Jeugd betoogt voor werk MANIFESTATIE AKTIE VOOR AANTJES 2 Commentaar voor wie moet moed eigenlijk? roUW tha's dreigement Commentaar van anderen B )ppassen voor eneeskundige xperimenten' Plan voor arbeid vindt brede steun 11 NOVEMBEP 11.00 UUR DEN HAAG MALIEVELD In onderwijs 'Bezuiniging leidt tot noodsituatie' Aantjes is ten onrechte en te vlug veroordeeld. Hij krijgt nu al gelijk van getuigen. Hij dient terug te keren als fraktie-leider gezien zijn enorme verdiensten voor AR en CDA. Adhesiebetuigingen aan: L. R. Afman, Fazantenlaan 38, Zeist Giro: 3310259 kraanvogels gééf terug opgesloten zeer lelijk JDAG 10 NOVEMBER 1978 BINNENLAND TROUW/KWARTET moet een wanhopige rege- zjjn die tot zulke wanhoopsda- overgaat." schreef de Rand W(* y Mail gisteren. En inderdaad, iderbi ^an Zuidafrikaanse premier Ivera Botha hebben bewogen tot wiei ontslag van rechter Mostert en 'nve' nauw verholen dreigement censuur, anders dan volstrekte i en angst om het voortbe- ivan zijn regering? de en ee vj Kuije hy ?s en, ekla| laok9 alle kritiek op Zuid-Afri- M; eem an rug zijn apartheidsbeleid moest reen toegeven dat er nog twee Eerken van de democratie lan- lijd stand hebben gehouden, rol* J eerste, de persvrijheid, begon jer, h g jaar al fors af te brokkelen ha* de regering op 19 oktober iet w hoofdredacteuren liet arres- i en The World een verschij- tverbod oplegde. Nu is ook de hankelijkheid van de rechter- bezi»macht in het geding. kersverse Zuidafrikaanse pre- nog slechts enkele weken loste hij John Vorster af leeft zichzelf en zijn land geen ut bewezen met zijn paniek- rUpAiiregelen. Botha zal op dit mo- ii moeten besluiten of hij op de slagen weg voortgaat of alsnog ht de restanten van de demo- je in zijn land nieuw leven in te tn. ïbbec it hij op deze weg door, dan zal an fi imoeten trachten èlle kennis best. r het vorige week losgebarsten uptieschandaal achter te hou- slede; Wellicht is het ontslag van e zogi irechter als onderzoekscommis- dt daarvoor niet voldoende; aangenomen mag worden dat meer leden van de rechterlijke macht zich in hun onafhankelijkheid be dreigd voelen en dat zij niet bereid zijn vrijwillig te zwijgen. En een dreiging met strenge maatregelen tegen de pers zal evenmin afdoen de zijn. De Engelstalige kranten van de oppositie hebben niet de reputatie zich al te makkelijk neer te leggen bij de wensen van de Nationale Partij. Wezenlijke cen suur, die dan vooral die Engelstali ge kranten zou treffen, zou dan ook zonder meer de kloof tussen regering en oppositie onoverbrug baar maken. Slechts in een poli tiestaat is een zo geknevelde oppo sitie nog rustig te houden. Enig historisch besef zou Botha kunnen doen kiezen voor de ande re weg. Wilde ook Nixon niet zijn Watergate hoe dan ook in de doof pot werken en kostte hem dat niet zijn baan? Op den lange duur is openheid de enige uitweg, want in een atmosfeer van geheimhouding zal niemand meer bereid zijn in de onschuld van welke politicus ook te geloven. Het is echter de vraag of premier Botha niet al een stap te ver is gegaan om nog zonder gezichtsver lies terug te kunnen. Natuurlijk hoeft hij zijn dreigement met cen suur niet waar te maken. Maar de misslag met Mostert is slechts goed te maken als er alsnog een juri disch zuiver en zo open mogelijk onderzoek komt. Op dit moment zijn er weinig aanwijzingen dat de Zuidafrikaanse regering daartoe bereid i^. ie"M ute fout ïtuaü hebb fragment uit het commentaar ;n in i het Nieuw Israëlitisch Week- heti dton deze week: ieten m zijn verleden te verzwijgen 1ftAantjes te kennen gegeven weet mmm hebben van de zwaarte van de icel. Het is ontstellend dat ie- met zijn positie zo laf kan zijn, jkty zo een verleden verdringt. Het raadsel waar iemand de moed in haalt om met zo een verle- geldingsdrang zo te laten 'en door