Veel twijfel en veel vragen De tehening van een lezer hoe gaat postbode er uitzien? Commentaar Jm. EEN HUISBIJBEL miljoen werkzoekenden (1) Parlement voor taak meer evenwicht te scheppen na zaak-Aantjes s miljoen werkzoekenden (2) te rokx komt terug op opmerking ;up er subsidieregeling /T doodsangst westfriese ier tweelingen stuur 'n brief IRDAG 11 NOVEMBER 1978 BINNENLAND TROUW/KWARTET 5 jniljoen werkzoekenden zijn j in de negen landen van de s miljoen medeburgers die Phet economisch produktie- raat het bordje „overbodig" langen hebben gekregen. In- t bereiken ons berichten over en „micro-processoren" j nieuwe golf van automati- i inluiden. Opnieuw zullen Êenlijk minder arbeidsuren no- Jzijn om het werk dat moet Éuren, te verrichten. Na de iële produktie zullen nu de ren getroffen worden door [stoot van arbeidsplaatsen. ;r is er langzamerhand wel irdrongen geraakt dat het il werklozen alleen maar zal als niet de bestaande werk- iheid over meer mensen verdeeld. Het is ook zo voor hand liggend. Machines en puters hebben steeds meer Verl jenwerk overgenomen. Tot de zeventig was er voor de vrij- nmen werkers nog volop nieuw te doen. Maar thans is er jig behoefte aan sterke uitbrei- het' nand daar jaar ï'n sl voort hard eer, spe op ter* vi „D Heei ïftijd ding van de totale produktie. Als dan machines ons, om maar iets te noemen, de helft van het werk uit handen neemt, is dat fijn, want dan hoeven we nog maar de helft van de tijd te werken, terwijl er evenveel wordt geproduceerd en dus verdiend. Hoe onrechtvaardig is het dan niet, wanneer de ene helft van ons toch even lang blijft werken en meer loon opstrijkt, terwijl de andere helft met een uitkering de deur wordt uitge werkt. Toch is dat het, wat de afgelopen jaren stelselmatig is ge beurd. Alleen zo sluipend, dat het ons niet goed is opgevallen. Het is daarom erg verheugend dat in de vakbeweging in ons land, maar nu ook in andere Europese landen, het verdelen van het werk door middel van verkorting van werktijd is uitgegroeid tot centraal thema voor CAO-onderhandelin- gen en sociaal-economische poli tiek. In EG-verband hebben de vakbonden elkaar zelfs al gevon den op het concrete plan om de werktijd binnen vier jaar met tien percent te verkorten. ie week vergaderden in Brussel 'fjdt aiders van vakbonden en werk ers samen met de verantwoor- jke ministers van de EG-lan- over de werkloosheid. Ook was verdeling van het werk centrale thema. De bijeen- erg" Ist echter wel een onder ling van de problemen en veel toen [,ie woorden en goede bedoe- cn °Pge'evertl' maar vrijwel n concrete afspraken. Het con- le plan van de Europese vak- iden is afgeketst op een duide- a „neen" van de Europese werk- :rs. Het is juist dat dit plan wel drastisch is. Maar vakbonden gen, wat ons betreft, overvra- Er had op z'n minst een icipe-afspraak kunnen worden naakt tussen werkgevers en veging, om het in deze rich- tte gaan zoeken. De aanwezige Part nisters hadden zo'n principe-af- aak moeten uitlokken. rijn de partijen in Brussel uit- L|tgaan zonder onderlinge af- De Europese commissie dagelijks bestuur van de EG) een vage opdracht van de Iers gekregen om een aantal iten inzake herverdeling van fk nog wat nader uit te werken. boot-afhouden door de werk- di yers js Qp zichzelf niet zo „^5 semd. Het is logisch dat hun n dyr rste vraag luidt: wie zal dat beta- sramii pe werkloosheid is in de geïn- itrialiseerde wereld echter alge- egingi :en De werkgevers mogen zich lijk li l blijven verschuilen achter het n dynjvaar van een verslechterende irrentiekracht. Zij moeten in itieve instelling ernaar streven gevaar via internationale af- 'aaron ncu, van ichi ste ;rnee panl zea N onze Haagse redactie 1 HAAG Staatssecretaris heers»kx (volkshuisvesting) wil toch tl alle steun aan de stuurgroepen i- en tweepersoonshuishoudens petten. Hij kwam