iderzoek jëist naar ilsanering MS-dossier' in discussie Kwaliteit van aantal grills bepaald niet Meubelmakers gevraagd Spikkelemail camoufleert vet tips voor isolatie "brief aan leden Tweede Kamer: Tvrd betaling nd aan TSM Akerendam-schat geveild Zes van de negen tafelgrills onveilig Gefluorideerde tandpasta is nuttig tegen tandbederf T P 15 NOVEMBER 1976 FINANCIEN EN ECONOMIE TROUW/KWARTET P 11 - RHS 13 lonzer verslaggevers G Zes ondernemingsraden van gewezen wolfabrie- cen bij de Tweede Kamer aan op een uitgebreid k naar het verloop van de herstructurering van de ise wolindustrie. brief wijzen de voormali- mingsraden erop, dat de ip recht heeft op een vol- ntwoording van de wijze t gemeenschapsgelden is Zij schatten de directe iet ministerie van econo- en op 70 miljoen gulden, üe zaken tien miljoen gul- chikking heeft gesteld. Bo- met de aankoop door de Tilburg van de leeggeko- ken ongeveer 25 miljoen loeid geweest. is, aldus de ex-onderne- ruim honderd miljoen token in de wolindustrie, eid heeft tot een sanering |eg nul. „Van de ongeveer brieken in 1958 zijn er na van de herstructurering Jf over. Van de ongeveer Idsplaatsen in de textiel in elEN (ANP) De rechtbank jjurg heeft de Terneuzense luw Maatschappij (TSM) uitstel van betaling ver- r!3 januari 1979. Daardoor is isement voorlopig van de 13 januari zal de rechtbank jeve beslissing nemen. ink heeft twee bewindvoer- Isteld: mr. C. Galeman uit en ir. C. Scherpenhuijzen ïeuw^ort. Als rechter-commissa- et fliijzaak is benoemd mr. J. H. en •in zij; ropes< Middelburg. De bewind- noeten de rechtbank bin- aanden verslag uitbrengen tuatie binnen het bedrijf, nensen werken. de regio Tilburg in 1958 zijn er nu nog 1.200 over," aldus de ondernemings raden. In het bedrag van ruim honderd mil joen is, zo wordt vervolgd, geen reke ning gehouden „met de vele, vele miljoenen gemeenschapsgelden, die nodig waren voor de afvloeiingen en uitkeringen voor massa-ontslagen". De reden waarom deze „sanering tot nul", ondanks de vele miljoenen over heidssteun en ondanks de optimisti sche berichten twee tot drie jaar gele den, mogelijk is geweest, moet wor den gezocht in de afwezigheid van een duidelijk beleidsplan. Volgens de briefschrijvers wenste de overheid een herstructureringsorgaan, de Wol- con, en dacht zij aan het inbrengen van bedrijven in een houdstermaat schappij. Bedrijven zouden daarbin nen worden gegroepeerd rondom een sterk bedrijf: Aabe. Als hoofdrolspelers, aldus de onder nemingsraden, koos de overheid de heren Van der Lande (voorzitter Wol- con) en Feenstra, die „geen vreemden voor elkaar zijn en behoren tot een zelfde groep belanghebbenden (tex tielbedrijven), waarvoor zij wellicht als zetbazen fungeren". Ook het on derzoeksbureau, dat de wolherstruc- tureerders moest bijstaan, Kewill Systems, heeft directe belangen in textielbedrijven. De ondernemings raden stellen daarom vast, dat „het overlaten van de sanering aan enkele particulieren" het mogelijk maakte, dat de krenten uit de produkties van de verschillende bedrijven gehaald konden worden, waarna die bedrijven achter elkaar gingen sluiten. „Door deze gang van zaken wordt de over heid wel de verantwoordelijke voor die sluitingen en wordt zij zelfs de saneerder, de liquidator." In Züricht zijn meer dan 35.000 gouden en zilveren munten, afkomstig van het in de achttiende eeuw vergane Nederlandse schip de Akerendam, op een veiling aangeboden. Omdat het hoogste bod voor de collectie „slechts" 840.000 Zwitserse franken (ruim 1 miljoen gulden) bedroeg, besloten de twee Zweden, die de schat verkopen, de gouden dukaten en zilveren munten tijdelijk van de veiling terug te trekken. Bengt-Olof Gistaffson en Stefan Persson, die de schat zes jaar geleden ontdekten in het wrakstuk van de Akerendam, hadden gehoopt op een bod van zeker 1,3 miljoen franken (1,6 