Scholengroep van Centrum speelt 'Goudkoorts' Hoofdbestuur van VARA bemoeit zich met conflict mikrogids 1 c Oscar Peterson: de beuk er in Lusteloos concert van Jerry Lee Lewis Twee dirigenten voor Concertgebouworkest Bruckne Achtste gigantis E TV COMMEN1AAR g L— l! Verrassend heldere voorstelling Rustige vergadering verenigingsraad Van der Louw wil Meijer als nieuwe PvdA-voorzitter nu handiger dan ooit overzichtelijk en., veruit het GOEDKOOPST f30,- tot 1 januari 1980 Frans Brüggen en Reinbert de Leeuw ide gin lui Menselijke curiosa II ras MAANDAG 13 NOVEMBER 1978 RADIO EN TELEVISIE door André Rutten AMSTERDAM De scholengroep van de toneelgroep Centrum heeft haar eerste produktle van dit seizoen, waar zij al enkele weken op scholen mee werkt, vrijdagavond Centrum Bellevue aan een belangstellend ouder publiek getoond. Een goed doordachte, vindingrijk beeldend uitgewerkte voorstelling'. „Goudkoorts." In uiteekrlsUlliieerde hoofdlijnen toont zij. wat er in 1848 met „de goldrush" in Californië begon en wat zich daaruit ontwikkelde. Goudzoe kers van her en der zetten ieder hun eigen „claim" uit een eigen lapje grond komen gaandeweg tot meer samenwerking, maar laten hun be voorrading gretig over aan een ge wiekste koopman, die zijn waar dub bel en dwars laat betalen. Op het eind van het spel zijn zij allemaal bij hem in loondienst. Je hebt ook op de voet kunnen volgen hoe zij langer hoe af hankelijker van hem werden. (De Westerse industriële revolutie in een notedop). Daaruit zijn uiteenlopende conclusies te trekken. Bijvoorbeeld: Als zij een sterkere eenheid waren geweest hadden zij hem gemakkelijk kunnen weerstaan. Maar ook: als er meer concurrentie geweest was zou die ene handelaar niet zo n macht spositie bereikt hebben 'Tribunaal' Op de scholen worden de gebeurte nissen in het spel nader besproken via een „tribunaal." Twee groepen leerlingen zijn daarin de goudzoekers de ene groep vindt de afhankelijk heid van de handelaar vanzelfspre kend. de andere niet. Een derde groep 21et zichzelf als handelaren. Een vier de groep is de jury. Dat betekent, dat de getoonde ont wikkelingen helder, maar ook genu anceerd moeten overkomen. Dat lukt uitstekend Voor een aan toneel ge wend publiek, in een echte toneel zaal. leidt de betrachte zorgvuldig heid misschien tot een schijnbare traagheid. Voor dét publiek had het compacter gekund. Maar de manier waarop het „in beeld" gebracht is. is verrassend goed. Vijf spelers twee actrices, drie ac teurs hebben dat met de technicus Cor Bruyn en met Mette Bouhuys voor de regie bijzonder vindingrijk waar gemaakt. Alle middelen, de ma nier van spelen, de teksten, de visuele elementen, zijn tot het meest noodza kelijke, het meest tekenende, het meest wezenlijke herleid. Een gToot wit laken verbeeldt eerst de zand grond. Drie staand er onder geplaat ste houwelen vormen daarna even drie tenten, die ook een driehoekige structuur aan de speelruimte geven. Dat telkens op een andere, vloeiend zich wijzigende manier van structure ren van de ruimte geeft op zichzelf al een open helderheid. In die bewegende structuur zijn de spelers ook visuele elementen. De verschillende types, die zij moeten zijn, worden aangegeven in hun kle ding, maar ook in een telkens wat anders geaccentueerde manier van spelen. Daarbij wordt een goed ge bruik gemaakt van de uiteenlopende talenten, die zij zijn. Specifieke mo gelijkheden krijgen hun kansen, zwakheden krijgen ondersteuning door knap gevonden kleine mimische details. Er is maar één vaste figuur: de hande laar. Zijn toenemende welvaart wordt in zijn kleding en in zijn optreden verbeeldt. Dit lijkt het resultaat van een hechte, intensieve samenwerking Goudkoorts- de irnurirnekprc waarin ieder zijn eigen capaciteiten ïijJ '41 goudzoekers uitstekend heeft ingezet, en de regie "JJ drie tentjes, die, eenvou- met een scherp