gisteren terug de mededeling, dat de subsidiere- g aan het einde van dit jaar iudt te bestaan. Brokx zal ruim lerd gemeenten volgende week brief laten weten, dat stuurgroe- die al beleidsplannen voor de Door Willem Breedveld DEN HAAG Het hard aangekomen nieuws dat Aantjes bij de SS geweest in plaats van bij een politiedienst, zoals wél in ruime kring bekend was, betekende begin deze week het politieke einde van Willem Aantjes. De diabolisch geladen lettercombinatie had iets onherroe pelijks in zich, iets van de opflakkerende vernietigende kracht van de twee bliksemschichten waarmee de nazi's deze letters vaak symbolisch weergaven. Het is daarom nauwelijks verbazingwekkend dat één van de medewerkers van het Rijksinstituut voor Oorlogsdocumen tatie bekende er hartkloppingen van te hebben gekregen toen hij de naam Aantjes voor het eerst in verband gebracht zag met deze naam. Ook de directeur van het instituut, dr. L. de Jong, zei maandagavond op de persconferentie geëmotioneerd te zijn geweest en slapeloze Onbegrijpelijk nachten te hebben gehad. persconferentie en voor de tv wel gewekt. Het ligt ook niet op de weg van de justitiële autoriteiten omdat de eventuele strafbare feiten allang verjaard zijn. De feitelijke uitwerking van de publikatie van het rapport is nauwelijks te onderscheiden geweest van een proces. De belastende feiten konden (in tegenstelling tot een ge wone Nederlander) voor een vooraan- stand poliUcus onmogelijk zonder ge volgen blijven. Daarna is een oor deelsvorming ook een poliUeke zaak. spraken zoveel mogelijk af te wenden. Anderzijds mogen de vakbonden het probleem van de financiering niet doorschuiven als niet beho rend tot hun verantwoordelijk heid. Een concreet plan voor tien procent korter werken binnen vier jaar klinkt erg aantrekkelijk, maar als geen suggesties erbij worden geleverd voor een verantwoorde financiering, blijft het een loos gebaar. De te prijzen solidariteit moet de werkzoekenden verwordt dan tot lippendienst. De Europese vakbonden zijn nu zo teleurgesteld over de afloop van het overleg op Europees niveau dat zij erover denken voortaan niet meer naar zulk 'overleg te gaan. Dat is voor een vakbeweging een, vreemde reactie: er worden eisen ingediend bij de werkgevers, maar meteen na het eerste „neen" ge ven de vakbonden de moed op. Het zou ook een betreurenswaar dig reactie zijn. Ondernemers blij ven, ook wanneer zij gezamenlijk optrekken, elkaar beloeren als concurrenten. Regering worden in internationale samenwerking ge remd door allerlei nationale belan gen. Juist de vakbeweging heeft voldoende de handen vrij om de aanpak van de werkloosheid te tillen naar een internationaal, Eu ropees niveau. En dat is hard no dig, want de staatsgewijze aanpak is al geruime tijd bezig vast te lopen. Het is te hopen dat de Europese vakbeweging zijn rol juist verstaat, en als motor blijft fungeren om tot een Europese aanpak van de werkloosheid te komen. Toch zijn ondanks deze verblindende kracht later deze week twijfels gere zen en vragen gesteld die een aan zienlijk genuanceerder kijk op de zaak meer dan rechtvaardigen. Er zijn vraagtekens gezet achter de we tenschappelijke waarde van het uit gebrachte rapport en er is ook veront waardiging geuit over de manier waarop de zaak is afgedaan. Hier en daar is al gesproken over het laten voltrekken van een volksgericht. Vra gen rezen ook over de overrompelen de haast, waarmee de zaak naar bui ten kwam, alsof het landsbelang, na 33 jaar met hetzelfde feit geleefd te hebben, nu plotseling op het spel stond. Waarom nü en op deze manier? De zaak nog eens rustig overziende, blijken de twijfels over de weten schappelijke waarde van het rapport vooral betrekking te hebben op drie niet onbelangrijke aspecten. Een eer ste twijfel geldt de stelligheid waar mee De Jong de bewering van Aan tjes ontkent