miljoen gulden). Zij beraden zich nu over de vraag of zij het hoogste bod, dat tot nu toe is gedaan, zullen aanvaarden. Een deel van de schat van de Akerendam, die op een diepte van slechts twintig meter voor de Noorse kust lag, is terecht gekomen bij de Noorse staat, die op haar beurt Nederland een deel schonk. DEN HAAG In de industrie van houten meubelen en betimmeringen zijn ruim 500 vacatures, die niet kunnen worden vervuld, doordat passend arbeidsaanbod ontbreekt. Dit blijkt uit een onderzoek, dat in mei jl. werd gehouden naar voren kwam, dat over 1978 slechts elf pro cent van de meubelfabrieken, die aan het onderzoek hebben deejgenomen, een negatief bedrijfsresultaat ver wachten. In 1977 werkte nog 32 pro cent van de bedrijven met verlies. Aan het onderzoek namen 126 meu belfabrikanten deel. Zij vertegen woordigen ongeveer de helft van de totale produktiewaarde van de Ne derlandse meubelindustrie. Een toe genomen optimisme onder de meu belfabrikanten blijkt, behalve uit de verminderde verlies verwachtingen, ook uit het feit. dat de investeringen in 1978 meer dan het dubbele van die van 1977 zullen bedragen, namelijk 10,4 procent van de geplande omzet tegen verleden jaar 4,1 procent. Een aantal meubelfabrieken blijkt zeer goed te werken: in 1977 had ruim een derde van de bedrijven een renta biliteit van meer dan zestien procent op het totale vermogen. Het gemid deld bedrijfsresultaat is 2,9 procent van de omzet. Het best lopen de fa brieken, die eetkamertafels en -stoe len vervaardigen. Hun gemiddeld re sultaat is 9,1 procent van de omzet. Aan de andere kant zijn de sectoren berg-, wand- en kastmeubelen en kleinmeubelen en salontafels gemid deld verliesgevend. el bej nd mo isverht onzer redacteuren Jgh'an'RDAM Op 4 en 5 december a.s., zo is althans de bedoeling, moeten in Brussel de •Tanerin regeringsleiders van de negen EG-landen hun fiat geven aan het nieuwe Europese ___|re Systeem. Zij krijgen dan het „EMS-dossier" onder hun neus, waaraan de ministers lanciën de volgende week de laatste hand leggen. Wat zit er in dat EMS-dossier, dat meer rust op monetair gebied moet bezorgen? en wisselkoersarrangement Devlemeenschap als geheel en rt komt het erop neer. dat van het EMS een regeling obleil fr Europees monetair fonds, evallen is daarbij een be- ilaats toegedacht aan een Europese Valuta Een- e in juli van dit jaar in ,i gehouden topconferentie wUrt!ote llinen geschetst van e monetaire systeem. In het iet in ge; afwe die hoofdlijnen is een aan- jkheden geopperd voor een sregeling die, zo staat al ez ven stringent zal zijn als de L regeling in het kader van nieuwe wisselkoersregeling liggen er thans twee, of ei- ie voorstellen ter tafel. In de lats is er het door de jen met een Engelse term ie parity grid system, laid kan men spreken van of netwerksysteem. Even- bestaande „slang", is ook in em elke valuta gekoppeld idere. Ook nu zien we weer oers voor iedere munt ten van alle andere die aan het leelnemen, met daarbij een speelruimte naar boven en le mogelijkheid wordt het system", het mandjes-sys- oemd. Hierbij is iedere munt aan één (kunstmatige) va nden. namelijk aan de Euro- uta Eenheid (EVE). Deze gelijk aan de huidige Euro- en Eenheid (ERE, thans on- 2,72) die in een bepaalde Hing (een zgn. gewogen ge- is opgebouwd uit de diver- ese valuta's. te speelt dan ook nog een ie van beide mee. Bij deze die op het ogenblik de lijkt te hebben, is er niet rake van een bepaalde spil- een munt ten opzichte van ere deelnemende munten, k van een spilkoers ten op en het „mandje". Dit „mand- deze laatste constructie een signaalfunctie vervullen, en Sat „dieperliggende tenden- bewegingen van munten" licht zouden moeten worden Anders gezegd, het „mand- n de derde mogelijkheid de Harm, bel of ratel toebedeeld Vanwege dat laatste, dus de ratel, is de term van „ra- voor het geheel al opgedo- t de uiteindelijke keuze uit 'gelijkheden van groot ge- zijn voor de werking van het luropese Monetaire Systeem wel geen betoog. Wat het Europese Monetaire Fonds betreft, dat ook deel uitmaakt van de plannen voor dc totstandkoming van het EMS, kan het volgende worden opgemerkt. Het is de bedoeling dat dit Fonds de beschikking krijgt over 20 procent van de monetaire (gouden dollar) reserves van elk van de EG- landen, alsmede over een vergelijk baar bedrag aan eigen valuta. Op dit Fonds zullen de aan het EMS deelne mende landen in geval van valuta moeilijkheden trekkingsrechten kun nen uitoefenen. Zij zullen dan een beroep op het Fonds kunnen doen. In het kader van het nieuwe EMS wordt voor de oprichting van het Eu ropees Monetair Fonds, dat naar ver wachting ongeveer 90 miljard gulden groot zal worden, een tijdsbestek van twee jaar genoemd. Aangezien Duitse marken, guldens. Belgische franken, ponden en dergelijke evenals appels en peren niet bij elkaar zijn op te tellen, zullen de bedragen waarover het Europees Monetair Fonds de be schikking krijgt worden omgerekend in EVE's. En als alles dan goed werkt, zo hopen de deskundigen, dan zal in Europa eindelijk een zone van monetaire sta biliteit ontstaan, waaraan al zo lang is gedokterd. Een dergelijke monetaire stabiliteit wordt van groot belang geacht, nu de laatste jaren de almaar toenemende instabiliteit (onevenwichtigheid) van de wisselkoersen een steeds grotere bedreiging is gaan vormen. Niet al leen voor de activiteiten van het be drijfsleven. maar met name ook voor de wereldhandel als geheel. Een en ander met als uitvloeisel, een toene ming van de protectionistische ten densen met alle gevolgen daarvan voor de handel tussen de EG-landen onderling. Bedenkingen Helaas is het nog niet zo. dat het allemaal al koek en ei is rond het EMS. Integendeel, zou men geneigd zijn te zeggen, wanneer men kennis neemt van de bedenkingen, die met een zekere regelmaat naar voren wor den gebracht tegen het EMS. Van daar het koortsachtige overleg tussen de diverse EG-landen, dat bedoeld is om de plooien glad te strijken en uiteindelijk de opzet van het EMS te doen slagen. Iets dat des te meer dringt, nu de grote stroom van dollars als gevolg van de aanzienlijke Ameri kaanse betalingsbalanstekorten de problemen nog eens extra heeft aan gescherpt. De instabiliteit van de dol lar vormt namelijk een extra belas ting voor de uiteindelijke overle vingskans van het. EMS. vooropge steld dat dit er komt. Zoals de zaken er vandaag de dag voorstaan zijn het vooral Engeland en in mindere mate Italië die bedenkingen hebben tegen het EMS. Dat is niet zo verwonderlijk, wanneer wordt bedacht dat de economie er in deze beide landen niet zó riant voor staat. Om met Italië te beginnen. Dit land heeft aangedrongen op een gro tere bandbreedte (marge voor valuta schommelingen) dan die welke in de bestaande „slang" geldt (2,25 procent naar boven en beneden ten opzichte van de spilkoers, dus in totaal 4.5 procent). Italië geeft de voorkeur aan het toestaan van een schommelings marge van 6 tot 8 procent aan beide kanten van de spilkoers. Dat zou be tekenen. dat het land veel minder snel op zijn monetaire reserves moet terugvallen voor het verrichten van steun-operatle.s op de wisselmarkt dan anders het geval zou zijn. Bondskanselier Schmidt heeft in eer ste instantie hierover zijn veto uitge sproken. Doch draaide later bij met de mededeling, dat er toch geen over wegende bezwaren zouden bestaan tegen een ruimere marge, bij voor beeld van 4,5 procent aan beide zij den van de streep. Wat Engeland betreft is het verzet ingrijpender. Premier Callaghan heeft al op voorhand verklaard, een definitieve beslissing over deelne ming aan het EMS in elk geval te zullen uitstellen tot het begin van de volgende maand als