4 Uit brieven van lezers E. tvMILIEBERICHTEN MOVE I MBER 1978 TROUW/KWARTET P6-RS13-H15 m maandag lot en met vrijdag telefo- JW%9 00-19.30 uur opgegeven worden op is dit alleen mogelijk van K) uur. de je mber 1978 It oma Irstra iciteerd. nderen Mama enstein, jefeliciteerd ig huwelijk, n en de ren. Goede morgen opa *t Hart fijn, nog 1 dagje werken Marco Anita Jan Lia Eveline Danielle Leonard blijken van belangstelling bij ons 50-, c zeggen wij u hartelijk dank. Zij heb- edragen dat deze dag voor ons onverge- rden. J. Horsman-Van Bostelen ssestraat 10. 11 november a.s. is het 60 jaar geleden ers, groot- en overgrootouders A. Beekman en I. Beekman-de Kruyff in het huwelijk traden. blij hopen zij die dag met ons feestelijk Afdel! en stellen u daarbij in de gelegenheid wensen in gebouw „Concordia", Turf- o te Naarden, 's middags van half vijf trember 1978 tiinalaan 19 Kinderen, klein en achterkleinkinderen. vervar<i;fc' heiis nflbü hen die vrezen, zodat Heerlijkheid in ons rrag$ woont jrfjnq \dertierenheid en trouto ontmoeten inder, gerechtigheid en vrede kus- wn9 elkaar 3Is geroeid, maar intens dankbaar voor <enni$°T ons betekende, delen wij u mee inriiatr kort en moedi6 gedragen lijden tot '®y/aPjs opgenomen onze innig geliefde rdere^ en vader Cornells Peter Petri in wij ilijk [tijd van 52 jaar. J. Petri-Prins Jan en Ria Joke en Leon Marcel en Hannie Gonnie k, 15 november 1978. ;ade 31. Geen bezoek aan huis. lienst zal worden gehouden op zater- vember, om 13.00 uur in de „Ontmoe- n6&\ Anjerlaan 47, Naaldwijk, waarna ienis zal plaatsvinden op de algemene laats te Naaldwijk omstreeks 14.00 teid tot condoleren na de begrafenis 1 van de „Ontmoetingskerk". nt ik ben er zeker van, dat het lijden de tegenwoordige tijd niet opweegt de Heerlijkheid, die ons geopen- ard zal worden. Romeinen 8:18 leid in ons hart geven wij u kennis, e uit ons midden heeft weggenomen zoon, broer, zwager en oom in de atglai Cornells Peter Petri itgenoot van Johanna Prins, tijd van 52 jaar. anteni Familie Petri voor} Familie Prins k, 15 november 1978 :n de droeve plicht u mee te delen dat >rtstondig ziekbed is overleden onze direkteur Cornells Peter Petri ieftijd van 52 jaar It en voorbeeld zullen ons altijd blijven en. Direktie en personeel G. Petri Zn. B.V. ijk, 15 november 1978 raat 4. re diepe droefheid ontsliep, zacht en ha een langdurige ziekte mijn innig t vrouw, onze innig geliefde moeder, f, zuster, behuwdzuster en tante larijke Poelemeijer-Alofs ïftijd van 42 jaar. J. C. Poelemeijer Rob Ingrid en familie dam, 15 november 1978 ijn 16'" 'ledene is opgebaard in een der rouwka- andpad 3a (Stadhouderskade naast het >ark), alwaar geen bezoek, natie zal plaatsvinden maandag 20 no- om 13.50 uur in het crematorium West- Ookmeerweg 275 einde Osdorperban - erdam. bereikbaar met bus 23. Vertrek is te 13.15 uur. Thuis beslist geen bezoek. WAAR IK BEN, daar zal ook mijn dienaar zijn. Joh. 12:26 Plotseling ging van ons heen mijn lieve man, onzé vader en grootvader Alexander Reinard Hulst Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Emeritus hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Emeritus predikant der Nederland se Hervormde Kerk. Hij is 68 jaar geworden. Baarn: R. Hulst-van der Meij Hoevelaken: R. S. Hulst S. Hulst-Huiskes Harold, Marc, Esther Amstelveen: A. I. Hulst H. R. Hulst Eric Waddinxveen: Th. H. G. Hulst A. Hulst-Anderson Sandra, Martijn Amsterdam: R. A. Hulst Leusden: K. G. Oskamp-Hulst B. D. J. C. Oskamp Georgette, Jurgen Baarn: A. W. E. Hulst A. G. M. van Vugt Baarn, 15 november 1978. Prins Bernhardlaan 3. Geen bloemen De