oog heeft gekozen en dig aangeduid, de speelruim- bijgewerkt. te ook structuur geven. ADVERTENTIE Van onze radio en tv-redactie HILVERSUM Ondanks de woelige tijden die de VARA meemaakt verliep de halfjaarlijkse vergadering van de verenigingsraad tegen de verwachting in bijzonder rustig. Dat was voornamelijk te danken aan het ingrijpen van twee hoofdbestuursleden, die de verenigings raad voorstelden het conflict voor kennisgeving aan te nemen, omdat het in de eerste plaats een zaak van het bedrijf is Eenzelfde taal had VARA-voorzitter A H Kloos al in zijn openingsrede gesproken door Rud Niemans [rdagrrv Pieterm een n In haar motie deed een van de twee hoofdbestuursleden, Milly van Stip- houdt, de nog verdergaande inspraak dat het ingrijpen van het hoofdbe stuur noodzakelijk is geworden in de verstoorde relatie tussen dagelijks bestuur en personeel. Het hoofdbe stuur zal nu met de ondernemings raad aan tafel gaan zitten om de' klachten die de ondernemingsraad over het dagelijks bestuur heeft op een rijtje te zetten ARNHEM (ANP) Burgemeester Van der Louw van Rotterdam geeft de voorkeur aan Wim Meijer, ex- staatssecretaris van CRM. als nieuwe vooreltter van de PvdA. „Meijer lijkt mij het beste In staat bruggen te slaan tussen de PvdA-parlementa- riérs in Den Haag en de basis van de partij elders in het land." Van der Louw zei dit zaterdagmiddag in Arn hem op de ledenvergadering van de PvdA-Oelderland. Hoofdbestuur en ondernemingsraad zullen samen op een personeelsverga dering het resultaat laten testen en de verenigingsraad wordt zo volledig mogelijk geïnformeerd. De overgrote meerderheid van de leden van de verenigingsraad kon daarmee in stemmen. De verenigingsraad toonde zich na de emotionele voorjaarsver gaderingen. waarin hij de loskoppe ling van het ombudsman programma en VARA-Visie erdoor wist te krijgen, zeer goedgunstig ten aanzien van de verzoeken het bedrijfsconflict te la ten rusten. Ook verenigings-raadslid Pijlman was na zijn emotionele ver trek dit voorjaar om de kwestie om budsman en het verzoek van voorzit ter Kloos om weer terug te keren gewoon aanwezig. Vermijden Jan Nagel, voorzitter van de onderne mingsraad. zei over het dagelijks be stuur in een standpuntbepaling, dat dit bestuur dient te beseffen dat de VARA in de huidige situatie geen nieuwe ernstige conflicten kan heb ben en dat zoiets ten zeerste verme den dient te worden, temeer dat het vertrouwen in het dagelijks bestuur nu al tot het uiterste op de proef is gesteld. door Geert Klstemaker AMSTERDAM De Amerikaanse zanger-pianist Jerry Lee Lewis gaf afgelopen zaterdagavond in de Amsterdamse Eden- hal een matig en kort concert. Hij had er duidelijk geen zin in. De sfeerloze hal was slecht bezet en het publiek bleef opval lend lauw Jerry Lee Lewil. bijgenaamd The Kil ler. is de eigenzinnige rock and roli- arUeat die in 1SS7 op het legendari sche 8un-label bekend werd met zija - Speciaal vandaag In Showroom o.m.: het mili taire vermaak in Engeland, die vliegenvanger van Seys-In- qnart en terugkeer van Sweet Sixteen. Ned. 2/21.17 Moet }e mijn leven hebben? is een documentaire van Hans Koekoek over ,,onbehulsden". Ned. 1/20.4# Leden van Het Nederlands Dans Theater dansen op Lie- der ohne Wort* van Mendela- sohn. Ned. 1/22.29 Tarkowsky's speelfilm Ser- kalo is een spiegel van de Rus sische mens sedert het begin van de jaren dertig. Duitsl. 