f ijdperk Cruijff ten einde ri Hl lit Meer sport op pagina 14 V*6 5 12 OAG 7 NOVEMBER 1978 SPORT TROUW/KWARTET 13 ir Ruud Verdonck Cruijff treedt vandaag voor de laatste keer in wed- jverband in Nederland op. Daar ziet het althans naar uit. [wedstrijd tussen het aangepast Ajax en Bayern München .■dt officieel gezien als het einde van de voetbalcarrière van lijft. Hooguit volgen er nog een paar benefietwedstrijden. Cruijff. Nu. jrhij houdt toch een slag om de f'Över een half jaar kan hij er heel anders over denken. Dat ektakel, die spanningen eigen 222m;? S*2I er iden we het er dan' toch. maar op het definitieve einde vanavond In het Olympisch Stadion. Het j-stadión was te klein. Wat een tballer toch niet allemaal berei- kan. het mooi te zeggen: er wordt een gezet onder de belle epoque het Nederlandse voetbal. Terug- ai dus. Nu al weemoed en ver- l«>? je de laatste mop over Johan al? Nee? Eerst betalen! iten die de belle ?pp<lue heb» leègemaakt, zo klagen trainers ig, zijn verwend geraakt, het voetbal van nu niet op juiste waarde schatten, om- maar blijven vergelijken met Jax van toen. Maar dat is niet sr. Dat is voorbij. Voetbal zonder ijlf kan toch ook mooi zijn. Sjou- is niet altijd lelijk. Houdt daar ook rekening mee. oie momenten. Dat doelpunt te- FC Den Haag, die boogbal van [(maar toch van minder ver dan in eheugen lag, merkte ik toen de iie het laatst nog eens liet zien) 'Ton Thie heen. Dat doelpunt r I België, dat effectboogje dat al- aop de training lukt over doelman heen. Dat doelpunt tegen Brazi- [üezen tussen links of rechts, bui- at voet of binnenkant voet, keeper Leao volslagen hulpe- De demarrages, het ontwijken naaiende benen, dat praten te- de scheidsrechter, het timen, de el met ingebouwde versnelling, verzicht, het overwicht. Sommi- j kunnen zich nog één specifieke ig herinneren. Bal uit de lucht i keer doodmaken, draaien, twee schieten. Naast, dat wel. mooi. Zo mooi. st was er Johan Cruijff. toen 'jfcm het succes en toen was er in de jet-set. Altijd al aanhanger Ajax geweest, nooit tijd gehad, tr dit en die speler, dat is bijna of echt kunst met een grote K. ging de bestuurskamer dicht, Cruijff weg en verdween de Jet- Ze schijnen weer mondjesmaat te keren. Het gaat al weer iets met Ajax. manier waarop Piet Keizer bij x werd uitgerangeerd moet Johan Ijff veel gezegd hebben. 15 november 1964 debuteert Jo- Cruijff in het eerste elftal van lx. Hij mag invallen in de wed- jd tegen GVAV. Dat heet al lang er FC Groningen. AJax verliest 13-1 maar Johan Cruijff maakt het ge doelpunt. Een week later staat in de basisopstelling tegen PSV. yenoord wordt dat seizoen kam- ien. zag het? Nico Scheepmaker zag Zijn woorden uit Vrij Nederland rden nog steeds aangehaald. Soms een journalist er best verstand n hebben. „Hij kan nu al alles doen t de bal zolang die zich binnen een ter afstand van hem bevindt ippen, goochelen, drijven maar passes missen het strakke van van Keizer. Johan Cruijff komt er t alleen, hij is er al, alleen moet hij volgroeien." n jaar later wordt Ajax kampioen. ju: Frits Soetekouw, Bennie Mul- Gert Bals, Wim Suurbier, Barry ilshoff, Theo van Duivenbode, Ko ins, Sjaak Swart, Klaas Nuninga Piet Keizer. Midden voor: Johan uijff. Op 7 september 1966 z'n eer- interland, tegen Hongarije in Rot- rdam: 2-2. Met: Pieters