dat hij medio 1942 niet was gaan studeren omdat hij gewei gerd had een loyaliteitsverklaring te ondertekenen. Getuigen hebben in- ADVERTENTIE EUROPA MEUBEL Omdat u niet elke dag meubelen koopt middels verklaard dat die loyaliteits verklaring voor inschrijvers (nog niet voor de al studerenden) toen al wel nodig was. Volgens De Jong was zo'n verklaring eerst vereist in maart 1943. De Jong neemt verder klakkeloos aan de Aantjes in het kamp Port Natal „in Duitse dienst is gebleven". Hij baseert deze uitspraak op twee zich zelf in details tegensprekende getui genverklaringen. Ook zijn argumen tatie in de vraag: „Waarom juist deze twee getuigen?" is zwak. Waarom juist deze twee en geen anderen van de honderden gevangenen die Aan tjes in het kamp hebben meege maakt? Op de persconferentie zei De Jong er onder meer over dat de „men sen die deze bezwarende feiten uit het bezettingsverleden van Aantjes ken den in de afgelopen jaren en met name sinds het jaar waarin hij Ka merlid geworden is, een grote mate van onderling contact hebben gehad. De een heeft mij naam en adres en telefoonnummer van de ander ge geven." Positief geduid zou het om mensen kunnen gaan die oprecht bezorgd wa ren over de zuiverheid van onze va derlandse politiek. Negatief opgevat zou het om een gezelschap kunnen gaan, dat continu op de loer heeft gelegen. Hoe het ook zij, het kostte onze slechts weinig tijd vijf andere getuigen te vinden die een andere lezing over Aantjes' status, in het kamp Port Natal gaven. Essentieel punt Maar, zou men kunnen tegenwerpen, deze feiten zijn slechts details verge leken bij Aantjes dienstneming bij de SS. Het Is ook een beetje de redene ring van De Jong. In zijn visie heeft Aantjes op een essentieel punt er het zwijgen toegedaan. Als dat wel be kend was geweest, zou de ARP-top nimmer verantwoordelijkheid heb ben willen dragen voor Aantjes' poli tieke carrière. Aantjes was dus in zijn politieke handelen niet vrij en zelfs een mogelijk object van chantage, zo stelde de directeur van het RIOD. Wij laten even terzijde dat de nestor van het ARP-deel van de CDA-frac- tie, de oud-verzetsstrijder Maarten Schakel, nadrukkelijk verklaard heeft ook dan nog voor Aantjes te hebben getekend („Aantjes heeft de SS slechts als vervoermiddel ge bruikt om in Nederland te komen"). Het gaat natuurlijk om de essentiële vraag: is toetreding van de SS, onge acht het oogmerk, hoe dan ook fout. Er is al op gewezen dat, wanneer Aantjes na zijn terugkomst in Neder land de ene heldendaad na de andere zou hebben verricht, zijn dienstne ming bij de SS hem van harte zou zijn vergeven. Aantjes' verweer Nee, Aantjes restte slechts een ver blijf In kamp Port Natal en dat moet voor De Jong de deur hebben dicht gedaan. Op geen enkele wijze gaat het rapport in op het verweer van Aantjes dat hij aangekomen in Hoogeveen (het depot van de Neder landse Landstorm) en wellicht zijn ontsnappingsmogelijkheden verke ken zag, geweigerd heeft de eed af te leggen met alle risico's die dit wellicht met zich meebracht. Aantjes zelf zegt bij voorbeeld dat hij een moment gedacht heeft dat het met hem afgelopen zou zijn. De Jong gaat hieraan echter voor bij. Hij wil nog wel aannemen dat Aantjes geweigerd heeft te velde te trekken, maar zijn dienstverband werd in welke vorm dan ook in Port Natal voortgezet, zo stelde hij vast. Het is duidelijk, hier zijn vragen blij ven liggen die voor een volledig beeld beantwoord hadden moeten worden. Die vragen klemmen te meer omdat het rapport op andere punten onzorg vuldig is gebleken. Losse gronden De ondeizoekers nemen op losse gronden aan dat Aantjes verweer ter zake, van de loyaliteitsverklaring als zijn status in kamp Port Natal on juist is. Daarmee wordt de suggestie gewekt dat zijn weigering om de eed af te leggen, zijn oogmerken ook om zich bij de SS te melden, dus ook