1-23.00 Thema in Plein Publiek: Wal is christelijk handelen" Hllv 2-09.00 De VARA laat het program ma horen van het enige open bare concert dat Frani Schu bert (op 26 maart 1828) heeft gegeven. Hilv. 4 10.25 Whole Lotta Shakin' Ooin' On en Great Balls of Fire, twee krachtige en agressieve songs, die goed de gevoe lens van de Jonge rock and rollers vertolkten. Zijn hoogst originele pia nospel. een pompende linkerhand en een rechterhand die over de toetsen roetssten en er op slaat, wordt onmid dellijk zijn handelsmerk. Ook het met de voeten en het achterwerk be spelen van de plano draagt bij tot zijn populariteit. Een schandaal rondom zijn huwelijk met een zeer Jong meis je onderbreekt zijn carrière, tot hij in 1968 weer in de belangstelling komt. Het waren dan ook allemaal rustige country and westernsongs die in de Edenhal ten gehore werden gebracht. Na een lange en overbodige inleiding door zijn begeleidende band. wandel de de 43-jarige voormalige rebel naar de piano en speelde flarden van coun try and westernklassiekers Men kreeg de Indruk dat hij zich snel door het programma heenwerkte, zo dat de gitarist-violist van de band meer van instrument wisselde dan speelde. Het publiek gaf hij nauwelijks enige aandacht, hij mopperde slechts voor zich uit. Ongeduldig geworden, mor de de zaal steeds sterker, en er ging gejuich op toen Jerry Lee het Intro voor Oreat Balls speelde. Onmiddel lijk hield hij op. staarde het publiek meewarig aan. verklaarde dat hij dat nummer pas zou spelen als hij er zin had. en vervolede de kabbelende stroom country-nummers zoals Send me the Pillow en Bobby McGhee Hoewel hij nog wel ruw met de grote vleugel in de weer was. kwam het niet tot vuurwerk. Met een voor hem on gebruikelijke song besloot hij het concert na een klein uur en wandelde hij opgelucht het toneel al Het pu bliek was te verbouwereerd om nog een toegift te vragen „We vinden dat het dagelijks bestuur teveel heeft bijgedragen tot de con flicten (daar zijn onder andere ge weest: het vertrek van ombudsman Van Minnen, de positie van zijn op volger Frits Bom. de motie-Pijlman, de verdeeldheid binnen VARA-Visie, het toegezegde ontslag van Hans Ja cobs.) Nagel laakte de vaak strakke houding van het dagelijks bestuur die daardoor de belangrijkste partij in de conflicten werd en in- en extern het gezag verspeeld heeft. Krachtige woorden van de ondernemingsraad voorzitter: „Wij zullen bij een falend leger niet accepteren dat alleen sol daten worden terechtgesteld, ook ge neraals staan ter discussie. Voor de ondernemingsraad en het personeel Is de maat meer dan vol We wachten af of we het vertrouwen in het bestuur terug kunnen krijgen. Verdeeldheid Een geprikkelde voorzitter Kloos, die zich bij veel zaken moest neerleggen op deze vergadering, gewaagde in het begin van de bijeenkomst van de verdeeldheid binnen het bedrijf, en met name VARA-Visle." Medewer kers en leiding van die afdeling zijn er niet in geslaagd en hetzelfde geldt voor de tv-directle en het dagelijks bestuur een werksfeer te herstel len. die voor een optimale program maprestatie onontbeerlijk is. Het te gendeel is het geval. Groepen staan tegenover elkaar en spreken nauwe lijks met elkaar, een verdeeldheid die het grote risico Inhoudt zich voort te planten naar andere delen van het bedrijf. Het is niet gebruikelijk dat het dagelijks bestuur over personele kwesties in de verenigingsraad uit weidt. Met de bonden van omroeppersoneel werd contact opgenomen over de noodzaak tot reorganisatie binnen de tv-dienst en over de toestand bij VA RA-Visie. Het VARA-Visie-probleem bij de tv-dienst staat niet geïsoleerd. Er zijn meer vuurhaarden, al slaan de vlammen niet op elk ogenblik uit. VARA-Visie vraagt echter bijzondere aandacht gezien de intermenselijke verhoudingen in die sector. be' 035-284333 l^^schrijf Antwoordnr. 