de EG-top in Brussel bijeenkomt. Het Britse be zwaar tegen het nieuwe EMS is voor al, dat het lidmaatschap van het EMS voor Engelands economie wel eens in hoge mate nadelig zou kunnen wer ken. En dat op een moment, dat het juist wat beter lijkt te gaan. Het pond is vrij stabiel en de inflatie belangrijk teruggedrongen. Merkwaardigerwijze lopen de menin gen over een eventuele toetreding van Engeland tot het EMS in de Brit se bankwereld nogal uiteen. Lord Armstrong, president van de Midland Bank, liet onlangs zware kritiek ho ren op het EMS. Zijn collega, Sir Jeremy Morse, president van Lloyds Bank daarentegen, sprak zich krach tig uit vóór een deelnemen van zijn land aan het EMS. Zoals het er op dit ogenblik naar uitziet lijkt de verwachting gewet tigd, dat Engeland niet zal meedoen aan het EMS, maar wellicht op een later tijdstip zal toetreden. Dit zal mogelijk tot de wat zonderlinge situ atie aanleiding geven, dat de wèl aan het EMS deelnemende landen vooropgesteld dat het EMS er komt straks een EVE zullen gaan hante ren als verrekeningseenheid, waarin de valuta van Engeland (als lid van de EG) wèl meespeelt, terwijl Enge land zelf niet deelneemt aan het systeem. Wat er zal gebeuren als Engeland uiteindelijk niet meedoet is zeer de vraag. Het zou wel eens zo kunnen zijn. dat als dit inderdaad het geval is het hele „EMS-feest" niet doorgaat. De kans bestaat namelijk dat wan neer Engeland niet meedoet, ook Ita lië zich terugtrekt. En dan rijst de vraag, of Frankrijk nog wel zal voelen voor een terugkeer in de gewijzigde „slang". Harmonisatie Ook van belang voor het al of'niet door gaan is het antwoord op de vraag, of het mogelijk zal blijken om door middel van de nagestreefde mo netaire stabiliteit in de EG. te komen tot een zekere harmonisatie van de economische politiek. Zoals het nu is. lopen de inflatiepercentages en de saldi op de betalingsbalansen van de diverse EG-landen sterk uiteen. Om met z'n allen op één bepaalde lijn te komen, zal allesbehalve gemakkelijk zijn. De EG vormt heden ten dage hoe zeer ook de afzonderlijke belangen nog wel eens willen botsen (denk aan het visserijconflict) een economi sche, maar nog allerminst een mone taire gemeenschap. Ook al is er spra- «ke van een slang en van een EVE. van een paradijs kan zeker niet worden gesproken, zo lazen we dezer dagen. De komende weken zullen uitsluitsel geven of de kans op een EMS-para- dijs er toch in zit. Het is niet best gesteld met de kwaliteit en veiligheid van de meeste tweezijdige con tactgrills (ook wel tafelgrills genoemd), die in ons land te koop zijn. Daarnaast zijn de prestaties van de andere grills en van de grill-bakovens in grote lijnen niet om over naar huis te schrijven. Dit blijkt uit de test van negen contactgrills, vijf „gewone" grills, vier grill-bakovens en een hetelucht- oven door de Stichting Vergelijkend Warenonderzoek (VWO) in Rijswijk. Om maar met de conclu sies uit het uitgebreide testrapport te beginnen: Zes van de negen tweezijdige contactgrills blijken elektrisch onvei lig. Geen van die zes le verde uitgesproken goe de prestaties. Van de overige merken kwam Tefal Grill Minute 1300 A (prijs ongeveer 120) tot de beste en Reactor Rima 903 (prijs 115) tot goede resultaten. Een aantal grills en grill-bakovens bereikt niet alle prestaties, die eraan worden toege schreven. Voor het grille ren van vlees of kip aan het spit, een hapje roos teren of een korstje ma ken kan een keus worden gemaakt tussen Philips HD 4162 (prijs, waarvoor te koop. 220), Moulinex A 55 (circa 125), Mouli nex A 66 160) en Tefal 250 150). Voor de con sument die ook eens wat wil bakken, komt alleen de Tefal 251 grill-bako ven (ƒ250) in aanmer king. Hoewel, de consu ment mag niet te veel verwachten van de bak- resultaten. Bij de tweezijdige con tactgrills voeren de mer ken Reactor en