Graafland, inkevleugel, Israel, Schrijvers, Idhoen, Pijs, Muller, Swart, Nunin- en Keizer. ap van Praag. In hetzelfde jaar iarin Johan Cruijff stopt met voet- legt Jaap van Praag het voorzit- nchap van Ajax neer. In 1964, kort Cruijff bij Ajax debuteert, wordt in Praag naar voren gehaald om als erke man weer op zoek te gaan naar ccuessen. Ajax' laatste landstitel iteert al weer van 1960. I haalt trainer Vic Buckingham te- maar wisselt hem halverwege het toen al weer in voor oud-Ajacied dus Michels, dan nog trainer van Uteurclub JOS. Michels kwam, uijff kwam, gevormd en „ge- icht" door Jany van der Veen, en ax kocht Ko Prins, Henk Groot en laas Nuninga. Het succes kwam hen mee. Praag staat voor Ajax in de nflicten die rond Johan Cruijff ont- ian. Van Praag verbindt Cruijff or zeven jaar aan Ajax. Van Praag rtcoopt hem twee jaar later al aan C F Barcelona. Van Praag hapt niet als Cruijff vastbesloten lijkt zijn itste voetbaljaren bij Ajax te ijten. tuijff traint nu af bij Ajax. eerste deuk tan Cruijff wordt in een wedstrijd voor het Nederlands elftal tegen Tsje- choslowakije (1-2) in Rotterdam uit het veld gestuurd. Hij maakt een slaande beweging naar scheidsrech ter Rudy Glöckner. Uiting van irrita tie nadat hij steeds te grof is aange pakt door de Tsjech Popluhar. Kap sones. Later worden spelers die voor het Nederlands elftal uit het veld worden gestuurd niet meer automa tisch ook voor wedstrijden van hun club geschorst. Weer later protesteert hij zich naar een respectabel aantal officiële waarschuwingen en gele kaarten. Oe tweede deuk Johan Cruijff komt niet op tijd opda gen voor de samenkomst van het Nederlands elftal voor de wedstrijd tegen Bulgarije voor het Europees kampioensdhap. De KNVB zet hem buitenspel. Cruijff is met zijn vrouw naar Italië en komt te laat terug. In ieder geval bondscoach Kessler weet dat Cruijff mede op medisch advies twee dagen tussenuit is getrokken. Die duidelijk heid wordt echter niet verschaft. Cruijff is naar Italië om schoenen te kopen voor zijn zaak. Zie je wel. Poen. poen. De KNVB maakt een vuist tegen de vedette. De derde deuk In 1969 trouwt Johan Cruijff met Danny Coster, de dochter van koop man Cor Coster, in horloges en dia manten. Cor Coster wordt „de schoonvader van Johan Cruijff". Met hem verandert er iets in de onderhan delingen tussen club en speler als Cruijff Coster meeneemt naar con tractbesprekingen. Ajax maakt daar misbaar over, maar gaat toch over stag. In 1971 duren de onderhandelingen weken. Coster wil een veeljarig con tract en bespeelt tijdens de onder handelingen de pers met niet be staande aanbiedingen. Uiteindelijk komt het contract er toch. Ajax kan niet zonder Cruijff. Op een zaterdag middag wordt de overeenkomst beze geld. Voor zeven jaar en geld, veel geld een miljoen, nee veel meer zeker drie miljoen. Altijd weer dat geld. In 1971 praat ik voor Trouw met Johan Cruijff voornamelijk over dat steeds weer terugkerende geld. Het interview wordt gegeven onder de uit drukkelijke voorwaarde dat er tevo ren geen aankondigingen in de krant komen. Dan maken jullie gebruik van mijn naam, dan is het ook normaal als ik ervoor betaald wil worden. Nu is het gratis. Z'n huis valt tegen. Op geruimd, schoon maar met te veel spullen die thuis horen in een grote salon en verdrinken in de voorkamer van een rijtjeshuis