tstel verkiezingen in Rhodesië alestijnen vrezen breuk Gaza-Jordaanoever tizman: Voorstel ...dat aanvaardbaar :tie voor gezonder Europa Meer burgers in regering Iran [jjjrderheidsbewind pas eind april strook direct zelfstandig Akkoord over weg van Berlijn naar Hamburg Carter: SALT duurt nog even Staking in Italië Brazilië ter stembus Praagse dissidenten vragen Westen steun Ceaucescoe bezoekt Tito Ongeval in Franse kerncentrale Israël in de clinch met UNESCO 17 NOVEMBER 197B BUITENLAND TROUW/KWART€T kken e'raa UKY (AP, Reuter, UPI) De overgangsregering van Rhodesië heeft de invoering van ers. bart meerderheidsbewind vier maanden uitgesteld. Als nieuwe datum voor de verkiezin- uitlr! Bisteren 20 apnl genoemd. ie datum werd aangekon- dat ik tevreden ben.'' Zoals bekend. Smith en Chriau wilden gisteren niet j j was oorspronkelijk het plan om de verkiezingen voor de 250.000 blanke en 6,8 miljoen zwarte Rhodesiërs in december te houden, zodat op 31 de cember een zwarte meerderheidsre gering geïnstalleerd kon worden. ngmo en tien uur durend beraad t coll ichttien zwarte en blanke de met de uitvoerende raad, „Thei prenüer Smith, bis- c worewa. stamhoofd Chirau ?ere sèee sithole l. De 1 w i-e schema van het program- eningnoet leiden naar een zwart da eidsbewind luidt als volgt: enbai ember grondwet klaar, elijkh ,ari blank referendum over schajiari Parlement bij elkaar, 1 benoeming van kandida- verlei verkiezingen, s zeep1 verkiezingsdag, was heid Moezorewa. die zich steeds iren", uitstel van de datum heeft de Ha onde zich gisteren tevreden: begi graag een vroegere datum ir uitv aar na diepgaande bestude- oor d(wat nog gedaan moet wor- lend ik niets anders zeggen dan een Adempauze Volgens Sithole was het fysiek onmo gelijk aan de datum van 31 december vast te houden, omdat de overgangs regering kampt met vertraging bij bepaalde maatregelen die voor het organiseren van verkiezigen noodza kelijk zijn. Hij vond uitstel onvermij delijk, nadat hij eerder deze week tegen uitstel was. Het uitstel van de datum geeft nu de mogelijkheid om nog een gesprek te organiseren tussen de vier leiders van de overgangsregering met Nkomo en Moegabe, de leiders van het patriot tisch front, de oppositie in Rhodesië. toegeven dat het uitstel een adem pauze zou kunnen betekenen, waarin zij met de guerrilaleiders zouden kun nen praten. „Die gedachte is nog niet bij me opgekomen," zei premier Smith. Hij verklaarde dat de ontmoe ting met de Zuidafrikaanse premier Botha eergisteren geen invloed he^ft gehad op de beslissing tot uitstel. Dodenlijst Nkomo verklaarde gisteren eerder op de dag dat zijn guerrillastrijders tus sen juni en augustus dit jaar 1194 Rhodesische soldaten hebben ge dood. Verder zouden Rhodesische vliegtuigen neergehaald, bijna 3000 soldaten gewond en 30 gevangen zijn. Moegabe de andere leider van het patriottisch front, heeft een 'doden lijst' opgesteld. De lijst werd voorge lezen via de radio van de ZANU in Mozambique. Op de lijst staan de ADVERTENTIE dit bru| t-voi GTON (UPI, Reuter) De nieuwe voorstellen van de etVri$che president Sadat voor een vredesregeling met oeven niet onacceptabel te zijn voor Israël. Dit zei de he minister van defensie Weizman gisteravond bij ek uit de Verenigde Staten naar Israël, waar hij deel ien aan het kabinetsberaad. e col ssen vi de eenl verk» Ij de Plasi ig van minister Weizman is aanwijzing dat de Israëli- iring wel eens akkoord zou :aan met de door Sadat ont- gedachte om eerst een rege- rtnaken voor de Gazastrook. de gep latere instantie pas een re- ondoor <je westelijke Jordaan- T>rdt gezocht, et vei o\f de factor in het nieuwe plan lat is dat de Israëlische mili- jich op een latere datum uit de jeven terug te trekken dan kelijk iif de akkoorden van jiavid was voorzien. De terug- van Israël zou dan kunnen ïllen met het zelfstandig wor de Gazastrook. De Gaza- ^erd tot 1967 door Egypte oijd en na de oorlog van dat jaar '_Pe*aèl irten, UJcner Weizman zei verder dat-er ajpkele reden voor pessimisme Amerikaanse als Egypti- i rsmai >e ra lgend[ overi de ouw i gel ,ua er ïtpli ix on< Ie ei| bou' Israëlische woordvoerders er geen enkel misverstand •n bestaan, dat het bepaald bedoeling is dat Egypte voor frgangsperiode de Gazastrook besturen. De Gazastrook zou in zelfstandige status moeten Voorwaarde voor de door Sa- [edachte regeling is wel dat er ikt tijdschema komt voor de jnjidigheid van de Gazastrook en iische terugtrekking uit de Moebarak De plannen van de Egyptische presi dent werden gisteren door de Egypti sche vice-president Hosni Moebarak overhandigd aan minister Weizman en de Amerikaanse president Carter. De Amerikaanse president zei giste ren aanvankelijk geloofd te hebben dat Egypte en Israël na de akkoorden van Camp David slechts korte tijd nodig zouden hebben om tot een vre desregeling te komen. Hij noemde de huidige soesa over een vredesak koord een frustrerende ervaring. Car ter sprak overigens berichten tegen als zou hij plannen hebben voor een tweede Camp David met president Sadat van Egypte en premier Begin van Israël. Dat lijkt, gezien de laatste ontwikkelingen echter ook niet nodig. De radio van het Israëlische leger meldde gisteren uit Washington dat de Israëlische minister van financiën Simcha Ehrlich erin was geslaagd overeenstemming te bereiken met de Verenigde Ötaten over de Amerikaan se schadeloosstelling voor de terug trekking van Israël uit de Sinai in het kader van een vredesverdrag met Egypte. De VS zouden bereid zijn e?n bedrag van 3.4 miljard dollar op tafel te leggen, waarvan een derde deel als schenking en de rest als lening. EUROPA MEUBEL Omdat u niet elke dag meubelen koopt OOST-BERLIJN (Reuter) Na vijf maanden onderhandelen hebben West- en Oost-Duitsland overeen stemming bereikt over de aanleg van een autoweg van West-Berlijn naar Hamburg. De weg, die door Oost- duitsgebied gaat lopen, wordt 216 ki lometer lang en moet in vier jaar voltooid zijn. Volgens westerse diplomaten was de regering in Bonn verrast dat de on derhandelingen „slechts" vijf maan den hebben geduurd. De aanleg van de weg wordt het meest ambitieuze gezamenlijke project van de twee lan den genoemd sedert 1972, toen een gesprek op gang kwam tussen beide Duitslanden. n medewerker iSEL De ministers van Volksgezondheid van de negen EG-landen hebben gisteren in 1 de eerste stap gezet naar een Europees gezondheidsbeleid. Uit rapporten van de ïse Commissie blijkt een onrustbarende stijging in Europa van de ziektekosten, het ik van geneesmiddelen en tabak. Hiertegen wil men actie gaan voeren in samenwerking Ie Raad van Europa, de USO en de Wereldgezondheidsorganisatie. Kami fn vo ijk en Engeland zijn de enige Ook zal een EG-actie op touw worden gezet tegen doping in de sport. EG :tuit)den waar het tabaksverbruik ti-rookcampagnes is afgeno- et b n Nederland heeft de ontwen k uur van de NCRV-televisie in >chil ven geholpen, maar het is nu De elemaal mis. Rokers, en vooral brie ge rook ters komen er in steeds e getale. Omdat acties blijk- inke (elpen hebben de EG-ministers volksgezondheid gisteren in t on, ei toegezegd de handen ineen te aard informaties en ervaringen uit die selen. meer voorlichting te ge nui scho en en artsen zoveel mo- br informatie te laten geven aan de iten met name zwangere gel en dige commissaris Vredeling denkt hierbij tevens aan doping bij chauffeurs en studenten die voor een examen zit ten. De onrustbarende stijging van de ziektekosten in alle landen van de EG. behalve Luxemburg, was een on derwerp waarover gisteren zeer lang is gediscussieerd. De ministers vroe gen zich af of ook hier geen gemeen schappelijke actie mogelijk is. Studie De Europese Commissie heeft nu opdracht gekregen een studie te ma ken over het overmatig gebruik van geneesmiddelen, de aanschaf van duur ziekenhuismateriaal en een planning van het beschikbare medi sche