een positie te gaan i als die van fractievoorzit- het CDA. Er zijn het laatste el oud-SS-ers en ander ge* iar boven komen drijven. Op- lijk. Maar het waren in het tlogse leven kleine mannetjes. \antjes is dat anders. ij een veeg teken, dat zijn Anti- nlutionaire Partij, ook al wisten niet alles, hem in dè loop der heeft gedekt door de mantel oor ILBURG (ANP) Patiënten en sa- 9M enleving moeten worden be- hermd tegen onzorgvuldig of on- ist handelen van vernieuwers op t terrein van de geneeskunde. Deze larschuwing gaf prof. dr J. Stol te itiek steren in zijn afscheidscollege als iog e litengewoon hoogleraar in de orga- ;abin( satie van het ziekenhuiswezen aan katholieke hogeschool. olte noemde als voorbeeld de Ame- laanse hartchirurg Cooley, bekend n de Nederlandse luchtbrug voor rtpatiënten naar Houston. Cooley sj(i lerde volgens Stolte aan het eind n de jaren zestig onverantwoorde iperimenten met een kunsthart uit. aardoor een van zijn patiënten zou ;n overleden. Stolte omschreef der- nde 'lijke mensen als gevaarlijk, omdat inhi rloga erpa len. :ht AgA echt ESP» door Hanneke Wijgh DEN HAAG Tienduizen den jongeren gaan morgen in Den Haag demonstreren te gen de jeugdwerkloosheid. Zestig extra-bussen rijden vanuit alle delen van het land naar het Malieveld. Centraal staat de officiële aanbieding van het Plan voor de Jeugdar- beid aan minister Albeda van sociale zaken. Het plan, dat aan vele duizenden jongeren werk wil bieden, is uitgewerkt door het NVV-jongerencon- tact. Tien jongerenorganisaties, vakbon den zowel als politieke partijen, heb ben het Plan voor de Jeugdarbeid geadopteerd. Zij hebben de handen ineengeslagen in de strijd tegen de jeugdwerkloosheid. Een harde nood zaak. want het aantal mensen onder de vijfentwintig dat geen werk heeft, groeit met de dag. Officieel zijn het er nu 104.000, bijna de helft van het totale werkloosheidscijfer. Het aan deel van de schoolverlaters is groot: ruim 22.000. Dat is vijfduizend meer dan in oktober van het vorig jaar. De situatie op de arbeidsmarkt is weinig hoopgevend. Weliswaar wor den door de regering vele miljarden in het bedrijfsleven gepompt, maar de zekerheid dat deze subsidies ook arbeidsplaatsen gaan opleveren, is niet aanwezig. Het NW-jongerencon- tact heeft in september een plan uit gebracht, dat op drie fronten de jeugdwerkloosheid wil bestrijden. Herverdeling der stilte over zijn verleden te laten vallen. Het is wrang, dat dit juist een partij heeft gedaan uit wier rijen zoveel voortreffelijke verzetsmensen zijn voortgekomen. In dezelfde geest heeft Aantjes zich na het uittrekken van het SS-uniform ingezet voor Is raël en verdrukte joden. Met voldoe ning en waardering heeft men dat geconstateerd. De voldoening is er niet minder om geworden nu het ver schrikkelijke verleden van Aanthes naar voren is gekomen. De waarde ring wel. Het is niet ondankbaar dat Aantjes zich op de bres voor Israël en Joden heeft gesteld omdat hij meende zich daarmee, al was het maar tegenover, zichzelf, wat te rehabiliteren. Maar van zo een boetedoening kan geen sprake zijn. Hij was als SS-er een dodelijk gevaar. Alleen al door zijn ivezen. Aantjes heeft fouten gemaakt. Hij was vrijwilliger bij de SS. Zijn grootste fout is dat hij fout was. Fietspaden zij desnoods ten koste van hun mede werkers vooraan willen staan in de medische wereld. Ook de massamedia spelen op deze persoonlijke drijfveren in. „Onder de strijdkreet van het recht op vrije nieuwsgaring verstoren zij voortdu rend de rust waarin de wetenschap het best gedijt. Er zijn chirurgen die zich kennelijk even goed in de televi siestudio als in de operatiekamer thuisvoelen, aldus prof. Stolte. Als remedie zag hij niet zo zeer een stelsel van wetten, dan wel de verdere ontwikkeling van sociale controleme chanismen, die