in Vinkenveen. Is dit het huis van een vedette? Waarom zoveel geld, als je genoeg verdient is dat toch niet meer je grootste zorg? Hij heeft z'n handige clichés dan nog niet paraat en toont angst voor de toekomst, blessures, de kinderen moeten goed verzorgd zijn. Twee jaar later in het Olympisch Sta- diop vertelt hij dat er te veel over geld wordt geschreven. Dat hij natuurlijk zijn prijs heeft maar dat hij dan ook voor zoveel zaken gevraagd wordt. Hij moet kiezen, mensen dreigen mis bruik te maken. Dat de informatie over de hoogte van de bedragen altijd van de andere kant komt. Hij heeft zich dan al gepantserd tegen inter views. Midden in zinnen stopt hij, zelfs als de radio of televisie present is, om mensen te groeten. Hij praat snel. Vol zelfvertrouwen en zelfbe wust. Zo is het toch?, eindigt hij di kwijls. De vierde deuk Eind 1973 is het. Ajax heeft z'n derde Europa Cup veroverd. Het elftal: Heinz Stuy, Horst Blankenburg, Wim Suurbier, Barry Hulshoff, Ruud Krol, Arie Haan, Johan Neeskens, Gerrie Mühren, Johnny Rep, Johan Cruijff, Piet Keizer. Vijf Jaar later zijn Keizer en Cruijff gestopt. Krol speelt nog bij Ajax, de rest is vertrokken zes naar het buitenland. De irritatie binnen de spelersgroep stijgt met iedere succes. Het elftal laat Johan Cruijff als aan voerder zakken, hij krijgt teveel aan dacht en teveel geld. Ajax kan zonder hem. Bayern München-Ajax 2-1 zonder Cruijff en voldoende voor een halve finaleplaats Europa Cup na een zege (3-0) thuis. Cruijff weigert mee te spe len in de return. De escalatie van een lang sluimerend conflict met clubarts John Rolink. Het wordt Cruijff zwaar aangerekend als hij niet op Schiphol verschijnt. Als het over Duitsers, over Frans Beckenbauer en Gerd Müller gaat, spelen er zoveel sentimenten mee. Ajax kan zonder Cruijff. In augustus staat z'n besluit vast. Barcelona is geen dreigende koper maar serieus kandidaat die kan toeslaan als de Spaanse grenzen ten bate van Real Madrid en Oünther Netzer open gaan. Hij gaat voor ruim 6 miljoen gulden naar de club die eerder Mi chels aanschafte en een jaar later ook Neeskens koopt. Verraad, kapsones en geld, altijd weer geld. Een oude mini. Een oude Porsche. Een nieuwe gratis Citroën GX. Een Maseratl. De vijfde deuk Bij het tegenvallend Europees kam pioenschap in 1976 in Joegoslavië verliest hij de strijd van Jack var Zanten. De KNVB wil Van Zanten niet als chef d'équipe hebben. Hij is capabel maar een persoonlijk geschil met Jacques Hogewoning staat de benoeming in de weg. De irritatie binnen de groep druipt van het veld af. De resultaten blijven uit. Knobel vertrekt. De coup van Cruijff is mislukt. Hij bezit minstens tien miljoen gul den. Barcelona betaalt z'n belastin gen. Hij heeft een 500.000 gulden flat in Barcelona, een buitenhuis in de bergen, een buiten proportioneel huis in Vinkeveen. Zaken in Spanje met een dubieuze man. Zaken in Neder land met Jack van Zanten. Vanwege de belastingen woont hij om en om in Nederland en Spanje. Het geld blijft hem volgen. In 1977 trekt Cor Coster zich terug uit Inter Football, de commerciële voort zetting van zijn „schóonvader"-werk- zaamheden. De zesde deuk Johan Cruijff kondigt een Jaar voor het wereldkampioenschap in Argen tinië aan dat hij niet van de partij zal zijn. Want dat heeft hij zijn vtouw beloofd. Hij mag