepraat wordt over de strip. Waarom? Het is een handwerk en een vaak ongemakkelijk handwerk. Al het geklets over de diepere betekenissen van deze of gene strip, over de meri tes ervan als kunstuiting, ten toonstellingen. praatjes over de radio, etcetera, waarbij .competente heren' gaan kriti seren. is vervelend Het is een creatieve bezigheid, dat wel Maar moet bet daarom meteen tot kunst gebombardeerd wor den? Ik geloof er niet in. Wij verschaffen, althans dat is te hopen, duizenden mensen, mis schien tienduizenden, en in het geval Asterix en Kuifje miljoenen mensen een paar ogenblikken verpozing. Dat is fijn om te weten, vooral als we er nog wat mee verdienen ook. Maar daarmee houdt het voor mij op". Kresse is een van de acht be kende Nederlandse stripteke naars, met wie de 28-jarige Haarlemse geschiedenisleraar Rob van Eijck lange gesprek ken voerde. Het resultaat is een kloek boek. „Beeldspraak (uitgegeven door Brabantia Nostra in Breda, en voor 29.75 in de winkel te koop), waarin de acht ên hun werk zijn gepor tretteerd. Van Eijck. zelf strip- verslinder en al enkele jaren behalve leraar ook redacteur van het blad Stripschrift, schreef hiermee het eerste boek waarin de stripmaker zelf aan het woord is. Uit de tientallen striptekenaars' die ons land rijk is. koos hij Dik Bruynesteyn (wiens „Appie Happie" tot zijn bekendste strips behoort). Evert Geradts (die o.a. veel ln Aloha publiceerde). Daan Jip- pes (vooral in Pep en verder ook in Donald Duck). The Tjong Khing (onder meer teke ningen bij P. Nowee's „Arends oog". en bij teksten voor zeker zestien verhalen over „Arman en Ilva" van Lo Hartog van Banda). Martin Lodewijk (serie ruimtevaartverhalen. Agent 327). Dick Matena io.a. Panda). Peter de Smet (Joris PK en De Generaal) en de al eerder geci teerde Hans Kresse. die vooral historische strips maakt. De klassieke vraag: hoe is het zo gekomen? heeft Van Eijck niet gesteld. Zo komen we er ook niet achter of de vaders, moeders of opa's van de teke naars misschien al iets in die richting deden, maar wel hoe een striptekenaar werkt, wat hij er leuk en minder leuk aan vindt, soms hoe ie aan een idee gekomen is dat tot een hele serie is uitgegroeid. Een paar opmerkingen van Dick Mate na: ..Wat arbeidsintensiviteit betreft wordt de strip natuur lijk grotelijks onderbetaald Aan de andere kant, als je be taald zou worden naar arbeids intensiviteit. dan word je strip onbetaalbaar" En welke eigen schappen moet een stripteke naar bezitten9 ..Een karakter van ijzer en staal, en een zeer grote zelfdiscipline Evert Ge radts vertelt dat zoveel mensen hun eigen maaksels naar zijn blad sturen „Ze denken soms dat striptekenen heel gemak kelijk is. dat kan ik niet zo goed uitstaan" Is een strip met on dertekst (zoals Tom Poes) wel een echte strip9 Daan Jippes „Het hoort wel bij elkaar, maar niet tegelijkertijd: je leest eerst en dan kijk je even of het plaa tje er ook betrekking op heeft. Het hangt eigenlijk tussen feuilleton en tekst in. Een Een illustratie uit een van de vele Indianenstrips, die Hans G. Kresse maakte om recht te doen aan de Indianen, wie ten onrechte vaak een bloeddorsti ge aard wordt toegeschreven. zwaar geïllustreerd verhaal ei genlijk". Zwaar geïllustreerd is „Beeld spraak" zelf trouwens ook. maar dat is dan ook geen strip boek Zonder de voor de teke naars typerende strips zouden hun portretten onvolledig ge weest zijn Om goed duidelijk te maken hoe belachelijk het is te stellen dat een vrouw-alleen toch maar niks is. loopt Pauline Bart rond met deze tekst op haar tricot truitje een vrouw zonder man is als een vis zonder fiets Mevrouw Bart '47) is hoogleraar in de sociologie aan de universiteit, van Chicago en was. onderweg naar een con gres in Zweden ook een paar dagen in ons land Ze is bezig met een onderzoek naar hoe je ver krachting kunt voorkomen. Ze wil proberen er achter te komen, vertelt ze in het feministische maandblad Opzij hoe vrouwen die tegenover een aanrander ko-, men te staan," de meeste kans hebben zich er uit te redden Daartoe sprak ze met honderd vrouwen van boven de achttien die de laatste twee jaar hel slachtoffer van een verkrachte» waren geweest of een aanranding op het nippertje hadden weten té voorkomen De laatste groep bleek, veel meer weerstand tegen de aanvaller te hebben geboden dan de eerste. De wèl verkrachte vrouwen waren bang geweest dat ze vermoord of verminkt zouden worden en hadden zich zo passief mogelijk gedragen de aan aan randing ontsnapten waren Juist woedend geworden, omdat ie mand haar met zo'n bedoeling durfde benaderen. Conclusie van prof Hart praten schreeuwen vechten alle drie. en niet alleen maai" praten - blijkt in de prak tijk heel wat effectiever dan maar toegeven, omdat verzet al leen maar tot meer agressie zou leiden. Een extra reden om voor zichtig te zijn met het opvoeden van kleine meisjes tot hulpeloze, zichzelf wegcijferende vrouwen concludeert Opzij. staat herstellen, aldus bericht de Prawda. Weliswaar zag Napoleon indertijd nog kans door de Russi sche linies in Borodino Meen te breken en door te sloten naar Moskou, maar voor de Russen begon de victorie toch bij Borodi 'no. omdat daar het Franse leger al zo verzwakt was dat de uitein delijke terugtrekking van de troepen er toen al dik in zat De hooiden van leden van de Britse koninklijke familie zullen verdwijnen van de Australische postzegels Zelfs het hoofd van koningin Elizabeth zal hoogstens af en toe op een zeer speciale uitgave te zien zijn. want het volk van Australië heeft liever dieren, planten en historische dingen dan een koninklijke postzegel PTT-minister Staley heeft dat door middel van een enquête uit gezocht. Russiche oudheidkundigen zijn op honderdtwintlg kilometer ten westen van Moskou druk bezig met de reconstructie van het slagveld van Borodino. waar in 1812 een einde kwam aan Napole ons droom om heel Rusland aan zich te onderwerpen Aan de hand van schilderijen, verslagen en memoires zullen de geleerden het slagveld tot op de laatste loopgraaf precies in de oude Waarom noemt econoom-dich- ter-zanger Heinz Polzer zich „Drs PTegenover Jan Eilander en Gerard Lukken van Zlpltaja (krant van de School voor de Journalistieki zette hij de voor delen uiteen zo'n korte naam is zo makkelijk met handtekenin gen zetten, zijn naam springt er op deze manier op aankondi gingsbiljetten altijd uit. zelden zal iemand zijn naam verkeerd spellen en bovendien schept dat ..Drs P" afstand tussen hem en het publiek: ..Als mensen mijn voornaam van de radio kenden zouden ze me zien als een goede huisvriend en me op een verve lende manier naschreeuwen Maar door de afstand die mijn naam schept zien ze mij meer als de aardige oom die af en toe eens langskomt"

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 5