wel onjuist zullen zijn. Die melding was fout. Maar daarmee Is het bewijs nog niet geleverd dat ook Aantjes fout is geweest. Trouwens, een dergelijke bewijsvoe ring ligt niet op de weg van een histo ricus, ook al heeft hij die indruk ter Het is daarom onbegrijpelijk dat de verantwoordelijke ministers de belas tende feiten zonder commentaar heb ben gepubliceerd en een toelichting van die feiten hebben overgelaten aan een niet tot oordelen bevoegde. Waar vaststond dat publikatie als een proces (een volksgericht, zoals prof. Bastiaans het noemde) zou gaan werken, had het kabinet op zijn minst zorg kunnen dragen voor een verant woorde procesgang. In dit verband rijzen nogal pijnlijke vragen. Had het om maar iets te noemen niet veel meer voor de hand gelegen dat het kabinet (eenmaal geconfronteerd zijnde met de belastende feiten) De Jong duidelijk moest wijzen op de OnHpr7DAk primaire verantwoordelijkheid van het kabinet in deze zaak? Het kabinet had bijvoorbeeld ook contact op kun nen nemen met de voorzitter van de Tweede Kamer over de afhandeling. het beklaagdenbankje terecht la gekomen. Overrompelende haast Waarom het niet is gebeurd zal wel verband houden met de onbegrijpe lijke, overrompelende haast waarmee alles rondgemaakt en gepubliceerd moest worden, alsof de kwestie geen minuut langer uitstel meer gedoogde. Die sfeer was er al, toen De Jong voor het eerst van de belastende feiten melding maakte. Dat leverde een eer ste evaluatie op, waarmee de minis ters akkoord gingen, ondanks het feit dat er naar achteraf blijkt nogal wat vragen zijn blijven liggen. De druk op de ketel werd nog ver groot toen bekend werd dat het Nieuwsblad van het Noorden de zaak maandagmiddag al zou publiceren. Wie heeft de zaak laten lekken?, vraag je je onwillekeurig af. Het kabi net besloot het rapport De Jong/Van der Leeuw diezelfde avond nog bij de Tweede Kamer in te dienen. Het stemde er ook mee in dat De Jong een persconferentie zou houden. En dat alles leverde de rauwelingse schok op die het publiek maandagavond kreeg te verwerken. En zou tot een overeenkomstige pro cedure kunnen zijn besloten als des tijds bij de affaire van prins Bern- hard: benoeming van een commissie van drie. die de feiten grondig zouden onderzoeken. De uitkomst van zo'n onderzoek zou in ieder geval meer recht hebben gedaan aan de persoon van Aantjes, die nu nogal abrupt in Of een andere gang van zaken veel aan de einduitkomst zou hebben ver anderd. is te betwijfelen. Wel zou van meet af aan een genuanceerder kijk op de zaak mogelijk zijn geweest. Het parlement staat nu voor de moeilijke opgave achter wat meer evenwicht te scheppen. Dat daarbij een nader on derzoek meer dan gewenst is. staat nu wel vast. Het zou niet eerlijk zijn tegenover Aantjes, maar ook niet te genover het publiek, dat niet weet waar het precies aan toe is (KRO- enquête). het hierbij te laten zitten. ADVERTENTIE woningbouw voor een- en tweeper soonshuishoudens gemaakt hebben, ook in 1979 subsidie krijgen. Brokx' voorganger Van Dam vond zoals gemeld totale stopzetting van steun onbillijk, omdat een aantal stuurgroepen veel later van de grond kwam dan de bedoeling was. Van Dam kondigde al bij de behandeling van de begroting van volkshuisves ting aan hier een punt van te maken. Tekeningen, bij voorkeur in liggend formaat, sturen aan Trouw, jury politieke prent, postbus 8 Amsterdam. Naam en adres aan de achterzijde vermelden. Voor geplaatste prenten is er boekenbon. In iets groter formaat ook beschikbaar de één-koloms-bijbel in NBG Vertaling-1951 met brede marges voor aantekeningen. Kleur: groen, blauw en wil Bestelnummer: 10.019. Prijs: 32,50 exclusief verzendkosten. in de NBG Vertaling-1951 met zijn stevige, kunstleren band; op het formaat 14 x 21 cm geheel nieuw gezet in twee kolommen in de nieuwe spelling uit een duidelijke nieuwe