=3 Nituw bewind Iran palt ex-politici op 'Westen wil ons afkopen' Sovjet-Unie staat buiten spel in Midden-Oosten Plnom Penh in st;at van paraatheid Zambianen molesteren blanken Vrede Midden-Oosten laat op zich wachten Angola vreest actie van Z-Afrika Breznjew hekelt Chroestsjew Klacht van derde wereld bij de Unesco-conferentie: Parade Na luchtaanvallen van Rhodesië 'Unesco moet vonnis Israël ongedaan maken' Kreisky wint bij nederlaag Veel polieke gevangeen in Afghanisan 53 reld- Somoza wil niet aftreden Krampchtige pogingen van Moskou om opening te vinden W0ENSDA8 NOVEMBER 1978 BUITENLAND TROUW/KWARTET TEHERAN PI, Reuter) In een poging de bronnen van de ernstige spanningen in Iran weg te nemen hft de twee dagen oude militaire regering gisteren zowel corrupte politici als tegenstance. van de sjah opgepakt. Onder hen is de commandant van de eens zo gevreesde geheime deit Savak, de 71-jarige brigadegeneraal Nematollah Nassiri. Het militairi brind zei een zaken- min en elf cnue politici en ambte naren te hebei gearresteerd. Wes terse diplorateimenen dat het er jeker vijftigljn jweest. De meesten van hen heben ediend onder Amir f Abbas Hovfda. ie van 1964 tot 1977 (premier is twee.. Al die tijd waren er geruchte ove corruptie op grote schaal. hoeveel temstaders van de sjah er gisteren z) gearesteerd is niet be land. DeJeuwi premier, chef-staf flholam Ka Az.ari, beloofde gister avond vocde telvisie dat hij „finan- Üële en siale caTuptie" zou bestrij den. Progandi waar „het buien- id" acr zit ïeeft de op zichzelf htvrdigdi verontwaardiging rer coretie deen ontaarden in ver- fsten(Stakiagen en rellen, aldus de geneJ. Diplomzke kringn bevestigen dat verschefce familieleden van de sjah het land hebben verlaten. Maar keizerin Farah is nog bijhaar man. De sjah's oudste zoon, de 18-jarige Reza, volgt een militaire opleiding in de Verenigde Staten en ook zijn zusters Ashraf en Shams zijn niet in Iran. Volgens sommigen hebben al meer MOSKOU (Reuter) De Russische partijleider en president Leonid Breznjew oefent in een gisteren ver schenen nieuw deel van zijn memoi res felle kritiek uit op zijn voorganger Nikita Chroestsjew. Hij noemt hem een eigenwijze autocraat, die weiger de te luisteren naar adviezen op eco nomisch terrein. dan zestig familieleden van de sjah de wijk genomen. In de Iraanse hoofdstad Teheran was het gisteren betrekkelijk rustig. Overal reden tanks en pantserwa gens. Het elf verdiepingen tellende kantoor van de nationale gasmaat schappij ging gisteravond in vlam men op. vermoedelijk als gevolg van sabotage. Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken toonde gisteren be grip voor het besluit van de sjah om zijn land onder militair bestuur te plaatsen. Uit een uitgelekt geheim document van het Pentagon blijkt dat de Amerikaanse regering net had toegestemd om Amerikaanse militai ren naar Teheran te sturen. Zij zou den de troepen van de sjah vertrouwd moeten maken met bstrijding van een volksoproer. Vermoedelijk is dit plan achterhaald door de jongste ge beurtenissen in Teheran. AMSTERDAM - De UNESCO-ver- gadering in Parijs, waar de fel om streden persverklaring hoofdonder werp van gesprek is, is nu halver wege. Bij vertegenwoordigers van de der de wereld bestaat de indruk, dat het Westen hen probeert „af te kopen". In ruil voor financiële steun voor de media in ontwikkelingslanden (krant, radio en televisie) zou het Westen steun zoeken voor op zijn minst uitstel van de ontwerpverkla- ring over de pers. Op het ogenblik dringen veel afge vaardigden hierop aan. De Canadees John Roberts hield deze week nog de vertegenwoordigers van de 146 le- denlanden voor, dat de landen met een vrije pers de ontwerpverklaring niet kunnen aanvaarden. Journalis ten zullen er weinig mee ingenomen zijn dat wij hen leren hoe ze moeten worden, zo