en paramedische personeel. In het ene land komen bij voorbeeld te veel studenten in de fysiotherapie zijn. en in een ander te weinig. Dit zou. met een Europese planning geen be zwaar behoeven te zijn De vergadering was de tweede zitting van de EG-ministerraad van volksge zondheid. Voor Nederland was me vrouw Veder-Smit aanwezig. Voorzit ster was Antje Bulber. de Duitse mi nister van volksgezondheid. In de vergadering werd overigens nauwe lijks gerookt. namen van vijftig zwarten die mee werken aan de Interne regeling van premier Smith. „Wiens naam ge noemd is. wordt automatisch een mi litair doelwit. U kunt worden aange houden of bij hefkenning doodge schoten worden," aldus de verkla ring. Op de 'dodenlijst' staan ook de namen van de drie zwarte leiders in de overgangsregering, Moezorewa, Sithole en Chirau. Ook staan alle soldaten en politieagenten op de lijst. De zwarte parlementariërs in Rhode sië werd tot 15 december de gelegen heid gegeven om zich te distanciëren van de interne regeling. Een woord voerder van de partij van stamhoofd Chirau noemde de lijst gisteren „een grote mop" en „een propaganda stunt". WASHINGTON. MOSKOU (Reuter, UPI) De Ameri kaanse president Jimmy Car ter heeft toegegeven dat een tweede akkoord ter beperking Van de strategische bewape ning (SALT) niet op korte ter mijn tot stand zal komen. De president gaf toe dat eerdere uitlatingen op dit punt van zijn kant niet geheel terecht waren geweest. De Amerikaanse president verklaar de onlangs dat de ondertekening van SALT-2 nog slechts een kwestie van weken was. De president onder streepte overigens wel dat er nog steeds vorderingen worden gemaakt bij de onderhandelingen. Wanneer het mocht komen tot een ontmoeting tussen Carter en Breznjew ter gele genheid van de ondertekening van een dergelijk dan zullen ook vele an dere onderwerpen voorwerp van ge- dachtenwisseling zijn. Dit zal tot een verbetering van de betrekkingen tus sen de Verenigde Staten en de Sow-1 jet-Unie kunnen leiden, aldus de pre sident. De twaalf Amerikaanse senatoren die momenteel een bezoek aan de Sow- jet-Unie brengen, hebben gisteren be sprekingen gevoerd met de Russische premier Kosygin. Het gezelschap noemde de besprekingen bijzonder openhartig. Van Amerikaanse zijde werd opnieuw het belang van de men senrechten in de Sowjet-Unie onder streept. Ook de bemoeienis van de Sowjet-Unie met Afrika en het Mid den-Oosten kwam ter sprake, het geen leidde tot geïrriteerdheid bij de Russische leiders. De Russische autoriteiten ontvingen gisteren 22 Joodse vrouwen die al lange tijd ijveren voor een uitreisvi sum. Deze ontvangst wordt in ver band gebracht met het bezoek van de Amerikaanse senatoren. Slechts drie van de vrouwen kregen vage toezeg gingen voor een visuni- De internationaal bekende Russische geleerde Benjamin Levits heeft giste ren bericht gekregen dat hij zijn uit reisvisum kan komen ophalen. De 61- jarige natuurkundige, die al zeven jaar lang probeert uit de Sowjet-Unie weg te komen, deelde dit gisteren mee aan westelijke journalisten. Vloot De Sowjet-Unie is momenteel bezig met de bouw van twee grote marine basis voor onderzeeërs in het oosten van het land. Dit is gisteren meege deeld door westelijke inlichtingen diensten in Japan. De bases, die in de in de omgeving van Wladiwostok zijn gelegen, worden geschikt gemaakt voor duikboten die uitgerust kunnen worden intercontinentale SS-N-18 ra ketten. Gisteren zijn twee schepen van de Russische vloot afgemeerd in de ha ven van de Russische schepen aan een Turkse haven sedert 1938. Tur kije is lid van de NAVO. De politie van Istanbul heeft maatregelen geno men met het oog op eventuele de monstraties in verband met het be zoek van het Russische smaldeel. ROME Ongeveer drie en een half miljoen Zuiditaliaanse arbeiders heb ben gisteren gestaakt. Ze eisten dat de regering maatregelen zou nemen om de industriële ontwikkeling in Zuid-Italië te bevorderen. In