na de escapades van Hilltrup '74 niet meer zo lang van huis. Als hij een flat krijgt tijdens het toernooi doet hij nog wel mee. Als er maar genoeg geld op tafel komt. „Trek Cruijff over de streep" mislukt. Voor 15.000 gulden briefkaarten met een vliegtuig naar de prullenbak. Jo han Cruijff blijft bij zijn besluit; hij heeft er genoeg van. Hij speelt niet mee Nederland wordt tóch tweede. De manier waarop maakt duidelijk dat het Cruijff-tijdperk inderdaad voorbij is. Platinl. De nieuwe Cruijff? SJoerd Ruiter. Een tweede Cruijff. Michel Valke. De klasse van Cruijff Nee. Mario Kempes zeker niet The Encyclopedia of Sports, een dik en duur werk van Martin Tyler, uitga ve 1976, besteedt 24 pagina's aan voetbal. De naam Johan Cruijff komt er niet in voor. SCHORSING Peter Hurkos slaat weer toe. Na zijn ontvoering van Maup Caransa sloeg hij vorige week weer de handdoek aan zichzelf met de volgende voor spelling in de Hannelore Ausputzer Show: du ..usbestu— 0*1 .oeJdJkt de greep kwijt. Zo ver 1s het nu. Over een paar weken, daags voor de eerste wed strijd tussen het nieuwe (PVC/)- Blokkeer en het nieuwe Corbulo. maakt Stoop een breed gebaar de schorsing van Van der Velde wordt opgeheven. Dt bore Corbulospelers De competiH* la toch fl Het is toch frappant nietwaar? Af gelopen vrijdag dus niet over een paar weken, maar over een paar dagen al werd bekend gemaakt dat het de heer Stoop heeft be haagd zijn schorsing van de volley baller Ad van der Velden op te hef fen met ingang van het duel tussen PVC/Blokkeer en Corbulo. Blijft slechts over het gevoel dat Stoop met zijn geldbuidel ramme lend Inmiddels meer macht heeft veroverd in de volleybalbond dan de Nederlandse Volleybal Bond zelf, die de schorsing van Van der Velden machteloos van een afstandje bekeek. De NeVoBo zal overigens wel het onderzoek naar de uitwassen van de sponsoring voortzetten. De laatste steen zal boven komen. Er wordt een daad gesteld. Hallo Peter Hurkos? Zie je al wat? Jawel. Rechts van de weg zie ik dat het zogenaamde onderzoek van de NeVoBo niks gaat opleveren. Ieder een dekt iedereen, want de een heeft het geld nodig en de ander heeft de reclame nodig. En links van de weg zie ik het KLM-gebouw waar helemaal niks onderzocht wordt. En nu krijg ik ineens weer last van hoofdpijn. ONTWIKKELING Twee Jaar geleden ongeveer begon het. Wekelijks minstens één stencil in de bus over de introductie in de Verenigde Staten van korfbal. Ons jeu de boules zal ik maar zeggen. Een aardige sport. Nooit rottigheid. Jongens en meisjes zijn gelijk. Als ze tenminste niet te erg door elkaar gaan lopen. Want mannen staan op mannen en vrouwen verdedigen vrouwen. Anders blaast de scheids rechter op z'n fluit en dan is de pret weer uit. Een gezondere manier om verkering te krijgen dan bij het uit plastic, slechte smaak en vet opge trokken nieuwe idool Travolta. Het ging, zo meldden de stencils al "fr 4-* JJ- v°; j#- snel, voortreffelijk met de introduc tie van korfbal in de Verenigde Sta ten. Na een Jaar waren er al twee korven en toen ook de bal gearri veerd was stond niets meer een sen sationele ontwikkeling in de weg. Zo kan het dus gebeuren dat dit jaar de Verenigde Staten meedoet aan het wereldkampioenschap voor Jeugdploegen tot 21 jaar dat deze week in Nederland wordt afge werkt. Met gerenommeerde andere landen