volgens hem sterk preventief kunnen werken. Restaurant afgebrand EPE (ANP) Het befaamde restau rant „De Hertenkamp" en het em- FinRnrifrin? aast staande woojihuis in Epe zijn tot de grond toe afgebrand. De bedrijfs leider en zijn gezin werden elders ondergebracht. De oorzaak van de brand was gisteren nog onbekend. Allereerst door herverdeling van de bestaande arbeid. Het plan noemt arbeidstijdverkorting, verlenging van de vakanties en invoering van een vijf-ploegenstelsel als voorwaarden voor de herverdeling. Een tweede mo gelijkheid is verlenging van de leer plicht tot achttien jaar. Het aanbal werkzoekenden zou meteen met 30.000 worden teruggedrongen. Daar bij zijn nog niet meegerekend de cir ca drieduizend leerkrachten die weer aan de slag kunnen. Volgens het derde voorstel moet de overheid zelf arbeidsprojecten opzet ten, waar jonge en oudere werklozen kunnen gaan werken. De projecten moeten in een maatschappelijke be hoefte voorzien. Ze mogen in geen geval lijken op de werkverschaffing van voor de oorlog, toen werklozen voor een mager looritje soms totaal nutteloos werk deden, aldus het plan. I I NUVtriDtr II.VU uun busksorten 4 S w«(kr,|Qb»ar bij móénUtaha* orgAfltojtffr» of vt's tel. oio - 1,14626 ANJV..JS. KWJ. tOO.iOHBO. NW-jc/WR-j" PSP VVD*. wj-CNV cent dan werkelijk gebruikt wordt voor het scheppen van werkgelegen heid. Het NVV-jongerencontact staat niet alleen. De Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleid heeft nog onlangs tijdens een werkconferentiè in Utrecht gepleit voor extra arbeids plaatsen in de vierde sector, zoals de gezondheidszorg, maatschappelijke dienstverlening en het onderwijs. De raad heeft door middel van een en quête de behoefte aan personeel ge peild bij een groot aantal instanties. De antwoorden zijn verrassend. De Vereniging voor Milieudefensie schatte de mogelijke werkgelegen heid. die de isolatie van woningen kan opleveren, op 75.000 manjaren. De Nederlandse Sportfederatie kan direct aan duizend mensen werk bie den in de organisatorische en admi nistratieve sfeer. Volgens de Nationa le Ziekenhuisraad kunnen in psychia trische ziekenhuizen en verpleegte huizen duizenden mensen direct aan het werk als er geld voor zou zijn. Hetzelfde geldt voor het onderhoud van natuurreservaten, voor de be strijding van de geluidshinder en voor voorlichting op het gebied van energiebesparing. Deze projecten hebben één ding gemeen: zij leveren zinvol werk. maar zijn niet produk- tief. De loonkosten kunnen niet in de prijzen worden verrekend, maar zul len uit de algemene middelen moeten worden gefinancierd. De pot daar voor is voorlopig nog leeg. leven, maar keerde zich tegen projec ten in de dienstverlenende sector. Hij noemde dat onproduktlef werk. Ir. Hfnk Vredeling, lid van de Europe se Commissie en belast met de porte feuille van sociale zaken, heeft zich sterk gemaakt voor de 320 miljoen ter bestrijding van de jeugdwerkloos heid in Europa. Hij vindt het bedrag eigenlijk nog te gering in vergelijking met het probleem. Het aantal jeugdi ge werklozen in de Europese gemeen schap bedraagt namelijk twee mil joen. ruim eenderde van hét totale aantal mensen dat zonder werk zit. Vredeling wil daarbij nog extra voor rang verlenen aan werkloze meisjes, omdat zij nog meer de dupe dreigen te worden van de werkloosheid. Prima plan joen van de overheid erbij kan aan 70.000 werkloze jongeren een cao- loon worden uitbetaald. Het Plan voor de Jeugdarbeid wil ook aan spraak maken op een deel van de twintig miljard gulden die dóór de overheid aan het bedrijfsleven wordt gegeven. Met als argument dat elke Lichtpunt Is er geen enkel lichtpunt? Toch wel. De Europese Commissie wil met ingang van 1 januari 320 miljoen be schikbaar stellen voor bestrijding van de jeugdwerkloosheid. Het voor