70 1000 RA Amsterdam door Jac. Kort AMSTERDAM Het komt weinig voor: er waren zondagmid dag op het abonnementsconcert in de C-serie door het Con certgebouworkest twee dirigenten: Frans Brüggen en Rein bert de Leeuw. De eerste, vooral bekend als bespeler van de blokfluit, waarop hij behalve barokmuziek ook werk van levende componisten laat horen, zowel in de concerten als op talloze grammofoon platen. opende het concert met Suite IV In D groot van Johann Sebastian Bach. Brüggen gaat van het stand punt uit, dat de delen die na de ouver ture komen, zonder bezwaar verwis seld kunnen worden, mits men in dezelfde toonsoort blijft. Zo had hij de Air I en n van deze vierde suite geplaatst. Reinbert de Leeuw, componist van hedendaagse muziek en daarnaast bekend als vertolker van pianower- ken van Eric Satie, nam hierna de leiding over voor de uitvoering van de Suite opus 29 (1926) van Arnold Schönberg. Er is in twee eeuwen veel veranderd, maar op zijn wijze grijpt Schönberg toch weer naar Bach te rug. Zelfs de namen der onderdelen wijzen daarop. Frans Brüggen keerde na de pauze terug voor de uitvoering van Bachs Derde Bfandenburgse Concert, waar na Reinsert de Leeuw het concert besloot - met Kammermuslk no. 4 opus 36> no. 3 (1925) voor viool en kamerorkest van Paul Hindemith, waarin Vera Beths de vioolsoliste was. Het teruggrijpen naar Bach is ook in Hindemiths Kammermusik waar te nemen..' Zowel de contrapuntiek als de motoriek van dit werk wijzen in die richting. Dat deze elementen op eigentijdse wijze verwerkt zijn, spreekt vanzelf. Is Schönberg's Suite door de grauwe instrumentatie iet wat monotoon, Hindemiths orkestbe handeling is daarentegen uitermate kleurig en attractief. Dit geldt ook voor de solo vioolpartij, die door Vera Beths met grote gedrevenheid werd vertolkt. Het Concertgebouworkest, dat deze middag telkens in andere samenstel ling optrad, had blijkbaar weinig moeite met de omschakeling van de stijlen, noch met de wisseling der dirigenten. Het musiceerde met groot elan. Over pianist Oscar Peterson iets schrijven hij i vrijdag in Rotterdam en zaterdagnacht in het Concerti is zoiets als het slijpen van een fijn puntje a rtjwei afgekauwd stompje potlood. Er ligt een nieuw in m'nli(t dat stompje doet het nog zo lekker. Om in de stemming te komen draaide ik thuis iets uit twee der eerste platen die Peterson in Amerika maakte. So lo's met bassist Ray Brown, Carnegie Hall-debuut van september 1950, pla ten met evenveel spetters als ideeën- vonkende mu2iek, in fraaie hoezen van David Stone Martin. Sindsdien is er veel veranderd. Peterson kwam in '52 hier voor het eerst, met de Jazz at the Philharmonic. Toen, twee jaar onder de hoede van Norman Granz had de rijzige, goed geluimde Cana dees een vitale, swingende stijl van spelen ontwikkeld, die een kruisbe stuiving was van Art Tatum, Bud Powell en George Shearing. De „loc ked chords" van de laatste vedwenen, mét de bebop ook de Powell-trekjes en toen bleef allengs de barokke Ta tum over, dat wil zeggen, diens uiter lijkheden. Peterson werd met Basie, Ella ook, de held van de modale jazz- fan, die Jelly Roll associëren met antieke automobielen en Cecil Taylor met inferieure whisky. Granz' protégé speelde vaak en over al tegen trendmatig opgeschroefde gages, de concerten zelf begonnen, ook in Nederland, herhalingsoefenin gen te worden, ze ademden de sfeer van elitair vermaak. Op de amuse mentswaarde van de avondjes Ella Oscar viel weinig af te dingen, op het feit dat hij eens hoog scoorde tijdens een van onze roemruchte Grand Ga la's du Disque al evenmin. Wie deze flashbacks uit het verleden op het heden projecteert, ziet inmiddels dat veel dingen rondom de prestigege- voelige pianist een andere kleur aan namen, zonder dat dit aan diens mu zikale opvattingen ook maar iets ver anderde. schitterend, met een subl speeld „Aint misbehavin' Waller. De solist Peterson CdTIC techniek In dienst stelt van vilfc ziek. Nu was ons daar een u de pauze) van beloofd, maar mooi niet door. Na amper ten kwamen de bassist Joh en drummer Louie Bellson i (E ven. Vanaf dat moment wai r de met de soberheid, de bepro jenlanc cendoos ging open, de clich mee licks rolden er uit. Tvooizit van d( Dreunend nscher Gelaten joegen Bellson en He Veel k: ter de ontketende pianist dat 1 ritmische impuls die ze beis |n afgl