als Luxemburg en Papoea Nieuw Guinea. Pardon? Papoea Nieuw Guinea. De andere kant van wat eens ons Nieuw Gui nea was. Jazeker. Daar wordt ook korfbal gespeeld. Gestimuleerd door de regering die ook wel inziet dat korfbal een bijzonder sociale sport is omdat mannen en vrouwen gezamenlijk op het veld staan, dat bovendien nog in handige vakken is verdeeld zodat er bij enige gelij kwaardigheid in de krachtsverhou dingen tijd is om af en toe rustig op niveau een korte gedachtenwisse- ling te houden. 15.000 leden hebben ze er al. De tweede korfbalnatie ter wereld. Bij uitwedstrijden, schijnt het. moeten ze een dagmars ver te voet gaan voor ze bij de tegenstander zijn ge arriveerd. Je moet er wat voor over hebben. Want vlak de terugreis bij een nederlaag niet uit. Wat een sensationale ontwikkeling toch van ons eigen korfbal. Met 15.000 leden ben Je het tweede land ter wereld. Of. even rekenen: er spe len in Nederland meer mensen korf bal dan op de rest van de wereld. Dan mèg de vlag uit als Nederland komende zaterdag wereldkampioen bij de Jeugd wordt. Want zoiets moet Je blijmoedig blijven be kijken. BOYCOT In 1980 worden de Olympische Spe len nog steeds in Moskou gehouden. De vraag of er misschien een daad gesteld moet worden bij gelegen heid van zo'n evenement, of dat je gewoon zonder meer moet deelne men omdat dèt belangrijker is dan winnen, wordt met angstwekkende precisie onder tafel geschoven. Als er een actie van de gTond komt, zo is duidelijk, dan zal die wel weer van buiten de sportwereld moeten ko men; met alle nadelen die daaraan zitten. Actie? Door wie dan wel? Misschien wel van de sportjourna listen. Om precies te zijn van de Nederlandse Sport Pers, de sportie ve poot van de Nederlandse Vereni ging van Journalisten. Op het aan staande congres van de AIPS, de internationale sportpers organisa tie. in Joegoslavië, komt namelijk een motie van de NSP ter tafel waarin wordt voorgesteld om tot een publikatieboycot van de Spelen van Moskou over te gaan als ook de verslaggevers tijdens het evene ment vrijheidsbeperkende maatre gelen krijgen opgelegd. Die zijn in middels aangekondigd. De journa listen krijgen de vrije hand bij het bekijken van wedstrijden maar als ze zich op zijpaden wagen, dan grij pen de Russen in. Vandaar dus die motie die de pers vrijheid moet waarborgen. Maar vrees niet. De motie zél het niet halen. Ons kent ons. RECLAME Roda JC, eredivisieclub uit Kerkra- de. speelde afgelopen weekeinde uitdagend met in grote letters RODA op de borst (en jc er in kleine lettertjes onder). De Limburgers hebben namelijk inmiddels een contract afgesloten met een spon sor die deze vorm van sluikreclame ten zeerste op prijs stelt. Roda JC is niet de enige club. MW is voor drie jaar in zee gegaan met een slagerij voortaan is in Maastricht de za terdag gehaktdag. FC Groningen bepraat de zaak nog met een shag- fabriek die zich volgend jaar ook in het Formule 1 autoracen gaat storten. Het zijn allemaal stappen op weg naar de officiële invoering van shirt reclame in de profvoetballerij. Veel clubs denken namelijk zeker te we ten dat het voetbal pas echt gezond wordt van shirtreclame. Binnenkort zal de KNVB zich erover moeten uitspreken. De bondsbestuurders zelf zijn tegen. Sterker nog, er zal met protefeuilles worden geram meld als de clubs zich toch