dit deel van Italië heerst een zeer grote werk loosheid. De staking was uitgeroepen door de drie grote Italiaanse vakcen trales. Ook in Noord-Italië werd het werk gisteren een uur onderbroken. De eerste uitslagen van de deze week in Brazilië gehou den algemene verkiezingen wezen gisteravond op een voorsprong voor de enige oppositiepartij van dat land, de Democratische Beweging van Brazilië. Waarnemers namen echter aan dat de officiële regeringspartij Arena de achterstand wel weer voor een deel goed zou maken, als de uitslagen van de dunner bevolkte westelijke en noordelijke provincies zouden binnenkomen. Alle Brazi lianen tussen 18 en 65 moesten afgelopen woensdag naar de stembus, wat nog al eens tot lange wachttijden leidde, met alle gevolgen vandien. WENEN (Reuter. UPI. AP) Tsje- choslowaakse dissidenten, behorend tot de groep Handvest 77. hebben een beroep gedaan op westelijke socialis tische leiders hen te helpen bij de acties voor de vrijlating van Jaroslav Sabata, één van de woordvoerders van de beweging. In de brief, die is ondertekend door 52 Tslechoslo- waakse dissidenten, vraagt men met name om hulp aan de Oostenrijkse kanselier Kreisky. de Britse premier Callaghan, de Westduitse SPD-voor zitter Willy Brandt, de Zweedse leider Olaf Palme, de Italiaanse socialisti sche voorman Craxi en de Franse oppositieleider Mitterand In hun brief eisen de dissidenten dat Sabata in ieder geval een eerlijk pro ces moet krijgen, als de Praagse auto riteiten hem niet willen vrijlaten. De aangeschreven socialistische leiders zouden daartoe een delegatie naar Praag moeten sturen Verwacht wordt dat het proces tegen Sabata binnenkort zal worden gehouden BELGRADO (Reuter. UPI) De Roemeense president Nicolae Ceau cescoe brengt een bezoek aan zijn Joegoslavische collega Tito. De twee staatslieden voeren twee dagen lang besprekingen over hun onderlinge verhoudingen meer in het bijzonde'r over hun relatie met de regeringen van de Sowjet-Unie en China. Het bezoek komt korte tijd na het bezoek van de Chinese leider Hoea Kwo-feng aan beide landen. Dit bezoek wekte de wrevel op van de leiders in het Kremlin. Het bezoek gaat vooraf aan de top conferentie van het Warschau Pact. die later deze maand in Moskou wordt gehouden. Roemenië is lid van het Warschau Pact. al volgt dit land een onafhankelijke buitenlandse po litiek. Joegoslavië is geen lid van het Pact CHERBOURG (AP> - Drie werkne mers van een Franse kerncentrale zijn in een ziekenhuis opgenomen, omdat zij blootgestaan hebben aan straling. Acht andere werknemers worden geobserveerd. Bij verplaat sing van een plutonium-oxide filter van een plastic vat Is een lek ont staan. De directie van het bedrijf zei dat de drie werknemers hadden ver zuimd de noodzakelijk.; voorzorgen te treffen voor de verplaatsing van het filter. TEHERAN "(Reuter, UPI) De premier van Iran, generaal Gholam Reza Aznari. heeft gisteren acht burgerministers in zijn kabinet benoemd, onder wie drie die ook minister waren in de burgerregering van Jaafar Sjarif-Emami. die op 6 november aan de kant werd gezet. De kabinetswijziging wordt be schouwd als een kosmetische veran dering. Hoewel de meerderheid van de ministers nu uit burgers bestaat, zijn de sleutelministeries van binnen landse zaken, defensie, arbeid, infor matie en energie nog steeds in han den van militairen. Ter gelegenheid van de dag van het leger werd gisteren door de sjah een verklaring uitgegeven, waarin de trouw van het leger aan het land en de dynastie nog eens bevestigd werd. De verklaring was duidelijk bedoeld om de bevolking in te peperen dat verzet tegen het regime van de sjah krachtig de kop zal worden Inge drukt. Militaire convooien verspreid den gisteren een groot machtsver toon in het hele land ter voorberei ding op te houden militaire parades. Dc dag van het leger wordt steeds gehouden op de datum van de machtsovername door de vader van de sjah. dit jaar 57 