zei hij. En met min of meer dezelfde bewoordingen hamer den vertegenwoordigers van alle westerse landen de afgelopen twee- en-halve week op dat aambeeld. Vol gens de Canadees is het beter een beslissing over de verklaring niet nu te nemen, maar pas in 1980, als de algemene UNESCO-vergadering weer bijeenkomt. (De UNESCO is de VN-organisatie voor onderwijs, we tenschap en cultuur). In de tussentijd is dan ook het rap port beschikbaar dat een commissie onder leiding van de vroegere Ierse door Nico Kussendrager minister van buitenlandse zaken Sean McBride over internationale communicatie aan het opstellen is. Om alle problemen te omzeilen heeft een groep westerse landen, waaron der de Verenigde Staten, een nieuwe ontwerp-verklaring opgesteld waar in geen sprake is van toezicht van de overheid op de massamedia. Achter de schermen is het voorstel aan de „tegenpartij" voorgelegd. Of zij er mee akkoord gaan is zeer de vraag; in grote lijnen was het eerdere ont werp wel naar hun sin. Tot de kern teruggebracht gaat het geschil over de taak die de pers moet hebben. De westerse landen praten over een vrije pers, die door het aannemen van de ontwerpverkla ring gevaar zou lopen. Daarin wordt onder andere aangegeven dat de pers bijvoorbeeld een rol heeft bij de strijd tegen de rassenwaan, of tegen de bewapening. Dat maken de jour nalisten zelf wel uit, zo redeneert het Westen, en dat hoeven niet de rege ringen te doen. De voorstanders van het ontwerp menen dat de pers een opvoedende taak heeft, en dat er daarom richtlij nen voor krant, radio en televisie moeten komen. Zij bestrijden dat er in het Westen sprake is van een „vrije pers". De vertegenwoordiger van de Sowjet-Unie zei dat die zoge naamde „vrije pers" propaganda voor de wapenwedloop, rassenwaan en geweld inhoudt. Kinderpornogra fie In het Westen noemde hij als een van de voorbeelden van wat dan heet „vrijheid van informatie". De derde wereld vindt ook dat zij te weinig greep heeft op de nieuwsstro- men die over de wereld gaan. Wester- se nieuwsagentschappen en televi siemaatschappijen (vooral Ameri kaanse), bepalen het nieuws. En zij hebben doorgaans meer belangstel ling voor hongersnoden en rampen in de derde wereld, dan voor ontwik keling. De derde wereld is in de berichtgeving sterk onderbedeeld, en de aandacht die zij krijgt is nog gekleurd ook. Een eigen nieuwsvoor ziening hebben de ontwikkelingslan den niet. Westerse landen bieden nu achter elkaar aan, daarin verandering te brengen, om zo de druk achter de ontwerpverklaring over de pers wat weg te nemen. De twee zaken - de plaats van het nieuws in de samenle ving en de onevenwichtigheid in het nieuwsaanbod, en de onderbedeling daarin van de derde wereld moe ten volgens het Westen uit elkaar worden gehouden. Aan het laatste kan wat worden gedaan, als dan ten minste voorlopig over het eerste go- zwegen wordt. n moei paar Jj met« :olen IbANCOK (Reuter, UPI, AFP) De strijdkrachten in en I rond Cambodjaanse hoofdstad Phnom Penh zijn in staat Ivan raatheid gebracht, zo heeft gisteren het radiostation l„de s*n van Cambodja" meegedeeld. estolen hons venen een sli Het „De nlutionaire troepen en het ichtvai heldhjge volk van de hoofdstad en ongevi zijn cjeving zijn bijeengekomen om dfeiligheld van Phnom Penh, overetomstig de instructies van de Volfll commistische partij en de Cam- inbreki bodjaie regering te verzekeren," zo oont. lichtUe radio toe. 1 van voorraj Soortijke maatregelen zijn geno- ien Üe provincie Svay Rieng „om In Parijs heeft de voormalige Laoti- aanse premier Phoui Sananikone meegedeeld dat het anti-communisti sche ondergrondse verzetsleger in Laos momenteel 60.000 man omvat. Er zouden zich verscheidene batal jons van de Pathet Lao, hetLaotiaan- se regeringsleger, bij de opstandelin gen hebben aangesloten. MOSKOU (Reu ter) Tijdens de jaarlijkse militai re parade op het Rode Plein in Mos kou ter gelegen heid van de ver jaardag van de Russische revolu tie in 1917, heeft minister van de fensie, maar schalk Dimitri Oestinow uitge haald naar de Chi nese Volksrepu bliek. Hij werd welwil lend aangehoord door de Vietname se partijleider Le Duan en premier Pham Van Dong, riflfff men provincie Svay Rieng „om de Viiamese agressie het hoofd te iW. vat :a vani dat e ti dat a gistei dat dat inderdaad zo was. grotini ;pannii begrol gingen ïgen 6 *n sch it. Dal dafvo begi gai ïiker aan d aat. I wel ;nel in ?en ui tot wachi nd ji Andei biede Volgens de berichten uit PhnoPenh is deze provincie gedeel- telijkezet door Vietnamese strijd- krachi die daar drie tot tien kilo meterouden zijn doorgedrongen. Waarners in Bangkok meenden Cheische oorlog De Cibodjaanse radio meldde te vens t Vietnam gebruik heeft ge- maakan dodend gas bij een aanval iolafvo die heind oktober en begin novem- begi ber h't gedaan op de provincie Ra- istinge tanal op 360 kilometer ten noord- ai costevan Phnom Penh. De Cam- o toodjase regering heeft „een beroep LUSAKA/SALISBURY (Reuter, UPI) Honderden Zambianen hebben gisteren in de straten van de hoofdstad Lusaka blanken gemolesteerd. Volgens diplomatieke bronnen behoren een Brit, een Amerikaan en enkele Zweden tot de gewonden. Het waren de ernstigste rassenrellen die Zambia in vele jaren heeft meegemaakt. Tegen de middag maakte de politie een eind aan de ongeregeldheden. JERUZALEM, CAIRO (Reuter, UPI, AP) De hoop op een spoedige ondertekening van het Egyptisch-Israëlische vredes verdrag is wat getemperd na uitspraken van verschillende leiders in het Midden-Oosten. kornet op deereld gedaan te helpen om een >ouweinde! maken aan deze barbaarse 11 tel prakten van Vietnam en de Peinz BowjUnie." :unnei king< „Op 2>n 29 oktober en 1 en 2 novem ber soten de Vietnamezen grana ten aop Iet dorp Oyadao in de provine Rfcanakiri, die bij de ont- •loffin doddijk gas verspreidden." 'olgen naai Thailand uitgeweken vluchUngen gebruiken de Vletna- mezen i Laosal sinds 1977 gas tegen subsi ;de Mectamren in de bergen. Twee istructf Franse n een'ilippijnse arts hebben 'laten \eten dt de Vietnamese en Laotiaase strdkrachten inderdaad een chenlscheorlog voeren tegen de t colli bergstanmen. ibiedc lof ba ressch Amnesty lrernational )OOl voor k firn ?t de nd ja ig gai operal lan ken. I coma joeni De rellen zijn vrijwel zeker een reac tie op de recente Rhodesische lucht aanvallen op kampen langs de grens van Zambia en Rhodesië. Ook ge ruchten dat er Rhodesische spionnen in Lusaka rondlopen, hebben een rol gespeeld. Eerder deze week zijn er betogingen gehouden voor de ambassades van Amerika en Engeland. De demon stranten eisten van de regering dat zij terug zou slaan. De incidenten van gisteren zullen on getwijfeld de uittocht versnellen van de dertig- tot veertigduizend buiten landers die nu nog in Zambia wonen. Diplomaten vrezen dat Zambia nog meer problemen zal krijgen om dan de zeer belangrijke kopermijnen draaiend te houden. Guerrillaleider Joshua Nkomo heeft gisteren gezegd dat zijn mannen vijf Rhodesische straaljagers hebben neergehaald. De toestellen zouden vrijdag kampen van Nkomo's ZAPU (Zimbabwe Afrikaanse Volksunie) hebben aangevallen. Op een perscon ferentie liet Nkomo de journalisten een hoop verwrongen staal zien; de resten van de Rhodesische jagers Tot dusver hadden Zambia en Nko mo nog geen melding gemaakt van de aanval van vrijdag, de derde Rhode sische overval binnen drie weken. Nkomo vertelde dat zijn troepen de toestellen hadden kunnen neerschie ten dank zij „de allermodernste wa pens", mogelijk een verwijzing naar Russische raketten die zich richten op een warmtebron. Een raket van dit type haalde in september een Vis count van de Rhodesische