stel werd in juni door de Franse mi nister van sociale zaken Boulin nog getorpedeerd, maar het maakt op 27 november als het plan opnieuw aan de orde komt een goede kans. Boulin wilde wel geld geven aan het bedrijfs- Vredeling heeft zich achter het Plan voor de Jeugdarbeid van het NVV- jongerer.contact gesteld. In een inter view met Jeugdwerk Nu noemt hij het een prima voorstel. Vooral omdat het plan in zijn ogen niet veel geld hoeft te kosten. Vredeling: „De netto- kosten voor dit soort projecten zijn verrassend laag." Een voordeel noemt Vredeling de daling van de werkloosheidsuitkeringen en het feit dat de belastingen en de sociale pre mies weer in het budget terecht ko men. „In Engeland", aldus Vredeling. „hebben ze ook geconstateerd dat de kosten van deze projecten veel lager zijn dan bij welke andere werkschep- pende projecten ook." Toch zijn de tien jongerenorganisa ties. die hun schouder hebben gezet onder de manifestatie van morgen, niet optimistisch. De bezuinigingen uit Bestek '81 geven daar ook weinig reden toe. Er zal namelijk vooral in de vierde sector bezuinigd gaan worden, in de niet-produktieve sfeer. Maar wellicht komt de regering Van Aft- Wiegel onder de indruk van de massa le protestmars die in de middag door het centrum van Den Haag wordt gehouden. Op 1 november 1969 vroe gen vele honderdduizenden werken de jongeren om partieel onderwijs. Die aanvraag werd toen gehonoreerd. Welke plannen kunnen door de beu gel? Het plan voor de Jeugdarbeid noemt: uitbreiding van het aantal kinderdagverblijven, recreatie en het onderwijs aan anderstaligen, de aan leg van de Zuiderzeespoorlijn, uit breiding van het openbaar vervoer in Drente, produktie van auto's voor gehandicapten, de oprichting van on gevallendiensten en huiswerkklas sen, uitbreiding van het aantal beroe- penvoorlichters, een fietspadenpro ject in de provincie Groningen, isola tie van woningen, land- en tuinbouw- projecten, een centraaf administra tiekantoor voor sportverenigingen en tot slot minibussen. Voorwaar een brede schakering. De ideeën komen niet zomaar uit de lucht vallen, maar zijn ingegeven door de plaatselijke afdelingen van het NW-jongerencontact. Het zijn voor een deel bestaande plannen waar tot nog toe geen geld voor was en voor een deel zijn het projecten, die het bedrijfsleven laat liggen, om dat de winsten te klein zijn of de produktie te gering. De looptijd van de arbeidsprojecten is gemiddeld zo'n vijf jaar, maar het NW-jonge rencontact heeft er geen enkel be zwaar tegen als het blijvertjes worden. Van onze onderwijsredactie HILVERSUM De bezuiniging op scholenbouw heeft geleid tot een noodsituatie in het onderwijs. Dat zei de heer A. de Jongh, voorzitter van de afdeling vwo, havo en mavo van de besturenraad van het protestants- christelijk onderwijs gisteren op de jaarvergadering in Hilversum. In 1975 stond nog een bedrag van 520 miljoen voor scholenbouw op de be groting. Nu is dat bedrag gedaald tot 360 miljoen. Scholen die aanvanke lijk op het bouwplan stonden voor de jaren 1976 tot 1979 zijn nu opgescho ven naar de jaren tachtig. Volgens de heer -De Jongh is het aantal scholen dat op toestemming voor nieuwbouw zit te wachten troosteloos groot. De situatie is onhoudbaar en er is maar één oplossing: meer geld. Ook op andere punten had de heer De Jongh financiële wensen. Vooral de achterstelling van mavo-scholen zat hem hoog. Hij drong er bij de Eerste Kamer op aan spoedig akkoord te gaan met het wetsontwerp dat de mavo-scholen meer armslag geeft. Over de middenschool zei De Jongh dat de uitgangspunten van de lopen de experimenten waardevol zijn, niet alleen voor de proefscholen zelf. maar ook voor de rest van het onderwijs. De huidige experimenten moeten een eerlijke kans krijgen en een grotere inbreng van