jaar geleden Normaal In Teheran en in andere steden van Iran was het gisteren tamelijk rustig. al werd er door militairen in het cen trum van de hoofdstad nog wel tegen demonstranten opgetreden De grote verkeersopstoppingen in Teheran we zen er op dat het leven zijn normale loop begint te hervatten. De meeste winkels, die waren gesloten sedert de studententellen van 5 november, wa ren weer open Alleen de bazaar, de drukke volkswijk van de hoofdstad, blijft nog tekenen van passief verzet vertonen. Op diverse ministeries werd gisteren door ambtenaren nog gestaakt, het geen tot problemen bii het beheer van de in- en uitvoerrechten begint te leiden. Op den duur zal dc staking van de ambtenaren ook kunnen lei den tot moeilijkheden bij de voedsel voorziening. Iran moet een belangrijk deel van zijn levensmiddelenpakket invoeren. De pers van Iran stond gisteren nog steeds op ifön-acticf. De meeste jour nalisten zijn niet bereid onder de hui dige censuur te werken In de kiosken van Teheran waren alleen maar bui tenlandse kranten verkrijgbaar Een Iraanse student aan de universiteit van het Ameri kaanse Arizona verbrandt een beeltenis van de sjah. PARIJS «UPI. DPAi De UNESCO conferentie in Parijs heeft deze week twee maal een Arabische resolutie tegen Israël aanvaard. De ene resolu tie stelde dat er geen goede ondt r- wijsvoorzieningen bestaan voor Pa lestijnse Arabieren in de door Israël bezette gebieden. De ahctyre resolutie beschuldigde Israël ervan Arabische monumenten in Jeruzalem bescha digd te hebben. De Israëli's waren zeer verbolgen over de houding van de UNESCO. Israël is vooral boos over het feit dat het hoofd van de UNESCO een rapport over het ISraeir.eh optreden in bezet gebied slechts 'en dele heeft gepubli ceerd ..Het positieve deel van het verslag is verdonkeremaand," altlus een Israëlische woordvoerder. Een lid van de- Palestijnse delegatie noemde dit verhaal een ..overtrelfing van Agatha Christie Een poging van de Verenigde Staten stemming over de resoluties uit te stellen om de emoties wat te doen bedaren mocht niet baten Later werd in Jeruzalem meegedeeld dat Israël een commissie van de UNES- CO. die de situatie in Israels bpzcttr gebieden zou moeten onderzoeken, niet zal toelaten. ..De UNESCO heeft Israël, vóórdat het onderzoek is ver richt, al schuldig verklaard." aldus een Lsraëlische woordvoerder die ver der de UNESCO ..schitnheilig" en ..onfatsoenlijk" noemde W( l d« logel neer UZALEM Palestijnen in de door Israël bezette gebieden vrezen conflict tussen de bewoners van de Westelijke Jordaanoever en die sU de Gazastrook. Dit naar aanleiding van de mogelijke plannen om de Aan nomie van de Palestijnen in twee fasen uit te voeren: eerste de ceur astrook en later pas de westelijke Jordaanoever. James Dorsey enomen wordt dat dit de kern is van ïn I (odschap die de Egyptische vice-presi- ne® Moebarak namens president Sadat president Carter heeft overhandigd. zouden dergelijke plannen de achter- a vormen voor Sadats opmerkingen de r deze week dat een Israëlisch-Egyp- vredesverdrag in ieder geval gekop- b°U moet worden aan de toekomst van de strook n de bet het uitvoeren van de autonomieplan- )'oor de Palestijnen in twee fasen hoopt /an t twee vliegen in één klap te slaan. Een 1 itisch-Israëlisch vredesverdrag gekop- Tw< aan verkiezingen voor een raad van gin ien zelfbestuur in de Gazastrook zou het gevaar afwenden dat Cairo en Jeruzalem er van beschuldigd worden een aparte vrede te sluiten in plaats van te streven naar een algehele oplossing van het conflict in het Midden-Oosten. Geruchten Bovendien zouden de verkiezingen in Gaza model kunnen staan vpor de w estelijke Jor daanoever. Op deze manier zouden de Pa lestijnen in dat gebied en Jordanië onder druk komen te staan om alsnog aan het huidige vredesproces in het Midden-Oosten mee te werken. In Palestijnse kringen ziet men in deze gang van zaken een poging tot een