tot het gouden kalf sponsor zouden wenden. Niemand weet namelijk nog hoe bijvoorbeeld de overheid zal reage ren op shirtreclame. Het is maar helemaal de vraag of die landelijke overheid wil bijbetalen om het een voetbalclub mogelijk te maken re clame te maken voor een of ander bedrijf. Met de plaatselijke over heid zal het wel loslopen, die subsi dieert nu ook al in een aantal geval len (zaal)sportclubs die met reclame lopen. De landelijke overheid, die aanzienlijk minder persoonlijke be trokkenheid bij de sport of bij be paalde clubs kent, kan daar heel anders over denken en de subsidie plannen van tafel vegen. De vraag is ook of de NOS bereid is om per seizoen enkele tonnen te blijven betalen voor de uitzonde ring van samenvattingen van voet balwedstrijden, als daarin gepoogd wordt zo veel mogelijk reclame te maken. Veel clubs menen echter dat de op brengst van de sponsoring zal opwe gen tegen het wegvallen van de sub sidie. die ook maar tijdelijk is. Waar dan nog bij komt dat je ook meteen van akelige pottekijkers als een BBI (Budget Bewakings Instituut gaat voor de subsidiegever con troleren wat de clubs eigenlijk alle maal met hun centen uitvoeren) yerlost bent. En de televisie? De televisie kan het voetbal toch niet negeren? Blijft over de vraag of de voetbal sport iets geleerd heeft van de spon sorproblemen in andere sporten. Nee dus. Is het bekend, bijvoor beeld, wat een voetbalclub uit de eerste divisie als reclameobject waard is? Precies. Wat de gek er voor geeft. En dus sluit MW voor drie seizoe nen een contract af met een slagerij die er één miljoen voor over heeft. En dus sluit Roda JC voor iets min der ook een contract af. Wel eens uitgerekend wat een STER-spot kost ter lengte van de samenvatting van Roda JC-Feyenoord? Juist, nog twee van die samenvattingen en de kassa van Roda's sponsor begint heel hard te rinkelen. Die van Roda JC zal tegen die tijd al wel weer haperen. Maar Ja. dan spreken we al weer op langere termijn. Van een maand of twee. Zo ver kijkt de gemiddelde voetbalclub niet vooruit. BRIEF Nu is hét tóch weer raak. Arie Haan heeft bondscoach Jan Zwartkruis een brief geschreven dat hij een plaats in het Nederlands elftal niet zo erg ambieert omdat Zwartkruis hem in de gaten houdt. Vorig Jaar zeurde die Haan Je de oren van het hoofd omdat Zwartkruis hem niet in de gaten hield. Nu doet hij het wel en dat is volgens Haan dan weer een teken van twijfel. Op die manier hoeft het van Haan niet meer, want Haan is een vedette geworden door middel van twee in Argentinië gelukte afstands schoten. En Johan Neeskens ziet bij nader inzien het Nederlands elftal ook niet meer zo zitten omdat Zwart kruis uit praktische overwegingen zich wat meer richt naar de spelers die gewoon in Nederland hun boter ham verdienen. Het is tóch weer gebeurd. Onder Jan Zwartkruis, die het liefst zes tien spelers in een elftal zou willen opstellen. Toch weer ellende met enige voetballers die regelmatig in terlandwedstrijden moeten over slaan omdat ze van hun clubs geen vrij krijgen. Dat moet allemaal uit gepraat worden en dat doen ze vol gende week woensdag in Rotter dam tegen de DDR weer gewoon mee. Zolang bondscoaches zich keer op keer weer met dit soort zaken moe ten bezighouden in plaats van met voetbal, zo lang zal geen enkele bondscoach het hier langer