protestants-christelijke zijde zou daarbij niet misstaan. ADVERTENTIE Voor de financiering wordt een aantal suggesties gedaan. De belangrijkste is de herbesteding van de werkloos heidsuitkeringen. Met honderd mil- EPE (ANP) De 21-jarige motorrij der C. J. Zandberg uit Apeldoorn is om het leven gekomen bij een fronta le aanrijding met een personenauto op de Kanaalweg in Epe. De bestuur der van de personenauto werd levens gevaarlijk gewond. E Wie de Dikke Van Dale als jè van hèt in de Nederlandse taal han teert. zit er behoorlijk naast, vindt Kadé Bruin. „De Dikke Van Dale beschouwt zich als een soort eredivisie en zelfs voor een woord van hoge klasse is het een hele eer te worden toegelaten. Twijfelgevallen moeten eerst een promotiewedstrijd spelen of een na-competitie. Maar om er een woordenboek van de enig echte Nederlandse taal van te maken is juist een versterkte degradatie nodig want al die ouwe rommel die geen mens kent. laat staan gebruikt, hoort thuis in naslag werken voor puzzelaars en cryp- togrammenoplossers." Dat is duidelijke taal die er geen twijfel aan laat bestaan, hoe Kadé Bruin de taal in zijn nieuw ste boekje vol aforismen „Leve de Dikke Van Dale en onze over leveringskansen" (een uitgave van Hollandia in Baarn) tege moet treedt. De voorgeschreven spelling bijvoorbeeld vindt hij maar belachelijk: „De vraag is niet of moed met een d moet, maar voor wie het eigenlijk moet." „Ik lag met een g te bed en met een ch om de mensen die er zo vroeg uit moeten." „Als Adam en Eva hadden kunnen lezen en schrijven dan was de mens misschien gevallen over de spelfouten Taai as geen wiskunde waar min maal min plus is. zegt de schrij ver van het boekje. „Want als je zo redeneert is een onecht kind van een onecht geboren moeder weer echt." Woorden zijn maar woorden en daarom spot en speelt hij er mee. In één zinnetje gebruikt hij woorden in verschil lende betekenissen, die (e daar net niet zou verwachten aardap pels zijn geschild duurder, maar afgehaald goedkoper Of deze: juist omdat dit land steeds voller en voller wordt zijn we we« ge dwongen het leger te houden Tussen de grappen en spitsvon digheden door merk je steeds weer dat Bruin zich beslist niet wenst te houden aan de strakke regels voor het gebruik van een levende taal: zo'n grammaticus die volhoudt dat „een groep vrou wen" enkelvoud is moet je er eens midden tussenin zetten. Baby's schateren als ze ons taal tje ïeren. Schrijf dan als als dan niet goed is. Op school is het niet toegestaan dat de leerlin gen groter zijn als de ler^r Ne derlands. Maar ze kunnen na tuurlijk wel groter worden als de leraar Nederlands even niet op let. Lachen kan je even goed spellen als laggen met twee g's. Lachen met ch is toch ook onzin want iedereen lacht duidelijk met „hh". We kunnen moeilijk alle aforis men van Bruin citeren, maar toen nog wel een paar, waarvan 'ömmige herlezing vereisen om citudelijk over te komen: een hon derdjarige is iemand die al een halve eeuw oud is Schreeuwle lijkerds worden met geboren maar uitgekraamd. Ze is niet Ijeen lief als ze lacht. Ze is zelfs boos aardig. Hoge ambtena ren, kolossale maandtoelagen en nog veeklagen op de koop toe. Jc hebt grote en je hebt kleine oliedommen. Ook de lucht in de bergen is vervuild en je hebt zelfs al vuile rotsstreken. Zon der inkomen kan je niet uitgaan. Voor iemand honderden, meren deels echt geestige woordspelin gen en vondsten bij elkaar heeft, moet er wel een zee van tijd ver streken zijn. Zoveel inventiviteit, zoveel (denk-)werk en dan toch voor maar 9,90 te koop. „Als de kraanvogels overvlie gen" moet vroeger een heel ge bruikelijke uitdrukking geweest zijn in Beieren. In voorjaar en herfst vlogen ze daar inderdaad eertijds in zwermen over, maar dat is lang geleden. Ter herinne ring aan de verdwenen