letter is deze nieuwe huisbijbel uitermate aangepast aan gebruik in het gezin. Ook als huwelijksbijbel zeer geschikt. Binnenkort verkrijgbaar, in roodbruin, zwart en wit. Bestelnummer: 10.010. Prijs: 37,50 exclusief verzendkosten. NEDERLANDS BIJBELGENOOTSCHAP Postbus 620 2003 RP Haarlem Tel: 023-259501 g ;n. he fis zelf De Franse posterijen hebben hun tanden in het hondenpro bleem gezet. Want je zal maar postbode zijn en met de regel maat van de klok gebeten wor den. Dat is trouwens niet alleen in Frankrijk het geval, maar in alle landen waar gemakzuchtige hondenbezitters hun dieren los laten lopen. Bovendien zijn er tegenwoordig zoveel honden dat het een postbesteller niet helpt om een straatje om te lopen, want ook daar zijn altijd wel een paar viervoeters volgaarne be reid hun tanden in uniformbroek of been te zetten. Vorig jaar lie pen drieduizend Franse bestel lers knauwen op, en moesten de posterijen bijna zesduizend da gen ziekteverlof geven aan gebe ten personeel. Het is dus bepaald geen kwestie van blaffen voor je gebeten wordt dat de postbazen daar maatregelen gaan nemen. Ze zijn begonnen in figuurlijke zin terug te bijten: eerst de eige naars van de Bretonse patrijs honden die zich vooral in Finis- tère een gebied in Bretagne, dichtbij de havenstad Brest ernstig misdragen. Die eigenaars zullen eerst overtroomd worden met drukwerk, waarin ze er keer op keer op gewezen worden dat ze hun huisdieren moeten vast houden als de postbode komt. Doen ze dat daarna niet. dan krijgen ze eerst een waarschu wing, en als dat niét helpt moe ten ze hun post zelf op het post kantoor halen. Voldoet het sys teem, dan krijgen alle Franse hondeneigenaars volgend jaar een zelfde behandeling. Nu zou het zonde zijn als de postbestellers in ons land ook zo vaak in de broek gehapt worden. Over een tijdje krijgen ze een splinternieuw soort uniform en dan is het nog erger dan wanneer het oude er aan gaat, zou je zeggen. Het blijkt mee te vallen: er worden nog altijd wel postbo des gebeten, maar op de plaat sen waar het 't ergst was hui zen met grote tuinen waar de hond los loopt is het een stuk verminderd. Daar moeten ze te genwoordig een „buitenbus" hebben, waardoor de man van de post tenminste voor trieven het hek niet meer binnen hoeft. Die nieuwe uniformen gaan trou wens toch wel door. al heeft de directie nog geen groen licht ge geven. Maar zo gauw dat ge beurt. gaat er een werkgroep aan de gang. Dia» moet alle wensen van de geüniformeerden inven tariseren. Iedereen mag zijn ideeën over model, kleur en wat hem of haar verder belangrijk lijkt, naar voren brengen. Daar zal wel degelijk rekening mee worden gehouden, al zal het ze ker niet zo zijn dat het uniform geel met paars wordt, ook al zou den velen dat leuk vinden. Hoeveel PTT-ers het nieuwe uni form gaan dragen, staat niet vast. Nu doen 27.000 geünifor meerden dat nog. maar niemand is het meer verplicht. Hoe het nieuwe pak er uit gaat zien is in de verste verte nog niet te zeg gen, maar één ding is wel al zeker: jasje en broek worden ver schillend van kleur, omdat een broek nu eenmaal sneller slijt; moet de broek vervangen wor den, dan zie je tot nu toe vaak een kleurverschil, maar met een anders getint jasje zal dat niet meer opvallen. En verder hoeft niemand nu al naar een postbo de in mooi, nieuw pak uit te kijken, want die zal er op z'n vlugst pas over anderhalf jaar „nieuw" uitzien. De bewoners van de zuidelijke streken van Ethiopië zitten in doodsangst voor grote troepen rondzwervende apen. De dieren zijn blijkbaar erg hongerig en verslinden alles en iedereen die op hun v/eg komt: gewassen, schapen, geiten, en nu ook men sen. Volgens radio Addis Abeba hebben de apen vorige maand twee jongetjes gedood en opgege ten, een van negen en een van tien Jaar; een volwassen vrouw onderging hetzelfde lot. De bewo ners