geven, was er in feite een tij. zoi Incoherente overgangen, trt der va: pertoirekeuze, dreunende fe werd tonswing, ik zou nog even doorgaan, maar dat doe ik at jonge leek op deze lie van de lie e een oi of de eerste carnavalskraker» deiners al aan de man m» den gebracht. ondei lent Na de pauze kreeg een ton-werken een behande "ïfilië elke beschrijving tartte, juichende schare voelde i roepende In de woestijn. I wel een aardige pianist, maL. enige zelfkritiek. Hij moest n i(j- Öf gaan afkicken in het BIM-h Nogal overbelicht De trio-bezettingen waarmee Peter son werkte, wisselden, maar de enigs zins op King Cole toegesneden for mule bleef. Honderden platen staan op zijn naam, in honderd andere laat hij zich horen als een welhaast ideaal begeleider. Een verpletterende hoe veelheid zwarte schijven, waar eigen lijk maar een belangwekkende tussen zat: The Trio (met Ray Brown en Herb Ellis) at the Stratford Shake spearean Festival, uit augustus '56. Een flonkerend diamantje tussen een berg geslepen glas. Wijlen collega Garners „Concert by the sea" van september '55 laat zich er enigszins mee vergelijken. Peterson, nu 53. werd een zwaar over belicht fenomeen, Europa's bekend ste jazzpianist. Zaterdag viel helaas nog eens te constateren hoezeer hij daar de verkeerde consequenties uit heeft getrokken. Het begon allemaal door Jac. Kort AMSTERDAM - Vorige weetpJ te ik in deze rubriek de opm dat de uitvoering van de syra MJSBl van Anton Bruckner, met na lis in e die werken die zeven kwartier ter va ger in beslag nemen, moeili] ^hur geeft voor de programma-saa »nke t ling. Om toch een avondvulle rond. eert te geven, voert men meestal een kort werk uit, dan een (zeer vroege) pauze i IXEMB meel iropese nieuw rust r irkten. •presid een nninge t zijn ambts Zevenduizend, en waarschijnlijk nog meer, Nederlanders brengen de dag zwervend door. Voor de nacht zijn ze aangewezen op een autowrak, de bank in het park of een kraakpandje. Het zijn mensen die nergens meer echt thuishoren, ook al hebben zij misschien nog familie. Hun relaties zijn ver stoord en als gevolg daarvan Is ook een maatschappelijke ver vreemding opgetreden. De meesten passen in geen enkel samenlevingspatroon. Ze zouden het best willen, maar eerder dan dit te bekennen, nemen zij de pose aan of het hun £een lor kan sche len. Achter dit masker zit een boel doffe ellende. In Amsterdam kunnen zwervers vier keer per maand aankloppen bij de „Weesperzijde", een van de zestien huizen van de Landelijke stichting voor thuislozen en on derdak. Gratis eten en een zinde lijk bed op voorwaarde dat zij zich eerst baden en de andere morgen vroeg weer opstappen. Voorzien van lunchpakket Hans Koekoek, de filmer die van uit sociale bewogenheid zijn on derwerpen kiest, mocht in dit pas santenverblijf opnamen maken Dat verliep niet altijd even vlot Sommige gasten weigerden voor de camera te komen. Anderen hadden aanvankelijk geen be door Ton Hydra zwaar, maar deden, na de douche, afwijzend. Weer anderen gingen de clown uithangen. Koekoek en zijn interviewende ge zellin Henny Aurich hebben het vertrouwen, dat zij zichtbaar wis ten te winnen, niet beschaamd. Er is In de „Weesperzijde" vastge legd, maar niet ten koste van de tijdelijke bewoners. Ook al zullen veel beelden en ver halen treffen door hun triestheid of de vervreemding die eraan ten grondslag ligt. er blijft ook zicht op de eigen waarde van deze men sen. Dat is onder andere het geval bij een soort vertraagde filosoof, bekend als „de man met de vier vingers". Bij de zich goed uitende jongeman die nooit een thuis heeft gehad. En bij een al oudere man. onafscheidelijk van zijn marmotje sinds zijn „wijf" weg liep. Dat beestje kruipt bij voor keur in zijn linkermouw, deelt op tafel mee van het eten. en valt op zijn hoofdkussen in slaap. Eerst glimlach je om het tafereeltje en dan merk