burger- luchtvaartmaatschappij neer. Nkomo maakte tijdens zijn perscon ferentie de blank-zwarte regering in Salisbury uit voor „een stelletje wil den". „We hebben hen niet nodig in Zimbabwe", voegde hij daar aan toe. Nkomo leek niet alleen overleg tus sen alle betrokkenen af te wijzen waarop Londen en Washington nog steeds aandringen maar ook direct overleg met Ian Smith, zoals hij dat eind augustus heeft gevoerd. De leiders van de overgangsregering in Salisbury zijn er ook gisteren niet in geslaagd het eens te worden over het tijdstip voor algemene verkiezin gen. Een besluit is nu tot dinsdag uitgesteld. De waarnemend premier van Israël, Jiggal Jadln (premier Menachem Be gin toert momenteel rond in Canada) zei dat er nog een aantal fundamente le problemen tussen Egypte en Israël opgelost moeten worden. Jadin zei dit na het kabinetsberaad, waarbij de Israëlische onderhandelaar, minister van defensie Ezer Weizman, verslag uitbracht. Weizman is gisteren naar Washington teruggevlogen. Vandaag komen ook de waarnemen de Egyptische minister van buiten landse zaken Boutros Khali en zijn staatssecretaris Osama Baz naar Washington om zich bij de Egypti sche delegatie te voegen. Zij hebben nieuwe Egyptische voorstellen bij zich, maar lieten gisteren weten dat succes van de onderhandelingen vooral afhangt van de vraag wat Ezer Weizman te vertellen heeft. De Israëlische minister van buiten landse zaken Mosje Dajan heeft in Washington voor opschudding ge zorgd door te zeggen dat er pas een vredesverdrag ondertekend kan wor den als er eerst is onderhandeld over Amerikaanse hulp bij de aanleg van twee nieuwe vliegvelden in Israël. President Anwar Sadat van Egypte is van plan president Jimmy Carter van de Verenigde Staten te vragen om hulp ter waarde van tien tot vijftien miljard dollar over een periode van vijf jaar. Sadat had het over het „Plan-Carter" en verwees naar het Marshal-plan dat na de Tweede We reldoorlog Europa er weer bovenop hielp. „Zo'n project zou ln Egypte ook wonderen bewerkstelligen," aldus Sadat. PARIJS (UPD Israël heeft de lid staten van de Unesco gevraagd twee veroordelingen van Israël ongedaan te maken die in 1974 op aandrang van Arabische landen zijn uitgesproken. Gebeurt dit niet, dan zal Israël wel licht weigeren nog langer mee te wer ken aan onderzoek van de Unesco op bezet Arabisch gebied en elders. De Israëlische afgevaardigde Amiel Najar wees erop dat nieuwe rappor ten van Unesco-medewerkers hebben uitgewezen dat Arabische kinderen in de bezette gebieden wel degelijk onderwijs krijgen en dat archeologi sche opgravingen in Jeruzalem de Arabische monumenten niet aantas ten. Deze rapporten zijn echter niet aan de Unesco-vergadcring doorgege ven. omdat de voorzitter oordeelde dat de opstellers bevooroordeeld wa ren geweest. WENEN (Reuter. UPD De Oosten rijkse premier Bruno Kreisky is uit eindelijk versterkt tevoorschijn geko men uit het referendum over kern energie waarbij hij zondag een gevoe lige nederlaag leed: Vannacht heeft zijn partij haar „onvoorwaardelijke vertrouwen" uitgesproken ln de kan selier en hem bovendien „extra be voegdheden gegeven om besluiten te nemen die hij gepast acht". Wat voor bevoegdheden dat zijn wilde de vice- voorzitter van de Oostenrijkse socia listische partij Hertha Firnberg, niet zeggen. Kreisky had in de campagne vooraf gaand aan het referendum van zon dag gezegd, dat hij wellicht zou aftre den als de Oostenrijkers zich tegen het opstarten van een nieuwe kern centrale zouden uitspreken. De Oos tenrijkers wezen niettemin de rege ringsplannen af. waarop Kreisky op zijn beurt besloot toch maar niet af te treden. Dr Kreisky zei na het partljberaad dat hij zijn nieuwe bevoegdheden misschien zal gebruiken om de rege ring te wijzigen en „officiële voor rechten" te verminderen. LONDEN (Reute— Het nieuwe be wind in Afghanhn, onder leiding van president *>akki, heeft ver scheidene duizenn mensen om po litieke redenen Kangen gezet, zo zegt Amnesty In-national uit be trouwbare bronnt te hebben ver nomen. Amnesty Internatial is de interna- ïiiff 'tionale organisatiée zich inzet voor fir.?. I politieke gevangen overal ter we- natal MANAGUA (UPI) De Nicara guaanse regering heeft voorge steld vrije verkiezingen te hou den waaraan alle partijen zouden kunnen deelnemen. Maar de om streden president Anastasio So moza zou moeten aanblijven „om dat zijn aftreden in strijd zou zijn met de grondwet". De regering hoopt op deze manier de opposi tie voor zich te winnen en de crisis in het land af te wenden. Dat Somoza zich niet helemaal veilig voelt mag blijken uit de foto waarop hij vanuit een kogel vrije kooi, het volk toespreekt. BRUSSEL/JOHANNESBURG (Reuter, UPI) Angola heeft zijn troepen gemobiliseerd om „de dreiging van Zuidafrikaanse agressie" het hoofd te bieden, aldus de Angolese ambassa deur in België. Luis de Almeida zei gistermiddag dat zijn land Cuba en andere bevriende staten om hulp zal vragen als dat nodig is. Volgens het Angolese persbureau An- gop schendt Zuid-Afrika regelmatig het Angolese luchtruim en voert de Zuidafrikaanse luchtmacht „voorbe reidende militaire operaties" uit voor een nieuwe aanval. Niet alleen een aantal dorpen in het Zuiden, bij de grens met Namibië (Zuidwest-Afri- ka), zou gevaar lopen, maar ook de steden Luanda. Lobito en Benguela. Een woordvoerder van het Zuidafri kaanse ministerie van defensie noem de berichten over een aanval op An gola belachelijk. Met geen van onze buren willen wij oorlog, zei hij, al zullen we wel „het gebied en de bevol king waarvoor wij verantwoordelijk zijn" tegen aanvallen van terroristen beschermen. Dit laatste is onmiskenbaar een ver wijzing naar de troepen van de Zuld- westafrikaanse bevrijdingsbeweging SWAPO, die van Angolees grondge bied af opereert. Gisteren is in goedingellchte kringen in Johannesburg vernomen dat de Zuidafrikaanse Inlichtingendienst de aanwezigheid van „enkele honder den" Oostduitse militairen ln Angola meent te hebben vastgesteld. Zij zou den op minder dan 80 kilometer van de grens met Namibië zijn gelegerd. en b aanpi ntelij alfji door James orsey en op I op h >4 45 Krampachtig Jekt Moskou naar openingen in het Midaen-Oosten. Al geruime tijd ioet de Sowjet-Unie, bijna hulpeloos, toekijken hoe de Verenigde St>en de eerste viool spelen in het Midden-Oosten. Omdat het Kremlh.een diplomatieke betrekkingen met Israël heeft en de relaties m<t anden als Egypte en Irak sterk bekoeld zijn, blijft de Sowjet-Un3 /einig anders over dan de leden van het Arabisch afwij- zingsfronOn zich heen te scharen. President Carter en president Sadat samen heb<n Moskou buiten spel gezet. De Sowjetnif voelt zich in die rol van belanghebrid toeschouwer in het Midden- Oosten ui'st ongemakkelijk. Moskou be schouwt vredesbesprekingen tussen Egypte e Israël onder toezicht van de Verenigdótaten als een bedreiging ..Per slot van kening ligt het Midden-Oosten direct net de Sowjet-Unie." zo liet partij leider B njew aan het begin van de vre- desbespdngen in Washington weten. Om tocVeer mee te kunnen praten eiste Breznjehervatting van de Geneefse vre desconferentie over het Midden-Oosten. Deze conferentie onder vooizitterschap van de Verenigde Staten en de Sowjet-Unie sa men werd na een korte bijeenkomst in december 1973 voor onbepaalde tijd ver daagd. Veel weerklank kreeg de oproep van de Russische partijleider niet. Alleen de Syrische president Hafez al Assad sloot zich aan bij het Sowjet-voorstel. Algerije's presi dent Boemedienne. die ten tijde van de oproep in Moskou verbleef, hield zich angst vallig op de vlakte. En een uitnodiging van Moskou om de situatie in het