Tefal het Kema-keur en voldoen daardoor aan de gestelde veiligheidseisen. Bij de overige tafelgrills die werden onderzocht aan de hand van de internati onale veiligheidsvoor schriften bleek Ro wenta nog redelijk veilig. Ernstige tekortkomin gen vertoonde echter de aarding van Emka en Nova en de isolatie van Daalderop, Moulinex, Reese en Severin. Het oordeel hiervoor was on veilig en voor Severin zelfs zéér onveilig. Bij verwisseling van het snoer of reparatie van elektrische onderdelen, kan een onveilige situa tie optreden bij Daalde rop. Emka, Nova, Reese, Rowenta en Severin. Losgedraaide schroeven worden bij het weer vast zetten. zo bleek, heel gauw „dol". Deze ongun stige bevindingen zijn bij het Ministerie van Economische Zaken gemeld. Behalve de elektrische onveiligheid, kleven er aan het gebruik van sommige apparaten ook nog andere bezwaren. De stukken vlees moeten bij voorkeur mooi plat en overal even dik zijn en biefstuk mag niet wor den gekerfd. Bij karbo nades mag het bod niet uitsteken, omdat het vlees anders gedeeltelijk buiten het contact met de boven- en onderplaat blijft. Bovendien kan het bod de anti-kleeflaag op de platen beschadigen. Bielstukje Met de meeste contact- grills werd een biefstukje van ongeveer 150 gram in anderhalve minuut (het duurde overigens vijf tot negen minuten, voordat de platen de noodzakelijke hoogste temperatuur bereikten) inderdaad bruin, terwijl het „inwendige" rood bleef. Bij Emka. Mouli nex en Severin was de biefstuk echter na die tijd nog niet bruin, maar intussen wel ól te gaar. Met drie grills is het vol gens de fabrikant moge lijk wafels te bakken. In de test werd dat echter geen succes. Voordat ze van binnen gaar waren, werden ze in Moulinex en Severin reeds te don ker. Beter lukte het met Emka, hoewel ook deze geen mooie wafels maakte. Van de negen onderzoch te grills en grill-bak ovens hebben er vijf (Moulinex A55, Tefal 250, Moulinex B II, Moulinex B 55 en Tefal) het Kema- keur. Bij het onderzoek naar de elektrische vei ligheid van de overige apparaten aan de hand van de internationale veiligheidsvoorschriften bleek, dat de warmte on der de Moujinex A 66 on geveer 100 C werd. Dat is veel warmer dan de 85 C die volgens voor schrift is toegestaan. De isolatie van Progress voldeed niet geheel, maar het apparaat bleek nog redelijk veilig. Bij de apparaten van Philips (HD 4162 en HD 4163) werden geen tekortko mingen vastgesteld. Maar bij de Moulinex he- telucht-oven CT 12 wordt aangetekend, dat de inwendige bedrading langs scherpe randen loop. Met betrekking tot het plaatsen en het (vaak niet zonder problemen) ophangen, worden bij alle apparaten kantteke ningen geplaatst. Kinderen Zo wordt erop gewezen, dat een hete grill gevaar lijk kan zijn voor kleine kinderen. Hiermee moet dus bij de plaatsing en het gebruik van de grill rekening worden ge houden. Wat de prestaties van „gewone" grills betreft is de conclusie, dat de grill- ruimtes in de eerste plaats ontworpen zijn voor het grilleren van kip en het „maken" van korstjes. Voor biefstuk, die veel méér stralings- warmte nodig heeft, is een grill minder ge schikt. Saté aan het spit blijkt, aangezien het vlees erg droog wordt, ook niet zo'n succes. De grill-bakovens geven, wat het bakken van cake, koekjes en taart betreft, al evenmin aan leiding tot juichen. De resultaten van het bak ken waren in de Tefal 251 niet meer dan redelijk en in de overige bakovens niet meer dan matig. Conclusie: wie liefhebbe rij in bakken heeft, kan beter geen van de onder zochte ovens aan schaffen!! Opvallend is ook wat wordt gezegd over het onderhoud. De wanden zijn, behalve bij het merk Progress (waarin aluminiumfolie moet worden aangebracht), „zelfreinigend". Er zit een poreuze laag op, die het vet opzuigt en dit tij dens het gebruik bij een temperatqur van onge veer 250 