dan een Jaar of twee uithouden. Gevreesd moet worden dat dit ook voor Jan Zwartkruis geldt. Dus: Beste Arie, wie is er hier bondscoach? Nou dan. Geniet van Je vrije avond. Jan. AFSCHEID Jij nog wat Brak? Onze J. C. Brak: Jazeker. Behalve dat ze gezamenlijk nog wel eens ten behoeve van het op bonte avocjjes tijdens het schoolkamp afgestemd AVRO-amusement willen optreden, kunnen omroepen nog meer dingen samen doen. Vandaag, op Johan Cruijff Dg of Johan Cruijff D&èig. werken VARA en TROS gedurende anderhalf uur samen wegens het afscheid van Cruijff. Of d'r bij de VARA ook een identlteitscrisl heerst. Maar vanwege het afshced van Cruijff kan alles. Dan kan zelfs Herman Kuiphof verslaggever Om dat die ook zogenaamd afscheid neemt. Maar Kuiphof neemt hele maal geen afscheid. HIJ blijft ge woon zijn zonnevluggertjes naar Wimbledon en de skipistes van Val d'Isère houden. Waarom mag Kuip hof dit doen en niet Koen Verhoeff die al twee maanden geleden af scheid had moeten nemen? Schan de. Nu zullen we weer die fantasti sche bon moets van dit wonderkind van rechts Nederland moeten mis sen. De kijker is ook altijd de dupe. Heb Je hem zaterdagavond ge hoord? Dat er geen gastarbeiders in Eindhoven waren zodat wij Neder landers de rommel zelf in Breda moesten opruimen. Blauw hebben we gelegen. Goed werk van de TROS hoor, dat ze dat erin hebben laten zitten. Ik bedoel, zo'n Verhoeff die gun Je toch z'n afscheid van avond. Zo kan het wel weer Brak.vNog iets. Onze J. C. Brak: Inderdaad. Ze zeg gen wel eens dat onervaren talent geen kans meer krijgt in Hilversum maar dat is onzin. Ivo Niehe, Andre as van der 8chaaf (hoeveel g' zitten er in zijn naam, juist dat is dan het eerste cijfer van ons kengetal) en niet te vergeten Fred Oster, grijpen hun kans toch maar even. En weet Je wie nu eindelijk ook een kans krijgt? Die man die bij Haarlem alleen maar van de bank opstaat als de televisie er is, kom hoe heet die nou ook al weer. Ja. Barry Hughes. Hij mag voor de KRO een quiz gaan presenteren. Leuk hé. Zo zie je maar weer. Iemand die zonder ondertite ling niet eens een fles Lodeline bij de drogist kan kopen, die krijgt in Hilversum óók een kans Ik ben met mijn sprekende goudvis nog lang niet kansloos. Dat was 't? Onze J. C. Brak: Nou. Over spreken de goudvissen gesproken. Ik heb misschien een aardig berichtje. Zo als Je weet denkt het ochtendblad De T. altijd nog na overhet zelfstan dig vervaardigen van een sportblad. Eens per week. twee keer per week, dat is nog niet helemaal duidelijk. Maar ze zijn weer een heel eind op streek geraakt. Er is een Belgische drukkerij aangekocht die een blad moet gaan maken dat in de nacht van zaterdag op zondag in Amster dam vervaardigd moet worden. Een sportblad dat op zondagmiddag langs de velden uitgegeven zal wor den. Veel meer weet ik er ook niet van. Hat kan namelijk dat er op donderdag wekelijks nog een twee de nummer verschijnt. Maar Ja. ook dat is nog niet helemaal zeker En verder weet ik dit dus bij geruchte. Er is maar één ding zeker. Als dat blad er komt dan wordt de hoofdre dactie gevoerd door Anton Wit kamp die ex-chef sport van De T. is en Maarten de Vos, het ex-geweten van de sportjournalistiek en nu nog directeur van Inter Football Zo, en nu ga ik thuis even zachtjes huilen.

Nieuwe Leidsche Courant | 1978 | | pagina 13