Midden-Oos ten aan de vooravond van de Arabische top in Bagdad te bespreken werd door de Jor daanse koning Hoessein genegeerd. Hij stuurde kroonprins Hassan voor een be leefdheidsbezoek naar de Sowjet-Unie. Moskou en Washington willen sinds de ok- toberoorlog van 1973 tot elke prijs een nieu we confrontatie voorkomen. Reeds elf jaar geleden spraken de toenmalige Amerikaan se president Johnson en premier Kosygin af aat het conflict in het Midden-Oosten bin nen de perken moest worden gehouden. Deze afspraak werd in 1972 bevestigd, toen Richard Nixon bij Breznjew op bezoek ging. Wapens en olie 'De geografische ligging van het Midden- Oosten aan de zuidgrens van de Sowjet- Unie Is niet de enige reden voor de Russi sche betrokkenheid. De Arabische wereld is een belangrijk afzetgebied voor wapens van Russische makelij. Regelmatig gaan Syrië. Libië en Algerije in Moskou boodschappen doen. Ook (le strijdkrachten van Irak, die tot voor kort als Moskou's trouwste bondge noot in het Midden-Oosten werd gezien, zijn van Russische wapens voorzien. Bovendien zal de Sowjet-Unie volgens een verleden jaar bekend geworden rapport van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA ln de Jaren tachtig steeds afhankelijker wor den van de invoer van olie. Tenslotte maken de Russen zich grote zorgen over het suc cesvolle diplomatieke offensief van de Volksrepubliek China in het Midden-Oos ten. In de afgelopen vier maanden heeft China diplomatieke betrekkingen aange knoopt met Libië en Oman. Ook met Egyp te. Soedan. Noord-Jemen en Irak is de ver standhouding goed. Het Chinese offensief werd eind augustus bekroond met een be zoek van partijleider Hoea Kwo-feng aan de sjah van Iran. Verlegenheid De Arabische top in Bagdad over de gevol gen van de akkoorden van Camp David bood Moskou de gelegenheid zijn Invloed te vergroten. In grote lijnen zijn de Russen en de Arabieren het met elkaar eens: Israël dient zich terug te trekken uit alle bezette gebieden en het recht van de Palestijnen op zelfbeschikking te erkennen. Maar een radicale verwerping in Bagdad van elke poging langs vreedzame weg tot een oplossing te komen zou de Sowjet-Unie in grote verlegenheid hebben gebracht: her vatting van „Genève" was dan ook van de baan en de kans op een confrontatie met Amerika zou gevaarlijk toenemen. Rus- lands voornaamste belang bij de top van Bagdad was dan ook de Arabische landen over te halen tot de visie dat Camp Davld slechts een Amerikaanse poging was om verdeeldheid te zaaien ln de Arabische gele deren. De Arabieren hebben in Bagdad Inderdaad de rijen gesloten, maar of Moskou er de vruchten van kan plukken Is nog de vraag. Saoedl-Arablë is en blijft fel antl-commu- nlstisch en heeft met geen enkel communis tisch land diplomatieke betrekkingen. Zelfs de radicale Arabische staten verschillen van mening over de vraag hoe hecht de banden met Moskou moeten zijn. Toen Al gerije en het Democratisch Volksfront voor de Bevrijding van Palestina tijdens de antl- Sadat-top van september een defensiepact met de Russen voorstelden, dreigde de Libi sche leider Khaddaffl de conferentie onmid dellijk te verlaten Iran In Amerikaanse regeringskringen maakt men zich niet al te veel zorgen over de Russische invloed ln de Arabische wereld. Voorlopig in leder geval staat Moskou in de hoek. Veel angstaanjagender voor Washing ton is de mogelijkheid van een pro-Russisch bewind ln Teheran. De Amerikanen vrezen dat het nu zo mach tige religieuze verzet ln Iran na de eventuele val van de sjah snel het veld zou moeten ruimen voor beter georganiseerde commu nistische bewegingen Zo zou Moskou dan toch nog een stevige basis ln het Midden- Oosten krijgen Bovendien zou het olierijke Iran dan de Russische behoefte aan olie kunnen bevredigen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 7