afbreekt. Dit vertellen de farbikanten tenminste. Dat blijkt in de praktijk nogal tegen te vallen. Een spikkelpatroon op de wanden moet ervoor zorgen, dat de vetspat- ten niet te zeer opvallen. Als ze er namelijk een maal opzitten, verkleu ren niet alleen die wan den. maar op den duur ontstaat ook een vettige laag. Zo staan er nog tal van nuttige opmerkingen in het rapport. Dit artikel is slechts een greep uit de belangrijkste uitkom sten en conclusies. De brochure is echter te bestellen door storting van ƒ2.50 op postgiro 1477321 van de Stichting Vergelijkend Warenon derzoek (VWO) of door het bijplakken van 2.50 extra aan geldige postze gels op een briefkaart. Die moet worden gericht aan de Stichting VWO Postbus 1001, Leeuwen- daallaan 10, 2281 GN Rijswijk. Op het girobil jet of de briefkaart dient vermeld te worden „bro chure grills". Fluoride-bevattende tandpasta's zijn een nut tig hulpmiddel in de strijd tegen tandbederf. Dit zegt (herhaalt) de Overleggroep Preventie ve Tandheeldkunde. In deze groep zijn vertegen woordigd: de docenten preventieve tandheel kunde van de universi teiten in ons land. de Ne derlandse Vereniging voor Mond- en Tandhy- giëne „Het Ivoren Kruis", de Nederlandse Maatschappij tot Bevor dering der Tandheelkun de en de Nederlandse Vereniging van Mondhy giënisten. Hieraan wordt nog toe gevoegd, dat de samen stelling van de fluoride- bevattende tandpasta's die in ons land te koop zijn, gelijk is aan of ver gelijkbaar is met die van tandpasta's waarvan vaststaat, dat zij effec tief zijn. Er is geen tand pasta bekend, die qua samenstelling niet vol doet aan de te stellen ei sen. Voorts zijn de slijp- middelen en de veipak- king zodanig, dat zij een bescherming door het fluoride tegen tandbe derf niet in de weg staan. Intussen blijken fluori de-bevattende tandpas ta's in ons land steeds meer opgang te maken. Meer dan de helft van alle verkochte tandpas ta's is geluorideerd. De Vereniging Eigen Huis in Amersfoort heeft een brochure samenge steld. waarin vele prakti sche tips worden gege ven voor het (beter) isole ren van de woning Alle vormen van warm- te-isolatle worden be sproken; van de eenvou dige voorzieningen die de bewoner zelf kan aan brengen tot de werk zaamheden die aan de vakman moeten worden overgelaten. Belangrijk is, dat voorts een over zicht wordt gegeven van kosten en baten. Uit dat overzicht blijkt, dat in het algemeen de kosten binnen vier Jaar uit de besparing op de energienota kunnen wor den „terugverdiend". De brochure is geïllu streerd met foto's en te keningen. die het de doe- het-zelver gemakkelijker maken. Tenslotte wor den dertig praktische ideeën aangereikt. De uitgave is te bestel len, door 6,75 (voor le den ƒ4,50) over te schrij ven op postgiro 3155100 van de Vereniging Eigen Huis in Amersfoort, met vermelding „warmte-iso- latie". Reclametijd weer fors overvraagd Het is maar goed dat de tijd, die op televisie en radio voor reclame be schikbaar is, aan gren zen is gebonden. Anders zouden er heel wat meer boodschappen over de consument worden uit gestort. Bij de STER kwamen voor volgend Jaar aan vragen binnen voor in to taal 1.149.000 seconden tv-zendtijd. Dat was voor ruim het dubbele van de beschikbare tijd, die 556.000 seconden be draagt. De beschikbare tijd op de radio werd nog sterker overvraagd; voor Hilversum III werd bijna 3'/j keer zoveel zendtijd gevraagd als beschik baar is en voor de zen ders Hilversum I en Q ruim 4 maal zo veel. Mening over reclame Karei Sartory (ex-reclameman): En wat geen oog ooit heeft gezien, en geen oor ooit heeft gehoord, wat nooit is opgekomen in een mensenziel, dat bereidt de reclame voor een iegelijk, die in baar gelooft (met een kleine verandering ontleend aan het aloude Boek). (Bijeengebracht door FHV/BBDO)

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 13