overledene is thuis opgebaard. Gelegenheid tot condoleren op zaterdag 18 november 1978 van 16.0<M8.00 uur. De rouwdienst wordt gehouden op maandag 20 november 1978 om 12.45 uur in de Paulus- kerk, Brink te Baarn. In aansluiting daarop vindt de begrafenis plaats om 14.00 uur op de nieuwe algemene begraafplaats aan de Wijkamplaan te Baarn. De Faculteit der Godgeleerdheid aan de Rijks universiteit te Utrecht geeft met verdriet ken nis van het ontslapen van Dr. Alexander Reinhard Hulst Hoogleraar aan deze universiteit van 1947-1977 laatstelijk in de wetenschap van het Oude Testament Met al de hem geschonken gaven wilde hij de verstaanbaarheid dienen van de bijbelse bood schap. Namens de faculteitsgemeen schap Otto J. de Jong, dekaan Egbert Schroten, secretaris Utrecht 15 november 1978 Heidelberglaan 2 Voor ons nog onverwacht is van ons heenge gaan onze geliefde zoon, broer, zwager en oom Okke La it jen Bouwman op de leeftijd van 28 jaar. Wij mogen geloven, dat hij bij God is, waar hij zo vurig naar verlangde. Staphorst: O. Bouwman C. W. Bouwman-Spoelstra Hoevelaken: J. O. Bouwman D. Bouwman-Postma Bedum: F. H. Prins-Bouwman J. C. F. Prins Zwolle, 15 november 1978. Engelsmanplaat 84. Correspondentieadres: Meester Boldewijn- laan 13, Staphorst. Liever geen bloemen. Gelegenheid tot condoleren maandag 20 no vember a.s. van 10.00-10.20 uur in het rouwcen- trum van de Monuta Stichting, Potgietersingel 7 te Zwolle. Daarop volgend zal om 10.30 uur in de aula van genoemd centrum een dienst van woord en gebed worden gehouden, waarna de begrafenis om 11.30 uur zal plaatshebben op de begraafplaats „Bergklooster", Zwolle. God deed thuiskomen Zijn moegestreden kind, onze lieve neef Okke Bouwman „Mijn genade is u genoeg". Zwolle, 15 november 1978 Zwolle: J. Broek Hilversum: S. Scheringa Baarn: W. Broek-Medendorp Vught: A. J. Postma-Broek P. Postma Met verslagenheid geven wij U kennis van het overlijden van de heer Pieter Spaans op de leeftijd van 43 jaar Gedurende vele jaren was hij bij ons in dienst als opvarende van één onzer schepen. Wij zullen hem in herinnering houden als een trouwe medewerker en een fijne collega. Directie, medewerkers, bemanning Sch. 6 - Sch 54 - Sch. 302 Rederij W. van der Zwan Zn. B.V. Scheveningen, 15 november 1978. Aantjes (125) Ik wil voor De Jong wat begrip vra gen. Zijn beroep is het alle narigheid en kwaadaardigheid van de periode 1930-1945 uit te pluizen. Is het denk baar dat, als je daar dag in dag uit mee bezig bent en tegen zo'n geval aanloopt, je eens emotioneel ont ploft? Wordt door velen nu ook niet iets te veel over De Jong geoordeeld? Speelt men ook geen rechter over De Jong. Heeft hij geen recht op begrip, gezien het feit dat hij steeds met deze zaken wordt geconfronteerd? Soms kan men horen dat een mens (Aan tjes) stuk is gemaakt. Ik geloof dat niet. Misschien zijn carrière, maar dat is de mens niet. Het dal is wel diep, maar op termijn moet het toch ook een enorme opluchting zijn. Ik heb zijn beroemde rede gehoord, enkele jaren geleden. Zal iemand met die intentie, met zo'n geweten, soms niet geworsteld hebben als er weer eens geroddeld werd over hem, of als er eens debatten waren in de Tweede Kamer die teruggrepen tot die perio de (bijvoorbeeld de drie van Breda). Is het alleen meedragen van die we tenschap, zoals nu vrijgekomen is, geen last geweest? Zou men daar op termijn niet aan stuk zijn gegaan? Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor korte reacties op in deze krant gelezen berichten, artikelen en commentaren, en niet voor open brieven, gedichten, oproepen of reacties op advertenties (deze laatste dienen tot de directie gericht te worden). De redactie behoudt zich het recht van bekorting voor Hierover of over het met plaatsen (meestal door ruimtegebrek) kunnen wij helaas niet corresponde ren, Brieven adresseren aan Secretaris hoofdredactie Trouw. Postbus 859, Amsterdam. Bij publikatie worden naam en woonplaats van de schrijver vermeld Aantjes (127) Het enige wat de ARP overblijft is een beroep te doen op Mr B. W. Bies heuvel. Hij werd in 1973 door Aantjes weggejaagd. Alleen het vertrouwen, wat Biesheuvel altijd nog heeft bij het Nederlandse volk en het Christe lijk volksdeel in het bijzonder en zijn uitzonderlijke capaciteiten, plus zijn enorme bestuurlijke ervaring kunnen het aanzien van de politiek herstel len. Hij alleeji kan een halt toeroepen aan de ontbindingsverschijnselen die de ARP vertoont Rotterdam Aantjes (129) Waarom praat men over .jeugdzon den" of „kwajongensstreken" van een 20-21-Jarige. Tegenwoordig stem men we op ons achttiende. Die ver antwoordelijkheid mogen we nu ne men. Kun je dan nog van Jeugdzon den spreken als een 20-Jarige in 1944 een duidelijke keus doet. Neen. Aan tjes kan niet terugkomen in de poli tiek, temeer daar we zo hoog van de toren blazen wat betreft vooraan- staande lieden in West-Duitsland met IflbrGUk een oorlogsverleden. Werk Veel zogenaamde werkzoekenden zijn tevreden met hun periodieke uit kering. Bij sollicitaties (de schijn wordt opgehouden dat ze werk zoe- Jcen) gedragen zij zich zo onwellevend dat ze niet worden aangenomen en verheugd huiswaarts keren. Terwijl er in scholen verband veertig logope disten als werkzoekenden staan ge noteerd. heeft een gemeente reeds zes advertenties geplaatst om een nieu we kracht te krijgen! Het is niet waar dat de ene helft van de bevolking lang werkt om meer loon op te strij ken en de andere helft van de bevol king met een uitkering de deur wordt uitgewerkt. Neen, de ene helft van de bevolking moet langer werken, om meer belasting op te brengen, die dan ten goede komt aan hen die geen lust hebben om te werken. De goeden niet te na gesproken!! maar die zijn klein in aantal. Badhoevedorp W. L. K. van Oosten Borne B. H. Kraaijenbrink Jac. Lnyendijk Terborg Jan Draaijer Aantjes (126) Ik lees in mijn bijbel vele malen 2 Samuël 12 waarin de profeet tot ko ning David zegt: OiJ zijt die man. Daar gaat David over nadenken en dan lees ik in Psalm 1 vers 4. Ontzon dig mij met hysop en mijn ziel zal rein zijn en genezen. Als ik dat van of over Aantjes zou horen, dan is hij bij mij op de goede weg en kan hij voor velen aanvaardbaar zijn. Den Haag Jan Pellikaan Aantjes (128) Degenen die na 33 jaar dit openbaai gemaakt hebben, zijn diep te bekla gen. Zoveel jaren met haat in je hart rondlopen en dan een goed gezin de vernieling in helpen zou dat nu echt zo'n voldoening geven? Rotterdam J. Koorenneef A. Koorenneef-de Ruiter Aantjes (130) Alle brieven aangaande zaak Aantjes gelezen hebbende valt het mij op, dat er niet één bij is die Psalm 25 vers 7 en vervolgens de oude berijming en nieuwe berijming vers 3 aanhaalt en maar zingen alsof er niets is gebeurd. Van vergeven en vergeten geen spra ke van. Ik dacht als men deze psalm, gemaakt door de man naar Gods hart, eens goed overdenkt, dat dan de hele zaak-Aantjes tot het verleden behoort. Naar aanleiding van de kwestle-Aan- tjes ging een televisieverslaggever over diens religieuze achtergrond vra gen stellen aan inwoners van de ge boorteplaats van de heer Aantjes. En kele personen weigerden commen taar te geven. De verslaggever bleef tegen de fatsoensnormen in doorvra gen. De