vogel soort is er nu bij het Beierse plaatsje Aitötting zo'n zwerm kraanvogels neergezet, in brons dan. Als de Westduitse politicus Frie- drich Zïmmermann, vooraan staand lid de christen-socia listische part'.'CSU, zijn zin zou krijgen, moet Willy Brandt de Nobelprijs voor de vrede terugge ven die hem in 1971 is toegekend. Zimmermanr ïpleitte daarvoor in dc Westduitse hoofdstad Bonn, nadat hij zich ontzettend kwaad gemaakt had over opmerkingen die Brandt vroeger bondskan selier, nu voorzitter van de soci aal-democratische SPD op een persconferentie in de Canadese stad Vancouver gemaakt heeft. Brandt zei daar, dat het soms noodzakelijk is geweld te gebrui ken tegen regeringen die zichzelf door geweld in stand houden. Ter verklaring voegde hij daaraan toe, dat hij zichzelf nog niet als een terrorist beschouwt omdat hij tegen Hitier en het nazisme gevochten heeft. Zimmermann zegt nu te vrezen, dat terroristen deze uitspraak zullen aangrijpen om hun gewelddadige acties te rechtvaardigen. Negenentwintig jaar lang heeft de nu 47-jarige Eleni Karoti in de donkere, afgesloten kelder van haar ouderlijk huis in het Griek se dorp Kostalexi opgesloten ge zeten. De politie, getipt door een onbekende, heeft haar dezer da gen bevrijd. Eleni bleek een wrak: ze had geen stuk kleren meer aan het lijf, was met vuil overdekt, haar haren hingen tot op haar middel, haar nagels wa ren onmogelijk lang. Ze kon haast niet meer praten, staan ging haar ook erg moeilijk af. het daglicht kon ze niet verdragen en haar oriëntatievermogen was ze •blledig kwijt. Hoe het zover ge- kofnen was hoorde de politie van Eleni's twee ongetrouwde zusters en een broer, die alle drie gearres teerd zijn. Hun ouders, vertelde het drietal, hadden indertijd hun achttienjarige en toen zeer aan trekkelijke zusje opgesloten, om dat ze een Jongen had leren ken nen met wie ze wilde trouwen. Eleni was de jongste thuis en volgens de Griekse dorpstraditie moeten eerst de oudere meisjes in het gezin aan de man zijn voordat de jongste mag trouwen Hoewel de ouders al enkele jaren geleden zijn overleden, hadden de zusters en de broer gemaks halve maar geen verandering in Eleni's mensonterende toestand gebracht „We liggen hier zelden dubbel van het lachen." lees je in „Stu deren", een uitgave van de lande lijke commissie voor de academi sche studievoorlichting. Dat ge luid komt van de centrale direc tie studiefinanciering in Gronin gen. waar af en toe toch echt wèi; wat te lachen valt. Zo belde eens een vader op om te informeren of. zijn zoon een studietoelage kon krijgen. De jongen had op dat; moment geen cent inkomsten, hoewel de vader eerlijk bekende multimiljonair te zijn. Een paar» miljoen had hij al op naam van; zijn zoon gezet, maar die mocht daar nog niet aankomen. Dat geld was bedoeld als een appeltje voor de dorst voor later. Een beurs dus. alstublieft. Studiebeurzen zijn niet voor mil jonairskinderen bedoeld en de zoon kreeg het geld dus niet. Wel de student die woedend opbelde en vroeg, waarvan hij in vredes naam moest leven als hij zijn* toelage pas in 1980 zou krijgen. En dat noemden ze dan nog" „spoedig" ook! Een misverstand, ontstaan doordat het guldente ken niet gebruikt was. Het .Jaar tal" 1980 was het bedrag, dat spoedig gestuurd zou worden. ..Nogal wat mensen die komen of bellen, doen zeer lelijk tegen ons", zeggen ze in Oronlngen. „Ze vinden dat ze ten onrechte geen toelage krijgt"», dat ze te weinig krijgen of da het geld veel te laat icomt" Maa/- goed. tussen de tra- nen door valt er dus nog best iets J te lachen, af en toe. Zoals die* student die een fotocopie van een bepaald belastingstuk moest op sturen. en schreef. „Als ik geld had om een fototoestel te kopen, had ik geen toelage nodig".

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 5