verdeel-en- heers-politiek. Conflicten tussen de bewo ners van de Gazastrook en de westelijke Jordaanoever zullen gemakkelijk worden aangewakkerd. Gaza werd bijna 20 jaar lang door Egypte bestuurd. Egypte zal er zich veel aan gelegen laten liggen om het leven van de plaatselijke bevolking te ver beteren. Gewezen wordt op de aanhouden de geruchten dat een aantal Egyptische regeringsfunctionarissen zich reeds in Gaza bevindt om de situatie ter plekke te bestu deren. Ofschoon deze geruchten alom wor den ontkend, sluit men in Palestijnse krin gen niet uit dat zij toch waar zijn. Palestijnse zegslieden wijzen er op dat Egypte over voldoende contacten in Gaza beschikt. Verder wijst men op het feit dat de zoon van een van de hoogste religieuze leiders in Gaza. sjeik Hasjem Khazendar die zelf momenteel in Cairo verblijft, regel matig naar Amman reist voor overleg met de Egyptische ambassadeur in Jordanië. Gevreesd wordt dat deze gang van zaken tot een verscherping van de traditionele tegenstelling tussen de westelijke-Jordaan- oever en de Gazastrook zal leiden. Palestij nen herinneren eraan dat de inwoners van Gaza van oudsher het gevoel hebben dat hun broeders van de westelijke Jordaanoe ver minachtend op hen neerkijken. Sommi ge Palestijnen menen zelfs, dat uit de weste lijke Jordaanoe\'er en de Gazastrook af komstige functionarissen van de Palestijn se bevrijdingsbeweging (PLO) elkaar niet vertrouwen. Kleur bekennen Uitvoering van de autonomieplannen voor de Palestijnen in twee fasen zou koning Hoessein van Jordanië diwngen om einde lijk kleur te bekennen, aldus Palestijnse kringen op de westelijke Jordaanoever Hoessein heeft in het verleden laten weten dat de bewoners van het vroeger door hem bestuurde gebied vrij zijn om zelf over hun toekomst te beslissen. Op deze manier kan Hoessein de verantwoordelijkheid voor zijn beslissingen afschuiven. Wanneer de weste lijke Jordaanoever zich blijft vefzetten te gen de akkoorden van Camp David kan hij zich achter hen verschuilen Wanneer ech ter gekozen wordt om mee te werken aan de autonomieplannen mogelijkerwijs onder druk van de ontwikkelingen in Gaza kan 'Hoessein stellen dat hij zich heeft neerge legd bij hetgeen de Palestijnen besloten hebben Uitvoering van de autonomieplannen in twee fasen zal bovendien leiden tot ver scherping van de tegenstellingen binnen de PLO Gematigde PLO-functionarissen wil len geen volledige breuk met Egypte. „Wij moeten met Cairo in gesprek blijven. Be denk loch wat het alternatief zal zijn." zegt hel in Cairo wonende plaatsvervangend hoofd van de politieke afdeling van de PLO. Said Kamel. En ook Achmed Soedki Daja- ni. die lid is van het centrale comité, meent dat de PLO uiteindelijk wel deel moet ne men aan de plannen voor beperkte autono mie voor de Palestijnen Adempauze Deze opvattingen staan lijnrecht tegenover het officiële beleid van de PLO. die dc akkoorden van Camp .David al bij voorbaat verwierp Voorlopig kunnen de Palestijnen nog even ademhalen. Met name Israël toont zich on gelukkig met de jongste Egyptische koers wijziging. In Jeruzalem bestaat er nog steeds onduidelijkheid over het Egyptische voorstel. Egypte zal een vorm van officiële aanwezigheid in Gaza eisen. Regeringsfunc tionarissen in Cairo wijzen op Egypte's „speciale verantwoordelijkheid" voor Gaza Egyptische onderhandelaars in Washington willen dat de op de landkaart, die gehecht zal worden aan het' vredesoverdrag met Israël, de grens tussen Gaza en de Sinal slechts met. streepjes zal worden aangege ven in plaats van met de gebruikelijke markering van een internationaal erkende grens. Sommige Israëli's menen dat Egypte de Gaza-strook misschien opnieuw wil an nexeren. Zolang Egypte en Israël over deze zaken geen overeenstemming hebben be reikt. kunnen de Palestijnen in de bezette gebieden een definitief besluit over de door hen te volgen koers uitstellen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 7