ondervraagden die geen com mentaar geven wilden, kwamen, of ze het wilden of niet, op de televisie. Ik vind dit een ongeoorloofde inbreuk op de persoonlijke levenssfeer van de betrokkenen. Daar dit vaker voor komt, zal ik graag zien dat de over heid op dit terrein maatregelen neemt ter bescherming van de per soonlijke levenssfeer. Nederhorst den Berg G. Barmentloo Ermelo J. van Eikenhorst Heden nam de Here uit ons midden weg onze zorgzame moeder, grootmoeder en overgroot moeder Maaike Verbeek sinds 27 februari 1973 weduwe van Johannes Hellenthal Wzn. in de ouderdom van ruim 90 jaar. Ik geloof de wederopstandig des vleses; en een eeuwig leven." Laatste regel N.G.B. Harderwijk: E. D. Hollander-Hellenthal Kampen: D. W. Eijkman-Hellenthal J. C. Eijkman Dokkum: W. van Dijk-Hellenthal E. van Dijk Kampen: J. Velthuis-Hellenthal K. J. Velthuis Klein- en achterkleinkinderen. Hasselt, 15 november 1978. „De Hazelaar". Correspondentieadres: Colijn de Nolestraat 1, Kampen. Geen bloemen. Maandag 20 november om 14.00 uur zal in de aula Ridderstraat 24 te Hasselt een rouwdienst worden gehouden, waarna de begrafenis om plm. 15.00 uur zal plaatshebben op de algeme ne begraafplaats te Hasselt. Na de begrafenis is in de aula gelegenheid tot condoleren. Heden heeft God tot Zich genomen onze lieve zuster Dirkje de Rooij in de ouderdom van 79 jaren. Zij was gedurende 53 jaren aan ons Huis verbonden. „Zie, ik maak alle dingen nieuw". Openbaring 21:5 Namens Diakonessenkring, Bestuur en Direktie Zr. Joh. Dijk Prof. dr. J. R. von Ronnen Ds. A. M. Nortier 's-Gravenhage. 15 november 1978, Diakonesseninrichting, Bronovolaan 5. De overledene is opgebaard in de rouwafde- ling van „Bronovo", Bronovolaan 9. Bezoeku ren aldaar van 13.30-15.30 uur. De uitvaartdienst is bepaald op maandag 20 november a.s. te 11.00 uur in de kapel van de Diakonesseninrichting „Bronovo", Bronovo laan 5, waarna de teraardebestelling zal plaats vinden op de begraafplaats „Oud Eik en Dui nen", Laan van Eik en Duinen 38 te ongeveer 12.00 uur. Op 77-jarige leeftijd, na een 51-jarige echtvere niging, is door God thuisgehaald onze lieve vrouw, moeder, groot- en overgrootmoeder Hilliggiena Datema-Egberts Haar aardse tent werd afgebroken, doch haar eeuwig huis in de hemelen was bereid. Sauwerd, 16 november 1978 9771 AC Plantsoenweg 19 Auburn (Can.): W. Datema G. F. Datema-Dc Vries Groningen: F. Datema Wetsinge: H. Datema F. Datema-Elsinga Auburn (Can.): M. Datema G. Datema-Hibma Feerwerd: M. R. Valkema-Datema A. Valkema Hoogeveen: A. Buikema-Datema J. Buikema De rouwdienst zal worden gehouden op maan dag 20 november om 13.30 uur in Ubbegaheem te Sauwerd. waarna de begrafenis zal plaats vinden om 14.00 uur. Gelegenheid tot condoleren vanaf 13.00 uur. Niets zal mij scheiden van de lief de van Christus vertrouwend op zijn Heer en Heiland is heen gegaan mijn lieve man, onze lieve en zorgzame vader en opa Cornelis Langeveld echtgenoot van S. W. de Groot eerder gehuwd geweest met C* Langeveld op de leeftijd van 79 jaar. S. W. Langeveld-de Groot Baarn: K. E. Bol-Langeveld C. Bol Ronald E. M. van der Lek-Langeveld Wim, Coen, Jan Pieter Wageningen: J. P. C. Langeveld Maastricht: H. C. J. Langeveld J. A. Langeveld-Kurvink Cor, Karl, Mariël Zoetermeer: P. J. Langeveld H. E. Langeveld-van de Peppel Martin, Carolien Dordrecht: M. A. J. Langeveld Goes: J. A. H. Langeveld D. Langeveld-Bogaards Marlies, Richard, Corinne 16 november 1978. Leliestraat 84. 4461 PJ Goes. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden maandag 20 november om 12.00 uur in de Geref. Oosterkerk, ingang J. D. van Melle- straat, waarna de teraardebestelling zal plaats hebben om 13.00 uur op de Algemene Begraaf plaats te Goes. Gelegenheid tot condoleren na de teraardebestelling in de aula van de be graafplaats. Liever geen bezoek aan huis. Geen bloemen. God is genadig In Jezus ontslapen onze geliefde broer, zwager en oom Cornells Langeveld oud 79 jaér. Goes, 16 november 1978. Hilversum: N. Langeveld-van Wieringen A. G. J. Langeveld-Drok J. C. Langeveld neven en nichten Elzenlaan 57, Hilversum. Psalm 84 Heden nam de Heere tot Zich, na een kortston dige ziekte, mijn innig geliefde vrouw, onze lieve moeder, oma, schoondochter, zuster, schoonzuster en tante, Dirkje Bal-Roeleveld op de leeftijd van 62 jaar. Scheveningen: J. L. Bal A. Buis-Bal M. H. Buis Tiny, Jan-Leen, Diana 's-Gravenhage: C. Schoonderwoerd-Bal A. Schoonderwoerd 'Conny, André, Miranda en verdere familie Scheveningen. 16 november 1978. Pluvierstraat 102. Geen bezoek aan huis Gelegenheid tot condoleren vrijdagavond van 7-8 uur, zaterdag- en zondagmiddag van 3-4 uur in rouwcentrum Scheveningen ,,'t Staten- huys", Statenlaan 78. De dienst van Woord en Gebed zal gehouden worden maandag 20 november te 10.30 uur in de Pniëlkerk. Tesselsestraat 67. waarna de teraardebestelling zal plaatshebben op de Al gemene Begraafplaats aan de Kerkhoflaan. Aankomst aldaar te 11.30 uur. De Heer heeft vanmorgen vroeg beëindigd en voleindigd het leven van zijn knecht, onze man, vader en grootvader Dirk Boer v.d.m. ridder in de Orde van Oranje-Nassau op de leeftijd van 75 jaar. terug van weggeweest, op dracht uitgevoerd 2 Tim. 4:7,8 Spijkenisse: F. Broer, Akkerman Baarn: Jan en Truke Vermaas-Broer Dirkjan en Bep Jeroen. Femke Apeldoorn: Hanno en Janny Broer-Offringa Marjan en Martin Doreth, Jaap, Douwe Nijkerk: Arjen en Erie Anema-Broer Eefje, Tjerk Maassluis: Dick en Geke Broer-Kronemeijer Sigrid, Dick Bramsche (W.Dld) Rein en Janny Broer-Kraak Wilfred, Geraldine Hellevoetsluis: Wilfried en Janneke Broer-Geist Miggy, Nanda. Spijkenisse, 16 november 1978. Staringplantsoen 15a. De rouwdienst wordt gehouden maandag 20 november om 12.30 uur in de Gereformeerde Kerk, Prinses Wilhelminalaan. De begrafenis vindt direkt hierna plaats op de Algemene Begraafplaats aan de Vredehof- straat. Gelegenheid tot condoleren in de kerk, na afloop van de begrafenis. Gij zijt gekocht en betaald". 1 Cor. 7 23 De HEERE heeft in veilige haven gebracht, Zijn kind, mijn geliefde man, onze vader en grootvader, die ons allen altijd met grote liefde en zorg heeft omringd Jan Lolkema in de gezegende ouderdom van ruim 82 jaar. B. Lolkema-Stienstra G. van Kesteren A. van Kesteren-Lolkema A. Vermeiden G. Vermeiden-Lolkema L. Lolkema M. M. Lolkema-Rentier B. Wesseling J. Wesseling-Lolkema N. de Groot T. L. de Groot-Lolkema en kleinkinderen. Rotterdam, 15 november 1978 Breedveldsingel 73 Geen bloemen Geen toespraken. Gelegenheid tot condoleren zaterdagmiddag van 5 tot 6 uur aan de Breedveldsingel 73 te Rotterdam en na de begrafenis in de kapel op de begraafplaats. Voorafgaande aan de begrafenis zal er maan dag 20 november om 1.30 uur een dienst van Woord en gebed worden gehouden, die geleid wordt door de Gereformeerde predikant Ds. C. P. Plooy in het kerkgebouw aan de Ericalaan 1 te Ede. De begrafenis zal plaatsvinden om 2.30 uur op de algemene begraafplaats aan de Asakker- weg te Ede. Fijn dat u een los nummer van TROUW kocht, maar wat moet u nu morgen? Weer zestig centen neerleggen? Een abonnement is veel gemakkelijkerl Vraag proefabonnement Tel. 020-913456. afd. Service A

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 15