je dat je een brok in de keel krijgt. Als titel voor zijn film koos Hans Koekoek de bittere kreet van een passant: „Moet je mijn leven heb ben?" Kennelijk door de drank bezat hij geen cent meer, en het toegestane aantal overnachtingen had hij al achter de rug. Voor een langduriger verblijf volgens be paalde regels was deze man nog te rusteloos. De film die ons oriën teert over gedesoriënteerderen wordt vanavond uitgezonden door de AVRO De NCRV vertoont totaal andere menselijke curiosa in Showroom. Helaas voor twintig minuten ge lijktijdig. Het programma biedt wonderlijke zaken aan de lopende band. Bizarre en verbluffende be hendigheden van deelnemers aan een militaire show in Londen. Een soort zeskamp, maar tien keer zo gewaagd. Klapstuk is de beklim ming van een stijle kasteelmuur en de bevrijding van een gegijzel de diplomaat. Niet voor mensen met zwakke zenuwen, deze perfect uitgevoerde waaghalzerij. Bepaald ongewoon zijn ook de ex perimenten van enige ontwikkel de Nederlanders. Zij bouwen op juiste schaal de beroemde pirami de van Cheops na, in de vaste overtuiging dat de maatverhou dingen een mysterieuze energie bron doen ontstaan. Voor Show room voeren de heren in het bij zijn van een notaris enkele proe ven uit. Gedurende het weekeinde geplaatst onder een nagebootste piramide moeten een roos en een biefstukje vers blijven, wijn en water beter smaken en soepgroen ten sterker gaan geuren. Van savond ziet u Wina Bom doende met de rituele smaakproef. Jan Fillekers en Henk van der Horst excelleren in een paar muzi kale nummers. De beste vind ik een parodie op Laat me; la Ram ses Shaffy uitgedost en ook pas send In diens aparte klankkleur. Voor het bontste verhaal van de uitzending mag u wel rechtop gaan zitten met ingeschakelde vi deo of bandrecorder. Want zoiets als de levensgeschiedenis van pot- tebakker Peter Linders hebt u nog nooit gehoord. In de 72 Jaren van deze sappig vertellende Limbur gers zit een avondvullende speel film. Je gelooft je oren niet ais hij vertelt vanwege welke „zonde" hij van het seminarie werd wegge stuurd, waarom hij in het circus De Kont werd genoemd, hoe hij directoirs verkocht, heiligenbeel den ging verzamelen en als Rijks Vliegenvanger voor het vuurpelo ton kwam. Allemaal show. maar grotesk. jaar r vei •'Aijders iZamt Zaterdag tijdens de VARA-ifcigd 1 speelde het Radio Filharmonii amhec kest onder leiding van Hans het Achtste Symfonie van Bructo Knilla werk duurt tachtig minuten. aar dus alle reden geweest om d fonie als enig werk op het prt„ te plaatsen, zodat het concert^ laat; half vijf afgelopen zou zijn In plaats daarvan werd voor het Pianoconcert in F grot (K.V. 459) van Wolfgang Mozart uitgevoerd, waarin Groote de solist was. Om daarmee te beginnen maanden geleden hoorde Ut d jarige pianist in een ander concert: dat in C kleine terti 491). De indrukken van toenb den zich deze middag. Het nisch allemaal heel knap, watl de Groote doet. Er valt rüetsi te merken. Maar artistiek is zo dor en droog, dat het mij niet kon boeien. toor lelacl d ler wat toe, om dit soort zeer omvliet e( Het uitvoeren van de Bru( foniën is geen sinecure. Er va itten icht X «to ke werken te vertolken, het orkest of de dirigent m< van inzinking krijgen. Om een geven: in de Achtste duurt bi zame deel 25 minuten! De wij» op dit Adagio wordt gespeeld, door een toetssteen voor de* uitvoering. Welnu, Hans Vc met het Radio Filharmonisch ten volle in geslaagd de gedurende de gehele duur imposante werk vol te hou< slechts ln de vlugge delen, fl ln het Adagio. Dit mag, zowel' orkest als van de dirigent eenf sche prestatie worden Vonk, die dit enorme werk der ln de partituur te kijken1 de. was daardoor in staat J aandacht aan de vertolking den. een vertolking, die me# door uiterst boelend was. icw r hoe lede

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 4