hebben de regering ge vraagd hen tegen de hongerige apen te beschermen. Een paar van de beste Friese koeien van Ierland behoren tot het nageslacht van Bendalls Ade- ma. Dat is dus een stier, of beter: was, want het dier dat als de vruchtbaarste stier van de hele republiek Ierland wordt be schouwd, Is dezer dagen op zijn veertiende jaar overleden. Hoe wel Bendalls Adema in 1965 van uit Engeland naar Ierland kwam, verraadt zijn naam duidelijk zijn Hollandse afkomst; zijn opa stamde dan ook uit West-Fries land. Dat hij als de vruchtbaarste te boek stond, Is geen wonder: hij is vader geworden van naar schatting 212.000 kalveren. Dit enorme aantal kinderen is uiter aard via kunstmatige insemina tie verwekt, zodat vader Adema hun moeders nooit heeft gekend. Een van de olifanten uit het die renpark van San Diego in Cali- fornië heeft er absoluut geen be zwaar tegen zijn oppasser Franz Tisch van tijd tot tijd in de ar men te nemen. De olifant vindt het wel leuk en de oppasser ook. wxant die kan zich geen sterkere armstoel wensen. „We komen niet achter het hoe en waardoor, en voorlopig hou den we het dan ook maar op zuiver toeval", zeet de genees heer-directeur van het ziekenhuis van de Deense vissersplaats Es- bjerg, maar een feit is in elk geval dat er daar tweemaal zoveel tweelingen worden geboren als het (Deense) landelijk gemiddel de. Alberto Altesor, voormalig afge vaardigde in het congres van Uruguay, is in de gevangenis 65 jaar geworden. Hij werd op 21 oktober 1975 in Montevideo gear resteerd wegens zijn lidmaat schap van de (sinds 1973 verbo den) communistische partij en het bekleden van een leidende functie bij de Uruguayaan.se bond van spoorwegpersoneel. Pas bijna twee maanden later maakten de autoriteiten zijn ar restatie officieel bekend. Van in middels vrijgelaten medegevan genen kreeg zijn familie drup pelsgewijs bijzonderheden over zijn behandeling en de plaats waar hij vastgehouden werd. Eerst blijkt hij naar een particu lier huis te zijn gebracht, later naar „infanterie betaljon num mer 13", ook bekend als El Infier- no (de hel) wegens de wrede mar telpraktijken. Daar werd hij ge slagen, onderworpen aan electri- sche schokken en gedwongen urenlang té staan. Op 14 decem ber 1975 kreeg hij eenzame op sluiting in „artillerie bataljon nummer 5", waar hij een kap over zijn hoofd en handboeien moest dragen. Hoewel hij daar niet meer dan twee borden soep en koffie kreeg mocht zijn familie hem tot september 1976 geen eten brengen. Bijna een Jaar na zijn arrestatie werd Alberto Alte sor in staat van beschuldiging gesteld. De aanklacht: lidmaatr schap van een subversieve vere niging; daarvoor kan drie tot achttien jaar gevangenisstraf ge geven worden. Al vóór zijn arres tatie was Altesors gezondheid erg slecht: hij heeft een ernstige hart kwaal, waarvoor hij onder voort durende medische controle moet blijven en dieet houden. In Juli 1976 zond zijn vroegere behande lend specialist een medisch rap port aan de autoriteiten. Eind van dat jaar werd de gevangene naar het militaire hospitaal in Montevideo overgebracht, waar hij geopereerd werd. Januari vo rig jaar kwam hij in de Libertad- gevangenis terecht, waar hij vol gens berichten een betere behan deling krijgt Eens per week mag hij zijn familie en advocaat ont vangen, hij mag nu met andere gevangenen omgaan, korte wan delingen op het terrein maken en boeken uit de gevangenisbiblio theek lezen, maar gevangen blijft hij. Beleefde brieven met het verzoek (in Spaans of Engels) om Alberto Altesor onmiddellijk vrij te laten, kunnen gestuurd worden naar: Sr. Ministro de Defensa Nacional 25 de Mayo 279 Montevideo, Uruguay; en naar: Sr. Ministro de Relaciones Exteriores, Adolfo Folie Martinez Minlsterio de Relaciones Exteriores 18 de Julio 1205 Montevideo, Uruguay

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 5